Batıl İnanç Hakkında Daha İleri Yorumlar

(Li Hongzhi, 13 Temmuz 1999)


"Batıl inanç" (mi xin) aslında, Çin'de politika ile oynayan belli kişiler onu ölümcül bir güçle abartılı bir terime dönüştürmeden önce oldukça normal bir terimdi. Aslında bu politikacılar tarafından yayılması sağlanan "batıl inanç" batıl inanç değildir, ama politik bir etiket, politik bir slogan, başkalarına saldırırken kullanılan politik bir terimdir. Bir şeye bir kere bu büyük etiket vurulursa bu şey bilime karşıt gelir ve böylece küstahça saldırılır.

İşin aslı, her türlü politik kampanyalardan geçmiş kişiler çok zekidirler. Daha önce bir şeye inanmış, tatminsizlik hissetmiş, başka bir şeye veya birine körü körüne hayran olmuş ve tecrübelerinden derslerini almışlardır. Özellikle Kültür Devrimi sırasında, bu kişiler ruhlarında, oldukça unutulmaz bir esinti deneyimlediler. Siz bunun gibi insanların herhangi bir şeye böyle gözü kapalı bir şekilde inanmalarını sağlayabilir misiniz? Bugün insanlar bir şeyin gerçek yada politik oyunlar tarafından uydurulan sözüm ona "batıl inanç" olup olmadığını ayırt etmede her zamankinden daha yetenekliler.

Bir şeyin bilimsel veya batıl inanç olup olmadığı politikacılar tarafından karar verilen bir şey değildir. Bunun yerine, bu bilim adamları tarafından değerlendirilmelidir. Yine de politik amaçlar için kullanılan sözüm ona "bilim adamları" da aslında politik figürlerdir. Bu tip insanlar için gerçekten bilimsel ve nötr bir bakış noktasından doğru ve bilimsel bir sonuç çıkarmak imkansızdır. Bu yüzden, temel olarak onlara bilim adamı denmez. Sonuçta, onlar politikacıların ellerinde yalnızca insanlara saldırmak için kullanılan sopalar olarak rol oynayabilirler.

Kozmosun gerçeğinin Dafa xiulian uygulaması öğrencileri tarafından anlaşılan anlamı, rasyonel anlayış ve deneyim sonucunda ortaya çıkan bir yükseliştir. İnsanlar için, bütün teorileri aşan kozmosun Fa-prensiplerini -saldırmak için duruşları ne olursa olsun- çürütmeye çalışmak boşunadır. Özellikle insan ahlakının tamamen çöküşün sınırında olduğu bir zamanda, insanlara tekrar merhamet gösteren ve bu son şansı onlara veren yine Yüce Kozmostur. Bu, insanlığın kutlayacağı ve çok değer vermesi gereken son umududur. Fakat insanlar ise bencil isteklerden dolayı, yine de kozmosun insanlığa verdiği bu son ümidi, Cenneti ve Dünyayı çileden çıkarak baltalıyorlar. Cahil insanlar yine de birçok felaketi "doğal olaylar" olarak adlandırıyor. Kozmos insanlık için varolmuyor. İnsanlar sadece en düşük seviyedeki yaşamların varoluşunun görünüm şeklidir. Eğer insanlar artık evrenin bu seviyesinin varoluşunun standardına uymazlarsa, o zaman yalnızca evrenin tarihi tarafından ayıklanacaklardır.

İnsanlık! Uyanın! Tanrıların tarihteki yeminleri yerine gelmektedir. Bütün varlıkları Dafa yargılamaktadır. Bir insanın hayat yolu kendi seçimidir. Kişinin sahip olduğu tek bir düşünce geleceğini belirleyebilir.

Onu kutlayın ve çok değer verin. Kozmosun Fa-prensipleri tam önünüzdedir.