2003 Atlanta Fa Konferansı

(Li Hongzhi, 29 Kasım 2003)


Herkese merhaba! (Uygulayıcılar: Merhaba Shifu!) Bazı Fa konferanslarına katılabiliyorum fakat bazılarına da katılamayabilirim. Hepinizin bildiği gibi, Dafa uygulayıcıları şu anda daha olgunlar. Fa'yı onaylama süreci içerisinde ve Tanrılığa giden bu yolda, hepiniz ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Muhtemelen, böylesi bir dönemde, ben ne kadar az konuşursam sizin bir o kadar faydanıza olacaktır. Peki, bunu niçin söylüyorum? Çünkü bu zaman dönemi, size tam olarak kendinizi geliştirmeniz ve kendinizi kıvama getirmeniz için bir fırsat olarak verilmiştir. Bu zaman dönemi, size kesinlikle, kendinize ait kudretli erdeminizi oluşturmanız için verilmiştir. O yüzden, meseleler üzerinde siz kendiniz düşünmeden, size her şeyi ben yaptıramam ve siz kendi Meyve Konumunuzu onaylarken, yolunuzu kendi başınıza ışıldatmanızı engelleyemem. Fa'yı onaylama işindeki belirli konulara gelince, eğer sürekli Shifu tarafından yönlendirilirseniz, eğer ne yapacağınızı size hala ben söylersem, hiçbir işe yaramaz. Dafa uygulayıcıları Tamamlanmaya ulaştığında, Meyve Konumları ve seviyeleri düşük olmayacaktır. Bir başka deyişle, gelecekteki canlılar için üstleneceğiniz sorumluluklar çok büyük olacak. O zaman, eğer durum bu ise, o türde bir kudretli erdeminiz yoksa kendi yolunuzu ışıldatmamışsanız ve kendi başınıza bir şey yapmanız gerektiğinde, ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bir işe yaramayacaktır. O yüzden, sizlere bu zaman dilimini kasıtlı olarak vermiş bulunuyorum. Böylece kendinizi geliştirmeniz için fırsatlarınız olacak ve olgunlaşacaksınız.

Aslında, sessiz sedasız bir biçimde gözlemliyor ve izliyordum. Hepiniz xiulian uygulamasının ortasında bulunduğunuz için, hala insan takıntılarına sahipsiniz. İnsan takıntılarına sahip olduğunuz için xiulian uygulayabiliyorsunuz. İnsan takıntılarına sahip olduğunuz için onlar da kendilerini göstereceklerdir. O zaman, Fa'yı onaylamak ile ilgili herhangi bir şey yaptığınız esnada, [ister grup olarak bir şey yapıyor olun ister kişisel olarak] kendi başınıza düşünmeli ve zorlu problemlerin üstesinden gelmek için çözüm yolları bulmaya çalışmalısınız. Olaylar üzerinde düşünürken, insan fikirleri mi, yoksa bir uygulayıcı fikirleri mi taşıyor olduğunuz, elde edeceğiniz farklı sonuçları belirleyecektir. Aynı şey, birlikte iş yaptığınız durumlar için de geçerlidir. Bir şeyleri çözüme kavuşturmak için kafa kafaya verdiğinizde [ve bu da meselelerden biridir], belirli konular üzerinde bile tartışmalar yaşayabilirsiniz. Elbette bu durum sahip olduğunuz takıntılarınızdan kaynaklanmaktadır; fakat bu durumun pozitif bir yanı da vardır. Tartışırken, takıntı ve noksanlıklarınızı görmeyi başarabilirsiniz. Eğer Fa'yı ilk sıraya koyabilir ve bencilliğinizden sıyrılabilirseniz; eğer problemlerinizin üstesinden doğru düşünceler ile gelebilirseniz çabucak karar verebilir ve Fa'yı onaylama konusunda yaptığınız işleri iyi bir şekilde yapmayı başarabilirsiniz. Ve aslında, geçmiş birkaç yıl ile karşılaştıracak olursak, her şey şu an oldukça iyi. Gerçekten olgunlaştınız. Bu konu hakkında bugün artık daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Esasen gerçeği açıklamak konusu hakkında konuşmak istiyorum.

