2014 San Francisco Konferansında Fa'nın Öğretilmesi

(Li Hongzhi ~ 16 Ekim 2014)


(Shifu salona giriyor. Tüm uygulayıcılar ayağa kalkıyor ve coşkuyla alkışlıyorlar.)

Günaydın! Lütfen oturun. Bu konferansa, anakara Çin'den de dâhil olmak üzere, değişik bölgelerden çok sayıda insan gelmiş. Daha önceleri, birkaç yıl önce de, Çin'den çok sayıda insan gelmişti ve son iki yıl boyunca daha fazla sayıda Dafa uygulayıcısı Çin'den geliyor. Shifu, eninde sonunda, düşünce biçiminizi değiştirebileceğinizi ve dünyanın geri kalanındaki insanlar gibi düşünebilmenizi umut ediyor.

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, bu kötü ÇKP kültürünün yavaş yavaş ve de belli belirsiz şekilde yaptığı beyin yıkamalar (telkinler) ve yarattıkları etki, Çinli insanların karakterini (eğilimlerini) çarpık hale getirdi -buna bazı Dafa uygulayıcıları da dâhildir; onları, her şeyi aşırı noktalarda düşündükleri bir hale getirdiler -öyle ki, yurtdışında veya eski, geleneksel dönem Çin'de yaşayan insanların düşünme biçiminden tamamen farklı oldukları bir noktaya ulaştılar. Anakara Çin, bir milyardan fazla insana ev sahipliği yapıyor ve bu beyin yıkama (telkinler) yoluyla, onların zihinleri sapmış durumda ve bunu bilmiyorlar. Herkesin aynı olduğunu düşünüyorlar, kendi düşünme biçimlerinde sıra dışı bir durum olmadığını ve insanların aynen o şekilde olduklarını düşünüyorlar. Fakat bu doğru değildir! Bazen bir medya firması sizden istifade ettiği ya da bir proje, sizin iştirak etmenize izin verdiği zaman, düşünme biçiminiz, parti kültüründen kaynaklanan "aşırıya kaçarak bir şeyler yapma" durumuna giriyor, yalan söylemeniz ve kalbinizi yarım yamalak vererek çalışmanız, diğerlerini gerçekten çileden çıkarıyor. Eğer Amerikalılar ile ya da dünyanın dört bir yanındaki özgür ülkelerde bulunan insanlar ile etkileşime girerseniz, sizin tuhaf olduğunuzu düşüneceklerdir. Shifu bunu kişisel olarak deneyimledi. Shifu da buraya bir süre önce Çin'den geldi, fakat o dönemde bunu derhal anladım ve insanlardaki değişikliği gördüm. Bazen Çin'in dışında bulunan öğrenciler sizi kabul etme konusunda tereddüt yaşadığında ya da projelerine sizi katma konusunda tereddüt ettiklerinde, bunun sebebi, sizin problemlere sahip olmanız değildir, ondan ziyade konu, sizinle birlikte kesinlikle çalışamayacak olmalarıdır.

Bir kişinin düşünme biçimi, parti kültürünün beyin yıkaması tarafından biçimlendikten sonra, davranışları -buna nasıl yazdığı da dâhil- tamamen Parti kültürü ile doludur. Bazen The Epoch Times, Minghui.org ve diğer web sitelerinin hepsinin insan gücüne ihtiyaç duyduğu konusunda düşünüyorum: Çin'den olup başarılı olan ve ileri derecede derecesi olan insanlarımız var. Fakat eğer o medya şirketleri sizi gerçekten bünyelerine alsalardı, Çin parti kültürü medyasına dönüşürlerdi. Düşünme biçimindeki bu sapma, onların uluslarından ya da kültürlerinden dolayı değildir, o kötü partinin insanların düşünme biçimlerini bozmasından dolayıdır. Dolayısıyla, Çin dışında bulunan insanlar ile daha fazla iletişim kurmanız, onları daha iyi tanımanız ve düşünce biçiminizi hızla değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde, genç olsanız bile, fazla katkıda bulunmayı başaramayacaksınız. Dahası, sahip olduğunuz zihinsel durum da farklı. Bir şeyler yaparken daima kendinizi korur bir vaziyettesiniz, sürekli imalı ve kaçamak (baştan savma) konuşuyor ve diğerleri üzerinde güvenilmez olduğunuza dair bir etki yaratıyorsunuz. Her konuda yan çizen bir tavır içerisindesiniz, fakat her şeyi sormaya (her konuda bilgi almaya) da çok meraklısınız. Peki, o durumda diğerleri sizinle nasıl iletişim kurabilecek? İnsanlar sizinle nasıl iletişim kurabilecek ve sizinle nasıl çalışabilecekler? Çin'in dışında bulunan birçok Dafa öğrencisinin sizi ajan sanıyor olmasının sebebi budur. Onların sizden edindiği izlenim budur.

Dafa uygulayıcıları açık ve geniş fikirli olmalıdır, o yüzden korkacak ne var ki? Şu an Amerika'dasınız. Burada o kötü ÇKP büyük bir tehlike olarak, anormal bir şey olarak görülüyor ve her yerdeki insanlar böyle düşünüyorlar. Burası onların çöplüğü değil. Peki, o zaman korkacak ne var? Asıl korkan o kötü ÇKP'dir. Eğer insanlara ÇKP'nin bir üyesi olduğunuzu söylerseniz sizin için yeşil kart işlemi yapmazlar, öyle değil mi? Bu bilinen bir gerçek. Hiçbir ülke bu kötü ÇKP'yi hoş karşılamıyor ve onu kabul etmiyor. Çin'den gelen çok sayıda Dafa uygulayıcısını görünce bu konudan kısaca bahsetmek istedim.

Evet en başından bu yana söylüyorum, on yılı aşkın bir zamandır bütün o sıkıntılar ve zorluklarla birlikte her şey oldukça kaotik görünüyordu. Dafa uygulayıcıları, o kötü parti tarafından zulüm görüyordu, büyük bir kargaşa yaratarak insanları her yerde tutukluyor, terör yaratıyor, insanları baskı altına alıyor ve onlara saldırıyordu. Fakat bu kaosun ardında bir düzenleme olduğunun farkına varıyor musunuz? Tüm uygulayıcıların ve tüm insanların her bir düşüncesi ve de her bir hareketi çok yakından izleniyor ve net bir şekilde görülüyor. Bu "kaos"un ardında bir düzenleme vardır ve o ayarlanmıştı.

Evrenin yapısını öğrendiniz. Sizlere, boyutların, parçacıklardan gezegenlere doğru olan kavramı anlatmıştım. Fakat aslında bundan fazlasıdır. Dik olanlar vardır, yatay olanlar vardır….bir insanın parmağının ucu kadar küçük bir alanda bile sonsuz sayıda dünyalar var olmaktadır ve onların hepsi tanrılarla doludur. Kozmosun tamamında o kadar fazla sayıda canlı ve tanrı vardır ki ve onlar, hiçbir boşluk olmadan her yeri kaplamışlardır -hepsi size bakıyor; dünya üzerindeki her bir kişinin düşüncelerini yakından takip ediyorlar, çünkü dünya üzerindeki bu olay, tüm kozmik vücudu etkilemektedir. Dafa uygulayıcılarının her bir düşüncesi, genel durumun gidişatı, Fa-düzeltmesinin başarılı ya da başarısız olacağı, kozmosun geride kalıp kalamayacağını belirliyor. Bu olay işte bu denli devasa bir olaydır. Olaylar düzensizmiş gibi görünüyor olabilir, fakat aslında düzenlidirler; olaylar kaotikmiş gibi sergileniyor, fakat her şey, her bir kişi için detaylandırılmıştır.

Ben, elbette, bu zulmü kabul etmiyorum. Ben olayları tamamen merhametli bir yaklaşım tarzı ile çözüme kavuşturmayı istiyordum. Fakat ne eski güçler ne de eski kozmosta bulunan hiçbir yaşam bunu yapmayı başaramazdı; ayrıca bunu nasıl yapacaklarını da bilmezlerdi; onlar sadece işlerin tek bir yolla nasıl yapıldığını biliyorlardı. O da, İsa zamanında ya da aynı şekilde, Sakyamuni zamanında yapmış olduklarıdır. Ve aynı şey daha eski dönemlerdeki kutsal figürler için de geçerlidir -ister Sokrates olsun ister Musa ya da diğerleri- her durumda, hep aynı yöntem idi. Onlar, işleri sadece tek bir şekilde yapmayı biliyorlar. Bütün o kutsal figürlerin hepsi, buraya, insanoğlunun tanrısallığı anlaması için kültürel bir temel oluşturmak amacı ile geldi. Ve ben burada sadece son 5 bin yılda yaşananlardan bahsediyorum. Bu yüz milyon yıllık tarih içerisinde kaç adet 5 bin yıllık dönem yaşandı? 20 bin. O her bir dönemde, aşağı gelen ve insanoğlu için bir kültür oluşturulmasında rol alan göksel (tanrısal) varlıklar oldu. Kendi dönemlerinde oluşturdukları medeniyetleri yaratmaya ve insanoğlunun nasıl düşünmesi ve de ne şekilde davranması gerektiğini inşa etmeye devam ettiler. Sadece şu anda, modern zamanlara girilmesi ile birlikte, insanlar şu anki gibi olmuşlardır.

Her şey bu denli uzun bir zaman periyodunda ayarlanmıştır ve bu olay böylesine önemli bir olaydır, o yüzden her şey gerçekten çok iyi düzenlenmiştir. Hatta yürürken attığınız adımların ve adımlarınızın büyüklüğünün dahi ayarlanmış olduğunu söyleseydim, buna inanmayabilirdiniz. Hatta zulme uğrarken ne kadar çığlık atacağınız ve ne kadar darbeye maruz kalacağınız bile onlar tarafından ayarlanmıştı. Elbette, bir xiulian uygulayıcısının doğru düşüncelerinin varlığı ya da yokluğu bu şeyleri değiştirebilir, fakat çok fazla değil. Onlar sizin zihinsel durumunuzu çok iyi biliyorlar ve ne kadar dayanabileceğinizi de. Dolayısıyla, nasıl olur da olaylar düzensiz olabilir? [Bu olay], sayısız canlının, -kozmosun başından sonuna dek olan canlıların- Fa-düzeltmesinde kurtarılıp kurtarılamayacağını belirliyor. O nedenle bir düşünün: iyi planlanmamış bir şey olabilir miydi? Eğer her şeyin ne olduğunu görebilseydiniz, hangi ortam içerisinde olduğunuzu, hangi sosyal sınıfa ait olduğunuzu, hangi statülere sahip olduğunuzu, yapmış olduğunuz "tesadüfî" şeylerin neler olduğunu ya da "şansınızın" ne olduğunu -ki bütün bunlar sizin yolunuzun bir parçasıdır- bunun, uygulamanız içerisinde etmiş olduğunuz yemin yüzünden olduğunu ve hiçbir şeyin tesadüfen gerçekleşmediğini anlardınız.

Bir Dafa uygulayıcısı için xiulian ilk ve en büyük önceliğe sahiptir ve sadece kendinizi iyi bir şekilde geliştirdiğiniz zaman yürümüş olduğunuz yolun erdemli olduğu söylenebilir. Bu zulüm içerisinde, ÇKP'ye karşı kin besliyor olabilirsiniz ve içinizden bazıları ÇKP ile savaşmak için her şeyini riske etmeyi bile göze alabilir. Fakat buna değmez. Bu kötü partinin, eski güçler tarafından ayarlanmış sadece bir maşa olduğunun farkında değilsiniz. Sizler bir zamanlar görkemli tanrılardınız ve eski güçler, takıntılarınızı ortaya çıkarmak için sadece bu maşayı kullanıyorlar. Olayları bu şekilde yapmak istiyorlar, taşımamanız gereken düşüncelerle sizi dövmek (yenmek) ve günahlarınızın ve karmanızın üstesinden bu şekilde gelmek istiyorlar. Shifu onların bu yaklaşım tarzını benimsemiyor olsa da, yaptıklarını artık yapmış durumdalar. Daha önce bahsetmiş olduğum gibi, kozmosun bu canlıları, olayları nasıl ele almaları gerektiğini bilmiyorlar ve sadece bu yöntemi biliyorlar ve zulme sebep olan şey işte budur.

Hiçbir şey tesadüfen olmaz. Olayların nasıl da kaotik olduğu gibi bir yanılgıya varmayın, çünkü hiçbir şekilde kaotik değillerdir. Olaylar kendisini çeşitli şekillerde gösteriyor ve çeşitli takıntıları hedef alıyor; üzerlerine başka şeyler eklendikçe de kaotikmiş izlenimi yaratıyorlar. Her ne kadar kaotikmiş gibi görünseler de hiçbir şekilde öyle değillerdir. Şeytan birbiri ardına kargaşa yaratıyor ve her türlü yöntemi kullanıyordu; farklı olayların gerçekleşmesi, farklı uygulayıcıları hedefliyordu. Ve hep birlikte bakıldığında, o acımasız, kötü polis memurları tek kelimeyle alçak gibi görünüyorlar -fakat olaylar hiçbir şekilde kaotik (düzensiz) değildir- onları arkadan kontrol edenler "eski güçler" olarak isimlendirdiğim tanrılardır. Olaylar maalesef bu şekilde ilerlemiştir. Bir Dafa uygulayıcısı yeterli derecede doğru düşüncelere sahip olduğu müddetçe -şu şekilde ortaya koyacağım- eğer bir Dafa uygulayıcısının doğru düşünceleri yeterli ise -bu durumu kırıp geçebilirsiniz.

Bazı insanlar olayları: "benim doğru düşüncelerim o zamanlar çok güçlü idi, peki o zamanlar ben neden bu denli şiddetli zulme uğradım?" şeklinde anlayabilir. Gerçekten, her bir insanın yaşadıkları, elbette tek bir fabrikanın ürünü gibi olmayacaktır -aynı fabrikadan çıkmış gibi. Çünkü herkesin uzun var oluş sürecinde, farklı insanlar farklı takıntılar geliştirdiler; tarih süreci esnasında insanlar bilmeden çeşitli borçlar biriktirdiler ve her bir insanın xinxing'i ve de sahip olduğu takıntılar farklıdır; dolayısıyla, bunun bir neticesi olarak, insanların yolu farklılıklar göstermektedir. Hem katlanmaları gereken şeyler farklıdır hem de yaptıkları şeyler. O kötü polislerin, bu zulüm sırasında, insanlara karşı olan davranışları bile farklılıklar göstermiştir.

Bu zulüm ile bir şeyin değiştiğini düşünmeyin. Başlangıçta bizler kalbimizi sadece uygulamamıza vermiştik, fakat sonra bu kötü parti uygulama yapmamızı yasakladı ve Dafa'ya zulmetti; o yüzden biz de onlarla savaşmaya başladık gibi bir düşünce taşıyor olabilirsiniz. Durum bu değildir. Ben bu kötü ÇKP ile savaşmak ile ilgili hiçbir şey söylemedim. Buna değmez. Ben sadece eski güçlerin düzenlemiş olduğu şeyleri kabul etmiyorum. Gelecekte olayları elbette ki tersine çevireceğim, fakat şu anda genel durum budur.

Her bir uygulayıcının, tarih boyunca, dünya üzerinde ne denli uzun ve bitmek bilmeyen bir tarih yaşamış olduğunu sadece bir düşünün. Ve insan dünyasındaki prensipler tersine çevrilmiştir; size iyi gibi görünen bir şey, diğer taraftan baktığınız zaman kötüdür. Size burada güzel kokan bir şey, orada iğrenç olarak görülür. Her şey tersine çevrilmiştir. Bu durum içerisinde, xiulian gerçekten çok zordur ve doğru düşünceleri sürdürebilmek daha da zordur. Fakat her şey tam olarak böyle olduğundan dolayı insan takıntılarınız kendilerini gösterebilir. İyi iş çıkaranlar pozitif doğrultuda ilerleyecek, zayıf davrananlar ya da içine bakmayanlar ise aksi istikamette yol alacaklardır. Ben burada sadece uygulayıcılardan bahsetmiyorum -aynı ilkeler sıradan insanlar için de uygulanmaktadır.

