Metropolitan New York Fa Konferansında Fa'nın Açıklanması ve Öğretilmesi

(Li Hongzhi, 20 Nisan 2003)

Merhaba! (Alkış)

Çok çalışıyorsunuz. (Alkış) Son zamanlarda görmüş olabilirsiniz ki, Dafa uygulayıcılarının sürekli çabaları, olayları açıklamaları sayesinde ve doğru düşünceler yollamanız, Fa'yı çalışmanız ve kendinizi geliştirmeniz yoluyla, Fa-düzeltmesinin muazzam gücünün tamamı gelmeden önce, olayların genel durumunda kayda değer değişimler yarattınız. Farklı boyutlardaki şeytani varlıklar şu anda gerçekten de çok az sayıdalar. Bu yüzden artık geniş çapta zulüm ve engelleme formu biçimlendiremezler. Fakat var oldukları müddetçe, yetersiz anlayışa sahip olan yerlerdeki uygulayıcılara ve zihinlerinde takıntıları olan uygulayıcılara engellemeler yaratacaklar. Xinxing'inizdeki boşluklardan avantaj elde etmelerine artık daha fazla izin vermeyin.

Şu anda uygulayıcılar arasında bazı sürtüşmeler var ve hepiniz buna dikkat etmelisiniz -önemsiz şeylerin Dafa uygulayıcılarının yapması gereken önemli şeyleri etkilemesine izin veremezsiniz. Size söyleyeceğim ki, ne türde bir anlaşmazlık veya ne gibi bir durum ortaya çıkarsa çıksın -bunun bizdeki noksanlıktan olduğu kesindir. Ona hiç şüphe yok. Eğer bir noksanlık olmasaydı, hiç kimse onu istismar edemezdi. Uygulayıcılarımız arasında bir xinxing sürtüşmesi olduğunda veya birlikte çalışırken uyumsuzluk olduğunda ve bu ister büyük bir şey olsun ister küçük bir şey, size söylüyorum ki -onlar kesinlikle noksanlıkları sömüren şeytanlardır. Sizler Dafa uygulayıcılarısınız, bu yüzden xiulian'i tamamlayan parçanız Tanrıların standardını karşılıyor, fakat yüzeyiniz hala Dafa içerisinde kendisini geliştiriyor. Esasında, Dafa uygulayıcıları olarak, her bakımdan bir Dafa uygulayıcısının durumunu sergilemelisiniz. Bu yüzden zaman zaman xinxing'inizi tartan bir sürtüşme olduğunda, bu sizin kendi anlayışınızdan veya sizin kendi xinxing'inize bağlı olarak takıntınızdan dolayı meydana geliyor. Bu olaylar ufak tefek olsa bile, kolaylıkla diğer boyutlardaki pis, kötü varlıklara avantaj sağlar. Bu şeylere dikkat edin! Sizler şeytani bir testten geçtiniz, bu yüzden her şeyi anlamalısınız.

Salonda, Avrupa'dan, Asya'dan, Avustralya'dan ve aynı zamanda Güney Amerika'dan ve diğer birçok bölgeden insanlar var. Hepiniz için bir arada oturmak kolay değil. Daha önce söylemiş olduğum bir şey var. Demiştim ki: Şu anda birlikte olsanız dahi, Tamamlanmaya ulaştığınızda hiçbiriniz bir daha birbirinizi bulamayacaksınız. (Gülümseme) Bildiğiniz gibi bu kozmos akıl almaz derecede büyüktür. Üç Diyar, Fa-düzeltmesi nedeniyle yaratıldı ve insan toplumu Fa-düzeltmesi nedeniyle yaratıldı, bu yüzden geçmişte çok sayıdaki muazzam gök kubbelerden yüksek seviyeli varlıklar geldi. O zamanlar, büyük sayılarda gelmediler ve onlar sadece temsilci türünde olanlardı, farklı zamanlarda gelerek birbirleriyle çalışmak ve bu son şeyleri yapmak için geldiler. Bu şu anlama geliyor ki, Dafa uygulayıcılarının büyük bir kısmı o kozmik vücutlar ile geldiler ve herkes karmik ilişkiler oluşturdu. Tamamlanmaya ulaştığınızda ve geri döndüğünüzde isteseniz dahi birbirinizi görmek sizin için neredeyse imkânsız olacak. Bu yüzden, karmik ilişkinizin bu kısmının üzerine titremelisiniz. Ve dahası, sizlerin bu karmik ilişkileri iç içe geçti ve farklı karmik ilişkiler her bir yaşam süresince biçimlendirildi -bu kolay olmadı. Bu yüzden, bir şeyler yaparken iyi işbirliği yapın. Her bir Dafa uygulayıcısının sahip olduğu şey herkesindir. Birbiriniz arasında ufak tefek, önemsiz şeyler için mesafe ve uyumsuzluk yaratmayın. Bunu yapamazsınız ve bütün bunların üzerine titremelisiniz. Ve aynı zamanda Dafa işlerinde birlikte çalışıp işbirliği yapmalısınız ve bunu da gerçek anlamda çok iyi yapmalısınız.

Dafa uygulayıcıları için şu an sadece üç iş var. Biri gerçeği açıklamak, biri doğru düşünceler yollamak -doğru düşünceler yollamak sizin kendi vücutlarınız üzerinde ve vücutlarınızın dışındaki şeyler üzerinde bir etkiye sahiptir. Ve diğeri de kendinizi iyi geliştirmek ve Fa'yı iyi bir şekilde çalışmaktır. Bu üç iş, en büyük önemi taşıyor. Şu anda hepiniz olayları açıklamanın amacı konusunda netsiniz ki bu, şeytani zulmü açığa vurmak ve dünya insanlarının bilmesini ve de kozmostaki varlıkların gerçeği bilmesini sağlamaktır. Siz burada olayları anlatırken xiulian'i tamamlamış olan katman katman vücutlarınız da farklı seviyelerin kozmik vücutlarında olayları açıklıyor. Bu zulmü ve şeytani oyunu açığa vurmak zorundasınız ve dünya insanlarının bunu net bir şekilde görmesini sağlamalısınız ve bu da, onu durdurur ve de yok eder. Olayları açıklamak en etkili olandır ve bu görkemli bir merhamet davranışıdır, çünkü bu zulüm tamamen yalanların ve aldatmacanın üzerine kuruludur. Bu yüzden hepiniz esasen insan ırkını kontrol eden ve Dafa'ya karşı şeytanilik yapan ve Dafa uygulayıcılarına ve dünyanın insanlarına zulüm eden şeytani varlıkları temizlemek için ve insan ırkını ve canlı varlıkları kurtarmak ve Fa-düzeltmesinin önünde kurulmuş olan engelleri temizlemek için yapılan Dafa uygulayıcılarının doğru düşünceler yollaması konusunda netsiniz. Bu yüzden bu, en önemli şeydir. Hiçbir Dafa uygulayıcısı bunu ihmal edemez. Ne de doğru düşünceler yollamayı ihmal etmek için herhangi bir bahane kullanabilirsiniz. Çünkü eğer kendinizi iyi temizleyemezseniz, yapacağınız şeyleri iyi yapamazsınız ve kendinizi iyi temizleyemezseniz aynı zamanda diğerlerine de engelleme yaratırsınız. Üçüncü şey de, iyi bir şekilde Fa çalışmanızdır. Eğer bu Dafa'yı iyi çalışmazsanız, Tamamlanmanız sağlam olmayacaktır. Dahası, yapmanız gereken en önemli Dafa işleri sanki sıradan insanların gidip sıradan insan düşünceleri ile ve sıradan bir insan temelinde kendi işlerini yapması gibi olacaktır ve o zaman siz sadece sıradan insan olursunuz ve bu da çok iyi sıradan insanların Dafa işi yapması olur. Siz, Dafa uygulayıcıları olduğunuz için bir şeyler yaparken kendinizi Dafa'dan ayıramazsınız. Siz, hala durmadan henüz değişmemiş olan bu en yüzeydeki parçayı değiştirmektesiniz. Bu yüzden Fa'yı okumadan yapamazsınız. Fa'yı iyi bir şekilde çalışmak zorundasınız. Fa'yı çalışma sürecinde henüz temizlenmemiş olan son maddeleri değiştirerek, kendinizdeki kötü elementleri temizleyebileceksiniz. Neden size daima bu kadar fazla üzerinde durarak Fa'yı iyi çalışın, Fa'yı iyi çalışın, Fa'yı iyi çalışın diye söylüyorum? Çünkü bu en önemli şeydir.

Zaten bildiğiniz gibi Dafa uygulayıcıları Tamamlanma sürecinden geçtiler ve tarih bugün Dafa uygulayıcılarına çok daha büyük bir sorumluluk şansı verdi: sizin kendi kurtuluşunuz ve Tamamlanmanız değil, daha fazla canlı varlığın kurtuluşu. İşte bu yüzden Dafa uygulayıcıları olmayı hak etmelisiniz. Böylece, böylesi muazzam bir tarihi sorumluluk ile bahşedildiniz ve bununla beraber size o ölçüde bir onur verildi. Size kim olduğumu söylemedim! Fakat bununla birlikte, ben Fa'yı rektife ediyorum. O halde, Dafa uygulayıcıları olarak sizler, bugün Shifu ile birlikte Fa'yı rektife etmektesiniz, bu yüzden sizi gelecekte neyin beklediğine gelince -bunu daha önce hiçbir zaman açık ve net bir biçimde söylemedim, fakat bugün size ufak bir ipucu vereceğim- bu, en muhteşem, eşi benzeri görülmemiş onur olacak. Hiç bu konuyu düşündünüz mü: Dafa'ya her kim zulüm ettiyse, her kim Dafa uygulayıcılarına zulüm ettiyse, bu işi yapan canlının seviyesi -ne kadar yüksek olursa olsun- o varlık ile sizin aranızda bir denklik durumu biçimlendirilir. O varlık ne kadar yüksek seviyeli olursa olsun sizinle eşit duruma getirilir. Fakat bu durum, çok çok yüksek seviyelerdeki gök kubbelerin Lordlarını, sayısız gök kubbelerin Lordlarını, hatta daha yüksek seviyeli varlıkları içeriyor ve bununla birlikte şu anda Dafa'ya karşı kötü şeyler yapmış olan bu birbirinden farklı devasa gök kubbelerin en yüksek yerleri, benim çeşitli Dafa uygulayıcılarım ile bir denklik oluşturdu. Hepiniz bir düşünün, bu ne anlama geliyor? Bir de size söyleyebilirim ki, benim çok sayıda Dafa uygulayıcım zulüm ile öldürülmüş olsa da, Fa bir ayarlama yaptı: Varlıkları, onlara zulmeden bu en yüksek seviyeli varlıklar ile yer değiştirecek. (Alkış)

İşte böyle oluyor. Neden bu kadar yüksek seviyeli Tanrılar buna karıştılar? Neden bu kadar yüksek seviyeli Tanrılar Dafa uygulayıcılarına zulmetmek için kendi altlarında bulunan varlıklara tesir ettiler? Doğrudan katılmadılar, fakat onların faktörleri buna sebep oldu, o nedenle, nasıl bundan sorumlu tutulamazlar? Buna katıldılar, bu yüzden de bu engellemenin sorumluluğunu almak zorundalar! Bu kozmosun bir yasasıdır. Aksi takdirde, onlarla hiçbir ilgisi olmayacaktı. Onlarla en ufak bir bağlantıları olduğu müddetçe sorumlu tutulmak zorunda kalacaklar. Orada oturmaya layık olmadıkları zaman Dafa uygulayıcılarının oraya kendilerini geliştirmelerine ve orada oturmalarına izin verilecek. İşte böyle bir ilkedir.

Aslında burada sıradan insanların hayal bile edemeyeceği birçok şey var. Sıradanmış gibi görünebilirler, fakat Dafa uygulayıcılarının yaptığı her şey en görkemli ve emsalsiz olan şeylerdir. Görüyorsunuz, Dafa uygulayıcılarına karşı yapılan bu zulüm sınırı zorlayan bir şeytanilikte ve büyük bir kargaşaya neden oldu; ve kozmosun Yüce Yasası insan dünyasında, insanoğluna kurtuluş sunuyor -böylesine yücelikte bir Fa insan dünyasında yayılıyor- peki neden birçok insan umursamıyor ve etkilenmiyor? Aslında onlar eski güçler tarafından kontrol ediliyorlar ve sıkıca kaplanmışlar. Eski güçler düşünüyorlar ki, Fa-düzeltmesi döneminde xiulian uygulamak ve Fa'yı kabul ettirmek Dafa uygulayıcılarının meselesi ve diğer kişiler bunun bir parçası olmayı hak etmiyorlar. Bu koşul altında dünya insanları için Dafa'nın Fa gerçekliklerinin farkına varmaları ve Fa'nın ne kadar kutsal olduğunu fark etmeleri çok zor. Fakat bazı şeyleri anlayabilirler, mesela şimdiki insanların "insan hakları"nın çiğnenmesi ve inanç özgürlüğünün çiğnenmesi gibi şeyleri anlayabilirler. Bu yüzden sizlerin olayları açıklarken kullandığınız cümleler bu başlıklar etrafında dönmelidir ve insanlar anlayabileceklerdir ve destekleyici olacaklardır. Bir kişi adalet duygusuna sahip olduğu müddetçe veya hala iyi bir tarafa sahip olduğu sürece ve de hala kurtarılabilecek ise destek verecektir. Bu yüzden çok yüksek bir seviyede konuştuğunuzda, aslında, etkisi kötü olacaktır. Bunun sebebi, bu zamanda her kim Dafa'yı elde ederse bir Dafa uygulayıcısıdır ve olayları aydınlatarak sıradan insanları çabucak Dafa uygulayıcılarına çevirmeye çalıştığınızda netice elde etmek için gereğinden fazla kaygılısınız. Olayları açıklarken çok yüksek seviyeli konuşan bir kişi mantıksız davranıyor ve zarar veriyor. Ve eğer uyarıları dinlemezse ve buna çok takıntı yapmışsa, çok daha kötü şeyler yapabilir ve şeytanlar ondan avantaj sağlar. Bu tür günahları gerçekten işlerseniz şeytanlar sizi düşürebilir.

Bu yüzden bunların hiçbiri ufak tefek, önemsiz şeyler değildir ve bunları çok iyi bir şekilde ele almak zorundasınız. Sizin yolunuz -ve sanırım hepiniz bunu şimdi anladınız- çok dar. Eğer bir parça dahi saparsanız bir Dafa uygulayıcısının standardına ulaşamazsınız. Bizim yürüyebileceğimiz sadece tek bir doğru yol vardır ve birazcık bile olsa sapamayız, çünkü tarihin gerektirdiği budur ve gelecekteki kozmosun yaşamları için gereken de budur. Kozmos gelecekte herhangi bir sapma veya yanlışlık yaşayamaz. Kozmos, sizin Fa-düzeltmesi esnasındaki savsaklamalarınız yüzünden bir sapma veya yanlışlık yaşayamaz, bu yüzden Fa'yı kendi başınıza onaylarken atacağınız her bir adımı ve ayrıca atacağınız tüm adımları iyi bir şekilde atmanız sizin için önemlidir. Bu sadece sıradan bir şeymiş gibi görünüyor. Fa'yı onaylarken ve bu zaman periyodu esnasında kendi kuvvetli erdeminizi oluştururken yürüdüğünüz yolda hiçbir kötü iz ve pişmanlık bırakmayın. Onlar asla silinemezler. Tabii ki, ister xiulian uygulaması olsun, ister Fa'yı onaylamak olsun, ister doğru düşüncelerle zulmü temizlemek olsun, bu mesele henüz bitmiş değildir ve bu bitmeden önce, yapacaklarını düzgün bir şekilde yapamamış olanlar için bir fırsattır. Eğer, en sonunda olayları hala iyi bir şekilde ele alamazsanız, son geldiğinde başaramayacaksınız. Zulüm ilk başladığı zaman, hem Çin'deki uygulayıcılar hem de Çin'in dışındaki uygulayıcılar gerçekten de birçok şeyi iyi yapamadılar. O zamanlar birçok şeyi iyi yapamadıkları zaman, deneyim eksiklikleri vardı diyebilirsiniz veya daha önce hiç bunun gibi bir şeyle karşılaşmamışlardı, bu yüzden de ne yapacaklarını bilmiyorlardı diyebilirsiniz. Ama aradan birkaç yıl geçti, artık bunu söyleyemezsiniz. Şimdi olayları nasıl ele almanız gerektiğini çok iyi ve rasyonel bir şekilde biliyorsunuz, bu yüzden çok daha iyi yapmalısınız ve geçmişte olanlar tekrarlanmamalı.

Kendinizi geliştirmede eğer yaptıklarınızı iyi bir şekilde yaparsanız bu geleceğin kozmosundaki temel şeyleri etkileyecektir. Dafa uygulayıcılarının kişisel Tamamlanma süreci sona erdi, fakat benim uygulayıcım olarak, tarihin size bugün bahşetmiş olduğu sorumluluk sizin kişisel Tamamlanmaya ulaşmanızla bitmiyor -sizden çok daha muazzam şeyler yapmanızı bekliyor ve sizden çok daha yüce bir erdem oluşturmanızı istiyor. Tabii ki, bu daha yüksek bir Tamamlanma konumunun sizleri beklediği anlamına geliyor, kozmos sizden çok daha büyük sorumluluklar bekliyor. İşte bu şekilde bir ilişkiye sahipler. Daha önce, Dafa uygulayıcıları yeterince iyi yapamadıkları sürece çabalarına devam etmelilerdir demiştim. Sizler her ne kadar xiulian sürecinden geçmiş bulunsanız bile, daha iyi olmak için hala kendinizi geliştirmelisiniz ve en yüzeydeki parçayı -henüz tam olarak geliştirilmemiş kalan parçayı- iyi bir şekilde geliştirmelisiniz, o nedenle kitapları okumak ve Fa çalışmak en büyük öneme sahiptir.

Şunu biliyor muydunuz? Daha önce Fa'nın "güpegündüz havalanmak" diye bir olayından bahsetmiştim ve bu tam anlamıyla geliştirilir geliştirilmez, güpegündüz havaya yükselen yüzeydeki vücut hakkındaydı. Peki, ne tür insanlar güpegündüz havalanırdı biliyor musunuz? Güpegündüz yükselenlerin hiç biri Üç Diyarı terk etmedi. Bunu sebebi, cennetlerdeki Tanrıların gözünde insanların bu etten kemikten yapılma vücutları en kirli şeydir ve kesinlikle cennetlere götürülemezler. Bu yüzden kendinizi ne kadar iyi geliştirirseniz geliştirin bunu yapamazsınız. Onların cennetlerde yaptığı türde bir saflığa ve kutsallığa sahip olamazdınız ve o konuma ulaşamazdınız. Fakat benim bugün yaptığım şey sadece sizlerin vücudunu yüzeyde değiştirmek değil ve sadece dünya insanlarını Tanrılar haline getirerek gelecekte onları Üç Diyarın ötesine doğru geliştirmek de değil. Ondan ziyade bütün kozmik sistemi uyumlandırmak içindir. Geçmişte neredeyse hiç kimse Üç Diyarın dışındaki bir Tanrı olmaya doğru xiulian uygulayamazdı. Henüz söylemiş olduğum gibi güpegündüz havaya yükselmiş olsalar bile onların hepsi Üç Diyarın içindeki Tanrılar haline geldiler, Üç Diyarı terk etmediler, fakat onlar Tanrıydılar. Fakat benim bugün yapmak istediğim şey ve Dafa uygulayıcılarına bağışladığım xiulian metodu kozmosta görülmemiş, daha yüksek bir bilgelik yerleştirmek içindir. Bundaki amaç, düşen varlıkların gelecekte buradan geri dönmelerini mümkün kılmaktır -en azından böyle bir şansa sahip olacaklar. Bu, kozmosun bir parçasının kendisini yenilemesidir. Neden bunu sıklıkla vurguluyorum? Bugün Falun Dafa uygulayıcılarının bu son adımı atabilme yetenekleri insanların Tanrılara dönüşmesinin yolunu açmasıdır. Bu daha önce tarihte hiçbir zaman gerçekleşmedi. Geçmişte, Üç Diyarı gerçek anlamda aşanların hepsi yardımcı ruhlar idi. Üç Diyar içinde birkaç varlık xiulian'de bedenleri ile başarıya ulaştı ve onların hepsi Üç Diyar içindeki Tanrılardı. Fakat bu sefer Dafa uygulayıcıları vücutlarını Üç Diyarın dışına geliştirmekle kalmayacak aynı zamanda sizlerin değişik seviyelere doğru ulaşmanızı sağlayacak, çok yüksek seviyelerin Kralları ve Lordları haline gelmenizi sağlayacağım. Ve bu aynı zamanda yeni kozmosun bilgeliğinin onaylanması olayıdır ve bu gelecekteki canlıların ulaşacakları uyum sağlama durumu formlarından biri olacaktır. Bu yüzden bu önemsiz bir olay değildir. Yüzey bedenin değişmesinin nihai sonu, en yüksek derece saflığa ulaşmaktır. Bu denli yüksek bir dereceye ulaşmak daha önce Tanrılar tarafından asla gerçekleştirilmemiş bir olaydır ve hiçbir Tanrı bunu düşünmeye bile cesaret etmemiştir. Çünkü Tanrıların gözünde, altlarında bulunan her şey dayanılmayacak kadar pistir. Bu sefer ben böyle bir şey yaptım. Dafa uygulayıcılarının "Tamamlanması" bir örnek oluşturmaktadır ve bu, gelecek için bu yolu yaratmıştır. "Yaratmak" diyoruz, fakat aslında Fa, uzun zamandır bilgeliğe sahiptir. Sadece şu anda yerine getirilmektedir.

