2010 New York Fa Konferansında Fa'nın Öğretilmesi

(Li Hongzhi, 5 Eylül 2010 ~ New York)


İyi öğlenler! (Bütün Dafa uygulayıcıları cevap veriyor: "İyi öğlenler, Shifu!" Coşkulu Alkış) Gerçekten çok çalışıyorsunuz! (Uygulayıcılar cevap veriyor: "Shifu'muz çok çalışıyor!") Bu çapta büyük bir toplanma seyrek olarak meydana geliyor ve bu defa oldukça fazla sayıda uygulayıcı gelmiş. İki konferans salonunun da dolduğunu işittim. On yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Nasıl bir zulüm işlenmiş olursa olsun, o aslında bizim Dafa uygulayıcılarımızı olgunlaşmaları için kıvama getirme rolü üstlendi. Dafa uygulayıcıları, şeytani ve ağır olan sözde bir "denemeden" geçtiler ve bunda başarılı oldular. Zulüm ne kadar şeytani olursa olsun ne yaptığınız konusunda zihninizde son derece net olarak gerçeği açıklamak için durmadan çalıştınız, canlı varlıkları kurtardınız ve Fa'yı onayladınız. Bizim Dafa uygulayıcılarımız asla sıradan insanların politikasına bulaşmadı ve politik güce karşı hiçbir ilgileri de yok. Biz sadece bir grup uygulayıcıyız. Bu esnada suç işleyenler ise, Falun Gong'a ve Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü'yü uygulayan o iyi bireylere zulüm etmek için insan ahlakını yok etmede tereddüt bile etmediler ve bize karşı gelmek için sahte, şeytani, şiddet dolu ve pornografik şeyler -insanın bildiği en berbat- şeyleri yaydılar. Diğer bir deyişle, bizim hiçbir politik gündemimiz olmamasına rağmen; hiç kimsenin politik gücünü ele geçirmeye çalışmamamıza rağmen ve sadece uygulama yapmamızı sağlayacak bir ortama ve Dafa'ya inanma özgürlüğüne ihtiyaç duyarken -bu yeterliydi- bu suçu işleyenlerin bize zulüm ederek, ne yaptıklarını kesinlikle bilmemeleri gibi bir durum söz konusu değildir. Bu insanların sadece iyi bir insan olmaya çalıştıklarının tamamıyla farkındalar. Kötü ÇKP rejimi insanları iyi olmaları için cesaretlendiren bir mevcudiyet değildir. Politik güç kazandığı günden beri kendilerine çalışmakta olan gangsterlerdir ve o günden beri, insanları kandırmak ve kendi diktatörlüğünü oluşturmak için yalanlar, entrikalar ve şiddet kullanmışlardır. Bunlar rejimin temelinde yatan karakteristik özelliklerdir. Bunca zamandır ayakta kalabilmek için sonu gelmeyen yalanlara ve şiddetli baskılara bel bağlamıştır ve aslında, propaganda yaydığı ve ardından da şiddetle baskı uyguladığı her defasında bunları yalanlara dayandırmıştır. Politik başarıları düzmecedir, övdükleri kahramanları sahtedir, bastırdıkları-vurdukları kötü insanlar kötü değildir, uydurdukları "düşman güçler" yoktur, var ettikleri rol modeller sahte ve ağırbaşlı görünüşleri de ikiyüzlüdür. Ama her yerdeki insanlar ve özellikle Çin'dekiler, onun gerçek yüzünü görmeye başladılar.

O zaman bunlar bize şunu gösteriyor: Falun Gong'a zulüm etmeye devam ederken, [bu bir grup insana zulüm etmek ve Falun Gong'u yıkmak için] ve Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü evrensel değerlerine karşı gelmek için bu şeytani şeyleri ve zarar verici davranışları gerçekleştirmiş ve toplumu, kontrolden çıktıkları noktaya kadar, o kötü unsurlarla boğmuşlardır. Fakat şu işe bakın ki, şimdi bu kötü şeyler kendi başlarına bir güç oluşturmak için yeterli kuvveti topladılar, rejimin gücünü tehlikeye soktular ve bu noktada rejim bunu yapmaya çalışsa bile artık onları dizginleyemeyecek. Bu yüzden, Falun Gong zulmü rejime karşı geri tepti ve şu anda bu sürecin sonunun geldiğini görüyoruz. Önceleri bir şey söylemiştim; şöyle ki, kötü Partiyi bekleyen yüz kızartıcı son insanlara bağlı değildir demiştim. Ondan ziyade, onun çöküşü yaptığı şeytani şeylerin bir geri ödemesi -ektiğini biçmek- olacak. Bu durumda, konu bizim Dafa uygulayıcılarımıza gelince, bütün bunlar hakkında son derece uyanık olmak zorundasınız ve yaptığınız şeyin ne olduğu konusunda son derece net olmanız gerekiyor. Bu yolculuğun hiçbir noktasında siz uygulayıcılar için koyduğum prensipleri asla değiştirmedim, bu yüzden aramızda bulunup kafaları karışık olan kişiler gerçekten böyle olmamalıdırlar ve insani takıntıların sizi hayallere sürüklemesine izin vermemelisiniz.

Üç Diyar'ın oluşumu ve dünyanın yaratılışı tamamen bugünün bu son olayı içindi. Burada insanlar arasında sergilenen şey ise, bir grup iyi insanın dünyanın insanlarını kurtarması ve toplumu daha iyiye doğru götürmesi, dünyayı ve insanlığı kurtarmasıdır. Fakat kozmostan görüldüğü üzere, şu anda gerçekleşmekte olan şey Fa-düzeltmesidir ve o, ölçüsüz ve de sayısız canlıyı, devasa büyüklükteki evrenleri ve sayısız kozmik vücutları kapsamaktadır. Bu yüzden insanlar arasında kazanılabilecek o önemsiz şeyler veya politik güç, bununla asla mukayese bile edilemez. Fakat bir Dafa uygulayıcısı bu olay için burada, insanlar arasında olduğu an, eğer doğruyu yanlıştan ayıracak ise, Dafa'ya güvenmek zorundadır. Bir kişi ölümlülerin dünyasına katılınca bir illüzyona girer ve bu yüzden hiç kimse olayların gerçeğini çok net bir biçimde göremez. Sadece bu Fa yoluyla nasıl davranacağınız konusunda rehberlik kazanabilirsiniz. Bu yüzden, bu yıllar boyunca meydana gelen gerçek deneyim, iyi bir Fa çalışması ile bir Dafa uygulayıcısının yönünü kaybetmesini önleyebilir ve bu toplum ne kadar karışık olursa olsun veya her şey ne kadar karışık olursa olsun, o kişinin, uygulamasını gerçekten Fa'ya göre ayarlarsa, burada bulunan sahte görünüşler tarafından yoldan çıkarılamadığını -uygulamasına engellemede bulunabilecek hatta insani takıntılardan, düşüncelerden, tutkulardan, takıntıları körükleyebilecek şeyler ile beraber yüzeysel unsurlar tarafından yoldan çıkarılamayacağını gösterdi.

Benim Dafa uygulayıcılarım, bu yıllarda kat ettiğiniz yola gerçekten ağır başlılıkla bir bakmaya çalışın. Birçok şey sanki bir düzeni veya sebebi yokmuş gibi görünse de, aslında hepsi kendilerine ait bir düzene sahiplerdi; onlar size faydalı olmak, adım adım bugüne gelebilmeniz için tarihin bu son bölümünde Fa-düzeltmesi için var oldular. Dafa uygulayıcılarının zulüm başlamadan önce, burada büyük bir Fa konferansı yaptığını hatırlıyorum. O zaman da birçok uygulayıcı katılmıştı ve şimdi hepiniz tekrar burada değil misiniz? Bu dünyanın insanları giderek şeytanı olduğu gibi görüyor. Ve benzer şekilde, her yerdeki insanlar giderek Dafa uygulayıcılarını ve Falun Gong'u -onları onlar yapan şeylerin ne olduğunu- giderek anlıyorlar. Kimin doğru ve kimin kötü olduğunu; temelsiz suçlamaları; ve iftiraları -bu dünyanın insanları bunları tamamen görecekler. Gangsterlerden oluşan kötü niyetli rejim dize getirmek istediği herkesi yanlış yere suçladı ve uzun zamandır bu yaklaşımı kullanıyor. Ama bütün bu şeyler şimdi bir bir açığa çıkarılıyor. ÇKP, birçok kampanyasında, her zaman aynı yöntemi, gangstervari taktikleri benimsedi. Şöyle ki, öncelikle zulüm edeceği grup hakkında dedikodular yaymaya başlıyor ve medyasını grubu bir bütün olarak eleştirmek için topluyor ve ona karşı halkın duygularını ayaklandırıyor ve insanları bu işin bir parçası haline getirmek için oyuna getiriyor. Ardından hedeflediği her kimse onu yok etmeye girişiyor. Bu yüzden "kitle kampanyası" aslında bu anlama geliyor. Ama bu sefer işe yaramayacak. Aslında, kozmosun Fa-düzeltmesinde, kozmosun bütün Tanrıları büyük bir ilgiyle bu olayı izliyorlar ve çok sayıda Budalar, Taolar ve Tanrılar buna katılıyorlar. Böyle bir zamanda bir avuç şeytani insan hala istediklerini yapmaya devam edebilir mi? [Bu dünyada meydana gelen şey] vahşice bir kibre sahip şeytani partinin Dafa uygulayıcılarını test etmek ve Dafa uygulayıcılarının takıntılarını ölümün karşısında yok etmek ve böylece onların Tamamlanmaya varmaya ulaşmasını sağlamak ve Dafa uygulayıcısı olmayı hak etmeyenleri ayıklamak için kullanılması olayıdır. Bütün bunlar bu süreç içindir. Ama yine de, bu olaylar olurken olayları oldukları gibi görmek zordur. Sadece illüzyonun içinde ve bu süreçten geçerek kişi "zorluğun" gerçekten ne demek olduğunu anlayabilir. Şu anda size söylediğim şey Dafa uygulayıcılarının olağanüstü olduklarıdır ve siz zulümden başarı ile çıktınız. Ama bazı kişiler gerçekten yönlerini kaybettikleri şekilde kaybetmemeliydiler. Neden burada olduğunuz hakkında net olmalısınız.

Konuşmak istediğim birşey daha var. Şöyle ki, Dafa uygulayıcılarımızın zulüm gördüğü bu uzun yıllar boyunca, zulmü açığa çıkarmak konusunda göstermiş olduğu bitmek bilmeyen çaba ve dünya insanlarına söylenenlerin suçlayıcı yalanlar ve uydurulmuş yargılar olduğunu göstermeye çalışmamız aslında dünya insanlarını kurtarmak içindir. Çünkü gerçek anlamda zulmedilenler Dafa uygulayıcıları değil, dünya insanlarıdır. Geçmişte Dafa uygulayıcılarının, bu korkunç baskı altında ve yaşam ve ölümün gerçek testi karşısında Tamamlanmaya ulaşma sürecinden geçtiğini söylemiştim. Geçmişte doğru dinlere yapılan zulümlerin hepsi de aynı şeyi yapmıyorlar mıydı? Daha önce insanlığın olumlu dersler çıkarmak konusunda tekrar ve tekrar başarısız olduğunu; insanoğlunun her zaman negatif şeyleri hatırlamaya çalıştığını söylemiştim. Olaylar ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın, Dafa uygulayıcıları dünya insanlarını kurtarıyorlar ve omuzladığınız her projede size anlattığım şeyi yapıyorsunuz. Dafa uygulayıcıları gerçeği anlatmak ve dünya insanlarını kurtarmak için pek çok projede bulundular ve amaçları canlı varlıkları etkili bir şekilde kurtarmak ve şeytanın zulmünü açığa çıkartmaktı. Bunların bazıları geniş çaplı, bazıları ise daha küçük çaplı idi, bazıları medya kuruluşları, bazıları internet engelini kırmayı amaçlayan projelerdi. Ayrıca, her türlü ortamda gösterilen çabalar da vardı ve toplumun kapısını her çalışınızda Fa'yı onaylamak ve yaşamları kurtarmak için birçok değişik biçim kullandınız. Yaptığınız her şey olağanüstü. Bunların hepsi kendi girişimlerinizdi ve daha fazla etki yaratmak için Dafa uygulayıcıları tarafından organize edilmişlerdi; onlar canlı varlıkları kurtarmak için etkili çabalardı. Bu konuda, Shifu sizi onaylıyor. Shifu sizin zayıf bir şekilde davrandığınızı söylemedikçe veya yaptığınız şeyin gereksiz olduğunu söylemedikçe onu yapın ve iyi bir şekilde yapın. Yaptığınız şey insanları kurtarabildiği sürece, onu yapın. Shifu'nun yaptığınız her şeyi ve her birini onaylamasını bekleyemezsiniz.

Bildiğiniz gibi, eski günlerde uygulayıcılar kendi bireysel tamamlanmalarını en önemli şey olarak gördüler. Dafa'nın yayılması gibi tarihsel öneme sahip bir şey, öyle önemsiz olabilir mi? Ortaya konulan şey evrenin Fa'sı olduğu ve insanlara aktarıldığı sürece, onu uygulayan kişi öyle ortalama bir insan olabilir mi? Sakyamuni etrafta olduğu zaman yaymakta olduğu şey bir Rulay'ın Fa'sı idi. Mahayana Budizm'i Sakyamuni bu dünyayı terk ettikten sonra bir araya getirildi ve ciddi olarak konuşmak gerekirse, orijinal öğretiden sapmıştı ki, bu da insanların uygulamasını Rulay seviyesinin ötesine taşımak için orijinal öğreti gibi bir yetkinliğe sahip olmadığı anlamına gelir. Dafa uygulayıcıları ise tam tersine, Shifu'ya Fa-düzeltmesi için yardım etmek üzere yukarıdaki cennetlerden gelen Krallardır ve temel olarak kozmosun Fa-düzeltmesinin gerçekleşmesi nedeniyle, böyle muazzam bir ruhsal temele sahip Dafa uygulayıcıları ortaya çıkmıştır. Ve bu dünyadaki kurtarılacak olan yaşamlar da göründükleri kadar basit değillerdir; ortalama bir varlık kozmosun Dafa'sı veya Dafa uygulayıcıları tarafından kurtarılacak kadar değerli değildir. Bugün dünyada bulunan insanların büyük çoğunluğu buraya cennetlerden inen ve insan olan varlıklardır ve arkalarında da onlara bağlı çok fazla sayıda canlı vardır. Bu yüzden, olayların bu kadar önemli olması sebebiyle, yaptığınız şeyler, sıradan bir uygulayıcının yapamayacağı şeylerdir ve aynı şekilde edineceğiniz göksel mertebe de ortalama bir uygulayıcının erişemeyeceği bir mertebedir. Şu andaki olaylar geçmişteki insanların onları anladıkları gibi basit değildir.

Söylediğim gibi, geçmişteki dini uygulamalar, birçok inanç ve çeşitli xiulian uygulama yöntemleri, yanlızca [insan boyutu içerisinde], xiulian ve Tanrısal varlık bilgilerini içerecek bir kültürü oluşturuyorlardı. Eğer o kişiler ve aydınlanmış varlıklar bu kültürü oluşturmak için gelmemiş olsalardı, insanlar bugün "xiulian" uygulaması ve cennetlerde yaşayan Tanrısal varlıklar ile ne demek istendiğini anlayamaz ve onların nasıl olduğu hakkında bir bilgiye sahip olamazlardı. Budalar, Taoist Tanrısal varlıklar, insanların bildikleri İsa ve Yehova gibi Tanrılar ve tabii ki, birçok değişik tipte Tanrılar vardır. Onlar insan kültürünün sahip olduğu Tanrısal varlıkların bilgisini yarattılar ve tarih boyunca insanların Tanrısal varlıkların özellikleri hakkında zengin bir bilgi edinmesini ve onların olayları nasıl değerlendirdiklerini, ayrıca xiulian'in ne olduğunu, onun değişik biçimlerini ve xiulian uygulamak için gereken şeyleri bilmelerini sağladılar. Bu şeyler insan kültüründe oluşturulduğu için bugün benim Fa'yı size öğretmem daha kolay. Size artık Tanrısal varlıkların nasıl olduklarını, xiulian uygulamasının ne olduğunu ve göksel âlemlere ulaşmak için nelerin gerekli olduğunu daha fazla anlatmama gerek yok. Bu yüzden artık sizlere en yüzeysel şeyleri anlatmama gerek yok, aksi takdirde bunu yapmam gerekecekti. Başka bir deyişle, insan kültürünün bu kısmı oluşturulduğu için insanlar şu anda anlıyor ve biliyorlar. Diğer bir ifadeyle, insanlar, bu insan kültürü oluşturulduğu için şu anda anlayabiliyor ve bilebiliyorlar. Ve o Aydınlanmış varlıkların bu dünyaya gelmesinin asıl sebebi buydu. Bugün ise durum farklı. Bugün, Dafa uygulayıcıları kozmosun Fa-düzeltmesi ile aynı anda buradalar ve kesinlikle insanların bir zamanlar söylediği, kehanetlerin açıkladığı; ve olağanüstü yeteneklere sahip insanların bir şekilde bildiği veya kavradığı o aşamaya ulaşmış durumdayız; ve bu aşama -en son, sonuçlanmakta olan olay- Dafa uygulayıcılarının gerçekleştirmekte olduğu şeydir.

Her Dafa uygulayıcısı muhteşemdir. Ait oldukları seviyeler hiçbir şekilde sıradan değildir ve onlar tarih boyunca insan kültürünü oluşturmuşlardır. Birçok iyi bilinen tarihi figür bizim Dafa uygulayıcılarımız arasındadır; Aydınlanmış bir varlığın görünümü altında rolünü oynamış olabilir veya belki de ünlü bir kültürel figürdür ya da başarılı bir general veya bir ulusun kralı -ismi daha sonraya aktarılmış olan her bir kişi olağanüstüdür. Ve geçmişte yapılmış olup olağanüstü olarak görülen başka birçok şey daha vardır, fakat onlar kayıt altına alınmamışlardır ve onlardan geriye hiçbir iz kalmamıştır. Bunun sebebi, Tanrıların bunların aktarılmasını istememiş olmalarıdır. Sıradan bir insan, adının sonraki kuşaklar için kaydedileceği kadar bir değere sahip değildir, çünkü insan kültürü en temel doğası itibarı ile Fa-düzeltmesine ve Fa'nın onaylanmasına hizmet etmesi için oluşturulmuştur. İnsan kültürünün hangi kısmının veya hangi entelektüel mirasın geriye kalacağı basit bir iş değildir. Ve insanlığın gerçek tarihi veya var olma sebebi de basit bir konu değildir. Dafa uygulayıcılarının uygulamakta olduğu xiulian uygulaması ve insanları kurtarmaları doğası itibariyle kozmosun Fa-düzeltmesine bağlanmıştır.

Bildiğiniz gibi, 20 Temmuz 1999 tarihinden bugüne kadar, tıpkı insanların Dafa uygulayıcılarına ve kirli ÇKP'ye karşı tavır ve algılarının değiştiğine tanık olduğumuz gibi, toplumun ve insanların kalplerinin yavaş yavaş değişmeye başladıklarını gördük. Eğer siz o şeytani durumların karşısında harekete geçmiş olmasaydınız, kimse sizin yerinize harekete geçemezdi, çünkü insanlar onları kurtarmanızı bekliyorlar. Zulmün gerçek kurbanları dünya insanlarıdır, siz değilsiniz. İnsanlar Falun Gong'a zulüm edildiğini ve Dafa uygulayıcılarının ona karşı koyduğunu gördüler ama bizim zulme karşı durmamız sadece yüzeysel bir görünüştür. Gerçekte ise siz insanları kurtarıyorsunuz ve sizin şeytanı açığa çıkarmanız insanları kurtarmak içindir. Kirli ÇKP insanların kutsal olana inanmalarına izin vermiyor, çünkü parti kutsal olana karşıdır. Ateizmin kendisi aslında affedilmez bir günahtır. Bir kişi kutsallık tarafından yaratıldığında bir de dönüp kutsal olanın varlığını inkâr ediyorsa, onun kutsal olan tarafından yok edilmesinden başka bir çare yoktur. Dafa uygulayıcılarının bütün projelerine bu kadar enerji sarf etmelerini ve insanları kurtarmak için daha büyük bir etki yaratmaya çalışmalarını görmek beni gerçekten çok yüreklendiriyor. Bunun anlamı, bu durumda, zulüm altındayken bile aydınlanmış varlıkların kudretli erdemini oluşturmanız demektir. Dafa uygulayıcıları Tamamlanma sürecinden geçerken zulüm edenler yalnızca şeytanın bir tezahürüdür. Gerçekten zulüm görenler bu dünya insanlarıdır.

