2008 New York Konferansında Fa'nın Öğretilmesi

(Li Hongzhi, 24 Mayıs 2008, Manhattan)


(Ayakta alkışlama, coşkulu alkış) İyi öğleden sonralar! (Uygulayıcılar: "İyi öğleden sonralar Shifu!" Coşkulu Alkış) Sıkı çalışıyorsunuz (Alkış)

Gerçekten çok sıkı çalışıyorsunuz. Değişik bölgeler ve ülkelerin topraklarından ve değişik ırklardan geliyorsunuz. Yüce Fa'nın uygulayıcıları şu anda dünyanın her köşesindeler. Hepiniz Yüce Fa'nın uygulayıcılarının en büyük sorumluluklarını omuzluyorsunuz: sizler canlıların kurtuluş umudusunuz. Birçok insan gerçekleri açıklamanızın sonucu ve eylemlerinizin ve bu dünyadaki davranışlarınızın sonucu kurtarıldı. Bunun için, o canlılar adına sizlere teşekkür ediyorum! (Uygulayıcılar saygı gösterisi olarak alkışlıyorlar)

Şu an ebediyet kadar eski olan ayarlamaların sonuçlanmasının son anı. Tarihin bugün bu noktaya kadar ilerlemesi kolay olmadı, zorluklarla ve iniş ve çıkışlarla doluydu. Antik zamanlardan bugüne dek, çok fazla Tanrı bu olayı izliyor ve yakından takip ediyorlar ve bu son aşamada özel bir dikkat gösteriyorlar. Yüce Fa'nın uygulayıcılarının her bir düşüncesini ve eylemini yakından takip ediyorlar. Başlangıçta, birçok bilinmeyenler vardı -Fa'yı bu dünyada yaymak nasıl sonuçlanabilirdi; bu tarih öncesi büyük arzuya ulaşılabilecek miydi; Yüce Fa'nın uygulayıcıları bu final aşamasında görevlerini yerine getirebilecek ve iyi iş çıkarabilecekler miydi? Ayrıca başarı ve başarısızlığın temel meselesi ve Üç Diyarın korunup korunmayacağı konusu vardı. Buna ek olarak, Yüce Fa'nın uygulayıcılarına Fa'yı onaylama görevi verildiği halde, bunun üstesinden gelip gelemeyeceklerini hala görmek gerekiyordu. Başardığınızı görmek memnun edici! Yüce Fa'nın uygulayıcıları yol boyunca ne kadar zorluk veya iniş çıkış yaşamış olurlarsa olsunlar, geriye dönüp bakıldığında, bunlar sadece sizi kıvama getirme yollarıydı. Bunlar sizi daha da olgunlaştırdı ve süreç boyunca Tamamlanmaya doğru ilerlemenizde sizi son noktaya doğru getirerek, insani takıntılarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı oldu. Sizin aldığınız yol budur. Geriye dönüp baktığınızda, durumun böyle olduğunu göreceksiniz.