Neden bunun bu şekilde yapılması zorunluydu? Daha yeni söylemiş olduğum gibi, bunun sebebi kozmosun uyumlandırılması gerekiyordu. Aslında birçok faktör vardı. Eğer bu yolun önü açılırsa, en büyük sorunlardan biri çözülecekti ve bu, kozmostaki hiç bir Tanrının hayal etmeye bile cesaret edemediği bir şeydir. Biliyor musunuz, Tanrılar nasıl var olur? Amerika'nın orta kesiminde bulunmuş olanlarınız görmüş olabilir, Amerika'daki kıraç dağların bazıları ve çıplak kayalar insanları andırıyor, özellikle güneyde ve ülkenin orta kesiminin güney kısmında olanlar ve onlar aynen Tanrılar gibi görünüyorlar. Bu kayaların bazıları Pusaları ve Budaları andırıyor ve bazıları da öteki Tanrılar gibi görünüyor. Neden bu şekildedir? Aslında, onlar Tanrılara tekabül ediyor -onlar Tanrıların en düşük seviyeli parçalarıdır. Geçmişteki Tanrılar gezegenlerin yüzeyi ile ilişki halindedir ve onların hepsi bir yaşam döngüsü sistemine sahiplerdir. Tanrılar kayaların çürümeyeceğinden emindirler ve kayaların varlığı Tanrıların hayatlarını garanti eder; kayalar bozulduğunda ölümsüz vücutlar çözülecektir ve o zaman bazı Tanrılar düşecektir. Onların bağlantısı budur. Aslında bu, çok daha yüksek seviye Tanrıların kontrolü altındadır. Fakat bu tür bir ilişki, küçük parçacıkların büyük parçacıkları ve büyük parçacıkların daha büyük parçacık katmanını oluşturduğu, parçacıkların parçacıkları biçimlendirmesi süreci değildir. Bundan ziyade, Tanrısal bir vücudun standardına ulaşıncaya kadar maddi doğa giderek daha da fazla bir biçimde azalır. Demek istiyorum ki, madde giderek artan bir şekilde, yavaş yavaş yok olmaya başlar; aslında madde farklı seviyelerin Tanrılarına ulaşıncaya kadar, giderek daha da fazla hafifler. Tabii ki, madde ne kadar giderse bir o kadar saf hale gelir. Daha önce demiştim ki, Dafa uygulayıcıları Avrupa'dan uçakla bir Fa konferansına katılmaya geldiğinde, oldukça uzun bir seyahat yapmışlar gibi görünür, fakat Tanrıların gözünde dünya parçacığı bir kum taneciği gibidir, çok küçüktür ve sizin kat etmiş olduğunuz mesafe sanki hiç hareket etmemişsiniz gibidir. Bu insanlar için böyledir. Ve Tanrılar da değişik Tanrıların kısıtlamaları altındadır. Geçmişin Tanrıları kendi sınırları içerisinde dolaştılar ve bu sınırlar bu Tanrıların dünyadaki kayalarla olan ilişkilerinden kaynaklandı. Kozmostaki yüzey gezegenlerin üzerindeki kayalarla olan ilişkilerini kopartamıyorlardı ve onları kendileri ile birlikte götüremiyorlardı. Eğer o kendilerine tekabül eden kayayı kaybederlerse sanki köklerini kaybetmiş ve hayatlarını sağlama bağlamış şeyi kaybetmiş gibi olurdu ve parçalanıp dağılır ve de yok edilirlerdi. Size bunu daha önce hiç söylemedim. (Alkış)

Size bugün bunu açıkladım. Bu, problemin çözülmüş olduğu anlamına geliyor. Neden geleceğin Tanrılarının ve geleceğin kozmosunun inanılmaz derecede harika olacağını söylemiştim? Fa'nın her bir harika olayını anlatmak için çok uzun bir konferans gereklidir. Gördüğüm kadarıyla geleceğin Tanrıları gerçek anlamda Tanrılar gibi olacaklar -artık daha fazla dünya üzerindeki kayalara tekabül etmek zorunda kalmayacaklar. Ve öteki sistemlerin Tanrıları kendi sistemlerinin en yüzeyindeki parçacıklardaki kayalara ve maddelere tekabül etmek zorunda kalmayacak. Sebep şudur ki, geçmişte, eğer Tanrılar en düşük ve en geniş parçacıklara tekabül etmeseydi, maddenin dolaşım sistemini kaybedecekti ve yaşamları sağlama bağlanmış olmayacaktı. Bu tür bir ilişki vardı. O halde şunun hakkında düşündünüz mü: kayalar moleküllerden oluşmuştur ve söylemek gerekirse insan vücutları da öyle. Bu yüzden uygulamanızda başarıya ulaştığınızda bir insanın sahip olduğu en yüzeysel fiziksel vücudu geliştirdiğinizde onu da -bu temel güvenceyi de- birlikte götürmüş olmayacak mısınız? Nereye giderseniz gidin, onun tarafından kısıtlanmayacaksınız. Fakat siz o seviyenin gerektirdiği saflığa ve kutsallığa ulaşmak zorundasınız. Ve sizlere söyleyebilirim ki, Fa-düzeltmesi süresince en kötüyü, en iyiye ve en mükemmel duruma çevirdim. (Alkış)

Farklı seviyelerin Tanrılarının hepsi aslında farklı seviyelerde kendi sınırlı alanlarına -o seviyelerdeki yaşamların sınırlarına- sahiplerdir. İnsanlara gelince, şu ana kadar Tanrıların nasıl bir var oluş formu içinde olduklarını hiç kimse onlara anlatmadı ve buna da izin verilmez. Eski kozmos tamamıyla parçalanacak ve her şey bitecekti. Bütün bu anlattıklarım geçmiş ile ilgilidir. Gelecek bu şekilde olmayacak, gelecek gerçekten muhteşem olacak. Geleceğin Tanrıları, geçmişin Tanrılarının kısıtlamalarından tamamen kurtulmuş olacak ve onlar çok daha muhteşem, çok daha asil ve Tanrısal olacaklar. Bu yüzden kozmik vücutlardaki Fa'nın rektife edilmesi, kozmosun içindeki düzenin artık yeterince iyi olmadığından rektife edilmesi veya geçmişin Fa'sının rektife edilmesi ile ilgili değil, çünkü o artık yeterince iyi değildir. Sadece bununla da sınırlı değil. Eğer öyle olsaydı, benim yapmam gerekmeyecekti. Bunun sebebi şuydu ki, benim geldiğim temel seviyede çözülmesi gereken çok ama çok sayıda sorun vardı. (Alkış) Sizin gibi, Shifu ne söylerse söylesin, Shifu'nun bu yüzey vücudu tıpkı sizin vücudunuz gibi görünüyor, burada biz insan görünüşü taşıyoruz. Fakat bildiğiniz gibi sizler xiulian uygulayıcılarısınız, bu yüzden özünde insanoğlundan farklısınız. Elbette, sizler ile benim aramda başka bir farklılık var ve sizlere bundan daha önce bahsettiğim için burada onunla ilgili konuşmayacağım.

Söylediğim şu ki, xiulian uygulama sürecinizde gününüzü iyi değerlendirmek ve kendinizi iyi geliştirmek zorundasınız. Ne kadar meşgul olursanız olun veya yapmanız gereken ne kadar fazla şey olursa olsun Fa çalışmanızı ve xiulian'inizi ihmal edemezsiniz. Bu sizin Fa'yı onaylamanızın temel garantisidir ve aynı zamanda, o en son adımı atabilmenizi sağlayacak şeydir. Birçok ama birçok şey sıradanmış gibi görünüyor fakat onların içine fazlasıyla muhteşem ve ihtişamlı onur ve şeref yüklenmiştir. Eğer üç işi iyi yapabilirseniz, o zaman her şey kaplanır, her şey kuşatılır. Fa'yı onaylamak için fazla zaman kalmadı. Şöyle bir bakın -şeytan neredeyse düşmek üzere. Dinleyicilerin içindeki sizler, 20 Temmuz 1999'un üstesinden geldiniz. Hepiniz o zaman olayların nasıl olduğunu ve şimdi nasıl olduğunu görüyorsunuz. Şeytan Çin'in bazı kısımlarında ne kadar dal budak sarmış olursa olsun, artık eskisi gibi değil. Ve bu dünyadaki insanlar için de öyle. İnsanlar bu şeytani zulüm hakkında artık daha net. Dünya insanları uyanıyor. Böylesi bir değişim sadece şeytan bu derecede yok edilmiş olduğunda meydana gelir. Sadece şeytan temizlendiğinde insanlar uyanabilir. Bir başka deyişle, şeytani zulüm artık daha fazla tutunamıyor ve şeytana verilen vakit dolmak üzere. Eğer Fa-düzeltmesi gelmeden önce, eski güçler Dafa uygulayıcılarını artık daha fazla test edemeyeceklerini ve bu Fa için gerekli kudretli erdemi oluşturamayacaklarını düşünürlerse, o zaman onları tarih sahnesinden indirip yaşamın olmadığı kapıdan içeri sokacaklar ve her şey son bulacak. Bu yüzden günü değerlendirmek zorundasınız. Her şey bitmeden önceki şu son dönemde kendinize haksızlık yapmayın, yapmanız gereken son şeyleri iyi yapın. Şu an Shifu size şu devrimciler gibi ayaklanmanız için yol göstermiyor. (Herkes gülüyor) Shifu size bir başkasının politik gücünü elinden almanız için de yol göstermiyor. Shifu size xiulian uygulamanız için yol gösteriyor. (Alkış) Sizin teşhir ettiğiniz şeytanın ta kendisidir, bu alçak rejimin şeytaniliğidir ve amaç şeytanı dizginlemek, şeytanı yok etmek ve Dafa uygulayıcılarına ve Dafa'ya yapılan zulmü yok etmektir. (Alkış) Bu sıradan insanların dünyasında herhangi bir şey elde etmeye benzemez. Bu yüzden bir şeyler yaparken onları bir Dafa uygulayıcısının bakış açısından yola çıkarak yapmalısınız. Sıradan insanların sizin yaptıklarınızı anlamasını sağlamalısınız ve sıradan insanların bizim sıradan şeyler peşinde olduğumuzu düşünmelerini istemezsiniz -kesinlikle istemezsiniz! Elbette, bugüne kadar bunu anlamayan insanların yüzey kısımlarıdır -aslında dünya insanları biliyor. Peki, neden onların bildiklerini söylüyorum? Çünkü her canlı bilen bir tarafa sahiptir; O, Dafa'nın ne olduğunu biliyor. Bir süre önce olaylar böyleydi, çünkü şeytani elementler insanların bilen kısımlarını yüzey bedenlerinden ayırmıştı ve onların bilmeyen yüzeysel kısımlarını bastırmaktadır. Şu anda bu elementler yavaş yavaş temizleniyor, onların sürekli olarak daha fazla kısmı yok ediliyor, geriye kalan sürekli olarak daha da azalıyor ve dünya insanları her gün biraz daha uyanıyor.

Şu anda Çin'de ilerleyen salgını görüyorsunuz değil mi? Gelen büyük bir salgın değil miydi? İnsan terimleriyle ortaya koyacak olursak bu, Cennetin insanları cezalandırmasıdır. Onun neyi hedeflediğini bizim Dafa uygulayıcılarımız tam olarak biliyor: o kurtarılmayı hak etmeyenleri, Dafa uygulayıcıları gerçekleri açıklarken kurtarılması olanaksız olanları ve çürümüş şeytani ruhların işine yaramayanları hedefliyor. Bu, temizlemenin ilk kısmı. Cennet, şeytaniliği cezalandırıyor, fakat Çin ölülerin sayısını örtbas etmek için hala yalan söylüyor ve sizlere söyleyeceğim ki, sayı çok fazla ve hala en son noktasına da gelmedi. İnsanlar bunu korkunç buluyor, fakat aslında, asıl korkunç olan olay henüz başlamadı. Bu, Fa'nın insan dünyasını rektife etmeye başlayacağı zamanki asıl büyük temizlik değil. O büyük temizlik geldiğinde çok daha korkunç olacak ve o, tüm dünyayı hedefleyecek. Kötü insanlar çıldırdıkları zaman hiçbir şeyden korkmuyorlar, fakat felaket gerçek anlamda üzerlerine düştüğünde şok geçirecekler. Bekleyin ve görün, bu yıl hadiseli bir yıl olacak. Çok şey meydana gelecek.

Çok sayıda uygulayıcı diğer bölgelerden telaşla geldiler. Galiba bana sormak istedikleri çok fazla şey var. Çok uzun konuşmayacağım, çünkü zamanınızdan çok fazla çalmak istemiyorum. Eğer soracak sorularınız olduğunu düşünüyorsanız onları bir kâğıda yazın ve buraya gönderin. Sizin için onları cevaplayacağım. (Uzun alkış)

Bu arada da sizlere bir şeylerden bahsedeyim. Shifu canlılara en yüce merhamet ile davranıyor ve bu, her durum için geçerli. Her Fa konferansımda, katıldığım müddetçe, sizlerden daima Dafa uygulayıcıları olarak söz ettim. Beni kalabalık ortamlarda gören bütün uygulayıcılarım, size her zaman Dafa uygulayıcıları olarak hitap ettim. (Alkış) Fakat bir kısmınız tarih sürecinde benimle karmik ilişki oluşturmadınız, Dafa'nın bu zamanda yayılması esnasında girdiniz ve söylemek gerekirse, biraz daha fazla sıkıntılarla karşı karşıya geliyorsunuz. Bu gibi uygulayıcılar, anakara Çin'de ve yurtdışındaki ülkelerde de var ve sıkıntılar sizler için kendisini farklı şekillerde gösteriyor. Fakat insan takıntılarından kurtulmanın baskısı ve zihninize olan baskı hiçbir anlamda hafif değil. Fakat durumunuz ne olursa olsun Shifu size kesinlikle eşit davranacak. Dafa uygulayıcısı olarak sayıldığınız sürece, Shifu size bir Dafa uygulayıcısı olarak davranacak ve size rehberlik edecek. (Alkış) Fakat siz kendiniz her şeyi çok iyi yapmalısınız. (Alkış) Bana öyle geliyor ki, zulüm ve bu zulmün içerisinde Fa'yı onaylamanızın artık son aşamasına geldiniz. Zaman bitiyor ve o iyi bir biçimde davranamamış olanlar bir düşünsünler -gerçekten de kendinize şöyle iyice bir bakın. Bu benim Dafa uygulayıcılarını bu şekilde ilk kez uyarışımdır. Tamamlanmaya varıp varamayacağınız size bağlıdır.

Bazı kişiler hala yüz kızartıcı ve iğrenç şeyler yapıyorlar -ki bunlar Dafa'ya zarar veren şeyler ve onlar Dafa uygulayıcısı sıfatını hak etmiyorlar. Buna rağmen sizlere farklı davranmadım. Sonunda Tamamlanmaya doğru ilerleyemediğinizde, siz, kendiniz bunun sorumluluğuna katlanmak zorunda kalacaksınız. Shifu hiç kimseyi korkutmaya çalışmıyor! Her kim bu tarihi fırsatı kaçırırsa, her kim bu şansı kaçırırsa, ne kaçırdığınızı anladığınız zaman, yaşamanıza izin verilse dahi yaşamak istemeyeceksiniz. Sanmayın ki, Shifu hep merhametli diye Shifu'nun merhametini suiistimal edebilirsiniz. Dafa uygulayıcıları için standartlar vardır ve Fa standartlara sahiptir. Gidip ortalıkta saçma sapan konuşup, yargılara varamazsınız. Herkesin ruhu çok derinden etkilendi ve herkes kendisini çok iyi bir biçimde geliştiriyor ve herkes kendi var oluşuna karşı nasıl sorumlu olacağını düşünüyor! Peki, neden bazılarınız bunu yapamıyor! Size bakınca, Shifu çok endişeleniyor. Size bakınca, Shifu çok endişeleniyor. Shifu'nun sözleri bugün size çok sert gelmiş olabilir, fakat kafanıza sert bir çekiç ile vurmazsam bir işe yaramayacak. Eğer sizi kurtaramazsam bu benim en büyük pişmanlığım olacak. Eğer siz de benim kadar endişelenebilirseniz çok iyi olacak.

Tamam şimdi sorularınızı cevaplamam gerekir. (Alkış)


**********************************

Soru: Jinan'daki tüm uygulayıcılar Shifu'ya saygılarını yolluyorlar.

Shifu: Teşekkür ederim.

Soru: Avusturyalı uygulayıcılar Shifu'ya saygılarını yolluyorlar. Urumçi ve Sincan'dan uygulayıcılar Shifu'ya saygılarını yolluyorlar.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: İnsanoğlunun başına ne zaman 11 Eylül gibi, şu anki Sars virüsü gibi ve Dafa uygulayıcılarına karşı yapılan çılgın zulüm gibi bir felaket gelse veya 1 Ekim 2000 tarihinde Dafa uygulayıcılarının Tiananmen Meydanında büyük çapta tutuklanması gibi olaylarda, vücudum aniden güçlü bir karma yok olması reaksiyonları yaşıyor. Fakat çabucak geçiyorlar. Sıradan insanlar için karmaya mı dayanıyordum yoksa başka sebepler mi vardı?

Shifu: Hepiniz ve her biriniz xiulian uygulama sürecindesiniz, o yüzden başkaları için bir şeylere katlanıyor olmanız gibi bir şey gerçekten de söz konusu değildir. Belki de o zamanlar eski güçler bir durum yaratmıştır. Eski güçler geçmişte çok titiz düzenlemeler yaptılar. Sizin için sadece kendi karmanıza dayanmanız bile zor, değil ki başkaları için olan şeyler. (Gülüşmeler) Fakat bu, testleri iyi bir şekilde geçemediğiniz durumları veya takıntılarınızın olduğu durumları veya bir şeyleri yanlış yaptığınız, fakat onun farkına varamadığınız durumları içerir ve eski güçler veya şeytani varlıklar engelleme yaratır ve vücudunuzda rahatsızlığa sebep olur. Daha önceden, bu tip şeyler çok oldu.

Soru: Kutsal ve trajik olan uzun tarih sürecinde, insanların büyük bir kısmı niçin oynamak istemedikleri rolü oynadı?

Shifu: Basittir. O sadece, sanki herkes oyunculuk yapıyormuş gibiydi ve eski güçler onu kendi istediğiniz doğrultuda oynamanıza kesinlikle izin vermiyordu. Onunla ilgili olan her şeyi tamamen düzenlemişlerdi, sanki bir senaryo varmış gibi. Yani bir başka deyişle, tarihin farklı dönemlerinde, bu oyunun ne türden bir duruma ulaşacağı, insanoğlunun neye sahip olacağı ve tarihin bir dönemi sona erdiğinde ne olacağı, en sonunda ta ki, Fa'yı edininceye kadar ve Fa'yı elde etmek için nasıl yardım edebileceği -işte olayları bu şekilde düzenlediler ve çok sayıda şeyin umduğunuz gibi sonuçlanmamasının sebebi budur.

Soru: "Neden oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş" fikri, "yok etmeksizin uyumlandırma"nın öğretilmesinden önce, çok uzun bir zaman sürdü?

Shifu: Bütün bunların hakkında bir insan olarak düşünüyorsun. "Çok uzun" sürmüş olduğunu nereden biliyorsun? Kozmosun farklı seviyelerinde farklı zamanlar var olmaktadır ve bu durum, farklı seviyelerdeki zamanlar tarafından sınırlanmış canlılar için farklı zaman uzunlukları ile sonuçlanır. Zaman anlamında konuşacak olursak, evren, en nihayetinde ne uzunluktadır? Size Fa-düzeltmesini çok uzun zamandan beri yapıyormuşum gibi gelebilir, fakat gerçekte ise o sadece bir "an" içerisinde yapıldı. Bu "an" esnasında, bazı yerlerde birkaç on yıl veya onlarca yıl geçti, bazı yerlerde neredeyse eş zamanlıdır ve bazı yerlerde de on milyonlarca yıl veya yüz milyonlarca yıl geçti ve bütün bunlara farklı boyutlardaki canlılar için belirlenmiş olan "zaman"lar sebep olmuştur. Olaylar hakkında, insan zamanı anlamında düşünemezsiniz.

Soru: Shifu, lütfen benim aklımdaki iki soruya ışık tutun. Bir uygulayıcının içine bakması ile sıradan bir insanın kendini irdelemesi arasındaki fark nedir?

Shifu: Sanırım bu soru.......(herkes gülüyor) Ne söylemek istediğimi hepiniz biliyorsunuz, fakat hala şunu söylemek istiyorum: öyle görünüyor ki, bu soru uygulamaya henüz başlamış olan bir kişi tarafından sorulmuş. Dafa içerisinde xiulian uyguladığınızda ve her bir uygulayıcı sıradan insanlar arasında gerçekleri açıkladığında bu, sıradan insanların işlerinin gidişatından ne şekilde farklı görünebilir? Şu anda hepiniz uygulayıcılarsınız, xiulian uygulayıcıları sıradan insanlardan nasıl farklıdır? Sizler yemek yiyorsunuz, sıradan insanlar da öyle, değil mi? Temel doğa birbirinden farklıdır, en nihai amaç ve temel farklıdır, yaşam içerisinde ulaşmak istediğiniz amaç farklıdır ve vücutlarda gerçekleşmekte olan köklü değişimler farklıdır. İnsanoğlu olayların peşinden koşarken sürekli olarak karma biriktirirken, Dafa uygulayıcıları durmaksızın xiulian uygulayarak sahip oldukları karmayı yok ediyor ve vücutlarını sürekli bir biçimde cennetsel varlıkların vücutları haline dönüştürüyorlar. Bunlar aynı olabilir mi? Belki de aynı görünüyorlardır. (Alkış)

Soru: Çin'deki hanedanlıklar ve reenkarnasyon konusunu ele alırken, Shifu Amerika'nın Büyük Qing Hanedanlığından geldiğinden bahsetmişti. (Shifu: Ben, Amerika Büyük Qing Hanedanlığından geldi demedim, öyle mi dedim?) (Herkes gülüyor) Avustralya Xia Hanedanlığından, fakat Fransa uzun tarihe sahip bir ülke. O yüzden, bu bir baskı hatası mı yoksa orada bir başka içsel anlam mı var?

Shifu: Eyvah! (Herkes gülüyor) Beni Shifu olarak çağırdığın için, bu soruyu senin için cevaplandıracağım. (Herkes gülüyor, alkış) Aslında ben Amerika'nın Büyük Qing Hanedanlığı olduğunu söylemedim. Söylediğim şey, Amerika'nın Büyük Ming Hanedanlığı olduğuydu (Herkes gülüyor) -Qing Hanedanlığı olan Fransa'dır. Elbette bu, meseleden genel anlamda, geniş bir açıdan bahsetmektir. O milletlere mensup olan, her bir kişi için geçerli değildir, çünkü geçmişte kendi başına gelmiş ve reenkarne olmuş olan çok fazla sayıda insan vardı ve bu farklı bölgelerde meydana geldi. Fransa yüzlerce yıllık tarihi olan bir ülkedir ve bu insan uygarlığının güzel sanatlarını en iyi şekilde korumuş olan ülkedir. Kitapta herhangi bir baskı hatası bulunmamaktadır.

Soru: Ben Fa'yı 20 Temmuz'dan sonra edindim. Hastalık karması olgusu meydana geldiğinde, eğer onu hastalık karması olarak görür ve onu kabul edersem, eski güçlerin düzenlemelerini kabul etmiş olur muyum? Doğru düşünceler yollamalı mıyım?

Shifu: Zhuan Falun'da bu konudan bahsettim. Karmayı yok etmek, sadece karmayı yok etmeyi içermemektedir. Şu anda xiulian uyguluyor olsanız da: "Artık daha fazla karma ödemeyeceğim, onun tamamını sadece yok edeceğim ve benim işim bitmiş olacak." şeklinde düşünemezsiniz. Bunu yapamazsınız. Geçmişinizde kötü şeyler yaparak karma yarattınız. Sadece insan toplumu içerisinde kötü şeyler yaptığınızda karma yaratırsınız. Borçlu olduğunuz borcu ödemezlik edemezsiniz. Dolayısıyla, herkes uygulama sürecinde karmayı öderken acı çekebilir. Eğer acı çekmeseydiniz, karma yok edilirken hiçbir şey hissetmezdiniz, sadece, adeta güzel bir esintiymiş gibi olurdu. Biliyorsunuz, o eski günlerde sizler konferanslardayken -içinizden bazıları Shifu tarafından düzenlenen konferanslara katılmıştı- Shifu elini salladığında ve sizler sınıftan hiçbir sağlık probleminiz olmaksızın dışarı çıktığınızda, her yerinizde tamamen hafiflik hissettiniz, bütün vücudunuz bir tüy gibi hafifti ve hasta olma hissi yok olmuştu, bu şekilde değil miydi? (Alkış) Fakat Shifu'dan sizin için onun hepsini üstlenmesini isteyemezsiniz, bu yüzden kendi başınıza xulian uygulamalısınız. Aksi takdirde, gerçekten yüksek bir seviyeyi elde ettiğinizde Tanrılar bakacak ve: "Senin bütün karman alındı mı? Sen buraya kendi yolundan xiulian uygulayarak gelmedin mi? Biz buna izin verebilir miyiz? Hayır." Karmanızı yok ettiğinizde bu acı vericidir ve yükselebilmenizin sebebi budur. Olaylar işte böyledir.

Eski güçlerin engellemesi olup olmadığına gelince, kendinize ait en yüzey vücutlarınızı değiştirdiğinizde, kendi başınıza dayanmak zorunda olduğunuz bir parça vardır. Fakat nispeten konuşursak, çok fazla değildir ve Fa'yı onaylama konusu üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olmayacaktır. Büyük zorluklar ortaya çıktığında, o bir şeytani engelleme olmalıdır ve onu yok etmek için doğru düşünceler yollamak zorundasınız! Bugün, Dafa uygulayıcılarının yapmakta olduğu şeyler, Fa'yı onaylayan şeylerdir ve onlar en kutsal ve en göz kamaştırıcı şeylerdir. Eğer Dafa ile ilgili şeyler yapıyorsanız ve canlıları kurtarmak için olan kritik bir zamanda bir şeyler oluyorsa, o zaman o, kesinlikle bir engeldir. Bunu mantıklı bir biçimde değerlendirmelisiniz. Takıntı yapmayın ve: "Ne zaman acı çekiyorsam veya ne zaman kendimi iyi hissetmiyorsam, bu bir engelleme olmalı. Doğru düşünceler yollamalıyım" şeklinde düşünmeyin. Eğer acı çekiyorsam ve kendimi iyi hissetmiyorsam, bunu kabul edemem. Elbette, doğru düşünceler yollamanız sorun değildir. Gönderdiğiniz gong, yapılması gereken şeyleri yapar, yapılmaması gereken şeylere gelince, gong, Fa doğrultusunda hareket edecektir, çünkü o gong, Fa standartları doğrultusundaki xiulian uygulamanız yoluyla geliştirilmişti. (Herkes gülüyor) Bu yüzden, benim düşündüğüm şu ki, her şeyi mantıklı bir biçimde yapmalısınız.

Soru: Ana ruh ile yardımcı ruh arasında karmik ilişkiler bulunuyor mu?