Hangi anlamda dünya insanlarına zulüm ediliyor? En nihayetinde, toplumun ahlaki değerleri dibe vurduğu zaman insanlar daha rahat, özgür ve dizginsiz bir yaşam sürüyor gibi gözüküyor. Ama bildiğiniz gibi, bu dünyadaki insanların büyük bir çoğunluğu, buraya cennetlerden geldiler ve birçoğu aslında buraya geldikleri kozmik vücutların, o evrenin canlı varlıklarının temsilcileri olarak gönderildiler ve bunun amacı nihai olarak kurtuluş kazanmaktır. Kurtuluşun kazanılıp, kazanılmayacağı bu kişinin bu dünyadayken ve Dafa yayılırken nasıl bir tepki verdiğine bağlıdır. Bunun sebebi, Fa-düzeltmesi sırasında bir kişinin burada yaptığı şeylerin, onun temsil ettiği ve onun ardında yatan kozmik vücuttaki canlıların durumunu yansıtıyor olmasıdır. Bir insan kutsal bir varlığın görüntüsüne sahip olamaz. Bu insan âlemine geldikten sonra ve seviyesi düşürüldükten sonra, o sadece bir insanın görünümüne bürünecektir. Bugün, Shifu Fa'yı yayarken kutsal bir varlık gibi olamaz. Öğretmek için sadece insan dilini kullanabilir ve burada sizinle birlikte olmak için insan görüntüsünde olabilir. Pek çok insan bunu anlamaktan aciz kalıyor. İnsanlar zulüm görenin Falun Gong olduğunu düşünüyorlar, aslında kurban olanlar dünya insanlarıdır. Bunu söylüyorum, çünkü zulüm sırasında yalanlarla kandırıldılar ve Falun Gong'dan nefret ediyorlar. Ama "Falun Gong" kozmosun Yüce Yasası'nın bu dünyadaki ismidir. Dafa uygulayıcılarının burada yapmakta olduğu şey Fa'yı onaylamaktır ve onlar yaşamları kurtaran Fa'nın uygulayıcılarıdır ve muazzam görevleri vardır. Başka bir şekilde söylemek gerekirse onlar kutsal olanın özel görevlileridir. Eğer dünyevi bir insanın zihni Dafa veya Dafa uygulayıcıları ile ilgili olumsuz düşünceler ile doluysa veya bu kişi Fa'ya iftira attıysa veya ya da evrenin en temel Fa'sı olan Zhen-Shan-Ren ile uyuşmuyorsa, o durumda bu kişi ayıklanma, kutsal güçler tarafından yok edilme durumu ile karşı karşıyadır. Ve bu özellikle Dafa uygulayıcılarına direkt olarak zulüm etmeye karışmış olanlar veya Dafa'ya karşı doğrudan kötü şeyler yapan kişiler için geçerlidir. Bu yüzden, Dafa uygulayıcıları ne kadar şiddetli bir zulüm görmüş olurlarsa olsunlar, onlar hala Tanrısallığa doğru yürümektedirler ve ister erken, ister geç ayrılmış olsunlar onlar hala Tamamlanmaya ulaşma yolundadırlar ve geri döneceklerdir, aslında zulmün gerçek kurbanları insanlar değiller midir?

Bu kozmosun içinde sayısız ve ölçülemeyecek kadar canlı varlık ile beraber değişik tipte sayısız Tanrılar bulunmaktadır. Devasa kozmos, kıyaslamanın ötesinde bir kutsallığa sahiptir ve içindeki cennetlerde, Sakyamuni'nin seviyesi ile benzer seviyelerde olan sayılmayacak kadar çok Tanrı bulunmaktadır. Sakyamuni sayının ne kadar büyük olduğunu anlatabilmek için "Ganj'ın kumları kadar sayısız" ifadesini kullanmıştı, fakat aslında bu dünya üzerindeki tüm kum tanelerini toplasanız bile, o seviyede varolan kutsal varlıkların sayısını anlatmak için verilmiş olan bu mecazi anlam dahi yeterli olmayacaktır. Ama bizim tartıştığımız şey sadece bir seviyedeki kutsal varlıkların sayısını anlatmak için mecazi olarak kullanılan bir benzetmedir. O zaman kıyaslayarak konuşacak olursak, bir insanın değeri nedir ki? Bunun sözü bile edilemez. Yine de, bu var oluş seviyesi düşük olsa bile, o kişinin ardında, onunla bağlantılı daha yüksek düzlemlere ait canlılar bulunmaktadır. Bu dünyada yaşayan çok sayıda insan, bu gibi canlı gruplarının temsilcisidir. Fakat yanılsamanın büyüsü altında, insanlar bunların farkında değiller ve dahası kendilerinin gerçekten kim olduklarını bile bilmiyorlar. Fakat dünya insanlarının birçoğunun arkasında, onlar tarafından temsil edilen, aslında daha yüksek düzlemlere ait sayısız ve sınırsız yaşamlar bulunuyor. O zaman, bu açıdan baktığımızda, bu kadar yüce bir Fa veya böyle olağanüstü Dafa uygulayıcıları, ortalama, sıradan insanları kurtarmak için mi burada? Bu mümkün olabilir mi? Şu anda, bu dünyadaki insanların büyük çoğunluğu burada daha derin sebepler yüzünden bulunuyorlar. Eğer bir kişi muazzam kozmik bir vücudun aslında buraya gelmiş bir temsilcisi ise o zaman temsil ettiği şey bir dünya, kozmosun veya kozmik vücudun bir tabakasıdır. Kozmik vücut dolaşımsal bir sisteme sahip olan bir varlık olduğu için, o durumda her kozmik sistem, büyüklüğü söz konusu olmaksızın, kendi sistemine sahiptir ve orada ait olduğu daha ve daha yüksek sistemler bulunmaktadır. Ve düzlem ne kadar yüksek ise, bir o kadar geniştir; sayılamayacak varlıkların sayısı daha fazladır; Tanrılar daha muazzamdır ve canlı varlıkların sayısı tahmin bile edilemez. Bir bütün olarak, evren olağanüstü bir büyüklüğe sahiptir. Bir Dafa uygulayıcısı bir kişiyi kurtardığında, o bizim bildiğimiz gibi sadece basit bir insan değildir: muazzam bir canlı varlık vücudu kurtarılmıştır. Başka şekilde söylemek gerekirse, bir kişinin Dafa'ya ve Dafa uygulayıcılarına nasıl tepki verdiği sadece bir insan davranışı değildir. Ve tabii ki, eğer bir insanın yüzey tabakası yeterince farkında ve alarmda değilse, bu durum, o kişinin ve temsil ettiği canlıların kurtuluşu için bir engel oluşturacaktır; ve işte bu sebepten dolayı bizler gerçeği açıklamak zorundayız.

Şu anda konuştuğum şey çok önemli bir konuydu. Bugün burada Fa'yı dinleyen çok fazla sayıda insan var. Bu Fa'yı dinlemek Dafa uygulayıcıları için problem olmayacaktır, fakat burada konuyu anlamak açısından problem yaşayabilecek olan bazı yeni uygulayıcılar veya Falun Gong'u destekleyen insanlar ya da aile üyeleri bulunuyor olabilir. Fakat, netice itibarı ile bu bir Fa konferansı olduğu için, ben burada Dafa uygulayıcılarına Fa'yı öğretiyorum ve bu şekilde öğretmekten başka çarem yok. Bu yüzden, [yukarıda anlatılanlar] kozmosun Yüce Yasa'sının neden bu insan dünyasında yayıldığının sebepleridir. Yalnızca [az önce anlatmış olduğum] bu gibi canlılar Dafa uygulayıcıları tarafından kurtarılmaya layıktır; ve yalnızca bu tür canlılar burada kozmosun Yüce Yasası yayılırken onu elde etmeye layıktırlar -işte bu kadar muazzamdır. Dolayısıyla, buradaki düşük düzlemde bulunan bir insan ardında devasa yaşam vücutları barındırıyor olsa da, burada, bu dünyadayken, bu âlemin, bu seviyenin sıradan bir insanı olacaktır. Bu böyledir. Bu kişi en alt seviyede olmasına rağmen, eğer kozmosun Fa'sına karşı bir günah işlerse veya kozmosu ve de sayısız canlıyı yaratmış olan bu Fa'nın yanında olamaz ise, bu gibi şeylere karşı gelmesinin ardından, o kişi nereye gidecektir? Ölüm, insanların algıladığı şekliyle, belirli bir yere gitmeyi içermektedir. Ama böyle bir kişi nereye gidecektir? Bu evrendeki bir şeyin nihai ölümünden kaynaklanan madde bile bu Fa tarafından yaratılmıştır; o yüzden eğer bir kişi Fa'ya karşı gelirse, nereye gidecektir? Buna örnek vermek gerekirse, İncil'de, Yehova ve İsa'nın her ikisi de, havarilere zulüm eden yaşamların nasıl sonsuz bir cezalandırma ve azap ile karşı karşıya kaldıklarını kast etmişlerdir. Bu durum yeni kozmos yaratılırken ve uzun tarihinden bu yana, daha da geçerlidir; günahkâr kişi aralıksız bir şekilde günah dolu karmasını ödemektedir. Aman Tanrım, ne kadar da korkunç! Acı gerçekten sonu gelmezdir, çünkü bir kişi kozmosun Yüce Yasası'na karşı geldiğinde günah dolu karma işte bu kadar büyüktür. Bir insan sadece bir insanoğlu olduğu halde, o aslında daha yüksek düzlemlerin bir temsilcisidir. Bu yüzden bir insan Dafa'ya karşı günah işlediğinde, arkasında bulunan ve temsil ettiği canlılar grubu, baştan sona, kendisine ait sayısız Tanrıların ve her türden canlının tamamen yok olacağını görecektir, çünkü bu kozmosun Fa-düzeltmesidir. Büyük felaket gelmeden önce merhamet sunulmuştur, fakat Fa-düzeltmesi son derece katıdır.

Benim Fa'm sıradan insanlara öğretilmiyor aksine Dafa uygulayıcılarına öğretiliyor. Bu durum, gerçekten zulüm gören kişilerin insanlar olduğu ve yok edilecek olanların da insanlar olduğu anlamına geliyor. Zulmün amacı, aslında bir taraftan Dafa uygulayıcılarını test etmek iken diğer taraftan, kozmosun eski yaşamlarını ayıklamaktı ve insanoğlu da bunlardan biriydi. Eski güçler insanın kurtuluşa erişememesi konusunda karar vermişlerdi, çünkü kozmosun eski güçleri, kozmosun ve kozmosdaki canlıların artık iyi olmadıklarını düşünüyorlardı ve bu yüzden de hepsi yok edilmeliydi. Bu esnada uygulayıcılar zorlu sınamalara sokulacaklar ve iyi uygulama yapamayan Dafa uygulayıcıları da ayıklanacaktı. Dünyanın insanları ve diğer canlılar korunamazdı. Bu etkide olan birçok kehanet ile karşılaşmış olabilirsiniz ki, bunların bazıları yaşamda kalma oranının on binde bir, binde bir yâda on haneden sadece birinde olduğunu söylüyorlardı. Sayı ne olursa olsun, onlar canlı varlıkları geniş çapta yok etmek istiyorlardı. Fakat Dafa'nın bu dünyada geniş çapta yayılmasının ve canlı varlıkların kurtarılmasının asıl sebebi her şeyi kurtarmaktı -kurtarılabilecek olan bütün canlıları kurtarmaktı. Bu yüzden yapabileceğimiz kadarını yapıyor ve daha fazlasını kurtarmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

En derin doğası itibariyle, kozmosun eski güçlerinin Fa-düzeltmesi olayına katılımı, Dafa ve Fa-düzeltmesi için bir şeytan görevi görüyor. Farkında olduğunuz gibi, burada insanlar arasında 'karşılıklı üretim' ve 'karşılıklı engelleme' ilkesi işlemektedir, bir pozitif için bir negatif. İnsan toplumu bu şekildedir. İnsanlar doğuştan kötülüğün iyilikle bir arada olduğu bir ortamda var olurlar ve insanın maddi varlığı da iki tarafa sahiptir, iyilik ve kötülük. Bu yüzden, bir kişi kendini kaybettiği zaman, mantıksız bir hale geldiği zaman, delirmiş, şeytani, nefret dolu olduğu veya sevinçten uçtuğu zaman iş başında olan şeytan doğasıyken, mantıklı, şefkatli veya nazik olduğu zaman iş başında olan da Buda Doğası veya onun iyi doğasıdır. Ve bu dünyada iyi insanlar ve kötü insanlar vardır, nazik olanlar ve kötü olanlar vardır, tıpkı cennetlerde Budalar -Fa Kralları- ile birlikte Şeytan Kralların olduğu gibi. Elbette, bunlar birbirleriyle örtüşmüşlerdir ve negatife karşı pozitif şeklinde olan bu eşleşme, çok yüksek seviyelere kadar ulaşır. Bir negatife karşılık gelen bir pozitif eski kozmostaki her şeyi dengede tutar. Eski kozmosun eski güçleri yayılan bu Dafa'nın tamamen pozitif olduğunu gördükleri zaman anında birçok şeytan ve zor durum yarattılar. Kesinlikle bu anlamda Fa-düzeltmesi ve kozmosun Dafa'sı için şeytan olan şeyi yarattılar. Olaylar işte bu şekilde meydana gelmiştir.

O halde söyleyebileceğimiz şey, Dafa uygulayıcılarının bütün bu yıllar boyunca yaptığı şey insanları kurtarmak ve gerçeği açıklamak içindi diyebiliriz. Birçok Dafa uygulayıcısı çok ciddi dereceye kadar zulüm görmüş olsa da, bütün bunlar Tanrısallığa giden yolda meydana gelmiştir; kişi buradan ister erken ister geç ayrılmış olsun, her biri Tamamlanma ile karşılaşacaktır. Bununla beraber sıradan insanlar, tam tersi bir şekilde, bu gibi herhangi bir fırsata sahip değildir. O halde bir Dafa uygulayıcısının hayatını bu kadar özel yapan şey nedir? Bunun temeli, tarihteki en eski zamanlardan beri oluşturulmuştu ve bu anlamda Dafa uygulayıcıları günümüze kadar geldiler. Dafa uygulayıcılarının arasında İsa'nın öğrencileri ile beraber Sakyamuni'nin öğrencileri ve tabii ki sizin bilmediğiniz diğer kutsal varlıklar ve onların öğrencileri de var. Tabii ki, siz gerçekten onların öğrencileri değilsiniz. Siz Dafa'nın uygulayıcılarısınız ve aslında sadece bugün için bekliyordunuz. Başka bir deyişle, siz o kutsal figürlere insanlık için bir kültür yaratmalarında eşlik ettiniz ve bugün o kültür insanları kurtarmak için tekrar kullanılıyor.

Amerika'nın başkenti Washington, D.C.'de düzenlenen son Fa konferansından sonra, birçok uygulayıcı Shifu'nun her proje toplantısına gideceğini ve onlarla buluşacağını duydu ve bu yüzden aniden bugün çok sayıda insan buraya geldi. (Gülüşmeler) Projelerin hepsi bana birçok davetiye gönderdi ve her biri, büyük ya da küçük, Shifu'nun onlarla beraber bir toplantı yapmasını istiyor. (Gülüşmeler) Shifu bunların hepsini idare edemez. Şu anda bunu size söylememin sebebi, aslında, hepinizin gerçekten çok iyi iş çıkarmanızdan dolayıdır ve Shifu'nun yaptığınız her her bir şeyi ve de her şeyi onaylamasına ve her birinizi onaylamasına ihtiyacınız yoktur. Bugüne kadar gelerek ve canlı varlıkların kurtarılmasında rol alarak, kendiniz için olan yolu aydınlatıyorsunuz, kendi kudretli erdeminizi oluşturuyor ve tarihi görevinizi yerine getiriyorsunuz. Bu tür şeylerin çoğu illüzyon tarafından örtülmüştür ve hatta Shifu size bir şey öğretirse, onu size tamamen söylemez. (Shifu gülüyor) Bu yüzden beni davet etseniz bile, bütün toplantılarınıza katılamayacağımı paylaşmak istiyorum. (Herkes gülüyor) Fakat umutlarınızı da söndürmek istemiyorum, bu yüzden buraya geldim. Her zaman Shifu ile bir şeyler paylaşmak istediğinizi biliyorum. (Uygulayıcılar alkışlıyor) Ama burada çok fazla insan var, bu yüzden hadi soru kâğıtçıklarınızı alalım ve ben onları sizin için cevaplayacağım. Eğer sorularınız kişisel ise ya da canlı varlıkları kurtarmak ile ilgili değilse yâda Dafa uygulayıcılarının yapacakları ile ilgili değilse, o halde onları lütfen göndermeyin. Eğer kâğıtlar çok fazla olursa ve herkes bir tane yazarsa, yarın bu saate kadar bile bitiremeyiz. (Herkes gülüyor) Yedek salonda bulunanlarda soru kâğıtçıklarını gönderebilirler. Tamam, onları öne doğru getirin -hadi onları öne doğru getirin.

(Soru ve Cevaplar)


Uygulayıcı: Hong Yin II'de, "Dört Yüce Element parçalanıp gitmiş" ile ne denmek isteniyor?

Shifu: Bunu açıklayabilirim ama bu sorunun bizim şu an yaşamları kurtarmakla ilgili söz konusu işlerimizle pek fazla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Sakyamuni'nin "Dört Yüce Element" ile ilgili kast ettiği şey, bir kozmik vücuttaki belirli bir âlem içerisinde bulunan bir evrenin oluşumunun temel sebebi olan toprak, su, ateş ve rüzgârdı. Belirli bir âlem içerisinde evrenin yaratılışının arkasındaki temel sebebin bu Dört Yüce Element olduğunu şimdi açıkladım. Ama o hala nihai, gerçek temel sebep değildir. Kozmik vücut oluşum, istikrar ve yozlaşma süreçlerinden geçerken ve zamanın uzun sürecindeki yozlaşma ve yok olma noktasına ulaşmasında, her şey parçalanıp gitme sürecindeymiş gibi görünür.

Uygulayıcı: Anakara Çin'de bulunan Koreli Dafa uygulayıcıları Shifu'yu özlüyor.

Shifu: Hepinize teşekkür ediyorum. Böyle şeyleri soru kâğıtçıklarına koymamalısınız. Hepinizin Shifu'yu özlediğinizi biliyorum ve Shifu'da sizi özlüyor! (Bütün uygulayıcılar yüksek sesle alkışlıyor)

Uygulayıcı: Pekin'deki Dafa uygulayıcıları Shifu'yu son yaklaşırken daha çok özlüyorlar.

Shifu: Bunun gibi soru kâğıtçıklarını yüksek ses ile okumayı bırakacağım. Yalnızca üzerlerinde soru olanları seçeceğim.

Uygulayıcı: Dafa uygulayıcıları Shifu'ya Pekin Tarım Üniversitesinden, Çin Coğrafya Üniversitesinden, Beihang Üniversitesinden, Pekin Ormancılık Üniversitesinden ve....

Shifu: Daha fazla selamlama yollamayalım, çünkü onları okumak zamanımızı alıyor. Hepinize teşekkür ediyorum. (Uygulayıcıları alkışlıyor)

Uygulayıcı: Nanchang, Guangdong, Hunan ve Xi'ning'de bulunan tüm Dafa uygulayıcıları büyük Shifu'muza selamlarını yolluyorlar.

Shifu: Selamlamaları okumayı bırakacağım ve soruları cevaplamaya geçeceğim. Sorulara başlamak istiyorum -soruları cevaplamaya.

Uygulayıcı: Tayland'da bulunan bütün uygulayıcılar Shifu'ya selamlarını gönderiyor.

Shifu: Başka bir selamlama daha. Hepinize teşekkür ederim.

Uygulayıcı: Ziyang, Sichuan, Chengdu… (Herkes gülüyor)

Shifu: Bir tane daha.

Uygulayıcı: Sıradan insanlar arasında oluşmuş olan fikir ve takıntılarımızı olabildiğince çabuk bir şekilde nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Shifu: (Shifu gülüyor) Mücadelelerin ortasında veya hiçbir şey çözülemediğinde insanlar her zaman kullanabilecekleri taktikler düşünürler. Ama kısa bir yol yoktur, aslında gerçekten xiulian'i uygulamaya koymalı ve Dafa doğrultusunda uygulama yapmalısınız. Eğer bir kişi Tanrılığa doğru ilerlemek istiyor, fakat buna rağmen "Bir bakalım özel bir kısa yol bulabilecek miyiz?" diye düşünüyorsa (Gülüyor) o kişi gerçekten ilerliyor olabilir mi? Kararlı bir şekilde uygulama yapıyor olabilir mi? Bu bir işe yaramaz. Eğer yükselmek istiyorsanız, gerçekten kararlı bir şekilde xiulian uygulamalısınız.

Uygulayıcı: Shifu, Washington D.C. Fa konferansında Fa'yı en son öğrettiğinizden beri, anakara Çin'de bulunan birçok uygulayıcı koordinatörler ile koşulsuz bir şekilde işbirliği yapmaları gerektiğini fark ettiler. O kadar ileri gittiler ki, eski alan koordinatörlerine, (bu eski koordinatörler ve asistanlar birçok durumda hiçbir zaman gerçekten öne adım atmamalarına rağmen) gidip onlardan şu andaki durumda her şeyin koordinatörü olarak hizmet etmelerini istediler.