Sizlere söyleyeceğim ki, Fa'yı onaylamanız boyunca karşılaştığınız şeyler ne olursa olsun, hepsi iyi şeylerdir. Ve bu özellikle zulüm yılları için geçerlidir, çünkü o şeyler, xiulian uyguladığınız için karşınıza çıkmaktadır. Bu çetin sınavlar ve acılar [onları ne kadar büyük ve sert bulsanız da] iyi şeylerdir, çünkü onlar sadece kendinizi geliştirmeniz sebebiyle meydana gelmektedir. Bir kişi zorlu sınavlardan geçtiği ve insan takıntılarını bıraktığı zaman karmasını yok edebilir ve o çetin sınavlar sayesinde gelişim gösterebilir. Motivasyonunuz ister canlıları kurtarmak olsun, ister Fa'yı onaylamak, ister uygulamanızda gelişim göstermek, [onlar aynı şekilde] çetin sınavlardır. Sırf, "Ben bunu Dafa için yapıyorum" veya "Ben bunu canlıları kurtarmak için yapıyorum" diye düşündüğünüz için size bir yol oluşturmaları gerekmiyor. Biliyorsunuz, Shifu buna bu şekilde bakabilir ama eski kozmosun güçleri ve onun varlıkları, bu şekilde bakmayacaklardır ve bu da karşılaştığınız zorluğun bir parçasıdır. Tam olarak bu sebepten dolayı bu çetin sınavlar meydana gelmiştir ve Dafa uygulayıcılarının üstesinden gelmesi gereken en zor şey budur. Kişilerin olayları anlayabilme yeteneği veya anlama eksikliği ve canlıların bu konudaki değişik düşünce ve görüşleri, Fa'yı onaylarken ve dünya insanlarını kurtarırken, sizin açınızdan zorluk haline geldi. Fakat nasıl davranmış olurlarsa olsunlar, onları hala kurtarmalıyız, çünkü onların anlama eksiklikleri, bir yanılsama içerisinde kaybolmuş olmalarından dolayıdır. Onlar Dafa uygulayıcıları için bazı zorluklara sebep oldular, çünkü olayları olduğu gibi göremiyorlar. Binlerce yıl veya sonsuzluk kadar uzun bir zaman önce buraya gelmelerinin sebebi ne olursa olsun, onlar da aynı şekilde son zamanı bekliyorlar. Bir yaşam içerisinde yetersiz davrandıkları veya birtakım belirli şeyleri yanlış yaptıkları için onları kurtarmama gibi bir karar veremeyiz. Shifu bir canlıya bakarken, onun tüm varoluş süresine bakar. Eğer bir kişi tarihte çok büyük şeyler yapmış ve Fa'yı onaylamak konusunda hizmet ederken birçok önemli başarı elde etmişse, sırf bu yaşamda yetersiz davrandığı için onu kurtarmayacak mıyız?

Evet, bazı kişiler o kadar yetersiz davrandı ki, önceden belirlenmiş olan fırsatlarını, şanslarını, kendilerini kurtarılmanın ötesine kadar götürerek kaybettiler. Fakat sizler, bir yanılsamanın ortasında xiulian uygulayan ve bir yanılsamanın içerisinde bulunan insanları kurtarmakta olan Dafa uygulayıcıları olarak, bunun kime uygulanacağına karar veremezsiniz. Bu yüzden çetin sınavlar ile ve ikna edilemeyecek kişiler ile karşılaşacaksınız. Gerçek şu ki, bazı insanlar kurtarılamazlar ve kurtarılmaya layık değiller. Onlarla karşılaşacaksınız. Fakat bu durumların gerçeği açıklamanıza etki etmesine veya olayları yapma biçiminize etki etmesine ve olayları doğru yapma biçiminizi bozmasına izin vermeyin. Shifu'nun bu dünyada karşılaştığı zorluklar, [buna eşlik eden baskı ile beraber] her gün on binlercedir, buna rağmen kimse beni yolumdan ayırmayı başaramadı ve bu başarılamaz. Hiç kimse yaptığım şeyi değiştiremez. Karşılaştığım zorlu durumlar hangi biçimi alırsa alsın, bunu kimse değiştiremez. Bu sizin Fa'yı onaylamanız için de geçerlidir. Fakat sizin durumunuzda, Fa'yı onaylarken ve insanları kurtarırken, sizler hala uygulayıcısınız ve uygulayıcıların insani takıntıları vardır, aksi takdirde onlar Tanrı olurlar. Ve bir Tanrı xiulian uygulayabilir mi? Tanrılar kendilerini geliştiremezler. Sadece, insan vücuduna sahip olanlar kendilerini geliştirebilir ve sadece bu, xiulian olarak adlandırılabilir. Bu yüzden, sadece bu insan vücuduna sahip olduğunuz için, xiulian uygulama fırsatınız olabilir. Bu fırsat ele geçirilmesi son derece zor ve değerli bir fırsattır -özellikle de Dafa uygulayıcıları bu kadar büyük bir göreve sahip iken. Bu yüzden uygulamanızda ne türden çetin sınavlar karşınıza gelirse gelsin veya ne tür bir zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın, bu şeylerin yolunuzu değiştirmesine izin veremezsiniz.