Gerçeği açıklamak konusu ortaya atılır atılmaz, çok sayıda uygulayıcımızın düşüncesi: "Bizler gerçeği açıklarken amacımız şeytanı ifşa etmek, onu bastırmak ve onu gün ışığına çıkarmak. Böylece dünyanın dört bir yanında bulunan insanlar onun ne olduğunu anlayabilecekler, o zaman da saklanacak bir yeri kalmayacak" şeklinde oluyor. Buna ihtiyacınız var, fakat asıl önemli olan bu değil. Gerçeği açıklama işindeki en önemli amaç, tüm yaşamları kurtarmaktır.

Her bir Dafa uygulayıcısı gelecekte çok büyük sorumluluklar üstlenecek. Kurtarmak zorunda olduğunuz çok fazla canlı var -kurtarmanız için sizlere ihtiyacı olan çok fazla sayıda yaşam var. Bu zaman döneminde, kendi Meyve Konumunuz ve sayısız canlı için gerekli olan şeyleri, kendi başınıza uyumlandırmak ve tamamlamak zorundasınız. Kudretli erdeminiz ve Tanrılara ait olan her şey onun içerisindedir. Sizlere sıklıkla, Fa'yı onaylarken, Dafa uygulayıcılarının yapması gereken üç işi iyi bir biçimde yapmalısınız, onlar her şeyi kapsayıp kuşatmaktadır dememin sebebi budur. O yüzden size şunu söyleyeceğim, gerçeği açıklama işinde sizin için en önemli şey, süreç içerisinde daha da fazla yaşamı kurtarmaktır. En büyük öneme sahip olan şey budur ve gerçeği açıklama işinin asıl amacı budur.

Bu zulüm esnasında, eski güçler olayları nasıl ayarlamış olurlarsa olsunlar; dünyada bulunan kötü insanlar nasıl davranmış olurlarsa olsunlar; her bir boyutta bulunan şeytani varlıklar Dafa uygulayıcılarına ne denli şiddetli eziyet etmiş olurlarsa olsunlar ve ne sayıda dünya insanını zehirlemiş olurlarsa olsunlar, hiç şunu düşündünüz mü: Onlar Dafa'ya zarar verebilirler mi? Bu, ihtimal dâhilinde bile değildir. Dört yıldır süren ve tarihin en şeytani zulmü olan bu zulmü yaşadıktan sonra, Dafa uygulayıcılarının kendilerini geliştirmelerinin dışında -daha olgun, daha mantıklı ve daha sakin bir hale gelmelerinin dışında bir şey olmadığını sizler de görüyorsunuz; giderek daha mantıklı bir hale geliyorsunuz, doğru düşünceleriniz giderek daha fazla güçleniyor ve konumlarınıza döneceğiniz an da giderek yaklaşıyor. Bütün bunların dışında bir şey oldu mu? Hepsi bundan ibaret değil mi? Zulmedilerek öldürülen Dafa uygulayıcıları Tamamlanmaya ulaşmadılar mı? Bu zulüm esnasında uygulayıcılarımızın bir kısmının uygulama yapmayı bıraktığı doğrudur; yeterince iyi değiller ise elenerek ayıklanacaklardır ve geriye kalanlar da altın olacaktır.