Shifu: Daha önce, anakara Çin'de, egzersiz alanlarında sorumluluk pozisyonunda hizmet etmiş bulunan Dafa uygulayıcıları, o pozisyonlarda özellikle iyi bir şekilde uygulama yaptıkları için değil, daha çok bu işi yapacak beceriye ve bunu yapma arzusuna sahip oldukları için bulundular. Uygulayıcılarla ilgili konuları ele alan kişiler uygulayıcı olmalıdırlar. Olayları ele alma konusunda insanların ne kadar iyi olduklarını göz önünde bulundurmak yeterli değildir, o kişinin uygulama yapıp yapamayacağına da bakılması gerekir. Bu, hiçbir zaman, hiçbir zaman değiştirilemez.

En son Fa'yı öğrettiğim zaman, "bu anakara Çin'in dışındaki Dafa uygulayıcıları hakkındadır" diye özellikle bir satır eklemiştim. Anakara Çin'deki durumlar farklıdır, bu yüzden ben oradaki kişileri işaret etmiyordum.

Uygulayıcı: Anakara Çin'deki gayretli uygulayıcılar gerçeği açıklamak ve yaşamları kurtarmak ile çok meşguller ve Fa'yı çalışmak ve egzersizleri yapmak için yeterince vakitleri yok ki, bu da zulüm görmelerine neden oluyor. Öte yandan, bazı uygulayıcılar da, zamanlarının büyük bir çoğunluğunu Fa'yı çalışmak ve egzersizleri yapmak ile geçiriyor ve gerçeği çok az açıklıyorlar. Birçoğu böyle. Böyle bir durum içerisinde, yeteri kadar insanı kurtarabilmek için ne kadar zaman gerekecek?

Shifu: Temel olarak, bazı kişilerin gerçeği açıkladığını ama Fa'yı çalışmadığını ve diğerlerinin de sadece Fa'yı çalıştığını ve gerçeği açıklamadığını söylüyorsun. (Herkes gülüyor) Bu kesinlikle eski güçlerin Dafa uygulayıcılarına zulüm etmesi için bir bahanedir. Eğer bu iki şeyi dengeleme konusunda başarısız olursanız [gerçekten olan budur], çünkü Dafa'nın insanları kurtarması sıradan bir insanın yapabileceği bir şey değildir. O bir uygulayıcı olmak zorundadır. Bu yüzden, Fa'yı çalışmalısınız, xiulian uygulamalı ve bir uygulayıcı olmalısınız. Sıradan bir insan bunu yaparsa, bu sayılmaz ve kudretli erdem elde edemez. O zaman siz bir uygulayıcı olarak, bu görevi yapmakta başarısız olur ve sadece Fa'ya çalışırsanız, Fa'yı çalışmanın amacını göz önünde bulundurmuyor olmaz mısınız? Bu yaşamları kurtarmanız ile ilgili olduğu kadar, aynı zamanda sizin kendi başarınız ile de ilgilidir. Fa'yı çalışarak Fa'yı siz kendiniz edinirsiniz, fakat siz sadece Dafa'nın faydalarını mı elde etmek istiyorsunuz? Başka bir deyişle, eğer Dafa uygulayıcıları zulüm görüyorsa ve Dafa'ya iftira atılmış ise, ayağa kalkıp birkaç söz söylemeyecek veya destek vermeyecekseniz, siz Fa'yı elde edecek kadar değerli misiniz? Düşünce budur.

Uygulayıcı: Kuzey Avrupa'daki bazı Batılı uygulayıcılar, Zhuan Falun'u çalışmak için takvim temelli bir yaklaşım uyarlamak istediler ve...

Shifu: Böyle bir şey olmamalıdır. Sizin için en iyisi Fa'yı çalışmak için belirli bir saate sahip olmaktır. Fa'yı hep beraber çalışmak benim size verdiğim bir biçimdir. Fakat Fa'yı çalışmak konusunda azimli olmalısınız ve sık sık çalışmalısınız; sadece bu şekilde kazandıklarınızı kaybetmez, yolunuzu doğru bir şekilde yürür ve yapmanız gerekenleri iyi yaparsanız. Fa'yı çalışmanın biçimini değiştirmeyin. Onu A'dan Z'ye okuyun. Özgün olmaya çalışarak, gidip farklı bir şey başlatmayın. Sanıyorum ki, Fa'nın hangi bölümlerini seçip çalışmayı ya da Fa çalışmasına yeni bir yaklaşım düşüncesi ile ortaya çıkmayı insanlara seçtiren, insani düşüncedir

Uygulayıcı: Bizim bölgemizde, artık dışarı çıkmayan ve oldukça bunalmış bir Shen Yun tanıtım koordinatörü var. Shifu bu konuda bir şeyler söyleyebilir mi?

Shifu: Şu anda bir yargıda bulunmasam daha iyi olur. (Herkes gülüyor) Bu olay bitmediği sürece, Dafa uygulayıcıları hala kendileri geliştirme ve zorluklardan geçme sürecinin ortasındadırlar; ve o kişinin gereken şeylere sahip olup olmadığı gözlenmektedir. Onun yolunu engellemek istemiyorum. Her insan kendi kavrayışlarına varıyor ve herkes uygulama yapıyor. Sizin görmekte olduğunuz şey şu anda onun dışarı çıkmıyor olması olabilir. Bilmelisiniz ki, şu anda birtakım zor zamanlar geçiriyor ve bir sınavın ortasında. Herkes sınavları sırasında bundan geçer. Hayati olan şey kişinin kendini nasıl ele aldığıdır.

Uygulayıcı: Bir uygulayıcı arkadaşım, tepedeki sorumlu insana güvenmemek Shifu'ya güvenmemek ile aynı şeydir diyor. Bu doğru mu?

Shifu: Bunlar ile ilgili olarak sizinle tekrar konuşmak istiyorum. Konuştuğum şey bir projenin başındaki sorumlu kişi idi veya bir bölgenin Dafa Derneğinin başındaki ana kişiydi. Bu çok önemlidir. Daha düşük seviyelerdeki sorumlu kişiler için veya belirli bölgelerdeki sorumlular için veya bir projenin içindeki belirli departmanların sorumlu kişileri için bu durum o kadar da hayati değildir. Yine de, bizim Dafa uygulayıcılarımız olarak, Shifu sizden durumunuzu değiştirmenizi istediğinde, sizden istediğim gibi davranmalı, idarenizi dinlemeli ve onların yönlendirmeleri doğrultusunda davranmalısınız, çünkü netice itibarı ile her departmanın olayları nasıl gerçekleştirdiği, [temel olarak] asıl sorumlu kişinin yönlendirmelerinden gelmektedir. Bunun nasıl işlediğini size tekrar anlatayım: Ben baş sorumlulardan bahsediyorum -ana projelerin ve girişimlerin sorumlularından ve her bir Dafa Derneğinin başındaki sorumlu kişilerden- onların altındaki çeşitli departmanlar veya değişik uygulama alanları veya belirli bir Derneğin altındaki Fa-çalışma koordinatörlerinden değil. Benim kast ettiğim kişiler onlar değiller. Onlar projenin tamamı için sorumluluk almıyorlar. Fakat bunu söylememe rağmen, hala çeşitli bölgelerin başındaki kişilerin, bir projedeki çeşitli departmanların veya bölümlerin başındaki kişilerin söylediklerini yerine getirmek konusunda iyi iş çıkarmalı ve onların söylediklerini takip etmelisiniz, çünkü onların büyük çoğunluğunun sergilediği yaklaşımları, onlardan tepedeki kişiler istemiştir. Yine de, eğer gerçekten ciddi problemler varsa, onları normal olarak rapor edebilirsiniz. Fakat yıllar boyunca, bazı insanlar hakkında sürekli olarak zayıf bir düşünme alışkanlığı geliştirdiniz ve bu takıntıya son verme konusunda zorlandınız, çünkü her zaman dışarı bakmaya alıştınız. Bu durumu bozmak ve bu maddeyi sizden temizlemek istiyorum. Bu şekilde devam edemezsiniz. Bunun için zaman geçti.

Peki, neden daha önce herhangi bir şey söylemedim? Aslında, eğer sizden istediğim şeyi daha ilk günden itibaren yapsaydınız durumunuzun ne olabileceğini bir düşünün. Eğer sorumlu kişinin söylediği her şeyi yapacak olsaydınız, kendi yolunuzu yürümüş olmazdınız. Dahası, eğer sorumlu kişi sizin yoldan çıkmanıza sebep olmuş olsaydı, bunun farkına varamazdınız. Ve sorumlu kişinin kendi başına geçmesi gereken sınavları olmasaydı, o kişi uygulama yapamazdı. Benim bakış açımı anlıyor musunuz? Geçmiş yıllarda o şekilde öğretmiş olmamın ve bu konuyu ortaya atmamış olmamın sebebi buydu. Şimdi, aslında, sorumluluk üstlenmiş olan kişiler 10 yıllık zorlu bir xiulian sürecinden ve birçok sınavdan geçtiler ve kendi yollarını yürüdüler. Büyük bir çoğunluğu olayları nasıl ele alması gerektiğini biliyor. Şimdi sizin bu durumunuzu değiştirmeliyiz. Ve bununla, alışkanlık haline getirmiş olduğunuz "dışarı bakma" durumunuzu, bir şeyleri dışarıda arama ve ne zaman bir problem ortaya çıksa sorumluluk almış kişiye bakma takıntınızı yok etmeliyiz. Önceleri dışarı bakma alışkanlığı geliştirmiştiniz ve sorumlu kişiye her zaman için karşıydınız hatta bugün bile onu hala onaylamıyorsunuz. (Herkes gülüyor) Bu iyi değil. Onu kabul etmelisiniz. Şimdi, sorumlu kişilere gelince, bazıları gerçekten çok kötü bir iş çıkardılar. Bazıları çok kötü bir iş çıkarırken, büyük çoğunluğu da iyi bir iş çıkardı. O yüzden, Shifu'nun gözü hala olayların üzerindedir.

Uygulayıcı: Bazı uygulayıcı arkadaşlar, ben bir medya için çalışırken, başka bir medyada çalışan uygulayıcı arkadaşlar için de program yapmayı kabul ettiğime dikkat çektiler. Bu bir şeyi iyi yapmak üzerine odaklanmadığım anlamına mı geliyor acaba?

Shifu: Bizim Dafa uygulayıcılarımız aynı anda birçok görevi omuzluyorlar. Eğer bir işi yaparken, aynı zamanda başka bir işi de iyi bir şekilde yapabiliyorsanız, o zaman gidin ve yapın. Fakat eğer bir şeyi tamamlayamıyor ve üzerinize başka bir iş daha alıyorsanız, o zaman her iki şeyi de iyi yapamayacaksınız. Bu yüzden bu şeyleri nasıl dengeleyeceğinizi iyi bilmek zorundasınız. Kuzeydoğu Çin'de bir deyiş vardır: "Kör bir ayı mısır topluyor." (Herkes gülüyor) "Kör ayı" ile kuzeydoğulular bir ayıyı kastediyorlar, peki o halde bir ayı tam olarak nasıl mısır toplar? Bir mısır koçanını kırar ve onu kolunun altına koyar ve daha sonra diğerini kırar ve kolunun altına koyar, ardından bir sonrakini alır ve bunu yine aynı kolunun altına koyar ve sonunda elinde sadece tek bir koçan kalır. (Herkes gülüyor)

Uygulayıcı: Son zamanlarda anakara Çin'de, aynı zamanda belirli bir yerde koordinatör olan, mükemmel bir uygulayıcı, bir anda hastalık karmasına benzeyen bir şey yaşadı ve öldü ve arkasında kalbi kırık birçok kişi bıraktı. Ona yakın olan uygulayıcılar bu konuda kendilerine düşenin ne olduğu üzerine düşündüler ya da başka sebepler var mı?

Shifu: Bu kadar zulümden geçtikten ve kendi yolunuzu bu denli yürüdükten sonra, bu olayların nasıl meydana geldiğini hepinizin bilmesi gerekir. Uygulayıcı arkadaşlarınıza sorabilir ve bu konuda netleşebilirsiniz.

Eski güçler tarafından bunun gibi birçok ayarlama yapılmıştır. Tabii ki, ayarlamalar yapılırken, uygulayıcılar bunu yapanın eski güçler olduğunun farkında değillerdi. O zaman, Shifu onları henüz eski güçler olarak adlandırmamıştı. Bu yüzden uygulayıcılar anlaşmaları onayladılar ve böylece onlar bağlayıcı bir hale geldiler. O zaman, bazı kişiler olayların böyle olması gerektiğine inandılar, bu yüzden bazı şeylerin üzerine imza attılar. Ve randevulaşılan zaman geldiğinde, eski güçler, konuşmak, ona tutunmak ve ona zulüm etmek için olayı ele alıyorlar. Başka senaryolar da var. Örneğin birçok insan uygulamasını başka insanlara bakarak yapıyor ve kendi yollarını yürüyeceklerine, uygun olan şeyi yapıyorlar. O yüzden eski güçler de bazı kişileri erken ayırıyor ve böyle bir olayı insanların nasıl davranacağını ve de uygulama yapıp yapmayacaklarını görmek için kullanıyorlar. Xiulian uygulaması aktif bir biçimde ve kendi iradenizle gerçekleştirmeniz gereken bir şey olduğu için, kar ve kazanç tarafından tahrik edildiğinizde veya saygınlığınız ve duygularınız ile bağlantılı olarak dayanılmaz acılar çektiğinizde bu şeyleri gerçekten bırakmaya hazır olmalısınız ve yalnızca o zaman olaylar sizin için işlemeye başlayacaktır. Eğer hepiniz bir kişinin iyi yaptığını gördükten sonra iyi yapmaya başlıyor veya iyi yapmadığını gördükten sonra iyi yapmamaya başlıyorsanız ve hepiniz böyleyseniz, bu durumda o kişiyi tehlikeye atmak üzeresiniz demektir. Bu durumda, insani takıntılarınız onun ayrılmasını hızlandırmaktadır. Eski güçler böylece bundan avantaj elde etmeye çalışacak ve onun yaşamasına izin vermeyecektir ve onların haklılıkları, onun kendisine bakan çok sayıda insanı etkilediğine ve bu kişilerin gerçekten xiulian uygulamadıklarına dayanacaktır. Bu kişiler gerçekten aşama yapıyorlar mıydı? Uygulamaları gerçek miydi yoksa değil miydi? Onlar gerçekten uygulama yapabilirler miydi? Onların uygulamaları gerçek miydi yoksa değil miydi? Sadece bir kişi kendi uygulamasını yaparsa uygulaması kabul edilir. Bu yüzden, onlar gerçekten bu kulpu bir avantaj olarak kullandılar ve bu durumda Shifu'nun o konuda bir şey yapması çok zordur. Çünkü onlar "Şu insanlara bir bak -onların arasında gerçekten uygulama yapan kim var? Bu kişiyi yoldan çekmeliyiz" diyerek bir prensibi kullanmışlardır. Bu yüzden uygulamanızda kendi yolunuzu yürümeniz mecburidir. Kendinizi mutlak olarak geliştirmelisiniz.

Tabii ki, bu iki senaryodan fazlası da vardır. Bazı insanlar uzun zamandan beri hastalık takıntılarını gizlemişlerdir ki, bu da aynı şekilde tehlikelidir. Bunun sebebi bazı kişilerin Dafa'ya katılarak hastalıklarından kurtulacaklarını ve üzerlerinde koruyucu bir kalkanın oluşacağını düşünmeleridir -"Ben Dafa uygulayıcılarının saflarına katılırsam, hastalığım olmayacak ve korkacak hiçbir şeyim kalmayacak" derler. Ne kadar da güçlü bir takıntı! Peki, o halde bu kişi gerçek bir xiulian uygulamış mıdır? Yoksa Dafa'ya koruyucu bir zırh olarak mı bakmaktadır? Hatta ilk başta kişi böyle düşünmüyor olsaydı bile, bu hala bir takıntıdır.

Fakat eğer biz Tamamlanma noktasına kadar kendimizi geliştireceksek, bütün eksikliklerden arınmış olmamız gerekmiyor mu? İnsani takıntılar anlamında, hiçbir takıntıya sahip olmamalıyız. Her insan takıntısı bir problemdir. Hepsi gitmelidir. Onların herhangi biri, bir uygulayıcının talihsiz şeylerle karşılaşmasına sebep olabilir. Birçok uygulayıcının, yaşadıkları birçok zorluktan sonra, bunun farkında olduğuna inanıyorum. Olayları daha fazla açıklamama gerek yok. Bunlar kendi yolunuzda üstesinden gelmiş olduğunuz şeylerdir.

Uygulayıcı: Çin'deki bazı Dafa uygulayıcıları zulüm gördükten sonra öne çıkmadılar ama geride kalan uygulayıcılar Fa-düzeltmesi sürecini uzatacaklar. Shifu acaba bu konuda bizi aydınlatabilir mi?

Shifu: Onu ertelemeyecekler, çünkü zaman kimseyi beklemez. Sadece Shifu fırsatlar yaratmaya devam ediyor ve bu aradaki süreçte sizi bekleyebiliriz. Yine de, gerçek son an ertelenemez.

Uygulayıcı: Fa-düzeltmesindeki bu noktada, anakara Çin'deki Dafa uygulayıcıları yaptıklarını nasıl daha iyi yapabilirler? Benden saygıdeğer Shifu'ya selamlarını getirmemi istediler.

Shifu: Yaşamları kurtarın, gerçeği açıklayın ve Dafa uygulayıcılarının yapması gerekeni yapın ve kendinizi iyi bir şekilde geliştirin. Yeni tip yaklaşımlar aramayın. Değersiz yollara başvurmayın. Sadece üç işi güven içinde ve dingin olarak yapın. Selamlar için teşekkür ederim. (Alkış)

Uygulayıcı: Shifu fon toplamamak konusundaki Fa prensipleri hakkında bizi tekrar açıkça yönlendirebilir mi lütfen? Örneğin, Çin'in dışındaki bazı projelerin fona ihtiyacı var ve bazı uygulayıcılar para koyarken bazıları emek veriyor. Bu fon toplamak olarak adlandırılabilir mi?

Shifu: Ben fon toplamaktan bahsederken aslında öncelikle anakara Çin'deki durumu hedefliyorum. Çin'in dışında problemler seyrek olmasına rağmen Tayvan'da Dafa uygulayıcılarının açıklarından yararlanan insanlar ile ilgili birkaç istisnai durum oldu. Ama anakara Çin'de, böyle çarpık birçok insan var ve bu yüzden ben ana olarak anakara Çin'deki durumu işaret etmekteydim. Ve başka yerlerde, böyle problemler oldukça nadirdir. Bazı Dafa uygulayıcıları belirli bir projeyi başlatmak için bir araya geldiler ve katkıda bulundular ama bu fon toplamak anlamına gelmiyor; çünkü bu fonları başka insanlardan temin etmediler. Bu yüzden bu sayılmaz. Tabii ki, iş sahibi ve finansal açıdan güçlü olan bazı Dafa uygulayıcıları paralarının bir kısmını Dafa projelerine verdiler ve bu, yine, fon toplamak ile aynı şey değildir. Bu durumlarda, kişi temkinli olarak, kendi kalbinden gelerek bunu yapmaktadır ve finansal olarak güçlü olduğu için bu hiçbir şeyi etkilememektedir. Bu yüzden bir problem olarak görülemez. Üyelikler başlatmayın ve gidip uygulayıcılardan bağış istemeyin. Bunu yapan her kimse yanlış yapmaktadır.

Uygulayıcı: Son zamanlarda, bazı yerlerde uygulayıcılar biraz şiddetli hastalık karması nöbetleri geçirdiler. Bazı uygulayıcılar herkesin doğru düşünceler yollamasını ve hastalık karmasına yol açan varlığa merhametli bir çözüm getirme fikrinde bulundu. "Merhametli çözüm" ifadesi ve yaklaşımı doğru mudur?

Shifu: Dafa uygulayıcıları şefkatlidir ve Shifu'nun Fa bedenleri sizin birçok olumlu ve olumsuz karmik bağlarınızı merhametle çözüme ulaştırmaktadır. Bu tür bir düşünüş yanlış değildir, fakat kişi durumun gerçekten sizin onu gördüğünüz gibi olup olmadığını göz önünde bulundurmalıdır yâda bunu daha iyi bir seçeneğe sahip olmadığınız için yapıp yapmadığınızı veya yetersiz doğru düşüncelerle yapıp yapmadığınızı göz önünde bulundurmalıdır.

