2002 Boston Fa Konferansında Fa'yı Öğretme

(Li Hongzhi, 27 Nisan 2002)


Salonda bulunan insanlar arasında çok fazla sayıda kişi diğer bölgelerden ve bayağı bir kişi de Avustralya'dan. Bu seferlik asıl gelme amacım sizlerle buluşmak ve fazla bir şey söylemek istemiyorum. Şu anda Fa-düzeltmesinde, Dafa uygulayıcılarının içinde bulunduğu genel duruma bakacak olursak, sanırım her şey yolunda. Bazı konularda gerçekten çok iyi iş çıkarıyorsunuz; bazı konularda ise azıcık daha kötü. Fakat genel anlamdaki ana vücut, gerçekten yapması gerekenleri iyi yapıyor. Fakat bununla birlikte, Dafa uygulayıcıları olarak, hala iyi bir şekilde yapamadığınız çok şey var ve sizlere söyleyebilirim ki, aslında bunun sebebi, Fa'yı çalışmayı ihmal ediyor olmanızdır. Çünkü Fa'ya hala asimile olan yüzey kısmınızın sürekli olarak gelişmeye ihtiyacı vardır ve sizler durmaksızın geliştikçe, uygulama ile vazgeçmeniz gereken şeyler düzenlenmelidir. Her bir seviye, kendi var oluş durumuna sahiptir. Eğer gelişmeyen bir durumda kalırsanız, kesinlikle Fa-düzeltmesi ile birlikte yol alamazsınız. Fa-düzeltmesinde yapmanız gereken şeyleri iyi yaptığınızda, bunun daima Fa'yı Fa'dan anlayabilmeniz yüzünden olduğunu görüyorum ve yetersiz bir şeyler yaptığınızda da, bunun Fa'yı çalışmaya öncelik vermemeniz yüzünden olduğunu ve Fa'yı, Fa'dan anlayamamış olmanızdan dolayı olduğunu görüyorum. Bir Dafa uygulayıcısı olarak, durum ne olursa olsun veya şartlar ne olursa olsun, Fa'yı çalışmak zorundasınız. Kendi asimilasyonunuzu ve gelişiminizi ihmal edemezsiniz. Fa'yı çalışmayı unutamazsınız. Eğer Fa'yı iyi çalışmazsanız, Dafa işlerini iyi yapamazsınız. Çözülmesi gereken anlaşmazlıklar veya problemler ile karşılaştığınızda, olayları dengeleyemez ve tartışmalar yaşarsınız. Elbette anlaşmazlıklar ortaya çıktığında, onları yaşamanızın ille de kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü xiulian uygulamasında yapmanız gereken şey, takıntılarınızdan kurtulmaktır ve xiulian uygulamasında yapmanız gereken şey, kendinizi geliştirmektir. Bu yüzden, sahip olduğunuz sıradan insan takıntılarınız sergilenip, teşhir edilmek zorundadır. Onları bu şekilde başınızdan atabilirsiniz. Fakat bazen, Fa çalışmamızı sürdürmediğimiz için, Fa'yı yaymak ve yaşamları kurtarmak için yaptığımız bazı şeyleri sıradan insanlar gibi ele alıyoruz. Bu bizim yaptığımız birçok kutsal şeyin o kadar da kutsal olmamasına neden oluyor. Bizi onları iyi bir şekilde yapmaktan alıkoyuyor ve ayrıca toplumdaki insanların bazen bizi anlamamalarına da sebep oluyor. O yüzden, sadece bizi gelişmekten alıkoymakla kalmıyor, aynı zamanda Dafa'nın birtakım zararlar görmesine de neden oluyor.

Bildiğiniz gibi, 25 Nisan 1999'u takip eden dönemde, dünyanın birçok bölgesinde, Dafa uygulayıcılarının dışında hiç kimse Falun Gong'un ne olduğundan haberdar değildi. Dünyanın dört bir yanındaki bölgeler açısından durum bu idi. Bize karşı yapılan zulüm ilk başladığında, tüm dünya medyası Falun Gong'un ne olduğunu öğrenmek istedi. Fakat hiç kimse pozitif materyaller edinemedi ve tamamı Çin'deki yalan üreten medyanın yayınladığı şeylerden kopya edildi. Elbette, çok sayıdaki uluslararası medya bunu bilinçli olarak yapmadı -ondan bilgi almak zorundalar. Bir düşünün: o ortamda ve o türde bir ezici baskının altında, bizler insan dünyasında Fa'yı bu dereceye kadar rektife edebilmeyi başardık, dünya insanlarının bizi gerçekten tanımalarını sağlamayı başardık ve dünyanın dört bir yanında bulunan insanların bizim ne olduğumuzu gerçek anlamda anlamalarını sağladık. Bu kolay bir başarı değildir. Bu, Fa'yı onaylamayı gerçekten iyi yaptığınızı gösterir ve sizin bu denli şeyi elde etmeniz için size tanınan olanak işte budur. Eğer davranışlarımızda dikkatsiz olursak, o zaman Fa'ya uyum sağlamamamızın bir sonucu olarak, [zarara neden olmamız anlamında] güzel bir fırsat doğacaktır. Bu yüzden bu meseleler konusunda gerçekten dikkatli olmalıyız.