Shifu: Bazıları karmik ilişkilere sahiptir, bazıları da değildir. Sadece sıradan insanlar hakkında konuşuyorum, Dafa uygulayıcıları hakkında değil. Sıklıkla şunu görüyorum ki, bir kişi tarih içerisinde belirli bir kişiydi, fakat sonra farklı bir yerde keşfettim ki, bir başka kişi de aynı zamanda tarihte o belirli kişiydi. Bu kadar uzakta ve okyanusla ayrılmış olan Amerika'da bile hala bu durumu görüyorum. Peki neden? Bu şu anlama gelir, insanlar ana ruha, yardımcı ruha ve başka elementlere sahiptir. Şunu da söylemiştim, insanlar aynı zamanda insanın etten kemikten vücudunun elementlerine de sahiptir. Bu yüzden, dünyada aynı zamanda yaşamakta olan birkaç insan için, tarihte aynı kişi olmuş olmaları mümkündür. Bunun gibi çok sayıda olay vardır.

Soru: Harbin'den Dafa uygulayıcıları saygıdeğer Shifu'muza saygılarını gönderiyor.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Ortam ne kadar sert ve tehlikeli olursa olsun veya şeytan ne kadar kudurmuş olursa olsun, Shifu'yu takip edeceğimiz ve final yolumuzu iyi bir şekilde yürüyeceğimiz şüphesizdir. Shifu, lütfen merak etmeyin.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış) Buna inanıyorum. Şu anda buna gerçekten inanıyorum. Şeytani zulüm 20 Temmuz 1999 tarihi civarında ilk başladığında, başarıp başaramayacağınızı görmek için, sadece bakıp izleyebilirdim. (Gülüşler) Geçmişte, 20 Temmuz 1999' önce söylemiş olduğum bir şeyi hatırlıyor musunuz? Şöyle demiştim, eğer ben tek bir kişiyi dahi kurtarmayı başarabilirsem, benim yaptığım şeyler boş yere yapılmış olmayacak. (Alkış) Sizlere söyleyeceğim ki, o zamanlar tam olarak emin değildim -gerçekten kritik öneme sahip anlarda üstesinden gelip gelemeyeceğinizi bilmiyordum. Elbette, eğer gerçekten de xiulian'de başarıya ulaşmış olan sadece tek bir kişi olsaydı bile, onu kozmos haline getirecektim ve o, her şeye sahip olacaktı. (Alkış) Elbette, (gülüşmeler) şu anda sadece bir kişi yok. Aynen görmüş olduğunuz gibi. Şimdi gerçekten inanıyorum. Dafa uygulayıcılarının doğru düşünceleri hiç kimse tarafından bozulamaz. Başarı sadece Dafa uygulayıcılarının Fa-düzeltmesi esnasında tamamladıkları şeyler meselesi ve dünyada yaşamakta olan karmik ilişkilere sahip insanların kurtarılıp kurtarılamayacağı meselesi iken, kozmik vücut içerisindeki Fa-düzeltmesinin başarıya ulaşacağı kesindir.

Soru: Pekin'deki Dafa uygulayıcıları adına, Shifu'ya saygılarımı iletiyorum.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Benim bir başka sorum daha var ki bu da, belirli bir kişinin casus olup olmadığı veya beyninin yıkanmış olup olmadığı ile ilgili. Shifu'ya bu türde sorular sorabilir miyiz?

Shifu: Benim bu konuya bakış şeklim işte şöyledir. Bir kişinin beyninin yıkanmış olması ya da olmaması, sadece insani bir şeydir, bir insan meselesidir. Benim baktığım şey, bir canlının kökleridir. Yolunu iyi bir şekilde yürümeyen herkes, kendi tarihini lekeleyecek ve kendi geleceği için onarılamaz bir zarar ve kayıp yaratacaktır. Fakat canlıları kurtarmak için Shifu, en yüce merhameti sunmaktadır. Eski konferanslarımda söylediğim gibi, ben, bir ajan olup olmamanızı veya ne tür bir işe sahip olduğunuzu önemsemiyorum, ben sizi bir insan olarak görüyorum. Hepiniz ilk önce insanoğlusunuz -sadece iş kollarınız farklı. Sırf işiniz farklı diye bu, çok ama çok nadir olan fırsatı kaçırmayın. Kendi varlığınıza karşı sorumlu olun. Sırf işiniz farklı diye sizi kurtuluştan yoksun bırakamam. Fakat öte yandan, sırf işiniz özel diye de sizi Tamamlanmaya ulaştıramam ve gelecekte bulunmanıza izin veremem, hem de Dafa'ya zarar vermiş olan şeyler yapmış olmanıza veya Dafa'ya ve Dafa uygulayıcılarına kötülük yapmış olmanıza rağmen. Elbette, zulüm henüz bitmediği için hala şanslar bulunmaktadır, fakat zaman hızlı bir biçimde ilerliyor. Ne yapacağınız ve nasıl telafi edileceği tamamen size bağlıdır. Günü iyi değerlendirin!

Soru: Bazı insanlar Dafa'yı bırakamıyor, fakat aynı zamanda insancıllıklarını da bırakamıyorlar. Yüzeyde, xiulian uyguluyorlar ve bazı Fa-düzeltmesi işleri yapıyorlar, fakat aslında, bazıları intihar suçu işleyerek, bazıları da gay olarak problemlere sebep oluyor ve karışıklık yaratıyorlar. Bu insanlara ne olacak? Şeytanlara ait boyutlara mı gidecekler? Ve onları destekleyenlere ne olacak?

Shifu: Bütün bunları biliyorum. Başka kesinlikle bir çarem kalmadıkça, onları dışarı atmak istemiyorum, bu yüzden bütün bu şeyleri gözlemliyor ve izliyorum. Bu kişiler için en iyisi şudur ki, eğer kendilerini kendi başlarına yargılamak istiyorlarsa, o zaman çabucak uyanın, çabucak uyanın! Eğer bunda kararlıysanız, o zaman yapmış olduğunuz şeyleri Dafa uygulayıcılarına anlatın, bunun faydası olacaktır. Zaman giderek azalıyor. Sizin için gerçekten endişeleniyorum. Shifu'nun merhametini çok fazla hafife almayın. Fa, standartlara sahiptir.

Soru: Bir bütün olarak gelişebilmemiz için uygulayıcı arkadaşlarımıza nasıl daha iyi yardımcı olabiliriz?

Shifu: Aslında, bu özel meselelere gelince, bunları hala siz yapmak zorundasınız. Kudretli erdemi siz, kendiniz oluşturuyorsunuz ve xiulian yolunu siz, kendiniz yürümek zorundasınız. Eğer en küçük şeyleri bile nasıl yapacağınızı ben söyleseydim, kudretli erdemi oluşturma şansını elinizden kaçırırdınız. Fa-düzeltmesinin ve xiulian'in bu yolunda, sıkıntıların olması kaçınılmazdır, her türlü anlaşmazlığın olması kaçınılmazdır ve bu uygulayıcı tarafından bahsedilen tipte insanların olması kaçınılmazdır. Bunun sebebi, eski güçler şöyle düşünüyor: "Eğer sizin Dafa uygulayıcılarınız çok saf ise ve hiçbir engelleme yaşamıyorlar ise, o zaman sahip oldukları birtakım kötü düşünceleri nasıl terk edecekler? Sizin Dafa'nızın böylesi karmaşık bir ortamın içerisinden gün ışığına çıkacağını ve kudretli erdem oluşturacağını nasıl kanıtlayacaksınız?" Bunu yapmak istemiş olmalarının ve orada birtakım kişiler düzenlemiş olmalarının ve olması için birtakım şeyler ayarlamış olmalarının sebebi budur -o şeyleri yapmak isteyenler eski güçler idi. Hiçbirini kabul etmiyorum. Peki, o zaman neden o insanlardan kurtulmuyorum? Az önce söylediğim gibi, onlara karşı en büyük merhameti taşıyorum, onların kendilerini değiştirmelerini bekliyorum ve onların bu fırsatı kaçırmamaları için bekliyorum. Bu konu hakkında böyle düşünüyorum. (Alkış)

Soru: Bir bütün olarak nasıl daha iyi gelişebilir ve yükselebiliriz?

Shifu: Eğer birbiriniz ile iyi işbirliği yaparsanız, o zaman başarabilirsiniz. Herkesin seviyesi farklıdır ve size şu anda söylüyorum, Shifu, uygulayıcılar arasında birtakım uyumsuzlukların artmakta olduğunu görüyor. Önceden aşikâr değildi, fakat şimdi arttılar ve sona doğru daha fazla yaklaştıkça uyumsuzluklar da bir o kadar büyük oluyor. O yüzden, insanların algılayışlarında farklılıkların olması kaçınılmazdır. Kilit nokta, birbirinizle nasıl daha iyi çalıştığınız ve koordinasyon sağladığınızdır.

Soru: Latin Amerika'nın Fa-düzeltmesindeki rolü nedir? Latin Amerika'da nasıl daha iyi olabiliriz?

Shifu: Bazı bölgelerdeki uygulayıcılar içinde bulundukları çevreler, göçmenlik statüleri ve hatta finansal durumları tarafından etkileniyorlar ve bu, onlar için Fa'yı onaylamayı oldukça zor bir hale getiriyor. Shifu bunların hepsini biliyor. Fakat ne olursa olsun, sizler oradaki canlıların umudusunuz! Gelecekte bunu göreceksiniz. (Alkış) Eğer şu anda bir etnik grup veya bir ülke Dafa uygulayıcılarına sahip değilse, bu onlara çok fazla zorluk getirecek -yani en azından böyledir. Bu yüzden, belirli bir yerde ne kadar az sayıda Dafa uygulayıcısı olursa olsun, bu o etnik grup için umuttur.

Bir keresinde bir uygulayıcı bana "Buda'nın sonsuz merhameti"nin ne anlama geldiğini sordu. İnsanoğlu bunu nasıl anlayabilir? Buda'nın yüce bir merhamete sahip olmasının ve insanları acı çekmekten ve zorluklardan kurtarmasının "Buda'nın sonsuz merhameti" olduğunu söylüyorlar -insanların anlayışı işte bu denli yüzeyseldir. Bir düşünün, nerede olursanız olun, hangi etnik grubun, hangi dinin veya hangi ülkenin içerisinde olursanız olun, yüzeyde sizler, basit, sıradan bir kişisiniz ve sadece bir başka varlıksınız, fakat hakikatte, sizinle karmik ilişkileri bulunan insanlar daima vardır. Sadece bu değil, sizlere daha önce defalarca söylediğim gibi, son derece mikro kozmik seviyelerde bulunan parçacıklar, bir yukarı seviyedeki parçacıkları biçimlendirir, bir sonraki yukarı seviyede bulunan parçacıklar da, bir sonraki daha yukarı seviyedeki parçacıkları biçimlendirir, bunun gibi durmaksızın daha geniş parçacıklar biçimlendirirler. Ve parçacıkların her bir katmanında sınırsız sayıda canlı bulunmaktadır. Eğer küçük bir parçacığı büyütürseniz, aynen dünyada ve gezegenlerde olduğu gibi, üzerinde sayılamayacak kadar çok canlının olduğunu görürsünüz. Bir düşünün, bir insan vücudunu, kaç adet parçacık oluşturmaktadır? Ve bunlar sadece sizin kendi alanınız içerisinde olan şeylerdir. Bir insanoğlu aynı zamanda bu ortamın alanında var olan bir varlıktır, aynen suya sokulmuş olan bir sünger gibi. Bu dünya su gibidir ve mikro kozmik canlılar ve madde o kadar fazladır ki, yoğunluğu aynen o su gibidir. Nerede olursanız olun, alanınızın içerisinde vücudunuza tekabül eden, oldukça büyük, devasa mikro kozmik canlılar bulunmaktadır. Bu yüzden, bir kişi xiulian uyguladığında sadece kendi vücudunu katman katman geliştirmez, parçacıkların tabaka tabaka katmalarının hücrelerinin tamamı sizin görüntünüzdür. Ve hiç bunu düşündünüz mü: siz bir parçacığın hücresini büyüttükten sonra, onun üzerinde hala sayısız canlı yok mudur? Ve insan görünümüne sahip olan canlılar olabilir mi? Peki, bunun gibi kaç adet hücre vardır? Aslında, mikro kozmik canlılar açısından, sizin hücreniz onların gezegenidir. Ve sadece hücrelerle sınırlı değil -bir hücreyi kaç adet mikro kozmik parçacık oluşturmaktadır? Sizin görünümünüzdeki bir hücre veya mikro kozmik bir parçacık, o parçacığın içerisindeki tüm canlıların Kralıdır ve orada bulunan sayısız tüm canlılar onun tarafından yönetilir. Eğer kendinizi iyi geliştirmezseniz, hücreleriniz iyi geliştirilmemiş olacak, eğer kendinizi iyi geliştirmişseniz, hücreleriniz iyi bir şekilde geliştirilmiş olacak ve hücrelerinizin 'yargılama yetkisi alanının' içerisinde bulunan canlılar, iyi geliştirilmiş olacaklar. O zaman bir düşünün, bir canlı uygulamada başarıya ulaştığında, bunun neticesi olarak, kaç adet canlı başarıyla geliştirilmiş olacak?

Tanrıların gözünde, büyük canlılar değerli, küçük canlılar değerli değil gibi bir şey yoktur. Biliyorsunuz ki, çok küçük dünyalarda bile Budalar bulunmaktadır, o kadar küçüktürler ki, oldukça mikro kozmiklerdir. Bir canlının büyüklüğü önemli değildir -bir fark yaratmaz, yapısında bir fark yoktur. Sadece, vücutlarının ölçüsünü, onları oluşturan parçacıklar belirlemektedir. Canlılar eş değerdedir. Bir düşünün, eğer bir kişi kurtarılmış ve xiulian'de başarıya ulaşmışsa, kaç adet ölçülemez, sayılamaz derecede çok canlı başarıyla geliştirilmiş ve kurtarılmış olacak? Fakat kişinin kendisini başarıyla geliştirmesi sürecinde, bu sayısız mikro kozmoslarda ve makro kozmoslarda bulunan canlı gruplarındaki her bir canlı varlığı uzlaştırmak için çok fazla bilgelik, çok fazla düşünme ve özen gerektirir. Aynı sizi kurtarmak gibidir: onların meseleleri de aynı şekilde çözüme kavuşturulmalıdır. "Buda'nın sonsuz merhameti" ne demektir? Bir düşünün, bir kişi kurtarıldığında, onu kurtaran Buda, kendisinden ne ölçüde fedakârlık yapmak zorundadır? O kişiye tekabül eden sonsuz ve sınırsız mikro kozmos içerisindeki bütün o canlıların vücutlarını başlangıçta iyi bir şekilde ayarlamak zorundadır, onların Fa'yı elde etmesini sağlamak zorundadır, başa çıkabilmelerini sağlamak, karmalarının üstesinden gelmek zorundadır. Bu ne büyük, bu ne karışık bir görevdir! Merhamet olmadan bunun başarılması mümkün olabilir mi? O yüzden, sıradan insanlar "Buda'nın sonsuz merhameti" tabirini nasıl anlayabilirler? Bir düşünün, bir kişi xiulian'de başarıya ulaştığında bu, devasa, uçsuz bucaksız bir sistemin başarıyla geliştirilmiş olması anlamına gelmektedir. Daha önce şöyle söylemiştim ve kulağa şaka yapıyormuşum gibi gelmişti, eğer sadece tek bir kişi xiulian'de başarıya ulaşırsa, o durumda ben onun kozmos haline gelmesini sağlayacağım. Onun kozmik vücudunun ne kadar büyük olduğu önemli olmayacaktı, Kozmosun tüm yapılarının onun vücudunun sahasının içinde olmasını sağlayacaktım. Böyle söylememe rağmen bunun üzerinde durmayın. Shifu bunu yapabilir -düşünce budur. Bu yüzden, Dafa uygulayıcıları olarak, nerede olursanız olun, oradaki canlılara sonsuz kutsamalar götürüyorsunuz ve onlara gelecek için bir temel oluşturuyorsunuz, gelecekte kurtarılmaları için olan bir temel. İşte bu şekildedir. (Alkış)

Soru: Fa-düzeltmesi döneminde, para harcama anlamında ve maddi şeyleri kullanma anlamında Dafa uygulayıcıları doğru bir yolda nasıl yürüyebilir, Shifu lütfen bunun hakkında konuşur musunuz?

Shifu: Evet, Fa-düzeltmesi döneminde, durumda özel bir değişiklik oldu. Siz kişisel uygulamanızı yaptığınızda, kendi tarihinizin parçası için bir çizgi zaten çizilmişti. O dönem esnasında, o sadece xiulian idi ve herkes onu, o şekilde yapmak zorundaydı. Fakat toplum içerisindeki bugünkü durum, o zamankinden farklıdır. Sizin de gördüğünüz gibi, bugünün bilimi beraberinde çok sayıda modern taşımacılık araçları ve kitle medya şirketleri getirdi. O yüzden bir düşünün, bu kitle medya şirketleri ile özellikle, bir kişi bir yerde konuştuğunda, dünyanın her yerindeki insanlar derhal onu öğrenebiliyor, duyabiliyor ve aynı anda görebiliyorlar. Etkisi kayda değer. Eski güçlerin perspektifinden, şeytani canlılar bütün bu şeyleri zulmü ve yalanı sürdürmek için kullanıyor. Dafa uygulayıcıları insanlarla konuşmak için sadece ağızlarına bel bağlarken, bazen daha fazla insanı kurtarmanın zor olduğunu hissediyorlar. Elbette ki, sizin tek biriniz on veya yüz kişiye denktir. Fakat bununla birlikte sizler, bütün bir ülkenin propaganda makineleri tarafından üretilen yalanları ve kötülükleri teşhir ediyor, ortaya çıkarıyorsunuz -bu hala çok zor. O yüzden, Fa'yı onaylamak, şeytanı açığa vurmak ve canlıları kurtarmak için, o sıradan insanların medya araçlarını kullandığınızda, prensipte yanlış değildir. Günümüz modern bilimi bunun gibi özel bir topluma sebep olduğundan, Fa'yı onaylarken, bu şeyleri yapmak için birtakım finansal kaynaklara ihtiyacınız var. Fakat buna karşın, bütün bunlar bitmek üzereyken, bugüne kadar, herhangi bir ülkeden, herhangi bir hükümetten, herhangi bir organizasyondan veya herhangi bir firmadan, tek bir kuruş bile almadık. Yapmış olduğumuz her şey, onların maaşlarını, gelirlerini ve kazançlarını kullanarak, Dafa uygulayıcıları tarafından finanse edildi.

Eski güçler insanları sınırlıyor ve olayları sadece bu şekilde yaparak sizin olağanüstü olacağınızı düşünüyorlar: "Sizler Fa'yı böylesi zor koşullar altında onaylayabiliyorsunuz, bu olağanüstü ve sizler kudretli erdem oluşturmaktasınız." Bu yüzden eski güçler kötü niyetle benim Fa-düzeltmeme, Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylamasına engelleme yaratıyor ve insanların Dafa'ya olan desteğini etkilediler ve inatçı bir şekilde toplumda para sağlayan kaynakları bloke ettiler. Fa'nın onaylanmasında, Dafa uygulayıcıları daima finansal zorluklar yaşadılar. Bazı uygulayıcılar para bulmakta bile zor zamanlar geçirdi. Bu koşullar altında Fa'yı onaylıyor ve Dafa uygulayıcılarının yapması gereken şeyleri yapıyorsunuz ve tabii ki, bu olağanüstü. Fakat ben, eski güçlerin yaptığı düzenlemeleri kabul etmiyorum. Bu çok önemli bir meseledir -kozmosun tamamında Fa-düzeltmesi gerçekleşmektedir ve de yeni kozmos yaratılmaktadır! Fa, uzun zamandır var olmaktadır ve ben bu her şeyi -kuşatan ve her şeyi- uyumlandıran Dafa ile geldim. Katman katman canlının Fa için herhangi bir temel oluşturmasına ihtiyacım yok ve katman katman canlının veya sıradan insanların Dafa'ya bir şeyler vermesine ihtiyacım yok. Bunlar eski güçlerin tarih içerisinde biçimlendirmiş olduğu kavramlar ve faktörlerdir. Fa-düzeltmesine engelleme yaratmak için, bozulma ve yok olma dönemine ait olan o eski Fa'nın doğrularını kullanıyorlar ve yapmış oldukları her şeyin etkisi zarar vermektedir.

Bununla birlikte sizlere söylüyorum ki, idare etmek için maaşlarına tâbi olan uygulayıcılardan hala para toplayamazsınız. Prensip şudur ki, bizler uygulayıcılardan para toplayamayız ve bunu uzun zaman önce söylemiştim. Dafa uygulayıcıları arasında, kendi işini yapanlar ve birazcık daha fazla parası olanlar var ve eğer bir şeyler yapmak için katkıda bulunmak isteyeceklerse, bunda bir sorun yoktur ama ölçüyü kaçırmamaya dikkat edin. Bizim normal uygulayıcılarımız Fa'yı onaylıyorken yapacaklarını yapmaları için kendi gelirlerini kullandığında, prensipte bunda bir sorun yoktur ve bunda yanlış olan bir şey de yoktur, çünkü Fa'yı onaylamak ve canlıları kurtarmak için kendi gelirinizi kullanmanız sizin kudretli erdeminizdir. Dafa uygulayıcıları, özel durumlarda, birlikte birtakım şeyler yapmak istedikleri zaman, mesela diyelim ki, bazılarınız medya şirketi kurmak istediğinde -veya onun gibi bir şey- ve onu gerçekleştirmek için bir havuzda birlikte para topladığınızda, prensipte bunda da bir sorun yoktur, çünkü bu, Dafa bir şeyler yapıyor anlamına gelmemektedir, bu Dafa uygulayıcılarının kendi başlarına toplumda bir şirketi hayata geçirmesidir ve o toplumdaki bir tür iştir; olayları kendi başlarına başlatan ve onu yapmak için organize edenler Dafa uygulayıcılarıdır, Dafa'nın kendisinin bunu yapması değildir. Elbette ki, Dafa uygulayıcıları, gerçekleri açıklamak için faydalı koşullar yaratıyorlar. Fakat yine de sizlere söylüyorum, bizim normal uygulayıcılarımızdan sadece keyfi olarak para toplayamazsınız. Bu değiştirilemez. O durumda, bir kişinin daha zengin olduğu durumlara ve Dafa işleri yapılması için para bağışladığında günlük yaşamı etkilenmeyecek olanları içeren durumlara gelince, bu, hakkında konuştuğum şeyden hariç tutulmaktadır, çünkü netice itibarı ile onlar izole edilmiş olaylardır. Ben sizlere asla "üyelik ücreti" toplamanızı söylemedim veya dinlerin yaptığı gibi yardım için dilenmenizi de söylemedim. Bu şeylerin hiçbirini yapamazsınız.

Soru: Merhamet uygulaması bakımından, birçok şeyi iyi yapma konusundaki yetersizliğimizin, merhamet uygulamamızdaki eksikliğimizden kaynaklandığını düşünüyorum.

Shifu: Bu, şu şekilde ortaya konmalıdır: dünya insanlarına gelince, onları kurtarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıyız ve onlara karşı merhametli olmalıyız. Sadece merhametli olmakta değil, aynı zamanda canlı varlıkları merhamet ile kurtarmalıyız. Bu zulümde en kötü şekilde zarar görenler aslında dünya insanlarıdır. Aslında, o şeytani varlıklar, bu zulmü geleceğin insanlarının yaşamlarını yok etmek için kullanmak istiyor. O yüzden, dünya insanlarına karşı merhametli olmalıyız, onlara gerçekleri anlatmalı ve onları kurtarmalıyız ve de Fa insan dünyasını rektife ettiğinde onların ayıklanmasına izin vermemeliyiz.

Fakat sizler doğru düşünceler yollarken, sizin üstesinden geldiklerinizin çok büyük bir kısmı, her bir seviyedeki en kötü varlıklardır, buna kurtarılamaz bir durumda olan, bu dünyanın kötü polisi de dâhildir. Bu yüzden, onlara gelince, özellikle de insan ırkına zarar veren, diğer boyutlardaki berbat duruma gelmiş canlılara gelince, yumuşak olamayacağımızı ve onlara karşı merhametli olmamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Fakat onlara karşı kötü olmak da istemiyoruz ve ne de kötüyü hizaya getirmek için kötülüğü kullanmalıyız. Onlar, o dünya insanlarına zarar verenler, canlı varlıklara zarar verenler ve Dafa'ya engelleme yaratanlar artık hiçbir şekilde var olamazlar ve bizler sadece avuç içlerimizi kaldırmak ve onları temizlemek zorundayız. Elbette ki, Dafa uygulayıcıları olarak, sizler merhamet geliştirmektesiniz ve sizlerin gaddar ve kötü bir yanınız yoktur. Fakat yok edilmesi gereken bir şeye gelince, onu sadece yok etmelisiniz. Kızgın olmaya da gerek yoktur ayrıca -onlara karşı acımasız veya kızgın olmak zorunda değilsiniz. Biz merhametli bir biçimde kalır ve var olmaması gerekenleri temizlemek için doğru düşünceler yollarız. İşte bu nasıl olması gerektiğidir.

