Fa'nın İçinde Erimek


Şu anda artan bir şekilde daha fazla insan Dafa öğrencisi haline geliyor ve yeni gelenlerin daha iyi bir algısal kavrayışa sahip olması gibi bir trend var. Toplumda önceden varolan aşırı sol düşünce biçiminden kaynaklanan hiç bir engel olmaksızın ve onu kavramsal olarak kabul etmek için bir sürece ihtiyaç duymadan, grup Fa çalışması sırasında konular hakkında tartışmak için çok fazla zaman harcamaya ihtiyaç duymuyorlar. Bu yüzden, kendilerini mümkün olduğunca çabuk geliştirmeleri için Fa çalışmasına çok büyük zaman ayırmalılar. Zihniniz daha fazlasını alıp kavradıkça, değişim daha da hızlanır.

Daha önce bir kez iyi bir insanın ve kötü bir insanın ne olduğundan bahsetmiştim. Bu, kötü bir şey yapıyor gibi görünen bir kişinin kötü olduğu ve iyi bir şey yapan bir kişinin iyi olduğu anlamına gelmez. Bazı kişilerin zihinleri kötü düşüncelerle dolup taşıyor - sadece onları göstermiyorlar, ya da nispeten daha sinsice saklıyorlar; fakat onlar gerçekten kötü insanlardır. Öte yandan bazı insanlar başlangıçta kötü değillerdir fakat arada bir kötü şeyler yaparlar; bu kişilerin ille de kötü insanlar olması gerekmez. Peki o halde iyi ve kötü insanı nasıl anlayacağız?

Bir insan bir kap gibidir ve o, kendisinde ne taşıyorsa odur. Bir insanın gözleriyle tüm görebildiği ve kulaklarıyla tüm duyabildiği: şiddet, şehvet, yazınsal işlerdeki güç savaşı, maddi dünyada çıkar elde etmek için yapılan mücadele, paraya tapma, şeytan doğasının öteki görünümleri ve bunun gibi şeylerdir. Kafası bu tip şeylerle dolu olarak, bu tipte bir insan, nasıl görünüyorsa görünsün, gerçekten kötü bir insandır. Bir kişinin davranışlarını düşünceleri belirler. Bu tip şeylerle dolu bir zihinle, bu kişi ne yapabilir? Toplumun her kesiminde yansıtılan bozuk sosyal eğilimler, fark edilmez bir şekilde insanları değiştiriyor, insanları zehirliyor ve önemli miktarda insanın ''anti geleneksel'' ''doğruluk karşıtı'' ''ahlak karşıtı'' diye nitelendirdiği şeytan doğasına sahip insanlar yaratıyor. Bunun tek sebebi, herkesin zihninin az ya da çok belirli bir miktarda kirlenmiş olmasıdır, insanlar yüzeye çıkan problemlerin farkına varamıyorlar. En kaygı verici şey de budur! Her ne kadar toplum ekonomisi gelişmekte olsa da, bu insanların elinde mahvolacaktır, çünkü onlar insan düşünme biçimine sahip değillerdir.

Öte yandan, eğer bir kişi, insan ırkının binlerce yıl hüküm sürmüş olan iyiliksever, geleneksel düşüncelerini kabul ederse, uygun (münasip) insan davranışlarına ve standartlarına inanırsa ve kendisini iyi şeylerle doldurursa, bu kişinin davranışları nasıl olacaktır? Bu kişi bunu ister belli etsin ister etmesin, o gerçekten iyi bir insandır.

Bir öğrenci olarak aklında Dafa'dan başka bir şey yoksa, o kişi kesinlikle gerçek bir uygulayıcıdır. Bu yüzden Fa çalışma meselesi hakkında net bir anlayışa sahip olmak zorundasınız. Kitapları daha fazla okumak ve kitaplara daha fazla çalışmak, kendinizi gerçek anlamda geliştirmenin püf noktasıdır. Daha basit bir şekilde ortaya koyacak olursak, Dafa'yı okuduğunuz müddetçe değişmektesiniz; Dafa'yı okuduğunuz müddetçe yükselmektesiniz. Dafa'nın sınırsız içeriği, artı destekleyici anlamdaki egzersizleri, sizin Tamamlanmaya ulaşmanızı sağlayabilir. Grup okumaları veya kendi başınıza okumanız aynıdır.

Antik dönemde yaşayan insanlar bir deyişe sahipti: "Kişi sabah Dao'yu duyduğunda, akşam gönül rahatlığıyla ölebilir" Günümüzde insanlık alemindeki hiç kimse bunun gerçek anlamını anlayamamaktadır. Bir kişinin zihni Fa'yı kabul ettiğinde, zihninin Fa'yı kabul eden o kısmının Fa'ya asimle ettirildiğini biliyor muydunuz? Fa'yı duymuş olan kişinin ölmesi üzerine, o kısım nereye gidecek? Benim sizden Fa'yı daha çok çalışmanızı, takıntılarınızı daha fazla yok etmenizi ve çeşitli türlerdeki insan fikirlerinizi terk etmenizi istememin nedeni, sizin sadece bir kısmınızın ayrılmasını sağlamak için değil, sizi Tamamlanmaya ulaştırmak içindir.

Li Hongzhi - 3 Ağustos 1998