Bugünlerde gerçekten meşgul olduğunuzdan, [birçoğunuz gönüllü olarak çok fazla iş üstlendiğiniz için] bu durum, Fa'yı çalışırken odaklanmanızı zorlaştırıyor. Sürekli olarak Fa-düzeltmesi ile ilgili şeyleri düşünüyor ve Fa'yı çalışırken zihninizi sakinleştiremiyorsunuz. O durumda aslında boş yere çalışmaktasınız. Eğer Fa'yı mantıklı ve net bir zihin ile çalışamıyorsanız, boş yere çalışıyor ve zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir. O yüzden, bunun farkına varmalısınız. Meşgul olduğunuzu, çok çalıştığınızı ve bazı uygulayıcıların her gece çok az uyuduğunu biliyorum. Çok fazla şey yapıyorsunuz. Fa'yı çalışmalı ve tabii ki, diğer şeyleri de yapmalısınız. O yüzden, bazen sizlere şunu veya bunu yapmanız gerektiğini söyleyemiyorum. Özel konulara gelince, onların üzerinde çalışmak tamamen size bağlıdır; onları nasıl ele alıp değerlendireceğinizi ve nasıl daha iyi ayarlayıp düzenleyeceğinizi kendi başınıza anlamak zorundasınız.

Bir de ayrıca, birkaç yıl önce göze çarpan birtakım belirli problemlerin, son zamanlarda tekrar aşikâr bir hale geldiğini görüyorum. Hangi problemlerin? Anakara Çin'in dışında bulunan uygulayıcılarımızın birçoğu, çok sayıda becerilere sahip. İleri düzeyde bilgileri var ve sıradan insan toplumu içerisinde birçok akademik unvanlara sahipler. Yani bir başka deyişle, düşünce biçiminiz net ve oldukça kapasitelisiniz. Çok sayıda şeyi gerçekten iyi yapabilmiş olmanızın nedeni de budur. Bu durum, özellikle olayları iyi şekilde yapmak için inisiyatifi ele aldığınız zaman için geçerlidir. Fakat tam olarak, sizler kapasiteye sahip olduğunuz için, [her biriniz iyi bir fikre sahip olduğunuzda] problemler baş gösteriyor. Sizin güzel bir fikriniz oluyor ve onun da güzel bir fikri oluyor ve herkes kendi fikrinin iyi olduğunu düşünüyor. Münakaşalar genelde bu şekilde oluyor. Ve münakaşa ederken, her gün yapmanız gereken Fa çalışmasını ihmal ettiğiniz için veya uygulamanızda işi gevşetmiş olduğunuz için sıradan insanların münakaşa biçimlerine düşüyorsunuz.