Hastalığa sahip olan bazı insanlar Falun Dafa'yı uygulamaya başlar başlamaz iyileştiler ve gerçekten iyileştiler. Ama takıntılarınızı ortadan kaldırmanız ve gerçekten gerekli olan şeye sahip olup olmadığınızı test etmek için, eski güçler daha önce hastalığınızın bulunduğu odak noktada, belirtileri aynı şekilde olmak üzere, acı çekmenize veya bir tekrarlamaya sebep olurlar ki, bu da sizin gerçekten Dafa'ya inanıp inanmadığınızı görmek içindir. Bu meydana geldiği zaman bunu nasıl ele alacaksınız? İnsani veya Tanrısal -fark yalnızca tek bir düşüncede yatar. Eğer ortaya çıkan doğru düşünceleriniz ise ve siz bu durumun sahte olduğu konumunu alırsanız ve bunun eski güçlerin işlere karışması olduğunu ve ne kadar uzun zamandır Dafa'yı uyguladığınızı ve böyle bir şeyin olamayacağını kendinize hatırlatırsanız, anında o sorun hallolacaktır. Ama bu sizin sadece söylediğiniz ve ardından hemen ulaşabildiğiniz bir şey değildir. Böyle sarsılmaz doğru düşünceler içinizden gelir ve sadece yüzeyde var olan veya ağızdan dökülen bir şey değildir. Bazı insanların şöyle düşündüğünü bir düşünün, "Oh, Shifu bize ne söylememiz gerektiğini söyledi, bu yüzden ben de onu söyleyeceğim" ama kalbiniz kararsızsa ya da bunu sadece Shifu'nun görmesi için yapıyorsanız ve o seviyeye henüz ulaşmadıysanız, o durumda, sizin o düşünceniz ortaya çıktığında, bu onları yerinden oynatmaya ve eski güçlere ait şeyleri alt etmeye yetmeyecektir. Bu yüzden böyle bir şey işe yaramaz. Yalnızca xiulian yoluyla üretilen bir doğru düşünce işleri düzeltecektir.

Bu tür şeylerle kesinlikle kendiniz başa çıkabileceğiniz için, size durmadan Fa'yı içtenlikle çalışmanızı ve gerçekten xiulian uygulamanızı söyledim, çünkü bir kere doğru düşünceler kuvvetli olduğunda, siz gerçekten bir dağı ikiye bölebilecek Tanrısal kudrete sahip olacaksınız -sadece bir düşünce ile onu ikiye bölebileceksiniz. O zaman görün bakalım eski güçler işe karışmaya cesaret edebiliyorlar mı? Sizin doğru düşünceleriniz ortaya çıktığında, yolunuzu hiçbir şey engelleyemez. Bu sebeple en çok engellenen ve en çok zulme uğrayan uygulayıcılar, yeteri kadar azimli olmayan, Fa'yı sıklıkla çalışmayan veya Fa'yı çalışırken akılları başka yerde olan kişilerdir. Durum her zaman budur. İyi uygulama yapan uygulayıcılar, gerçekten, engellenemezler -azıcık bile. Dahası, onların doğru düşünceleri güçlüdür ve onlar aynı zamanda başkalarına da yardım ederler. Onlar gerçekten Shifu'ya Fa-düzeltmesinde yardım etmektedirler.

Uygulayıcı: Anakara Çin'deki pek çok uygulayıcı "Falun Dafa İyi" cümlesi ile süslenmiş koruyucu tılsımları, gerçeği açıklamak için temel materyaller olarak görüyorlar ve bir kişi ile karşılaştıkları zaman ilk işleri bu tılsımları onlara vermek oluyor. Ama bu kişiler gerçeği derinlemesine açıklamıyorlar.

Shifu: Bunu yapmak elbette doğru değildir. Siz onları bu kişilerin ne yapmak istediklerini bilmeden onlara veriyorsunuz -"Hadi durmayın, bir tane alın!" (Dinleyiciler gülüyor) Belki de onu verdiğiniz kişi bir dakika önce bir çalışma kampında Dafa uygulayıcılarına zulüm ediyordu, peki ona neden bir tane veriyorsunuz? Onu ne için koruyorsunuz? Onu korumak için mi, böylece Dafa uygulayıcılarına zulüm etmeye devam etsin diye mi? Yapmanız gereken ona gerçeği açıklamak, onun anlamasını sağlamak ve kötü şeyler yapmayı bıraktırmaktır. Onu gerçekten kurtarırsanız ona koruyucu tılsımdan bir tane verin. Bu derinlemesine ve ciddiyetle yapılmalıdır. İnsanları kurtarmak, her bir tane verdiğinizde geçerli sayılabilecek broşür dağıtmak ile aynı şey değildir.

Uygulayıcı: Anakara Çin'deki uygulayıcılar ailelerinin ya da arkadaşlarının ciddi hastalıklar geçirdiğini görünce onlara "Falun Dafa İyi" cümlesini tekrarlamalarını söylüyorlar ve iyileşecekleri konusunda onlara garanti veriyorlar.

Shifu: Anakara Çin'deki şu anki durumdan bahsedecek olursak, eğer o kişi [bunu tekrarlayan kişi] o şeytani ortamda bunu yapacak cesarete sahipse ve bu cümleyi tekrarlarsa -ve hatta yüksek sesle tekrarlarsa- o zaman bu kişi iyileşecektir. (Dinleyiciler alkışlıyor) Ama bir kişi bunu o kadar da baskı olmayan bir ortamda tekrarlarsa böyle bir garanti yoktur. Bunun sebebi şudur: bir kişi öne çıkıp konuşma cesaretine sahipse ve ortaya çıkıp Dafa hakkında -şeytandan baskı olan bir ortamda- iyi konuşursa, bu durum etrafta dolaşıp aynı şeyi Amerika'da söylemesi ile aynı değildir. Burada halkın arasına karışır ve "Falun Dafa İyi" diye bağırırsanız, hiçbir baskı olmadığı için polis bile ne söylediğinizi takip eder ve size destek verir. Ama bununla birlikte, kişi "Falun Dafa" iyi derse ve bu kalbinden gelirse, bu bir etkiye sahip olacaktır. O yüzden, böyle bir şeyin sonucu, kişinin bulunduğu çevre ile birlikte niyetine ve ne düşündüğüne bağlıdır. Eğer şartlar iyi, her şey rahat ve herhangi bir baskı yoksa o zaman, her şey duruma bağlıdır. Bu, kişinin belirleyici faktör olduğu durumdur.

Uygulayıcı: Anakara Çin'de hiçbir zaman Falun Gong'u uygulamamış bazı kişiler bir vatandaşlık statüsü edinmek umuduyla Çin'den ayrılıyorlar. Egzersiz alanlarımıza egzersizleri öğrenmek için geliyor ve her türlü aktivitede fotoğraf çektiriyorlar. Göçmen statüsü için başvururken devlete yalan söylüyorlar. Aynı zamanda, bazı Dafa uygulayıcılarımız onların aile üyeleri için [sığınma hakkı istemeleri için] referans mektupları da sağlıyorlar. Bu durum Fa'nın gereksinimleri ile uyuşuyor mu?

Shifu: Dafa uygulayıcıları ilk başlangıçta bunlarla çok mücadele ettiler. Ben bu duruma şöyle bakıyorum. Kişinin gerçek olup olmadığını anlamak devletin işi ve biz Dafa uygulayıcıları olarak bu konuda herhangi bir idari otoriteye sahip değiliz. Eğer kişi öğrenmek istiyorsa gelebilir ve egzersizleri yapmak istiyorsa yapabilir, onu öğrenmemesi için geri çevirebilir misiniz? Ona hala öğretmek zorundasınız. Anahtar olan şey bu sırada ona gerçeği açıklamanızdır. Olaylar hakkında netleşmesine yardımcı olmak anahtardır.

Genel olarak Dafa uygulayıcıları naziktir, bu yüzden, eğer o kişi fotoğraflarını çektirmek istiyorsa, bırakın çeksin ve aynı şey eğer öğrenmek isterse de geçerlidir. Aslında, yine de, bu durumda o kişi politik sığınma için Falun Gong'u kullanıyorsa, o kişi Falun Gong'a borçlu kalmıştır ve o günden itibaren Falun Gong'a karşı kötü bir şey yapmamalıdır. Eğer yaparsa, hemen ardından geri ödeme ile cezalanacaktır. Borcunu geri ödemek zorundadır ve eşit derecede ödemek zorundadır. Çin'den ABD'ye geçmeyi Falun Gong sayesinde başarmıştır ve bu yüzden aynı şekilde bunu geri ödemek zorundadır. Belki de, bazı yasaları çiğneyecek ve iade edilecektir veya eşit büyüklükte geri ödeme ile karşılaşacaktır. Şu anda, bazı avukatlar Falun Gong öğrenmek için bazı sınıflar düzenliyorlar ve insanların göçmen statüsü şanslarını arttırmak için Zhuan Falun'u okumalarını söylüyorlar. Avukat'ın motivasyonu ne olursa olsun, o Falun Gong'a inanılmaz şekilde borçlanıyordur. Ama başka bir açıdan bakarsak, insanların Dafa'yı öğrenmelerini sağlamak kötü bir şey değildir. Aslında bu [sığınma arayanlar] Çin'den para kazanmak veya hayatlarını kazanmak için ayrılıyorlarsa ve kâr etmek en önem verdikleri şey ise, o zaman bile, bu [aldatıcı şeyleri yaptıkları] zaman boyunca Falun Gong ile ilgili belirli bir anlayışa geleceklerdir ve bu yüzden biz genel olarak bu konuda endişeli değiliz. Netice itibarı ile böyle şeyler hakkında endişelenmek devletin görevi, bizim değil. Bu yüzden böyle şeylere karışmamak ve bu kişilerle olumsuz karmik bağlar geliştirmemek için elinizden geleni yapın.

Uygulayıcı: Shifu, Shen Yun'ü desteklemek konusunda paylaşım yaparken, sadece işi tartışmaktan ziyade, xinxing'imizi geliştirmek üzerine mi konuşmalıyız?

Shifu: Doğru, ne iş olursa olsun, Dafa uygulayıcıları bir şekilde daha güçlü doğru düşüncelere sahip olmaya çalışırlarsa, olaylar daha iyiye gidecektir. Tabii ki, bu yapılması gereken acil işi bir kenara bırakıp yalnızca Fa çalışmak üzerine odaklanmak anlamına gelmiyor. Eğer bunu yapsaydınız bu bir problem olur ve çalışmayı bitirdiğiniz zaman iletişim kurmak durumunda olduğunuz kişi gitmiş olurdu ve elinizdeki iş yapılmazdı. Hiçbir şey konusunda dogmatik olmamalısınız. Fa, sizin mutlaka, doğru yerde ve doğru zamanda çalışmanız gereken bir şeydir ve o, doğru davranışı göstermek zorunda olduğunuz bir şeydir.

Uygulayıcı: Zaman içinde bizim içimizde oluşmuş olan düşünceler ve kişilik eski güçlerin bir ayarlaması mıdır? Eğer bu durum bir kişinin Fa çalışmasını önemli ölçüde etkiliyorsa, bir kişi bundan nasıl tamamen kurtulabilir?

Shifu: Beyninizde oluşan düşüncelerin, fikirlerin ya da çeşitli kavramların tamamı, dünyadaki ilişkileriniz ile ve karşılaştığınız şeyler ile zamanın geçmesiyle birlikte biçimlenmiştir. Ve bir kişi ne kadar yaşlı ise, kişide bir o kadar çok toplanmıştır. Anakara Çin'de giderek artan bir fazlalığa sahip olan kötü bir fenomen var ve her geçen gün daha fazla belirgin bir hale geliyor. İnsanlar anakara Çin'deki çocukların denizaşırı yerlerde bulunan çocuklardan korkutucu bir şekilde farklı olduğunun farkına vardılar. Anakara Çin'deki çocuklar her şeyi biliyorlar ve aldatmakta çok ustalar. Aslında, o toplumda her türlü kötü şey ortaya çıkıyor ve hiçbir şey için -ister gazeteler olsun, ister medya, ister insanların davranışları veya insanların söyledikleri olsun- temel bir ahlaki seviye mevcut değil. Orada çocukların kafası, Çin'in dışında yaşayan çocuklara göre çok sayıda doğru olmayan şey ile dolmuş durumda ve bu anlamda onlar daha çok yetişkinler gibiler.

Bir kişinin zihnine her ne girerse, orada kalır. İnsanların bir belleği vardır. Biz ona "bellek" derken ve bu kavramsal bir şey gibi kulağa gelirken, bu aslında gerçekten, gerçek anlamda maddi bir şeydir. İnsanlar bir şeyler söylerken veya bir kişi size bir şeyi açıkladığı zaman veya sizi bir konuda ikna etmeye çalıştığı zaman, "yap, yap, yap" -kafanızın içine sürekli olarak [bazı şeylerden oluşan] bir akış dolar. Aslında gerçek maddeler size doğru fırlatılmaktadır. Bazı insanlar gerçekten rahatsız olduklarında ve itiraz etmeye başladıklarında, aslında bütün o şeyleri geri püskürtüyorlardır. Tabii ki, Dafa uygulayıcılarının yaptığı şeyler insanlar için iyidir ve bizim konuşmalarımız doğru düşüncelerden kaynaklanır; bu yüzden biz konuştuğumuz zaman ağzımızdan çıkan şeyler lotus çiçekleridir. Buna zıt olarak, sıradan insanların arasında toplumun içindeyken oluşan hiçbir şey çok iyi değildir ve bir kişinin vücuduna girdikten sonra o şeyler o kişiyi hükmü altına alacaktır. İnsanlar gözleri ile gördüklerinin önemli olmadığını ve eğer onu daha fazla görmek istemezlerse bir şeye bakmayı durdurabileceklerini söyleyebilirler. Ama bu doğru değildir. Görüşünüz bir şey ile kontak kurduğu zaman, bu şey içinize girmiştir. Bunun sebebi, her şeyin diğer boyutlarda kendini türetebiliyor olmasıdır ve bu yüzden bir şeye ne kadar uzun bakarsanız, o şey o kadar içinize girer. Ne olursa olsun, ister televizyonun üzerindeki veya bilgisayarın üzerindeki bir şey olsun, her baktığınızda o şey içinize girer. Bu kötü şeyler vücudunuza ve beyninize ne kadar yüklenirse, davranışlarınızı da bir o kadar hükmederler. Konuşmanız, düşünme şekliniz ve olaylara bakış açınız -bunların hepsi etkilenecektir.

İnsanlar çevrelerinin bir ürünüdür. Bu istisnasız böyledir. Bu sadece uygulayıcıların anladığı bir şey değildir, çünkü eski kuşakların sıradan insanları da bunu, bir zamanlar fark ettiler. Bir kişinin uygulamasında, bu birikmiş şeyler yavaş yavaş yok edilir. Ama uygulamaya başladıktan sonra bunları tek bir seferde ortadan kaldırmak isterseniz, genel anlamda konuşmak gerekirse, bu imkânsızdır. Bunun sebebi, üç metre kalınlığında bir buzu sadece tek bir soğuk gecede meydana getiremezsiniz: biçimlenen şeyleri hemen bir kerede ortadan kaldırmak çok zordur, çünkü siz yeterli ısıya sahip değilsinizdir ve onu eritecek noktaya ulaşamamışsınızdır. Onu gerçek anlamda yok etmek için gerçekten birçok girişimde bulunmanız gerekir. Eğer bugün iyi bir şekilde kendinizi geliştirirseniz, buzlar o kadar eriyecektir; yarın iyi uygulama yaparsanız bir o kadar daha eriyecektir; bir sonraki gün kendinizi iyi geliştirin, o kadar fazla eriyecektir. Ve bu şekilde, azar azar, doğru düşüncelerinizin gerçekten yeterli olduğu noktaya kadar devam edecektir. Bu noktada, ürettiğiniz ısının miktarı artmıştır ve onu tamamen eritebileceksiniz.

Peki, o kötü düşünceler nasıl oluyor da bütün bu şeyler görünürde temizledikten sonra tekrar ortaya çıkıyor? Dahası, her gün bu şeyleri temizlemek için doğru düşünceler yolluyorsunuz ama onlar tekrar ortaya çıkmaya devam ediyorlar -nasıl oluyorsa hiçbir zaman yok olmuyorlar. Aslında o madde sadece bir günde içinize girmemiştir (Shifu gülüyor) ne de bir anda meydana gelmiştir. Sebep budur. Bazı kişiler bu durumda eğer Shifu'dan yardım isterlerse, Shifu'nun onlar için bütün o şeyi ortadan kaldırabileceğini düşünür. Ama o zaman siz Shifu'dan sizin yerinize uygulama yapmasını istemiyor musunuz? Sonunda, bu sizin uygulamanız olarak sayılamaz. Ve bir şey sizin uygulamanız olarak sayılmazsa bu sizin onu geliştirmediğiniz anlamına gelir ve bu yüzden de uygulamanızda eksiklikler olacaktır. Ve cennetlere döndüğünüzde, sayısız Tanrılar uygulamanıza baktıkları zaman nasıl tepki verecekler? Birçok durumda, eğer bir şeyi kendi uygulamanız yoluyla başaramazsanız, eğer o kudretli erdemi kazanamazsanız ve eğer zorluğa katlanmamışsanız, [uygulamaya eşlik eden] Shifu'nun yolun her adımında sizin için bir şeyleri temizlemesi ile birlikte, cennetler sizi kabul etmeyecektir. Eğer hala ödenmemiş borçlarınız varsa bu kabul edilemez bir şeydir. Ne borçlanıldıysa ödenmek zorundadır -bu evrenin bir yasasıdır. Shifu sizin için bir parçasını geri ödeyebilir ve sizin zihninizden temizlenmesi gerekeni temizleyebilir ama siz xiulian uygulama sürecinde geliştirmeniz gereken kısmı geliştirmelisiniz ve katlanmanız gereken o bir parçacık şeye katlanmalısınız. Bu size herhangi bir tehlike yaratmayacaktır, fakat xiulian uygulamasının ne olduğunu kavramalısınız ve onu nasıl uygulayacağınızı bilmelisiniz. Sadece yeni iç görülere ulaştığınızda ve geliştiğinizde bu xiulian uygulaması olarak kabul edilir.

Uygulayıcı: Shifu'ya Zhen-Shan-Ren Sanat Sergisinin önemini sorabilir miyim?

Shifu: Serginin önemi diğer projeler ile aynıdır, çünkü hepsi Dafa uygulayıcılarının gerçeği açıklamak ve insanları kurtarmak için gösterdikleri çabalardır. Durum böyle, diğer projeler ile aynıdır.

Uygulayıcı: Saygıdeğer Shifu, sizin uygulayıcınız bir medya işi yapmakta. Benim sorum bizim planlamalarımızın özellikleri ile ilgili. Örneğin, televizyona paket tasarımı yaparken, birçok şey geleneksel anlamda yapılmamaktadır ve çok yüksek bir oranda ticaridir. Bunlar antik zamanlarda olan şeyler değiller. Hem profesyonel olma hem de bir Dafa uygulayıcısının yolunu yürüme ihtiyacını nasıl bağdaştıracağız.

Shifu: Sıradan işlere gelince, sadece onları yapmak ile alakadar olun. Toplumda şu anda olayların işleme biçimi, elbette ki bizim zamanımızı yansıtmaktadır. Ama eğer özellik bakımından tamamen antik olan şeyleri yaratmak isterseniz, [o zamanlarda toplumda modern hiçbir şey olmadığı için] o durumda size ait olan şeyleri satın alacak kimsenin olmadığını görürsünüz. (Dinleyiciler gülüyor) Netice itibarı ile bunun için gerekli olan şartlara sahip değilsiniz. Bugünün toplumu bugünün toplumudur. Olayları normal bir şekilde yürütün ve bu sizin hatanız sayılmayacaktır. Dafa uygulayıcılarının aktif olarak antik şeyleri yaymasının bir anlamı yoktur. Bu sizin olumlu bir rol oynamanız için yeterli olacaktır. Her ortamda xiulian uygulayabilirsiniz, unutmayın ve geliştirdiğiniz kendinizsiniz. Kazanç ve kâr tarafından baştan çıkarıldığınızda, şeytani ve iyi olan arasında bir seçim yapmak ile karşı karşıya kaldığınızda veya yanlışı veya doğruyu seçmeniz gerektiğinde ve ne yapmanız veya yapmamanız gerektiği konusuyla yüzleştiğinizde, her zaman için kendinizi nereye koyduğunuz meselesi vardır. Sadece uygulamanızı iyi yapmayı düşünün ve xiulian uygulayın. Kitabı okumak, Fa'yı çalışmak ve vazgeçmeden uygulama yapmak ile birlikte, durum şu anda kendinizi toplum içerisinde yeteri kadar iyi ele alıp almadığınız konusu ile ilgilidir.