İnsan tarihi boyunca bu şekildeydi. Eğer olaylara uygun şekilde bakamaz iseniz, eğer kendinizi bir uygulayıcı olarak göremez ve içinize bakamazsanız, gerçekten xiulian uygulamak için hiç bir yolunuz olmayacaktır ve bu durum, zulüm dönemi için daha da geçerlidir, fakat sizler doğru düşünceler geliştireceğiniz yerde, büyük bir nefretin oluşmasına izin veriyorsunuz. Bu kötü ÇKP gerçekten çok alçak ve yakın bir gelecekte elbette ki yok olacak. Fakat kötü bir insanın ne olduğunu ve iyi bir insanın ne olduğunu biliyor musunuz? Eğer zihniniz nefret ve fesat ile doluysa, hepiniz bir düşünün: o kişi ne türden bir canlı olacaktır? Ve kendisini davranışlarınızda gösterecektir; hatta bakışlarınızda -insanlar sizde bir şeytan göreceklerdir. Ben burada bazı Dafa uygulayıcılarının zayıf bir şekilde xiulian uyguladığını söylemiyorum. Onların, kendisini tam olarak geliştirmiş olan kısımları, ayrılmıştır. Çünkü burada, bu insan tarafında, insan kısmınız kaldığı sürece, kötü unsurlara ve kötü düşüncelere sahip olacaksınız ve o şeyler yüzey seviyesine daha yakın oldukça, daha kötü belireceklerdir. Shifu'nun size Fa'yı öğretmesinin sebebi, bu konuları anlatmak ve anlamanıza yardımcı olmak içindir.

Hiçbir şey değişmedi. Shifu hala başlangıçtaki ile aynı Shifu'dur ve evrenin Fa'sı hiçbir zaman değişmeyecektir. (Coşkulu alkış) Olan sadece şudur ki, bu zulüm esnasında, bu sözüm ona "test" esnasında, bazı insanlar takıntılarını bıraktı, bazılar ise bırakmadılar ve bazıları da takıntılarını arttırdılar. Bu sözüm ona test esnasında işte bu şekilde davrandılar. Değişen sizlersiniz, değişen Dafa uygulayıcılarıdır ve eğer pozitif yönde değişmezseniz, negatif doğrultuda değişirsiniz, buna hiç şüphe yoktur.

Mevcut duruma bakıldığında, olaylar büyük ölçüde değişime uğradı. Tarihsel olarak bakıldığında, ne kendi iktidarlarının ebedi kalacağını ümitle iddia edenler ne de kendi uluslarının kuvvetli ve dayanıklı olacağını söyleyenler, bunu hiçbir zaman başaramadılar. Hanedanlar ve saltanatlar birbiri ardına geldi, gitti ve Kızıl Rejimin de ortadan kalkışı başlamak üzere. (Alkış) Hiç kimse tarihin akışını değiştiremez, çünkü o, tanrılar tarafından ayarlanmıştır. Tarihin gelgitine kim karşı gelirse, kendisini aptal yerine koymuş olur; çağlar boyunca bunun gibi birçok örnek mevcuttur. Kötü ÇKP'yi kimse kurtaramaz. Şimdi bu arada, Dafa öğrencileri için ortamınız kolaylaşırsa, kendi uygulamanıza daha çok dikkat etmek zorundasınız. Çünkü varlığını fark edemediğiniz takıntılarınız için ortam kolay olacaktır ve büyük olasılıkla takıntılarınızın büyümesine izin vereceksiniz. Tetikte olduğunuzdan emin olmalısınız. Durum ne olursa olsun, kendi gelişiminize dikkat etmelisiniz. Başta var olan aynı kalp ile sonuna kadar yürürseniz eğer, şüphesiz başaracaksınız. (Coşkulu alkış)

Bir düşünün: değişen siz kendiniz değil misiniz? Dafa öğrencilerinin yaşadığı testler ve zorluklar, insan perspektifinden bakıldığında kahramanca bir masaldır; tanrısal perspektiften ise yolculuk gerçek altının sertleştiği ve ocakta işlendiği bir süreçtir. Xiulian'de büyük dalgalar kumları eler. Bunların hepsi tarihte aktarılacak ve sonsuza dek aktarılabilir. (Alkış) Bu olay tamamlandığında, bu zaman sürecinde Dafa öğrencileri her ne şekilde yaptılar ise o şekilde kalacak ve ikinci bir şans olmayacak, çünkü kötülük artık var olmayacak. Şeytani şeyler güçsüzleştikleri noktaya kadar kademeli olarak yok ediliyorlar, dolayısıyla sizi tekrar test etmeleri için bir başka fırsatları olmayacak veya en baştan o süreçten geçmeniz için başka fırsatınız olmayacak. Her ne yaptıysanız, muhtemelen o şekilde kalacak. Neyse ki, bu olay henüz tamamlanmamıştır. Bir Dafa öğrencisi olarak, hangi ortamda olursanız olun, iyi ve hatta en iyisini yapmalı ve hızlı bir şekilde kusurlarınızı ve sahip olmamanız gereken şeyleri yok etmelisiniz.

Hangi mesleğe sahip olursanız olun, yüksek mevki sahibi olmak veya herhangi bir sosyal sınıfta yer almak fark etmez -tüm insan toplumu sizin gelişiminiz için bir sahnedir! Bunu mecazi anlamda söylemiyorum. Ayarlamaların milyonlarca ve de milyonlarca yıl öncesine kadar gittiğinin farkında mısınız? Düşük seviyeli kişisel gelişim uygulamaları, sadece tapınak veya dağlarda uygulama yapmayı bilirler. Tüm insanlığın, Dafa öğrencileri için bir sahne olarak tasarlandığının hiç farkında değiller. Herhangi bir yerde uygulama yapabilirsiniz; sadece olayları nasıl ele aldığınız önemlidir.

Günümüzde gerçekleşen veya gelecekte gerçekleşebilecek olan siyasi istikrarsızlıklar ve de değişimler sizin gerçekten dikkatinizi çekebilir. Fakat Dafa öğrencileri olarak sizler, son on yıldan fazla süredir var olan ağır testlerden geçtiniz, bunların ne için olduğunu görebilmeniz gerekiyor. İnsan dünyasında olan şeyler, insan dünyasında meydana gelen doğal değişimlerdir. Ve tabii ki tüm o şeylerin, tanrıların sistematik ayarlamaları olduğunu biliyorum. Bu şekilde yürür. Siyasi olaylara karışmayın ve sıradan insanların sizi kışkırtmalarına izin vermeyin. Son yıllarda birçok demokrasi aktivisti ve siyasi örgüt bize destek oldu ve karşılığında [bazılarınız] onların aktivitelerine katıldınız. Fakat bir uygulayıcı olduğunuzun farkında olmalısınız ve bizler siyasi şeylere karışmayız. Sizleri, yapılması gereken daha büyük, muazzam şeyler bekliyor.

Hong Kong'daki son olaylar büyük etki yaratıyor ve birçok insan yakından takip ediyor. Medya, olayların gerçek yüzünü yansıtabilir, editoryal çalışmalar yürütebilir, Dafa uygulayıcılarına zulmeden kötü ÇKP'yi teşhir edebilir. Anakara Çin, Hong Kong'daki mevcut olaylar ve diğer uluslararası olaylar hakkında Epoch Times'ın dürüst ve gerçekçi haberciliği, gazeteye önemli derecede itibar ve gelişim kazandırmıştır. Bir medya şirketinin haberle ilgili yayın yapması veya yorumda bulunması uygundur, fakat bireysel olarak her istediğimizi yapamayız. Sizler uygulayıcılarsınız, dolayısıyla siyasi çekişmelere değil, kendi gelişiminize odaklanmalısınız. Bu mutlaktır; bu asla değişmeyecek olan bir şeydir. Eğer doğru yolda kalmaz isek, sadece çok hafif bile yoldan saparsak, insanoğlu bitecek, insanlık için tüm umutlar kaybolacaktır ve aynı şey kozmos için de geçerlidir. Kozmostaki tüm canlılar ve hatta insanoğlu, Dafa öğrencilerinin doğru yolda kalıp kalmadıklarını yakından izliyorlar.

Daha belirgin bir şey hakkında konuşayım. Dafa uygulayıcıları ardı ardına Dafa projeleri başlattılar ve bazı uygulayıcılar sıradan insan dünyasında iş yapıyorlar ve Dafa'ya katkıda bulunmak istiyorlar, fakat muhasebe defterlerinizin ve kayıtlarınızın açık ve temiz olması gerektiğini hatırlatmalıyım. Bunun sebebi, ne yaparsanız yapın, Dafa uygulayıcısının insani tarafının bunu yaptığı görülecektir ve insanlar bir şey yaptığında, insani takıntılar eyleme geçer. Kendiniz için standartları gevşetip dilediğiniz gibi davrandığınızda, tanrılar meseleye sizin gibi bakmazlar. Dafa projesinin finansal faaliyetleri sağlam yönetilmez ise ve birilerinin motivasyonu gerçekte doğru değilse, o zaman günahlar çok büyük olacaktır, çünkü yaptığınız şey sadece kişisel bir leke değil aynı zamanda Dafa uygulayıcılarının yolunu baltalamaktır.

Buna benzer dersler olmuştur ve tanrılar şimdi bazı insanlara diğerlerinden farklı bakıyorlar, fakat bu insanlar bunun farkında değiller, hala dikkat etmiyorlar ve hala sürüklenmekteler. Söylemek zorundayım: Dafa uygulayıcıları tarafından yürütülen herhangi bir projede, para işin içindeyse, kuvvetli muhasebe sistemi kurmak ve mevcut yasaları ihlal etmemek zorundasınız. Normal şirketlerde olduğu gibi yönetmelisiniz. Buna mecbursunuz! Hilekâr yollara kesinlikle başvuramazsınız! Bu zulüm olmasaydı, bu tür projeleri başlatmanıza kesinlikle izin vermezdim.

Eğer bir şirket kurmak veya bir proje başlatmak istiyorsanız, sadece Dafa uygulayıcılarının projesi olarak düşünseniz bile, başlamadan önce kuvvetli bir muhasebe sistemi kurmak zorundasınız! Aksi takdirde, bunu yapmayın! İşleri yönetmeniz için titiz bir sisteminiz olmak zorundadır! Shifu bir konuyu gündeme getiriyorsa, buna uyulmak zorundadır. Eski güçlerin size zarar vermesi an meselesi olabilir. O sebeple hepinize söylüyorum ki, bunları iyi bir şekilde yürütmelisiniz.

Bir diğer konuda şudur ki, Dafa uygulayıcıları anakara Çin'i terk ettikten sonra uygun şeyler yapmıyorlar. Peki, bunu neden sürekli gündeme getiriyorum? Çünkü Çin'i terk eden uygulayıcı sayısı, eskiden beridir Çin'in dışında yaşayan uygulayıcı sayısını geçmiş durumda. Orayı terk ettikten sonra, bazıları Falun Gong uygulayıcısı olarak sığınma talebinde bulundu, fakat daha sonra kendi özel hayatlarının tadını çıkarmaya odaklanarak yaşamaya başladılar ve şu an hiçbir insan kurtarma faaliyetine katılmıyorlar. İnsanları kurtarmak, Dafa uygulayıcılarının sorumluluğudur ve kesinlikle bundan kaytaramazsınız! Eski güçler sizi gerçekten kabul edilemez bulduklarında, tehlike altındasınız demektir! Çünkü yaşamınız, varlığınız, bunun için buraya geldi. Bazı Dafa uygulayıcıları Çin'de iken çok iyi iş çıkaramadılar ve başta uygulamalarını iyi yapmadılar ve yurtdışına çıktıktan sonra hala çok sayıda insani takıntılara sahipler! Birlikteyken çatışmalara sebep oluyor ve işleri zorlaştırıyorlar. Hala çok sayıda insani takıntılara sahipler ve bazıları da, en azından Dafa uygulayıcılarının yapması gerekenleri yapmak için ileri adım atmadılar. Fakat eğer insanları kurtarmak için çalışmıyorsanız, siz bir Dafa uygulayıcısı değilsiniz demektir. Bu, Dafa uygulayıcılarının sorumluluğudur.

Tüm bunları söylememe rağmen, hiç kimse sizi uymaya zorlayamaz. Xiulian kişinin kendi meselesidir. Eğer xiulian uygulamayı bırakmaya karar verirseniz, sorun değil. Ve eski güçlerin sizi nasıl ele alacakları konusu, onlara kalmıştır. Bazı insanlar zulüm sırasında yaşadıklarına dayanamadılar ve daha dengeli bir yaşam arzuladılar ve şimdi yurtdışındalar, kendilerine sakin bir yer buldular; konforlu ve kolay bir hayatın tadını çıkarmaya başladılar. Yaralanmış kalbinizin iyileşmesini beklemek normaldir, ancak Dafa uygulayıcılarının yapması gerekenleri yapmak zorundasınız, çünkü zaman kimseyi beklemez.

Olayların bir bütün olarak nasıl değişiyor olduğuna baktığımızda, kötü ÇKP parçalanmadan önce veya Falun Gong zulmünü bitirdiğini duyurmadan önce, makineleri çalışmaya devam edecektir; her ölçüdeki çarkı dönmeye devam ediyor ve zulüm örnekleri hala farklı bölgelerde devam ediyor. Zulme karışan bazı insanlar bazı şeyleri anlamaya başladılar ve durdular, hatta şimdi biraz pozitif görünüyorlar. Bu durum genelde daha büyük değişimlerin yansımasıdır. Yani ÇKP'nin Falun Gong zulmünü durdurmak için talimat gönderdiğinden değil. Öyle bir şey yapmadı, o sebeple makineleri hala çalışıyor. Olan olaylar, insanların Dafa uygulayıcılarına karşı tutumlarına yansımıştır, bu birçok bölgede sıkça meydana gelmiştir. Bazı durumlarda Dafa uygulayıcılarına gaddarca zulmeden 610 Ofisinden polis memurları uygulayıcıları ziyarete gelmiş ve şöyle demişlerdir: "Bu işe artık bulaşmayacağız" ve ne kadar üzgün olduklarını ifade etmişlerdir. Fakat söyleyebilirim ki, bu bir politika değildir, kişisel hareketlerdir. Belki bu onların doğru düşünceler taşıması ile olmuştur veya belki de kurnaz düşüncelerden kaynaklanmıştır -Falun Gong'a karşı kampanyanın bitmesinden sonra, insanların kendilerinden öç almasından korktukları için.

Her durumda, olaylar genel olarak değişime uğruyor. Fakat değişimlere rağmen, siz bir uygulayıcısınız. Sadece etkilenmeden kaldığınız zaman her durumun üstesinden gelebileceğinizi size daha zulmün en başında söylemedim mi? Bazı insanlar bunun evde hareket etmeden oturup, dışarı çıkmamak anlamına geldiğini düşündüler. Durum genel olarak değişiyor. Zulmün korkunç durumu, insani takıntılara gerçekten isabet edebilir, bunun yanında, olumlu bir durum da insan takıntılarını teşvik edebilir. Bir kişinin kalbi ve zihni dış etkenlerdeki değişimden kolayca etkilenirse, bir uygulayıcı için etkisi ciddi olacaktır.

Birçok öğrencinin hala soruları olabilir ve çok uzun bir yoldan geldiler. Shifu genel anlamda bir şeyleri açıklayabilir. Şimdi sizin için biraz zaman ayıracağım ve soru kâğıtlarını iletebilirsiniz. (Coşkulu alkış) Fakat Dafa uygulayıcıları olduğunuz için şöyle sorular yazmamanızı tavsiye ediyorum: "Ailem şu tarz sıkıntılar yaşıyor" veya "Neden vücudum karma yok etme sürecinden geçiyor." Bana soracak olursanız size sadece bir şey söyleyebilirim: uygulayıcı olduğunuz için bunları yaşadınız ve uygulayıcı olduğunuz için bu şeylerin -pozitif veya negatif- hepsi iyidir. (Coşkulu alkış) Çünkü bunlar xiulian yolunda kendinizi geliştirmeniz için yaratıldı.

Tamam, şimdi soru kâğıtlarınızı iletebilirsiniz (Coşkulu alkış) (Shifu oturur)**********SORU - CEVAP**********

Öğrenci: Yakın zamanda bölgemizdeki uygulayıcılar, zulme karşı aktif şekilde çalışmak için sıradan insan formatını kullanarak [rejimin] "Disiplin Teftiş Gruplarına" zulümleri açıkladılar. Ayrıca anakara Çin'de şeytani despot Jiang'a karşı yaygın şekilde davalar açmamız gerektiğini de anladık. Bunlar biz Dafa uygulayıcılarının yapmayı denemesi gereken şeyler midir?

Shifu: Bir Dafa uygulayıcısı olarak, bir şeyin bu zulmü açıklamaya ve dünya insanlarını kurtarmaya yardımcı olacağını düşünüyorsanız, o zaman durmayın yapın. Ancak onu insani bir duygu ile tamamen intikam almak için yapıyorsanız, yapamazsınız. Ve kötü ÇKP'nin bazı kurumlarına zulmü kınayan materyaller dağıttığınızda, kendi güvenliğinize de dikkat etmelisiniz, çünkü o kurumlar kötü ÇKP'ye hizmet etmek için varlar.