Bir Dafa uygulayıcısı yaptığı her şeyde, ilk sıraya daima Fa'yı koymalıdır. Ne zaman olursa olsun, bir şeyi değerlendirirken, öncelikle Fa'yı göz önünde tutmalısınız. Sizlere daha önceleri sıkça söylediğim bir şeyi muhtemelen hatırlıyorsunuzdur: Bir Dafa uygulayıcısı yaptığı her şeyde öncelikle başkalarını düşünmelidir. Ne zaman bir şey olsa veya ne zaman bir durum meydana gelse, bu çok önemsiz bir şey olsa dahi, benim ilk düşüncem başkaları ile ilgili olur. Çünkü bu benim için zaten doğal bir şey haline gelmiştir. Ben öncelikle, sadece diğerlerini düşünürüm. Eğer hepiniz bunu başarabilirseniz, Fa'yı onayladığınız zamanki o inatçı münakaşalarınızın hiçbiri olmayacaktır; eğer gerçekten bunun gibi sağlam ve sarsılmaz bir temele sahip olur ve kendinizi sakinleştirebilirseniz; başkalarını göz önünde tutabilir ve herhangi bir şey olduğunda kendi içinize bakabilirseniz, sanıyorum ki çok sayıda şeyi iyi bir biçimde ele alabilirsiniz. Bazen gerçekten de sıradan insanlar gibi münakaşa ediyorsunuz. Hatta aranızdan az sayıda kişi, tartışırken meseleyi o kadar körüklüyor ki, duyguyla dolup taşıyor; etrafınızı ve toplumdaki etkiyi bile önemsemiyorsunuz, kendinizi tamamen sıradan insan olarak ele alıyorsunuz. Fakat siz bir uygulayıcısınız, bir Dafa uygulayıcısısınız -sıradan bir uygulayıcı değil. Hepiniz şunu biliyorsunuz: şeytan ne kadar vahşileşirse vahşileşsin, bu durum sürüp gitmeyecek. Sona doğru daha da yaklaştıkça, [Fa-düzeltmesinin gücü tarafından etkilendiğinde] daha da şeytani davranışlarda bulunuyor. Bu da bize şunu gösteriyor: bu, onun çılgınca olan final davranışları olmalı. Bu olay bir gün gerçekten bittiğinde, yapılacak ilk şey, Fa-düzeltmesi dönemi uygulayıcılarının Tamamlanmaya ulaştırılması ve orijinal doğalarına geri döndürülmeleri olacak. O an geriye dönüp almış olduğunuz yola baktığınızda, her şeyi açık ve net bir biçimde anlayacaksınız. Elbette tam anlamıyla aydınlanmaya ulaşmış olan bir Buda, bir Tao veya bir Tanrı, yapması gerekenleri iyi yapıp yapmadığı gibi şeyler düşünmeyecektir. Sadece, sanki bir rüyanın bitmesi gibi olacak ve bunu düşünmeyecektir bile. Fakat bununla birlikte, şu anki dönem içerisinde gösterdiğiniz performans, sizi meydana getirmekte ve size ait olan her şeyi oluşturmaktadır. Kim bu fırsatı kaçırırsa veya belirli şeyleri iyi yapamazsa, hatasının yol açtığı şeyi, o zaman görecektir.

Bu Fa-düzeltmesinde, devasa gök kubbelerin canlıları için en iyi fırsat yaratılmıştır. Tüm canlılar, [gelecekleri için bir temel oluşturmaları açısından] en büyük fırsata sahipler. Aynı şey Dafa uygulayıcıları için de geçerlidir. Uygulamanızın Meyve Konumu, konumunuz, kudretli erdeminiz ve geleceğinize ait olan her şey, aynı zamanda, bu Fa-düzeltmesi fırsatının içerisinde yaratılmaktadır. O zaman her şeyi iyi biçimde yapmıyorsanız, kendinizi gerçekten de yüzüstü bırakıyorsunuz demektir! O yüzden, sizler sıradan insan takıntıları ile kavga ederken, ben de kendi kendime şöyle düşünüyorum: "Eğer gerçek durumu bilselerdi, kendilerinden istenseydi bile kavga etmezlerdi." Fakat burada uygulama yapabilmenizin tek sebebi, gerçek durumu görememeniz ve sıradan insan takıntılarına sahip olmanızdır. Sıradan insan takıntılarına sahip olduğunuz zaman Fa'yı onaylayıp tasdik edebilirsiniz. O takıntılara sahip olmasaydınız, Fa'yı onaylayıp tasdik edemez ve artık burada daha fazla kalamazdınız. Yani bir başka deyişle, artık xiulian uygulayamazdınız. Fakat sizlere, bu mevcut şartları nasıl en iyi şekilde kullanabileceğiniz ve yaptıklarınızı nasıl daha iyi yapabileceğinizi düşünmenizi ciddi bir şekilde sorma ihtiyacı duyuyorum.