Bu durum özellikle, Dafa uygulayıcılarına zulüm edilen bu birkaç yıl esnasında çok önemlidir. Yüzeyden bakıldığında kötü bir parti Çinli insanlara ve xiulian uygulayıcılarına zulmediyor gibi görünüyor, fakat aslında bu dünyadaki hiçbir şey, ardında kozmik faktörler ve mikro kozmik faktörler olmadan elle tutulabilir değildir veya var olamaz. Kötü partinin ardındaki faktörler, şeytani kırmızı bir ejderhanın yüzeysel görünümüne sahip olan şeytani varlıklardır, fakat onlar moleküller, parçacıklar ve bazı düşük-seviyeli kokuşmuş şeytani varlıklar barındırmaktadır -pis bir karmaşadır. Eski güçler Dafa uygulayıcılarını engellemek için bunları kullanıyor.

Son zamanlarda şeytani partinin hizmetkârları, New York Flushing'deki Partiyi Terk Etme Merkezi önünde Yüce Fa'nın uygulayıcılarına saldırdılar. Diğer bölgelerde de, gördüğünüz gibi bu kadar şiddetli olmasa da, buna benzer olaylar meydana geldi. Görünüşe bakarsanız, kötü insanların niyeti sizi dağıtmak ve partiden ayrılma aktivitelerini organize etmenizi önlemek için size karşı bir saldırı gerçekleştirmekti. Korku içerisindeler, çünkü [Merkez] onlara batan bir dikendir. "Partiyi Terk Etme Merkezi"nin veya "Kirli ÇKP'yi Bırakma Merkezi"nin halka açık olarak var olması, onlar için tükenmez bir çileden çıkma ve durumlarını ağırlaştırma kaynağıdır. Aslında, orası şeytanı yok etmek için çok güçlü bir yerdir ve bu yüzden ondan korkuyorlar. Bu yüzden eğer olumlu bir açıdan bakarsanız, bir Partiyi Bırakma Merkezi nedir? Bu canlı varlıkları kurtarmak için bir yer değil midir? Şeytan ile ilgili korkunç olan herhangi bir şey yoktur. Söylemek istediğim şey, saldırılar ve aksamalar meydana geldikten sonra, -her zaman olduğu gibi- kendisini azimle geliştirmeyen veya birçok insani takıntısı olan bazı uygulayıcılarımızın olmasıdır. Olaylara insani bakış açısı ile bakıyorlar. İyi ve şeytani olan dünya insanlarının görmeleri için kendilerini ortaya koymuyorlar mı? O kurtarılabilecek olanlar bu şekilde belirlenip, bir kenara ayrılmıyorlar mı? Daha önce söylediğim gibi, bazı varlıklar kurtarılmaya değer değiller. Gerçekleri her insana açıklayabilirsiniz fakat sokaktaki her insan kurtarılmayacaktır, çünkü bazıları artık buna layık değildir. Kritik yol ayrımlarında, [sonuç] kişinin kendisini nasıl konumlandırdığına ve her insanın olayları nasıl değerlendirdiğine göre belirlenir. Kişinin yaptıkları iyi düşüncelerden mi yoksa kötü düşüncelerden mi kaynaklanıyor? Tanrılar her insanın ne düşündüğüne bakıyor ve o varlığın korunup korunamayacağına karar veriyorlar. Aksine, bu olaylar, kurtarılabilecek olan canlıların kurtarılması için bir olanak sağlamıyor mu? Dafa uygulamasında, Fa-düzeltmesi sırasında veya Fa'yı onaylama sırasında meydana gelen herhangi bir şey sadece şans eseri olabilir mi? Bu olayın kendisi canlıları kurtarmıyor mu? O toplum içinde öyle bir etki oluşturdu ki, herkes onu düşünüyor. Daha önce de ima ettiğim gibi, şeytani ÇKP başını beladan yalnızca hiçbir şey yapmayarak kurtarabilir; ne zaman kötü bir şey yapsa, [özellikle de Dafa uygulayıcılarına] bu durum kendisi için bir skandal ve bir fiyasko ile ve Dafa uygulayıcılarına yaptıkları işlerde yardımcı olmak ile sonuçlanıyor. Çok sayıda insani takıntısı olan o uygulayıcıların sözlerimi hatırlaması lazım. Şu anda bu konuda net olabilirsiniz, fakat bir şey olur olmaz sözlerimi unutmayın ve olaylara yine insani bir bakış açısı ile bakmayın.