Soru: Biz Kanada'dan uygulayıcılarız. Bizim davalarımız şu anda iki yıldır sürüyor ve çok yavaş bir şekilde ilerliyor. Bu bizim yaptıklarımızı zayıf, yeteri kadar iyi yapamadığımızdan mı kaynaklanıyor?

Shifu: Siz oldukça iyi yaptınız. Ben sıklıkla şunu söylüyorum, bizler herhangi dünyasal bir şeyler elde etmenin peşinde koşmuyoruz, değil mi? Olayları yapmaya gelince, ben "süreci" en önemli şey olarak kabul ediyorum, çünkü süreç esnasında gerçeği gören insanlara sahip olabilirsiniz, süreç esnasında dünya insanlarını kurtarabilirsiniz ve süreç esnasında gerçekleri gözler önüne serebilirsiniz. Hatta eninde sonunda onları mahkûm etseniz ve onları hapishanelere tıksanız bile, dünya insanlarını kurtarma konusunda ve şeytanı açığa vurma konusunda en iyi etkiye ulaşmış olup olmadığınızı görmeye ve yapılan kötü şeylerin sonuçlarını insanların görmesini sağlayıp sağlayamadığınızı görmeye hala ihtiyacınız vardır ve böylelikle şeytani varlıkları şoka sokmakta ve korkutmaktasınız. Elbette, eğer sıradan insanlar tarafından suçlu bulunurlarsa, o zaman bu bizim haklı olduğumuzu ispatlar. Ve tabii ki bu çok harikadır. Eğer bu etkiye ulaşırsanız, bu çok daha iyi, Shifu bunu kabul eder. Fakat onlara süreç esnasında açıklamak zorunda olduğunuz gerçekleri tam olarak açıklamaktan ziyade, sıklıkla sonuçların üzerinde duruyorsunuz. Sadece tüm insanlar bilmeleri gereken gerçeği bildiğinde, sizler gerçek anlamda Fa'yı onaylamakta ve gerçekleri açıklamaktasınız. Her nerede bir problem su yüzüne çıkarsa, insanlara gerçeği açıklamaya gidin, bunu sadece davayı ilerleterek yapmamalı, onlara gerçekleri de anlatmalısınız. Ve eğer dava bir yerde tıkanırsa, işte o zaman orası sizin gerçekleri açıklamanız gereken yer olmalıdır ve o zaman dava doğal bir biçimde ilerleyecektir. Eğer süreç esnasında herkes gerçeğin farkına varırsa ve dünya insanları kurtarılırsa, hatta o insanlar kullanılmış olmanın sonuçlarını ve onları kullanan kişilerin şeytani doğasını ve hatalarını itiraf etmeye gönüllü olurlarsa, o zaman sanırım biz davayı daha fazla sürdürmesek bu daha iyi olacaktır -onları belirli derecelerde cezalandırmak zorundayız, gibi değildir. Eğer yaptıkları hatanın farkına varırlarsa ve bunu telafi ederlerse ve dünya insanları bunu öğrenir, bunu bilirse, o zaman bu yeterince iyidir. Fakat her ne kadar Dafa uygulayıcılarının taşıdığı asıl amaç, dünya insanlarını kurtarmak olsa da, o çok şeytani olanlara gelince, onları gerçekten serbest bırakamazsınız. Bu konu hakkında merhamete sahip olmak ve canlıları kurtarmak bakış açısından konuşuyorum. Kilit nokta, süreç esnasında yapmanız gerekenleri iyi bir biçimde yapmayı vurgulamaktır ve sonuç nasıl olacaksa öyle olacaktır.

Soru: Ben uzun zamandır hastalık karması tarafından engellemeye maruz kalmaktayım, özellikle meditasyon yaptığım ve doğru düşünceler yolladığım zamanlarda -konsantre olduğumda- özellikle şiddetli bir hale geliyor. Bazen nefes almakta zorluklar yaşıyorum ve acım oluyor.

Shifu: Fa'yı öğretirken, Shifu onu bireysel olarak yöneltemez ve cümlelerim bütünüyle sizin durumunuza yöneltilmeyecektir. Bazı uygulayıcılarımız gerçekten de doğru olmayan durumlar deneyimledi. Fakat sizlere söyleyeceğim ki, çoğu durumlarda bu durum iki sebebe yorumlanabilir. Birisi yeni uygulayıcılarla ilgilidir: sizin xiulian uygulama süreciniz, Fa'yı onaylama süreciniz ile birleştirilmiştir ve yakalamanız için, kişisel uygulamanız Fa'yı onaylamanıza eşlik etmektedir ve bunların her ikisi de, aynı anda ilerlemektedir. Bir diğer sebepte, engellenmeye maruz kalmanızdır. Engellenmeye maruz kaldığınızda, daima şu şekilde düşünemezsiniz: "Bana kim engellemede bulunuyorsa onu yok etmeliyim, hiç kimse bana engelleme yaratamaz." (İnsanlar gülüyor) Neden durup bu konu hakkında düşünmüyorsunuz: Neden birisi tarafından engellemeye maruz kalıyorsunuz? Neden size engellemede bulunulabiliyor? Bunun sebebi, bir takıntıya mı yoksa kurtulamadığınız bir şeylere mi sahip olmanızdır? Neden kendinize bakmıyorsunuz? Gerçek sebep sizde, sizin kendinizde yatmaktadır, sizin açıklarınızı sömürebilen tek sebep budur! Sizi yukarıdan izleyen bir Shifu'nuz yok mu? Bugün, sıradan bir insan bile "Falun Dafa İyi" diye bağırdığında, Shifu onu koruyacaktır, bu kelimeleri haykırdığı için şeytanın ortasında onu korumazlık edemem. Ve ben, siz uygulayıcıları çok daha fazla korumaktayım! Bazı izole olaylarda, birtakım uygulayıcılar tedavisi olmayan bir hastalık ile gerçekten çöktüler. Fakat bir düşünün: Fa'yı öğrenmeden önce şiddetli sağlık problemleri olan veya tedavi edilemeyen hastalıklara sahip olan çok sayıda kişi, Dafa'yı öğrendikten sonra iyileşti, peki öte yandan bu neden bazı uygulayıcılar için geçerli olamaz? Dafa, canlılar arasında ayrım mı yapıyor? Ben, sizin Shifu'nuz, uygulayıcılara farklı mı davranıyorum? Sizlere gerçekten sormak zorundayım: Gerçekten xiulian uyguluyor musunuz? Dafa'nın gereksinimlerini gerçekten takip ediyor musunuz? Gerçekleri, Falun Gong zulmü ile uyuşmayan insan zihni ile mi açıklıyorsunuz veya Fa'yı onaylamayı ve canlıları kurtarmayı, bir Dafa uygulayıcısının gerçek anlamdaki çıkış noktasından mı yapıyorsunuz? Evet, eski güçler buna bulaşması için bazı kişileri ayarladı, fakat neden çoğu insan şu anda olayları ele alabiliyorken, siz alamıyorsunuz? Ben sizlere Fa'yı öğretmedim mi?

Problemler ortaya çıktığında, bazı şeyler doğru gibi görünmüyorsa, kendinize bakmak zorundasınız! Nerede hata yapmış olduğunuza bakın ve şeytanın boşluklarınızı suiistimal etmesine izin vermeyin. Eğer hatalıysanız bunun farkına varmak ve daha iyisini yapmak zorundasınız. Unutmayın, hepiniz Fa-düzeltmesi dönemi uygulayıcılarısınız! Buraya Fa'yı onaylamak için geldiniz! Xiulian zordur ve sizler Fa'yı onaylarken, şeytan daha şeytandır. Bunun üstesinden gelerek aşabilenlerin, canlıların Kralları olacağı kesindir.

Soru: Doğru düşünceler yollamanın ilk beş dakikasında, Shifu'nun bize öğrettiği formül ile temizleme yapabilir miyiz?

Shifu: Doğru düşünceler yollarken, formülü tekrarlamayı sürdürmemelisiniz. Onu sadece tek bir kez söylemeye ihtiyacınız vardır ve o işe yarayacaktır -özel durumlar haricinde. Eğer dinginliğe giremediğinizi hissediyor ve doğru düşüncelerinizi yeniden düzenlemeyi hissediyorsanız, o zaman sorun yoktur, fakat bu hala sadece o an içindir. Aslında, gerçek anlamda dinginliğe ulaşabildiğinizde, tek bir düşünce Dünyayı ve Cenneti sallamak için fazlasıyla yeterlidir, onun yapamayacağı hiçbir şey yoktur ve o sanki sizin alanınız tarafından kuşatılmış olan her şeyi derhal kımıldayamaz ve dizginlenmiş bir duruma getirir; siz bir dağ gibisiniz ve derhal onları sınırlarsınız. Daima istikrarsız bir zihne sahip olmamalısınız. Zihniniz istikrarsız, sallanır bir durumda olduğunda, buna ulaşamazsınız.

Soru: "Fa Doğru Olduğunda" ve "Rulay" gibi makaleleri FGM televizyonundaki konu ile ilgili programlar ile harmanlayabilir miyiz ve onları sıradan insanlara yayınlayabilir miyiz?

Shifu: Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Kitaplarım toplum içerisinde satılıyor. Herhangi bir problem olmamalıdır. Bu şeylerin özellikle nasıl yapılacağı veya ne kadar yayınlamanız gerektiği veya ne oranda yapmak zorunda olduğunuz, bütün bunlar sizin halletmeniz gereken şeylerdir. Shifu sadece bunun bir problem olmadığını söyleyebilir. Fakat Shifu'nun söylediklerinden birkaç cümle almayın ve onu sizden farklı görüşlere sahip olan uygulayıcılar üzerinde baskı kurmak için kullanmayın -"Shifu dedi ki....o yüzden, onu şu şekilde yapmalıyız." Hayır, bunu yapamazsınız. Sizler medyanın bir parçası olarak çalıştığınız için, olayları nasıl halledeceğinizi düşünmek ve olayları iyi bir şekilde belirlemek için işbirliği yapmak ve çalışmak zorundasınız.

Soru: Bir gün gerçekleri açıklayan materyaller dağıtırken, bir tur grubunda bulunan Pekinli bir adam, sizi gördüğüm zaman, saygılarını iletmemi istedi. Ben aynı zamanda Shifu'ya, Changchun-Nongan'daki Dafa uygulayıcıları adına saygılarımızı iletmek istiyorum.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış) Şu anda giderek daha fazla sayıda insan gerçeği öğreniyor ve bunun olma sebebi budur. Ben Pekin'deyken, Pekin'deki herkes beni biliyordu -xiulian uygulamış veya uygulamamış olsunlar, hepsi bir Üstat Li olduğunu biliyordu. (Shifu gülüyor) Zulüm şiddetli olmuş olsa da, insanlar farkında. Uygulayıcılar gerçekleri açıklarken, Dafa hakkında fazla bir şey bilmeyen insanların gerçeğin farkına varmış olmalarını sağladı ve hem Çin'in içinde hem de dışında bulunan uygulayıcılar, bunu yaptı. Bu durum, insanların bu zulmün şeytani doğasını daha net bir biçimde görmesini sağladı. Ve bu da, dünya insanlarının Dafa'ya bir çeşit saygı ve takdir duymalarına ve Dafa uygulayıcılarına karşı saygı göstermelerine yol açtı. Bu kesindir.

Soru: Belirli bir sayıda uygulayıcı, kendilerini tamamen Fa-düzeltmesine adamış durumda. Yemek yemeyi ve uyumayı reddediyorlar ve egzersizleri çok nadiren yapıyorlar. Bunun bir sonucu olarak, çok meşgul olmayan bazı uygulayıcılar da egzersizleri yapmıyor. Egzersizleri yapmak onlara çok önemli değilmiş gibi geliyor.

Shifu: Burada oturan hepiniz, dinleyin. Bütün söylenenleri duydunuz mu? Dafa uygulayıcılarının yapması gereken üç işi iyi yapmak zorundasınız. Egzersizleri yapmak zorundasınız. Tamamlanma günü gelmemiş olduğu müddetçe, egzersizleri yapmak zorundasınız, Fa'yı çalışmak zorundasınız ve Dafa uygulayıcılarının yapması gereken üç işi yapmalısınız. Kesinlikle.

Soru: Şiirlerinizi küçük çocuklar için bastırıp yayınlayabilir miyiz? Ve uygulayıcıların çizimlerini, içlerinde resim olarak kullanabilir miyiz?

Shifu: Çocuklara okumaları için onları vermekte bir sorun yoktur. Eğer uygulayıcı profesyonel bir sanatçı ise, herhangi bir sorun olmamalıdır. Buna karşın, eğer çizimler sıradan insanlar tarafından yapılmış ise, o zaman Dafa uygulayıcılarının gözetiminde olmalıdır. Evet, siz burada oturanlar, her birinize "Dafa uygulayıcıları" diyorum, fakat bazılarınız sizi gerçekten bir Dafa uygulayıcısı değilmişsiniz gibi gösteren şekilde davrandınız; o yüzden, eğer sizden gözetmen olmanız istenirse, bu gerçekten de zor bir şeydir. (Herkes gülüyor) Bence bu işlerin hala yerel Dafa Derneğinin gözetiminde olmasına izin verelim.

Soru: Gerçekleri açıklama esnasında, sıklıkla kendimin eksik bir bilgeliğe sahip olduğunu hissediyorum. Bunun sebebi, xiulian durumumun yeterince iyi olmaması mı?

Shifu: Bilgelikten yoksun kaldığınızda, bu genellikle endişeli olmanızdan, zihninizde bir şeyler yapma konusunda endişeli olmanızdan, ona haddinden fazla önem vermenizden ve bu suretle de farklı tipte bir takıntı geliştirmenizden kaynaklanmaktadır. Aslında, çok sayıda şey ile birlikte, eğer insanlarla sakin ve yumuşak bir biçimde konuşursanız ve bütün o şeyleri mantıklı bir biçimde ele alırsanız, sahip olduğunuz bilgeliğin bir pınar gibi fışkırdığını göreceksiniz ve her bir cümleniz konuyu yakalayacak ve de her bir cümle gerçeği söyleyecektir. Bununla birlikte, takıntılı veya endişeli bir hale geldiğiniz an veya güçlü bir niyete sahip olduğunuz an, bilgeliğiniz ortadan kaybolur ve bunun sebebi, o anda tekrar insani taraf haline gelmiş olmanızdır, öyle değil mi? Doğru düşünceleri kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalı ve bir uygulayıcının durumu içerisinde kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız ve sonuçlar mükemmel olacaktır.

Aslında, diğer şeyleri yaparken de aynıdır. Doğru düşünceler ile zihniniz sınırlanmış değildir, düşünme biçiminiz geniş ve derindir ve bilgeliğiniz sınırlı olmayacaktır.

Soru: Daha önceden bu yılın olaylı bir yıl olacağından bahsetmiştiniz. Bizim medyamız gücünü arttırmalı ve gerçekleri açıklamadaki yardımı konusunda daha mı iyi olmalıdır?

Shifu: Evet, bu zulüm yalanlar üzerine temellendirilmiştir. Şu anda, Çin'deki büyük salgın ile birlikte, onu yalanlar ile örtbas etmek istiyorlar ve dünya insanları bunu görmektedir. Bu yüzden yalanları teşhir edebiliyorsunuz; Falun Gong'da aynı şekilde yapıldı.

Soru: Bu yıl Şubat ayındaki Hong Kong Fa konferansı esnasında, 70'den fazla Tayvanlı uygulayıcı Hong Kong hükümeti tarafından geri gönderildi. Tayvan ve Hong Kong uygulayıcıları yasal kanallara gidiyorlar ve Hong Kong hükümetini yasaları çiğnediği için dava ediyorlar. Shifu, bu konuda nasıl daha iyi davranabiliriz?

Shifu: Aslında, bu olayın kendisi zaten dünyada bayağı bir hareketlenmeye sebep oldu. Söylenmelidir ki, yaptığınız şeyi oldukça iyi başardınız. Spesifik olarak nasıl yapmanız konusuna gelince, pekâlâ, onlara dava açtığınız için, o zaman bunu tüm ciddiyetiyle sürdürmelisiniz. Her nerede bir problem ortaya çıkarsa, orası sizin gerçekleri açıklamak zorunda olduğunuz yerdir. Sonucun ne olacağı önemli değildir, bunu yapma yoluyla daha fazla insan ile karşılıklı etkileşim şansına sahip olacak ve gerçekleri daha geniş çapta açıklayacaksınız. Normal koşullar altında, bir fırsatınız olmayacaktı -olayları anlatmak için eğer bir kişiyi sadece kenara çekseydiniz, birazcık beceriksiz hissedebilirdiniz, değil mi? Şu anda, yapacak bir şeyiniz var, gidin ve insanlara anlatın.

Konsoloslukların veya gizli ajanların sorun yaratacaklarından endişelenmeyin. Onlar bunu yapar yapmaz o fırsatı, daha fazla insanın gerçeği bilmesi için kullanmalısınız. (Güçlü alkış) Aslında, sizler Dafa uygulayıcılarısınız, o yüzden, onların entrikaları tam olarak sizin avuçlarınızın içinde oynuyor. (Herkes gülüyor) Sorun çıkardıklarında, gerçekleri açıklamak ve şeytanı açığa vurmak için bir fırsata sahip olacaksınız, öyle değil mi? "Siz, şeytani varlıklar, yakına gelir gelmez sizleri yakalayacağım ve dünya insanlarının bilmesini sağlayacağım" -bu onları açığa vurmak için mükemmel bir zamandır.

Soru: Olayları Avrupa'da hükümetlere ve medyaya açıklamamızı nasıl geliştirebiliriz?

Shifu: Şu anda Avrupa bu zulüm hakkında zaten oldukça net bir anlayışa sahip. Onları geri tutan sadece tek bir sebep var. Bu nedir? Çin hükümeti, 4 Haziran [Tiananmen Meydanı Katliamı] olayının ardından, birçok Batı ülkesi ile bir anlaşma imzaladı, şöyle ki, "Benim insan hakları problemlerimi eleştirebilirsiniz, fakat bunu halka açık bir biçimde yapmayın. Bizler bunu kendi aramızda özel olarak konuşabiliriz." Birçok ülke ile bu türde bir anlaşmaya vardılar. Birçok Avrupa ülkesi onlarla hakikaten Falun Gong konusu hakkında konuştu, fakat dünya insanları bunu bilmiyor. Ve uluslararası toplumdan gelen baskı olmadan, bu alçak rejim bunu umursamıyor. Bu yüzden, kamuoyunun düşüncesinden kaynaklanan baskının yokluğunda, Falun Gong zulmü çok daha vahşi bir hal aldı ve kontrolden çıktı. Bu yüzden, dünya insanları zulmün vahşiliğini bilmiyor ve bazı ülkelerin hükümetleri, aldıkları bilgileri medyadan bilerek saklıyor. Ve bununla birlikte, onların kapalı kapılar ardında yaptıkları konuşmalar tam bir başarısızlığa uğradı -onlar tamamen bir işe yaramaz. Şeytani rejim tarafından kandırıldılar ve tuzağa düştüler. Bu, tarihte var olmuş olan en adi, alçak çetedir ve kesinlikle güvenilmezdir. Dünya insanlarının bunu net bir şekilde görmek zorunda olduğunu düşünüyorum ve neler olup bittiğini bilmek zorundalar. Tanrılar, insanların yaptıklarını görmezden gelmeyecektir.

Soru: Bu zaman periyodunda PureInsight web sitesini nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz?

Shifu: (Gülüşmeler) Bir şeyi özel olarak nasıl yapmanız gerektiği konusuna gelince, bu aslında sizlere bağlıdır. Yapacağınız şeyi doğru bir biçimde ele alırsanız, sahip olduğunuz bilgelik tam kapasite çalışacaktır. Siz, PureInsight web sayfası işine girmiş olan uygulayıcılar, [siz de] kendi yolunuzda yürümektesiniz. Ben herhangi bir özel meseleye girmem ve konular hakkında doğrudan konuşmam, bu, sizlere Fa'yı onaylama sürecinde kendinize ait olan kudretli erdemi oluşturmanız için bir fırsat vermek içindir. Eğer size hepsini söylemek için acele etseydim, fırsatı kaçıracaktınız. Bir şey ne kadar zor ise, daha fazla kudretli erdem oluşturulur. Elbette, gerçekten çözemediğiniz problemlere sahip olduğunuzda veya gerçekten iyi bir şekilde yapamadığınızda, o zaman bir şeyler söyleyeceğim. Fakat şu anda, böyle bir durum yoktur. Kesinlikle elde edilen başarılar oldu ve bunu giderek daha da iyi yaptığınız söylenmelidir.

Soru: Amerika'nın ülke departmanının, Çin'deki şeytanın başkanına karşı tutum göstermesi için ne kadar çaba sarf etmemiz gerektiği konusunda bizi aydınlatabilir misiniz?

Shifu: Bunlar da, Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylamak için yaptığı şeyler arasındadır. Belirli şeylerin nasıl yapılması gerektiğine gelince, sizlere özel durumlar içerisinde anlatacağım. Aslında, ona Amerikan mahkeme sisteminde dava açmak, Amerika'yı uluslararası anlamda artık izole olmuş biçimde bırakmıyor. Bir dava Avrupa'da da kayda geçirilmedi mi? Aynı zamanda, "610 Ofisi"nin başı, Fransa'da da mahkemeye verilmedi mi? Ve bunun yanı sıra, o artık bir ülkenin başkanı değildir, bu yüzden o artık bir ülkenin başkanının imtiyazlı dokunulmazlığına sahip değildir. Bizim uygulayıcılarımız bunu çok iyi bir şekilde belirttiler: Amerika'nın Çin ile ilişkisi, onunla [Çin'deki şeytanın başı] ile ilişki içinde olması anlamına gelmez. Bence bu oldukça iyi bir şekilde söylenmiştir.

Soru: Hong Kong, 23. Nolu Karardan, salgın hastalığa kadar, ciddi bir olaylar serisi ile yüzleşiyor. Uygulayıcıların bazı soruları var. Lütfen bize Dafa uygulayıcıları olarak tarihi görevimizi nasıl daha iyi yerine getirmemiz için ne yapmamız gerektiğini söyler misiniz?

Shifu: (Shifu gülüyor) Eğer spesifik konular hakkında benimle gerçekten konuşmaya ihtiyacınız varsa, o halde bana onları detayları ile anlatmak için bir zaman yaratın. Burada onlar hakkında konuşmayalım.

Soru: Qinhuang adası, Shanhaiguan, Dandong, Nanchang ve Dalian'deki uygulayıcılar Shifu'ya saygılarını gönderiyorlar.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Saygıdeğer Shifu, Avustralya'daki Dafa uygulayıcılarına birkaç cümle daha söyler misiniz?

Shifu: Görünüşe bakılırsa geçen sene Avustralyalı uygulayıcılar ile konuştuktan sonra, Avustralya'da meydana gelen değişiklikler büyük olmalı, fakat yeterli olduğunu sanmıyorum. Önceden, şu şekilde sıraya konması gerekiyordu: burada Amerika'da çok iyi iş çıkardılar, sonra Kanada'da, ardından Avustralya'da ve sonra da Avrupa'da. Şu anda sanıyorum ki belirli anlamlarda Avrupa, Avustralya'yı geçti. Fakat Shifu sizi eleştirmiyor -benden bir şeyler söylememi istediğiniz için (herkes gülüyor) o zaman sizlere yapmanız gerekenleri gerçekten daha da iyi yapmalısınız diyeceğim. Problemler zaman zaman hala ortaya çıkıyor. Her nerede zorluklar ile karşılaşırsanız, onlardan kaçınamaz ve etraflarında dolaşamazsınız. Nerede bir problem var ise, orası olayları çözmeye gitmeniz gereken ve olayları açıklamak zorunda olduğunuz yerdir. Bunu hatırlamak zorundasınız! Bir problem bir yerde ortaya çıkar çıkmaz, orası sizin gerçekleri açıklamak için gitmeniz gereken yerdir. Karşılaşılan şey ne kadar şeytani olursa olsun, bundan kaçınmayın.

