Yardımcı Ruh Makalesindeki Yanıtlar Üzerine

(Li Hongzhi, 19 Ağustos 2016)


Shifu'nuz olarak ben sadece Dafa uygulayıcılarının ana ruhunu dikkate alırım. Buna ek olarak bu yüzeysel seviyede gerçekleştirilen tüm büyük başarılar ve kazanılan muhteşem erdem (De), Dafa uygulayıcılarının ana ruhuna aittir, bunu kimse değiştiremez. Kozmosun Fa düzenlemesinin karşılaştığı bu karmaşık durum insanların algıyabileceklerinin çok ötesinde ve eski güçlerden gelen engellemeler çok şiddetli olmaktadır. Shifu sizin bu batağın içindeki berbat içinden çıkılamaz detaylara takılmanızı ve uygulamanızın etkilenmesini kesinlikle istemiyor. Tam tersi sizin tüm varlıkları daha geniş bir bakış açısıyla görmenizi ve onlara son derece büyük bir merhametle davranmanızı istiyorum. Engelleme ne olursa olsun belirli bir konuya takılıp kalmayın ve bunun sizi huzursuz etmesine izin vermeyin; sadece o zaman işin içinden başarıyla çıkarsınız ve kazandığınız yüce erdem (De) daha büyük olur.

Aslında Dafa ve Dafa uygulayıcılarının doğru düşünceleriyle paralel olmayan her şey eski güçler ile ilgilidir, buna sizin içinizdeki doğru olmayan faktörler de dahildir. Bu yüzden doğru düşünceler yollamayı, Dafa uygulayıcılarının yapması gereken üç ana şeyden biri yaptım. Doğru düşünceler yollamak hem içinizdeki hem de dışınızdaki doğru olmayan varlıkları hedefler, hiç biri kaçamaz. Sadece doğru düşünceler gönderirken hepimiz farklı tutumlara ve farklı davranışlara sahip oluruz.

Dejenere olmuş ilkelere sahip bu kaotik dünyada, Dafa uygulayıcıları merhametli bir şekilde yaşamları kurtarıyorlar ki kesinlikle buna kendi dünyalarına ait yaşamlar da dahildir. İnsanları kurtarma sürecinde yaşamlara elbette şanslar verilecek hatta bazı yaşamlara verilen süre uzatılacak. Bu süreçte bazıları gerçekten çok iyi oldular; bazıları da netice itibariyle o kadar iyi olmadılar. Onlar temizlenecek; bu zaten bütün uygulama sürecinizde yaptığınız şey ve ayrıca bunu sizin için Shifu'da yapmaktadır. Bu sayılamayacak kadar çok engellemeden sadece bir tanesi ve o kadar da önemli değil. En şiddetli engellemeleri geçtiniz. Bazı öğrenciler belirli bir durumu gördüler ki bu Dafa öğrencilerinin merhametle yaşamları kurtarmalarının bir tezahürü, aynı zamanda basitçe söylemek gerekirse bu yaşamların kendilerinin bu kargaşa içerisinde ne kadar iyi veya kötü olduklarıyla ilgili bir durumdur. Yaşamları kurtarmak istiyorsanız onları gelişi güzel yok edemezsiniz, onun yerine hala onların kurtarılıp kurtarılamayacağına bakmalısınız. Bu süreçte yaşamlar kendilerindeki pozitif ve negatif davranışları sergileyecekler ki bu da Fa düzeltmesi döneminde olması gereken kaçınılmaz bir şeydir. Bu negatif ve kaotik durumlarla yüz yüze gelince etkilenmenize hiç gerek yok. Fa'ya çok iyi çalışın ve üç şeyi iyi yapın, herşeye sahip olacaksınız. Gerçek şu ki eski güçler Fa düzenlemesinde çoktan şeytanlar olarak betimlendiler ve temizleniyorlar. Shifu burada iken, Fa burada iken, kargaşa sürekli olamaz.Editörün Notu:Çeviri güncellemeye açıktır. Bu 21 Ağustos 2016 versiyonudur. Mavi grup tarafından çevrilmiştir.