Ne kadar meşgul olursanız olun, kendinizi bir Dafa uygulayıcısı olarak görmelisiniz. Ne kadar meşgul olursanız olun, etrafınızda bulunanlara nasıl tesir edebileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. 25 Nisan 1999'dan beri ve 20 Temmuz'un ardından şeytan, sayısız canlının düşüncelerinin zehirlenmesine sebep olarak, çamur atmanın alçakça yöntemlerini kullandı ve omuzlarımıza kendimizi savunma yükünü bindirdi. Yaşamları kurtarma çabanızda, insanların bizim hakkımızda yeni bir anlayış elde etmelerini sağlamak için çok çalıştınız. Dolayısıyla, yapmanız gerekenleri iyi yapmadığınızda, gösterdiğiniz çabaya ve yapmayı planladığınız şeylere, farkında olmadan zararlar veriyor olmanız çok muhtemeldir. Sizler davranışları saf ve erdemli olmak zorunda olan xiulian uygulayıcılarısınız. Sadece davranışlarınızı görerek sizin muhteşem olduğunuzu düşünen çok fazla sayıda insan var. Eğer günlük yaşantımızdaki hareketlerimize dikkat etmezsek, sıradan insanlar davranışlarımızı göreceklerdir. Ve sizi, Fa'yı çalışmış gibi derin bir seviyeden göremeyecekleri için, sadece ne şekilde davrandığınıza bakacaklardır. Sadece tek bir cümlenizin veya sadece tek bir hareketinizin, onları kurtarılamaz bir duruma getirebileceği muhtemeldir veya Dafa üzerinde kötü bir etki yaratacağı da aynı şekilde. Bizler bu gibi şeyleri düşünmek zorundayız.

Shifu'nuz olarak elbette ki, kusur ve noksanlıklarınızı görebiliyorum ve elbette ki problemlerinizi görebiliyorum. Örneğin, söylediğiniz her bir cümlenin ve yaptığınız her bir davranışın, içinde neler barındırdığını biliyorum. Shifu'nuz genellikle Fa'yı size bireysel temelde öğretmiyor. Çünkü eğer bir kişinin problemi ile ilgili olarak ona kişisel temelde dikkat çekseydim, zihni gerçekten çok şiddetli bir biçimde çarpılırdı ve aslında bu onu etkileyebilirdi. Bir kişiyle bireysel olarak konuşmamın çok nadir olmasının sebebi budur. Fakat bu problemleri büyük bir oturumda dile getirdiğimde sizi kastetmiyor olduğumu düşünmeyin.

Cennetlerde çok sayıda Kral vardır. Bildiğiniz gibi Sakyamuni, Rulay'ların sayısının aynen Ganj Nehri kıyısında bulunan kumlar kadar olduğunu söylemişti. Hindistan'daki Ganj nehrinde ne kadar kum olduğunu bir düşünün! Ve bundan daha da fazladır -Sakyamuni'nin söylemiş olduğu şey değişken anlamdadır. Her Rulay, bir Fa-Kralı'dır. Ve Buda Okulu tek değildir. Buda Okulu sadece çok fazla sayıda Tanrıya sahip olan yaygın bir biçimdir. Peki, ne sayıda Tanrı vardır? Bunun gibi kaç adet Kral vardır? Eğer her bir Kral, bir şeyler meydana geldiğinde olayları sizin ele aldığınız gibi ele alsaydı, bu büyük bir sorun olurdu. Onlar, seviyeleri ile tutarlı olmayan bu tür münakaşalara sahip değillerdir. Elbette ki, onlar gerçeği görebiliyorlar ve en iyi yolu görebiliyorlar, fakat onlar da sıklıkla sahip oldukları bir takım görüşlerde belirli