En son noktada girişimleri başarısız oldu ve sefil bir şekilde başarısız oldular -bu bir yumurtayı bir kayaya çarpmak gibidir. Anakara Çin'de Dafa uygulayıcılarını öylesine sert bir zulme maruz bıraktıklarında bile, oradaki uygulayıcılar, daha da kararlı bir hale gelerek bunun altından kalkmayı başardılar. Peki, Çin'in dışında yapılan bu taktiklerin ne gibi bir şansı olabilir ki? Bizim bundan korku duymamız nasıl mümkün olabilir? Dafa uygulayıcılarının yılmaz kararlılığı, sarsılmazdır. Fiziksel saldırı ve sözlü taciz acizliğin göstergeleridir. Bu toplumda fiziksel saldırı bir suçtur. Bu yüzden o şeytani şeylerden gözünüz korkmasın ve sıradan insanların kafalarını karıştırmak için kullandıkları yalanlara kapılmayın. Sıradan insanların bu konuda nasıl düşüncelere sahip olduğu tartışılıyor, fakat bu neyi değiştirir ki? Sıradan insanlar her türlü fikre sahiplerdir. Onları kurtaran sizsiniz, bu yüzden ne yaptığınız ve ne için çalıştığınız konusunda net olmalısınız.

Tanrılar benim Fa-düzeltmemin başında bir şey ortaya koydular. Bu da, ÇKP ne yaparsa yapsın ve amacı ne olursa olsun, bana ve Dafa uygulayıcılarına yardım etmek ile sonuçlanacaktı. Bu yüzden, kirli ÇKP ne zaman kötü bir şey yapmak istese, başladığı anda, başarısızlığa ve skandala dönüşecektir. Eğer objektif ve iyi bir şekilde bakarsanız, geçen dokuz senelik zaman içinde meydana gelen her şeyin bu şekilde sonuçlandığını görürsünüz. Kirli ÇKP, kendi gangster rejiminin dünya insanlarının gözünde çarpık olduğunu biliyor ve bu yüzden de topluma karşı sürekli aldatıcı bir yüz takınmaya çalışmıştır. Şimdi bu aldatıcı yüz bile darmadağın oldu ve maskesi düşürüldü; artık daha fazla o şekilde davranamayacağını biliyor ve yalnızca saldırgan bir şekilde hareket ediyor. Bugün bu gangster rejim ve onun bütün hükümeti, yurtdışı konsoloslukları da dâhil olmak üzere, sadece Falun Gong'un yararı için var olmaktadır. Bu devasa makine size eşlik ediyor ve zıtlıkları vurgulayarak, sizi daha da belirgin bir hale getiriyor; bu olağanüstü ve duyulmamış bir şey değil midir? Artık yapmacık davranmak konusunda kendilerini sıkmıyorlar ve kötü niyetli şeyler yapmaya kalkıştıklarında haydutvari ve el altından yürütülen bütün duyulmamış taktiklerini ortaya koyuyorlar. Bu oldukça göz korkutucu bir gösteri gibi görünüyor, fakat size bunların, yok oluşundan önceki son çırpınışları olduğunu söylemeliyim. (Alkış) Sadece seyretmeye devam edin ve oyunun bu şekilde gerçekleşeceğini göreceksiniz. Tarihin bu dönemi Dafa uygulayıcılarının canlıları kurtarmaları için ayarlanmıştı, peki siz neden bu konuda lider rolünü üstlenmiyorsunuz? Neden kirli partinin kültürü ile beyni yıkanmış sıradan insanların sözlerine öncelik veriyorsunuz? Neden şeytanın zulmüne bu kadar odaklanıyorsunuz? Bu gerçekten de üzerinde ciddi olarak düşünülmesi gereken bir konu! Shifu, zulüm 1999 yılında başlamadan önce bunları size söylemezdi, fakat sizler şu anda olayların üstesinden gelmiş ve yakında Tamamlanmaya ulaşacak olan Dafa uygulayıcılarısınız. (Alkış)