Öğrenci: Birçok uygulayıcı arkadaşımız zulme karşı çalışmak ve tüm canlıları kurtarmak için sıradan insan yasalarını kullanıyor, fakat temel seviyede, zulüm ile mücadele edemediğimizi sürekli hissediyoruz. (Shifu: "Neden zulme karşı ayakta duramıyorsunuz? Shifu bile onu onaylamıyor.") Eğer ana rolü oynama konusunda iyi bir iş çıkarabilirsek, gerçek adalet duygusuna sahip avukatlar ile iyi bir şekilde çalışıp gerçek sonuçlara ulaşabilirsek…

Shifu: Evet, zulme karşı bir şeyler yaptığınızda, aslında insanlara gerçeği açıklıyor ve yaşamları kurtarıyorsunuz. Neden kötü ÇKP insanların düşüncesini değiştirmek istiyor? Neden rejim geleneksel kültürü yok ediyor? Neden şeytani fikirleri ile insanların beynini yıkıyor? Tarihte hiç bir rejim ile bu gerçekleşmemişti ve hiçbir din bu ölçüde bir şey yapmamıştı -kötü dinler ve tarikatlar bile onun yanında sönük kalır. Eğer dikkatlice bakarsanız, bu insanoğlunu yıkan bir şeytan değil midir? Yine de, kozmosun gerçek şeytanı değildir. O ne kozmosun şeytanıdır, ne de normal bir varlıktır. O bir mutasyondur. Bu mutasyon, özellikle insanoğlunun eski çağlardan bugüne kadar geliştirdiği ve insanların Fa'yı elde etmesini ve anlamasını sağlayan düşünme şeklini yıkmayı hedefliyor. "Ateizm" nedir? O, kendi içinde, son derece şeytanidir. İnsanoğlu tanrılar tarafından yaratılmıştır ve kozmos bile tanrılar tarafından yaratılmıştır. [Şeytani ÇKP] tanrılara ihanet etmenizi söylüyor ve böylece tanrıların sizi terk etmesini sağlıyor.

Öğrenci: Anakara Çin'deki koordinatörler birbiri ardına topluca zulme uğradılar. Birçok koordinatör doğru düşünceleri sayesinde şeytanın karanlık deliklerinden çıkmayı başardı, fakat daha sonra hastalık karmasından öldü. Bu, birçok bölgede koordinasyon çalışmasının devamlılığını bozdu ve insanların gerçek bir bütünlük oluşturmasına engel oldu. Sanıyorum, farklı projelerimiz yoluyla koordinasyon sistemi oluşturabilirsek eğer…

Shifu: Dafa öğrencileri bazı şeyleri yapma konusunda yollar bulduğu zaman, başlangıç noktalarının iyi olduğunu düşünüyorum, ancak, eğer insanlar ile bu şeytani ortamda temas kurmaya çalışıyorsanız, son derece emniyetsiz olacak ve o bölgelerdeki uygulayıcılara tehlike yaratacaktır. Bu açıdan değerlendirmeniz gerekir. Aslında, hepiniz Fa'yı edindiğiniz için, o Dafa öğrencilerinin diğerleri ile temasta olup olmamasına bakılmaksızın, Dafa'nın mevcut durumunu bildikleri sürece, internete girebilir ve internet ablukasını delebilirlerse, mevcut durumdan haberdar olabileceklerdir, çünkü tanrılar göz kulak olmaktadır.

Tabii ki, eğer koordineli bir şekilde işleri yaparsanız, bu çok daha iyi olacaktır, fakat güvenliği dikkate almalısınız. En azından, işleri geniş çapta şu an yapamazsınız ve farklı bölgelerdeki uygulayıcıların isim listelerini geniş çaplı toplayamazsınız! Kim bunu yapar ise kötü bir şey yapmış olur.

"Bazı koordinatörler hastalık karmasından dolayı öldüler"… Ben asla özellikle koordinatörler daha iyi uygulama yaparlar demedim. Ben asla koordinatörler Dafa uygulayıcılarımız arasında en iyi uygulama yapanlardır demedim. Aslında uygulamasını oldukça iyi yapan, az bilinen veya az dikkat çeken birçok insan var. Koordinatörler başlangıçta göreve atandılar, çünkü gruba ilişkin konularda düşünmek için isteklilerdi. Tabii ki, koordinatörlerin birçoğu çok iyi uygulama yaptılar ve az sayıda değiller, fakat [uygulama açısından] sırf koordinatör oldukları için onları farklı sınıflandırmıyorum. Herkes gibi, koordinatörlerin de kendi kişisel gelişimleri üzerine çalışmaları gereken konular var; yoksa onlar tanrısal varlıklar olurlardı. Bir kişi insan olduğu sürece, xiulian uygulamalıdır. Koordinatörler de herkes gibi insani takıntılar sergilerler ve çok güçlü takıntıları veya geçmişten gelen farklı türlerde karmik borçları olabilir. Her canlının yolu ve dolayısıyla da karşılaştıkları durumları çok karmaşıktır. Çok kritik anlarda, başarılı olup olamayacağınıza dair bir yol ayırımına geldiğinizde, eğer kötü iş çıkarırsanız hayatınızı kaybedersiniz, fakat iyi iş çıkarırsanız, onu aşarak kırıp geçersiniz.

Öğrenci: 2009 yılında Shifu, Shen Yun'ün Çin'e döneceğini söylemişti. Aradan birkaç yıl geçti ve uygulayıcıların çoğu, bu kötü ÇKP dağılmadan, Shen Yun'ün Çin'e gelemeyeceğini düşünüyor. (Herkes gülüyor)

Shifu: Shen Yun kesinlikle Çin'de gösteri yapacak. (Coşkulu alkış) bunun ne zaman gerçekleşeceği ise, Fa-düzeltmesinin nasıl ilerleyeceğine bağlıdır ve Fa-düzeltmesinin genel zamanlamasına.

Öğrenci: Bir Dafa uygulayıcısının kaçırılması olayı, uluslararası kamuoyunun dikkatini çekti ve Kanada konsolosluğu yargı sürecini gözlemlemek için mahkemeye bir temsilci gönderdi, fakat bizim medyamız bu konuyu düzenli bir şekilde haber yapmadı.

Shifu: Bu konudan bahsedecek olursak, sıradan insanların işlettiği medya şirketleri ile kıyaslayacak olursak, Dafa uygulayıcılarının medya şirketleri, temel altyapı ve profesyonellik seviyesi anlamında, hala onların gerisindedir. Buna hiç şüphe yok. Fakat Fa-düzeltmesinde gerçekleri açıklama işi anlamında genel olarak konuşacak olursak, büyük bir etkiye sahip oluyorlar. Fakat bununla birlikte, ben sizin medyanızın standarda hep daha da fazla yaklaşmış olmasını umuyorum. Fakat şu anda o kadar da fazla sayıda hünerli kişiye sahip değilsiniz. Sadece bu Dafa uygulayıcılarına sahipsiniz. Sadece bu gibi zorlu durumları aştığınız zaman, eski güçler sizin kudretli erdeme sahip olduğunuzu düşüneceklerdir. Her şey çok zorludur. Eğer çok fazla yetenekli ve becerikli insana sahip olsaydınız ve işlerin yapılması çok kolay olsaydı, kudretli erdem kazanamadığınızı düşünürlerdi. Ve eski güçlerin tam olarak yapmak istediği şey budur. Onlar olaylara bu şekilde bakıyorlar ve her şeyi bu şekilde yapıyorlar.

Elbette, medya anlamında, sırası gelmişken söylemek istediğim bir şey var: bazen Dafa uygulayıcıları hakkındaki önemli haberleri yayınlamıyorsunuz. Ne yaptığınız konusunda net olmalısınız. Geçmişte, Çin'den gelmiş olan çok sayıda Dafa uygulayıcısı yoktu, fakat medya şirketlerimiz Dafa uygulayıcılarının neler yaşıyor olduklarını genel anlamda yakından takip ediyordu. Ne yaptığınızı biliyor musunuz? Kimin medyası olduğunuzu bilmelisiniz. Bugünlerde, yapmanız gereken şeyler konusundaki bakış açınızı kaybettiniz ve Dafa uygulayıcıları hakkındaki önemli haberleri yayınlamıyorsunuz. Şu ana dek bunu çok defalar tekrarladım, fakat bunu önemli bir şeymiş gibi ele almadınız ve hatta medya işi konusundaki yaklaşımınızı, kendi şahsi duygularınız temeline oturtuyorsunuz. Bir Dafa uygulayıcısı olarak, kendi kişisel uygulamanızda iyi ya da kötü iş çıkarmış olmanız başka bir şeydir, fakat eğer bu önemli şeyleri, [Dafa uygulayıcıları ile ilgili şeyleri] gerektiği gibi ele alamazsanız, gelecekte eski güçler size büyük belalar açmak için geleceklerdir. Buna kesinlikle dikkat etmek zorundasınız. "Ben bu konumda olduğum için, şu anda tüm kararları ben alabilirim" şeklinde düşünmeyin. Sizin sorumluluğunuz aynı şekilde devasadır ve olaylar zayıf bir şekilde ele alınırsa, problem de aynı şekilde devasa olacaktır. Sahip olduğunuz güdünün yoldan birazcık bile sapması kabul edilemez bir şeydir.

Daha önce de bahsetmiş olduğum gibi, kozmosta sayısız canlı vardır. Sizlere, Fa-düzeltmesini, kozmik vücudun ortasından başlayarak yaptığımı ve her iki tarafa doğru ilerliyor olduğumu söylemiştim. Fa-düzeltmesinin henüz insanların olduğu yere ulaşmamış olmasının sebebi, henüz en sona dek ulaşmamış olmamdır. Ben, her iki tarafa doğru ilerlemekteyim; bu tarafta, henüz yüzey kısma ulaşmadım. Öteki tarafta ise, henüz en tepeye dek ulaşmadım. Kozmik vücut o kadar devasadır ki, tanrılar için bile akıl sır erdirilemez bir şeydir. O denli büyük sayıda canlı vardır ki, onları saymanın ya da hayal etmenin hiçbir yolu yoktur. Bazen ben bile şok oluyorum. Çok sayıda canlı sizi dikkatle izliyor. Her bir düşünceniz ve her bir davranışınız, sayısız canlı tarafından izleniyor! Burada söylediğim şey, her bir kişinin tüm düşüncelerinin sayısız tanrı tarafından izleniyor olduğudur! Onların hiçbiri araya girip müdahale etmiyor, hepsi sadece izliyorlar ve en sonunda da sizin, bir canlı olarak, yeterli olup olmadığınızı değerlendireceklerdir.

Öğrenci: Kötü partinin Çin'deki merkezi yetkilileri, bilgi şeffaflığı uygulayacaklarını iddia ediyorlar. Dafa uygulayıcıları, farklı bölgelerdeki beyin yıkama organizasyonların yasal temeldeki kurulma nedenlerinin halka açıklanmasını, zulme katılmış insanların isim ve pozisyonlarının ve zulümde kullanılan paranın kaynağının açıklanmasını istiyorlar. Bu yolla zulmü açıklamak uygun mudur?

Shifu: Eğer bunu yapmanız gerektiğini hissediyorsanız, o zaman yapın. Her durumda, Dafa uygulayıcılarının amacı, gerçekleri açıklamak ve insanları kurtarmaktır. Bu şeylere karar vermek size bağlıdır. Shifu, tüm durumu gözlemliyor ve problemlerin çıkmasını engelliyor. Kişisel uygulamanız anlamında konuşacak olursak, Fa bedenlerim her şeyi izliyor ve ben çok özel konulara doğrudan iştirak etmiyorum. Aksi takdirde, eğer insan takıntılarınız güçlü bir hale gelseydi, benimle bile bir tartışmaya girebilirsiniz. (Herkes gülüyor) Fakat bu uygulama yolunu gerçekten siz kendi başınıza yürümek zorundasınız; sadece o zaman geçerli sayılır. Nasıl yürümeniz gerektiğini ben söyleseydim, o zaman uygulama yolunuz geçerli sayılmazdı. İşte o yüzden, bazı insanlar sürekli olarak Shifu'ya sormak istiyorlar -bazı küçük şeyler yaptıklarında onu Shifu'ya sormak istiyorlar- bazen işaret ediyorum, bazen ise gerçekten cevap vermiyorum. Onlar da "Shifu bana neden bu şekilde davranıyor?" şeklinde düşünüyor olabilirler. Fakat eğer size gerçekten cevap verseydim, yürüdüğünüz xiulian yolunu bozardı. Eğer onun tek bir adımı bile atlanırsa (eksik kalırsa), olmaz. O yüzden, onu bozamam. (Shifu gülüyor)

Öğrenci: San Francisco, anakara Çin'den gelen pek çok turistin ziyaret ettiği bilinen turistik bir kent ve Çin Mahallesi de, şehirde gerçeği açıklamak için önemli bir yer. San Francisco'da yüzlerce uygulayıcı var, fakat çok sayıda uygulayıcı, Çin Mahallesinde ve turistik alanlarında gerçeği açıklamayı önemli bir şeymiş gibi görmüyor. Bu yüzden, Çin Mahallesinde ve turistik alanlarda bugüne kadar geçen uzun zaman içerisinde gerçeği açıklayan çok sınırlı sayıda uygulayıcı vardı. Çoğu zaman da, bir alanda, sadece bir kişi oluyordu.

Shifu: Hepiniz bunu duydunuz mu? Gerçekten daha fazla uygulayıcının orada bulunmasını ve daha çok insanı kurtarmasını umuyorum. Neler yapıyordunuz? Özellikle yeterince iyi olamamış kişiler, buraya geldiğiniz günden bu yana neler yapıyordunuz?

Öğrenci: Bazı Dafa öğrencilerinin çocukları büyüdü ve şu anda yetişkinler. Bizim uygulama durumumuz onları hala etkiliyor mu?

Shifu: Kesinlikle etkileyebilir. Bazı Dafa uygulayıcılarının çocukları küçükken gerçekten hiçbir fikre sahip değillerdi; egzersizleri yetişkinler ile birlikte yapıyor ve oldukça iyi davranıyorlardı. Onlar küçük çocuklar oldukları için, Göksel Gözleri ile bazı görüntüleri görebiliyorlardı ve bu durum size de faydalı oluyordu, fakat büyüyünce kendi fikirlerini geliştirdiler ve toplumdan güçlü bir şekilde etkilenmeye başladılar; eğer onlara karşı çok yumuşak olursanız, genel eğilimleri takip edeceklerdir. Dafa uygulayıcılarının gerçekten son derece kötü davranış gösteren çocukları yok mu? Bazı durumlarda sıradan insanların çocuklarından bile kötüler.

Öğrenci: Son yıllarda anakara Çin'den oldukça fazla sayıda uygulayıcı bizim bölgemize geldi. Fakat büyük çoğunluğu yasal bir statü elde ettikten sonra ortadan kayboldu; insanları kurtarma işine nadiren katılıyorlar. Bugünkü Fa konferansından önce, Shifu bununla ilgili bir Fa öğretmesine rağmen, bu problemlerini fark edemediler. Bazıları, Fa-Düzeltmesi Dönemi Dafa Uygulayıcıları olma sorumluluğunu unuttu.

Shifu: Evet, gerçekten. Bu durum bazı ülkelerde meydana geldi ve son yıllarda böyle insanlar hep var: Ben Fa'yı öğretirken, ortaya çıkıyorlar, fakat bütün yıl boyunca onları hiç görmüyorsunuz ve ne yaptıkları ile ilgili hiçbir fikriniz yok. Ben ne zaman Fa'yı öğretsem, geliyorlar. Fakat bana ait olan bu Fa, keyfinize göre dinleyebileceğiniz bir şey değildir. Onlar Cennetin sırlarıdır, dolayısıyla onu dinledikten sonra, eğer Dafa öğrencilerinin yaptıklarını yapmazsanız, Cennetin sırlarını gizlice dinlemiş olmuyor musunuz? Eski güçlerin, uygulayıcı olmayan kişilerin Cennetin sırlarını öğrenmelerine izin vereceklerini mi düşünüyorsunuz? Bu tehlikeli değil midir?

Öğrenci: Son zamanlarda Çin'den gelen pek çok uygulayıcı eski uygulayıcıların yanında sahte isimler kullanıyor.