farklılıklar taşıyorlar. Fakat asla tartışmazlar. Onlar sınırsız bir tolerans durumu içerisindedirler, tüm canlılara karşı merhamet ve iyilik ile her şeyi anlayabilme durumu içerisindedirler. İnsan terimleri ile ortaya koyacak olursak, daima başkalarını anlayabilme durumundadırlar. Bu yüzden, bazen bizler sıradan insanların güçlü takıntılarıyla "öküz boynuzuna" girmemeli ve onun içinden uzun bir süre çıkmazlık etmemeliyiz, onu ne kadar fazla düşünürsek bir o kadar saplantılı hale geliriz -onun hakkında ne kadar fazla düşünürseniz zihniniz bir o kadar hiddetlenir ve onu ne kadar çok düşünürseniz şeytanlar sizi bir o kadar suiistimal eder. Size şunu söyleyeceğim: soğukkanlı olamadığınızda, o durum, şeytanların sizi kullanıyor olmasıdır. Ne kadar zamandan beri xiulian uyguladığınız beni ilgilendirmez ve Dafa uygulayıcıları arasındaki itibarınızın da bir önemi yoktur, sizlere garanti edebilirim ki, bu gibi şeylere dikkat etmediğinizde olan şey budur. Sizlere şunu söyleyeyim: kendinizi ne kadar iyi geliştirmiş olursanız olun, [sıradan insan takıntılarına sahip olduğunuz müddetçe] onlar şeytanların kullanabileceği şeylerdir. Dikkatli olmadığınızda, her an kullanılabilirler. Bu yüzden bir Dafa uygulayıcısı olarak, o sıradan insan takıntılarını zapt etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak; bir etkiye sahip olmalarına mani olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak; doğru ve erdemli bir yolda yürümek için elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. Tüm koşul ve ortamlarda ve gerçekleşen her bir durumda, içten ve ağırbaşlı bir biçimde davranmak, toleranslı ve açık fikirli olmak, başkalarını anlayabilmek, tüm bakış açılarını göz önünde tutabilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. O zaman, çok sayıda şeyin üstesinden iyi bir biçimde gelebileceğinizi düşünüyorum. Bu şekilde davranmak taviz veriyor olmak değildir! Herkes kendi görüşlerini söyleyebilir ve siz de onları nazik bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Dolayısıyla söylemek istediğim şeylerin hepsi, aslında uygulama meselelerine odaklanmaktadır. Fa-düzeltmesi içerisinde hala kitabı okumaya ve Fa'yı daha fazla çalışmaya ihtiyacınız vardır. Aslında bu sizi eleştirmek için değil. Ben sizin Shifu'nuz olduğum için, elbette hatalarınızı görebiliyorum. Beni Shifu olarak çağırıyorsunuz, bu yüzden ben de sizlere kusur ve noksanlıklarınızın ne olduğunu söylemek zorundayım ve bunun ardından siz de onların farkına varmalısınız. Tabii ki, aynı zamanda "Dafa uygulayıcıları göz kamaştırıcı, olağanüstü" ve "yapmanız gerekenleri çok iyi yaptınız" şeklinde sık sık sizleri övüyorum da. Fakat bu gibi cümlelerin fazlasının, size çok faydası olmaz. Shifu çoğu zaman, yaptıklarınızı çok iyi bir biçimde yaptığınızı gördüğünde, sizin için olan mutluluğunu kendine saklıyor.