Şu anda, Fa-düzeltmesi sürekli bir hızla ilerliyor, yüzey boyut çok küçük bir dürtme ile delinecek bir şey gibi görünüyor. Geriye sadece çok küçük bir kısmı kaldı. Şeytani varlıklar büyük miktarda toplu olarak yok edildi ve artık Dafa uygulayıcıları güçlü doğru düşüncelerini koruduğu müddetçe, şeytani varlıklar artık daha fazla direnç gösteremezler. Bu Fa-düzeltmesidir ve gerçekleşen şey evrenin arıtılmasıdır; bu yüzden yok ediliyorlar ve şeytanın gücü bu şekilde yok edilmektedir. Yok edilmelerinin ardından, bir süreliğine durup bekliyorlar. Her seferinde böyle oluyor. Bu açıdan baktığınızda, Dafa uygulayıcıları için sakin ve yerinde bir zihni korumak için daha çok sebep bulunuyor. Zaten uygulamanızın en zor kısmından geçtiniz, bu yüzden yolculuğunuzun en son ayağını iyi yürüyün ve tamamlamış olduğunuz yolun değerini kalbinizde tutun! Kolay olmadı ve siz bir eşi daha görülmemiş olan çetin sınavlardan geçtiniz. Bunun değerini bilmelisiniz. Gelecekte sizi bekleyen şey, Fa'yı onaylama sürecinde çabalarınızla oluşturduğunuz kudretli erdeminizdir; ve sizi gelecekte bekleyen her şey en mükemmel şeylerdir. (Alkış)

Belirli bölgelerde göreceli olarak az uygulayıcı bulunmasını veya bazı bölgelerde uygulayıcılarımız arasında süre giden anlaşmazlıkların varlığını, Fa'yı onaylama, canlı varlıkları kurtarma ve hatta kendi uygulamanızı sürdürme konularındaki pasifliğiniz için birer bahane olarak kullanmayın. Bu durumda kendinizi mahvediyor olursunuz. Şunu bilmelisiniz ve bunu size tekrar tekrar söylüyorum: Dafa uygulayıcıları olarak bir şeye baktığınız zaman, onu tam tersi şekilde görmeniz gerektiği konusunda emin olmalısınız, çünkü Üç Diyar tersine çevrilmiştir ve sizler olumlu ve doğru davranmalısınız. Sıradan insanların iyi olarak görmedikleri şeyler, uygulayıcılar için [bu yeri terk etmeyi dileyen varlıklar için] iyidir. Eğer düşünceniz sıradan insanların ki ile aynı ise, o halde siz sonsuza kadar sıradan bir insan olacak ve burayı hiçbir zaman terk edemeyeceksiniz. O yüzden zorlu sınavlar ile karşılaştığınızda, bu sizin gelişim göstermeniz için mükemmel bir fırsattır. Eğer içinize bakabiliyorsanız, o zorlayıcı durum esasında, üstesinden geleceğiniz bir fırsata ve yeni bir duruma girmeniz için bir şansa dönüşecektir. Neden olaylara bu şekilde bakmıyorsunuz? Ne zaman zorlu bir sınav ile karşılaşsanız, onu itiyorsunuz. Söylediğim gibi, Fa'yı onaylama ve canlıları kurtarma konusunda münakaşa ve kavgalarda bulunduysanız veya bazı hoş olmayan yorumlar aldıysanız, bunların hepsi sizin gelişmeniz içindi, çünkü sizin gelişmeniz önce gelir. Sizin kendi gelişiminiz olmadan, hiçbir şeye ulaşılamaz ve insanları kurtarmak da buna dâhildir. Eğer gelişme ve Tamamlanmaya ulaşma konusunda başarısız olursanız, kurtardığınız canlı varlıklar nereye gidecekler? Onları kim alacak? Neden olaylara bu şekilde bakmıyorsunuz? Tabii ki, sıradan insanlar arasındayken, her şeyi mükemmel bir şekilde yapmak ve her an ve de her konuda bu şekilde olmak zor. Ama en azından canlıları kurtarmak veya kendinizi geliştirmek gibi hayati konularda olaylara bu şekilde bakmak zorundasınız, öyle değil mi? Geriye düşen, pasifleşen, yakınmalar ve şikâyetler ile dolu olan, başkalarına karşı güçlü kinleri olan veya dikkatlerini Falun Dafa Dernekleri üzerine odaklayanlarınız, hiçbiriniz kendinizi geliştirmek istemiyorsunuz ve bunun yerine dışarı bakıyorsunuz. Eğer Dafa Derneklerindeki kişiler kendilerini iyi geliştirmiş olsalardı, eğer diğer kişiler de kendilerini iyi geliştirmiş olsalardı veya sıradan insanların tamamı iyiliğe dönmüş olsaydı, bunun size ne gibi bir yararı olurdu. Bu durumda muhtemelen ne kazanabilirdiniz? Topluma biraz katkıda bulunmuş ve birkaç iyi şey yapmış olurdunuz ve hepsi bu olurdu. Bu uygulayıcıların ulaşmak istediği şey değildir. Bu sadece, sıradan insanlar arasında iyi bir insan olmaktır ve sizi Tamamlanmaya götürmez. Bu yüzden, uygulama yaptıkça zihninizi geliştirmeli, insani takıntılardan vazgeçmeli ve olaylara doğru düşünceler ile bakmalısınız.