Shifu: Doğru, şu anda yurt dışında olduğunuza göre hala neden korkuyorsunuz? Hala açık ve doğru bir şekilde davranamıyorsunuz ama tanrılar sizin her düşünce ve davranışınızı izliyorlar. Rahat bir ortamda bile hala böyle misiniz? Eğer sürekli korkmaya alıştıysanız, eğer böyle bir eğilim geliştirdiyseniz, o zaman acele edin ve bunu düzeltin. Eğer bu zihinsel durumu sürdürürseniz, o zaman bu bir problemdir. Bu bir takıntı değil midir? O zaman başkalarının sizinle çalışması imkânsız olur. Eğer sizin kim olduğunuzu kimseler bilmezse, insanlar sizin bir ajan olduğunuzu düşünmeyecek midir?

Öğrenci: Bizim bölgemizde insanlar haftalık Fa çalışması sonrası, düşüncelerini paylaşmaktan kaçınıyor. Zaman içerisinde, bizim tek beden olmamızı engelleyen görünmez bir engel oluştu. Haftalık Shen Yun paylaşım toplantılarımıza katılan insan sayısı da çok az. Bununla beraber, bölgemiz Shen Yun biletlerini satma konusunda da kötü bir iş çıkardı ve sorumluluk üstlenmiş olan kişilerin büyük çoğunluğu durumu nasıl değiştireceklerini bilmeden, ilgisizleştiler.

Shifu: Sorumluluk üstlenmiş olan kişiler, bir bölgedeki uygulama durumunun iyi mi yoksa kötümü olacağı ile ilgili hayati rol oynarlar. Bir kişi fazlaca insan takıntısına sahip ise ve her şeyden korkuyorsa -ne kadar korkuyorsa- bir o kadar sorun ortaya çıkar. Sorumluluk üstlenmiş birisi olduğunuz zaman, Shifu o uygulayıcıları size emanet etmiş demektir, fakat onların iyi ya da kötü uygulama yapıp yapmadıkları konusunda kendinizi herhangi bir şekilde sorumlu hissetmiyor musunuz? Evet, sorumlusunuz. Bazı bölgelerdeki uygulama durumlarının oldukça gevşek olduğunu gördüm. Eğer sıradan insanların bir şirketinde çalışıyor olsaydınız veya bir işte çalışıyor olsaydınız ve işleri bu şekilde yapsaydınız, o zaman işi yarım gönüllü olarak yaptığınızı düşünürlerdi. Dafa uygulayıcıları yarım gönüllü bir iş yapabilirler mi? Bu çok ciddi bir iştir. Ama elbette, söylediğim gibi, insanların uygulama durumları farklılık gösterir ve her insanın Fa'yı anlama derecesi ve uygulama durumu da öyle. Dolayısıyla, bunlar ortaya çıktıkça, farklılıklar oldukça büyür. Her şeye rağmen, son on yıldan fazladır, bu denli sancılı bir dönemden geçtiniz, fakat yine de bunu değerlendirmeyi bilmiyorsunuz.

Bunu söylememe rağmen, ona hala değer vermezseniz, yapılabilecek bir şey yoktur. Ortalama ya da düşük bir insan Tao'yu duyduğunda, işte böyledir. Yine de, çok sayıda Dafa uygulayıcısı ve Shifu, özellikle bunu anlamanızı, takıntılarınızı gerçekten gevşetmenizi ve olayları Fa açısından gerçek anlamda anlayabilmenizi bekliyor. Fakat bunları söylememe rağmen ve sizi özellikle beklememize rağmen, eğer sağlam bir şekilde xiulian uygulamazsanız, bu işi ciddiye almak istemezseniz, o zaman bir şey yapılmak zorundadır.

Aslında, iyi iş çıkaran, zulme rağmen başarılı olan Dafa uygulayıcıları, bunu Fa'yı iyi ve sağlam şekilde çalıştıkları için yapmadılar mı? Yarım gönül ile uygulama yapanların, bu yolu iyi bir şekilde yürümeleri çok zordur.

Öğrenci: Bir yıl önce Çin'den buraya geldim. Medyada çalışıyorum, fakat fiziksel veya enerjik olarak ayak uyduramadığımı hissediyorum. Medyada çalışmadan önce, Batı toplumunun ortamına bir müddet alışmam gerekiyor mu?

Shifu: Hiç kimse öyle bir şey söylemedi. Eğer fiziksel olarak iyi değilsen ve bir Dafa ortamında bile iyi bir halde değilsen, o zaman sıradan insanlar arasında durumunun daha iyi olacağını düşünmüyorum. Belki de sen çok meşgulsün. Dafa uygulayıcılarının kurduğu medyada bazı insanların birçok rolde görev aldığı bazı durumlar var. İnsanların yemek yemeye veya uyumaya zaman bulamadığı durumlar var. Fakat tabii ki, bu tarz durumlar o kadar fazla sayıda değil. Eğer durum böyle değilse, o zaman uygulamana daha çok çaba göstermelisin.

Çoğunuz testten geçerken -gerek tabir ettiğiniz "hastalık karması" testi olsun, gerekse bazı diğer sorunlar- takıntınızın ne olduğunu bulamıyorsunuz ve tam olarak sebebini de çözemiyorsunuz, o zaman size bir şey söyleyeyim: Dafa öğrencileri kesinlikle standardın gerisinde kalamazlar. Bir testi geçmek üzereyken, neredeyse çoğunu geçmiş iken, terk edemediğiniz bir takıntınız var ise, o zaman standardı karşılamanıza ve testi geçmenize engel olacaktır. Eğer uygulamanızı iyi yaparsanız, onu geçersiniz, öyle değil mi? Fakat siz onu geçemiyorsunuz ve böylece orada kalıyorsunuz. O şey, o kadar da büyük olmayabilir aslında -yani takıntı büyük değil, oldukça küçük. Fakat onu algılayamadığınız için testi geçemiyor ve aynı yerde kalmaya devam ediyorsunuz. Bu, uygulamanızı kötü yaptınız demek için değildir. Sadece meselenin üzerine ciddi bir şekilde düşünmediniz ve bunun uygulama ile uyumlu olmadığını fark etmediniz! Eğer bir şeyler bir uygulayıcının durumu veya uygulayıcının sahip olması gerekenler ile uyumlu değilse, o zaman bu problemdir! (Coşkulu alkış)

Öğrenci: Selamlar, Shifu! Daha önce bahsettiğiniz parasal sorun hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz? İşadamı olan uygulayıcılar konuyu nasıl ele almalıdır?

Shifu: Konuştuğum şey işadamlarına yönelik değildi. O sizin kişisel işiniz. Eğer siz işin sahibi iseniz, bir uygulayıcıya yakışır şekilde yapıyorsanız işleri, başkalarını dolandırmıyor ve işi normal yürütüyorsanız, bunda bir sorun yoktur. Bunun hakkında uzun zaman önce konuşmuştum. O sizin kendi paranız (Shifu gülüyor), dolayısıyla onu ister evde bırakın, ister bankaya yatırın, bu sizi ilgilendirir. Daha önce bahsettiğim şey, Dafa uygulayıcılarının projeleri ile ilgiliydi.

Birçok Dafa öğrencisi projesine gelince, onları Dafa öğrencisi projeleri olarak başlatıyorsunuz, fakat para yönetiminiz oldukça karışık. Ve ben bunların çoğu hakkında konuşuyorum. Bu, problem haline gelmiştir. Ve bu durumda, eski güçler sorun yaratmaya çalışacaklardır. Bazılarınız bu tür problemlerin olmasına sebep oldu, ancak hala farkında değilsiniz ve hala bunu ciddiye almıyorsunuz. Ben seyredecek ve bu problemi nasıl atlatacağınızı göreceğim.

Öğrenci: Bazı insanlar, [uygulayıcıların] tamamının anakara Çin'in dışına çıkmaması gerektiğini ve onun yerine orada kalıp insanları kurtarması gerektiğini düşünüyor. Bazıları, saygıdeğer Shifu'muzun hiçbir zaman diğer ülkelere kaçmamıza karşı olmadığını, o yüzden bir sorun olmadığını düşünüyor. (Herkes gülüyor) Birçok kişinin diğer ülkelere kaçmayı düşündüğünü ve bunun kuvvetli bir takıntı olduğunu söyleyen uygulayıcı arkadaşlar da var.

Shifu: Çin'de veya yurtdışında olma konusunda, Shifu'nun öğrencilere herhangi bir yönde tavsiyede bulunmadığı doğrudur. Ve neden bulunmuyor? Çünkü her insan kendisi için yapılmış bir ayarlamaya sahiptir ve her insanın yolu farklıdır. Dolayısıyla bunun uygun olup olmadığını direkt söyleyemem. Ancak Dafa öğrencisi olarak, bu şeyleri değerlendirirken Fa'yı kullanmak zorunda değil misiniz?

Shen Yun, geçmişte bir takım insanları kullanmaya çalışırken, şöyle bir senaryo ile karşılaştık -fakat bu her zaman bu şekilde gerçekleşmedi- örneğin, bir kişiyi istedik, fakat o kişi gelemedi ve ne denersek deneyelim, her zaman maniler ve bu kişinin gelmesine engel olan bir şeyler çıktı. Prensipte, insanları kurtarmakla ilgili olduğu için ve Shifu bu çabaya kişisel olarak öncülük ettiği için bu oldukça önemli bir şey olmalıydı, fakat işler hala yolunda gitmedi. Sonradan, [biz] kurtarması gereken insanları henüz kurtarmamış olduğunu fark ettik. Hayatında yapması gereken şeyleri yapmamıştı ve yapmaya karar verip de yapmadığı şeyler vardı, o sebeple gelemedi. Gelmeden önce bu şeyleri tamamlaması gerekiyordu. Bu sorunun müdahil olduğunu gördük.

Öğrenci: Akademik bir derecem yok, çünkü zulüm sırasında Fa'yı savunmak için Pekin'e gittim. Eğer şimdi okumak için zaman bulursam, Fei Tian'in kabul kriterlerini karşılayabilir miyim?

Shifu: Akademik derece yok… Birçok Dafa öğrencisinin okullarını bırakmaya zorlandığı bir gerçek. Bu işkence, gençler için de çok şeytani olmuştur. Genç Dafa öğrencilerinin birçok kez okula kabul edilmeme vakası olmuştur. Şeytan bu şekilde sorunlar yaratmıştır. Eğer genç isen ve okul için zaman ayırmak istiyorsan, bunda bir sorun yoktur. Fakat Dafa projelerine de katılmak ve bir şeyler yapmak ve aynı zamanda okul için zamanını da iyi değerlendirmek zorundasın. Bunda bir sorun olmayacaktır.

Fei Tian'e kabul edilmek için kriterleri karşılamak zorundasın. Fei Tian, özel bir okul, sanat okuludur, dolayısıyla sadece sanatta yetenekli insanları kabul ediyor. O normal bir okul gibi değildir. Ancak, gelecekte Fei Tian, toplum içinde bir okul kuracak. Fei Tian Akademisi, toplum içinde bir okul kurmaya hazırlanıyor. Diğer, birden fazla alanda eğitim sunacak bir okul olacak. Toplum içerisinde kurulacak ve sadece Dafa öğrencileri arasından değil, toplum içinden de öğrenciler seçecek. Halen üzerinde çalışılıyor. (Alkış)

Öğrenci: Kişisel olarak yaptığımız işler (meslekler) de bahsettiğiniz bu alana giriyor mu?

Shifu: Hayır, kişisel işleriniz bu alana girmiyor. Kişisel olarak yaptığınız işi iyi bir şekilde yapmalısınız. Ne olursa olsun iyi bir şekilde yapmalısınız. (Shifu gülüyor) Aksi takdirde başarısız olmaz mı? (Herkes gülüyor)

Öğrenci: 10 yılı aşkın bir zamandır xiulian uygulayan bir öğrenci var, fakat hastalık gerekçesiyle hala hükümetin yardımına başvuru yapıyor. Bu uygulayıcı ile düşüncelerimizi nasıl paylaşacağımızı bilmiyoruz, çünkü uygulamaya başladığından bu yana, hasta olmuyor ve dağdaki inşaat işinde çalışıyor ve aslında oldukça da yetenekli birisi. (Herkes gülüyor)

Shifu: İnsan takıntıları kendisini bir şekilde gösterecektir, herhangi bir konuda olabilir, fakat bu durum, ille de, o uygulayıcının kendisini kötü geliştirmiş olduğu anlamına gelmiyor. İnsan takıntılarından bahsedecek olursak, bu kişinin belirli anlamlarda bir takıntıya sahip olması muhtemeldir. Belki de, bu yardım sayesinde çalışmak zorunda olmayacağını ve bu suretle de daha fazla Dafa işi yapabileceğini düşünüyordur, o yüzden de, "neden almayayım?" diye düşünüyordur. Fakat ne olursa olsun, biz uygulayıcılar hala doğru bir yolda yürümeliyiz.

Öğrenci: Değer yargıları mahvolmuş olan ya da hiçbir ahlâki değeri olmayan insanların bakış açısına göre, merhamete sahip olmak çok zor bir şey. Bu durumda, biz uygulayıcılar insanların nasıl olduğuna aldırmamalı ve sadece onları kurtarmaya odaklanmalıyız, öyle değil mi?

Shifu: Evet! Farklı koşullar altında insanların nasıl davranış gösterdikleri, gerçekten de çok büyük farklılıklar gösterebiliyor. Şu anda anakara Çinli insanların ahlâki değerlerinin ve karakterlerinin çok büyük bir hızla aşağılara kaydığını görüyorum. Çin'den ayrıldığımdan bu yana 10 yıldan fazla zaman geçti ve anakara Çinli insanlardaki değişimi gözlemliyordum, çünkü bu hem Fa-düzeltmesi ile hem de kurtuluş ile bağlantılıdır. İnsanların çok hızlı değiştiklerini görüyorum! Fakat onları dikkatlice gözlemlediğim zaman ise, kendilerinde hala iyilik barındırdıklarını da görüyorum. Olan şey sadece, düşünce biçimlerinin çok sapmış olmasıdır; düşünceleri ÇKP tarafından artan bir şekilde saptırılmıştır. Fakat yine de, kurtarılıp kurtarılamayacakları, sahip oldukları iyi düşüncelere bağlıdır. Anakara Çinliler ne kadar kirlenmiş olurlarsa olsunlar, yüzeyin altında şeyleri ayırt eden film gibi bir kat var ve bu kaldırıldığında, o zaman kişinin altmışlı yıllardaki insanların ahlâki değerleri ve karakterlerine benzer gerçek benliği ortaya çıkar. Bu şeyi, gelecekte kaldırıp, çıkartacağım (Coşkulu alkış)

Öğrenci: Ben sık sık kendimi keyifsiz ve isteksiz hissediyorum. Bir nedeni, Tamamlanma sonrası hayatın anlamı hakkında bulanık hissetmem ve diğer nedeni ise çok fazla zamanın kalmadığını ve ne kadar uğraşırsam uğraşayım gayretli olmadığım dönemlerde kaybettiklerimi hiçbir zaman telafi edemeyeceğimi hissetmem. Yoğun Fa çalışmasının ardından her şey daha iyiye gidiyor, fakat "bir zamanlar sahip olduğum kalp ile xulian uyguladığım" noktaya gelemiyorum. Shifu, beklentilerinizi karşılayamamış benim gibi bir öğrencinize lütfen tavsiyede bulunur musunuz?

Shifu: Eğer bir insan, tanrılar veya Tamamlanma hakkında bile doğru düşüncelere sahip değilse, bu onun zihninin bazı şeytani şeyler tarafından uzun süreli engellenmesinden kaynaklanabilir, karma da bunlardan biridir. Normal şartlar altında, cennetlerdeki varlıkların nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız, pekâlâ, bu noktada tanrıların nasıl olduğunu kafanızda canlandırmak için aslında insani düşünce şeklini kullanıyor olacaksınız ve bunu anlamanız mümkün olmayacak. Dolayısıyla, bu yaklaşım ile doğru düşünceleri sağlamak çok zor olacak. Fakat zihinlerinin derinliklerinde bir yerde, Dafa öğrencilerimizin her biri ve bu dünya insanları Dafa'yı aramak için bu dünyaya geldiklerini biliyorlar; Dafa öğrencileri Shifu'ya Fa-düzeltmesinde yardım etmek için geldiler. Birçok durumda, bazı Dafa öğrencilerinin davranış şeklinin gerçekten çok endişe verici olduğunu bazen gözlemliyorum. Fakat Dafa öğrencilerinin prensipleri ile ilgili konulara gelince, "Ah, bu bir Dafa öğrencisi" diye gerçekten görebileceksiniz.