Bugünün okullarında çalışılan şeyler böyle şeylerdir ve bunlar kişinin iş yerinde yaptığı şeyler ile aynı şeylerdir. O yüzden bir sorun yoktur. Bu toplum ne ise odur; bu yüzden yapabileceğiniz tek şey, olayları olabildiğince iyi ele almaktır. Aksi takdirde, çalışmaz ve ailenizi desteklemezseniz, o zaman ne olacak? Eğer hayat mücadelesi söz konusu olursa ne olacak? Eğer sizden gidip antik zaman kıyafetlerini giymenizi istersem ve olayları antik yollarla yapmanızı istersem ne olur bir düşünün. (Dinleyiciler gülüyor) Bu benim sizden isteyebileceğim bir şey değil. Bu zaman ne ise odur. Gelecekte, insanlık kesinlikle geleneksel olarak ne ise ona geri dönecektir, şüphesiz. Ama şu anda bu işe yaramaz. Bu özellikle insanları kurtarırken böyledir. İnsanları kurtarmak için topluma uymak zorundasınız, aksi takdirde bu çabanızda başarısızlığa uğrarsınız. Eğer alışılmamış yaklaşımları sürdürüyorsanız, insanlar sizi garip ve tuhaf olarak görecek ve hiç kimse söylediğiniz şeyi anlamayacaktır, o zaman insanları nasıl kurtaracaksınız?

Uygulayıcı: Shen Yun'ü yüksek sosyetede daha popüler hale getirmek ve daha iyi sonuçlar almak için neler yapmalıyız?

Shifu: Asıl işi yaparken kendiniz için neyin işe yaradığını denemek ve görmek zorundasınız. Her bölgenin durumu farklıdır ve her etnik grup farklıdır. Bazıları eski komünist ülkelerdir, bazıları her zaman normal toplumlar olmuşlardır, bazı bölgeler büyüyen bir ekonomiye sahiptir ve bazı bölgelerin ise fakir ekonomileri vardır. Aynı zamanda, her insan grubu toplumda yaşarken farklı kültürel şartlardan oluşan fikirler geliştirirler. Bu yüzden, her bölgedeki Dafa uygulayıcıları olayları kendileri ele almalıdırlar. Shen Yun gösterisini getirmeniz benim size karşı koyduğum bir zorunluluk değildir, çünkü bu da insanları kurtarmak için bir projedir. Dafa uygulayıcılarının kaynakları sınırlıdır ve bu yüzden eğer bu sizin yapmak istediğiniz bir şey ise kesinlikle bunu iyi bir şekilde yapmalısınız -aksi takdirde bunu yapmayın. Ben dünyadaki her şehirde Shen Yun'ü sahneye koyun demiyorum. Benim söylemek istediğim şey eğer bu gerçekten yapmak istediğiniz bir şey ise, o zaman onu iyi yapmanızdır. Aksi halde onu yapmayın.

Bazı insanlar zarar etmediğimiz için bu sene Shen Yun'ün oldukça iyi gittiğini söylüyor. Bunun ile ilgili olarak mutlular ama Shen Yun zarar etti. Shen Yun'ü her sene götürmek için harcanan milyonlarca dolar nereden geliyor biliyor musunuz? Dafa uygulayıcılarının hepsi Shen Yun'ü getirmenin insanları kurtarabileceğini biliyor, bunu başarabileceğini biliyor ama eğer Shen Yun'e karşı sorumlu davranmazsanız, o zaman bu bir problemdir. Shen Yun gittiği her bölgedeki Dafa uygulayıcıları için şartlarda değişiklik yaratabilir ve insanları kurtarmanın sebeplerini ilerletebilir ama siz de aynı şekilde Shen Yun'un ihtiyacı olan şartları sağlamak zorundasınız. Eğer Shen Yun'ü getirmek istiyorsanız, bunu iyi yapacağınızı garanti etmelisiniz. Shen Yun'e kişisel olarak rehberlik eden kişi Shifu olduğu için, eğer bölgeniz bu işi iyi yapmazsa bu hemen bana geri dönecektir.

Uygulayıcı: Şu anda, birçok Dafa uygulayıcısının çocukları sıradan şeyler tarafından mahsur konuluyorlar. Bu konuda ne yapmalıyız?

Shifu: Aslında, insan toplumu büyük bir boya kazanıdır. Toplum insanlar için Dafa uygulayıcıları ile çekişme içerisinde. Bu durum, bu şartlar altında yaşayan Dafa uygulayıcılarının çocukları için bile geçerlidir: kötü şeyler onları alt etmeye çalışıyor. Eğer çocuk xiulian uygulamazsa veya iyi şartlara sahip değilse, o zaman bu şeyleri def etmeyi başaramayacaktır. Yine de Dafa uygulayıcılarının sorumlulukları muazzamdır, bu yüzden sadece dünyanın insanlarını değil aynı zamanda bize yakın kişileri de kurtarmalıyız.

Uygulayıcı: Shifu, Umudun Sesi radyosu ile diğer medyanın ilişkisinden bahsedebilir misiniz lütfen?

Shifu: İlişki hakkında özel olan bir şey yok, çünkü her durumda bu, Dafa uygulayıcılarının bir projeyi yürütmesi ve ortak bir amaca ulaşmak için çalışmasıdır -insanları kurtarmak. Bunu tüm kalbinizle yapın. Eğer bunu yapacaksanız, iyi yapın. Aksi halde, yapmayın. Eğer bunu kötü ve zayıf bir şekilde yaparsanız, şeytan size gülecek, Dafa uygulayıcılarının saygınlığı zedelenecek ve istenmeyen sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzden, yaptığınız şey ne olursa olsun, bunu gerekli bütün ciddiyet ile yapmalısınız.

Fa'yı onaylarken yürüdüğünüz her yol, yaptığınız her şey ve de tüm şeyler tarihin kitabında kaydedilmiştir. Başardığınız şeyler, Tanrılar ve Shifu'nun Fa bedenleri tarafından son bir değerlendirmeye tabii tutulur. Bunların arasında özbeöz olanlar kesinlikle yolunuzu oluşturan şeylerdir ve bunlar sizin kudretli erdeminizdir, cennetinizi oluşturmak için kullandığınız şeylerdir. Sakyamuni'nin keşfederek ve onaylayarak aydınlandığı şey "Temel Prensipler, Transta Meditasyon ve Bilgelik" idi. Bildiğiniz gibi, bu onun xiulian uygulama yoluydu ve 49 yıl boyunca Dharma'yı yayarken ulaşmış olduğu her şeyi kapsıyordu. Her Tanrı keşfederek ve onaylayarak aydınlandığı ve kozmosun Yüce Fa'sında ulaştığı kendine ait şeylere sahiptir ve bunlar yoluyla kendisini mükemmelleştirir ve kendi cennetini yaratır. Her bir Dafa uygulayıcısı tarafından yapılan her şey Tanrılar tarafından gözetiliyor ve her birinin Tanrılar tarafından verilen son bir değerlendirmesi var.

Uygulayıcı: NTDTV'nin başmüdürlüğündeki satış temsilcileri, röportaj yapan kişilerin belirli firmalar için bedava reklâm ve endüstriyel sunum haberi yapmalarını istiyorlar.

Shifu: Bu haber sunumunu ücretsiz yapmakla ilgili öyle mi? Eğer iyi bir ilişki kurmak istiyorsanız veya karşılıklı olarak fayda sağlayabilecek ticari bir anlaşma varsa, o zaman bunu yapmak normaldir. Ama eğer durum bu değilse, o zaman bunu bedava yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Eğer bu [ücretsiz] haberi yaparken insanlar kurtuluyorsa, o zaman buna bir itirazım yoktur. Eğer bunu başarmıyorsa, neden yapasınız ki? Soru kâğıtçığı bunu bu şekilde yazıya döktüğü için, bu satırlar çerçevesinde cevap vermek durumundayım.

Uygulayıcı: Öğrenciniz bunu anlayamıyor. Bu, NTDTV'nin iyi imajından taviz vermek değil mi? Ya da röportaj yapan kişiler ne olursa olsun yapabileceklerini yaparak potansiyel müşteriler ile bağlantı kurmak ve satış takımına yardım etmek için bu yaklaşımı mı kullanmalılar?

Shifu: Gerçekten NTDTV'nin daha iyi yapması gereken birçok şey var. Shen Yun'de olayların nasıl ele alındığına bir bakın; insanların istedikleri şeyleri öylece yapamadıklarını görebilirsiniz. Eğer toplantılarınız gerçek problemleri çözemiyorsa, bu bir problemdir. Ama ben gerçekten bu tür spesifik konular ile ilgili olarak hiçbir şey yapmamamın daha doğru olduğunu düşünüyorum, çünkü bunlar sizin uygulama yolunuzda iyi bir şekilde ele alıp çözüm getirmeniz gereken şeylerdir. Eğer onları iyi bir şekilde ele alamazsanız, her şekilde, Dafa uygulayıcılarının yaşamları kurtarmalarında çok büyük olumsuz ve kötü etkilere yol açacaklardır.

Uygulayıcı: Benim takımımın üzerinde çalıştığı proje hiçbir zaman Shifu ile görüş alış verişinde bulunmadı. Şu anda bizim projemiz hayati bir kesişim noktasında ama koordinatörler bir türlü anlaşmaya varamıyorlar ve anlaşmazlıklar çok büyük ve projenin kitlenmesine yol açıyor.

Shifu: O zaman her şeyi tepedeki sorumlu kişinin istekleri doğrultusunda gerçekleştirin. Bu sorunu daha önceleri birçok kez gördüm, bu konuda tökezliyorsunuz ve ardı ardına düşüp kalkıyorsunuz. Ama benim ümit ettiğim şey, bir kere düştükten sonra hepinizin bundan iyi bir ders çıkarmasıdır. Her zaman deneyimlerinizden oluşan kötü şeyleri öğrenmeyin. Kötü şeyleri öğrendiğiniz zaman, aslında olayları değerlendirmek için insani düşünme biçiminizi kullanıyorsunuz demektir; yani daha kurnaz, daha kaypak bir hale geliyorsunuz ki, bu da kötüleşmek demektir. Size daha önce kötü bir insanın ne olduğu ile ilgili konuşmuştum. O kurnaz biridir. Aynı şekilde nazik kalpli ve düşünme biçimi o kadar karmaşık olmayan bir kişi ise iyi bir insandır. Olayları olumlu bir şekilde düşünmek durumundasınız ve tökezlediğiniz zaman sebeplere bir uygulayıcının bakması gerektiği gibi bakın ve şöyle sorun, "Ben nerede yanlış yaptım?" Sadece olayları Fa doğrultusunda değerlendirerek deneyimlerinizden iyi şeyler öğrenmeyi başarabilirsiniz. Eğer gerçekten bunu yapmayı başarabilirseniz, olaylar kesinlikle iyi ilerleyecektir. Ve hepiniz bunu bu şekilde yapabilirseniz, projenizin hatalı bir şekilde ilerleyeceğine inanmıyorum. Sadece içinize bakmamış durumdasınız veya iyi şeyleri öğrenmemişsiniz. Ya da başka bir deyişle olaylar hakkında bir Dafa uygulayıcısının konuşması gerektiği gibi konuşmamışsınız.

Uygulayıcı: Dafa projeleri seçerken, kişinin iyi bir şekilde öğrendiklerini uygulamaya koyabilmesini göz önünde bulundurmak mı önemlidir veya başka bir deyişle, o projenin lideri tarafından bir projeye katılmaya zorlanmanın tersine kişinin gelişimine en çok katkıda bulunacak olan mı göz önünde bulundurulmalıdır? Bunu sormamın sebebi, yeteneği olan ve tam zamanlı olarak çalışacak uygulayıcılar arıyor olmalarıdır ki, ben topluma hâkim ve etkili sıradan insanlar ile etkileşime girmenin en iyi yolunun sıradan bir işe sahip olmak olduğunu düşünüyorum. Shifu lütfen bu konuyu aydınlığa kavuşturur musunuz?

Shifu: İnsanları kurtarmanın nesnel görevinin ışığı altında, "Dafa projelerini seçerken... kişinin iyi öğrendiği şeyleri uygulamaya koyabileceği projeleri göz önünde bulundurmak" bir problem teşkil etmez. "Diyelim ki sizin uzmanlığınız bilgisayarlar ve siz [bizim medyamız için] dışarı çıkıp reklâm talebinde bulunuyorsunuz. Tabii ki eğer bunun yapabileceğiniz bir şey olduğunu biliyorsanız bunda herhangi bir sorun yoktur. Başka bir deyişle, öğrendiğimiz ve insanları kurtarmak konusunda önemli bir rol oynayan herhangi bir şeyi uygulamaya koymamız mükemmel bir şeydir. Ama eğer, sıradan bir işte insanları kurtarmak için daha büyük bir etki yaratabileceğinize inanıyorsanız tabii ki, bu şekilde düşünmekte yanlış bir şey yoktur. Aslında bu konular basittir. Yapmak için neye karar verirseniz verin, onu iyi yapın. Bazı projelerden sorumlu insanlar gerçekten insan gücü anlamında ciddi kısıtlamalara sahip oldukları için, insanları kendilerine çevirmeye çalışıyorlar. "Senin hangi konuda iyi olduğun kimin umurunda, güverteye çıkabildiğin sürece, harikadır!" (Dinleyiciler gülüyor) Sizin yolunuz kendinizin yürümesi içindir. Siz düştüğünüz zaman bile konuşmaktan geri duracağım. Sizin kendiniz ne yapmanız gerektiğini bildiğiniz zaman her şey harika olacaktır.

Uygulayıcı: İnsan gücündeki yetersizlik yüzünden, çeşitli projeler birbiriyle rekabet ediyor ve sınırlı çalışanlar için, onların arasındaki işbirliğini geliştireceklerine, mücadele ediyorlar.

Shifu: Acil olarak uygun birini bulmaya gerçekten ihtiyacınız olduğunda, fakat bulamadığınızda, işe başlaması için birini alma konusunda acele ediyorsunuz. Bunun şu anda karşılaşmakta olduğunuz bir zorluk olduğunu görüyorum. Bu anlaşmazlıkları gözlemliyorum.

Uygulayıcı: Saygıdeğer Shifu'muza şunu sormak istiyorum: Şu anda Vietnam'da geçerli olan politik durumdan bahsedecek olursak, orada yaşayan biz uygulayıcılar Çin'e gerçekleri açıklama konusu üzerinde çalışmaya devam etmeli miyiz?

Shifu: Dafa uygulayıcıları sıra dışı politik durumların altında yaşıyorlar ise, yerel anlamda iyi iş çıkarmaları yeterli olacaktır. Eğer gerekli durumlar veya koşullar yok ise, zorlamayın. Elbette, anakara Çin'de yaşayan çok sayıda insanın göz kamaştırıcı olduğunu söylemiştim, çünkü geçmişteki farklı bölgelerdeki farklı ulusların kralları ile karmik bir bağ kurmak için gelmiş olan yüksek seviyelerden yaşamlar oraya reenkarne oldular. Günümüz Çinli insanlarının bu kötü parti tarafından tarifin ötesinde mahvedilmesi konusuna karşın, -davranışları, düşünme biçimleri ve işleri yapma biçimleri muazzam derecede kötü olmasına karşın- sahip oldukları orijin hiçbir anlamda basit değildir. Ve içinizde bulunan her bir ulusun krallarının orada yaşıyor olduğu oldukça muhtemeldir. Ve anakarada yaşayan Dafa uygulayıcıları bu şeyler üzerinde çalışmak için varlarını yoklarını ortaya koyuyorlar. Onlar üzerinde çalışmak için gereken koşullara sahip olduğunuzu sizler de düşünüyorsanız, bunda bir sorun yoktur. Eğer böyle bir şey yoksa o zaman endişelenmeyin. Dünyadaki tüm Dafa uygulayıcıları, [buna Çin'in her bir bölgesinde bulunan Dafa uygulayıcıları da dâhildir] onlar üzerinde çalışmaktadır.

Uygulayıcı: Afrika'daki yaşamları kurtarmak için hangi proje daha uygun olur? Shen Yun mü? NTDTV mi? Yoksa Epoch Times mı?

Shifu: (Shifu gülüyor) Hangisi olgunlaşmış ise onu kullanın. Eğer NTDTV'nin olgunlaştığını hissediyorsanız, o zaman o yaklaşımı kullanın. Fakat eğer doğru şartlara sahip değilseniz, o zaman bir işe yaramayacaktır. Eğer olgunlaşmış olan Epoch Times ise, o zaman orada Epoch Times'ı başlatın. Hangi projenin daha iyi uyum sağlayacağı meselesi değildir. Ondan ziyade, öncelikle onun için uygun koşulların olup olmadığını göz önünde bulundurmak zorundasınız ve ikinci olarak ise, Dafa uygulayıcıları olarak, yaşamlar uğruna, konuları gerçekçi bir biçimde düşünmek zorundasınız.

Uygulayıcı: Dafa kaynakları çok değerli. Dafa kaynaklarının kıymetini bilmelerini, Dafa uygulayıcılarının bütünsel vücuduna nasıl anlatmalıyız?

Shifu: Hakikaten. Para kazanma konusunda çok yetersiz olan fakat onu harcama konusunda ise hiçbir problemi olmayan birçok uygulayıcımız var. (Herkes gülüyor) Ne kadar miktarda olursa olsun, onu harcama konusunda tereddüt etmiyorlar. -Para harcandıktan sonra- bunun sonuçlarının ne olacağını, nereden geldiğini veya daha sonraları durumumuzun ne olacağını hiç düşünmeden onu çabucak harcıyorlar. Sorumluluk duygusuna sahip değiller. Bütün Tanrılar, bu şekilde davrananları kızgın bir biçimde izliyor. Dafa uygulayıcılarının kaynaklarını ziyan etmek Dafa'ya engelleme yaratmaya ve Dafa'ya zarar vermeye denktir. Sahip olduğumuz limitli kaynakları ziyan ediyorsunuz; insanları gerçek anlamda kurtarma zamanı geldiğinde geriye hiç bir şey kalmıyor.

Uygulayıcı: Fa-düzeltmesi sona ulaştı, fakat Güneydoğu Asya'daki ülkeler hala bir Shen Yun gösterisi düzenleyemediler. Bu anlamda çok endişeliyiz. Shifu'dan şunu istiyorum: Shifu lütfen bizi güçlendirin, böylece umutlarımızı hala koruyabiliriz.

Shifu: Aslında, Shen Yun'ün ille de oraya gitmesi gerekmiyor. Eğer bizim Epoch Times ve NTDTV gibi medya firmalarımız orada iyi bir biçimde işletilirse, onların yapacağı gerçekleri açıklama işinin etkisi de aynı olacaktır. Ve diğer projelerin etkileri de muazzam olacaktır. Tüm Dafa uygulayıcıları oynaması gereken rolü oynayabilmelidir; çünkü bence bu, sizin yaptıklarınızı iyi bir şekilde yapmanız ile ilgilidir. Sadece Shen Yun geldiği zaman yaşamları kurtarabiliyorsunuz gibi bir şey yoktur. Shen Yun, sadece girişimlerden sadece biridir. Sadece durum şudur: onu ben ele alıyorum, çünkü profesyonel gereksinimler yüksektir ve eğer bunun gibi uluslararası bir gösteri sanatları grubu dünya çapında sanatsal bir standarda ulaşmaz ise, bir işe yaramaz.

Uygulayıcı: Anakara Çin'de hem alt sosyal sınıftaki hem de üst sınıfa ait insanlar Falun Gong ile ilgili yeterli anlayışa sahipler; fakat orta sınıfa ait insanlar sıklıkla bundan kaçınıyor ve kendilerini âdete körleştiriyorlar. Bu gibi insanlara nasıl ulaşmalıyız?

Shifu: Şu anda anakara Çin'de "orta sınıf" olarak düşünülen kesim hiçbir şekilde orta sınıf değildir; sadece imtiyazlı bir sınıftır. Falun Gong zulmü başlamadan önce, Çin toplumunun yüksek-orta sınıfının yarısından fazlası Falun Gong'u uygulamaya başlamıştı. Daha sonra bu kötü ruhlu parti, bu insanları [toplumun popüler orta tabakasını] öteki tarafa doğru çevirdi ve o zamandan bu yana, toplumun çekirdeği vazifesi gören yozlaşmış bir sınıf yarattı. Ve işte bu yüzden Çin toplumu ıslah olmaz bir şekilde yozlaşmaya başladı. Tabii ki, bu sınıftan olan kişiler hala kurtarılabilirler. Kritik nokta, gerçeği dinlemeye hevesli olmalarıdır.

Uygulayıcı: Tayvan'daki olayların şu anki durumu Dafa uygulayıcılarının takıntılarının sebep olduğu bir şey midir, yoksa eski güçlerin bir ayarlaması mı?