Tabii ki, bir canlı benim Dafa'mı öğrenmeye başladığı zaman onunla ilgilenir ve onu bir Dafa uygulayıcısı, bir öğrenci olarak kabul ederim. Eğer o kişi gerçekten de Dafa'ya kendi başına girmeyi başaramaz ise, bu sadece onun kendi meselesidir. Dolayısıyla, herkes bu konuda net olmalıdır. İster bu zulmün tamamı olsun, ister eski güçlerin düzenlemiş olduğu bütün ayarlamalar, aslında, bana ait olan bu Fa-düzeltmesini uzun zaman önce planlarken, bunların hepsini göz önünde bulundurmuştum. Onlar Fa'ya zarar veremezler. Ben bu zulmü kabul etmiyorum. Buna hiç şüphe yok. Fa'yı dinleyen ve bana ait olan Dafa içerisinde xiulian uygulayan bir canlıyı kontrol etmelerine ve hatta onları ölene kadar dövmelerine müsaade edilir mi? Gelecekte bunun bedelini elbette ki ödemek zorundalar. Ve tabii ki işbaşında olan başka faktörler de vardır. Yapması gerekenleri hakikaten iyi bir biçimde yapan uygulayıcılara gelince, onlara dokunmaya gerçekten de cesaret edemezler. Eski güçlerin yapmış olduğu "ayarlamalara" karşı olanlara ve çok güçlü doğru düşüncelere sahip olanlara gelince, onlara dokunamazlar. Yani bir başka deyişle, bu zaman dönemi esnasında, bu zulüm ne kadar kötü olursa olsun, eğer Dafa uygulayıcılarının zihni çok düzgün [doğru, erdemli] olursa, eğer çok güçlü doğru düşüncelere sahip olurlarsa ve her şeyi net ve sakin bir biçimde anlamayı başarabilirlerse, birçok büyük kayıp telafi edilecektir.

Bir Dafa uygulayıcısının yaptığı xiulian uygulamasının insan olma durumundan dışarı doğru adım atmak olduğu konusunda net olmalısınız; bu, sınırsız, sayısız, sayılamayacak kadar çok canlıdan kaynaklanan her türlü faktör tarafından dizginlenen devasa gök kubbeden dışarı adım atmaktır. Bu, yeni bir yaşam elde etmektir, final aşamasının da final aşamasında olan devasa gök kubbenin oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş evresindeki ortamından yeniden doğmaktır. Bütün bunlardan dışarıya kim adım atabilir? Her şeyden kaçmak ve gerçek anlamda geleceğe girebilmek hakikaten çok zordur. Aslında xiulian uygularken karşılaştığınız zorluklar, burada, insanlar arasındaki görünümlerdir. Gerçekte ise, dünya insanlarının göremediği ve sıradan insanların yaşadığı bu ortamın ötesindeki diğer boyutlarda, her şey çok daha şiddetlidir. Bu, sınırsız büyüklükteki bir parçalanma ve yeniden oluşturma olayının şok edici ve ruh sarsıcı sürecidir. Kozmostaki tüm canlılar bu olayı izliyor. Ayrıca sayısız, hesaplanamayacak kadar çok Tanrılar da izliyor. Tüm bu değişimler, Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylamasının faktörleridir. İnsan dünyasında sergilenmekte olan şey, şu anda yapıyor olduğunuz üç iştir. Şeytanın tutum ve davranışına gelince, [yok olma öncesinde] mantıksız ve çıldırmış bir biçimde davranıyor ve bu durum, Dafa uygulayıcılarının Tamamlanmaya ulaşması için olanaklar sağlıyor.