Bir kişinin insani takıntıları kuvvetli olduğunda, onun doğru tarafını göremezsiniz; sadece doğru düşünceleri kuvvetli olduğu zaman Dafa öğrencilerinin farklı olduklarını hissedersiniz. Çoğu kez, diğer uygulayıcıların durumlarını açık ve net bir şekilde görememenizin nedeni budur. İnsan takıntılarının kendilerini ille de aynı şekilde göstermeleri gerekmiyor. Dolayısıyla sizi kuvvetsiz, mutsuz veya uyuşuk ve tembel hissettirirler; bu şey sizin enerjik olmanıza engel olmaya çalışır. Söylemeliyim ki, o kötü mikroskobik varlıkların çoğu sizi ve düşüncelerinizi bir toz gibi kaplar, fakat onlar gerçekte bir hiçtir ve siz doğru düşünceler gönderdiğiniz zaman, o çürümüş şeyleri yok edebilirsiniz. Birçok insan doğru düşünceler gönderirken sadece mekanik bir şekilde yapıyor. Eğer vücudunuzdaki o şeyleri temizlemezseniz, uygulamanız etkilenecektir. Fakat o şeyler, tek bir düşünce ile yok edilebilirler. Doğru düşünceleriniz yeterli derecede kuvvetli olmadığı zaman, doğru düşünceleriniz öne çıkamadığı zaman, bir işe yaramazlar.

Dafa öğrencilerine zulmeden eski güçlere karşı her defasında daha sert oluyorum. Eski güçler günahın ne kadar büyük olduğunu anlamaya başladılar, bu nedenle o kadar vahşice zulmetmeye cesaretleri artık yok ve Dafa uygulayıcılarına doğrudan işkence yapmak için o farklı tanrıları veya sıradan varlıkları yönlendirmeye artık cesaretleri bile yok. Şimdi, onlar kesinlikle ayıklanacak olan böcek ve diğer berbat, önemsiz, düşük ve çürümüş şeyleri kontrol ediyorlar ve onları Dafa uygulayıcılarına zulmetmek için kullanıyorlar. Mukayese edildiğinde, şimdi çok zayıflar. Fakat çok sayıda Dafa öğrencisi, zayıf doğru düşüncelere sahip ve sanki olayları değiştirmek için güçleri yokmuş gibi davranıyor. Bazen uygulamanız içerisinde, bir testi geçmeyi başaramıyorsunuz ya da takıntınızın farkına varamıyorsunuz; bunun sebebi, bazı küçük problemlerinizi ciddiye almıyor olmanızdır. Fakat aslında, problem ne kadar küçük olursa olsun, eğer standardı karşılayamazsanız, bu kabul edilemez bir şeydir. Zaman geçtikçe, kişinin morali düşecektir (keyfi kaçacaktır) ve bu duyguyu güçlendireceklerdir. Şu anda kendisini gösteren karmanın yok oluşu da, bu gibi düşük çürümüş şeylerden dolayıdır.

Doğru düşünceler yollamayı ciddiye almak zorundasınız. Hepiniz doğru düşünceler yollamalı ve onları yok etmelisiniz. (Coşkulu alkış) Dahası, eski güçlerin ayarlamaları şu anki durumuna ulaşmıştır, onlar çok zayıf, fakat çok kötülerdir. Bunu ciddiye almanız gerekiyor. Aslında eğer düşünürseniz, zulüm çok şiddetli olduğu zamanlarda, hepiniz gayret ile doluydunuz ve Shifu sizden ne isterse yapmaya hazır bir durumdaydınız. Birkaç yıl önce sahip olduğunuz güdüleri unuttunuz mu? O zamanlar oldukça enerjiktiniz ve muazzam baskıya rağmen üstesinden geliyordunuz. Baskının ne kadar büyük olduğunu biliyor muydunuz? Fakat şu anda tam tersine gevşediniz. Azimli olmamak, sizi gerçekten yeteri kadar doğru düşünceden yoksun bir hale getirebilir. Olaylar bugüne dek yaklaştıkça, o kötü şeyler aslında daha güçsüz bir hale geldiler ve sizler şu anda, bir şeyleri değiştiremezmişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Elbette, bunu söylemişken, sizin insan kısmınız aynı zamanda, yüzeydeki yeteneklerinin zayıf olduğu bir yere ulaşmıştır. (Shifu gülüyor) Olaylar, insanların en yüzey kısmına doğru ilerledikçe, gücünüz eskiye nazaran daha zayıfmış gibi görünecektir. Fakat eğer güçlü doğru düşüncelere sahip olursanız, hala aynı gücü toplayabilirsiniz ve işte bu yüzden, doğru düşünceler yollama konusunu daha önemli bir yere koymanız gerekiyor. Daha önceleri, her şeyin belirli bir yasayı takip ettiğini söylemiştim; olaylar düzensizmiş gibi görünüyor olabilirler, fakat aslında oldukça iyi düzenlenmişlerdir. Eğer daha önceden sahip olduğunuz motivasyonu (güdüyü) sürdürebilirseniz, -eski güçler bunun olmasına izin vermeyecek olsalar da ya da olayları bu şekilde düzenlememiş olsalar da- şeytan bir an içerisinde yok olacaktır.

Öğrenci: Edebiyata geleneksel ve doğru biçimi nasıl geri getirebiliriz?

Shifu: Aslında sormuş olduğun soruyu ben de düşünüyordum. Bu aynı zamanda Shen Yun'ün programı için yapılan şeylerden de birisidir aslında. İnsanlar geleneksel kültürün geri getirilmesinden bahsettiklerinde, bunu dile getirmeleri kolaydı, fakat geleneksel kültür nedir? Onu nasıl geri getirirsiniz? Bunun için gerekli olan standartlar nelerdir? Ve bunun için hangi yaklaşımlar kullanılmalıdır?

Çin Cumhuriyeti'nin kuruluşunda, yani, Qing Hanedanlığının bitiş dönemlerinde ve Cumhuriyet başladığında, edebiyat işleri, konuşma dilinde, arı klasik bir biçimde yazılıyordu. Daha sonra, yazı dili giderek daha da konuşma diline döndü, fakat hala biraz edebi idi. Fakat daha da sonraları, tam olarak konuşma diline döndüğü zaman, kişi geleneksel şeylerin tamamen yok olduğunu görebilir. Çince terimlerin tanımlamaları da değişti ve şu anda Çince de bulunan terimlerin yorumlamaları daha da modern bir hale geldi ve anlamları da eski orijinal halindekiler gibi değil. O yüzden, bu konuya girersek, bunlar basit meseleler değildir. Bahsetmiş olduğun şeyi, günümüz insanlarının başarması oldukça zordur. Fakat ben insanlara şakayla karışık olarak, bunu yapabilmenin yollarına sahip olduğumu söylerim. (Alkış)

ÇKP'nin insanlara aşılamış olduğu kötü düşünceler, şu anda anakara Çinliler tarafından normalmiş gibi kabul ediliyor. Bazı genç insanlar doğumlarından itibaren bunlara maruz kaldılar, dolayısıyla bu çarpık ve kötü kültür, onlara doğalmış gibi geliyor, hatta normal olanı gördükleri zaman, bunu tuhaf (saçma) buluyor ya da anlayamıyorlar. Peki, o zaman onları nasıl değiştirebilirsiniz? Onlar hiçbir zaman için Çin tarihini ve kültürünü ciddi ve sistematik bir biçimde çalışmadılar, Çin tarihini sadece yüzeysel anlamda ve geleneksellikte kritik bir yaklaşımla çalıştılar. Tanrılar bile Çin kültürünün 5,000 yıllık görkemli tarihini övüyorlar. Fakat bu kötü, şeytani ÇKP'nin gelmesinin ardından, bu kültür mahvedildi ve kültürel kalıntılar kötü parti tarafından yok edildi. "Eski dört" yok edilsin kampanyası, insanoğlu tarihinde daha önce hiçbir zaman görülmemiş bir trajediydi. Hatta şu anda bile öğrencilere, eski Çin'in çağdışı olduğunu empoze ediyorlar, imparatorların, generallerin, bakanların, bilginlerin ya da alımlı hanımefendilerin hiçbirinin iyi insanlar olmadıkları ve sadece partinin en iyi şey olduğu öğretiliyor. Çin'in bu kuşağı için üzülüyorum.

Antik Çin'de bu denli zengin bir materyal kültür vardı. O zamanlar her ülkede muhtelif sayıda tapınaklar vardı; eski figürlere sahip sayısız konut vardı, sokaklar boyunca ve sokak aralarında taş heykeller bulunuyordu; şehir surları vardı ve farklı stillerde yapılar vardı, şehirler ve kasabalar basit ve antik bir duygu taşıyorlardı! İnsan ilişkileri ve davranışları, o dönemlerde, şu ana göre tamamen farklıydı. 5,000 yıldan sonra geriye bırakılmış el yapımı eşyalar, kaligrafi işleri ve antik tablolar yakıldı ve yok edildi. Günümüzde kazı işlerine, mezar ve gömüleri çalma işlerine büyük çaba harcıyorlar ve bunu "arkeolojik araştırma" diye yüceltmeye çalışıyorlar. Mezarları yağmalamak! Bu sadece, antik dönemden kalan şeylerin daha fazla yok olması demektir. Ve hırsızlık ile bir şey bulup çıkardıklarında da "Partimizin liderliği altında şunu-şunu keşfettik" diye iddiada bulunuyorlar. Bu kötü ÇKP, bizim Çin mirasımızın ve tarihimizin çok büyük bir kısmını yok etmiştir! Bütün bu şeyler onun liderliği altında yapılmadı mı? Mezardan bir şeyler kazıp çıkardıklarında ve onun kime ait olduğunu bile bilemediklerinde bile, onu Partinin liderliği altında keşfettiklerini iddia ediyorlar.

Burada bırakacağım. Bu konuların etrafında dönmek zaman alıyor. Geleneksel kültürden ulaşılabilir olan şeylerin neler olduğunu göz önünde bulundurmak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz.

Öğrenci: Milyonlarca Dafa uygulayıcısı yaşamını kaybetti, fakat Minghui sitesi sadece birkaç bin ölüm vakasını yayınladı. Bu milyonlarca Dafa uygulayıcısının zulüm gördüğünün kanıtını nasıl bulabiliriz?

Shifu: Bu zulüm esnasında çok sayıda Dafa uygulayıcısı öldürüldü. Bir medya şirketi olarak, yaptığınız haberlerin sağlam kanıtlara dayanması gerekiyor. Yaptığınız haberin inandırıcı olması için, o kişinin kim olduğunu arayıp bulmanız ve onun hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. O yüzden, bir medya şirketi olarak Minghui.org'nin alabileceği tek yol budur. Kişinin kim olduğunu onaylayamadığınız durumlarda, o bilgiyi yasal olarak kullanamazsınız.

Peki, bu gibi şeylerin izini nasıl sürebilirsiniz? Şu anda buna ayıracak çok fazla zaman yok. Fakat tanrılar olayları gözlemliyorlar ve bir Dafa öğrencisi erken ya da geç bu dünyadan ayrılsın, o kişi Tamamlanmaya ulaşır. Fakat bununla birlikte, her bir kişi bu zulüm esnasında yapmış olduklarından sorumlu tutulacaktır ve buna suçu işleyen kişiler de dâhildir. İnsanoğlu da yapmış olduklarının bedelini ödeyecektir.

Öğrenci: Sıradan insanlar kötü Partiyi kimin alt edeceğini anlamıyorlar, çünkü tanrıların bu işe dâhil olduğuna inanmıyorlar.

Shifu: Genel anlamda sadece cennete ait yasalardan ve tanrısal varlıklardan bahsedebilirsiniz. Sadece ahlâki açıdan konuşursak, kötü ÇKP iyi insanlara zulüm yapmıyor mu? İnsanlar onun, Çin tarihini nasıl yıktığını ve örtbas ettiğini bilmeyebilirler, değil mi? İnsanlar her siyasi harekette Çin'in elit insanlarına nasıl zulüm yaptığını bilmeyebilir, öyle değil mi? İnsanlar Falun Gong'a yapılan zulüm hakkındaki gerçekleri bilmeyebilir, öyle değil mi? Ayrıca, insanlar kötü ÇKP'nin ne olduğunu bilmeyebilirler, değil mi? İnsanlara kötü şeytanın ne kadar hain olduğunu anlatırsanız, anlayacaklardır.

Olayları yukarıdan seyreden tanrılara gelince, gerçekleri açıklarken eğer çok yüksek seviyeli şeylerden bahsederseniz ve tanrılar şöyle yapıyor veya yukarıdan seyrediyor derseniz, herkes bunları anlamayabilir. Eğer çok yüksek bir seviyeden konuşursanız, kabul edemeyeceklerdir diye düşünüyorum. Bu sanki onlara "Ben gerçekleri açıklıyorum, fakat beni dinlemeyin, çünkü saçma sapan konuşuyorum" demeye benzer. Tabii ki, bazı Çinliler tanrılara inanır, bu durumda, o konudan genel anlamda bahsedebilirsiniz ve onlara mantıklı gelecektir.

Öğrenci: Ben İngilizce konuşan bir uygulayıcıyım ve şu an Çince Epoch Times için reklam satıyorum. Şunu sormak istiyorum: Kendi bölgemdeki Epoch Times'ı mı yoksa New York'taki İngilizce Epoch Times'ı mı desteklemem daha önemli?

Shifu: Shifu sizin için bu soruyu cevaplandıramaz. Herkesin kendi yolunu yürümesi gerekir. Neyin uygun olduğunu düşünüyorsanız, onu yapın. Medyaya gelince, özel konuları kendi başlarına çözmeliler; ancak iyi yapamazlarsa, onları sorumlu tutacağım. Yine de özel konular onların işidir.

Öğrenci: Zhuan Falun'un beşinci dersindeki şu cümlede nasıl belirtildiğini sormak istiyorum: "Öte yandan biz, doğrudan kişinin zihnini hedefleriz ve evrenin en yüksek karakteristiği ve formu doğrultusunda xiulian uygularız." Evrenin hangi "form"undan bahsedildiğini anlamadım. Teşekkürler, Shifu.

Shifu: "Form mu?" O, evrenin, galaksilerin ve parçacıkların hareketinin formu değil midir? Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü karakteristik özelliklerine göre hareket edersiniz ki, bu aynı zamanda evrenin de standardıdır. Yeni bir öğrenci misin? Ya da zulüm sırasında düşüp tekrar dönen biri misin? Eğer geri gelen biriysen böyle bir soru sorabilirsin. Yıllar boyunca olayların gelişimine ayak uyduramamış ve tamamen düşmüş ve sonra geri dönmüş kişilerin hepsi yeni uygulayıcılar gibidirler, fakat sordukları sorular çok tuhaf olup yeni uygulayıcılardan gelen sorulara benzemezler.

Fa'yı çalışın. Her şey onun içindedir. Buradaki herkes Fa'yı çalışarak anlayış geliştirdi. (Coşkulu alkış)

Öğrenci: Geçen yıl New York'ta Shen Yun Orkestrası konserinin reklamını umduğumuz kadar iyi yapamadık. Nasıl daha iyi yapabiliriz?

Shifu: Bu tür şeylerde [başlangıçta] aynısı Shen Yun için de geçerliydi. Ancak zamanla dünya insanları onu yakından tanımaya başladı ve şu an Shen Yun oldukça meşhur oldu; en azından bunu ABD'de başardık. İnsanlar onu duyduklarında, "Shen Yun geliyor" diye fark ediyorlar ve sonra bizim için iş kolay oluyor, çünkü şimdi [Shen Yun] oldukça iyi biliniyor. En azından, bizim için zorluğun olduğu alan bu değil. Bunun yerine, insanlar "Bilet almak için parayı nasıl bulabilirim" "Oraya nasıl girebilirim" veya "Bakalım bunu programıma nasıl uydurabilirim" gibi sorulara cevap arıyorlar.

Shen Yun Senfoni Orkestrası ile sadece müzik konseri verilir. Müzik endüstrisi şu an iyi durumda değil. Shen Yun Senfoni Orkestrası, Shen Yun Gösteri Sanatları kadar tanınmış değil, dolayısıyla birçok insan bekliyor ve bakıyor ve müziğin nasıl bir şey olduğunu bilmiyor. Shen Yun Gösteri Sanatlarında ise, insanlar en azından şovun büyülü olduğunu biliyorlar. Fakat Shen Yun Senfoni Orkestrası konserinin nasıl olduğunu bilmiyorlar. Dolayısıyla, bu ilk zamanlar meydana gelen bir zorluktur. Fakat yine de Shen Yun'ün senfoni müziğidir. New York'ta konser verdiklerinde, New York Filarmoni aynı gün Lincoln Center'da konser verirken, Shen Yun Senfoni Orkestrası Carnegie Hall'da konser veriyordu. Bazı izleyicilerin her iki konsere de gittiklerini ve oradaki katılımın, bizimki kadar fazla olmadığını söylediklerini duydum. Ve her iki konseri dinleyen bazı insanlar Shen Yun Senfoni Orkestrası müziğinin çok iyi olduğunu ve kuvvetli bir enerjiye sahip olduğunu söylediler (alkış) ve program çok zengin ve de orijinaldi. Bunlar konsere gidenlerin yorumlarıydı.

