Dafa'dan Asla Çalıntı Yapılamaz


Öğrencilerim! Dafa'nın insanoğluna açıklanmasının onlara olan en büyük merhamet olduğunu defalarca söyledim. Bu, milyarlarca yıldır bir eşi benzeri daha görülmemiş bir şeydir. Fakat bazı kişiler gerçekten onun değerini bilmeleri gerektiğinin farkına varmıyorlar. Fa'yı veya egzersizleri onlara ait bir şeymiş, onların ırkına veya milletine ait bir şeymiş gibi yapmak için değiştirmek isteyenler bile var. Bir düşünün! Takıntılı olduğunuz bencilliğiniz veya kendi ulusunuza olan ilginiz ve buna benzer şeyler yüzünden bunun doğru olduğunu düşünüyorsunuz - bu sıradan insan düşünce yapısıdır. Eğer sıradan insanları ilgilendiren şeylerle uğraşıyor olsaydınız herhangi bir sorun olmazdı, fakat bu sıradan insanlara ait bir şey değildir. Fa sizin ulusunuz için öğretilmedi. O, evrenin Dafa'sıdır, en temel Buda Fa'dır. O insanlara, onları kurtarması için öğretilmiştir. Fakat siz bu muhteşemlikte bir Fa'yı mı değiştiriyorsunuz? Onun bir parçacığını bile değiştirmek muazzam bir günahtır! Sadece sıradan insan toplumuna olan takıntınızdan dolayı asla bu tür kötü düşünceler geliştirmeyeceğinizden emin olun. Bu aşırı derecede tehlikelidir!

Son yıllarda bazı öğrencilerin aniden ölmüş olduğunu biliyor muydunuz? Bazıları tam olarak bu gibi şeyler yaptığı için öldü. Shifu'nuzun sizin için bir şeyler yapabileceğini düşünmeyin. Şunu bilmelisiniz ki, Fa'nın çeşitli seviyelerde, görevleri Fa'yı korumak olan sayısız koruyucu Tanrısı vardır. Dahası, şeytan da size kıymamazlık etmeyecektir. Bunun sebebi, siz doğru bir Fa'da xiulian uyguluyorsunuz, geçmiş yaşamlarınızdan borçlu olduğunuz karmadan kurtuldunuz. Sıradan bir insanın seviyesine düşürülür düşürülmez, hiç kimse sizi korumayacak ve şeytanlar da hayatınızı alacaktır. Diğer Buda'lardan, Dao'lardan veya Tanrılardan koruma aramak da işe yaramaz, çünkü onlar Fa'ya zarar veren bir kişiyi korumazlar. Üstelik, sahip olduğunuz karma da vücudunuza tekrar geri dönecektir.

Xiulian uygulamak zor fakat düşmek çok kolaydır. Kişi bir testi geçemediğinde veya güçlü bir takıntısını terk edemediğinde, kendisini tepe taklak edebilir veya aksi yöne gidebilir. Tarihten alınacak çok ders vardır. Sadece düştükten sonra kişi pişmanlık duymaya başlayacak, fakat o zaman da çok geç olacaktır.

Li Hongzhi - 22 Eylül 996 Bangkok'ta