Bu devasa değişim sürecinde gerçeği açıklamak, tüm yaşamları ve dünya insanlarını kurtarmanın en temel yolu haline gelmiş durumdadır. O yüzden bu işi yaparken, Dafa'nın size vermiş olduğu bilgelik ve Dafa'nın sizlere sağlamış olduğu muazzam kabiliyet kendisini göstermektedir. Gerçekleri açıklamanız, ister istemez zincirleme bir reaksiyon yaratacaktır. Bir kişi gerçeği öğrendiği an: "Vay canına demek böyleymiş! Dafa çok harika o zaman" diye farkına varacaktır. Gerçeği öğrenen bazı kişiler xiulian uygulamayı düşünebilir. Bazıları oldukça sempati duyabilir ve bazı kişiler de somut tavırlarla desteklerini gösterebilirler. Gerçeği açıklamaktan kaynaklanan bu tepkiler, kişiden kişiye ve kalpten kalbe yayılmaktadır. Şeytani faktörler yaşam ortamlarını kaybediyor. Dafa ve erdemli faktörler her şeyi kaplıyor ve güçlendiriyor ve aynı zamanda da [zulüm anlamında], toplumda ve her anlamda değişimler yaratacaktır, dolayısıyla, kötü ruhlu insanlar destekçilerini kaybedecek ve şeytani varlıkların sömürebileceği bir şey kalmayacaktır. Bu kaçınılmaz bir etkidir. Sizler gerçekleri açıkladığınız esnada, her şey sıradan ve sakinmiş gibi görünüyor, fakat etki çok büyüktür.

Aslında Dafa uygulayıcılarının gerçekleri açıklama sürecinde, dünya insanlarının değişmekte olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Şu an her şey, zulmün başladığı 20 Temmuz 1999'dan tamamen farklı. Ve bu daha aklı başında olma durumu, sadece insanlar ile sınırlı değildir; diğer canlılar ve maddi faktörler de bu değişimden geçiyor. Bir başka deyişle, durum tamamen farklıdır. Elbette bu durum, şeytanın zulmü durdurduğu anlamına gelmiyor. Fakat eski güçlerin düzenlemiş olduğu faktörler yok oluyor; giderek artan bir biçimde azalıyor. Ve şeytan artık o kadar da güçlü değil. Fakat o denli bir güçten yoksun olmasına karşın, var olduğu müddetçe, hala bir o kadar şeytani, hala bir o kadar kötüdür. Fakat şeytanın artık o denli bir gücü bulunmuyor ve ihtiyaç duyduğu ortamsal faktörlere de sahip değil. Dolayısıyla, artık o denli sayıda insanı veya diğer başka canlıları kontrol altında tutmayı başaramaz. O zaman, insanlar ve diğer tüm canlılar şeytan tarafından kontrol edilmiyorken, gerçekleri açıklamak [o noktada] sizler için daha kolay olacaktır. Eğer bunu iyi bir biçimde yaparsanız, o zaman dünya insanları ve tüm canlılar uyanacaktır. Ve canlılar bir kez uyandığında, şeytan hiçbir şekilde destekçi bulamaz ve artık hiçbir şeyi kudurmuş bir şekilde yapamaz. İnsanlar ona karşı durur ve onu izole eder ve şeytan artık canının istediği her şeyi yapamaz, çünkü hiç kimse onu dinlemez. Şu andaki eğilim budur; tüm yaşamları kurtarma sürecinde ortaya çıkan değişim budur.