Öğrenci: Ben Yeni Zelanda'daki bir alanda gerçeği açıklayan bir uygulayıcıyım. Son zamanlarda alanımız ciddi engellemeler ile karşılaştı. Bir tur rehberi bizi fotoğraflayıp videoya çekti ve bu durum, bizim bazı tur otobüslerinin yanında gerçeği açıklamamızı ve insanların ÇKP'den ayrılmalarını sağlamamızı engelledi.

Shifu: O zaman gerçeği o tur rehberine iyice açıklamalısınız. Birkaç yıl önce, çeşitli bölgeler aynı durum ile karşılaştılar aslında ve hepsi bu durumun üstesinden bu şekilde geldi. O zaman bazı tur rehberleri, turistlerin, gerçeği açıklayan materyallere bakmalarına izin vermedi ama şimdi bazı tur rehberleri insanları materyallere bakmaları için ikna ediyorlar. Hepsi tam anlamıyla böyle davranmasalar da, Dafa uygulayıcıları olarak siz gerçeği açıklamak ve insanları kurtarmak zorundasınız. O tur rehberi de bir kişidir, bu yüzden, ona da gerçeği açıklamak zorundasınız. Belki söz konusu durumda başka problemler de mevcuttur. Durum ne olursa olsun, siz durumu değerlendirebilir ve ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz, çünkü gerçeği açıklamak, aslında kolay değildir. Bu xiulian uygulaması olduğu ve sizin kudretli erdeminizi oluşturmanız konusunu içerdiği için eski güçler her gün çok fazla insanı ÇKP'yi ve ona bağlı kurumları terk etmeleri konusunda ikna ettiğinizi gördüklerinde, bunun sizin için çok kolay olduğunu düşünecek ve bu yüzden de size engeller çıkaracaklardır. (Shifu gülüyor) Aslında bu sizin yolculuğunuzun nasıl üstesinden geldiğinizdir.

Öğrenci: Bir bütün olarak, İtalya'daki uygulayıcıların xiulian uygulaması, Fa-düzeltmesinin ilerlemesini yakalayamadı. Nasıl bir atılım gerçekleştirebiliriz?

Shifu: Birçok yeni uygulayıcıya sahip olan bölgeler Fa'yı çalışmak için zamanı iyi kullanmalıdır ve yeni insanların Fa'yı daha çok çalışmalarını sağlamalıdırlar ve onları kişisel uygulamalarının yanı sıra aktivitelere katılmak konusunda cesaretlendirmelidirler. Onların ilerleme göstermeleri konusunda daha fazla şey yapmalı ve yakalamalarını sağlamalısınız ve yavaş yavaş her şeyi anlayacaklardır. Gevşek olmalarına çok izin verirseniz ve azimli olmanın önemini kavrayamazlar ise, kendilerini giderek daha da gevşek bırakırlar ve uygulama yapmamaya başlamaları söz konusu olabilir. İlerlemelerini sağlamak için daha çok şey yapmalısınız.

Öğrenci: Hala Çinli insanların yarısını kurtarmak için yeterli zamanımız var mı? Eğer ÇKP Fa-düzeltmesinin buraya ulaşmasından önce parçalanırsa, partiyi terk etmeyen o insanlar hala bir şansa sahip olacaklar mı?

Shifu: Elbette o noktada daha fazla şansları olmayacak. Bu yüzden, size zamanın sınırlı olduğunu söylüyorum. Eski güçler sizlerin o kadar insanı kurtarmanızı istemiyorlar ama ben onları engelliyorum. Aksi takdirde, onlar her şeyi geçen sene bitireceklerdi. Ama geriye çok az kişi kalırsa biz ne yapardık? Dünya boş olurdu. İnsanlık, Dafa için muzaffer bir çağ yaratmalıdır ama geriye hiç kimse kalmamışsa, bu nasıl yapılabilir?

Öğrenci: 13 Mayıs Dünya Falun Dafa Günü'nde Jinan Dafa öğrencileri şehir merkezindeki meydana egzersizleri yapmak ve Fa'yı yaymak için gittiler ama çoğu gizli polisler tarafından tutuklandı. Onlar için çok endişeliyiz. Şu anda, üç işi iyi yapmak ve insanları kurtarmak için acele etmek bizim için çok önemli. Eğer hepimiz meydanda egzersizleri yapmak ve Fa'yı yaymak için gidip orada tutuklanırsak, canlı varlıkları nasıl kurtarabiliriz?

Shifu: Onlar biraz fazla düşüncesizce davrandılar. O kadar fazla uygulayıcıyı Çin'de ulu orta gerçeği açıklamak için organize etmek, uygulayıcıları riske sokar. Bazı bölgelerde olaylar gerçekten hafifledi ve ben onların egzersizleri dışarıda yaptıklarını ve polisin onları görmezden geldiğini duydum; hatta bazı polisler egzersiz alanına ve onlara göz kulak oluyorlar. Her bölgede durum farklı. ÇKP şu anda farklı bir tavra sahip değil, Falun Gong'a zulüm eden mekanizma hala çalışıyor. [Belirli] bölgeler gevşek bir tavra sahip, çünkü oradaki uygulayıcılar gerçekleri açıklama konusunda iyi çalıştılar ve insanlar değişiyorlar. Bu yüzden, bir takım şeyleri açık bir şekilde yapmak istiyorsanız, gerekli şartlara sahip olmanız gerekir. Bu koşullar olmadan, hiçbir şeyi açık bir şekilde yapmayın, yoksa bu durum uygulayıcılara sorun yaratır ve onları gereksiz bir zulme sürükler.

Öğrenci: Uygulayıcı arkadaşların birbirlerine karşı olan negatif düşünceleri büyük bir gri dağ gibi -Minghui.org sitesinde yayınlanan bir deneyim paylaşım makalesinde bu şekilde ortaya konmuştu. Ben diğer boyutları göremiyorum, fakat diğer uygulayıcılarla bir anlaşmazlık yaşadığım zaman çok fazla baskı hissediyorum ve kötü maddeler tarafından bir girdaba çekilir gibi oluyorum. Diğer insanların bana doğru gelen kötü düşüncelerinin dışsal bir madde olduğunu ve bana zarar veremeyeceklerini ve kendimi Dafa'ya göre rektife ettiğim müddetçe o belirsizlikten çıkabileceğimi düşünüyorum. Fakat bunun benim için zorlu bir süreç olduğunu da biliyorum.

Shifu: Her bir kişinin özel durumu farklıdır. Bir uygulayıcı için gördüğü durumlar kendisi için sembolik bir ipucu olabilir, fakat o şeyler gerçekten de olayların aslı olmayabilirler. Dolayısıyla, o şey büyük bir dağ gibi olabilir; o başlı başına bir şeytan değildir, fakat negatif bir şeydir. Eğer bir Dafa uygulayıcısı onu kırıp geçmek (aşmak) istiyorsa, onun üstesinden gelmeyi başaramadan önce bir miktar çaba sarf etmelidir. Ve aslında yıllardır bunu bu şekilde kırıp geçmediniz mi? Birbirinize daha fazla yardım edin ve daha fazla işbirliği yapın, birbirinizi daha fazla anlayın ve diğer insanların güçlü olan yanlarına daha fazla odaklanın; o zaman her şey (olaylar) daha iyi olacaktır.

Öğrenci: Ben yüksek okulda ikinci sınıf öğrencisiyim ve Shen Yun'e gitmek istiyorum. Son zamanlarda da bir enstrüman öğrenmeye başladım. Benim için çok mu geç? Üç işi iyi yapmak ile akademik kariyerim arasındaki dengeyi sağlamakta zorluklar yaşıyorum. Her zaman fazla zaman kalmamış gibi hissediyorum.

Shifu: Gerçekten, bir enstrüman öğrenmek istiyorsun ve aynı zamanda da çok meşgulsün. Şu şekilde ortaya koyayım: Shen Yun ilk lanse edildiğinde, bir grup Dafa öğrencisinin çocuklarını işe aldık, buna orkestra da dâhildi ve doğru kriteri uygulamadık. Onların sahip olduğu yetenek seviyesi (Shifu gülüyor) bugünkü yetenek seviyesinden gerçekten de çok uzaktı. Günümüzde Shen Yun Gösteri Sanatlarına kabul edilme nitelikleri gerçekten çok yüksek. Belki görmüş olabilirsiniz, insanları toplumdan işe aldığımız zaman, xiulian en büyük önceliğe sahiptir -kişinin xiulian uygulamaya gönüllü olması gerekmektedir. İkinci olarak ise, Master derecesi olmayan ya da o seviyede olmayan insanlar istihdam edilmiyor. İzleyiciler, Shen Yun Senfoni Orkestrasının konserlerinin mükemmel olduğunu söylüyorlar. Elbette, durum budur -onlar yüksek yeteneklere sahip müzisyenler. Ve öğrenciler de genç Dafa uygulayıcılarıdır. İlk başlarda öğretmenleri yoktu, o yüzden de seviyelerini yükseltemiyorlardı ve bu, onların tutkularını sınırlıyordu. Fakat yüksek yetenekli müzisyenler katıldıktan ve öğretmenleri olduktan sonra öğrenciler çok hızlı bir şekilde ilerleme gösterdiler. Birçok öğrenci yetişkinleri geride bıraktı. Durumlar şu an tamamen farklı.

Öğrenci: Bazı uygulayıcılar, Dafa Derneği başkanının düşünceleri ister doğru ister yanlış olsun, hatta bir şey insanları kurtarma işini ya da bizim bütünsel gelişimimizi negatif etkiliyor olsa bile, sorgulamamalı ve onların düşüncelerini sürdürmeliyiz diyor.

Shifu: Bu problemler o kadar da ciddi değil, öyle değil mi? Eğer gerçekten problemler var ise, ana Dafa Derneğinin başkanı ile kontrol edebilirsiniz. Sorumluluk üstlenmiş olan insanlar da uygulayıcıdır. Onlar sadece Dafa uygulayıcılarının grup aktivitelerine insanların katılmasını organize ediyorlar. Bazen her şeyi düşünemeyecek olmaları çok muhtemeldir. Eğer ortada eksik olan bir şey var ise, eksik olan o şeyi telafi etmek için bir Dafa uygulayıcısı olarak inisiyatif alabilirsiniz diye düşünüyorum ve o durumda, bir Dafa uygulayıcısının yapması gereken şeyde budur. Meşgul olduğunuz zaman bazı aktiviteleri es geçebilirsiniz ve zamanınız olduğu zaman da katılmalısınız. Hangi aktivite olduğu önemli değil, insanları kurtarmaya katkıda bulunmak için ya da zulme karşı durmak için organize edildiğine eminim, aksi takdirde, koordinatör bunu yapmazdı.

Fakat sıklıkla, bu gibi şeyler üzerinde çalışıldığında, aramızda bazı insanlar bunun iyi olmadığını ya da işe yaramayacağını söylüyor, işleri karıştırıyor hatta bazen işleri geciktiriyorlar. Eğer bir konuda bir şeylerin eksik (noksan, yetersiz) olduğunu düşünüyorsanız, o zaman onu kendi başınıza düzeltebilirsiniz, öyle değil mi? Durmayın bunu yapın. Eğer sorumluluk üstlenmiş olan kişi bir şeyleri düşünmemiş ise, o zaman siz birazcık daha fazlasını yapabilir ve o işi düzeltebilirsiniz ve o durumda o iş bitmiş olacaktır, öyle değil mi? Bu, xiulian'dir. Dolayısıyla, tanrılar insanların kalbine bakarlar, kişinin eksiksiz ya da kapsamlı bir aktivite planlayıp planlamamış olduğuna değil. Tanrılar o gibi şeylere bakmazlar. Ve işler (bireyler) çok da kapsamlı olmadığında aslında mutlu olurlar, çünkü onlar, o kusursuz şeyi bulunduğunda, aranızdan kimlerin o işleri doğru şekilde yapacağını görmek isterler. Çünkü sizin xiulian uygulamanız, yaptığınız her şeyin bir parçasıdır. Onların baktığı şey sizin xiulian uygulamanızdır! Biz sadece Fa'ya çalışıyoruz, onu kullanmıyoruz gibi bir durum söz konusu değildir. Sizin aktif bir şekilde xiulian uygulayıp uygulamadığınız ya da sadece pasif bir şekilde takip ediyor olmanız, uygulama yapıp yapmadığınızı yansıtmaktadır.

Öğrenci: Hong Kong'daki turistik bölgelerde insan gücü eksikliği var. Tayvan'da, bu olayın önemini anlatmak için deneyimlerini paylaşmak üzere, insanları düzenli olmayan bir formatta değişik ilçelere ve şehirlere yollamayı organize eden ve bu konuda inisiyatif almış olan uygulayıcılar var. Onları cesaretlendirmek ve Hong Kong'daki turistik alanlara giderek gerçekleri açıklamalarını sağlamak istiyorlar. Bazı uygulayıcılar, onların bu davranışının Fa'ya zarar vermek olduğunu söylüyor.

Shifu: Gerçeği açıklamak Fa'ya zarar veriyor olmak değildir. İnsanlara gerçeği açıklamak hala önemlidir. Eğer onların amaçları insanların gelişmelerini sağlamak için fikirlerini paylaşmak ise ve insanları kurtarmak içinse ve yaklaşımları mantıksız değilse, o zaman bunda bir sorun yoktur, çünkü insanları kurtarmak hala önemlidir. Eğer yaklaşım tarzlarında ya da düşünme biçimlerinde problemler var ise, o zaman elbette, bir direnişe sebebiyet verecektir.

Öğrenci: Bizim yaşadığımız bölgede bazı uygulayıcılar var. Bu uygulayıcılar takma isim kullanarak makaleler yayınlıyor ve e-mail yoluyla uygulayıcılar arasında yayıyorlar. Dafa Derneği bu kişilerden gerçek isimlerini kullanmasını istiyor, fakat bazı uygulayıcılar hala takma isim kullanmanın bir sorun olmadığını söylüyorlar.

Shifu: Eğer anakara Çin'in dışında iseniz, gerçek isminizi kullanmanız daha iyidir, dolayısıyla insanlar sorulara sahip olduklarında ya da bazı konuları olduğunda, sizinle temas kurmaları onlar açısından daha kolay olacaktır. Eğer sahte bir isim kullanırsanız, kimse sizin kim olduğunuzu bilemez ve bir mesele olduğu zaman sizinle irtibat kurmalarının hiçbir yolu kalmaz.

Muhtemelen "ben istediğimi yaparım ve eğer sahte isim kullansam bile doğacak sonuçlar hakkında endişelenmiyorum ve beni bulmanız da mümkün olmayacaktır" gibisinden bir düşünce taşıyordunuz. Öyle değil mi? Fakat tanrılar düşüncelerinizi gözlemlemiyorlar mı? Xiulian uyguladığınızı söylüyorsunuz, peki xiulian ne demektir? Başkalarına uygulama yapmakta olduğunuzu göstermek için mi işler yapıyorsunuz? Bu, sahtedir! Göz önünde bulundurulan şey, düşüncelerinizin ne olduğudur. Peki, sizin düşüncelerinizi kimler görebilir? Herhangi birisi diğer insanların düşüncelerini görebilir mi? Diğer insanlar sadece düşüncelerinizden kaynaklanan davranışlarınızı görebilirler, uygulamanızın en derinindeki motivasyonu ise göremezler. Peki, bunu kimler görebiliyor? Bunu Tanrılar görebiliyorlar! Shifu'nun Fa Bedenleri görebiliyor! Ve kozmostaki sayısız canlı görebiliyor!

Yaptığınız her şey tamamen başkalarına açık bir şekilde sergileniyor! -istisna olan sadece bunu göremeyen insanoğludur. Bir şeyler yaptığınız zaman, insanların bir film izlerken ki halinden bile daha çok kişinin onu gördüğünün farkında mısınız? Bütün kozmos taşıdığınız düşünceleri biliyor ve kozmostaki bütün canlılar onları izliyor. Bu denli önemli bir olayda, nasıl olur da o görkemli tanrılar bundan muaf olabilirler? Ve buna eski güçler de dâhildir -onlar da her şeyi izlemek zorunda değiller mi? Kozmosta bulunan tüm canlıların kurtulması mevzu bahis iken, bunu yakından takip etmeleri gerekmiyor mu? Çok sayıda canlı sizi izliyor!