Her bir Dafa uygulayıcısı, Fa'yı onaylamak ve yaşamları kurtarmak için her şeyi kendi inisiyatifi ile yapıyor ve Shifu bunu görüyor. Bu günümüz sıradan insanlarının yapamayacağı bir şeydir. Anakara Çin'in dışında bulunan uygulayıcılar, kendilerini tamamen buna adadılar ve herkes bu Fa-düzeltmesi döneminde yapması gereken şeyi yapıyor. Bu arada, Çin'deki uygulayıcıların, kendilerine özgü iş yapma yolları var. Siz, Çin'in dışında bulunan uygulayıcılar da kendi yöntemlerinize sahipsiniz. Hepiniz olağanüstüsünüz. Herkes aynı şeyi yapacak diye bir şey yoktur; herkes bu zaman dönemi içerisinde, bir Dafa uygulayıcısının yapması gerekenleri kendi bulunduğu ortam içerisinde yapıyor. Bunu kalbinizden gelerek yapıyorsunuz, her bir Dafa uygulayıcısı, hakikaten Dafa'nın bir parçacığı gibi Fa'yı koruyor ve yaşamları kurtarıyor. Bu perspektiften bakıldığında dünya insanları mukayese edilemez.

Çin'deki kötü çetenin, insanlara saldırmak için sahip olduklarına benzerlik gösteren şeylerin başka hiçbir yerde bulunmadığını bilirsiniz. Tüm ülkelerde ve tüm zamanlarda var olan tüm metotları bir araya getirmiş olduklarını söyleyebilirsiniz. Bununla birlikte, [çeşitli politik mücadelelerden geçmeleriyle birlikte] günümüz Çinli insanlarının düşünme biçimi, giderek daha hilekâr ve daha kurnaz bir hale geldi ve dolayısıyla yaptıkları kötü şeyler hakikaten korkutucu derecede şeytanidir. Fakat buna karşın, çok fazla insan kullanıldı ve onlara kötü şeyler yaptırıldı. O yüzden onlar, gerçekten Fa'ya kalplerinin derinliklerinden gelerek zarar vermiyorlar. Biz bunu görebiliyoruz. Şeytanın kullandığı yöntemler ne olursa olsun veya harcadıkları para ne kadar olursa olsun, Dafa'ya zarar verme konusunda ulaşmak istedikleri şeye ulaşamazlar. Biz bütün bu şeyleri kalbimizin derinliklerinden gelerek yapıyorken, onlar bunları para ile yapıyor; bunlar asla mukayese edilemezler. Bu denli güçlü bir devlet propaganda makinesine sahipler, dünyanın her yerinde konsoloslukları var ve böylesine muazzam bir orduya sahipler. Bizim karşı karşıya kaldığımız şey, bizi bastırmak isteyen bu gibi alçakların çok kötü olan politik çetesidir. Sadece bu kadar kısa bir süre içerisinde, dünyanın her yerinde bulunan insanların bu şeytani zulmü gerçekten fark etmelerine yardımcı olabildik; bu olağanüstü değil midir? Bu sadece her şeyi kalplerinin derinliklerinden gelerek yapan Dafa uygulayıcılarının başarabileceği bir şey değil midir? Bu sadece inisiyatifi ele alarak bir şeyler yapan Dafa uygulayıcılarının başarabileceği bir şey değil midir? Tabii ki, şeytanın Dafa'ya zarar verme teşebbüsünde başarıya ulaşmasında, asla bir şansı olmayacaktır.

Elbette çok sayıda şey, sıradan insanların düşündüğü gibi basit değildir. Kişinin canının istediği her şeyi yapmasına izin verilmez; bu durum, şeytan için de geçerlidir. Daha önce, eski güçlerin Fa-düzeltmesi dönemi için ve Fa-düzeltmesi esnasında kendisini gösteren her şey için, tarih içerisinde çok detaylı, çok esaslı ve çok sistematik düzenlemeler yapmış olduğunu söylemiştim. Bu denli kaotik olmasına rağmen [kaotiklikte bu sınıra ulaşmış olmasına ve bu şeytanilikte olmasına rağmen] şeytanilikte bu sınıra ulaşmış olmasına rağmen, -hala dünyanın dört bir yanında, buna Çin'in içi de dâhil, [buna tamamı dâhil] sıradan insan toplumunda ve her bir boyutta, bu olaya iştirak etmemiş olan hala çok fazla sayıda kötü varlık var. Onların hepsi bastırılmaktadır. Bir başka deyişle, iyi ya da kötü olmalarına bakılmaksızın, onların buna iştirak etmiş bir kısmı yoktur ve onların iştirak etmesine izin verilmiyor; her iki gruptan da var. Olaylar belirli bir düzene sahip değilmiş gibi görünüyor, fakat aslında çok düzenlidir. Buna iştirak etmiş olan şeytani varlıklar, çok kötü niyetli davranıyormuş gibi görünüyorlar, fakat eski güçler onları sadece kullanıyor ve eski güçlerin onları kullanma amacı ise, Fa-düzeltmesi sürecinde evrendeki o çöpleri temizlememizi istemeleridir. Şeytani varlıklar gerçek durumu göremiyorlar ve aşırı uçlara varan bir şekilde davranıyorlar. Gerçek durum kendisini gösterdiği zaman, tüm canlılar, [buna sıradan insanlar da dâhil] şaşkınlık içerisinde haykıracaklar: "Vay canına! Demek ki böyleymiş."

Tabii ki, bu ortamdaki olaylar anakara Çin gibi bir ortamdaki durumdan farklı. O tip bir şeytani baskı altında ve boyutların şeytan tarafından doldurulmuş olduğu o tip bir koşul atında, Fa-düzeltmesi veya yaşamları kurtarmak ile bağlantılı olan şeyler hakkında konuşmak, burada konuşmaktan daha farklı. Fakat buna rağmen, eski güçler kesinlikle Dafa uygulayıcılarının xinxing'ini test etmekte ısrarcı olmaya devam ettiği için bunu yaptılar. Durum tamamen budur. Eğer durum bu olmasaydı, bu kesinlikle gerçekleşmeyecekti. Dafa uygulayıcıları için bu durumla baş etmelerinin en iyi yolu, kendi yollarında doğru ve erdemli bir biçimde yürümeleridir, şeytanın veya eski güçlerin, sahip oldukları boşluklardan istifade etmelerine olanak vermemek için, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaları ve doğru düşüncelerini kuvvetlendirmeleridir. Eski güçler bizim gerçeği açıklamamıza veya yaşamları kurtarmamıza engel olmaya cesaret edemezler. Kilit nokta, bir şeyler yaparken, zihinsel durumunuzdaki boşluklardan istifade etmelerine izin vermemenizdir.