Aslında sizlere, geçmişteki bir uygulayıcının, insanların kendisi hakkında söylediklerini hiçbir şekilde önemsemediğini anlatmıştım. Bir kişi onun iyi veya kötü olduğunu söylediğinde, bu durum o kişi için sadece insanoğlunun söylemiş olduğu bir şey idi -Tanrıların değil. Aslında, tarihte, kötü olduğu söylenen ve hatta kitaplara ve tarihsel açıklamalara bile bu şekilde geçirilen çok sayıda insan var olmuştur. Fakat onların birer Tanrı haline dönüşmüş olması, olasıdır. Ve insanların örnek bir model olarak yücelttiği fakat ölmelerinin ardından cehenneme giden insanlar da vardır. Bunun sebebi, insanların iyi veya kötü ile ilgili yaptığı konuşmaların sadece insan fikirleri temelinde olmasıdır. İnsan prensipleri tersine çevrilmiştir; insanlar bir şeyin iyi olduğunu düşündüğünde, onun gerçek anlamda iyi olması gibi bir zorunluluk yoktur. Ve insanlar bir şeyin kötü olduğunu düşündüğünde onun gerçek anlamda kötü olması diye bir zorunluluk da yoktur. Yani bir başka deyişle, xiulian uygulayıcıları, insanların söylediklerine kulak asmazlar. Fakat bugün gerçekleşmekte olan Fa-düzeltmesi farklıdır. Bir kişinin Dafa'nın veya Dafa uygulayıcılarının iyi veya kötü olduğunu söylemesi, onun geleceğini belirlemektedir. Şu anda gerçekleşen zulüm seferberliği, özellikle de Dafa uygulayıcılarına yapılan eziyet, şeytan tarafından yaratılan bu bastırma hareketi, bana ve Fa-düzeltmesine engelleme yaratıyor. Dolayısıyla, geçmişteki xiulian uygulamasından farklıdır. Dafa uygulayıcılarına zulmetmek, kesinlikle ama kesinlikle bir günahtır ve bu işe bulaşan herkes bunun bedelini ödeyecektir; bu işe karışmış olan hiçbir canlı bundan kaçamayacaktır.

Kozmos Fa-düzeltmesinden geçiyor, o yüzden hepiniz bir düşünün: Fa-düzeltmesi süreci esnasında, kozmosun tamamı -mikroskobik seviyeden yüzey seviyeye kadar- durmaksızın kırılıp geçilmektedir. Kozmik vücut ne kadar büyük olursa olsun, içerisinde ne kadar yaşam bulunursa bulunsun, o bir yaşam olsun veya olmasın, bir amaca sahip olsun veya olmasın, bir varoluşa sahip olsun veya olmasın; hiçbir şey bundan kaçmayı başaramayacak. Çünkü gelecekteki her şey tamamen yenilenecek. Bu durum, burada, dünyada bulunan insan ırkı ve yüzeyde bulunan tüm canlılar için daha da geçerlidir; kaçabilmelerinin herhangi bir yolu yoktur. Ayrıca Fa-düzeltmesi yüksek seviyeli canlıların da tamamını kapsamaktadır ve şu anda hiçbir Tanrı, bu Fa-düzeltmesinin kendisiyle bir ilgisi olmadığını söylemeye cesaret edemiyor. Elbette, şu anda kimse bunu söylemeye cesaret edemiyor. Hiç kimse bundan kaçamaz. O yüzden, Fa-düzeltmesi süreci esnasında, her bir yaşamın yapmış olduğu şeyler için eksiksiz bir hesaplama olması gerekmektedir. Bir yaşam kötü bir şey yapmış ise yok edilecek ve sonu işte böyle olacak diye bir şey yoktur. Bu bir işe yaramaz. Tamamen yok edilmesi süreci içerisinde, yapmış olduğu kötü şeylerin bedelini ödemeye hala devam etmek zorunda kalacaktır. Ben tüm canlılara en büyük merhamet ile yaklaşıyorum. Hangi canlı olursa olsun, tarihte ne denli büyük bir günah işlemiş olursa olsun veya ne büyüklükte bir hata yapmış olursa olsun, yapmış oldukları hataları görmezlikten gelebilir ve günahlarını ortadan kaldırabilirim. Elbette bunun için bir gereksinim vardır -bu da, Fa-düzeltmesi esnasında, ona müdahale edemeyecek olmanızdır; tek bir şey yapmamış bile olsanız sizi kurtaracağım. Fakat bir canlı Fa-düzeltmesine engellemede bulunduğu an, yüz yüze kalacağı şey yok edilmek olacaktır. Ve en kötü günahları işleyenler, yok edilmeleri sürecinde, yapmış oldukları her şeyin bedelini ödemek zorundadır. Ne kadar fazla şey yapılmış ise, bedeli bir o kadar ödenmek zorundadır; yapmış olduğu şey ne kadar büyük ise, ödemek zorunda kalacağı bedel de bir o kadar fazla olacaktır. O yüzden, bu dönem içerisinde, [konu Fa-düzeltmesine engelleme yaratan şeytani varlıklara gelince], ne kadar kötü olurlarsa olsunlar, yüzleşecekleri şey, daha önce kozmosta hiçbir zaman görülmemiş tüyler ürpertici bir sondur. Ve bu durum, eski güçler için de geçerlidir. Onlar Dafa'nın itibarına katkıda bulunduklarını düşünüyor olsalar da, aslında olaylara sadece kendi kavramları temelinde bakıyorlardı. Kendilerine hiçbir zaman gerçek anlamda bakmadılar veya kendilerini değerlendirmek için Fa-düzeltmesinden faydalanmadılar ya da kendilerini değerlendirmek için Fa'yı kullanmadılar. Fakat gelecek bu Fa olduğundan dolayı ve geleceğin canlıları bu Fa tarafından yaratılacağından dolayı, olayları değerlendirmek için bu Fa'dan başka ne kullanılabilir ki?

