Tamamlanmaya Doğru

(Li Hongzhi, 16 Haziran 2000)


Fa'yı takıntılarla çalışmak gerçek xiulian uygulaması değildir. Ama yine de xiulian uygulaması boyunca bir kişi yavaş yavaş temel takıntılarının farkına varıp, kendini onlardan kurtarır ve bir xiulian uygulayıcısının standardına ulaşır. Peki, o zaman temel bir takıntı nedir? İnsanlar dünyada birçok fikir edinirler ve sonuç olarak yanıp tutuştukları şeyleri elde etmek için bu fikirler tarafından yönlendirilirler. Ama bir insan bu dünyaya geldiği zaman, hayatının akışını ve onun içinde ne kazanıp ne kaybedeceğini belirleyen karmik ayarlamalardır. Bir kişinin düşünceleri nasıl olurda hayatının her safhasını belirleyebilir. Böylece bu sözüm ona "güzel hayaller ve dilekler" hiçbir zaman gerçekleşmeyen acı dolu takıntılar olup peşinden koşulan hayallere dönüşür.

Dafa sınırsız içsel anlama sahiptir ve tabii ki insanlığa ait her şey birlikte kozmosun her seviyesindeki her şeyi yaratmıştır. Böylece yok edilmekte olan o eski, fesat, şeytani güçler tarafından Fa'ya zulüm etmek için kullanılan o rezil insanlar hariç, insanlar Fa'nın içinde iyi olduğunu düşündükleri şeyleri görebilmektedirler. Bazıları Dafa'nın Fa prensiplerini gerçekten görebilirler. Bazı birçok öğrenci de kendi insani fikirleriyle Dafa'nın içinde değişik isteklerini ve dileklerini bulurlar ve Dafa'da xiulian uygulamaya bu insani takıntıların zorlamalarıyla gelirler.

Bazıları Dafa'nın kendi bilim anlayışlarıyla uyuştuğunu düşünür; bazıları Dafa'nın kendi davranış kurallarına uyduğunu düşünür; bazıları politika hakkındaki tatminsizliklerine seslendiğini düşünür; bazı insanlar Dafa'nın insanlığın dejenere olmuş ahlakını kurtarabileceğini düşünür; bazı kişiler Dafa'nın hastalıklarını iyileştirebileceğini düşünür; bazıları Dafa'nın ve Shifu'nun doğru olduğunu düşünür vs. İnsanlar için bu dünyada bu güzel hayaller ve dileklerin peşinde bu takıntılarla koşmalarının yanlış bir tarafı yoktur. Ama bir xiulian uygulayıcısı kesinlikle böyle olmamalıdır. Dafa'nın yoluna bu düşüncelerle başlayabilirsiniz, ama xiulian uygulaması yolu boyunca kendinize bir uygulayıcı olarak davranmalısınız. Bununla birlikte xiulian uygulaması boyunca, kitabı okuyarak, Fa'yı çalışarak ve azimle ilerleme kaydederek, Dafa'ya ilk geldiğinizdeki düşüncelerinizin ne olduğunun net olarak farkına varmalısınız. Bir süre boyunca xiulian uyguladıktan sonra, düşünceleriniz hala aynı mı? Yola o insani takıntılarınız yüzünden mi devam ediyorsunuz? Eğer böyleyse benim öğrencim olarak sayılamazsınız. Bu sizin temel takıntılarınızdan kurtulamadığınız ve Fa'yı Fa'dan anlayamadığınız anlamına gelir. Çin'de Dafa'nın karşılaşmış olduğu şeytani testler sırasında ayıklanmış olan insanların hepsi bu takıntılardan vazgeçememiş olanlardır. Aynı zamanda Dafa hakkında negatif bir etkide bulunmuşlardır.

Buna rağmen, şiddetli zorluklar altında acı çeken çok fazla sayıdaki gerçek uygulayıcıların içinde bulunduğu durumun sona erme zamanı, bu insanların temel takıntılarının farkına varabilmeleri için durmadan ertelenmiştir. Bunun sebebi aralarından birçoğunun önceden yazılı kadere sahip ve Tamamlanmaya varma potansiyeline sahip olmalarıdır.

