Xiulian Politik Değildir


Bazı öğrenciler toplumdan ve politikadan hoşnut değiller: onlar bizim Dafa'mızı terkedemedikleri bu güçlü takıntı ile öğreniyorlar. Hatta politikaya girmek için bizim Dafa'mızdan faydalanma girişiminde bulunuyorlar; bu - kutsal olan Buda'ya ve Fa'ya saygısızlık eden kirli bir düşünceden doğan bir harekettir. Eğer bu düşüncelerini terketmezler ise, kesinlikle Tamamlanmaya ulaşamayacaklar. Derslerimde defalarca - ne tür bir sosyal veya politik sistem olursa olsun - insan toplumu biçiminin cennet tarafından tayin edildiğini ve kararlaştırıldığını vurgulamıştım. Bir uygulayıcı politik mücadeleler içine girmek bir yana, insan dünyasının meselelerini düşünme ihtiyacı bile hissetmez. Bu, toplumun biz uygulayıcıların kalbini test etmek için bize nasıl davrandığı değil midir? Bizler politikaya karışmamalıyız.

Bizim Dafa uygulamamızın formu budur. Bizler yurtiçinde veya yurtdışında hiçbir politik güce bel bağlamıyoruz. Tesir altında olan o kişiler uygulayıcı değillerdir - bu yüzden onlar bizim Dafa'mızda kesinlikle herhangi bir sorumluluk pozisyonu alamazlar - ne isim olarak, ne de gerçekte.

Öğrencilerim, her zaman şunu hatırlamalısınız ki, bizler gerçek xiulian uyguluyoruz! İtibar, kazanç ve arzu için olan bu sıradan insan kaygılarını terketmeliyiz. Sosyal bir sistemin koşullarının sizin xiulian uygulamanız ile bir ilgisi var mı? Sadece tüm takıntılarınızı terkettikten ve geriye hiçbir şey kalmadıktan sonra Tamamlanmaya ulaşabilirsiniz. İşini çok iyi yapmasının dışında, bir uygulayıcı politika ile veya herhangi türde bir politik güç ile ilgilenmez; bunu başaramazsa, o kesinlikle benim öğrencim değildir.

Biz uygulayıcıların Fa'yı ve Doğru Meyve Konumunu edinmelerini sağlayabiliriz, tıpkı toplum içerisinde iyi kalpli insanlar olmalarını öğretebildiğimiz gibi - bu toplumun istikrarı için iyidir. Fakat Dafa, insan toplumunun hatırı için değil sizin Tamamlanmaya ulaşmanız için öğretilmektedir.

Li Hongzhi - 3 Eylül 1996