Dolayısıyla, gerçeği açıklama meselesine gelince, [bu iş çok önemli olduğundan] bunu daha sakin ve daha mantıklı bir biçimde yapmalısınız. Farklı türlerdeki fırsatların, olayları ele alış yöntemlerinin ve gerçekleri açıklarken karşılaştığınız yaklaşımların farkına daha sağlıklı bir biçimde varmalısınız. Hepiniz bunlara dikkat etmek zorundasınız. Biliyorsunuz ki, ben Fa'yı yayarken, kişinin toplum içerisinde dâhil olduğu gruba veya sahip olduğu sosyal statüye önem vermiyorum. Zengin-fakir ayırımı yapmıyorum. Farklı mesleklerin ayırımını veya kişinin statüsünün ya da mesleğinin ayırımı yapmıyorum. Ben, kişinin kalbi dışında hiçbir şeye bakmıyorum. Sizler de gerçekleri açıklarken aynısını yapmalısınız. Onun elit bir figür olduğunu düşünmeyin ve kendinize sanki ondan yardım istiyormuşsunuz gibi ekstra bir zihinsel yük yaratmayın. Aslında o an olan şey, sizin onu kurtarıyor olmanız ve geleceğini seçmesi konusunda ona bir şans veriyor olmanızdır. Buna şüphe yok. O yüzden, dünya insanlarını kurtarmayı, gerçeği açıklama işinin en başlıca amacı olarak görmelisiniz.

Sizlere şunu söyleyebilirim ki, Dafa uygulayıcılarının bugün yapmakta olduğu her şey ve toplum içerisinde karşılaştığınız her şey, tüm yaşamları kurtarmaktır. O yüzden, hangi türden insan ile karşılaşırsanız karşılaşın, o kişi toplumun hangi kesiminden olursa olsun veya hangi mesleği icra ediyor olursa olsun, sadece şeytanın Dafa uygulayıcılarına zulüm etmesinden dolayı gidip ona gerçekleri açıklıyorsunuz gibi bir şey düşünmeyin. Sizlere şunu söyleyeceğim: tüm yaşamları kurtarmak en öncelikli ve en büyük öneme sahip olan şeydir; gerçekleri açıklamakta insanları kurtarmanın bir yoludur. İnsanlar gerçekleri anladığında ve bu zulmün ne kadar aşağılık olduğunu anladıklarında, ne yapmaları gerektiğini doğallıkla bileceklerdir. Ve bunun ardından ondan bu desteğe katkıda bulunmasını ve bu konuda bir şeyler yapmasını istediğinizde, bu durum, onun bir gelecek seçmesidir. Bütün bunlara ek olarak, bu zulümde kandırılmış olan bu kadar çok insan varken, nasıl olur da onlara bir şans vermezsiniz? Eğer onlara gerçekleri anlatmazsanız, geleceklerini sonsuza dek kaybedecekler.