Soru: Farklı bölgelerdeki uygulayıcıların, farklı seviyelerdeki Fa'yı anlayışları arasında oldukça büyük bir boşluk var gibi görünüyor.

Shifu: Belki de işte böyledir. Ortamlar ve uygulayıcı sayıları farklı olduğu için bu, uygulayıcıların tecrübe paylaşımları ve Fa'yı çalışmaları üzerinde belirli bir etkiye sahip olabilir. Bunu sadece bu şekilde ortaya koyabilirim. Fakat kitabı ciddi bir şekilde okuduğunuz ve ciddi bir biçimde öğrendiğiniz müddetçe, bir şeyleri anlamadığınız zaman Shifu'nun Fa bedenleri size ipuçları verecek ve anlamanızı sağlayacaktır. Fakat bir şey var: Fa'yı çalışırken, bunu birtakım takıntılara tutunuyorken yapmayın. Zihninizi sakinleştirmek ve Fa'yı gerçek anlamda çalışmak zorundasınız. Zihninizde birtakım amaçlar taşıyarak çalışmayın. Fa'yı çalışırken, zihninizin dalıp gitmesine izin veremez veya Fa'yı çalışırken başka şeyler düşünemezsiniz. Bunu yapamazsınız, bu şekilde hiçbir şey öğrenemeyeceksiniz. Fa'yı çalışırken, sadece Fa'ya çalışın. Hiçbir engelleme, Fa'yı çalışmanız üzerinde bir etkiye sahip olmamalıdır.

Soru: Şeytani varlıklar anakara Çin'deki hüküm giymiş veya çalışma kamplarında tutulmakta olan uygulayıcıların Fa'yı çalışmasına veya egzersizleri yapmasına izin vermiyor. Bir başka deyişle, xiulian uygulamak için gerekli şartlara sahip değiller. Onlar Tamamlanmaya nasıl ulaşacaklar?

Shifu: Sıklıkla şöyle uygulayıcılar görüyorum: "Benim egzersizleri yapmama izin vermiyorsun, fakat ben onları yapmakta ısrar ediyorum. Benim çalışmama izin vermiyorsun, fakat ben çalışmakta inat ediyorum. Şeytani varlıklar sizi hiçbir şekilde dinlemeyeceğim. Tek yapabileceğiniz beni ölümle korkutmak, öyle değil mi?" Tabii ki, Shifu bunu burada -uygulayıcı olan- sizlere söyledi. Fakat yine de, Shifu bunu söylemek istemiyor, çünkü eğer sıradan insanlar duyarsa, bunu anlayamayabilirler. Sizlere söylemekte olduğum şey şu ki, gerçekten yaşam ve ölüm düşüncesini terk edebilirseniz, her şeyi yapabilirsiniz. (Alkış)

Tanrıların gözünde, aynısı eski güçlerin ayarlamaları için de geçerlidir. Bir tarafınızda insanlığa tutunmuş ve onu bırakmıyorsanız ve diğer yanınızda da Budalığa tutunmuş ve onu da bırakmıyorsanız, peki istediğiniz tam olarak hangisidir? Gerçekten bunu terk ettiğinizde, durum kesinlikle farklı olacaktır. Zulmün şiddetli olduğu bölgelerdeki uygulayıcılar veya ciddi biçimde zarar görmüş olan yerlerdeki uygulayıcılar bunun hakkında gerçek anlamda düşünmek zorundadır: gerçekten neler oluyor? Bazı uygulayıcılar zulmün çok uzun zamandır sürdüğünü söyledi, hatta önceden çok iyi çabalamış olanlar bile, şu anda dökülüyorlar. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Gerçek altın kendisini giderek daha fazla ifşa etmektedir, durum bu değil midir? Eğer gerçek anlamda ölüm düşüncesini terk edebilirseniz ve hiç bir takıntıya sahip olmazsanız, bu düşme problemi hala var olabilecek mi? Sizi ıslah etme sorunu hala var olabilecek mi? Sizlere şunu yaptırmak sorunu hala var olabilecek mi? Eğer çalışma kamplarında tutulan bütün o yüzlerce veya binlerce kişinin tamamı bunu yapabilirse, bir bakalım o çalışma kampı sizi tutmaya hala cesaret edebiliyor mu? Her ne kadar bizim söylediğimiz bu ise, o ortamın içerisinde değilken bunu söylemek kolay gibi görünür. Burada Fa'yı öğretirken, Shifu'nun oradaki olaylar hakkında konuşmak istememesinin sebebi budur. Fakat ne kadar zor olursa olsun, geleceğinizin nasıl olacağı hakkında hiç düşündünüz mü? Gelecekteki Meyve Konumunuzun, muhteşem bir kudretli erdem üzerine kurulması gerekliliği faktörü hakkında hiç düşündünüz mü? Elde edeceğiniz şeyin Fa'yı onaylayan bir Tanrının veya Buda'nın Doğru Meyve Konumu olacağı olgusu hakkında hiç düşündünüz mü? Bu sebepten dolayı, insanlığınızı gerçek anlamda ve tamamen terk ettiniz mi? Takıntılara sahip olmaksızın ve hiçbir şey atlamaksızın, hakikaten bir elmas gibi sarsılmaz ve sağlam mısınız? Her şey hakikaten bu şekilde olduğunda, o zaman her şeye tekrar bir göz atmalı ve ortamın nasıl olduğuna bir daha bakmalısınız.

Minghui web sayfasında bir makale yayınlandı, bu makalede gittiği her yerde, Dafa hakkındaki gerçeklerden bahseden ve "Dafa iyi" diye haykıran bayan bir uygulayıcıdan bahsediliyordu. "Beni nereye götürdükleri önemli değil, o acımasız polisin söylediği her şeyi reddedeceğim ve beni ne kadar şiddetli bir biçimde döverseniz dövün, sadece olduğum gibi olmayı sürdüreceğim." Çalışma kampındakiler o kadar korkmuş ki, onu aceleyle geri göndermişler -"Onu istemiyoruz." Çünkü şunun farkına varmışlar, "Onun inancını değiştiremeyeceğiz, üstelik çok sayıda insanı etkileyecek." (Herkes gülüyor) Ve ayrıca bir ikramiye payı da kazanamayacaklar. (Gülüşmeler) Bununla baş etmek için hiç bir yolları yoktu -yerel polis istasyonu onu nereye koyabilirdi? Bununla baş edecek herhangi bir yolları yoktu -bu yüzden onu eve geri gönderdiler.

Bu bir insan davranışı gibi görünmektedir, fakat aslında değildir. Bunun sebebi, onun xiulian uygulayarak o noktaya ulaşmış olmasıdır -"Şimdi beni tutukladınız, aklımda geri dönme konusunda hiçbir şey yok. Şimdi buraya geldim, buraya Fa'yı onaylamaya geldim." O yüzden şeytan korkmuştu. Bir de ayrıca, şu anda şeytani varlıkların sayısı oldukça azdır. Biz onları daha fazla yok ettikçe, geride onlardan daha az sayıda kalıyor.

Soru: 20 Temmuz 1999'dan sonra Fa'yı elde eden uygulayıcılar, tek-beden olarak gelişmeyi ve kendi xiulian uygulamalarını nasıl ele almalılar?

Shifu: Xiulian'de sadece Zhuan Falun'un gereksinimleri doğrultusunda kendinizi geliştirin ve o zaman her şey yolunda olacaktır. Sadece normal bir biçimde xiulian uygulayın. Sadece, karşı karşıya kaldığınız sıkıntılar şu anki Fa'nın onaylanması ile birleşip kaynaşabilir, çünkü Dafa uygulayıcılarının hepsi Fa'yı onaylamaktadır. Bu yüzden, Fa'yı onaylama sürecinde karmanın yok edilmesi olayı ortaya çıkacaktır ve bütün bu sıkıntılar kendisini gösterecektir. Yani bir başka deyişle siz, Fa'yı 20 Temmuz 1999'dan sonra elde edenler, yapacaklarınızı iyi bir şekilde yapmak için elinizden gelenin en iyisini yapmayı denemek zorundasınız. Aslında, diğerlerinden daha fazla zaman harcamadınız, çünkü Fa'yı 20 Temmuz 1999'dan önce edinmiş olan uygulayıcıların kendileri gayret sarf ettiler ve o süreçten geçtiler. Bu xiulian'dir, bu yüzden zorluklar gözünüzü korkutmasın. Ne olursa olsun, ne kadar zor olursa olsun, size Shifu tarafından verilmiş olan yolun üstesinden kesinlikle gelebilirsiniz. (Alkış) Xinxing'inizi yükselttiğiniz müddetçe bunu başarabileceksiniz.

Soru: Bazı uygulayıcılar, Çin konsolosluklarının önünde egzersizleri yaptığımızda, Tanrısal tarafımızın şeytanı doğallıkla yok edeceğini söylüyor. Bu anlayış doğru mudur?

Shifu: Prensipte doğrudur. Bu doğrudur ve bu iyidir. Bir Dafa uygulayıcısı orada oturduğunda, geliştirilmiş olan kısım, Tanrısal kısım da orada oturmuyor mu? Bunda herhangi bir sorun yoktur. Fakat yaptığınız şey ne olursa olsun, o küçücük kısma takıntı yapamaz ve ondan memnuniyet duyamaz, hoşnut olamazsınız. [Shifu gülüyor]

Soru: Şu anda bile hala tüm canlılara karşı merhamete sahip olmayı ve Dafa'nın itibarına koruyucu olmayı iyi bir şekilde ele almanın ve dengelemenin zor olduğunu görüyorum. Shifu, lütfen bana bu konuda yardım edip, bana bu konuda rehberlik edebilir misiniz?

Shifu: Dafa'nın itibarına koruma olmak için olan niyetiniz doğru, fakat onu nasıl koruyacaksınız? Ağızlarını mı kapatacaksınız? Onlarla çekişecek misiniz? Sizlere şunu söylüyorum, canlılara sadece merhamet ile davranın ve sadece insanlara gerçekleri merhamet ile açıklayın ve o durumda Dafa'nın itibarını koruyor olacaksınız ve de Dafa'nın itibarını koruyor olabileceksiniz. (Coşkulu Alkış)

Dafa'nın itibarı sıradan insanların araçları yoluyla korunamaz. Bu, bizim her bir Dafa uygulayıcımızın gerçek merhamet ve iyiliği yoluyla oluşturulmuştur. Yaratılmamıştır, insan davranışları veya insan vesileleri tarafından yaratılmamıştır. Merhametten doğmuş, canlıları kurtarmanız içerisinde ve uygulamanız içerisinde kendisini göstermiştir. Kendinizi bir bütün olarak geliştirdiğinizde Dünya insanları Dafa'nın iyi olduğunu söyleyecektir ve hepsi Dafa'ya saygı gösterecektir. Bunu daha önceden, sorumluluk üstlenmiş kişilere söylemiştim: Dafa'da, sorumluluk almış olan kişiler, sıradan insanların, olayları başarmak için kullandıkları yöntemlere güvenmez, onlara bel bağlamaz. Her şey, Dafa'ya karşı olan kalbinize ve xiulian'e karşı olan sorumluluk hissinize bel bağlar. Buna kendinizi iyi geliştirerek ulaştınız ve insanlar sizi takdir edecek ve size saygı gösterecektir. Eğer hatalı olduğunuz zaman onu kabul etmezseniz ve insanların sizin hatalı olmadığınızı düşünmelerini sağlamak için, sanki hatasızmışsınız gibi hareket ederseniz, o zaman hiç kimse size saygı göstermeyecektir, çünkü bu, sıradan bir insanın yaklaşım tarzıdır. Aynısı Dünya insanlarının bizim Dafa'mızı nasıl gördükleri için de geçerlidir. Eğer bir kişi onun iyi olmadığını söylüyorsa ve siz de onunla sıradan insanların yöntemleri ile münakaşa edip, tartışıyorsanız veya onu susturmayı deniyorsanız veya bunun gibi şeyler yapıyorsanız, o durum, anlaşmazlığı daha da kötüleştirecektir. Bizler sadece iyi davranmalıyız ve her şeyi merhamet ile ele almalıyız. Onlar ile tartışmak veya çekişmek zorunda değilsiniz. İnsanlar kendilerinde farkında olan bir kısım taşımaktadır ve insan yüzeyinde onlar da etkilenecektir. Doğal bir biçimde sizin iyi olduğunuzu söyleyeceklerdir. Fakat uygulayıcıların hisleri anlaşılmazdır -bir kişi ne zaman Dafa'ya zarar verirse bu onları üzmektedir. O durumda bir kişi ne zaman Dafa'ya zarar veren bir şey yapmış ise, onunla konuşmaya gitmelisiniz. Kurtarılamayacak olan insanlar olacaktır. Artık kurtarılamayacak olan insanlar için endişelenmenize gerek yoktur, herhangi bir kişiyle tartışıp münakaşa etmenize gerek yoktur, onları susturmaya çalışmanızın da bir gereği yoktur, çünkü gerçekten kurtarılamayacak olanları ele almak için yollar bulunmaktadır. Çin'de ortaya çıkan salgın hastalık, bu insanları ele almak içindir. Kurtarılamayacak olanlar ayıklanacaktır. Bunu yapıyor olan ben değilim -insanları ayıklayanlar, eski güçlerdir. Ve tabii ki, şeytani insanları ayıklayan doğru ve erdemli Tanrılar da bulunmaktadır. Bu denli önemli bir şeye gelince, elbette, eğer ben bunu kabul etmeseydim, eski güçler bunu yapmaya cesaret edemezdi.

Soru: Son dönemlerde, olayları açıklama konusuna sıradan insanlar arasında gerçekleşmekte olan salgın hastalık hakkındaki haberler gibi olayları da dâhil ediyoruz. Örneğin, gerçeği açıklamak için olan içeriklerin bir parçası olarak dâhil ediyoruz ve hatırlatmak için onları Çinli insanlara büyük çapta temin ediyoruz.

Shifu: Onlara hatırlatmanızda sorun yok. Belirli şeyler hakkında medya yoluyla alenen konuştuğunuzda, insanlar onu anlayamazlar. O yüzden, gerçekleri açıklarken, onlar hakkında konuşabilir ve insanlara hatırlatabilirsiniz, bunda bir sorun yoktur. Bilim ile yoğrulmuş olan bu toplumda, çok sayıda insan Tanrılara inanmıyor, özellikle de bugünün tıp bilimleri modern bilimin parçalarıdır, o yüzden bu konular hakkında konuştuğunuzda anlayamayabilirler ve şeytan sırf onun yüzünden, bu fırsatı bile yalanlar üretmek için değerlendirecektir. Dolayısıyla o şeyler hakkında toplum içerisinde konuşmak zorunda değilsiniz. Gerçekleri açıklarken insanların dikkatini olaylara çekebilirsiniz.

Soru: Şu anda biz, geleceğin uygulayıcılarının kaymak tabakasını seçiyoruz demiştiniz. Benim sorum şu, ben şunu keşfettim, etrafımdaki Dafa'yı destekleyen arkadaşlarımın bazıları şunu görüyor: Dafa için birtakım iyi şeyler yaptıklarında birtakım zorluklar ile karşılaşıyorlar. Bu bizim takıntılarımızdan dolayı mıdır? Bunu soruyorum, çünkü uygulayıcı arkadaşlarım şöyle söyledi, "bir sorun meydana geldiğinde, sizin bir probleminiz olmalıdır." Bundan endişe duydum. Ya da, bu durum eski güçlerin zulmünün bir sonucu mudur?

Shifu: Aşırı derecede kararlı olmadığı müddetçe, şu anda bir kişinin Dafa'ya girmesi çok zordur. Örneğin, bazı insanlar egzersizleri öğrendiler ve onlardan hemen Dafa uygulayıcısı olmalarını isterseniz ve girmelerinin ardından onları birtakım Fa'yı onaylama işlerine yönlendirmek isterseniz, o zaman eski güçler engellemede bulunacaktır. Ve eski güçler güçlü bir bahaneye sahip olacaktır, şöyle ki, "yeterince zaman yok ve ortaya koyduğu arzu o kadar güçlü değil." Onlar, bir Dafa uygulayıcısı olmak için taşıdıkları arzunun o kadar da güçlü olmadığını söylüyorlar. Dafa'ya girmenin bu kadar zor olmasının sebebi budur. Eğer onlardan Dafa işleri yapmalarını isterseniz, eski güçler engelleme yaratacaktır. Durum budur. Fakat bazı durumlarda da tamamen böyle değildir, aynı zamanda bu olgu da bulunmaktadır. Bir de aynı zamanda, bazı sıradan insanlar Dafa'yı desteklemek ister ve kalplerinin derinliklerinden Dafa için bir şeyler yapmak isterler. O kişilere engelleme yaratılmaz. Bu yüzden, söylediğim şudur ki, Dafa uygulayıcıları ile geleceğin uygulayıcıları arasında çekilmiş bir hat vardır.

Soru: Kuzey Amerika Turunda Fa'nın Öğretilmesi konuşmasında, en son canlının bile artık daha fazla saf olmadığından bahsediliyordu. Bununla bahsedilen nedir?

Shifu: Evet, en son canlı bile artık saf değildir. Bu doğrudur. Fakat bu kozmos tek kelimeyle sınırsız, uçsuz bucaksızdır ve insan dili onu tanımlayamaz. Son canlı hakkında konuşurken, bu sadece mecazi bir tanımlama idi. Eğer o son canlıdan, insan dili ile gerçekten bahsedebilseydim, onu doğrudan aşağılıyor olacaktım. Biliyorsunuz, belirli bir seviyeye gelindiğinde "son" olan şey değişir -onun taşıdığı anlam değişir. Bazı uygulayıcılar bana, cennetlerde "Bir ile birin toplamının ikiye eşit olup olmadığını" sordu. Cennetlerde, insan düşünme biçimi ve insan mantığı bulunmamaktadır. Taşıdığı anlam en nihayetinde değişmektedir ve artık o şekilde değildir. Kozmos ne kadar büyüktür? Kozmik vücut ne kadar büyüktür? Ve en yüksek göksel vücut ne büyüklüktedir? Eğer bütün o şeyler yozlaşmışsa, o zaman sebep o kişinin içinde yatmalıdır. Az önce konuşmuş olduğum noktaya kadar bile, düşüncelerim ona her ne kadar ulaşmış olsa da, insan dili hala ona ulaşmadı gibi görünüyordu, bu yüzden de tamamen soğuk ve ilgisizdi -tam anlamıyla farkında olmasına rağmen, bilmiyor numarası yapmaktadır. Şöyle düşünmektedir: "Cümlelerin bana hiçbir şekilde ulaşmadı." Ve bunun sebebi insan dilinin kapsadığı kavramların sınırlı olmasıdır.

Örneğin, Taoistler "Hiçlik" hakkında konuşur. Eğer Taoist teoriye göre hareket ederseniz, onlar şuna inanır, Var olmamak "nihai mutlaklığı" var eder, nihai mutlaklık, "iki kutubu" var eder. İki Kutup, "dört safha"yı var eder ve dört safha "sekiz triagram"ı (Bagua) var eder. Onlar şuna inanır, "var olmamak" durumuna gelindiğinde, o en yüksektir, o kaos (Hundun) durumundadır ve kaos durumunda hiçbir şey var olmamaktadır. Fakat daha yüksek bir anlayışa sahip olan Taoist şöyle der, [belirli bir seviyede] kaos dahi bulunmamaktadır. O boştur, o en yüksektir ve hiçbir şey var olmamaktadır. Bir düşünün, bu cümleler en sona ulaşmış gibi görünüyor, öyle değil mi? Fakat ulaşmamıştır. Peki, neden ulaşmamıştır? Hiçbir şey olmadığında, onun hakkında nasıl konuşabilirsiniz? Bu yüzden ona "hiçbir şey yok", "boşluk" veya "yokluk" diyebiliriz. (Herkes gülüyor) Düşünce bu değil midir? O yüzden, hiçbir şey olmadığında, eğer mikro kozmosun içine doğru, sonsuz mikro kozmosa doğru daha fazla ilerlerseniz, orada tekrar bir başka şeyin olduğunu göreceksiniz. Fakat o canlıların var oluş formları aşağı seviyelerde bulunan kozmik vücutlardaki maddenin elementlerinin var oluşundan oldukça farklıdır. Ve onların gerçeklikleri de farklıdır ve sanki onlar birbirinden tamamen farklıdır. Fakat orada tekrar bir şey vardır. Buna karşın, belirli bir noktada tekrar hiçbir şey olmayacaktır ve belirli bir noktada, daha ileri doğru gittikçe, orada tekrar bir şeyin olduğunu keşfedeceksiniz ve o çok daha mikro kozmiktir. O sebeple, eğer onu açıklamak veya anlamak için insan dilini kullanırsanız, onu anlayamazsınız. Belirli bir alana, daha geniş bir alana gelindiğinde, aradaki farklılıklar çok daha büyüktür, hatta neticede daha farklı bir meseledir. Peki, o durumu ne olarak isimlendirirsiniz? O insan dili ile gerçekten tanımlanamaz. En son canlı artık daha fazla saf olmadığında, bu artık hiçbir şeyin yeteri kadar iyi olmadığı anlamına gelir ve Fa- düzeltmesinin yapılmış olmasının sebebi budur.

Soru: Uygulayıcı olmayan müzisyenlerin katılımı ile zulmü durdurmakla ilgili bir konser düzenlemeyi düşünüyoruz. Shifu, sıradan insanların konsere iştirak etmesiyle ilgili düşünceleriniz nedir?

Shifu: Bir itirazım yok. Eğer sıradan insanlar gelmek istiyor ve Falun Dafa iyi demek istiyorsa, onları bunu yapmaktan alıkoyamazsınız. Problem değildir. Fakat birtakım sıradan insan şeyleri göstermek için geliyorlarsa, o zaman biraz dikkatli olmalısınız: Dafa uygulayıcıları tarafından düzenlenen bir konserde, belirli şeyler bizler ile aynı sahnede paylaşılabilir mi? Elbette klasik müzikte o kadar sorun yoktur. Fakat daha güncel, daha çağdaş müzik ile birlikte, bunu söylemek zordur.

Soru: Saygıdeğer Shifu, sıradan insanlar tarafından atılan Dafa materyalleri ile ilgili ne yapmamız konusunda konuşur musunuz, çünkü onlar kutsal cümleler ve semboller içeriyor?

Shifu: Aslında, yapmış olduğunuz her şeyde, taşıdığınız niyet canlıları kurtarmak olmalıdır. Gerçeği açıklama materyalleri bakımından, örneğin, broşürleri verirken, insanların onları atabileceği olasılığını göz önünde tutmalısınız. Bu meseleye gelince, siz onlara değer veriyorsunuz, çünkü sizler Dafa uygulayıcılarısınız, fakat sıradan insanlara kızmayın. Onlara hala merhamet ile davranmak zorundasınız. Eğer bir kişi broşürü atıyorsa, bizler sadece onun fırsatı kaçırdığını söyleyebiliriz. Fakat o kişi hakikaten iyi olmadığında ve kurtarılamaz olduğunda, Tanrılar onun yapmış olduğu şeyi bir günah olarak kabul edecektir. Shifu şunu söylemişti: Ben, canlı varlıkların, tarih boyunca işlemiş olduğu tüm günahları geçersiz sayıyorum; sadece, Fa-düzeltmesi sürecinde bir canlının Dafa'ya karşı olan davranışına, tutumuna bakıyorum. Tüm seviyelerdeki bütün canlılara bu şekilde davranıyorum. Fakat bir canlı Dafa uygulayıcılarına hakikaten zulmettiğinde veya Dafa'ya karşı gerçekten kötü olduğunda, yeni ve eski borçları cehennemde birlikte hesaplanır. Ve bunun sebebi kurtarılamayacak olan canlıların, önceden edinmiş oldukları günahların bedelini ödeyemeyecek olmalarıdır ve bu yüzden onlar için, edindikleri yeni günahlar eskileri ile birlikte hesaplanır. Dafa uygulayıcıları, Zhen-Shan-Ren uygulamaktadır, bu yüzden onlar tüm canlılara karşı merhamet besler. Sadece materyalleri okuyanlara karşı merhametli olup, okumayanlara karşı merhametsiz olamazsınız -bunu yapamazsınız. (Gülüşmeler) Canlıları kurtarırken, sabırlı olmak zorundasınız ve bu, Dafa uygulayıcılarının merhametidir.

Soru: Lütfen bize söyler misiniz, Fa-düzeltmesinde, eski güçlere ait son canlıyı bastıran kozmostaki faktörler ne durumda? Fa-düzeltmesinden önce kendilerini kurtarmayı düşünmediler mi yoksa başka sebepler mi vardı?