Bu fırsatı çok büyük öneme sahip olmayan bir şeyden bahsetmek için de kullanayım. Bildiğiniz gibi, şu anda sahip olduğumuz insan gücü çok sınırlı, bu yüzden Fa'yı onaylama çabanız içerisinde, dikkatinizi başka bir şeye doğru kaydırdığınızda, birtakım şeyleri ihmal etmeyin. Yani bir başka deyişle, tüm çabamızı sadece tek bir şeye odaklamamalıyız. Olayları bir bütün olarak kavramak için elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve şu anda üzerinde çalıştığımız tüm şeylerle birlikte, iyi bir iş çıkarmalıyız.

Daha fazla bir şey söylemeyeceğim. Hepinizin çok çalıştığını biliyorum. Bugün sizi fazla övmedim fakat herkesin aslında kendisini tamamen Fa'yı onaylama görevine adamış olduğunu biliyorum. Yapılması gereken çok şey olduğunu görüyor, endişeleniyor ve onları iyi bir şekilde yapmak istiyorsunuz. Shifu bunların hepsini görüyor. Bunu gören sadece ben değilim. Kozmostaki tüm canlıların çok yakından izliyor olduklarını söyleyeceğim. Maddenin yüzeyi moleküller dizisinden oluşmuştur ve Fa-düzeltmesinin tamamı bu yüzey noktasına kadar ulaşmış durumdadır. Fakat bu yüzeyde bulunan şeyler insan gözüne her ne kadar bayağı olarak görünse de, aslında, devasa mikro kozmik sistemler onun içine sızmıştır [ve o da] çok karmaşıktır. Fa-düzeltmesinde, yüzeye doğru olan kırıp geçmeler çoktan yapıldı. Bir başka deyişle, şu anda neredeyse insan gözlerinin görebileceği noktaya yaklaşmak üzere. Fakat bununla birlikte, mikro kozmosta, o da devasa boyutlara tekabül etmektedir ve orada hala inanılmaz derecede fazla sayıda canlılar bulunmaktadır. Bu yüzden, Fa-düzeltmesi tarafından kurtarılması gereken hala çok büyük sayıda canlı bulunuyor ve durum karmaşıktır. Tüm canlılar, şu anda bizim yapmakta olduğumuz her şeyi çok yakından takip ediyorlar. Bu kozmosun her yeri gözlerle doludur; hem rektife edilmiş olan, hem de edilmemiş olan canlılar izliyorlar. Yeni kozmosta bulunan canlılar büyük bir hevesle nihai sona hasret duyuyorlar iken, eski kozmosta bulunan yaşamlar kurtarılmaya özlem duyuyor. Fa-düzeltmesine zulmetmeye iştirak edenler, sadece tek bir grup olan eski güçlerdir ve onlar farklı seviyelerde bulunan canlıların %20'sini oluşturuyorlar. Diğerlerinin hepsi, [daha büyük sayıda canlılar] iştirak etmiyor ve bu iştirak etmeyenler, bütün bunları gözlemliyor ve izliyor. Onların hepsi tek bir şeyi biliyor ve bunu eski güçler dahi biliyor: eğer bu sorumluluk başarılamazsa, hiçbir şey artık daha fazla var olmayacak.

