Gerçek Xiulian

Benim gerçek anlamda xiulian uygulayan uygulayıcılarım, size öğretmiş olduğum şey Buda ve Tao gelişimi için olan Fa'dır. Bununla birlikte, sıradan insan takıntılarından kurtulamadığınız için üzüleceğinize, sıradan insanların önemli gördüğü şeyler önünüze çıkmadığı için bana yakınıyorsunuz. Bu xiulian midir? Sıradan insan takıntılarından vazgeçip geçemeyeceğiniz, gerçek anlamda olağanüstü bir varlık olma yolunuzdaki en hayati testtir. Gerçek anlamda xiulian uygulayan her uygulayıcı bunu geçmek zorundadır, çünkü bu, bir uygulayıcı ile sıradan bir insanı birbirinden ayıran çizgidir.

Aslında, sıradan insanlar arasında itibarınız (ming), dünyevi çıkarlarınız (li) veya duygularınız (qing) çiğnendiği zaman ıstırap çektiğinizde, bu zaten sizin sıradan insan takıntılarını bırakamadığınızı göstermektedir. Şunu hatırlamak zorundasınız: Xiulian'in kendisi ıstıraplı değildir -işin kilit noktası, sizin sıradan insan takıntılarını bırakma konusundaki yetersizliğinizde yatar. Sadece itibarınızdan, kişisel çıkarlarınızdan ve duygularınızdan vazgeçmek üzereyken acı hissedersiniz.

Siz buraya kutsal, saf ve kıyaslanamayacak kadar görkemli bir dünyadan düştünüz, çünkü o seviyede takıntılar, saplantılar, tutkular geliştirdiniz. Kıyaslayacak olursak, en pis olan böyle bir dünyaya düştükten sonra, geriye dönmek için acele bir şekilde xiulian uygulayacağınıza, bu kirli dünyada yapışmış olduğunuz pis şeyleri bırakmıyorsunuz, hatta en önemsiz kayıplarınız için bile ıstırap çekiyorsunuz. Bir Buda'nın sizi kurtarmak için sıradan insanlar arasında dilendiğini biliyor muydunuz? Bugün ben, size bir kez daha kapıyı ardına kadar açıyor ve sizi kurtarmak için bu Dafa'yı öğretiyorum. Çekmiş olduğum sayısız sıkıntılar için hiçbir zaman acı hissetmedim. O zaman sizin hala terk edemediğiniz ne var? Bırakamadığınız o şeyleri cennetin kapılarından geçirebilir misiniz?