Shifu: Eski güçlerin en nihai faktörü Fa-düzeltmesinin kendisi için bir şerdir, bencildir ve Fa-düzeltmesi için ayarladığı kozmos için son derece büyük bir felakettir. Eski güçlere ait Tanrıların, baştanbaşa belirli farklı seviyelerde yapmak istedikleri şeyler için kendilerine ait özel düzenlemeleri vardır. Bu yüzden, her bir seviyede, Fa-düzeltmesinin başarısı için ayarlamalar yaptılar. Fakat Fa'nın kudretli erdeminin perspektifinden bakıldığında, daha yüksek seviyelerde bulunan eski güçler, hemen bir aşağı seviyede bulunanları yok ediyor, çünkü biliyorlar ki, Fa-düzeltmesine her kim iştirak ederse yok edilecek -her şeyden önce bu kozmosun Dafa'sıdır, o yüzden hiçbir seviyedeki hiçbir canlı, ona tesir etmeye layık değildir. Eski güçlere ait en son canlının bile şeytan olduğunu söylememin nedeni şudur ki, Fa-düzeltmesi sona doğru ilerlediğinde görüyorum ki, Fa-düzeltmesi için yerleştirilmiş olan devasa bir sıkıntıdan başka bir şey değiller, bundan başka bir şey değiller.

Kozmosun Fa-düzeltmesi başlamadan önce, kendilerine ait planları vardı ki -bunlar sadece kendi istedikleri şeyler doğrultusunda olan şeylerdi. Görüyorum ki, belirli şeyler hakkında konuşmaya başladığım an gerçekten karışık bir hale geliyor ve uzun sürecek. Eğer herhangi bir sorunuzu detayları ile cevaplasaydım, günler alabilirdi. Çünkü içermekte olduğu sürece gelince, seviye ne kadar yüksek ise, öğretmekte olduğum Fa, aşağıdaki gerçeklikleri bir o kadar aşmaktadır ve bu yüzden, eğer aradaki süreç hakkında konuşmazsam, anlaşılması zor bir hale geliyor. Her ne kadar her şeyi kuşatsa da ve de tam bir bütünlük içerisinde olsa da.......biliyorsunuz, küçük Falunlar var olmaktadır, büyük Falunlar bulunmaktadır ve daha büyük Falunlar bulunmaktadır ve aynen kozmos gibi Falunlar her şeyi kuşatmakta ve her şey ile uyum içerisindedir, fakat daha büyük kozmik vücutlarda da Falunlar bulunmaktadır ve daha büyük, daha da büyük kozmik vücutlarda da hala bulunmaktadır ve daha büyük, daha büyük ve daha da büyük kozmik vücutlarda hala bulunmaktadır. Bir kozmik vücut ne kadar büyük ise, o büyüklükte Falunlar bulunmaktadır. Daha yüksek seviye kozmik vücuda gelindiğinde, orada daha büyük gerçeklikler bulunmaktadır. Fakat devasa gök kubbedeki gerçekliklerin tamamı birbirlerine bağlıdır, her şeyi kuşatmaktadır ve tam bir bütünlük içerisindedir, bu yüzden seviyeden seviyeye değişiklikler meydana geldiğinde, kozmik vücutlardaki Fa gerçeklikleri de kayda değer şekilde değişmektedir.

Soru: Tayvan'da, Çin'deki o şeytanın başına dava açabilir miyiz? (Herkes gülüyor)

Shifu: Size zulüm etmiş olduğundan, onu dava edebilirsiniz, -olmaması için bir sebep yok. (Alkış) Mahkeme durumu kabul ettiği sürece onu dava edebilirsin.

Soru: Zhuan Falun'u defalarca tekrar tekrar okudum, fakat hala Fa-düzeltmesi ile ilgili içsel anlamları göremedim. Bu benim anlayışımın çok zayıf olmasından mı kaynaklanıyor?

Shifu: Eğer Zhuan Falun'da Fa-düzeltmesi ile ilgili şeyleri ele alıp, tartışan cümleler görmek istiyorsanız, sizlere bugün söylüyorum ki, onları asla göremeyeceksiniz. Xiulian uygulayan bir Dafa uygulayıcısı olarak, Fa-düzeltmesi dönemi Dafa uygulayıcısı olarak, ne yapmanız gerektiğine gelince, bunu Zhuan Falun'dan anlayabilir ve bunu, Fa gerçekliklerinden kavrayabilirsiniz. Olayları sadece o denli anlayabilmek ile kalmazsınız, spesifik olarak ne yapmanız konusunda ve yapacaklarınızı nasıl iyi yapabileceğiniz konusunda, kitabı okumaya daha fazla devam ettikçe, bir sonraki aşama ile ilgili şeyleri bile görebileceksiniz -o şeyler size hala işaret etmeye devam edebilir. Kendinizi hangi yükseklikteki bir seviyeye kadar geliştirirseniz geliştirin, her şey oradadır. Bir Dafa uygulayıcısının ne yapması gerektiğinin tamamı oradadır. Fakat eğer cümleleri yüzeyde arıyorsanız, onları ortaya çıkaramazsınız.

Soru: Shifu, bugün söylemiş olduğunuz şey, "Ölümsüz bir insan bedeni, bir Buda" öyle değil mi? "Heshi" ile Shifu'ya saygılarımı yolluyorum.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. Sizlere öğrettiğim Fa'ya çeşitli türlerde tanımlamalar vermeyin. Sizlere hangi seviyede bir Fa öğrettiğimi söylemedim. Çünkü ben Fa'yı öğretirken, tüm seviyelerdeki vücutlarım, baştan sona, sonsuzluğa kadar, hepsi öğretmektedir, o yüzden onun hangi seviyeye ait olduğunu söyleyebilir misiniz? Fa'yı hangi seviyede anlamış olursanız olun, o sadece sizin o seviyede anlamış olduğunuz şeydir. Fakat sadece bununla sınırlı değildir. Örneğin, hakkında henüz konuşmuş olduğum insan bedenlerinin tekabülü hiçbir şekilde bir Buda haline gelmek ile ilgili değildir -o, tüm kozmik sisteminin, kozmik vücutların sisteminin ve devasa gök kubbe sisteminin nasıl bütünleştirileceği ve bütünlük içerisine getirileceği ile ilgilidir. Ve eski kozmosta bulunan Tanrılar, geçmişteki kısıtlanma problemini düzeltmiştir -yaşam formları tarafından gerçekleştirilen kısıtlanma problemini. Bu oldukça önemlidir. O yüzden bir şeyler gördüğünüzde, "Evet, işte buymuş!" fikrinin peşinde gitmeyin. Veya bir şeylerin farkına vardığınızda "Evet işte buymuş!"un peşinde gitmeyin. O değildir, o sadece sizin şu anda bulunduğunuz yerin temelinde farkına varmış olduğunuz bir şeydir.

Soru: Uygulayıcı arkadaşlarımızı dışarı çıkmaları ve farklı vesilelerde deneyimlerini paylaşmaları için teşvik ediyoruz. Fakat bazı uygulayıcı arkadaşlarımız, eğer sık sık dışarı çıkarlarsa Fa'ya çalışmak için zamanlarının olmayacağını ve olayları aynı şekilde evlerinden de açıklayabileceklerini, hatta daha iyi ve daha fazlasını yapabileceklerini düşünüyorlar.

Shifu: Eğer bir Dafa uygulayıcısı bugünün Fa-düzeltmesinin istediği hal ve duruma hakikaten ulaşabilirse, o zaman gidin ve yapın. Fakat eğer buna ulaşamamışsanız, o zaman bu, bahaneler yaratıyor olmaktır. Tabii ki, düzenlemekte olduğunuz bunun gibi deneyim paylaşım konferansları gibi olaylar aslında hala gereklidir. Fakat bunların çok sık düzenlenmesini istemiyorum, çünkü uygulayıcılarımız oradan oraya dolaşacaklardır ve bu da diğer Fa'yı onaylama işlerine engelleme yaratacaktır. Yani, yine de, deneyim paylaşım konferansları düzenlemek hala gereklidir. Yalnızca tek bir şey var, onları çok sıklıkla düzenlemeyin. Ayrıca, belirli Fa'yı onaylama işleri devam ederken onları yapmak, birbirinizle işbirliği yapmak ve birbirinizle koordine olmak zorundasınız. İşleri evde oldukça iyi yapıyor olduğunuzu söyleyebilirsiniz, fakat belirli şeyler işbirliği ve herkesin çabasını gerektirir ve [eğer evde kalırsanız] onlara yardımcı olamazsınız.

Soru: Bazen, insan dünyasındaki felaketler de dâhil, gerçekleşmek üzere olan şeyleri görüyorum. Dünya insanlarını uyandırmak için onları yazmamda bir sakınca var mı?

Shifu: Canlı varlıkları kurtarmak için, bunu şartlara uygun bir şekilde ve bilgeliğini kullanarak yapabilirsin. Fakat dünya insanlarını korkutmayın. Sizler canlı varlıkları kurtarmak zorundasınız. Uygulayıcıların gördükleri şeyler iki senaryoyu içerir: Birincisi, sizlere hakkında konuşmuş olduğum vücut, sizin kendi vücutsal sisteminizin sahası içerisinde olan vücudunuz -ve özellikle bizim Dafa uygulayıcılarımızın tamamen geliştirilmiş olan kısımları- vücudunuz ne kadar büyük ise, onun kapladığı kozmosun ve ona tekabül eden kozmosun içindeki canlı sayısı, daha da sayılamaz. O zaman, onun içinde meydana gelen şeyler, aslında kozmosun bir parçası içerisinde meydana gelen şeylerdir. Çok sayıda uygulayıcının görmekte olduğu şeyler, aslında kendi vücutlarının içerisinde gerçekleşmekte olan şeylerdir, fakat onlar, aynı zamanda kozmosta gerçekleşen şeylerdir. Çünkü bizim Dafa uygulayıcılarımız ile birlikte, eğer her bir kişi kendisini iyi bir şekilde geliştirirse, o zaman, her bir kişinin bir kozmik vücuda tekabül etmesi ile birlikte, kozmosun tamamını kaplayacaksınız. Bizim doğru düşünceler yollamamızın çok önemli olmasının sebebi budur. Bu yüzden, eğer konu böyleyse, görmekte olduğunuz şey, aslında sadece, uygulamanız sürecinde içerisinde bulunduğunuz durumdur ve sadece xiulian uygulamanız sürecinde kendisini neyin gösterdiğidir ve hepsi bu kadar. Elbette, görmeniz için sizin bulunduğunuz yere, çeşitli formlar içerisinde, uygun bir şekilde yansıtılacaktır. Bazen, hangisinin içeriden, hangisinin dışarıdan geldiğini ayırt etmek kolay değildir.

Elbette ki, aynı zamanda bir bütün olarak Üç Diyar içerisinde gerçekleşecek olan belirli şeyleri görmüş olan bazı uygulayıcılar da var. Fakat bu durumlar son zamanlarda nadirdir, çünkü bu tarih yeniden düzenlendi. Birçok kehanet, örneğin, -daha sonraki aşama anlamında doğru olup olmadıkları önemli olmaksızın -şeytanı şok edebilir ve korkutabilir, dünya insanlarına ipucu verir ve dünya insanlarını uyarır ve uyandırır. Bu yüzden, belirli pozitif etkilere sahiplerdir. Fakat bununla birlikte, Dafa uygulayıcıları birtakım kehanetler doğrultusunda davranamazlar. Yapacağınız şeyleri, Dafa doğrultusunda yapmak zorundasınız! Olayları, Dafa uygulayıcılarının yapmak zorunda olduğu şeyler doğrultusunda yapmak zorundasınız! Ve olayları, bir başka şeyi takip ederek yapmamalısınız! Gerçekleri açıklarken kullandığınız birçok kehanet, sıradan insanların görmesi için sizin bir araya getirdiğiniz şeyler değil miydi? Bunu sıradan insanların, tarihteki derslerden bir şeyler öğrenmesini sağlamak için yaptınız -antik dönem insanları bile bu şeyler hakkında konuştu- yani, dünya insanlarını uyarmak için. Onlar, Dafa uygulayıcılarının kendi uygulamaları içerisinde, referans olarak kullanmaları için değillerdir! Eğer Dafa uygulayıcıları bugünün zulmü ile karşılaşmamış olsaydı, o kehanetleri yeniden ortaya çıkarıp kullanmanıza izin vermezdim! Mantığı görüyorsunuz, değil mi? Dafa uygulayıcıları, her şeyi sadece Dafa'nın doğrultusunda, sadece Dafa'ya göre yapmalıdır. Sizler tarihi yaratmaktasınız, sizler geleceği yaratmaktasınız ve herhangi bir kişi tarafından ayarlanmış olan hiçbir şey önemli değildir. Herhangi bir kişinin görmüş olduğu şey, geçmişe aittir ve çoktan değişmiştir. Hatta eğer birkaç olay aynı şekilde oluyorsa bile, onlar sadece tüm düzenlemenin gereksinimi doğrultusunda ayarlanmıştı, hepsi bu.

Soru: Bizler Fa'yı 20 Temmuz 1999'dan sonra edinmiş olan uygulayıcılarız ve son zamanlarda çok ciddi bir trafik kazası yaşadık, fakat bize hiçbir şey olmadı ve güvendeydik. Sıradan insanlar, bunun mucizevî olduğunu söyledi. Bize ikinci bir yaşam verdiği için Shifu'ya teşekkür etmek istiyoruz. Fa-düzeltmesi döneminde bunun gibi bir şey meydana geldiğinde, bunun sebebi eksikliklere sahip olmamız ve şeytanın bizden istifade etmesi midir, yoksa yaşamları geri ödeme faktörlerini mi içeriyor?

Shifu: Sanırım iki sebep vardır. Birincisi, bunun sebebi bazı uygulayıcıların iyi bir şekilde davranmıyorlar oluşu mu? Bir başka sebep, bu onların yeni uygulayıcılar olmasından mı? Elbette, yeni uygulayıcılar sıkıntılara sahiptir, fakat o durum nispeten nadir görülür ve eğer sıkıntıları varsa, genellikle, herhangi bir ana problemleri yoktur. Ne olduğu önemli değil, onları büyük bir sorun olarak görmeyin. Eğer kötü bir şey olduysa bu önemli değildir, ana hat şudur: bir uygulayıcı için karışmış olan kaçınılmaz elementler olmalıdır.

Soru: Birkaç uygulayıcı hastalık karmasının önemli sıkıntılarından dolayı acı çekiyor, şimdiye kadar oldukça uzun sürdü. Grup halinde doğru düşünceler yollamak ve onlara yardım etmek bizim için uygun mu?

Shifu: Elbette uygun. En son defasında bu sorun hakkında konuşmuştum. Fakat bazı uygulayıcılar içine bakmalı ve gerçekten yapması gerekenleri ne denli iyi yapıp yapmadığı üzerinde düşünmelidir. Fa-düzeltmesi dönemi esnasındaki görkemli bir canlı olarak, yaptıklarınızı gerçekten de ne denli iyi yaptınız? Her ne zaman bir problem ortaya çıktığında: "Bu bir Dafa uygulayıcısının başına nasıl gelebilir?" demeyin.

Uzun bir zamandır, bazı uygulayıcılar sahip oldukları temel takıntılarını terk etmediler! Ve her şey biriktikçe, en sonunda, onların üstesinden gelemiyorlar ve sıkıntıları büyüyor. Problemler ortaya çıktığı zaman, problemleri xinxing'lerinde arayacaklarına, kendilerini temelden geliştireceklerine veya sorunu gerçek anlamda terk edeceklerine ve meselenin üstesinden bir başka yolu takip ederek, içten ve ağırbaşlı bir anlamda geleceklerine, hazır şeylere odaklanıyorlar. "Tanrım.......neden hala bu şeyin üstesinden gelemiyorum? Bugün daha iyi yaptım, bu yüzden birazcık gelişmiş olmalı. Yarın daha da iyi yaparım ve birazcık daha gelişir." O şeyi asla terk edemez. Yüzeyde ondan kurtuluyormuş gibi görünür -"Bakın, şu anda gayet iyi yapıyorum." Şu anda iyi yapıyorsunuz, fakat şu anda o işin uğruna iyi yapıyorsunuz. Onu, gerçek bir Dafa uygulayıcısının yapması gereken şeyin amacı için yapmıyorsunuz!

Gerçekten de, kendi içlerine çok iyi bakmak zorunda olan ve yaptıklarını nasıl yapmış oldukları üzerinde düşünmek zorunda olan bir kısım uygulayıcı var. Gerçekten de, ne kadar iyi yaptınız? Gerçekten de, o gibi şeytani bir ortamda Fa'yı onaylayan ve hayatları tehlike altındayken hayatlarını ortaya koyabilen anakara Çin'deki uygulayıcılar gibi bunun üstesinden geldiniz mi? Eğer o duruma gerçekten siz konmuş olsaydınız, onun üstesinden gelebilecek miydiniz? Tabii ki, her birinizin o süreçten geçmek zorunda olduğunuzu söylemiyorum. Fakat sizin şu anda karşılaştığınız şey, aynı şey değil midir? Bunu gerçekten başarabiliyor musunuz? Daha önce söylemiş olduğum gibi, bizim uygulayıcılarımız üç ayrı kategoriden oluşuyor, bu yüzden aynı değillerdir ve xiulian uygulamaları esnasında farklı davranacakları kesindir. Diğer insanların hiç bir problem yaşamadıklarını ve Fa-düzeltmesinde oldukça iyi davrandıklarını düşünmeyin. Farklıdır. Temel durum farklıdır ve resmedilecek herhangi bir örnek veya benzerlik yoktur. Zaten daha önce söylemiş olduğum gibi, xiulian'de referans yoktur ve izlenecek, takip edilecek bir rol model de yoktur. "Birisi şunu şunu yaptı, bu yüzden sadece ondan öğrenecek ve aynısını yapacağım." O aynı değildir. Sizin sahip olduğunuz durum, o kişi için olmayacaktır.

Aslında, birçok uygulayıcı için şu ana kadar uzun zaman oldu ve özellikle de, 20 Temmuz 1999'dan geçtikten sonra, çok sayıda şeye, temel bir seviyede çok iyi bir biçimde bakmalısınız. Sakin olmalı ve olaylar üzerinde gerçek anlamda düşünmelisiniz. "Şu anda ben bir Dafa uygulayıcısıyım, başıma kötü hiçbir şey gelmemeli. Eğer başıma bir şey gelirse, o zaman doğru değildir" şeklinde düşünmeyin. Ve diğer insanlar ne yaşıyorsa, siz de onları yaşamalısınız şeklinde de düşünmeyin. Her insanın durumu farklıdır. Kilit nokta şudur, sizin kendinizin gerçek anlamda ne kadar iyi yaptığınızdır. Zihninizde bütün gün saplanıp kalmış olduğunuz şeylerin tamamı sıradan insanlara ait şeyler, hatta duygular tarafından tamamen kafası bulanıklaşmış haldesiniz ve bununla birlikte sıkıntılar gelip çattığında, "Ben uzun bir zamandır sıkıntılar ile acı çeken bir Dafa uygulayıcısıyım" diyorsunuz. (Herkes gülüyor) (İç çekme...) Bazen sözlerimin çok sert olmasını istemiyorum, fakat eğer çok yumuşaklar ise, onun üzerinde düşünmek ve onunla aydınlanmak istemiyorsunuz. Bu iş sona ermek üzere! Artık kendi başınıza düşünmek zorundasınız. Zaman hiç kimse için beklemez!

Sizlere söyleyeyim ki, Tamamlanma günü gerçekten geldiğinde, Dafa uygulayıcıları, gerçekten de güpegündüz havalanacaklar ve tüm Dünya bunu görebilecek. (Alkış) Tamamlanmaya ulaşamayacak olanlar, o gün geldiğinde yapabileceğiniz tek şey, sadece orada oturmak ve hıçkıra hıçkıra ağlamak olacak! Kendisini iyi geliştirememiş olanlar için söyleyeceğim ki, ağlamak için çok geç olmuş olacak!

Soru: Bizim çevremizde bir erkek ve kadın arasında ilişki var…

Shifu: Sanırım şu anda bu konu ile ilgili konuştum, bu mesele hakkında zaten konuştum. Bazı kişilerin yapmış olduğu şeyler, onları "Dafa uygulayıcısı" sıfatına bile sahip olmayı hak etmeyen bir duruma sokuyor! Onlar, "insanoğlu" olarak dahi çağrılmayı bile hak etmiyorlar ve hala kendilerine "Dafa uygulayıcıları" diyorlar? Sizin için beklemekteyim -bunun farkına varamıyor musunuz?

Bazen yaptığınız şeyleri görünce, bu beni gerçekten de üzüyor. Fakat eğer sizi terk etseydim, -bu da- beni gerçekten çok üzerdi. Sizleri gerçekten de bu şekilde terk etmek istemiyorum. Fakat tek kelimeyle gelişmek için çaba sarf etmiyorsunuz! Tek kelimeyle onurlu bir biçimde uğraşmıyorsunuz! Ve Dafa'nın itibarını bile lekeliyor ve "insanoğlu" sıfatını bile hak etmeyeceğiniz şeyler yapıyor ve de hala kendinizi "Dafa uygulayıcısı" olarak isimlendiriyorsunuz! Bunu şu şekilde ortaya koyayım, şu anda söylemiş olduğum şey, Dafa uygulayıcıları konumunu hak etmeyen şeyler yapmış olan kişiler içindir. Bu şeyleri, açık bir biçimde anlatmanız sizin için iyi olacaktır. Bu yolla, kendinizde taşıdığınız birçok şey yok olacaktır ve aynı zamanda da davranışınızı düzeltmenizi çözmeniz konusunda sizi hakikaten güçlendirecektir. Sizlere söylüyorum ki, şu anda sizin için zaman hakikaten sınırlı. O kötü şeyleri yapmış olan hepiniz -ve bunun içine, kendisini düzeltmiş olanları katmıyorum- hala kötü şeyler yapanlar hakkında konuşuyorum ve o Çin'in şeytani komünist alçak çetesinden bilgi sağlayanlar hakkında konuşuyorum -sizi gerçek anlamda bıraktığım an, sizin cehenneme düştüğünüz andır! Sizi sadece korkutmaya hakikaten çalışmıyorum. Henüz bitmemiş olduğu için, bu hala tüm canlılar için bir fırsattır. Shifu sizin için defalardır, yine ve yine bekliyor!

Soru: Yeni uygulayıcılara dokuz günlük konferans esnasında doğru düşünceler yollamayı öğretirken özel bir dikkat göstermemiz gereken herhangi bir şey var mı?

Shifu: Aslında, yeni uygulayıcılara doğru düşünceler yollamayı anlatmak zorunda değilsiniz. [Shifu gülüyor] Çünkü o zaman sahip oldukları yetenekler henüz o muazzamlıkta değildir. Bunun sebebi, ne de olsa, Fa'yı öğrenmeye henüz yeni başlamışlardır ve bir süreçten geçmeye ihtiyaçları vardır. Onların doğru düşünceler yollamalarını sağlama konusunda fazla sabırsız olmayın.

Soru: Benim anlayışım şu ki, bir Dafa uygulayıcısının kişisel uygulaması doğrudan ona bağlı olan kozmik vücut ile birbirine bağlı. Fa, devasa gök kubbeleri rektife ettiği zaman, geleceğin uygulayıcıları onlara bağlı olan kozmik vücutlara karşı sorumlu olacaklar mı yoksa onlar [kozmik vücutlar] Fa tarafından zaten rektife edilmiş mi olacaklar?

Shifu: Xiulian uygulamanız sürecinde, sizin vücudunuza tekabül eden kozmik vücut, ne kadar büyük olursa olsun, uygulamanızda başarıya ulaştıkça rektife edilir, buna şüphe yoktur. Fakat kendinizi iyi bir biçimde geliştirmezseniz, rektife edilemezler. Tabii ki, işbaşında olan bir başka faktör daha vardır, yani şöyle ki, Fa-düzeltmesi -benim yaptığım Fa-düzeltmesinin sınırsız gücü buraya vardığında iyi olan şeyler geride tutulacak ve kötü olan şeylerin üstesinden gelinecek. O yüzden, Fa-düzeltmesi gelmeden önceki zaman, varlıkları kurtarmanız için en iyi zamandır. Zaman geldiğinde, hiç kimse için beklemeyecek. Fa-düzeltmesinin sınırsız gücü buraya daha gelir gelmez, olaylar nasıl olması gerekiyorsa öyle olacak.