Günümüz bilim adamları da kozmosta büyük değişimlerin gerçekleşiyor olduğunu keşfetmiş durumda. Şu anda kendi görebildikleri evrenin sahasının durmaksızın hızlanarak genişlediğini keşfettiler ve bu genişlemenin hızı artıyor. Daha önceleri bu konuyu konuşmak istememiştim; sadece Fa'nın prensiplerini öğretmiştim. Hepiniz bir düşünün: bu genişleme ne anlama geliyor? Bir şey sadece patlamadan önce genişler. Genişler, genişler… Ve belirli bir noktaya ulaştığında bir anda patlar. Bu yüzden, her şey son aşamasındadır. Çok fazla sayıda canlı bütün bunları endişe ile izliyor. Eski güçlere gelince, onlar da, [akıllarında bulunan kendi gereksinimleri ile] endişeli bir haldeler. Elbette, yeni kozmosta bulunan canlılar da bütün bunların sonuçlanması konusunda büyük bir hevesle özlem duyuyorlar. Fa-düzeltmesinin sınırsız gücü, işinin son aşamalarını daha da büyük bir hız ile gerçekleştiriyor; tüm zamanları aşarak. Şu anda yüzeyin genişlemesinin hızını yakalamaktan çok az bir miktar uzakta. Elbette, genişlemenin hızı, [insan zamanı anlamında] yavaşmış gibi görünebilir, fakat aslında çok hızlıdır. Ben de işleri çok hızlı yapıyorum. Size daha önce söylemiştim, yukarıda ne kadar yapılırsa, daha aşağı seviyelerde de bir o kadar ilerleyebilmektedir. Evren genişliyor olsa da, ben işleri aşırı derecede hızlı yapıyor ve ona kesinlikle yetişebiliyorum. Eğer ona yetişemezsem, sizlere söyleyebilirim ki, final parçalanması, yüzey boyuttaki her şeyin yok olmasına sebep olurdu. Eğer onu yakalayabilirsem, o çözülmüştür. Onu sadece yakalamakla kalmayacak, aynı zamanda onu geride de bırakacağım. Ve bu da, Fa'nın insan dünyasını rektife ettiği zamandır. Şu anda genişlemenin hızını yakalamaktan sadece çok az bir miktar uzaktayım. Sayılamayacak kadar çok varlık, sayısız canlılar hepsi izliyor. Ve aslında, havadaki her bir küçük parçacığın içi gözlerle doludur. "Cennetler nedir?" Sizlere daha önce, onların insanoğlunun hayal ettiği cennetlerden farklı olduğunu söylemiştim. Dünya'ya Ay'dan, Satürn'den veya Venüs'ten baktığınızda, o aynı zamanda cennetler içerisinde değil midir? Aynı anlamda o da cennetlerin içerisindedir. Cennetler mikro kozmosun ve makro kozmosun içerisindedirler ve bu terim ile aynı seviyeye ait parçacıklardan oluşan paralel boyutlardan bahsedilmemektedir. Tanrıların gözünde, o sadece bir mesafe kavramıdır. Makro kozmosta ve mikro kozmosta tüm canlılar, dünyadaki bütün bu olayları yakından izliyorlar. Dafa uygulayıcılarının her bir hareketini ve her bir düşüncesini biliyorlar. Dafa uygulayıcılarının yaptığı her şey, daha yüksek yaşamların gözleri önünde sergileniyor. Bu yüzden, yaptıklarınızı iyi yapacağınızdan emin olun ve onların takdirini kazanın.

Bu olağanüstü, hakikaten olağanüstü! Fa-düzeltmesi olmadan, Fa-düzeltmesi dönemi uygulayıcılarının muhteşemliği kendisini bu kadar fazla göstermezdi. Dafa uygulayıcıları: karşı karşıya geldiğiniz şeyler görkemlidir, sorumluluklarınız büyüktür ve tabii ki, orijininiz de var; bütün bunları göz önüne alarak sizin görkemli olduğunuzu söylüyorum. "Fa-düzeltmesi dönemi uygulayıcısı" sıfatını hak etmelisiniz! Bu, kozmosun bir daha yaşamayacağı bir şeydir. Bu, zamanın başlangıcından bu yana sadece bir kez gerçekleşmektedir. Bu durum, kozmosta [zamanın başlangıcından bu yana] sadece bir kez gerçekleşmektedir. Her şey sıradan insanlar arasındaymış gibi gerçekleşmekte ve sıradan insanların olaylarından çok da farklı değilmiş gibi görünmektedir. Eğer bir farklılık olsaydı, o zaman insanlar söylediğiniz her şeye inanırdı; Fa-düzeltmesi olmazdı ve xiulian var olmazdı. İnsanlar kaybolmuşken günah işler. O yüzden şu anki zamanda, kaybolmuş bir durumdayken onları ödemekten başka bir şansları yok. Önümüzde yolculuğun bizi bekleyen zor bir ayağı olsa da, çok fazla sürmeyecek. Umuyorum ki, bu andan itibaren, herkes yapacaklarını çok daha iyi bir biçimde yapar.

Daha fazla konuşmayacağım. Konferansınıza devam edebilirsiniz. Ben bugün sadece sizlerle buluşmak için buradayım, çünkü Avrupa'dan, Avustralya'dan ve Asya'dan gelen insanlar var ve sizler de beni görmek istiyordunuz. Eğer sizlere söylemek zorunda olduğum şeyler olursa, kesinlikle sizlerle buluşacağım ve sizlere ne yapacağınızı söyleyeceğim. Bugün, esasen sizleri görmek istemiştim. Herkese teşekkür ederim.