Üç Diyar yaratıldığında, ters olarak yaratıldı. Burada hiçbir doğru ve pozitif prensip yoktur. Eğer olsaydı, o zaman bir İsa'nın veya Sakyamuni'nin buraya gelmesine gerek kalmazdı ve Fa açıklanmazdı -değil ki Fa'nın burada rektife edilmesi. Burada prensipler tersine çevrilmiştir ve insanların yaptıkları ve bunları nasıl yaptıkları geriye doğrudur. Burada insanlara güzel gelen bir şeyin kokusu, öteki tarafta kötü gelir ve insanların burada güzel diye göz önünde bulundurdukları şey orada gayet kötü olabilir. Tanrıların gözünde, insanların kahraman olarak gördüğü kişiler, duygusal güdüler ve arzular tarafından yönlendirilen ve istedikleri şeyi, uğruna savaşarak kazanan kişilerdir. Fakat Tanrılar politik mücadele yoluyla zapt eden kişilere haydut gözüyle bakar. Ve aslında insanlık gerçekten de bu şekilde var olmaktadır. "Dünyayı askeri güç ile fethetmek, zaferi kazananın ülkeyi yönetmesi" olarak isimlendirilen insan seviyesi prensibini takip etmektedir. Ve bu her zaman böyle olmuştur -pozitif ve doğru prensiplerden yoksun bir biçimde. Her şey tersine çevrilmiştir ve kesinlikle olaylar tersine çevrilmiş olduğu için, insanların uygulama yapmasına olanak tanır. Ve tersine çevrilmiş olanın içine batmışken, olaylara pozitif ve doğru şekilde bakabilme ve kötüyü iyi olarak değerlendirme fırsatını size verir. Tabii ki, bu boyuttaki olayların durumunu bozamazsınız ve genel olarak kabul edilen prensipleri ihlal eden kötü şeyleri kasten yapamazsınız. Kendinizi geliştirdikçe, zorlukları, duygusal patlamaları ve xinxing'inizi etkileyen veya buna benzer algıladığınız şeyleri iyi şeyler olarak ele almalısınız. Eğer başınıza gelen bütün zorlukları, çetin sınavları ve bunun gibi şeyleri, kötü şeyler olarak ele alırsanız, o zaman sıradan bir insansınız. Zorluklar, karmik borçların geri ödenmesidir ve pürüzsüz bir şekilde ilerlemeyen şeyler, xinxing'inizin gelişmesini sağlar. Bu sıradan insanlar için de geçerlidir; aslında bunun tamamı karmayı ortadan kaldırmak ile ilgilidir ve bir kişi karmasından kurtulduğu zaman da, bir sonraki yaşamında iyi olacaktır. Sadece insanlar bunun farkına varamıyor. Bir uygulayıcı, karmasını azaltmalı, xinxing'ini xiulian ile geliştirmeli ve sonunda Tamamlanmaya ulaşmalıdır. Bir Dafa uygulayıcısı için bu, Fa'daki en temel öğreti ve en temel şeydir. Ama bazı insanlar, birçok yılın ardından, anlayışlarını temel seviyede değiştirmediler. Kaç yıldır xiulian uyguluyorsunuz? Hala olaylara bu şekilde bakamıyor ve hala olaylara pozitif, doğru bir bakış açısı ile bakma konusunda başarısız oluyorsunuz. Gerçekten bana yazdığınız o mektupları ve rapor ettiğiniz şeyleri okurken üzülüyorum. Neden dünyasal şeylere bu kadar takıntılısınız? Bununla, çeşitli bölgelerdeki Dafa Derneklerini ilgilendiren çeşitli takıntılarınızdan da bahsediyorum. Dafa Dernekleri, sadece Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylamasını kolaylaştırmak için kurulmuştur. Üyeleri birer örnek olmak zorunda değiller ve onlar Shifu değillerdir. Fakat bu biçimin değerini bilmelisiniz, çünkü bu biçim yerel olarak olayları koordine etmenizi sağlayabilir, böylece Fa daha iyi bir şekilde onaylayabilir ve canlılar daha etkili bir şekilde kurtarılabilir.