Soru: İsrail'deki tüm uygulayıcılar saygıdeğer Shifu'ya saygılarını gönderiyor.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Saygıdeğer Shifu, lütfen bize Musa, İsrail ve Fa-düzeltmesi arasındaki ilişkiden bahseder misiniz?

Shifu: Musa'nın Fa-düzeltmesi ile bir ilgisi yoktur. Fakat sizlere bir şey söyleyeceğim ve bu söylediğim şeyi sıradan insanlara keyfi olarak anlatmamalısınız, çünkü sıradan insanlar için bunu anlamak zor olacaktır. Gerçek şudur, aslında Yahudiliğe inananları kurtaran Tanrı Musa idi. Yahudiler Mısır'ı terk ettikten sonra, onları gözeten Tanrı aslında Musa idi. Onu Yehova olarak isimlendirdiler, fakat aslında Yehova insanları kurtarmadı, çünkü o, daha yüksek seviyeli bir Tanrıdır; insanları kurtarmış olan Tanrı, Musa idi. Musa, İsa ve Azize Meryem'in hepsi insanları kurtaran Tanrıların seviyesindedir. Bu yüzden, Yahudiliğe inananları gözeten tek Tanrı, Musa idi. Bunlar insanların pek bilmediği şeylerdir. Şu anda söylemekte olduğum şey, durumun gerçeğidir. Yahudi ırkı da Tanrılar tarafından yaratıldı ve bu yüzden onlar da, Fa-düzeltmesinde bizim kurtarmaya çalışmak zorunda olduğumuz bir gruptur.

Bu başlığa kadar gelmişken, sizlere duymaktan hoşlanacağınız birkaç şey anlatayım. (Herkes gülüyor, alkış)

Şu anda, İsrail ulusu hakkında konuştum. İncil, 'İsrailoğullarını Yehova yaratmıştır' der. Aslında, bizim bu küçük evrenimiz, daima bahsetmiş olduğum küçük evren, bu küçük evren nasıl isimlendirilir? Çin efsanelerinde, cenneti ve dünyayı yaratmış olan "Pangu"dur. O, Çinli değildir ve o, Dünya'daki herhangi bir insan ırkından olan bir insanoğlu değildir. O, cennetlerdeki bir Tanrıdır, o bir evrendir. Pangu'nun "cenneti ve dünyayı yaratması" son dönemdeki küçük evrenin yok edilişi ve küçük evrenin yeniden yaratılışı süreci esnasında gerçekleşmişti. Vücudu, bu küçük evrenin "oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş" döngüsü sürecidir, fakat "varlığı" değil. Daha önce "Tanrıların Kutsal Üçlemesi" hakkında konuşmamış mıydım? O, ilahi bir vücuda sahiptir ve gerçek ruhu vardır. Gerçek ruhu değil ama vücudu hakkında konuşmakta olduğum küçük evrendir. Tarihten gelen efsanelerde, dünya insanları onun bu şekilde nasıl can bulduğu hakkında konuşmaktadır: Kaos durumundan bir form yavaş yavaş biçim aldı ve ardından biçimlendi; Cenneti dünyadan ayırdı ve ardından da ayağa kalktı ve cenneti havaya kaldırdı. Bu durum, insanların efsanelerde onu giderek daha fazla insanlaştırması ve ona giderek daha fazla insan duyguları iliştirmesidir. İnsanların sevdiği şeyler, hakikati bozup, saptırmıştır.

Biliyorsunuz, insan vücudu küçük bir evrendir ve kendisinde katman katman canlı varlıklar barındırır. Pangu, evreni başlangıçta biçimlendiğinde, aynen ana rahmindeki insan embriyosu gibiydi, küçük evren, daha da devasa kozmik vücudun içerisinde sadece bir parçacık idi. Kozmik vücut, yaşam oluşturabilecek tüm elementlere sahiptir. Son periyoda ait olan küçük evren oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş döngüsü içerisinde son bulduğunda, kozmik vücut zaten yeni bir küçük evrenin oluşumu için hazırlık yapıyordu. Kaos durumunda, son periyoda ait olan küçük evrenin patlatılmasının ardından, bu küçük evren yavaş yavaş biçimlendiriliyordu ve Pangu'nun gerçek ruhu onu içine girdi. "Oluşum" sürecinde, içerisinde bulunan katman katman maddeler, katman katman cennetler ve dünyalar biçimlendirdi ve aynı zamanda da katman katman cennetler ile dünyalar arasında çok büyük sayıda şeyler biçimlendirdi, buna Tanrılarda dâhil -aynen Pangu'nun gerçek ruhu gibi ve katman katman canlılar gibi. Bunun ardından küçük evren oluştu. İnsan vücudu, büyük parçacıkları oluşturan küçük parçacıklardan oluşmaktadır ve o nedenle vücudu da öyle -küçük parçacıklar büyük parçacıkları oluşturur ve büyük parçacıklar da daha büyük parçacıkları oluşturur. Aynen insanların bildiği gibidir, moleküllerin atomlar tarafından oluşturulması gibidir ve doğal olarak, ardından, moleküller gezegenleri oluşturabilir, gezegenler Samanyolu galaksisini ve farklı yıldız sistemlerini biçimlendirir ve farklı yıldız sistemleri de kozmik vücudun çok daha büyük evrenlerini biçimlendirebilir. İşte bu onun nasıl planlanmış olduğudur. İnsanoğlu veya günümüz bilim adamları parçacıkları görüyorlar, fakat parçacıklar arasındaki bağlantıları göremiyorlar. Bütün parçacıklar, birbirine organiksel anlamda birleştirilmiştir. O yüzden, Pangu biçimlendirildikten sonra, kozmostaki diğer tüm canlı varlıklar gibi, o da, oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş sürecinden geçmek zorundaydı. İnsanların efsanelerde bahsettiği kısım, onun "oluşum" süreci idi. Aslında, o şu anda final sürecine, "bozulma-yok oluş" sürecine varmış durumdadır veya bir başka deyişle, kendisine ait olan eskime ve zayıflama sürecine ve zaten en son final aşamasındadır. Tanrılar hakkında konuşmak için insan dilini kullanmak kulağa hoş gelmiyor. Bu sadece şunu söylemek içindir, şu anki zaman, hiçbir şeyin iyi olmadığı zaman dönemidir ve Fa-düzeltmesinin bu zaman esnasında başlamış olmasının sebebi budur.

Onun biçimlendiği an içerisinde, kozmosta parçacıkların farklı seviyeleri can buldu ve onun "oluşum" süreci esnasında o parçacıklar canlıları biçimlendirmekteydi. Bizim Dünya gezegenimiz onun vücudunun bir parçasıdır, vücudundaki hücrelerin bir parçasıdır. Aynı bizim Dünya gezegenimiz gibi, üzerinde canlılar barındıran gezegenler, bu küçük evrenin başından sonuna kadar her yerine yayılıp, dağılmıştır. Sadece üzerlerinde günümüz insanları gibi canlılar bulunmamaktadır. Ve bunun sebebi, o canlıların kozmosun en yüzey seviyesindeki varlıklar olmasıdır, onlar en düşük seviyedeki varlıklardır ve Tanrıların görünümü içerisinde değillerdir. Orijinalinde, Üç Diyar diye bir bölünme yoktu. Üç Diyarın olmasının sebebi, küçük evrenin yüzeyinde Dafa'nın açıklanacak olmasıydı ve bu sebepten dolayı, yaşamların üç büyük boyutu için bu mesafe, benzersiz bir boyut olarak seçildi, bu yüzden de kendisine ait bir sistem biçimlendirdi. Pangu bir Tanrıdır ve Pangu'nun vücudunda bulunan şey, küçük bir evrendir. Bu yüzden, Üç Diyarın içerisinde Tanrıların ve canlı varlıkların farklı seviyeleri bulunmaktadır, küçük evrenin tamamındaki bütün kozmik vücutların içerisinde sadece yüzey boyutlarındaki canlılar düşük, çirkin, garip ve berbat görünümlere sahiptir. O yüzden Üç Diyar yaratıldığı zamanlarda, bu, Fa-düzeltmesi gereksiniminden dolayı idi. Üç Diyarın alanı içerisinde, güneş sistemi ve Dünya yaratıldı. Elbette, Dünyanın yaşam süresi o evrenin ki ile mukayese edilemez. Dünyanın bu konumunda farklı gezegenler vardı. Bir önceki Dünya'da bulunan canlıların tamamı uzaylı yaşam formlarının görünümlerini taşıyordu ve sahip oldukları doğal ortam aşırı derecede zalim idi. Çünkü en kötü yerde Tanrıların görüntüsünü taşıyan canlılara sahip olmaya izin verilmiyordu. İnsanoğlu Tanrıların görünümünü taşımaktadır, bu yüzden geçmiş dünyalardaki o canlıların hepsi uzaylı yaşam formlarının çirkin görüntüsüne sahipti. Fa-düzeltmesi konularının burada gerçekleşmesi ve kozmosun tamamındaki canlı varlıkların kurtarılmasını mümkün kılmak için -en yüzeyde bulunan canlıların dahi- burada Üç Diyar ve insanoğlu yaratıldı. Fa'yı dinleyen uzaylı yaşam formlarına sahip olunacağına, neden insanoğlu yaratıldı? Sebep şudur ki, eğer o türde canlılar kozmosun Fa'sını dinliyor olsaydı ve benim uygulayıcılarım olsalardı, bu, kozmosu ve tüm Tanrıları aşağılamak ile aynı şey olurdu. O yüzden, yeni Dünya yaratıldıktan sonra, cennetten bazı Tanrılar buraya geldiler ve Dünya üzerinde, insanoğlunu kendi görüntülerinde yarattılar.

Antik Çin'de insanoğlunu Nüwa'nın yarattığını söylerlerdi. Tanrılar, bir şeyler yapmak için, Tanrısal güçlerini kullanırlar ve olayları gerçekleştirmek için ellerini kullanmalarına gerek yoktur. Ve insan vücudunun yapısı karmaşıktır, o ellerinizle şekil verebileceğiniz bir şey değildir -bu, insanoğlunun beceriksiz yöntemleri ile yapılamaz- bu yüzden, Tanrılar bunu sahip oldukları Fa gücü ile yapar. Tanrıların sahip olduğu gong, mikro kozmostan en yüzeydeki seviyeye kadar bulunmaktadır, bu yüzden, bir Tanrı bunu aynı anda yaptığında, derhal gerçekleştirilir, bir anda yapılır. Ve o, olayları, insanoğlunun kullandığı zamanın içerisinde yapmaz, bu yüzden ona buradaki insan zamanından baktığınızda, gerçekleştirdiği "yaratma" işlemini bir anda bitirmiştir.

O zamanlar, aşağı birkaç farklı tipte Tanrı gönderildi. Bunlardan biri Yahudilerin bahsettiği Yehova idi. Yehova, Yahudi ırkına ait olan insanları yarattı. Bu tipteki insanlara, Güney Avrupalı insanların bir kısmı da dâhildir; onlar bu ırka dâhildir. Kuzey Avrupa'daki beyaz ırkın bir bölümü başka Tanrılar tarafından yaratıldı. Dört tipte Beyaz Tanrı, dört farklı tipte beyaz ırk insanı yarattı. Aslında Araplar da eskiden beyaz ırktı ve Araplar, dünyanın kuzey bölgesinde yaşıyorlardı, fakat şimdiki kıtalardan bahsetmiyorum, dokuz bin yıl önce değişmiş olan önceki kıta tabakalarından bahsediyorum. Onlar geçmişte kuzey bölgesinde yaşamış olan insanlardır ve onları bugünkü konumlarına getiren şey, kara parçalarının sürüklenmesiydi. Yakın tarihte, Cengiz Han, Arap bölgesini işgal etmeden önce Araplar, beyaz ırk ile tam olarak aynı ten rengine sahipti ve günümüz Avrupalıları gibi görünüyorlardı. Sadece koyu siyah saçları vardı ve koyu siyah gözlere sahiplerdi. Cengiz Han'ın devasa Moğol ordusu geldikten sonra, bölge sakinleri melez bir hale geldi, bu yüzden ten renkleri Çinlilerinkine yakındır ve Çinli görüntüsü belirtileri gösterdikleri kadar Avrupalı görüntüsü belirtileri de taşırlar. Esasen onlar ayrı bir Tanrı tarafından yaratılmıştır.

Hint ırkı, Budalar tarafından yaratıldı ve Hintlilerin danslarının ve kendilerinde barındırdıkları davranış tarzının ve el hareketlerinin Budalarınkine benzemesinin sebebi budur. Hintliler gerçekten de Budalar tarafından yaratılmış bir ırktır. Doğulu insanlara gelince, onların bir kısmı Nüwa tarafından yaratılırken, bir başka kısmı da Taolar tarafından yaratıldı. Aslında, daha açık ve net olarak ortaya koyacak olursak, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'nın ilk zamanlarındaki en birincil ırk, sarı ırk idi. Şu anda onlar kızıl ırka ait insanlar (Kızılderililer) olarak isimlendiriliyorlar, fakat aslında onlar sarı ırktandır -güneşten dolayı bronzlaşıyorlardı. (Herkes gülüyor) Gerçek anlamda kızıl ırka sahip olan insanlar antik Mısırlılar idi. Belki şu anda onları bulmak mümkün olmayabilir, çünkü onların çoğu kanlarını siyahların kanı ile karıştırdılar.

Aynı şekilde, zenciler, cennetlerdeki siyahların Tanrıları tarafından yaratıldılar ve sadece tek bir Tanrı tarafından da değil. Bu yüzden zenci insanların nasıl göründükleri arasında farklar vardır. Cennetlerdeki Tanrılar arasında, bazıları elbise giyerken, bazıları kendilerini bir örtü parçası ile sarar. Taolar elbise giyer. Cennetlerdeki birçok Tanrı kendilerini büyük bir parça örtü ile sarar. Budaların çoğu kendisini bir parça sarı örtü ile sararken, Beyaz Tanrıların büyük çoğunluğu kendilerini büyük beyaz bir örtü ile sarar. Çincede o, bir zhang uzunluğundadır. Antik resimlerde ve heykellerde bunu görebiliriz. Geçmişte, Avrupalılar kendilerini buna benzer bir beyaz örtü parçası ile sararlardı. Ve siyah insanların Tanrıları vücutlarının etrafına kırmızı bir örtü sararlar. Tanrılara gelince, tenleri ne renk olursa olsun, hepsi görkemli görünür. Fa'nın burada açıklanması için, insanın sahip olduğu görüntünün yaratılması gerekiyordu ve Tanrılar kendileri hangi görüntüyü taşıyorsa, insanları o şekilde yarattı. "Tanrı insanı kendi görüntüsünde yarattı" denmesinin sebebi budur ve bu doğrudur. Günümüz insanoğlu işte bu şekilde can buldu.

Geçmiş dönem tarihte, ben Dafa'yı açıklamadan önce Tanrıların yaratmış olduğu o zaman ki, insan vücut ve ruhlarının her ikisi de, Üç Diyarın içerisinde oluşturuldu. Sizlere insan ırkının gelişim süreci, insanoğlunun aşamalı olarak geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi süreci hakkında konuşmuştum. Son dönemlerdeki zaman periyoduna geldiğinde, insanoğlu zaten oldukça mantıklı bir hale gelebilmişti ve sahip oldukları düşünme biçimi tutarlı idi. Ve bu adıma gelindiğinde Dafa'nın açıklanması gerçekleşmek üzereydi. Bu yüzden cennetlerden olan çok sayıda Tanrı buraya geldi ve insan olarak reenkarne oldu. Peki, insanların ruhu ile ilgili olarak ne yapılmalıydı? Tanrılar tarafından yaratılmış olan yüzeyde bulunan insan tenleri, reenkarne olduklarında, yukarı seviyelerdeki canlılar tarafından zapt edilirken, önceki insanların ruhları alt dünyada bırakıldı. İnsanlar reenkarnasyondan geçer, o yüzden o tenler onlarla birlikte gitmez ve belirli bir zamanda geri alınırlar. Bir kişi hayatının sonunda öldüğünde, ten alıp götürülür. Bizim gördüğümüz bir mezarın içine gömülen ten, o çürümüş olan ten -o ten, doğumdan sonra kişinin aldığı besinlerden dolayı büyümüş olan kısımdır. Fakat öte yandan, doğum öncesi olan ten, o gerçek tendir ve o doğum öncesi olan ten alınıp götürülmek zorundadır. Bu yüzden, her kim reenkarne olmak üzereyse, onun içine konur, (herkes gülüyor) o aynı bir elbise gibidir ve insanlar işte bu şekilde reenkarneden geçiyorlardı. Dafa'yı açıklama zamanı geldiğinde ve o Tanrılar geldikten sonra, Dünya üzerinde Tanrılar tarafından yaratılmış olan insanlar, Fa-düzeltmesi için olan paylaşımlarını gerçekleştirdiler diyebilirsiniz -tarihte, insanlar için o noktaya gelmek kolay olmamıştı- ve bu yüzden, Çinlilerin alt dünya olarak isimlendirdikleri bir başka boyutun arkasında kaldılar ve buraya reenkarne olmadılar. Şu anda, onların bulundukları yer, Fa-düzeltmesi esnasında zaten tamamen asimile edildi. Şu anki zaman içerisinde, Fa-düzeltmesinin devasa gücü, bu insan boyutunun en dış yüzeyine kadar yetişti ve bu insan teninin en dış yüzeyine kadar geldi.

En başından bugüne kadar, farklı ırklara ait olan insanlar, onları yaratmış olan Tanrıların ayaklarının altındaki parçacıklar gibiydi. İnsanlar her ne kadar birbirlerine karışabiliyor ve bu boyutta bir arada var olabiliyor olsalar da, aynı sisteme ait değillerdir. Bu son zaman dilimine gelindiğinde, farklı insan ırklarının tenlerinin içi, cennetlerden gelmiş olan farklı Tanrılar idi. Yukarıda hakkında konuştuğum şey, yüzeyde bulunan insanlarda neler olup bittiği ile ilgiliydi. Tabii ki, Dafa açıklanmaktadır ve bugün ben beyaz ırka kurtuluş sunuyor ve onları sarı ırkın insanları haline dönüştürüyorum veya sarı ırkın insanlarına kurtuluş sunuyor ve onları Beyaz ırkın insanları haline dönüştürüyorum diye bir şey yoktur. (Herkes gülüyor) Zaten bunun hakkında netsiniz. Herkes için nereden gelmişler ise oraya geri dönmelerini mümkün kılıyor, olanaklı hale getiriyorum ve eğer kendinizi iyi geliştirirseniz sizlere daha da yüksek Meyve Konumu vereceğim. Eğer siz bir Tanrı idiyseniz, hala esasen sahip olduğunuz Tanrı imajına doğru xiulian uygulayabileceksiniz ve onun için bir şey yapmayacağım, eğer siz orijinalinizde bir Buda idiyseniz, hala bir Buda olacaksınız; eğer orijinalinizde bir Tao idiyseniz hala bir Tao olacaksınız. Benim yok ettiğim şey, kötüye gitmiş olan doğum sonrası evren içerisinde sahip olduğunuz tüm elementlerdir. Ve aynı zamanda, sizi Dafa'ya asimile ediyorum, sizin için her şeyi yeniden düzenliyorum, sizlere çok daha iyi şeyler veriyorum ve geleceğin Tanrılarının sahip olması gereken durumu veriyorum. (Alkış)

Bundaki sebep şudur, kozmosta farklı canlılar ve farklı Tanrılar bulunmaktadır ve onların hepsi aynı şey haline dönüşemezler. Bunu yapamazsınız; ve kozmos başarılı olmazdı. O sadece bu şekildedir. Bu yüzden ilgili olan bu yaşamlar için, hangi dış görüntüye sahip olurlarsa olsunlar, tamamı tarih içerisinde bir süreçten geçtiler ve onların hepsi değer verilmeye layıktır, çünkü o kozmosun geçmiş olduğu bir süreçtir. Sadece duymaktan hoşlanacağınız şeyler hakkında konuştum. (Gülüşmeler) Sanırım artık daha fazla soru kâğıtçığı vermemeniz en iyisi olacak. Kalan birkaç soru kâğıtçığını bitirdikten sonra son vereceğim, çünkü zamanınızı çok fazla almak istemiyorum. Bu bir tecrübe paylaşım konferansıdır, bu yüzden konuşmalarınızı yapmaya ve birbirinize gelişiminizde yardım etmeye ihtiyacınız var. Bir soru kâğıtçığı daha az önce bir bütün olarak nasıl gelişebiliriz diye sormamış mıydı? Bu, bir bütün olarak gelişmek için bir fırsattır.

Soru: Negatif bir varlık ile şeytan arasındaki ilişki nedir?

Shifu: Aslında, ben negatif canlılardan, sadece karşılıklı-üretim ve karşılıklı-engelleme yasası ve kozmostaki farklı canlılar arasındaki benzeşme hakkında konuşurken bahsetmiştim. Düşük bir seviyede insanlar ve hayaletler bulunmaktadır. Hayaletlerden konuşurken, günümüz modern insanlarının kullandığı, [Çince] bir terim olan "gui" (hortlak) genel bir terimdir ve aslında birçok ama birçok türleri bulunmaktadır -buna hortlaklar, şeytani ruhlar, dağ ruhları, orman ruhları, canavarlar, kötü ruhlar, ruhlar, şeytanlar ve bunu gibi şeyler de dâhildir. Günümüz çağdaş insanları onlardan hep birlikte "hortlaklar" olarak bahseder. İnsanların yaşadığı bu yerde, insanlar ve de hortlaklar bulunmaktadır. Daha yüksekte, Budalar ve şeytanlar bulunmaktadır. Ve daha da yüksekte pozitif canlılar ve negatif canlılar bulunmaktadır. Peki, bunun sebebi nedir? Çünkü ne kadar yüksek bir hale gelirse, daha iyidir -seviye ne kadar yüksek ise, her şey bir o kadar iyi hale gelir. Çok yüksek seviyelerde pozitif ve negatif canlılar vardır. Bununla birlikte, negatif canlıları "şeytanlar" olarak isimlendiremezsiniz. Onlar, şeytanlardan tamamen farklılardır. Fakat onlar, pozitif canlıların tersidir ve birinin pozitif, bir diğerinin negatif olmasının sebebi budur. Seviye düştükçe daha da kötü bir hale geldiği için, belirli bir seviyeye gelindiğinde, Fa Kralları ve Şeytan Kralları bulunmaktadır. Budalar, Fa Krallarıdır. Şeytan Krallarına gelince, sizlere söyleyebilirim ki, onlar da herhangi bir insan arzusuna ve tutkusuna sahip değillerdir. Onlar, o seviyedeki canlılardır ve onların orada kalabilmelerinin sebebi budur. Sadece onlar iyi değillerdir ve acımasızlık sergilerler -bu, meseleyi insan terimleri ile ortaya koymaktır- şeytanlar acımasızdır ve Budalar iyi kalplidir, bu yüzden onlar birbirlerinin karşıtı olarak var olmaktadırlar ve olayların üstesinden birbirine zıt yollarla gelirler.

Geçmişte, insanlar iyilik ve kötülük insanın tek bir düşüncesinin içinde olabilir; iyilik ve kötülük kişinin sadece tek bir düşüncesinden gelir demişlerdi. Bu kozmosta herhangi biri için bir şeyler yapmak zordur. Bir Buda iyi bir şey yapmak istediğinde, daha bu düşünce ortaya çıkar çıkmaz, kötülük derhal onu izleyecektir. Yaptığı iyi şey ne kadar büyük ise, bunu takip eden kötülük de bir o kadar büyük olur. Aynısı insanlar için de geçerlidir. Yaptığınız iyi şey ne kadar büyük ise, aynı orandaki kötü şeyi yaşayacağız garantidir. Bazıları kendisini bu boyutta gösterir ve bazıları da kendilerini bu boyutta göstermez -kendilerini diğer boyutlarda gösterirler. Örneğin, diyelim ki, bir kişi için çok büyük öneme sahip bir şey yaptınız ve o kişi size minnettar oldu. O iyi şeyi yaptığınız için başka canlılar zarar görmüş ve kaybetmiş olabilir. Yani bir başka deyişle, yapmakta olduğunuz iyi şey ne kadar büyük ise, gerçekleşecek olan kötü şey bir o kadar büyük olacaktır. Bu yüzden, geçmişte karşılıklı-üretim ve karşılıklı-engelleme mutlak idi ve bir canlı belirli bir şey yapmak istediğinde, sadece onu yapması kesinlikle mümkün değildi. O Tanrılar......hepiniz Tanrıların insanları kurtarmak için neden doğru zamanı beklemek zorunda olduklarını veya eğer birini kurtarmaya gidiyorlarsa neden doğru fırsatın ortaya çıkmasını beklemek zorunda olduklarını merak ediyorsunuzdur ve neden "doğru zaman" dendiğini veya "doğru fırsat henüz gelmedi" veya "fırsat henüz uygun değil" dendiğini merak ediyorsunuzdur. Bunu yapamazlardı, çünkü karşılıklı-üretim ve karşılıklı-engelleme yasası oldukça mutlaktı ve her şeyi bastırıyor, her şeyi dizginleyip sınırlıyordu. Bir Tanrı kesinlikle, iyi bir şey yapmak uğruna, büyük ve de kötü bir şeyin gerçekleşmesine sebep olamazdı ve bunun bir sonucu olarak kendisinin aşağıya düşmesine sebep olurdu. Bunu kesinlikle yapamazlardı. Eskiden keşişler "insanları kurtarmak" hakkında konuşurlarda konuşurlardı. Bazen: "Bunun nasıl bir palavra olduğuyla ilgili hakikaten hiçbir ipuçları yok" diye düşünürdüm. Bu, insanların hayal ettiği gibi değildir. O yüzden, karşılıklı-üretim ve karşılıklı-engelleme yasası, Tanrıların yapmak istedikleri şeyleri yapmaya cesaret edememelerine sebep olmuştu.