Shifu: Bunu şu şekilde ortaya koyayım. Orada eski güçlerin ayarlamaları gerçekten de var, fakat eğer Dafa uygulayıcıları yapmaları gereken şeyleri iyi yapma konusunda başarısız olurlarsa, o zaman bu durum sizin açınızdan bir xiulian meselesine dönüşür. Ve eğer bir bölgedeki Dafa uygulayıcıları yapmaları gereken şeyleri iyi bir biçimde yapamazlarsa, o bölge, insan takıntılarından kaynaklanan problemler yaşayacaktır -uygulayıcılar arasında var olan takıntılardan dolayı problemler doğacaktır. O yüzden, eğer hala belirli bir anlamda iyi iş çıkaramamış Tayvanlı Dafa uygulayıcıları var ise, o bölgedeki olayların durumunu gerçekten de etkileyecektir. Elbette ki, ben burada Tayvanlı Dafa uygulayıcıları iyi iş çıkaramıyorlar demiyorum; bazı şeyler eski güçlerin engellemeleridir. Örneğin, eğer Dafa uygulayıcılarımız önceden farklı düşünmelerine sebep olan Mavi-Yeşil siyasi partisi çizgisindeki insan takıntılarına sahip olmasalardı, bugün durum farklı olabilirdi. En başından itibaren bunu defalarca tekrarlamıştım, çünkü sonuçların ne olacağını görmüştüm. Fakat bazı uygulayıcılar politik ilişkilere xiulian'den daha fazla önem verdiler. İnsan takıntılarını yok etmek gerçekten de çok zordur.

Uygulayıcı: Shifu'dan bizi şu konuda aydınlatmasını istiyorum: son zamanlarda Malezya'daki birçok Dafa aktivitesi her türden engelleme ile karşılaştı. Bunun sebebi uygulamamızda ihmallerin olması mı? Çünkü kendi aramızda iyi koordine olamıyoruz, yoksa başka sebeplerden dolayı mı?

Shifu: Dışsal sebepler var, yani şöyle ki, ÇKP gangsterlerinden kaynaklanan engellemeler. Bundan emin olabilirsiniz. Kuzey Amerika'ya gelince, artık Shen Yun gösterilerine engelleme yaratamıyorlar, çünkü salonlar olaylara ayak uydurmayı sürdürüyor. Müdahalede bulunmaya çalıştığında, uygulayıcılarımız olaylar konusunda net olmalarını sağlamak için onlara yardım etmeye gidiyor. Ve tiyatro gösterinin gerçekleştirildiği bir önceki tiyatroyu arıyor ve oradaki gösterinin nasıl geçtiğini ve programın nasıl olduğunu soruyor. O zaman da, gösterinin gerçekleşmiş olduğu bir önceki tiyatro onlara gösterinin muhteşem olduğunu söylüyor ve onlara programın nasıl olduğunu anlatıyor. Çin Konsolosluğundan bir görevlinin nasıl aradığını ve engel olmaya çalıştığını sorar. Ve kendilerine sahte isimlerle gelen ve her türlü olumsuz şeyi söyleyen maillerin, açılan telefonların ve mektupların neden geldiğini öğrenmek isterler. Ardından, bir önceki salonun da aynı şeylere maruz kaldığını anlarlar. Bu anlamda, hem eski salon hem de o anki salon bunun ÇKP ajanlarının ve Çin Konsolosluğunun işi olduğunu anlarlar.

Kuzey Amerika dışındaki diğer bölgelere gelince, o bölgelerde yaşayan ve Shen Yun'ü konuk eden Dafa uygulayıcılarının bu meseleye büyük bir çaba sarf edip etmediklerini sormak zorundayım. Ve bu durum özellikle Avrupa için geçerli. Her yıl finansal zorlukları aşmakta bile zorluklar yaşıyorsunuz ve ben şu anda firmanın (Shen Yun'ün) oraya gitmeye devam edip etmemesi meselesi konusunu düşünüyorum. Bu şekilde devam edemezsiniz. Bu durumun üstesinden çok ciddi bir biçimde gelmelisiniz. Büyük miktarda insan, materyal ve finansal kaynak ziyan edildi, peki o zaman bunu niçin iyi bir biçimde yapmıyorsunuz? Eğer bunu iyi bir biçimde yapamıyorsanız, belki de durmalı, ondan ziyade, o kadar da gereksinimi olmayacak diğer projeleri gerçekleştirmelisiniz.

Uygulayıcı: Shen Yun gösterisinin ardından, Falun Dafa'yı öğrenmek isteyen sıradan insanların sayısında artış oldu. Fa'yı yaymak için dışarıda daha fazla sayıda Dafa aktiviteleri düzenlememiz mi gerekiyor acaba?

Shifu: Eğer insanlar öğrenmek için geliyorlarsa, o zaman o aktiviteleri düzenleyin. Dafa uygulayıcılarının yaptığı şeyler insanları kurtarmak değil midir?

Uygulayıcı: Bizim yaşadığımız yerde, gerçekleri açıklayan bir filmin gösterilmesinin ardından koordinatörlerden biri, bir bağış kutusu ile etrafta dolanarak uygulayıcıları finansal anlamda destek olmaları için teşvik etti.

Shifu: Bahsettiğin kişi kim ise, parayı toplayan kim ise ve uygulayıcılardan tek tek para isteyen kişi kim ise, parayı geri vermesi gerekmektedir.

Uygulayıcı: Bazı uygulayıcılar bu yaklaşımın Shifu'nun para toplama konusundaki Fa öğretisini ihlal etmek anlamına geldiğini hissediyor ve para toplamayı reddediyor. Fakat katkıda bulunup bağış yapan oldukça fazla sayıda uygulayıcı vardı ve iddiaya göre, bir anda dört bin dolardan fazla para toplanmıştı. Fakat bunun ardından, uygulayıcılar hala bu konuyu çok fazla tartışıyorlardı ve bunun hakkında bir karar vermek için zor bir zaman geçiriyorlardı. Shifu'ya saygılarımı ileterek bu konuyu aydınlatmasını istiyorum.

Shifu: Size cevabım işte budur: parayı toplayan onu geri ödemelidir.

Uygulayıcı: Shen Yun'ü tanıtmak için, Sidney Dafa Derneği, Avustralya çapındaki tüm online Fa çalışma gruplarından birinde herkesin para katkısında bulunmasını istedi, böylece Avustralya'ya ders almak için gelecek olan Tayvanlı uygulayıcıların yol masrafları karşılanabilecekti. Bu davranış uygun muydu?

Shifu: Eğer Shifu böyle bir şey yapmıyorsa, sizler de yapmamalısınız. Birçok şeyin üzerinde gerçekten durup iyice düşünmeniz gerekiyor.

Uygulayıcı: Çin'in dışında bulunan bazı yargıçlar adaleti savundular, fakat sonra şeytan tarafından zulüm gördüler ve bu da negatif sonuçlar yarattı. Bu durumun uygulayıcılar arasında var olan birtakım takıntılar ile ilgisi var mıdır? Nasıl daha iyi iş çıkarabiliriz?

Shifu: Dafa uygulayıcıları yapmaları gereken şeyleri yaptılar. Eski güçler, etkinin giderek muazzam bir hale geldiğini gördüler ve bunun şeytan üzerinde yarattığı etki öyleydi ki, terazi sizin tarafınıza doğru ağır basıyordu, o yüzden de sorun yarattılar. Fakat birçok şey o kadar da basit değildir. Dafa uygulayıcıları doğru düşünceler ile dolu olduğunda veya gerçekten yapmamız gereken bazı şeyleri yaptığımızda, o durumda Tanrılar buna iştirak edecek ve destek vereceklerdir. Her iki sebepte var olmaktadır.

Uygulayıcı: Uygulayıcılar arasındaki bölünmeler nasıl meydana geliyor? Bunu yok etmek için ne yapılabilir?

Shifu: İnsan takıntıları çatıştığında ve insanlar kendi içlerine bakmayı reddettiğinde, olaylara insani düşünme biçimi ile bakmak ve başkalarına bakılması durumu, zamanla bölünmelerin şekillenmesine sebep oluyor. Ve aynen sıradan insanların yaptığı gibi, iyi geçinmeye son verirler. Onun yerine, olaylara doğru düşünceler ile bakın ve eğer her iki tarafta kendi hatalarını bulup çıkarmaya çalışabilirse ve her biri gerçekten iyi iş çıkarabilirse, o zaman karşı tarafın değiştiğini göreceksiniz ve o kişi kendi noksanlıklarını arayacaktır. Eğer bunu yapmayı başarabilirseniz, herhangi bir bölünme olmayacaktır. Bölünmeleri yok etmek için de aynı şey geçerlidir. Her ikiniz de aynı Fa'yı uyguluyorsunuz ve her ikiniz de aynı alın yazgısına sahipsiniz. O yüzden eğer kendi başınıza üstesinden gelemediğiniz bir şey varsa, o durumda diğer kişi ile kalpten kalbe bir konuşma yapın ve [onun size işaret ettiği] noksanlıklarınızı gerçek anlamda kabullenmeye razı olun. O durumda problem çözüme kavuşmayacak mıdır?

Uygulayıcı: Shifu'ya şunu sormak istiyorum: NTDTV ve Epoch Times gibi medya kuruluşlarının tanıtımı ile Falun Gong hakkındaki gerçekleri açıklama işi arasında, dengeyi en iyi şekilde nasıl sağlarız?

Shifu: Epoch Times ve NTDTV'yi tanıtmanın kendisi gerçekleri açıklama vazifesi görmektedir; ve medyayı tanıtırken karşı karşıya kaldığınız insanlar tam olarak, sizin onlara gerçekleri açıklıyor olduğunuz insanlardır. Yani onlarla olan iletişiminizde insanlara gerçekleri açıklayabilmektesiniz. Bu gibi şeyleri belirli durumlarda nasıl dengeleyeceğinize gelince, yaptığınız işin süreci içerisinde, tecrübe kazanacaksınız. Sadece o kişiyle konuşun ve davranışınızı, o kişiye uyduğunu düşündüğünüz şekilde ayarlayın.

Uygulayıcı: Bizim yaşadığımız yerde sadece iki veya üç uygulayıcı var. Shen Yun'ü düzenleyip düzenlememeyi konuşurken yeteri kadar insan gücüne sahip olmadığımıza inandık ve dolayısıyla da biraz endişeliydik. Eğer durum buysa, bizim yeterince güçlü doğru düşüncelerimiz yok muydu?

Shifu: Eğer sadece iki veya üç uygulayıcı var ise, o zaman elbette ki, yeteri kadar insan gücüne sahip değilsinizdir -fakat yine de, insanlar birçok şey gerçekleştirebilmektedir. Çok az sayıda kişi olduğunuzu düşünmeniz, doğru düşünceler açısından bir problem teşkil etmez. Fakat bazı yerlerde, sadece iki uygulayıcı gibi ufak bir rakam olmasına rağmen, iki bin koltuklu bir salonda 2 günlük bir gösteri düzenlediler ve bütün koltuklar doldu. Ve son yıllarda bunun gibi birçok iyi hikâye var. Bazı durumlarda, bu tamamen olayları nasıl ele aldığınız ile ilgilidir. Eğer bunu gerçekten yapacaksanız ve yapmak istiyorsanız, o zaman bütün içtenliğinizle yapın. Birtakım başka durumlarda da, yeteri kadar insan sayısına sahip olmadıklarını düşündüler ve bu yüzden de ümitlerini sıradan insanlara veya kendilerine temsilci, olacak sıradan insan firmaları bulmaya bağladılar. Bu bir problemdir. Bu yaklaşımı kullananlar başarısız oldular ve finansal kayıpların acısını yaşadılar. Bundaki sebep şudur: Dafa'yı onaylamak ve gerçekleri açıklamak Dafa uygulayıcılarının yapmakta olduğu şeylerdir ve bu vazifeler sıradan insanların vazifeleri değildir. Onlar bu gibi bir kudretli erdeme sahip değillerdir ve firma ne kadar büyük olursa olsun, yine de bir işe yaramayacaktır. Eğer işleri ne şekilde yapacağınızı bilmiyorsanız, bu gibi firmalardan size birtakım profesyonel tavsiyeler vermelerini ya da birtakım reklamlar yapmalarını isteyebilirsiniz. Bunda bir sorun yoktur. Olaylar, sadece sizler öncü role sahip olduğunuz zaman gerçekleşebilir.

Uygulayıcı: Az sıklıkta doğru düşünceler yollayan veya sıkıntılardan geçen uygulayıcılar ile etkileşime girdiğimde, vücudumda bir rahatsızlık hissediyorum ve bazen içinde bulunduğum hal ve durum da o kadar iyi olmuyor.

Shifu: Bazı hisler aslında gerçek olmayabilirler. Mesela, bir Dafa uygulayıcısı kendisini son derece iyi bir biçimde geliştirmiş olabilir, fakat kendisini ne kadar iyi geliştiriyor olursa olsun, o hala kendisini geliştirmekte olan bir uygulayıcıdır ve henüz Tamamlanmaya ulaşmadığı müddetçe, -bir insan vücudunu tüm seviyelerde oluşturan unsurlardan meydana gelen- biri olmayı sürdürecektir ve vücudunda karma bulunacaktır. Ona rastladığınızda, karmayı yok etme veya karmadan sıyrılma sürecinde ise: "Vay canına, vücudu soğuk qi ile dolup taşıyor" ya da "siyah qi ile dolup taşıyor", "kendisini ne kadar da yetersiz geliştirmiş" şeklinde düşünebilirsiniz. Fakat durum bu değildir. Bir uygulayıcı karmadan sıyrıldığında, dönüşümden geçmektedir ve bunu gözlemleyen kişinin hissedebileceği tek şey karma'nın kapladığı alandır. Fakat bununla birlikte, onun başkaları üzerinde kötü bir etkisi yoktur. Karmayı yok etme sürecinde olan birisi yükselme sürecindedir ve dahası, bunun gerçekleşiyor olmasının sebebi, o kişinin kendisini iyi bir biçimde geliştirmesinden dolayıdır.

Şu anda, birtakım kişilerin görebildiği şeylerin hepsi, son derece düşük seviyelerdeki şeylerdir. Hiç kimse olayların gerçek durumunu göremez; ya da bir kişinin kendisini ne kadar iyi geliştirmiş olduğunu göremez. Görülebilecek olan tek şey, Fa-düzeltmesinden henüz tam olarak geçmemiş olan kısımdır veya uygulamayı tamamlamamış olan kısımdır. Aynen bir dakika önce bahsettiğim şey gibi. Sakyamuni kozmosun en yüksek formunun dört yüce element olduğunu algılamıştı -yani toprak, su, ateş ve rüzgâr. Fakat dört Yüce Elementi ne oluşturmuştur? Ve toprağın, suyun, ateşin ve rüzgârın en nihai temeli nedir? Evren hiçbir anlamda iyi bir halde değildi; yozlaşmaya ve tükenmeye başlamıştı. Görülen şey, aslında daha büyük olan kozmosun temel sebebi değildi, ondan ziyade, belirli küçük bir seviyedeki küçük, tek bir kozmik sistemin temel sebebi idi. Fakat kozmos kıyaslanamaz bir büyüklüktedir ve onun gibi sayısız sistemler bulunmaktadır. En büyük kozmosun nihai kaderinin ne olacağını kim bilebilirdi ki? Dafa uygulayıcılarının yapmakta olduğu şeylerin sonucunun ne olacağını kim bilebilirdi ki? Kim kendisini iyi bir şekilde geliştirmiş olan Dafa uygulayıcılarının gerçek fakat gizli olan hal ve durumlarını bilebilirdi ki? Yaşamlar için karmayı yok ettiğinde Shifu bile acı çekecek ve vücudu zarar görecektir. O durumda seviyeleri çok düşük olan ve gerçek durumu göremeyen kişiler, Shifu'nun da problemlere sahip olduğunu mu düşünecekti? Fakat o anlarda, [her ne kadar görme yetenekleri olsa da] olayların gerçek durumunu göremeyen yaşamlar arasında, o yaşamların günahlarını ve karmalarını üstleniyorum.

Bazı kişilerin Göksel Gözü açıktır, fakat aslında bu durum onların uygulamalarını daha da zorlaştırmaktadır. Göksel Gözleri açılma durumuna girdiğinde, eski güçler onlar için zorluklar ve testler ayarlıyorlar. Ve bu durum, özellikle kendilerine düşük seviyeli yollar tarafından engelleme yaratılmasına izin veren kişiler için geçerlidir ve onlar kendilerinin özel bir şeyler olduklarına inanırlar. Fakat aslında hiçbir şey değillerdir. Tamamen onlara yakalanmış ve onların içine saplanmışlardır; mantıksız ve garip davranırlar. Fakat olayların gerçek durumu, uygulayıcıların görmesinin kesinlikle yasak olduğu bir şeydir. Özellikle kilitlenmemiş bir durumda uygulama yapanlar bu vaziyettedir. Onlar sadece görmelerine izin verilen şeyleri ve davranışlarına göre ayarlanmış şeyleri görmektedir; onların gözleri için olmayan şeyleri görmelerine izin verilmez, çünkü onlar hala xiulian uygulamaktadır. Eğer uygulayıcı uygulama yapmayı durdurursa, o zaman o durum tamamen farklı bir senaryodur.

Hiç kimsenin olayların gerçek durumunu göremeyeceğini defalarca ve defalarca açıkladım, çünkü burada, eski kozmosta -hala tarih sürecinin ortasında olan eski kozmosta- tezahür ettiği gibi değildir. Artık hiçbiri var olmamaktadır. Bildiğiniz gibi, geçmişte, sapmış olan herhangi bir evren hangi boyutta olursa olsun -artık iyi olmadığı müddetçe- büyük veya küçük bir felaket ile yok edilirdi. Fakat bütün bu olaylar eski kozmosun bir parçası idi, çünkü bu kozmosun yaratılma zamanında olaylar başlangıçtan son ana kadar bir anda ve aynı anda oluşturuluyordu, onunla birlikte tüm yaşamlar aynı anda varoluş haline getirilip, onun sahası içinde gösterilmek için bırakılıyorlardı. Zaten yaratılmış olan bir yaşam, bir yolu, başlangıçtan başlayıp sona kadar yürümesi içindi. Aynen bir oyun senaryosu gibi, her şey belliydi, içindeki insanlar sadece kendi paylarına düşeni, başından sonuna dek oynuyorlardı. Sadece olan şuydu ki, devasa kozmik vücut içerisinde farklı zamanlar ve farklı boyutlar vardı. Vücudu yavaş bir boyutun içerisinde olan birisi, hızlı bir boyutun içerisinde var olan bir canlının yaşamını veya yaşam süresini görebildiğinde, tamamı sadece bir anmış gibi görünürdü -ve hatta [o hızlı boyuta ait olan] evrenin varoluş süreci bile görülebilirdi, çünkü o alanın içerisinde eş zamanlı olarak var olmaktadır. Hepsi, aynı zamanın içerisinde var olmaktadır. Zaman, onu farklı zaman alanlarına ve zaman kuşatmalarına ayırmaktadır. Fakat şu anda, olaylar artık aynı değildir. Çünkü kozmos Fa-düzeltmesinden geçmektedir. Kozmosta bulunan hiçbir şey standartlara uygun değildir, hepsi bozulmuştur. Geçmişte iyi olan şey uyumlandırılmakta ve yeniden inşa edilmektedir. Kötü olanlar ise yok edilmektedir. Eski kozmosa ve içindeki yaşamlara gelince, yeni olanı lekeleyen hiçbir şeyin onlarla kesinlikle bir bağlantısı yoktur. Eski kozmosta var olan ve yeni kozmosa giremeyecek olan yaşamlar, yeni kozmosun nasıl olacağını asla bilemeyecekler. Bir başka deyişle, eski kozmosun içinde olduğunuz müddetçe, yeni kozmosun nasıl olduğunu asla bilemeyeceksiniz. Bugünün dünyasındaki bir Tanrının seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, kendisi Fa-düzeltmesinden geçmemiş olduğu müddetçe yeni kozmosu bilemeyecektir. Hiç kimse onu bilmeye layık değildir, onu gerçekleştiren kişi dışında; çünkü kozmostaki en yüksek seviyeli Tanrılar bile Fa-düzeltmesi ile yüzleşmektedir; başarıp başaramayacakları ve orada kalıp kalamayacakları konusunda test ediliyorlar. O durumda, bu perspektiften bakıldığı zaman, düşük seviyelerde xiulian uygulayan fakat Göksel Gözleri açık olan kişiler gerçekten de çok önemsizdirler. İnsan takıntıları aktif bir hale geldiğinde, insanları mantıksız bir biçimde davranmaya ve kim olduklarını unutmaya doğru sürükler.

Uygulayıcı: Cennet Bandosunun Avrupa'da bir önemi var mı?

Shifu: Yaşamları kurtarmak konusunda ihtiyaç duyuluyorsa, önemlidir. İhtiyaç duyulmuyorsa, önemli değildir. Cennet Bandosu insanları kurtarma sürecinde bir rol oynadığı müddetçe önemlidir. Fakat düşüncelerinizde aşırıya kaçmayın. Şimdi Shifu bando önemlidir dediği için gidip bütün gün sadece trampet çalarsanız, o doğru değildir. Benim Dafa uygulayıcılarım, bir şeylerin yapılması gerektiği zaman gidip onu yapın. Gerekmedikleri zaman ve diğer proje ihtiyaç içinde ise, o zaman gidip o projeler için çalışın. Konuya bu şekilde bakıyorum.

Uygulayıcı: Bir şehirdeki Shen Yun gösterisini tanıtmak için oraya bando getirtebilir miyiz? Böylece insanlar Falun Gong'u da öğreneceklerdir?