Şu anda en büyük sorunumuz bu konuştuğum sorundur. Bu da, kendinizi geliştirmekte ve içinize bakmakta başarısız olmanızdır. Shifu olayların "kaotik" olması konusunda endişeli değil. Shifu olayları sizden daha net bir şekilde görüyor, bu yüzden de olayları bana rapor etmenize gerek yoktur. Yazdıklarınız aslında, sayfalara dağılmış, insani takıntılarınızı ve insani düşünüşünüzü tam orada ortaya çıkarıyor. Shifu buraya ne için geldi? Shifu en keskin şekilde doğru olanı ve olmayanı ayırt edebilir. Hepiniz, neden Shen Yun Gösteri Sanatları grubu ile kusursuz bir iyilik ve güzelliği ortaya koyabildiğimizi ve sadece bir yılın biraz üzerinde çalışma yapan bir grup genç insanla dünyanın en iyi, birinci sınıf ve uluslararası düzeydeki gösterilerini ortaya koyabildiğimizi biliyorsunuz. Bunun sebebi, Shifu bunu garantilemiştir. Sıradan insanlar bunu başaramazlar. Shifu buraya Fa-düzeltmesi yapmak için geldi -eğer benim çevremdeki şeyler bile "kaotik" olsalardı nasıl Fa-düzeltmesi yapabilirdim? Benim tarafımda hiçbir şey değişmeyecek. İyiyi ve kötüyü ölçme standardı benimle beraber var olur. Size her bir sözünüzün, hareketinizin, düşüncenizin, bakışınızın ne ifade ettiğini tamı tamına söyleyebilirim. Shifu sadece, size daha büyük fırsatlar vermek için bunu söylemiyor; Shifu insanların xiulian uygularken nasıl olabileceklerini biliyor. Şu anda söylediğim şey size bir uyarı zilinin sesini duyurmak ve uygulamanızda yürüdüğünüz yolun değerini bilmenizi söylemek içindir. Dafa uygulayıcılarım, bu kolay olmadı. Zulümlerin en acımasızından geçtiniz ve bu onur ve zafer zaten sizindir, o yüzden durum şu anda, yaptıklarınızı nasıl daha da iyi bir şekilde yapacağınız meselesidir.

Şimdi söylediklerimin hepsi tabii ki, hatalarınız üzerine odaklanmıştı. Eğer iyi şeylerden konuşacak olursak, Dafa uygulayıcılarının olağanüstü olduğunu söylemeliyim. Kendinizi mükemmelleştirerek ve kudretli erdeminizi oluşturarak, Dafa uygulayıcılarının yapmaları gereken birçok şeyi yaptınız ve buna bağlı olarak dünya insanlarını kurtarıyorsunuz. Ve bu, sadece bu dünyadaki canlı varlıklar değil. Biz burada olanı görebiliyoruz, fakat eğer bir varlığın arkasında, kozmos kadar genişleyen devasa yaşam toplulukları bulunuyorsa, o zaman bu inanılmaz derecede önemli bir olaydır. Evet, bir düşünün: eğer Üç Diyarın tamamı bu olay için yaratıldıysa, insan olmak için buraya gelen varlıklar veya Fa-düzeltmesi esnasındaki bazı yaşam formları kimlerdir? Bu basit bir şey değildir. Ama insan dünyası, netice itibarı ile bir insan dünyasıdır. Birçok Tanrı buraya gelmiş olsa bile, kutsal bir topluluğa benzeyemez. Bu mümkün değildir ve bu durum çok uzun bir zaman önce hesaba katılmıştı. Bir kişi buraya geldiğinde, bir insanın durumunu almalıdır. Sadece bu durumda xiulian uygulayabilir -sadece yanılsama içindeyken fırsata sahip olabilir. Bazı insanlar standartları karşılayamıyorken bazı insanların karşılayabiliyor olmasının sebebi budur. Bu dünyada olaylar böyledir.

