Kişinin Zihninde Türeyen Şeytanlara Dikkat Etmek

(Li Hongzhi, 8 Aralık 2011)


Minghui sitesinin bana yolladığı makalelerin ilk kısmını okuma fırsatım oldu. Makaleler oldukça iyi yazılmışlardı. Anlayışlar sınırlı olmakla birlikte, Fa prensiplerinin birtakım anlayışları ve kozmosun yapısı uygun değil ve nitelikleri de nispeten cafcaflı; çıkış noktaları iyi ve bunlar bölüm bölüm yayınlanabilirler.

Makalelerde kullanılan yazar isimlerine ve bazı yerel kontak kişilerin makalelerinin yayınlanması yöntemine gelince ise, yaklaşımları gerçekten de iyi değildi -bazı makalelerin 'Dokuz Yorum'u aştığı, bazılarının Tamamlanma seviyesine ulaştığı, [belirli birtakım makalelerin] Dünya'daki Dafa uygulayıcılarını yeni yüksekliklere ve ötelere yönlendireceği veya yazdıkları şeylerin Tanrılar tarafından nasıl da güçlendirildikleri gibi şeyler söylenmiş. Burada tüm ciddiyetimle şuna dikkat çekeceğim: insan takıntılarınız fazlasıyla büyümesin ve sadece bir şeyler yapmış olduğunuz için çığrınızdan çıkmayın. Dafa uygulayıcılarının gelişimine rehberlik edebilecek tek kişi, Shifu'dur.

Neyse ki, makaleler her şeye rağmen mantıklı bir durumda -sadece o kişilerden, makalelerinin tonunda fazla şatafatlı olmamalarını isteyin, çünkü netice itibarı ile onlar, xiulian uygulayan kişilerdir. Aksi takdirde, iyi şeyler yapıyor olsalar bile Tanrılar onları hala hor göreceklerdir.