Soru: Dünyanın Fa-düzeltmesinden sonraki barındıracağı insanoğlu, bugünkü insanoğlunu hatırlayacak mı?

Shifu: İnsanoğlu, geleceğin insanları, bugünün Fa-düzeltmesinden nesiller boyunca övgüyle bahsedecek. (Alkış) Bu zulüm hakkındaki gerçeklik insan ırkına görmesi için henüz tam anlamıyla gösterilmedi. İnsanoğlu şok olacak. Dafa uygulayıcılarının Tamamlanması, insanoğlunun inanmadığı her şeyin olması ve insan ırkının sapmış olan unsurlarının yeniden düzenlenme süreci -bütün bunlar ruhu sarsıcı olacaktır ve sadece şok edici değil, aynı zamanda dehşete düşürücü olacaktır. Bütün bu şeyler gerçekleşecek. Bu yüzden tarihin bu dönemi, insan ırkı tarafından ebediyeti boyunca aktarılacaktır.

Soru: Kendimi çok suçlu hissediyorum, çünkü birtakım belirli şeyleri iyi yapamadım. Her ne kadar tam olarak çok fazla pişmanlığa kapılmamam gerektiğini bilsem de ve hatta uygulamama olan güvenimi kaybetmemem gerektiğini bilsem de, bundan kurtulmak benim için hala zor.

Shifu: Kararlı değilsin -yeteri kadar kararlılığa sahip değilsin. Bir Dafa uygulayıcısı olarak........anakara Çin'deki Dafa uygulayıcılarının bu zulüm altında çektiği acılara bir bak. Sen de bir Dafa uygulayıcısısın ve burada, birazcık bile kararlılık gösteremiyorsun. Senin bu kadar saplanıp, takıntılı hale getiren şey nedir? Olup biten şey bu değil midir? Yeteri kadar doğru düşünceye sahip değilsin. Eğer yeteri derecede doğru düşünceye sahip olursan, bunu başarabileceksin.

Soru: Shifu, ben şöyle hissediyorum, bazı uygulayıcılar "doğru düşünceler" konusunu çok fazla vurguluyorlar, fakat "doğru eylem" konusunu birazcık görmezlikten geliyorlar ve deneyimler paylaşılırken, doğru hareketlere nasıl sahip olunması gerektiği hakkında neredeyse hiç konuşmuyorlar. Lütfen bize söyler misiniz "doğru düşünceler" ile "doğru eylemler" arasındaki ilişkiyi nasıl ele almalıyız?

Shifu: Tanımlanış şekli böyle değildir. Doğru eylemlere sahip olmayan bir kişi gördüğünüzde, aslında, o kişi yeteri kadar doğru düşünceye sahip değildir, çünkü bir kişinin davranışlarına düşünceleri rehberlik eder. Doğru düşünceleriniz yeteri kadar güçlü olduğunda, davranışlarınız kesinlikle doğru olacaktır ve doğru düşünceler yeteri kadar güçlü olmadığında, davranışlar doğru olmayacaktır. Doğru düşünceler konusunda tartışıp görüşmeyi ne kadar sürdürürsek sürdürelim ve bunun hakkında ne kadar konuşursak konuşalım, düşünceleri doğru olamayacak olan insanlar hala bulunmaktadır. Sahip olduğunuz doğru düşünceleri sürekli bir biçimde koruyabildiğinizde, eylemleriniz kesinlikle doğru olacaktır. Hepsi, sizin bir Dafa uygulayıcısı olarak, kendinizi ne kadar iyi idare ettiğinizi temel anlamda göstermektedir.

Soru: Ben Fa'yı 20 Temmuz 1999'dan sonra edinmiş olan bir uygulayıcıyım. Ben Fa'yı 2000 yılında edindim. Fa'yı 20 Temmuz 1999'dan önce edinmiş olan uygulayıcılar ile aynı türde bir kudretli erdemi elde edip edemeyeceğimi merak ediyorum.

Shifu: Geçmişte, 20 Temmuz 1999'dan önce, uygulayıcılar kişisel gelişim uygulaması yapıyorlardı, oysa şimdi gerçek anlamda kudretli erdem oluşturma zamanıdır. Yani, sen Fa'yı bu zamanın içerisinde elde etmedin mi? Bir kişinin kudretli erdeme sahip olup olamayacağı anlamında konuşacak olursak, bu herkes için aynıdır. -Onlar da- bu zamanın içerisinde kudretli erdemi oluşturuyorlar. Sadece, sen kendi kişisel uygulamana gerçekleri açıklama ve canlıları kurtarma konuları ile birleşmiş bir şekilde sahipsin. Buna bir etkisi yoktur.

Soru: Kozmosun en mikro kozmik maddesi bir sınıra mı sahiptir? Eğer öyleyse, o Fa'nın en yüksek tezahürü müdür ve Zhen-Shan-Ren'in en yüksek noktası mıdır?

Shifu: "Kozmosun.....maddesi bir sınıra sahip" -bu cümle kulağa sona ulaşmış gibi geliyor, öyle değil mi? Sona ulaşmamış mı? Fakat sizlere söyleyebilirim ki, mikro kozmosta daha ileri doğru gittiğinizde artık daha fazla madde yoktur; o madde olarak isimlendirilmez ve o, bizim şu anki maddemizden tamamıyla farklıdır, fakat hala madde sistemi ile bağlantılıdır. O yüzden bu insan dili ile açıklanamaz ve onun sahip olduğu en nihai noktaya cümleler ile ulaşmak zordur. Fakat benim ona cümleler ile ulaşmak için yollarım mevcuttur.

Soru: Bazı uygulayıcılar, Fa'ya olan kendi asimilasyonlarının en büyük öneme sahip olduğunu düşünüyorlar, bu yüzden de sıklıkla kendilerini çok fazla meşgul etmek istemiyorlar ve olaylar üzerinde düşünmek için daha fazla zaman harcıyorlar. Fa-düzeltmesinin ilerleyişinin çok hızlı olduğunu düşünüyorum, yapılması gereken bir şeyler olduğunda, onları derhal yapmalıyız ve bizler Fa'yı sakin bir zihinle çalışabildiğimiz sürece ve bir şeylerle karşılaştığımızda kendi içimize bakabildiğimiz sürece, bu kararlı bir ilerleyiş olarak kabul edilebilir.

Shifu: Evet doğru. Birçok şey ile birlikte, insan kavrayış ve fikirleri tarafından baskılanmamalısınız. Daha önceden belirli davranışlar biçimlendirmiş olduğunuzu söyleyebilirsiniz, fakat bugün Dafa uygulayıcılarına bahşedilmiş olan şey, Tanrıların durumudur ve sizler bir Tanrının durumuna doğru gelişim göstermek zorundasınız. Eğer onlara doğru düşünceler ile yaklaşabilirseniz, çok sayıda şeyi iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Tabii ki, olaylar üzerinde düşünmek yerinde bir davranıştır ve bunda yanlış olan herhangi bir şey yoktur. Fakat eğer olaylar üzerinde düşünmek için çok fazla zaman harcıyorsanız ve Fa-düzeltmesinde, kudretli erdeminizi oluşturmak için olan fırsatları kaçırıyorsanız, o durumda kayıplarınız, kazançlarınıza göre daha ağır basacaktır.

Soru: Shifu'nun bize öğretmiş olduğu Fa prensiplerinin içerisinde nasıl kalabilir, insan takıntılarımızın yarattığı tuzaklara nasıl yakalanmaz, olayları, her açıdan, nasıl uyum ve ahenk içerisine sokabilir ve Fa-düzeltmesinin final aşamasında gelişim gösterirken nasıl çok daha azimli olabiliriz? Bir de aynı zamanda, Dafa işleri yapma ve Fa prensiplerini anlama konusuna gelindiğinde, sadece tek bir bakış açısına odaklanmamayı ve olayları her açıdan uyumlandırmayı nasıl sağlayabiliriz?

Shifu: Bazen bir konu hakkında düşünürken bir tür davranış biçimlendiriyorsunuz -"Ben şunu şunu yapmak istiyorum....işte onu bu şekilde yapacağım." Üzerinde çok fazla düşünüp taşınıyorsunuz, ta ki her şeyi tatminkâr edici bir yolla kuşatmış olduğunuzu hissettiğiniz noktaya kadar. Fakat o işi yapmaya başladığınızda, gerçek, asıl durumlar, birçok yola çeşitlenebilir ve yaptığınız plan aslında işe yaramayacaktır. (Gülüşmeler) Ve bir işe yaramadığında, onun üzerinde tekrar düşünmeye başlıyorsunuz. Olayları yapma biçiminiz bu şekilde olmamalıdır. Doğru düşüncelere sahip olun! Bir şeyin nasıl ele alınması gerektiğini düşünüyorsanız, sadece gidin ve onu yapın ve sorunlar ile karşılaştığınızda, onları nasıl çözüme kavuşturacağınızı doğal bir biçimde bileceksiniz. Eğer doğru düşünceleriniz güçlüyse, her şey kolayca çözülecektir ve iyi iş yapacağınız da garantidir.

Neden size olayları bu şekilde yapmanızı söylüyorum? Pasifmiş gibi görünüyor, değil mi? Fakat bu doğru değildir, çünkü tam olarak geliştirilmiş olan kısmınız her şeyi bilmektedir ve onu nasıl yaparsanız yapın önemli değil, işe yarayacaktır ve o şeyleri nasıl yaparsanız yapın, onları iyi bir biçimde yapabileceksiniz. Bu yüzden, sadece düşünceye sahip olmaya ihtiyacınız vardır. Ne yapmanız gerektiğini bildiğinizde, sadece gidin ve onu yapın ve onu yaparken sahip olduğunuz bilgelik durmaksızın ortaya çıkacaktır, çünkü o zaman, başarı ile geliştirilmiş olan kısmınız, burada bulunan kısmınız ile kaynaşacak. O, her şeye gücü yeten bir Tanrıdır! O yüzden, küçük bir mesele derhal çözüme kavuşacaktır ve bilgeliğiniz ortaya çıkacaktır -o zaman farklıdır! Ve eğer sıkışırsanız, Shifu size bilgelik verecektir. (Herkes gülüyor, Alkış)

Soru: Tayvan'daki uygulayıcılar saygıdeğer Shifu'muza saygılarını yolluyor.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Tayvan'da, diğerleri arasında, Zhuan Falun'u ve Daha İleri Yükselmeler İçin Esasları, Tayvan diline tercüme etmiş ve [kaydetmiş] olan uygulayıcılar var ve "Pu Du" ile "Ji Shi" arka fon müziği olarak kullanılmış. Her bir set 500 Tayvan dolarına satılıyor.

Shifu: Fa konferanslarına hiçbir müzik eklenmemelidir -Dafa müzikleri bile. Benim işlerimin yayınlanması ile ilgili olan her şey, bu işten sorumlu olan uygulayıcılar tarafından ele alınır. Aynı zamanda bunu şu şekilde ortaya koyayım ki, her şey için bir kontrat bulunmaktadır. O yüzden uygulayıcılarımız kitapları kendi başlarına basamaz, kendi başlarına hareket edemez veya para kazanmak için onları kullanamazlar. Hatta onlardan herhangi bir para kazanmıyorsanız bile, hala kendi başınıza keyfi olarak bir şey yapamazsınız, çünkü Fa-düzeltmesi döneminde hiçbir aksilik olamaz. O nedenle, bu zaman sürecinde belirli şeylere dikkat etmek zorundasınız. Geleceğin insanoğluna gelince, insanların ahlakı yükselecek, herkes kuralları takip ediyor olacak, hiç kimse bunun gibi bir şey yapmayacak ve herkes olaylara göz kulak olacak. Şu anda, o şekilde işlemiyor, şeytan, istismar edip sömürmek için boşlukları arıyor ve insanlar erdemli değil, bu yüzden bunu bu şekilde yapamayız. Ve eğer bir kişi bu kitapları para kazanmak için kullanmak istiyorsa, bu çok daha kabul edilemez bir şeydir.

Tayvan diline çevirmeye gelince, onları Tayvancaya çevirmenize karşı değilim. Fakat ne yaparsanız yapın, onu kendi başınıza yapamazsınız. Bu noktayı apaçık bir hale getirdim: Dafa ile ilgili şeylere gelince, hiç kimse kendi başına bir şey yapamaz. Tabii ki, şu anda anakara Çin'deki özel durumlar ile birlikte, oradaki uygulayıcılar açısından, kitapları edinme problemini çözmek için bir şeyler yapmalarında bir sorun yoktur, fakat orijinal kitapların tek bir cümlesinin bile değişmemesini sağlamak zorundasınız. Anakara Çin'in dışında buna izin verilmez.

Soru: Eski uygulayıcıların Fa hakkında taşıdığı en derin anlayış, Fa'da kararlı olmak ve Shifu'ya inanmaktır. Şunu sormak istiyorum: bu kararlılık ve inanç nereden kaynaklanıyor? Bu konu kocama uzun bir zamandır sorun yaratıyor. Kendimizi nasıl geliştirebilir ve bu tipte bir eşsiz kararlılığı Fa'nın içerisinde nasıl biçimlendirebiliriz?

Shifu: Bir şeylere inanıp inanmamak, insanların sahip olduğu mantıklı bir düşüncedir. Benim size bir şeyler vermemden kaynaklanan bir şey değildir ve bu, birtakım metotlar ile ulaşabileceğiniz bir durum değildir. Dafa uygulayıcılarının hepsi Dafa içerisinde kararlı bir inanca sahiptir; bu Dafa uygulayıcıları için kelimelerle yapılan bir tanımlamadır. Onların Dafa'ya olan değişmez inançları, rasyonel bir anlayıştan gelmektedir ve birtakım faktörlerin insanlar üzerinde etkisi olmasının bir sonucu değildir. Bir insanoğlu, en dış yüzeyinde, üç can ve yedi ruha sahiptir. Yedi ruhtan biri "inanç" olarak isimlendirilir. Birisi bir şey söylediğinde, kişi duyduğu şeye inanabilir -onun oynadığı rol budur. Fakat bu türde bir inanç, xiulian içerisindeki erdemli inanç ile kıyaslanamaz, çünkü o, bir insanın daha dış, en dış yüzeyidir. Ve o sadece bir tür zekilik sağlama rolü oynayabilir. Fakat bir Dafa uygulayıcısının doğru inancı Tanrısal bir durumdur. Gerçekliğin rasyonel bir biçimde anlaşılmasından kaynaklanır, o başarıyla geliştirilmiş olan kısmın Tanrısal hali, Tanrısal durumudur ve kesinlikle, üzerinde dışsal elementlerin bir etkiye sahip olabileceği bir şey değildir. Sarsılmaz bir inanca sahip olmak için bir inanca sahip olmak ile veya kararlı olmak için kararlı olmak ile ilgili bir şey değildir -ona bu şekilde ulaşamazsınız. Benim perspektifimden, sizlerin Shifu'su olarak, Dafa uygulayıcılarından herhangi bir şey istemiyorum. Onların bugün yapmakta olduğu her şey -ister Fa'yı onaylamak olsun, ister canlıları kurtarmak olsun veya Fa'yı çalışmak ya da kendilerini geliştirmek olsun, sizlere söyleyebilirim ki, bunların tek bir tanesi bile benim için yapılmıyor. Dafa uygulayıcıları, gelecekte, Dafa uygulayıcılarının yapmış olduğu her şeyin kendileri için olduğunu görecek. Kurtarılanlar kendilerine ait olan canlılardır, tamamladıkları şeyler kendilerine ait cennetlerdir ve kendilerine ait canlılardır ve onlar kendileri için kudretli erdem oluşturuyorlar -bütün bu şeyler, Dafa uygulayıcılarının kendileri için yapılmaktadır. Yapmış olduğunuz tek bir şey bile Shifu için değildir ve yapmış olduğunuz tek bir şey dahi bir başkası için değildir. (Alkış)

Bu yüzden, onları bir şey yapmak için zorlamaya gerek yoktur. Tüm uygulayıcılar Fa prensiplerini anlama yoluyla yükseliyor ve onların daha da kararlı bir hale gelebilmelerinin tek yolu budur ve onların Fa içerisinde çok sarsılmaz bir hale gelebilmesinin tek yolu budur. Bu herhangi bir dışsal faktör yüzünden değildir ve buna ortaya birtakım metotlar atma yoluyla ulaşılamaz. Shifu hiçbir şeyin peşinde koşmamaktadır ve onlardan hiçbir şey almayacaktır. Ben sadece bir şeyleri onlara hibe ederim ve onlar için olaylara katlanırım. Durum kesinlikle budur! (Alkış) Onlara Fa'yı daha fazla çalışmalarını söylememin sebebi budur -onlar elbette Shifu için çalışmıyorlar.

Soru: XX Partisinin geleneksel Çin kültürünü yok etmesi ve 1949'dan bu yana yaptığı Tanrı tanımaz propaganda, insanların Dafa'yı ve bu zulmü anlamasında büyük engellemeler ile sonuçlandı. Ben mesela, gerçekleri açıklamak için bu görüş açısını kullanmak istiyorum ve insanlara geleneksel Çin kültüründe niçin bu denli detaylı düzenlemeler olduğu ile ilgili düşünmeleri konusunda rehberlik etmek istiyorum. Fakat, bunun insan hakları ile hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünüyor. Bu bakış açısından konuşabilir miyim?

Shifu: Evet, konuşabilirsin. Bunu o iyi eğitimli olan ve kendi fikirlerine sahip olan kişiler ile birlikte araştırabilirsin. Fakat karşı karşıya geleceğin sıradan bir insana gelince, eğer onunla bu şekilde konuşursan, ooo, eğer her gün sadece tek bir kişi ile konuşsan bile, bu seni oldukça yoracaktır. (Gülüşmeler) Çok fazla cümle içerecektir. Olayları farklı bakış açılarından açıklamakta bir sorun yoktur. Gidebilir ve insanlarla bu şekilde konuşabilirsin, fakat konuşmayı zulüm hakkında sonuçlandırmalısın.

Soru: Fuzhou, Fushun, Guangzhou, Kunming, Chengdu, Leshan, Henan Eyaletinin Nanyang Şehri, Chengde ve Xi'an şehirlerindeki Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını yolluyorlar.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Saipan Adası, Fransa, Macao, Hong Kong, İngiltere, Japonya, Meksika, İspanya, İskoçya ve Romanya'daki Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını yolluyorlar.

Shifu: Teşekkürler. (Alkış) Bu soru kâğıtçığının üzerindekilerin hepsi saygı sunuşları olduğu için, onları sadece okuyacağım.

Soru: Guangdong Eyaletine bağlı Huizhou, Zhejiang Eyaletine bağlı Ningbo, Guangdong Eyaletine bağlı Chaoshan bölgesi, Hubei Eyaletine bağlı Wuhan, Jiangxi Eyaletine bağlı Nanchang, Hubei Eyaletine bağlı Shiyan, Tianjin, Nanjing, Hunan Eyaleti, İç Moğolistan, Yunnan Eyaleti, Shanghai, Pekin, Zhejiang Eyaleti ve Hohhot'ta bulunan tüm Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını gönderiyor.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış) Göndermiş olduğunuz Shifu'ya saygı ileten soru kâğıtçıklarını birleştirmiş olmalılar. Hala var.

Soru: Vancouver'da bulunan tüm Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını gönderiyor. Singapur, Endonezya, Yunanistan ve Güney Amerika'da bulunan tüm Dafa uygulayıcıları, Shifu'ya saygılarını gönderiyor.

Shifu: Teşekkür ederim. (Alkış)

Soru: Saygıdeğer Shifu, Singapur'daki insanlar hangi hanedanlıktan reenkarne oldular? (Herkes gülüyor)

Shifu: Artık daha fazla bu tip sorular sormayın, çünkü bazı durumlarda hükümet bunu anlamıyor ve bazı durumlarda da ben söylemek istemiyorum. Singapur, Li Zicheng çetesindendir. (Herkes gülüyor)

Soru: 1 Nolu Çin Askeri Tıp Üniversitesi Shifu'ya saygılarını yolluyor. Tayland ve Avustralya'daki Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını yolluyor. Changchun'daki Dafa uygulayıcıları Shifu'ya saygılarını yolluyor. Shifu'ya merhametinden dolayı ve tüm canlılara sunduğu kurtuluştan dolayı teşekkür ediyoruz. Yapmamız gerekenleri kesinlikle iyi yapacağız.

Shifu: Teşekkür ederim. (Shifu ayağa kalkıyor) (Salon ayağa kalkıyor, alkışlar uzun süre devam ediyor)

Shifu: Lütfen oturun. Yani, Fa'yı onaylamak ile birlikte, şu anda neredeyse dört yıldır bundan geçmektesiniz. Daha ne kadar sürerse sürsün, bunu düşünmeyin, çünkü bunu bir kez düşündüğünüzde, o bir takıntıdır! Ne kadar uzun sürerse sürsün, Dafa uygulayıcıları o şeytani elementleri temizlemekten, bu şeytani zulmü açığa vurmaktan ve canlıları kurtarmaktan sorumludur. (Alkış)

İster bu zulüm esnasında hayatını kaybedenler olsun veya bu zulüm esnasında çok fazla acı çekenler olsun, şunu unutmayın: Shifu, sizi kesinlikle en ufak bir şekilde bile yüzüstü bırakmayacak. (Alkış)

Dafa uygulayıcılarını gelecekte bekleyen şeyler en yüce ve sonsuz ihtişamdır ve de kudretli erdemdir! (Alkış)

İster anakara Çin'deki bir uygulayıcı olun veya anakara Çin'in dışında bir uygulayıcı, umuyorum ki, hepiniz bu son final anlarını, iyi iş çıkarmak için iyi değerlendirirsiniz ve çok daha iyi yaparsınız. Özellikle siz iyi iş çıkaramamış olanlar, gününüzü iyi değerlendirmek ve yapacaklarınızı iyi bir şekilde yapmak zorundasınız. Fırsatların akıp gitmesine izin vermeyin. Bu zulüm bittiği an ve şeytanın dayanma gücü artık yeteri kadar olmadığı an, bu olay bitecek ve o zaman, pişmanlıklar için hakikaten çok geç olacak. Eğer bu olay gerçekleşmemiş olsaydı, iyi iş çıkaramamış olan uygulayıcılar olmayacaktı. Fakat bu olay gerçekleşti ve aranızdaki bazı uygulayıcılar yapmaları gereken şeyleri iyi yapamadılar, gününüzü iyi değerlendirmeli ve yapmanız gereken şeyleri iyi yapmalısınız. Bunun sebebi, netice itibarı ile bunun gerçekleşmiş olmasıdır; eğer bu gerçekleşmemiş olsaydı sorun değildi. Shifu her şeyi yapabilir ve her şeyi rektife edebilir. Fakat şimdi bu olay gerçekleştiği ve size kayıplar getirdiği için, kayıpları kendi başınıza telafi etmelisiniz. Umuyorum ki, her bir Dafa uygulayıcısı olayların formları üzerinde çok durmaz. Sizin kendi uygulamanız, sizin kendi gelişiminiz, şeytanın ortasında Fa'yı onaylamanız, canlıları kurtarmanız, almanız gereken yolda ilerlerken yaptıklarınızı sarsılmaz bir şekilde iyi bir biçimde yapmanız, en büyük öneme sahip olan şeydir. (Alkış)

Teşekkür ederim! (Uzun Alkış)