Şu anda Dafa'ya zulüm etmek için eski güçlerin kullandıkları en büyük bahanelerden birinin sizin temel takıntılarınızın hala ortaya çıkmamış olduğunu biliyor musunuz? İşte bu yüzden, bu insanları belirleyebilmek için, sıkıntılar daha şiddetli bir hale gelmiştir. Eğer siz Dafa'nın insan bilimi ile tutarlılığına bağlıysanız, onlar, Dafa'nın boş bir inanç olduğunu yaymak için kirlenmiş insanları kullanırlar, eğer Dafa'nın hastalıkları iyileştirme gücüne bağlıysanız, onlar Dafa'nın insanlara ilaç almalarını yasakladığını ve bununda 1.400 kişinin ölümüne yol açtığı yalanlarını yaymak için kirlenmiş insanları kullanırlar; Hatta Dafa'nın politika ile alakası olmadığını söylediğinizde, onlar Dafa'nın ve Li Hongzhi'nın arkasında yabancı politik güçlerin olduğu yalanını yayacak kötü insanlara sahipler, vs; eğer Dafa'nın hiçbir ücret talep etmediğini söylerseniz, onlar, Shifu'nun dürüst olmayan yollardan servet biriktirme peşinde olduğunu söylerler. Neye bağlıysanız, onlar onun hakkında yalanlar uyduracak kişilere sahipler. Hatta Dafa'ya zarar geleceğinden korkuyorsanız, onlar Shifu'nun yazdıklarını iddia ettikleri makaleler üretirler. Bir düşünün: şu andaki bu devasa test Dafa'nın ve öğrencilerin Shifu'nun yokluğunda olayların nasıl üstesinden geldiklerini görmek içindir. Shifu nasıl konuşabilir? Nasıl size ne yapmanız gerektiğini tekrar söyleyebilirim? Buna ek olarak, nefret dolu insanları kontrol ederek Dafa'yı ve öğrencilerini, bütün insani düşünceleri ve takıntıları hedef alan eksiksiz, çok yönlü ve yıkıcı bir sınavdan geçiriyorlar. Eğer xiulian uygulamanızda o temel insani takıntılarınızdan gerçekten kurtulmakta başarılı olsaydınız, bu son sıkıntı bu kadar saldırgan olmayacaktı.

Hatta şimdi bile, bazı insanlar kitabı okumaya geldiğinde konsantre olamıyorlar. Aranızda Dafa için çalışanlarınız, özellikle kitabı okumamayı ve Fa'yı çalışmamayı gizlemek için hiçbir bahane kullanmamalıdırlar. Hatta Shifu'nuz, yani benim için çalışıyorsanız bile, hala Fa'yı sakin bir zihinle çalışmalı her gün çalışmalı ve kendinizi kesintisiz ve sağlam bir şekilde geliştirmelisiniz. Zihniniz okurken oradan oraya savrulduğunda, kitaptaki sayısız Budalar, Taolar ve Tanrılar gülünç ve acınacak zihninizi ve düşüncelerinizde sizi kontrol eden o berbat karmayı görüyorlar. Yine de siz hala saplantıya tutunuyor ve uyanmak konusunda başarısız oluyorsunuz. Bazı gönüllü kişiler uzun zaman dönemleri boyunca Fa'yı çalışmadan ve okumadan geçiriyorlar. Böyle Dafa işini nasıl iyi yapabilirler? Siz bilinçsiz olarak Fa'ya düzeltilmesi zor olan birçok zarara sebep oldunuz. Geçmiş hatalarınız sizi daha da olgunlaştırmalıydı. Eski, şeytani güçlerin sizin zihninizdeki açıklardan avantaj elde etmelerini önlemenin en iyi yolu zamanınızı Fa'yı çalışmak için en iyi şekilde kullanmaktır.

Bugün açığa çıkan şey tarihte çok önce ayarlanmıştı. Baskı altında Fa'yı onaylamak için ileri adım atan öğrenciler muhteşemler. Ayıklanmalarına ramak kalmış olan son grup yüksek seviye varlıkları neden benim ve Dafa hakkında yalanlar uydurduklarını sorguladığım zaman, şöyle cevap verdiler: "Başka yol yok. Yürüdüğünüz yol fazla doğru. Yoksa Dafa ve öğrencileriniz başka şekilde nasıl test edilebilir?" Dafa'ya zarar verenler yalnızca bir avuç şeytani güçtür. Yaptıkları tek şey kendilerinin de ayıklanmaları gerektiğini düşündükleri o şeytani varlıkları kullanmak. Kozmostaki ölçüsüz ve sayısız Budalar, Taolar, Tanrılar ve daha büyük kozmik vücutlardaki varlıklar kozmostaki bu ufacık toz zerreciği üzerindeki her şeyi seyrediyorlar. Dafa kozmostaki her şeyi tamamlanmaya ulaştırmıştır. Kudretli erdem görkemli ve ebedidir. O sert ve çok yönlü testlerden çıkabilen öğrenciler bu dünyada Dafa için kaya sağlamlığında bir temel yerleştirmişler ve Dafa'nın bu dünyadaki gerçek görüntüsünü sergileyip, kendi muhteşem pozisyonlarını tamamlamışlardır. Şeytan yakında tamamen yok edilecektir, insan dünyasında kötü olanlar gerekli geri ödemeyi alacaklardır ve günahların devam edilmesine izin verilmeyecektir. Öğrenciler Tamamlanmaya varmayı beklemekteler, ve ben de daha fazla bekleyemem. Herkesin davranışı iyi veya kötü, elde edeceği sonucu göstermektedir. Tüm yaşamlar, gelecekteki pozisyonlarınızı kendiniz seçeceksiniz.