Öğrenci: Bizim müşterilerimizin reklamları etkili olmadı. Bunun sebebi nedir? Gerçeği açıklamamız yetersiz olduğu için mi yoksa eski güçler müdahalede mi bulunuyor?

Shifu: Bir reklamın etkililiği o iş ile ve aynı zamanda ülke ekonomisi ile oldukça bağlantılıdır. İnsanlar bir takım reklamlar yayınladıktan sonra daha fazla müşteriye sahip olmayı bekleyemezler. Böyle olmayabilir. Reklamlar sadece reklamdır.

Öğrenci: Uygulayıcılar arasında piramit şemalarını ve doğrudan satış ürünlerini teşvik eden uygulayıcılar var ve diğerlerinin [durmaları için] iyi niyetli tavsiyelerini de dinlemiyorlar?

Shifu: Kim uygulayıcılar arasında Fa-düzeltmesi ile ilgili olmayan bir takım şeyler yayıyorsa, o kişi Dafa uygulayıcılarına engeller yaratıyor ve Fa-düzeltmesi biçimine zarar veriyordur. Günah şeytanlarınkinden daha büyüktür. Eski güçlerin deyimiyle, şeytanların yaptığından daha şiddetlidir. Bu gerçekten zarar verir. Şu soruyu daha önce sormuştum: Dafa uygulayıcılarının uygulama biçimine kim zarar verebilir? Dışsal faktörler zulüm yoluyla ona zarar verebildiler mi? Onlar sadece kumu eleyerek Dafa öğrencilerini kıvama getirdiler ve olgunlaştırdılar. Kim bu uygulayıcı grubuna ve Dafa'ya gerçekten zarar verebilir? Deneyimin gösterdiği gibi, kimse veremez! Söylediğim gibi, olaylar böyledir ve engellenebilen kişiler takıntıları olanlardır -ama hiçbir şey Fa'ya zarar veremez. Sadece grubun içerisindekiler ters bir etkiye sahip olabilirler. Bunları yapan her kimse, Dafa öğrencisi değildir ve ne kadar uygulama yapmış olursa olsun, ona bir Dafa öğrencisi gözüyle bakmayın.

Öğrenci: Televizyon kanalımız izleyici çekmek için daha zengin içerikli eğlence programları sunmalı mı? Ürün içeriği açısından, sıradan medya gerçekten insanları tahrik ediyor ve bu, sıradan insanlar için gerçekten çekici.

Shifu: Dışarıda her türlü medya şirketi ve sanat biçimi var. Onları boş verin. Zayıf karaktere sahip insanlar aşağılık şeyleri seviyorlar. Ama toplumun ana gücü olan kişiler bu tür aşağılık şeyleri sevmiyorlar. Shen Yun için çalıştıktan sonra, modern dans ve müzik ne kadar popüler olursa olsun, toplumun ana gücünün bale seyrettiğini ve senfoni dinlediğini gördünüz. Eğer siz, ana akım toplumu hedefleyen bir medya şirketi olarak, saygın bir ana akım medyası haline gelmek istiyorsanız, o aşağılık şeyler ile işe başlarsanız, asla o noktaya ulaşamazsınız. Eğer bu tür şeyleri ana akım topluma yayınlarsanız, insanlar sizin şirketinizi üçüncü sınıf olarak niteler. Siz Çince bir medya olmanıza rağmen, kaliteniz yüksek olmalıdır.

Şirketinizin kendine ait güçlü noktaları vardır. İnsanlar bunları şu anda biliyorlar ve tüm dünya, Epoch Times'ın ve NTDTV'nin haberlerini ilgiyle izliyor, çünkü şu anda onları olduğu gibi yayınlama cesaretine sahipsiniz. Haber bültenleriniz aslında, pek çok insanı doyuruyor ve onlara ilginç geliyor. İçeriğinizi ve programlarınızın içeriğini daha da zenginleştirin. İçeriğinizi daha zengin ve çeşitli kılın. Bu teşvik ettiğiniz sanat biçimlerini, yayınladığınız sanat olaylarını ve diğerlerini de içerir -onlar kaliteli olmak zorundadır. İnsanlar doğrudan sizin kalitesi yüksek, güvenilir bir medya şirketi olduğunuzu söyler ve saygınlığınız giderek artar.

Öğrenci: Şu anda Hong Kong'da anakara Çin'deki uygulayıcılar tarafından üretilen ve içerisinde Shifu'nun Jinan, Dalian ve diğer bölgelerdeki eski konuşmalarının kayıtları bulunan bir çeşit ses kartı var. Aynı zamanda içinde Minghui.org sitesinde yayınlanmamış olan bir egzersiz müziği ve Minghui.org sitesinden gerçeği açıklama ve deneyim paylaşımı makaleleri de bulunuyor. Her biri 70 yuan'e satılıyor. Dafa Derneğinin uygulayıcılara bunu yaymayı ve satmayı durdurmasını söylediğini duydum ama bazı insanlar hala bunu yapmaya devam ediyor. Şimdi A.B.D.'ye de ulaştı. Bunun yayılıp yayılamayacağını sormak istiyorum?

Shifu: Dafa uygulayıcılarının uygulamasına her çapta ve şekilde müdahaleler ortaya çıkabilir. Her şeyin en kaotik olduğu zamanda, zulmün en şiddetli olduğu zamanda her türlü şey ortaya çıktı. [Bazı şeyler] pozitif görünse de, aslında müdahalede bulunmaktadır. Her biri 70 yuan -bu para nereye gitti? Bunu kim yapıyor? Dafa öğrencileri başkalarına bedavaya pek çok şey sağladı. Resmi kitapevleri [içerisinde satılanlar] dışında, temel olarak her şey ücretsizdir ve her şey online olarak elde edilebilir. Onların [bu kartları satmaktaki] niyeti nedir? O herkes için Fa'yı çalışmayı kolaylaştıracak olsa bile, Dafa Derneğinin ve basımdan sorumlu uygulayıcıların onayını almalısınız.

Öğrenci: Singapur'da kamu alanlarında gerçeği açıklayan pankartlar açmak için polis birimlerine başvuruda bulunmak durumundayız ama hiçbir zaman bir onay almadık. Bazı uygulayıcılar gerçekleri on yıldan fazla bir süredir ısrarla açıklamaya devam ettiler ve bu yüzden, polis tarafından temelsiz iddialar ile birçok kere mahkemeye sevk edildiler. Uygulayıcılar arasında [bu olayların nasıl ele alınacağı konusunda] büyük anlaşmazlıklar var.

Shifu: Shifu burada konuştuğu zaman, burada kamuya açık bir ortamda konuşuyorum, bu yüzden kamuya açık yerlerde [bu konular hakkında] konuşmak istemiyorum. Gerçeği açıklamak işi yapılmak zorundadır ama onu nasıl yaptığınıza gelince, her bölgedeki uygulayıcılar olayları kendi şartları temelinde gerçekleştirmelidir. Singapur'un son yıllarda Dafa öğrencilerine davranış şekli, kirli ÇKP'ninkine çok benzedi. Falun Gong'a zulmetme konusunda, pratik olarak bir Çin eyaleti haline geldi.

Öğrenci: Video oyunları oynayan genç uygulayıcıların durumu nedir?

Shifu: Video oyunları insanlara gerçekten zararlı, sadece Dafa uygulayıcılarının çocuklarına değil. Onlar gerçekten insanları içine çekiyor ve sıradan insanlar üzerinde de negatif bir etkiye sahipler. İşinizi yapamamanıza, kötü bir şekilde uyumanıza, dinlenmenize, insan sıcaklığı ve duygusundan mahrum kalmanıza, ailenizi ihmal etmenize, öğrencilerin derslerini ihmal etmesine sebep oluyorlar ve aklınızı çelip sizi kendilerine çekiyorlar. İnsanlığın yok oluşuna katkıda bulunuyorlar. Video oyunlarını teşvik etmek için, o iş adamları, yeni türlerle ortaya çıkıyor ve reklamlarını geniş çapta yapıyorlar. İnsanlar bu kadar büyük bir karma yarattığında ne yapacak? Onlar insanlığı yozlaştırıyorlar.

Öğrenci: Dafa öğrencilerinin kurduğu şirketler arası borç zincirini nasıl çözmeliyiz?

Shifu: Nasıl çözersiniz? Alacaklılara ödemek zorundasınız. Eğer gazete basıyor ve bunun için ödeme yapmıyorsanız, o zaman matbaa ne yapacak? Sizinki bir Dafa projesi, fakat onlarınki de öyle -o zaman ne yapılmalı? İşleri iyi yönetemediğiniz zaman, bunun sebebi, iyi iş çıkarmamış olmanızdır, bu yüzden üzerinde çok çalışmalısınız. Eğer Dafa öğrencileri birbirlerine borçlu olurlarsa, parayı geri ödemek zorundalar. "Biz hepimiz Dafa öğrencileriyiz, o sebeple sana ait olan bana da aittir" -bu nasıl bir düşünce tarzı? (Herkes gülüyor) Bu kabul edilebilir mi? Bağımsız bir varlık olarak, siz sizsiniz ve o da odur. Uygulamada o sizin yerinizi alamaz, aynı şekilde siz de onun yerini alamazsınız. Bu aynı şekilde, bir kişinin anne-babası, kardeşleri, eşi ve çocukları için de geçerlidir -hiç kimse bir başka kişinin yerini alamaz.

Öğrenci: Medya şirketindeki çalışma ortamı çok karışık ve orada benimle birlikte çalışan diğer uygulayıcılar da aynı fikirde. Bazen, birbirlerine karşı çevrilen oyunlar ve entrikalar sıradan insanların yaptıklarından bile daha kötü.

Shifu: Eğer karşılıklı güven yoksa ve söylediklerinizde samimi değilseniz ve kimse eleştiriyi kabul etmiyor veya içine dönüp bakmıyorsa, o zaman tabii ki her şey karışık olur. Öyleyse siz nasıl bir medya şirketisiniz? Siz insanlar ne yapıyorsunuz? Uygulama mı? Öylesine kuvvetli takıntılarınız var! İster Televizyon şirketi, ister Epoch Times veya diğer medya şirketleri olsun, bugünden sonra, içinde bulunduğunuz durumu değiştirin. Sizler uygulayıcılar gibi davranmıyorsunuz! Bu konuları çok önce gündeme getirdim. Ne zaman bu konuda bir şeyler yapacaksınız? Ne zaman bu konuda bir şeyler yapacaksınız? Zaman daralıyor. (Coşkulu alkış)

Dafa öğrencileri -her biriniz- bir zamanlar kraldınız ve insan dünyasına büyük bir kutsama ile geldiniz. Fakat onlardan vazgeçtiniz, çünkü Fa-düzeltmesinde Shifu'ya yardım etmek istediniz. Fakat şimdi buna kalplerinizi vermiyorsunuz. Eğer gerçekten para istemiş olsaydınız, eğer gerçekten güçlü mevkiler istemiş olsaydınız, eğer gerçekten sorumlu olmak isteseydiniz, gerçekten insan toplumunun elitleri olurdunuz -bunu başarabilirdiniz. Fakat siz onları istemediniz. Bu kadar yol gelmişken, neden bu önemsiz şeyleri terk edemiyorsunuz? Her şeyi terk edin ve -açıkça ve zihin genişliği ile- bir uygulayıcı gibi davranın. Bu noktadan sonra, etrafınıza baktıkça [göreceksiniz], kendilerini değiştirenler, Shifu'nun söylediğini yapmış olanlardır ve kendilerini değiştirmeyenler de, Shifu'nun söylediğini yapmamış olanlardır! (Coşkulu alkış)

Fakat Shifu size bu şekilde öğrettikten sonra bile, gerçek hayata geri döndüğünüzde, birbirinizi tekrar itici bulacaksınız. Gerçek hayata geri döndüğünüzde ve şahsi menfaatlerden ve kişisel takıntılardan etkilendiğinizde, zihninizin durumu artık şu anki gibi olamayacaktır! Uygulayıcı olduğunuzu ve sorumluluğunuzun muazzam olduğunu unutmamalısınız! Bunu gelecekte anlayacaksınız, fakat o vakit yapabileceğiniz tek şey, pişmanlık duymak olacak!

Öğrenci: Sıradan insanlar, kişinin uğursuz şeyler söylemekten kaçınması gerektiğini söylüyorlar. Yakın zamanda uygulayıcılar arasında negatif değil, sadece pozitif şeyler konuşmak moda oldu. Shen Yun'ün bu şekilde yaptığını söylüyorlar. Fakat bu şekilde paylaşım yaparsak, birçok problem çözülemez.

Shifu: Sıradan insanlar ile konuşurken, onlara duymak istediklerini söyleyin, çünkü onları kurtarmaya çalışıyorsunuz. Onlara uygulayıcılar gibi davranamaz ve takıntılarını yok edemezsiniz. Eğer şu an takıntılarını yok etmeye çalışırsanız, sizden kaçmazlar mı? (Herkes gülüyor) Onları kurtarmak için, onlar için kabul edilir şeyler söylemelisiniz. Bunu bu şekilde yapmak zorundasınız, çünkü insanları kurtarmak zordur. Fakat siz uygulayıcılar öyle olmak zorunda mısınız? Her kim farklı fikirleri dinlemeye karşı isteksiz olursa, o bir uygulayıcı değildir. Fakat iyi niyetle konuşmayan kişiler de bir uygulayıcı gibi davranmıyor.

Öğrenci: Çin dışından 50'nin üzerinde ülke ve bölge ve Çin'den 80'nin üzerinde şehir ve eyalet Shifu'ya saygılarını gönderiyor.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış) Selamlama mesajları olan kağıtları bana iletmeyin demiştim onlara, o sebeple onlar da özet yapmışlar. (Herkes gülüyor) Hala burada uzun bir liste var. O zaman, bunları okumayacağım.

Öğrenci: Ben, Vietnam'da küçük bir kasabada yaşıyorum. Yakın zamanda Falun Gong'un Amerika'da tapınaklar kurmak ve NTDTV'yi desteklemek amacıyla bağış girişimi başlattığı söylentisi çıktı. Çok kısa bir süre önce, küçük kız kardeşim Güney Kaliforniya'ya ailesini ziyarete gitti. Orada bağış girişiminden sorumlu olduğunu iddia eden bir uygulayıcı ile tanıştı ve kardeşim de bağış yaptı. Vietnam'daki uygulayıcıların [bu girişime] cevap vermeleri gerekir mi?

Shifu: Böyle bir şey yok. Böyle bir şey yok. Bazı uygulayıcıların bunu yapma arzusu olabilir, fakat kesinlikle bunu yapmayın, kesinlikle! Eğer buna ihtiyaç olsaydı, ben yapardım. Sadece "Hepiniz bana biraz para verin ve birlikte tapınak kuralım" demem gerekirdi. Biliyorum ki, hepiniz para verirdiniz. Bunu yapmak benim için kolay olurdu, öyle değil mi? Öyleyse neden sizin yapmanıza ihtiyacım olsun? (Coşkulu alkış) Yapmayın. Kesinlikle, kesinlikle bunu yapmayın.

İşadamı olan ve finansal olarak çok iyi durumda olan bazı öğrencilerimiz biraz finansal yardımda bulundular ve bunu yaptıklarında bazı problemler gerçekten çözülebiliyor. Fakat diğerlerinden bunu kabul etmiyoruz. Bunca yıldır Dafa öğrencilerinin gerçeği açıklamak için gerekli şeyleri kendi ceplerinden ödediklerini biliyorum, bu kendi başına bir yük zaten. Fei Tian Akademisinin neden birçok öğrenciye tam burs verdiğini biliyor muydunuz? Çünkü Dafa öğrencilerinin finansal yükünü azaltmak istiyorum. (Alkış) Bazen, dağdaki çocuklar kötü davrandığında, ebeveynlerinin de iyi uygulama yapmadıklarını biliyorum.

Öğrenci: Ben şöyle bir anlayışa ulaştım. Dafa uygulayıcıları hayatlar boyunca reenkarne oldular, fakat aslında 6 yollu reenkarnasyon döngüsü içerisinde reenkarne olmadılar. Dafa uygulayıcılarının dışındaki diğer tüm canlılar ise, 6 yollu reenkarnasyon döngüsünden geçtiler. Bu anlayış doğru mudur? Bazı dinlere inanan kişiler, 6 yollu reenkarnasyon döngüsüne inanmıyorlar, sadece, öldükten sonra, kişinin ruhunun tekrar insan olarak reenkarne olduğuna inanıyorlar. Bu durumda, onlara bu olayları ne şekilde açıklamalı ve dinlere inanan insanların Fa'yı elde etmelerini nasıl sağlamalıyız?