Shifu: Batı toplumunda bunu yapmanıza gerek yoktur. Ben Shen Yun'ü, bağımsız, dünya çapında bir sanat firması olarak sunuyorum; o yüzden gidip bunu piyasada insanları avlayan birtakım ucuz yapımlara çevirmeyin. Şovun dış görünümünü geliştirmeniz konusunda size ihtiyacım yoktur, çünkü olayları diğer boyutlarda ben kendim ele almaktayım. (Alkış)

Elbette, o bölgede Falun Gong ile ilgili farkındalığı arttırma isteğinizde yanlış olan bir şey yok, fakat bahsetmiş olduğunuz şeyi yapamazsınız. İnsanlara, Shen Yun'ün Falun Gong ile bir bağlantısı olduğunu söylemek konusunda ısrarcı olmanız ve bunun için büyük bir yaygara yapmanız gerekmiyor. Ben aralarındaki ilişkiyi gizlemiyorum, fakat aynı zamanda onları birbirlerine de mahsus karıştırmıyorum. Biliyorsunuz, 20 veya 50 yıl öncesine baktığınız zaman, dünya nüfusunun %80'i veya daha fazlası doğru dinlere inanıyordu ve gösteri gruplarının büyük bir çoğunluğu Katolik veya Hıristiyan dinlerine inanan kişilerden oluşuyordu. Fakat hiçbirini gösterilerinden önce: "Biz gösteriye gelenler Hıristiyanız" veya "Gösteriye gelen bizler Katoliğiz" derken asla duymadınız. Kimse böyle bir şey söyledi mi? Hatta şeytani, kötü ruhlu parti rejimi adına yönetilen gösteri grupları bile -ki bütün dünya bunu onların yaptığını biliyor- gösteri öncesinde, parti ile olan ilişkisini belirtmiyor. Peki, o zaman bizler neden ille de bunu yapmak zorundaymışız gibi hissediyoruz? Bu bize bir çifte standart yüklemiyor mu? Doğru, Falun Gong'a zulmedilmesi gibi bir problem var. Ben bu konudan kaçınmıyorum, fakat aynı zamanda, bu konu hakkında aktif bir biçimde konuşmuyorum da. Eski güçler tarafından kontrol edilen insanların sizi etkilemesine izin vermeyin. Benim olayları ele alma biçimim -kolayca etki altında kalabilen- sizinkiler gibi kesinlikle değildir.

Uygulayıcı: Üç ana medya firmamız ile Dafa Derneği arasındaki ilişkiyi tam olarak nasıl ele almalıyız? İşimiz üzerinde çalışırken bu meseleyi nasıl uygun şekilde ele almalıyız?

Shifu: Eğer üç ana medyadan biri ile veya herhangi başka bir projeden birinde çalışıyorsanız, o Dafa Derneğinin bölgesindeki bir uygulayıcı olduğunuz müddetçe, Dernek ile iyi işbirliği ilişkisi içerisinde olmanız gerekiyor. Eğer Dernek bir faaliyet düzenliyor, geniş çaplı bir grup Fa çalışması düzenliyor veya her ne yapıyorsa ve de sizden iştirak etmenizi istiyorsa, gitmeli ve meşgul olmadığınız müddetçe iştirak etmelisiniz. Eğer gerçekten çok meşgul olduğunuza inanıyorsanız, o durumda elbette ki bu durum anlayış gösterilecek bir şeydir ve sorun değildir. Fakat Dafa'nın bir uygulayıcısı olarak, netice itibarı ile siz o bölgeden bir uygulayıcısınız. Bizim medyamız, uygulayıcılarımızın kendi inisiyatifi ile kurulmuştur ve onların Derneğin yetki alanı altında olmaları gerektiğini ben bile söyleyemem, çünkü Dernek sadece deniz aşırı bölgelerde gerçekleşen xiulian uygulamasıdır. Şu anda bireysel temelde konuşacak olursak, siz bir uygulayıcısınız, o yüzden de kaçınılmaz olarak, kendi bölgenizdeki Dafa Derneğinin koordinasyonuna tabiisiniz. Benim sizinle olan ilişkime benziyor: her bir Dafa uygulayıcısı kendisini bağlayan bir projeye sahip olduğu için, [kendisi o projeye ait olduğu için] onu koruması için artık bana [Shifu'suna] ihtiyacı olmadığı gibi bir şey söylenebilir mi? Hayır, öyle değildir. Sizler hala xiulian uyguluyorsunuz ve o yüzden de Shifu size hala göz kulak olmak zorundadır. Bu şeyler işte böyle bağlantılıdır.

Uygulayıcı: Tayvan'daki Dafa uygulayıcıları Fa okumalarından Fa meclisi şeklinde bahsediyorlar. Bu uygun mudur?

Shifu: Hayır çok uygun değil. Dafa xiulian uygulamasına tüm ciddiyetinizle yaklaşmalısınız. Farklı olmaya çalışmayın ve bu gibi yeni terimler üretmeyin. İşin içine benim tarafımdan kullanılmamış olan terimleri karıştırmayın -özellikle de geçmişteki dinlere ait olanları ya da sıradan insanlara ait olanları. Ayrıca başka uygulama metotlarına ait şeyleri Dafa'ya getirmekte istememelisiniz. Bazı şeyler hala enerji taşıyor ve bunlar kolaylıkla kötü unsurlar tarafından sömürülebilirler.

Uygulayıcı: Shifu, koordinatör ile işbirliği yapma konusunda konuştuktan sonra, bazı uygulayıcılar bunun anlamını sadece koordinatörün planları doğrultusunda davranmak gerektiği şeklinde algıladılar ve koordinatörün olayları organize etmesini durup beklerler ise bunun yeterli olduğunu düşündüler. Onlar için bir şeyler ayarlanmamış ise, yapabilecekleri şeylerin arayışına aktif olarak düşmüyor ve yaşamları kurtarma işi konusunda aktif olmuyorlar.

Shifu: Koordinatörler bir şeyleri sadece ihtiyaç duyulduğunda ayarlarlar. Her gün ve de her bir gün bir şeyleri sizler için ayarlayamazlar. Elbette, ayarlanmış olan herhangi bir aktivite yok ise, [kendi düşüncelerinize göre] Dafa uygulayıcılarının yaşamları kurtarmak için yaptığı işlerde aktif olmalısınız. O gibi şeyler, koordinatörün ayarlaması için bekleyebileceğiniz şeyler değildir. Sadece koordinatör ile uygulayıcılar arasındaki ilişkiden bahsediyorum.

Uygulayıcı: Ben, Chicago'daki Çin mahallesinde gerçekleri açıklayan bir uygulayıcıyım. Saygıdeğer Shifu'muza şunu sormak istiyorum: gerçekleri açıkladığımız bölgelerde Epoch Times gazetesi dağıtmak ve insanları ÇKP'yi terk etmeleri konusunda cesaretlendirmek uygunsuz bir davranış mıdır?

Shifu: Medya firmalarımızdan bazıları, bir şeyler yaparken düşüncesizce davranıyor; öne daima Falun Gong'u sürüyorlar: "Falun Gong Epoch Times", "Falun Gong NTDTV", " Falun Gong şu şu", "Falun Gong bu bu".....bazı uygulayıcılar bunu yapmakta tek kelimeyle ısrarcı. Fakat aslında bunu yapmaları gerekmiyor ve aslında bunu söylemeseydiniz bile insanlar hala biliyor olacaktı. Birçok insan Epoch Times gazetesinin Falun Gong uygulayıcıları tarafından işletildiğini biliyor. Fakat insanlarla konuşulurken eğer Falun Gong'u öne koymazsınız o zaman şu veya bu sorunlar olacaktır denilmesinin, aslında kötü Partinin gizli ajanları tarafından kışkırtılan bir şey olduğunun farkında mısınız? Peki, nasıl oluyor da sürekli olarak bu cümleleri tekrarlayıp duruyorsunuz? Hiç bunun üzerinde düşünmüyor musunuz? Birkaç on yıl öncesine baktığınızda, birçok medya organizasyonu, en tepedeki kişiden en alttaki çalışanına kadar, tamamen Hıristiyanlardan oluşuyordu. Fakat hiç kimse daima kendisini "Biz Hıristiyanız", "Biz Katoliğiz" ve şöyle şöyle bir gazetemiz var diye başlayan cümlelerle tanıtmıyor. (Salondakiler gülüyor) Hiç böyle bir şey yapıyorlar mı? Bu garip olmaz mıydı? Bunu niçin garip bulmuyorsunuz?

Elbette ki, şu anda bu soruyu yöneltmiş olan uygulayıcı hakkında konuşmuyorum. Söylediğim şey şu ki, şu anda sahip olduğumuz insan gücü sınırlı, o yüzden, o kişiye bir gazete ile birlikte birtakım başka materyaller de vermek istediğiniz zaman ve aynı an içerisinde insanları Parti'den ayrılmaları konusunda cesaretlendirdiğiniz ve onlara gerçekleri açıkladığınız zaman, bu bir sorun olduğunu gösterir. Ben bunu yapmanın doğru olup olmadığını söyleyemem, fakat bunu doğru şekilde ele almayı denemeniz konusunda sizi cesaretlendirebilirim. Genellikle, gazeteyi bir süpermarkete bırakıyorsanız daha uygundur ve ardından Partiden ayrılmayı teşvik eden bir aktivite yapmaya gittiğinizde, yanınıza sadece gerçekleri açıklayan materyalleri alın. Bu gibi medyaları işleten uygulayıcılar, Dafa uygulayıcılarının [toplumun bir parçası olarak] işlettiği medya firmalarının pozisyonunu nasıl daha da güçlendirecekleri ve onu nasıl normal bir medya kuruluşu haline getirecekleri konusunu düşünmeleri gerekmektedir. Eğer Dafa uygulayıcıları tarafından işletilen medyalar insanların gözünde çok güvenilir bir hale gelirse, gerçekleri açıklama konusunda çok daha büyük bir güce kavuşacaklardır. Fakat, eğer sürekli olarak uygun olmayan yaklaşımları kullanırsanız, insanlar üzerinde profesyonel olmadığınız yönünde bir etki yaratacağınız muhtemeldir. Gazete, en derin doğası itibarı ile gerçekleri açıklama konusunda farklı bir yaklaşım üstlenmektedir ve bu, gerçekleri doğrudan açıklamak ile aynı değildir. O yüzden, bu konuyu iyi bir şekilde ele almanız gerekiyor.

Uygulayıcı: Bazı sıradan insan olan arkadaşlarım ABD'ye geldiğinde caddede uygulayıcılar ile karşılaştıklarından bahsettiler. Arkadaşlarıma gerçekleri açıklamaya çalışmışlar ve onlara "Cennet ÇKP'yi yok edecek" ve bunun gibi şeyler söylemişler. Bu durum sadece onların kabul etmekte zorlanacağı bir şey değil; aynı zamanda onlar üzerinde negatif duygular da yaratıyor. Ardından, gerçek onlara sergilendiği zaman, o durum bir engel vazifesi görüyor. Arkadaşlarımızın, bir şeyler yaparken, onları dikkatlice düşünmeden yapmak yerine, yaklaşım tarzlarını değiştirip değiştiremeyeceklerini ve işleri adım adım yapıp yapamayacaklarını merak ediyorum.

Shifu: Haklısın. Dafa uygulayıcıları gerçekleri açıklarken takındıkları tavırlara dikkat etmek zorundadır, çünkü dışarıdaki insanlar her türden düşünce biçimine sahipler. Ve bu özellikle kafaları kötü parti kültürüne ait olan düşünme biçimi, kelime haznesi ve davranışları ile doldurulmuş ve kötü parti kültürü sınırları içerisine hapsedilmiş Çinli insanlar için önemlidir. Hatta bazen bazı Çinliler kötü partiyi lanetlerken bile bunu sözün gelişi yapıyorlar -o kötü partinin ne olduğunu gerçek anlamda bilmeksizin. O yüzden, şunu söyleyeceğim ki, meseleleri mantıklı bir biçimde ele almalı ve işleri sadece yüzeysel anlamda yapmamalısınız. Eğer insanları kurtarmak istiyorsanız, o zaman ortaya daha fazlasını koymalı ve olayları sadece yüzeysel olarak yapmamalısınız.

"Cennet ÇKP'yi yok edecek" deyişi uygulayıcıların göreceği en final sonuçtur. Gerçekleri açıkladığınız esnada bunu ilk sarf ettiğiniz cümle haline dönüştürmeyin. Fakat insanlara olayları gerçek anlamda açıklamış iseniz, o zaman bu Partinin ne kadar kötü olduğu ve Cennetin onu yok edeceği konularına girebilirsiniz, o durumda sorun yoktur. Fakat o insana gerçekleri henüz açıklamışken, "Cennet ÇKP'yi yok edecek" ifadesini kullanmaya başlamışsanız ve o kişi olayları gerçekten anlayamamış ise, o durumda sizin "politik bir hale gelmiş olduğunuzu" düşünecektir.

Uygulayıcı: Fei Tian Sanat Akademisi Tayvan'da bir şube oluşturuyor. Bazı uygulayıcılar, Dafa uygulayıcılarının çocuklarının alınmasının asıl hedef olduğunu düşünüyor. Saygıdeğer Shifu'muza sormak istiyorum: Tayvan'da Fei Tian Akademisinin bir şubesinin açılmasının amacı nedir?

Shifu: Dafa uygulayıcıları için ABD'de tek bir okulun olması fazlasıyla yeterli; Dafa uygulayıcıları için daha fazla okula ihtiyaç yoktur. Aslında "Fei Tian" ismini kullanmanız da gerekmiyor. Bunu tamamen uygulayıcılar yaptığına göre, o niçin sıradan insan toplumunu hedeflemiyor, niçin sıradan insanların oğullarını ve kızlarını almıyor, niçin onlara gerçekleri açıklamıyor, onları kurtarmıyor ve niçin [insanların gerçeği öğrenmesi için] daha fazla sayıda yollar açmıyor? Böylece, Dafa'nın kaynaklarını tüketmeyecektir. O yüzden, ümit ediyorum ki, hangi bölge bir okul açacaksa, bunu sıradan insan toplumuna bağdaşan şekilde oluşturur; bu suretle de sıradan insan toplumu ile daha fazla iletişim sağlar ve bizim daha fazla insanı kurtarmamıza sebep olur. Gelin Dafa uygulayıcıları için okul açmayın.

Uygulayıcı: Bizim bölgemizde, Shen Yun'ün daha profesyonelce tanıtılması gerektiği ile doğru düşüncelere sahip olunması gerektiği konularının ne şekilde dengeleneceği hususunda sonu gelmez anlaşmazlıklar yaşanıyor. Bu konular ne şekilde ele alınmalı? Bunu Shifu'ya sorabilir miyim?

Shifu: İkisi arasında bir çelişki yoktur. Bu konu, uygulayıcıların daha profesyonel bir hale gelmeleri ve Dafa uygulayıcılarına ait olan işleri yapan sıradan insanlar ile çalışmamaları ile ilgilidir. Kritik olan konu, işleri yaparken tutum ve davranışlarınızdır -onları yaparken sizi yönlendirmekte olan şeyin ne olduğudur. Olayları tartışırken her şeye sürekli olarak kusur bulan kişi, işlerinizi geciktirmektedir ve onun problemleri vardır. Ve burada sadece Shen Yun'ün tanıtımlarından bahsetmiyorum. Aynı şey diğer konular için de geçerlidir. Her şeye kusur bulacak ne var? Sadece gidip yapın -gerçek anlamda şeyler yapın. Bir Dafa uygulayıcısı olarak, eğer iyi yapılmamış bir şey görüyorsanız, o zaman olayların daha iyiye gitmesi için aktif biçimde çalışın. Toplantılarda olaylar üzerinde konuşurken, başka kişilere her zaman inatla karşı çıkan kişi her kim ise, insanların fikirlerinin sağlamlığını sorgulayan veya olayın bütününe bakmayan kişi her kim ise o kişi bir probleme sahiptir[ve ardından bütün projenin verimsiz şekilde sonlanmasına sebep olur]. Her şeyin mükemmel bir noktaya ulaştığı ana dek konuşulup tartışılması gerekmiyor. Bazen sadece harekete geçmeniz ve olayları süreç içerisinde iyi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer fikrinizin harika olduğunu ve yüz insanı kurtarabileceğini düşünüyor, fakat onu gerçekleştirmiyorsanız, bir işe yaramaz. Fakat eğer bir şey sadece tek bir insanı dahi kurtarabiliyorsa, o durumda o işi gerçekleştiren kişi, öylesi bir kudretli erdem edinmektedir.

Uygulayıcı: Shifu'ya şunu sormak istiyorum; medya firmamız fona ihtiyaç duyduğunda, [iş aktivitelerimizi desteklemesi için] sıradan insanlardan ufak çaplı bir bağış isteyebilir miyiz?

Shifu: Medya firması için bağış almakta bir sorun yoktur, çünkü bağışı isteyen Dafa uygulayıcıları veya Dafa Derneği değildir; ayrıca o, xiulian konuları için kullanılmamaktadır. Bildiğiniz gibi, xiulian herhangi bir harcama gerektirmez. Fakat bir medya kuruluşu, sıradan insan toplumunda doğal bir biçimde kurulmuş bir firmadır. Sizin işletmekte olduğunuz medya firmaları Dafa tarafından oluşturulmuş medya değildir. Size bunu uzun zaman önce söylemiştim. Onlar Dafa uygulayıcıları tarafından oluşturulmuş ve sıradan insan toplumuna kök salması için kurulmuş medya kuruluşlarıdır. Dafa herhangi bir medyaya sahip değildir; Dafa sadece xiulian'dir. Bunlar sıradan insan toplumunun medyası olduğu ve almış oldukları biçim sıradan firmalar ile aynı olduğu için, bağış isteme konusunda ne gibi bir problem olabilir ki? Herhangi bir problem yoktur ve bu konuda elinizden gelenin en iyisini deneyebilirsiniz. Aynen yardıma ihtiyaç duyabilen diğer sıradan işler gibi, aynı şekilde destek isteyebilirsiniz. Bunu yapmakta yanlış olan herhangi bir şey yoktur. Fakat uygulayıcılarımızdan destek isteyemezsiniz.

Uygulayıcı: Shen Yun, San Francisco bölgesindeki 3 şehirde gösteri yaptı ve sadece San Francisco'daki finansal sonuç kötü oldu. Bir dahaki sefere tur San Francisco'ya geldiğinde ve finansal baskı oldukça büyüdüğünde, [anlayışımız şu ki] gösterilerin San Francisco'daki başarısına odaklanmalı ve geçici olarak da olsa komşu şehirlerdeki işlerimizi bir kenara koymalıyız. Saygıdeğer Shifu'muza sormak istiyorum: Bu anlayış doğru mudur?

Shifu: Bu gibi çok özel konular, sizin düşünmeniz gereken şeylerdir. Shifu herhangi bir bölgede gösteri düzenlenmesine karşı değildir -finansal kayıp olmadığı müddetçe. Bazı insanlar: "Şu anda biz yüksek tabaka kesimi hedeflediğimiz için, hadi reklama daha fazla para harcayalım" diyor. Bilet fiyatları yükseldiğinde, bu ille de reklam harcamalarınız da aynı oranda yükselecek anlamına gelmiyor. Düşünce bu değildir. Bilet fiyatının veya toplam gelirin belirli bir oranı doğrultusunda savurganca harcama yapmamalısınız. Aynen eskiden olduğu gibi yapın ve bu yeterli olacaktır. Sıradan insanların kullandığı oran-temelli yaklaşım bizde işe yaramaz. Bizim yaptığımız şey insanları kurtarmaktır ve Tanrılar buna iştirak etmektedir, o yüzden Dafa uygulayıcılarının uygulama durumları çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Shen Yun gösterisi yapmak da aynı zamanda uygulamadır ve birbirinizle iyi işbirliği yapmanız gerekmektedir. İletişim içerisine girdiğiniz insanlara gerçekleri açıklamalısınız, çünkü tüm yaşamlar kurtarılmayı beklemektedir.

Uygulayıcı: Şu anda New York'ta bulunan Cennet Bandosu çok sayıda müzik teorisi üzerinde çalışıyor, hatta insanlar ders alıyorlar. Bu bir zaman kaybı mıdır?

Shifu: Çalışmaları istenen çok sayıda müzik teorisi olduğunu mu söylüyorsun? Gerçekten böyle bir durum var mı? Şu anda profesyoneller haline gelmeye çalışmak uygun değildir. Fa'yı onaylamak için yapılması gereken çok sayıda şey var. Nasıl müzik yapılacağı konusunda net olduğunuz sürece, yeterlidir; Cennet Bandosunun profesyonel kalibrede bir üyesi haline gelmenize gerek yok. Dafa uygulayıcıları aynı anda çok sayıda görev üstlenmişlerdir. Her yaptığınız işi daha iyi yapmaya çalışmanız anlaşılabilir bir durum, fakat önceliklerinizi dikkatlice düşünmeniz gerekiyor.