Biraz önce buraya vardığımda sizin Shen Yun Gösteri Sanatları ve Fei Tian Sanat Akademisindeki genç öğrenciler hakkında kısa bir video seyrettiğinizi gördüm. Aslında bundan çok daha fazlası vardır. Dünyanın dört bir yanındaki Dafa uygulayıcılarının yaptıkları şeyler çok heyecan ve ilham vericidir, sadece bu dünyada bir film haline getirilmemişlerdir. Ama kozmosta sizin filmleriniz bulunmaktadır. (Alkış) Yaptığınız küçücük iyi bir şey bile kaçırılmadı -hepsi videoya çekildi. Onlar gerçek video kayıtlarıdır. Bütün her şey kaydedildi, çünkü onlar sizin yürüdüğünüz yolu oluşturuyorlar ve onlar sizin zaferlerinizdir.

Böylece bazı konular hakkında genel anlamda konuşmuş oldum. Shifu'nun çok açık bir şekilde veya çok fazla ya da çok kapsamlı konuşmak istemediği pek çok şey var. Çünkü ben birçok kereler ima ettiğim halde, bazılarınızın hala hakkında net olmadığı bir şey var: Fa'yı onaylayanlar sizlersiniz, Shifu değil. Sadece Fa'yı onaylayarak kendi yolunuzda yürüdüğünüz zaman kendinizi mükemmelleştirebilir ve kendi kudretli erdeminizi oluşturabilirsiniz. Bu yüzden bunu kendi başınıza yapmalısınız. Bu yüzden bazen kişiler her proje hakkında veya bireysel olarak yapmak istedikleri şeyler konusunda Shifu'ya gelip: "Bunu nasıl yapmalıyım?" gibi sorular soruyor. Böyle yaparak kudretli erdeminizi Shifu'ya veriyorsunuz. Tabii ki onun nasıl yapılacağını biliyorum. Fakat bunu size söyleseydim, hiçbir şeye sahip olamazdınız ve üzerinde çalışırken, kendinize ait kudretli erdeminizi oluşturamaz, sadece onu yapmak için bana yardım ediyor olurdunuz. Bütün bu şeyler ile gelen kudretli erdem o zaman sadece Shifu'ya ait olurdu. Bana soru sormaya geldiğinizde cevap vermek istemememin ve hatta bazen hoş olmayan bir bakış atmamın sebebi, olayları sizin kendi başınıza halletmenizi istememden dolayıdır. Kendi yolunuzu yürüyün ve bu fırsatı kaybetmeyin. Neden bunun farkına varamıyorsunuz? (Shifu kısık sesle gülüyor) Her zaman bana soru ardına soru yöneltiyorsunuz. Shifu, Dafa uygulayıcılarının yaptıklarını onaylıyor. Siz her şeyi Fa'yı onaylamak ve canlıları kurtarmak dileğiyle yaptığınız sürece, yaptığınız her şeyi onaylayacağım. O şeyleri yaptığınızda, Fa bedenlerim veya Tanrılar onu kuvvetlendirecekler; yaptıklarınızı daha harika ve olağandışı yapacak ve size yardım edecekler. (Alkış) Sıklıkla olaylara bu yönden bakmakta başarısız oluyor ve zorluklar ile karşılaştığınızda Shifu'ya geliyorsunuz. Fakat o zorluk meydana geldiğinde, bu kesinlikle kendinizi geliştirmeniz, kudretli erdeminizi oluşturmanız ve zafer kazanmanız gereken zamandır. Bugünlük bu kadar!