Shifu: İnsanların Fa'yı edinmeleri için yalan söyleyemezsiniz. İnsanoğlu 6 yollu reenkarnasyon döngüsünden geçmektedir. Durum önceleri daima buydu. Temel olarak, dünya üzerindeki tüm canlılar bundan geçerler, buna Dafa öğrencileri de dâhildir. Olan sadece şudur ki, Dafa uygulayıcıları insan olarak ya da göksel insanlar olarak daha sıklıkla reenkarne olmuşlardır.

Öğrenci: Ben Japonya'danım ve medyada çalışıyorum. Web sitesini devam ettirmek oldukça zor ve bugüne kadar onu sürdürebilmek için uygulayıcılardan gelen paraya bel bağlıyorduk.

Shifu: Medya şirketleri uygulayıcıların uzun süreli olarak bunu yapmasına olanak tanıyamaz. Eğer reklam satan kişilere sahip değilseniz ve tamamen uygulayıcıların finansal katkılarına bel bağlamış iseniz, bu, broşürleri yaptırmış olmanızdır, bir medya şirketini yönetme yolu değildir ve uzun vadede sorunlar ortaya çıkacaktır. Uygulayıcılar bir işte çalışmak zorundadırlar ve kendilerini geçindirmek zorundalar. Durum ne olursa olsun, bir medya şirketi uygulayıcıların uzun vadeli bağışlarına bel bağlayamaz.

Şu anda, dünya insanları, Dafa uygulayıcılarının oluşturmuş olduğu medya şirketlerini yakından izliyorlar ve bu medya şirketlerinin saygınlığı giderek artıyor. Bu ne türden bir dönemeçtir? İş fırsatlarını değerlendiren sıradan bir insan, bu zaman diliminin, fırsatı değerlendirmek için mükemmel bir zaman dönemi olduğunun farkına varacaktır. İnsanların medyanıza olumlu izlenimleri varken ve onlara güvenirken, eğer müşteri tabanınızı sabitlemez, onları tutmaz ve pazarlamak için oldukça insan gücünü ortaya koymazsanız, o zaman ne bekliyorsunuz? Gökten bir talih kuşunun inmesini mi? Bir şirket ne demektir. O, ekonomik sebeplerden dolayı yaratılmış bir şeydir; para kazanmak için olan bir şeydir. Sadece sermaye ile bir medya şirketini iyi bir şekilde yürütebilir, onu pozitif bir döngü içerisinde döndürebilir, gerçekleri açıklamak için gereken koşullara sahip olabilir ve insanları kurtarmak için gerekli şartları elde edebilirsiniz.

Öğrenci: Bazı deneyimli eski uygulayıcılar Dafa Derneğindeki bazı kişilerin takıntıları yüzünden çok fazla dışarı çıkmıyorlar. Bu uygulayıcılar kendi başlarına yapacak şeyler buluyorlar ya da sadece çok az sayıda uygulayıcı ile temas kuruyorlar. Kendilerini yerel uygulayıcı grubu ortamından bir şekilde uzak tutuyorlar. Dafa Derneğindeki baş kişinin, diğer uygulayıcıları veya projeleri yönetirken, medya gibi sıradan insanların yönetim yaklaşımını kullanmasına gerek var mı?

Shifu: Medya gibi mi? Sıradan insanların yönetim yaklaşımı gibi mi? Sıradan insanların yönetim yaklaşımı xiulian değildir. Bir Dafa uygulayıcısı dikkatini daima koordinatörün üzerine odaklamamalıdır. Eğer o kişi iyiyse, o zaman siz de iyi oluyorsunuz; eğer o sizi seviyorsa xiulian uyguluyor, sizi sevmiyorsa uygulamıyorsunuz. O durumda o kişi için xiulian uygulamıyor musunuz?

Şimdi bir koordinatör olarak, ne denli büyük bir etki yaratmış olduğunuza bir bakın. Onlar Shifu ile uzun bir zaman önce bir yemine imza attılar, fakat şimdi ise aslında onların uygulama yapmasına engel oluyorsunuz. Gelecekte bunun sorumluluğuna katlanabileceğinizi düşünüyor musunuz? Eğer onlar sizin yüzünüzden artık xiulian uygulamak istemezlerse, gelecekte bunun sorumluluğuna nasıl katlanacaksınız? Tamamlanmanın son anında, ne yapacaksınız?

Şimdi, iyi bir iş çıkarmamış olan herkese gelince, Shifu sizlere bir soru sormak istiyor. Dinleyin: Tamamlanmanın son dakikasında, terk etmekte başarısız olduğunuz takıntılarınızı ya da yapmış olduğunuz hataları nasıl örtbas edebileceksiniz? Hepiniz bunu düşünmek zorundasınız. Ben, aşırı derecede endişeliyim!

Öğrenci: İnsanların arkasından yanlış ithamlarda bulunan bir koordinatör var, fakat çoğu insan bu uygulayıcıya dokunamıyor. Durum bu ise, bizler sadece hoşgörümüzü mü (sabrımızı mı) geliştirmeye devam etmeliyiz yoksa o kişiyi teşhir edip eleştirmeli miyiz?

Shifu: "Teşhir etmek ve eleştirmek" her ikisi de yanlıştır ve bu, parti kültürüne ait bir terimdir. (Herkes gülüyor) Bu, politik sebeplerden dolayı insanları eleştirmek için olan bir taktiktir. Olaya iki açıdan bakmak gerekiyor. Eğer bu durum gerçekten sizin xiulian uygulamanız içinse ve o kişinin yaklaşımı projeyi etkilemiyorsa, -eğer işiniz fazla etkilenmiyorsa- o durumda ben sizin ona dayanmanızı ve kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. (Shifu gülüyor) (herkes alkışlıyor)

Ve bunu ne için söylüyorum? Biliyorsunuz, xiulian uygulayıcıları için şu ifade sıklıkla kullanılır: sadece takıntılarınız olduğu zaman içinizden etkilenirsiniz; eğer herhangi bir takıntınız yok ise, sanki üzerinizden bir esintinin geçip gitmesi gibi olacaktır -hiçbir şey dahi hissetmezsiniz. Eğer bir kişiden, sizin korkunç bir suç işlemek istediğinizi söylediğini duyduğunuz zaman bunu çok komik bulursunuz (Shifu gülüyor) "Bu nasıl olur da mümkün olabilir?" şeklinde düşünürsünüz. Bunu hiçbir şekilde ciddiye almazsınız. Siz öyle bir düşünceye sahip olmadığınız için, o cümleler size dokunamaz. Eğer siz o türden bir düşünceye sahip değilseniz, size tesir edemezler. Fakat içinizden etkilendiğiniz zaman ise, bu durum sizin bir takıntıya sahip olduğunuzu gösterir! Ve eğer gerçekten size adaletsiz davranıldığını güçlü bir şekilde hissediyorsanız, o durumda takıntınız oldukça büyük demektir. (Alkış) Dolayısıyla, xiulian uygulayarak kendinizi geliştirmek zorunda değil misiniz?

Buna karşılık, başkalarına karşı daima kötü tavırlar sergileyen bir kişiye gelince, Dafa uygulayıcıları merhamet geliştirmek zorundadırlar. Yani uygulayıcı arkadaşının senden daha iyi uygulama yaptığını düşünüyorsun, o yüzden ona karşı kibar olman gerektiğini düşünmüyorsun, öyle mi? Onun açısından çok yüksek standartta düşünmüyor musun? Ona karşı iyi olmak zorunda değil misin? Ya da o kişi Dafa uygulayıcılarına zulmeden biridir, o durumda ona karşı sevecen olman gerekmiyor mu? O kişi bu zulme katılmış biri olsa bile, buna iştirak etmiş, aldatılmış ve suçlu bir çete ile işbirliğine düşmüş biri olsa bile, ona karşı hala iyiliksever olmanız gerekmektedir. Peki, o durumda uygulayıcı arkadaşınıza karşı nasıl iyi olamıyorsunuz? Onlar Shifu'nun öğrencileridir -bunun farkında mısınız? (Alkış) Kendi söylediklerinize durup bakmıyorsanız, o durumda, bir şeytanmışsınız gibi bir durum oluşmuyor mu? Siz bir şeytan değilsiniz -ben sadece o anki durumu ima ediyorum. Eğer sürekli olarak bu şekildeyseniz, daima bir şeytan durumunun içersindeyseniz, o zaman şeytanlığı geliştiriyor değil misiniz? Eğer insanlar yüzünüzde daima güzel bir ifade göremiyorlar ise ve daima çok sinsice davranıyorsanız, o durumda nasıl bir durumun içerisinde olacağınızı söylersiniz? Tanrılar sizi izliyorlar.

Sizlere söyleyebilirim ki, esasen, bu denli büyük sayıda Tanrının Dafa uygulayıcılarını yakından gözlemleyeceğini ummuyordum! Çünkü yaptığım iş giderek daha da büyük çaplı bir hale geldikçe, canlı sayısının giderek inanılmaz bir büyüklüğe ulaştığını görüyorum. Geçmişte, sadece sizi gözlemleyen gözlerin olduğunu görüyordum, fakat şu anda gözlerin hepsinin boşluk bile olmadan yan yana olduğunu gördüm, çünkü artık boş yer yok. Sayısız, sayılamayacak kadar çok canlı sizi yakından izliyor -gözlerini sizden tek bir an bile almadan izliyorlar! Tüm kozmos etkilenmiş durumdadır. Bir iğnenin ucundan daha küçük bir alanda bile sayısız yüz milyonlarca canlı sizi izlemektedir. Canlılar, büyüklüklerine göre sınıflandırılmazlar, çünkü bilgelik ve yetenekler büyüklüğe göre belirlenmez. "Bir dağ serçesi küçük ama bütünseldir" derler. Sizlere söyleyebilirim ki, aşırı derecede yüksek seviyelerde bulunan bazı tanrılar bir iğne başından bile daha küçük, fakat inanılmaz derecede kudretlilerdir! Kendilerini bir anda devasa bir tanrıya dönüştürebilirler.

Uzun bir zaman önce, insanoğlunun yaşadığı bu boyutun büyük bir durumda olduğunu ve sizin burada performans gösterdiğinizi söylemiştim. İzleyenler ise kozmosun tamamında bulunan görkemli tanrılar ve göksel insanlardır -onlar sanki bir tiyatroda sergilenen bir oyunu izliyor gibiler. Eğer insanlar sahneden inselerdi ve diğer insanların performansını izleyecek olsalardı, o performansı sergileyen insanların zihninde neler olup bittiğini anlayamazlardı. Fakat o tanrılar sizin düşüncelerinizi ve davranışlarınızı izliyorlar. Vücudunuzun üzerindeki kafanızla birlikte, beyninizdeki hücrelerin nasıl hareket ettiğini gözlemliyor ve aynı zamanda, kalbinizin ve zihninizin nasıl değiştiğini de görebiliyorlar. Saçma sapan şeyler yaptığınız zaman, gülmekten kendilerini alamazlar. Sizler Dafa uygulayıcılarının yapmaması gereken şeyleri yaptığınız zaman ise size aşırı derecede müsamahasız bir şekilde bakarlar.

Öğrenci: Dafa öğrencileri tarafından kurulmuş olan medya şirketleri iç mücadelelere aşırı odaklı gözüküyor; cennet ve dünyanın gazabına uğruyor. Dafa öğrencilerinin Fa'yı onaylatma ile ilgili içeriklere daha az önem veriliyor. Bu özellikle Dongtaiwang.com için geçerli.

Shifu: Söylediğin şey bana doğru gelmiyor. "Cennet ve dünyanın gazabına uğruyor olmak mı? İç mücadeleler mi?" Eğer kötü ÇKP'nin bakış açısından konuştuğun için bunu söylüyorsan, o zaman senin problemlerin var demektir. Biz Çinlilerin iç mücadeleleri var demek istiyorsun, değil mi? Biz kötü ÇKP çetesinin bir parçası değiliz. Yüzeyde Çin'in hükümeti olmasına rağmen, o bir canavar ve Çinli insanlara zarar veriyor. Biz sadece onun neden Dafa öğrencilerine zulmettiğini ortaya çıkarıyoruz ve aynı zamanda dünya insanlarına ne olduğunu anlatıyoruz.

Zulüm başlamadan önce şunu söylemiştim: Kötü ÇKP, Falun Gong'a zulmederken kendisini devirecek. (Alkış) Ben sadece bir tahmin yürütmüyordum. Bunu önceden gördüm, çünkü eski güçler olayları bu şekilde ayarladılar: Onun bir palyaço gibi rol oynamasını sağladılar; onu kullanmayı ve onunla oynamayı bitirince, onu yok edecekler. Onların amacı, zulüm sırasında Dafa öğrencilerini acımasızca test etmek ve Dafa öğrencilerinin insani takıntılarının yok edilmesini sağlamaktır. Bu şeyin yaratılma sebebi budur. Bunun uzun süre var olmasına izin verilebilir mi?

Öğrenci: Gongzhuling ve Changchun'dan öğrenciler geldi. Burada kalmalılar mı?

Shifu: Bunlar kişisel meselelerdir. Eğer kalmanız gerektiğini düşünüyorsanız, kalın. Eğer yeteneklerinizin burada iyi kullanılacağını düşünüyorsanız, kalın. Yeteneklerinizin burada iyi kullanılacağını düşünmüyorsanız, kalmayın. Her durumda, Dafa öğrencileri için bugünlerde ABD'ye gelmeleri veya dünyanın çeşitli yerlerini ziyaret etmeleri daha kolay ve daha da kolay olacak. Zulmün şeytaniliği açığa çıktıkça, dünya insanları Dafa öğrencilerine yeni bir açıdan bakıyorlar. Gerçek tamamen ifşa edildiğinde, tüm dünya Dafa öğrencilerine derin bir saygı duyacak. (Alkış)

Her durumda, Shifu'nun gerçekte en çok söylemek istediği şudur: genel durum değişiyor, fakat Dafa öğrencileri durumların değişmesi ile uygulamalarının değişmesine izin veremezler. Durum ne olursa olsun, etkilenmediğinizden emin olun. Dafa öğrencileri gibi davranın ve karşılaştığınız problem ne olursa olsun kendinizi daima geliştirin. (Coşkulu alkış)

Bugün için söyleyeceklerimin hepsi bu kadar. Konferans komitesi ek soru kâğıtçıkları almış olabilir. (Coşkulu alkış) Ama biliyorum ki, burada oturup her kişinin sorusunu cevaplayacak olsaydım eğer, o zaman bile, sorularınızın tamamını soramamış olacaktınız ve hala daha fazla sorunuz olacaktı. Dolayısıyla burada duruyorum. Shifu, konular hakkında sadece Fa prensipleri açısından konuşabilir. Gelişim size, kendinize bağlıdır. Şu anki bu Fa konferansındaki sahip olduğunuz zihin durumunu koruyabilirseniz eğer, muhakkak başarılı olursunuz! (Coşkulu alkış)

Zihninizin sıradan dünya gerçeklerinden veya kanılarından etkilenmesine izin vermeyin ve bu gerçeklere geri döndüğünüzde diğer uygulayıcıları eskiden gördüğünüz gibi görmeyin. Bu Fa konferansının boşa gitmesine izin vermeyin. Dafa'nın Fa konferansları sadece sizin gelişmeniz, doğru düşüncelerinizi kuvvetlendirmeniz ve size uygulamanızda yardımcı olması için düzenleniyor. Dolayısıyla umuyorum ki, hepiniz şu anki zihin durumunuzu koruyabilir ve bir Dafa öğrencisinin davranması gerektiği gibi davranabilirsiniz. Durum acil ve birçok canlı kurtarılmak için sizi bekliyor. Çok kaygılıyım!

İnsan olamayan ve hayvan veya bitki olanlar [da dâhil] bu dünyaya gelen varlıklar -hepsi Dafa öğrencilerinin onları kurtarmasını bekliyor. Eğer iyi iş çıkaramazsanız, bu sadece sizin kendinizin iyi yapmaması meselesi değil -kurtarmak için yemin ettiğiniz varlıklarda şanslarını kaybedecekler. Sorumluluğunuz çok büyük. Gelecek sizi bekliyor ve kozmostaki çok sayıda varlık sizi bekliyor.

Başta olduğu gibi uygulamaya devam edin ve başarılı olacağınız kesindir! (Öğrenciler Shifu'ya çiçek takdim ediyor ve tüm öğrenciler uzun alkışlıyor.)