Uygulayıcı: Fa konferanslarının ve küçük toplantıların kayıt edilmemesi gerekiyor, fakat Sidney'de Shen Yun için çalışan uygulayıcılar hala kayıt yapıyor ve onları sürekli olarak diğer uygulayıcılara veriyorlar.

Shifu: Yaptığım toplantının kaydedilmesi kimseden istenmemişti. Her kim böyle bir kayıt yaptıysa Fa'ya zarar veren bir şey yapıyormuş. Böyle bir şeyi nasıl yapabildiniz? Bu konular uzun zaman önce zaten konuşulmadı mı? Bunu yapan kişinin, yaptığı kayıtları, o bölgedeki Dafa Derneğine vermesi gerekiyor.

Uygulayıcı: Endonezya'daki Dafa uygulayıcıları birbirleri ile iyi işbirliği yapmıyorlar. Shifu'dan bize rehberlik etmesini istiyoruz.

Shifu: Aslında birçok şeyin iyi yapıldığını düşünüyorum. Bazı olaylarda aranızdaki işbirliği kötü olabilse de, inanıyorum ki, xiulian sürecinde iyi bir şekilde işbirliği yapacaksınız.

Uygulayıcı: Saygıdeğer Shifu'muza şunu sormak istiyorum. Bizler sıradan haberler tarafından kuşatıldığımız ve her gün onlar tarafından kirletildiğimiz için, düşüncelerimizi kullanarak bu kiri her gün temizlemeye çalışmalı mıyız? Böyle bir şey bu kirliliği minimize eder mi?

Shifu: Hayır, bunu yapmanıza gerek yok. Gözlerinizle gördüğünüz her şey kirletmektedir. Sadece Fa çalışmanızı arttırmanız gerekiyor ve bu yeterli olacaktır. Bununla birlikte, egzersizlerinizi normal uzunluğu ile her gün yapmanız ve Fa'yı çalışırken zihninizin odaklandığından emin olmanız gerekiyor. Eğer uygulamanızda gerçekten iyiyseniz, her problem çözülebilir.

Uygulayıcı: Bazı insanlar Dafa uygulayıcılarına Parti'den ve bağlı organizasyonlarından ayrıldığını söylese de bu sadece keyfi, fazla düşünmeden ve kimsenin kendisine kötü bakmaması için söylenmiş bir şey oluyor. Ve sarf ettikleri cümleler Partinin ne olduğunu anladıklarından dolayı söylenmiyor. Bu gibi durumlarda o kişi gerçek anlamda kurtulmuş oluyor mu?

Shifu: Eğer bir kişinin düşüncesi içinden geliyorsa, o zaman kurtarılabilir. İnsanlar sadece kötü görünmemek için keyfi olarak bir şeyler söylediğinde ise, duruma bağlıdır. Ayrıldıklarını söyleme cesaretine sahip olduklarında, bu durum en azından Dafa'ya karşı kötü düşünceler beslemedikleri anlamına geliyor ve ayrılma cesaretine sahip olduklarında, en azından, o kötü parti hakkında iyi düşünceler taşımadıkları anlamına geliyor. Tabii ki, eğer söyledikleri şey, içinde zıt düşünceler barındırıyorsa, o zaman o tamamen başka bir meseledir. Tanrılar bu gibi şeyleri görebiliyorlar. Fakat Dafa uygulayıcıları olarak, birincisi, işleri daha sağlam bir şekilde yapmanız gerekiyor. İşleri sadece yüzeysel olarak yapmayın. İnsanlar -partiden geri çekilmezlerse- onları mahcup hissettirme yoluyla kabul ettirmeye çalışmamalısınız. Fakat şunu biliyorum ki, insanların ÇKP'den ayrılması durumunun büyük çoğunluğunda, bunu sadece öylesine yapmıyorlar. Ve dahası, Fa-düzeltmesinin durumuna ve insanlığın şu andaki değişimine bakıldığında, ana dönüşümlerin gerçekleşmekte olduğu söylenebilir. Anakara Çin'de yaşayan insanların yaşadığı değişim, Çin'in dışında yaşayan insanların yaşadığı değişimden daha büyük, çünkü Çin dışında yaşayanlar Çin Konsolosluğundan korkuyorlar ve o zayıf gizli ajanlar tarafından gözleri gerçekten korkutulmuş. Anakara Çin'de yaşayan insanlar kötü ÇKP'yi lanetleme konusunda büyük bir şov yapıyorlar ve bunu yapmaktan da korkmuyorlar. Siz Anakara Çin'de onun kontrolü altında yaşarken, o kötü partiden korkmak bir şeydir, fakat yurtdışında, onun kontrolü dışında yaşıyorken......Hiç cesaretiniz yok mu? Bu insanların anlayışı biraz tuhaf değil mi?

Uygulayıcı: Son zamanlarda, Shifu sürekli olarak herkesten sıradan insanların yönetim şekillerini ve firma yönetim deneyimlerini kullanmalarını istiyor. Günümüzde yönetim, belirli bir idare tarzını yerine getirip getirmeyeceğini göz önünde bulunduruyor, fakat bazı uygulayıcılar hala bu konuda isteksizler ve şöyle yorumlar yapıyorlar: "Hiçbir şey yapmadan yönetmek, en yüksek seviyeye aittir." (Herkes gülüyor)

Shifu: Bazı insanların düşünmeyecekleri bahane yok. (Herkes gülüyor) Hangi şirket "hiçbir şey yapmadan" yönetiliyor? Eğer Dafa uygulayıcıları tarafından yönetilen şirketlerin farklı olduğunu söylüyorsanız ve "hiçbir şey yapmadan yönetilebileceğini" söylüyorsanız, size inanmıyorum. Eğer hiçbir insani takıntıya sahip değilseniz, o zaman siz bir Tanrı'sınız demektir. Fakat sizler hala xiulian uygulamakta olan insanlar değil misiniz? Peki, o zaman bunu hala insanlar uyguluyorsa, -henüz Tamamlanmamış olan insan kısmınız- hala sıradan bir insan ile aynı değil midir? Hala terk etmemiş olduğunuz takıntılara sahipsiniz, sizler sadece bir uygulayıcı olarak, iyi bir insansınız ve düşünce seviyeniz daha yüksektir. Eğer yönetim konusunda anlaşmazlıklar yaşamasaydınız, liderlik rolü için sizi onlarla mücadele etmeye sürükleyen takıntılarınız olmasaydı veya kötü işbirliği durumlarınız olmasaydı; her biriniz gerçek anlamda içinize bakabilseydiniz ve kendinizi irdeleyebilseydiniz, gerçekten de sıradan insanların medyasından daha iyi bir yönetim tarzına sahip olacaktınız ve verimliliğiniz de göz kamaştırıcı olacaktı. Fakat şu anda bunu başaramıyorsunuz ve bunun tek sebebi, sahip olduğunuz insan takıntılarınızdır. Bu da verim oranınızın düşük olduğunu ispat ediyor.

Uygulayıcı: Anakara Çin'de bulunan Dafa uygulayıcıları, Çin'in dışındaki her bir bölgede bulunan Dafa uygulayıcıları ve Çin'in dışındaki birçok gerçeği açıklayan projede çalışan Dafa uygulayıcılarının hepsi, şefkatli, görkemli ve saygıdeğer Shifu'muza saygılarını yollamak için bu fırsatı değerlendirmek istiyor.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış) Shifu'ya saygı ileten soru kâğıtçıklarının birçoğunu okumadım ve dahası, konferansı organize edenler tarafından çıkarılan ve bana iletilmeyenler de vardı. Fakat ne olursa olsun, Shifu kalbinizden geçenleri biliyor ve Shifu hem anakara Çin'deki hem de dünya genelindeki Dafa uygulayıcılarını çok özlüyor. (Uygulayıcılar alkışlıyorlar) Fa-düzeltmesi kesinlikle başarıya ulaşacak. Bu zaten şüphe götürmez bir gerçekliktir. (Uygulayıcılar alkışlıyor) Ben bu sorumluluğu ilk üstlendiğimde, Tanrılar bana şunu söylediler: "Gelecekte, insanlar, yapmakta olduğun her şeyi görebilecekler." Ben de bunun nasıl olacağını sordum. Bana: "İnsanlar hem yıldızların dağılıp yok olacağını hem de göksel vücutlardaki değişimleri ve bunların seninle bağlantılı olduğunu görebilecekler" dediler. Bu değişimler yavaş yavaş daha da yaklaşıyor. Göksel vücutlar bu gibi dramatik değişimleri daha önce hiç sergilememişti. Fakat şu anda buraya doğru ilerliyor ve hatta sıradan bir teleskopla bile kişi göksel vücutların geçirmekte olduğu değişimleri fark edebiliyor. Ve insanların durumu da değişiyor. Ayrıca, insanların Dafa hakkındaki algılayışları da değişiyor -bu durum adeta insanların zihinlerinin yavaş yavaş temizleniyor olması gibidir. Değişim, bir buzun erimesini andırıyor. Yakın gelecekte, insanlar, Falun Gong'u ve bir bütün olarak Dafa uygulayıcılarını yeni bir ışık altında gerçek anlamda görecekler ve olayların gerçek yanı, insanların gözleri önüne serilecek. O noktada, insanlar şunun farkına varacaklar ki, Dafa uygulayıcıları kurtuluşun tek umududur. O yüzden, Dafa uygulayıcıları, yapmaları gereken şeyleri mutlak bir şekilde iyi yapmak zorundadır. Sizler gerçekten de bir görev üstleniyorsunuz ve sizler gerçekten de böylesi tarihi bir sorumluluğu almış durumdasınız. Size, yaptıklarınızı iyi bir şekilde yapmak zorunda olduğunuzu söylememin nedeni budur.

Bildiğiniz gibi, zulüm başladığından bu yana niçin çok az sayıda yeni uygulayıcı olduğu sorusu daima vardır. Bunun tam olarak sebebi, eski güçlerin girmeyi kilitlemiş olması idi ve bu yüzden de kimse giremiyordu -sıra dışı durumları olmadığı müddetçe veya benim onlara özellikle ihtiyacım olmadığı müddetçe. Çünkü eski güçlerin mantığına göre, test zaten artık sona ulaşmıştı ve en zorlu zamanlar geçip gitmişti; ve zulmün son aşamalarına gelinmiş olması ile birlikte, bu test tarafından dayatılmış olan en kötü ve en hain ortam zaten artık geçip gitmişti ve yerleştirilmiş çok sayıdaki şeytani insan da ölmüştü. Böylesine şeytani bir ortamın olmaması ile birlikte, Dafa'ya son zamanlarda girmiş olanlar, bir Dafa uygulayıcısının sahip olması gereken kudretli erdemi oluşturmak konusunda zorluk çekeceklerdi, bu yüzden de [eski güçler], girenleri kontrol etmek için, ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Biliyorsunuz, önceki safhada, zulüm şiddetli iken, insanlar korku yüzünden veya Dafa'yı yanlış anlamış oldukları için giremiyorlardı. Peki, şimdi nasıl oluyor da, bu zulüm bu kadar geniş çaplı deşifre edilmişken ve gerçek bu kadar iyi biliniyorken ve de atmosfer daha az gerginken insanlar için girmek hala zor? Şimdi sebebini biliyorsunuz.

Yaşamları kurtarma vazifesi sizler tarafından sürdürülmek zorundadır. Ve bu sadece yapılmakla kalmamalı, iyi bir şekilde yapılmalıdır. Fakat bu, Shifu için yapılmıyor. Biz her ne kadar ona "yaşamları kurtarmak" diyorsak da, bu sadece onlar için de yapılmıyor. Bu aynı zamanda sizin için yapılıyor. Çünkü sizin kurtarmakta olduğunuz yaşamlar, -buna gerçekleri açıkladığınız insanlar da dâhil- büyük ihtimalle, bir gün sizin devasa kozmosunuzdaki yaşamlardan birisi olacak. Sizler kendinizi mükemmelleştiriyor ve tamamlıyorsunuz; elde ettiğiniz başarılar ile ilerde olacağınız şeye ulaşmaktasınız ve bunlar olmadan, ne orada Kral olarak hizmet verebilir, ne görevinizi tamamlayabilir, ne de gerekli olan göz kamaştırıcı kudretli erdemi oluşturabilirdiniz. Her şey işte bu şekilde işlemektedir ve o yüzden, bu konuda çok iyi bir iş çıkarmak zorundasınız. Durmadan, ardı kesilmez şekilde tartıştığınız durumda sıkışıp kalmanıza izin vermeyin; ondan ziyade, daha da bir Dafa uygulayıcısı gibi olun ve yapmanız gerekeni iyi bir şekilde sürdürmek için ciddi, alçakgönüllü ve azimli bir çaba gösterin. Herhangi bir projede veya herhangi bir görevde, eğer o işi yapmamaya karar verirseniz, yapmayın; eğer yapmaya karar verirseniz, o durumda onu kesinlikle iyi bir şekilde yapmalı ve o işi sonuna kadar sürdürmelisiniz. Harcadığınız zaman tarihe ne şekilde yazılacak? Tamamlanmamış olan şeyler, bir başarısızlık olarak kabul edilecek. Fakat bu durum, belirli bir görev sizin kendi düşünceleriniz doğrultusunda sürdürülmeli ve sadece o iş başarıya ulaştığında siz kudretli erdem oluşturacaksınız anlamına gelmiyor. Ondan ziyade işbirliğiniz içerisinde yaptıklarınız ve takip ettiğiniz düşüncelerdir ve işbirliği süreci içerisinde nasıl davranacağınızdır -ki bu da xiulian olarak kabul edilmektedir. Eğer yaptığınız iş içerisinde, düşünceleriniz doğru olabiliyorsa ve siz bir uygulayıcı olduğunuzu aklınızda tutabiliyorsanız; görevinizi ve sorumluluğunuzu asla unutmuyor ve ele almanız gereken şeyleri tamamlıyorsanız, o durumda kudretli erdem oluşturuyorsunuz demektir; bu sizin uygulama sürecinizdir ve bu sizin -bir Dafa uygulayıcısı olarak- tarihi görevinizi yerine getiriyor olmanızdır. Birçok şey Dafa uygulayıcılarının birlikte çalışması ile tamamlanıyor; birçoğu da Dafa uygulayıcılarının bağımsız şekilde çalışması ile tamamlanıyor. Karşılaştığınız hiçbir şey tesadüf eseri değildir. Her şeyin ve de her bir şeyin tarih içerisinde o şekilde ayarlanmış olması muhtemeldir. O yüzden, yaptığınız şeyi veya üzerinde çalıştığınız şeyi hafife almayın. Her şey tamamen sıradanmış gibi görünüyor olabilir ve herhangi bir öneme sahip değilmiş gibi görünüyor da olabilir, fakat o, diğer boyutlarda muazzam dönüşümlere sebep olmaktadır.

Fakat sizler tam olarak bu yanılgılar mekânında olduğunuzdan ve olayların hakikatini göremediğinizden dolayı, [ayrıca yapmakta olduğunuz şeyin kutsallığını göremediğinizden dolayı] ve de her biriniz insani tarafa sahip olduğundan dolayı, bu gibi doğru düşünceleri oluşturmak zordur; bu yüzden heyecan duygusu yaşamıyorsunuz ve zor zamanların ortasında iyi iş çıkarabilmek zorundasınız. Sadece bu gibi koşulların üstesinden geldiğiniz zaman olağanüstü sayılır. Eğer insanlar yaptıkları şeyin görkemini veya sıra dışılığını bilebilseydi, hiç kimse bu şeyleri yapmakta tereddüt dahi etmezdi. Eğer herkes tam gözlerinin önünde, bütünselliği ile capcanlı renkleri ile Tanrısal bir varlık görseydi, o durumda hiçbir şeyin önemi kalmaz ve o Tanrısal varlığın söylediğini takip etmek için her şeyi bir kenara bırakırlardı. Herkes aynı şeyi yapardı ve sahip olunacak bir kudretli erdem olmazdı, çünkü o xiulian olmazdı. Aldanmanın tılsımı bozulurdu ve o yüzden de hiçbir şey sayılmazdı. Fakat kişi bu aldanmaca içerisinde olduğundan dolayı -tam olarak bu sebepten dolayı- olayların gerçekliğini algılayamıyor ve işte bu yüzden xiulian uygulayıp uygulayamayacağınız, sonuna kadar gidip gidemeyeceğiniz ve uygulamada başarıya ulaşıp ulaşamayacağınız görülebiliyor. Bu dünyada yaşayan bir insanın bir Tanrı haline gelmesi çok zordur ve cennetlere doğru yükseldiği her bir adım onun açısından zordur.

Tarih içerisinde çok sayıda insan xiulian uygulamış olsa da, aslında hiçbiri uygulamasında başarıya ulaşamamıştır. Daha önce açıklamış olduğum gibi, [başarıya ulaşan] daima yardımcı ruh idi; kişinin gerçek ana ruhu ise insan boyutunda kalmaya devam ediyordu; reenkarne olmayı sürdürüyordu. Ve bu Sakyamuni'nin, Lao Zi'nın ve İsa'nın sahip olduğu insan bedenleri için de geçerlidir -hepsi şu anda Dafa uygulayıcıları arasındadır. Onların biriktirmiş oldukları kudretli erdem Tamamlanmaya ulaşmaları için yeterli olacaktı ve aynı şey Dafa uygulayıcıları için de geçerlidir; Tamamlanmaya ulaşmaları için oldukça yeterlidir. Ve benim sizlere Tamamlanmaya ulaşmanız mesele değildir demiş olmamın sebebi budur. Mesele, yaşamları kurtarmak gibi devasa bir görevi yerine getirmenizdir. Sadece bu mesele vardır, bu görevi yerine getirmeniz meselesi önemli kabul edilmektedir. Sizin kişisel Tamamlanmanız amaç değildir. Sizler o kudretli erdemi geçmişte zaten oluşturdunuz ve sizin bir Dafa uygulayıcısı olmayı hak ediyor olmanız o temel üzerinedir.

Shifu daha fazla bir şey söylemek istemiyor. Bazı problemleri konuşurken sesimin tonunun birazcık sert olduğunun farkındayım, fakat o gibi olaylarda durum, daima, onların farkına sizlerin varmanızı istiyor olmamdır. Kullandığım ton her ne kadar birazcık sert olsa da, netice itibarı ile sizlerin Dafa'ya yeni girmemiş olduğunuzu ve bundan daha sağlam bir zemin üzerinde olduğunuzu biliyorum. O yüzden birazcık sert konuşmak, yüzleştiğiniz birtakım zorluklarda size yardımcı olabilir. Elbette, sorulmamış olan birçok başka soru olabilir. Çok sayıda insan olunca, sadece belirli miktarda soru kâğıdı verilebiliyor. Fırsat doğarsa, ilerde daha fazla konuşacağım. Bugünlük hepsi bu kadar (Tüm uygulayıcılar şiddetli biçimde alkışlıyor)

Bugün çok konuya değindim, fakat onları ne kadar iyi kavradığınız konusunda emin değilim. Ve muhtemelen kapsamlı şekilde anlatmadığım birçok şey oldu. Bu deneyim paylaşım konferansına katılan birçok kişi kendisini gerçekten çok iyi geliştirmiş, eğer hepiniz gerçekten dikkatinizi odaklayıp, başkalarının nasıl geliştiğine bakıp, onlarla aranızdaki farklılığın nerede olduğunu bulabilirseniz, hepiniz yaptıklarınızı daha iyi yapar ve bu büyük konferansı ilerlemenizi teşvik etmesi için bir motivasyon gücü haline dönüştürebilirsiniz. Bizim Fa konferanslarımız anlamsız yere düzenlenmemelidir. Belki biliyorsunuzdur, dünyanın dört bir yanından bu sayıda Dafa uygulayıcısı bu şekilde bir araya geldiğinde, uçuş masrafları 10 milyon doları aşıyor. Bizim amaçsızca harcayacağımız böyle bir paramız yoktur, o yüzden bu Fa konferansının faydalı olması bizler için zorunludur. Xiulian uygulamasına gerçekten de çaba koymanız ve bunu sadece yüzeysel biçimde yapmaktan kaçınmanız gerekiyor; çok fazla sayıda insan takıntısına sahip olmamanız gerekiyor. Shifu'nun gördüğü kadarıyla -her bir düşünceniz ve de tüm düşünceleriniz; her bir davranışınız, bana sizin kalbinizin nasıl olduğunu gösteriyor. Benim en az sevdiklerim, o konuşan fakat hiçbir şey yapmayanlardır. Ayrıca kurnaz olanları sevmiyorum. Sevdiklerim ise içten ve basit olanlardır; içi dışı bir ve pratik olanlardır. Ayrıca şunu da umuyorum ki, hepiniz, bunca yıllık uygulamanızın ardından, pozitif bir bilgelik üretir ve dünyasal meseleleri nasıl ele alacağınız konusunda veya dünyasal yaşam süren bir insan olarak kendinizi nasıl göreceğiniz konusunda çok da fazla bir şeyler üretmezsiniz.

Hepinize teşekkür ederim. Bugünlük hepsi bu kadar. (Herkes coşkuyla alkışlıyor)