Dikkatli Olun

(Li Hongzhi,04 Ağustos 2009 )

Xiulian, kişinin insani düşünme biçimini, takıntı, saplantı ve bağımlılıklarını bırakmasıdır. Bazı uygulayıcılar Fa'yı onaylama işleri yaparken, insani düşünme biçimini takip ediyor ve süreç içerisinde bir arzularını tatmin etmek, onlara keyif veren bir şey. Kendi fikirleri kabul görmediğinde veya noksanlıklarına dikkat çekildiğinde, darılıyorlar. Hatta bu vicdani neden yüzünden yanlış şeyler yapmaktan dahi çekinmiyor, sadece zarar yaratarak nefretlerini açığa çıkarabileceklerini gösteriyorlar. Bütün bunlar, benim Dafa uygulayıcılarından talep ettiğim, "iyi işbirliği yapmaları", "Fa'yı onaylamaları" ve "yaşamları kurtarmaları" gereksinimlerinin tam tersidir. İnsan düşüncelerinden doğan bu takıntılar, davranışlarınızda veya birtakım meselelerde sizi karşı tarafa sürüklediğinde, o bir Dafa uygulayıcısının davranışı mıdır? Bu tam olarak şeytanın istediğini yapıyor olmak değil midir? Yaptığınız kötü şeyler, canlıların veya Fa'yı derinlemesine çalışmamış olan uygulayıcıların kurtarılamaz bir hale gelmesine veya şanslarını kaybetmelerine sebep olmuşsa, Dafa uygulayıcılarının büyük Tamamlanma günü geldiğinde, nasıl olur da o sonuçlardan sorumlu tutulamaz ve onlara katlanamazsınız? O zaman hala Tamamlanmaya ulaşabilecek misiniz? Eğer Tamamlanmaya ulaşamayacaksanız, o zaman ne diye xiulian uyguluyorsunuz? Bu kozmosun bir prensibe sahip olduğunu her zaman söylüyorum: bir canlı ne tür bir şey yapmış olursa olsun [ve o kim olursa olsun] sonuçları ile yüzleşmek ve sebep olduğu tüm zararları telafi etmek zorundadır. Bu durum, Fa-düzeltmesi dönemi için -özellikle- geçerlidir. Uzun zamandır: "Bu aşamada hala mantıklı olmayan uygulayıcılar konusunda ne yapacağım?" diye düşünüyorum. Ben size büyük miktarda karmanın yok edilmesi konusunda yardım edebilirim, fakat yüzleşmek zorunda olduğunuz şeyler ile siz kendi başınıza yüzleşmek zorundasınız; ne Shifu, ne de bir başka kimse sizin adınıza bunu yapamaz. Yok edilmesi gereken takıntıların ve geçilmesi gereken testlerin üstesinden siz kendi başınıza gelmek zorundasınız.

Online yayın yapan ve Dafa uygulayıcılarının kullandığı Qingxin Tartışma Forumu özel ajan olan kaotik şeytanlar tarafından sıkça istismar edildi ve takıntıları olan bazı uygulayıcılar da araya karışınca, tartışma panosu onlar için olan bir tartışma platformu haline dönüştü. Pozitif bir etkiye sahip olmayan bu platformun kapanmasının ardından, bazı uygulayıcılar, aslında birtakım başka online forumların arayışına girdiler. Bunu yapma konusunda gerçekten de bu kadar takıntılı mısınız? Kapınızı çalmak için gelen şeyin, insani takıntılarınıza ve saplantılarınıza minnettar olan bir şeytan olduğunu hakikaten anlamıyor musunuz? "Tang Qi" ismindeki o kaotik, şeytani özel ajan, sömürülecek boşluklarınızı bulduğunda ve çığrından çıktığında, bunun tek sebebi sizin insani takıntılarınızı görmüş olması değil midir? Bu kadar küstah olmaya cesaret edebilmesi, doğru düşüncelerden yoksun olan uygulayıcıların ona bir forum vermiş olması sebebiyle değil midir? Daha da ileri giden, kendisini ikinci Shifu olarak gören bazı kişiler de var. Bu şekilde düşünen bir kişi, hala benim uygulayıcım olabilir mi? Benim kızım daima benim yanımda bulunmaktadır, fakat bu çürümüş şeytani özel ajan "Tang Qi", onunla ilgili yalanlar uydurduğunda, bazı insanlar ona inandılar; ona mantıklı düşünme biçimlerini kaybedecek ve o yalanları tekrarlayacak kadar inandılar; diğer Dafa uygulayıcıları probleme dikkat çektiğinde, dinlemeyi tamamen reddediyorlar. Ve daha da ileri gitmiş olan kişiler de var. O çürümüş şeytani özel ajanın çarpık cümlelerini ve yalanlarını etrafta yayarak, Fa'yı derinlemesine çalışmamış uygulayıcıların veya yeni uygulayıcıların yanlış yola sapmasına sebep oluyorlar. Eğer bu gibi kişiler, bu sebepten dolayı yanlış yola saparak kendilerini gerçekten bitirirlerse, kurtarılma şanslarını kaybederlerse ve bu sebepten dolayı da gelecekte ayıklanma ile yüzleşirlerse, yapmış olduğunuz şeyin bedelini nasıl ödeyeceksiniz? Ve sadece bu kadarla da sınırlı değil, çünkü Fa'ya zarar vermiş olarak üstlenmek zorunda olduğunuz sorumluluğun kendisi, başlı başına korkunç bir büyüklüktedir. İnsanları korkutmak Shifu'nun yöntemi değildir, o yüzden, bu meselenin üstesinden gelemeyen uygulayıcılara sadece bir sopa uyarısı veriyorum. Xiulian, insan takıntılarını yok etmek ile ilgili bir meseledir, o zaman nasıl oluyor da onlar için bir tartışma forumu arayışında olabiliyorsunuz? Kendinizi geliştirirken nasıl bu kadar saplantılı olabiliyorsunuz?

Sizin niyetiniz Shifu'ya Fa-düzeltmesinde yardım etmektir ve bu sadece doğru düşünceler ile başarılabilir. Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylayan ve yaşamları kurtaran, asıl, çoğunluk kısmı mükemmel; geçmişteki hiçbir xiulian uygulaması veya din ile karşılaştırılamaz. Bu sizlerin ve Shifu'nun ihtişamıdır. Gelecekte sizi bekleyen büyük Tamamlanma için gerçekten çok sevinçliyim. Yolun final kısmını iyi bir şekilde yürümek bir zorunluluktur ve Shifu sizden bunu istemektedir.

>