Ayrıca, tesadüfen karşılaştığınız insanlara, günlük yaşam içerisinde karşılaştığınız insanlara ve işyerinde karşılaştığınız insanlara da gerçekleri açıklamalısınız. Hatta günlük yaşantınızda, yanlarından geçip gittiğiniz için konuşma fırsatı bulamadığınız insanları bile merhametiniz ve iyi kalpliliğiniz ile geçmelisiniz. Kurtarılması gereken insanları kaybetmeyin; özellikle de karmik bağlantıları olan insanları. Aslında çok sayıda Dafa uygulayıcısı gerçekleri açıklamaya giderken: "Şimdi gerçekleri açıklamaya gidiyorum" şeklinde konuşuyorlar; sanki o an gerçeği açıklamaya gidiyorlar da, normalde yapmıyorlar gibi. Bu dönem içerisinde, yaşamları kurtarmak, hayatınızın her bir alanına yayılmak zorundadır. Eğer hepiniz bunun önemini anlayabilir ve bunun önemini gerçek anlamda görebilirseniz, daha fazla yaşamı kurtarmanızın olası olduğunu düşünüyorum. Şu anda insanlar giderek daha sağlıklı düşünebiliyorlar ve gerçekleri açıklamanın etkisi şu anda çok daha büyük. Şeytani varlıkların destekçileri giderek artan bir biçimde azalıyor. O nedenle, bu konuyu sağlıklı bir biçimde anlamak zorundasınız.

Birbirleriyle özellikle ahbap ve dost olmuş olan az sayıda bir uygulayıcı grubu da var - "biz her şeyi birlikte yaparız, biz küçük bir grubuz" şeklinde düşünüyorlar ve sıklıkla birtakım gereksiz şeyler hakkında konuşup, zamanlarının büyük bölümünü ziyan ediyorlar. Şu anda her bir dakika ve her bir saniye büyük önem taşımaktadır. Eğer bu zaman dilimini kaçırırsanız, her şeyi kaçırmış olacaksınız. Tarih tekerrür etmeyecek. Kozmos ve Üç Diyar çok ama çok uzun yıllardan geçti. Tüm canlılar neyi bekliyorlardı? Hepsinin burada bulunma amacı neydi? Sadece bu birkaç yıl içindi! Fakat bu yıllar esnasında zamanlarını iyi değerlendirmeyerek yaşamlarını ziyan eden Dafa uygulayıcıları var. Oysa sizler tüm canlılar ve tarih için böyle büyük bir sorumluluğu üstlenmiş durumdasınız!

Evet, bazı uygulayıcılar yeterince sağlıklı düşünemiyorlar. Fa'yı elde etmek sanki çok tesadüfî bir şeymiş gibi hissediyorlar. [Kendi kendilerine]: "Benim böylesi bir tarihi sorumluluğum var mı? Ben böyle bir sorumluluğu üstlenebilir miyim?" diye soruyorlar. Gerçekte ise, bunu sormaya bile gerek yoktur; bu konuyu Fa'nın içerisinde zaten ayrıntıları ile açıkladım. Herkes, benim bugün açıklamış olduğum Dafa ile kendisini geliştiremeyecektir. Çok sayıda insanın Dafa'ya girememesinin sebebi nedir? Elbette, şu an yavaş yavaş gelen çok sayıda yeni uygulayıcı var. Ve bu durum sizin gerçekleri açıklamanız yüzündendir. Bu aynen, eski güçlerin insanları mühürleyen faktörlerini açan ve onları Fa'yı edinmekten alıkoyan en hayati anahtara benzemektedir. Sadece gerçekleri açıklamanız bunu sağlayabilir. Yani bir başka şekilde ortaya koyacak olursak, herkes O'nu elde etmeyi başaramaz. İnsanların yaşadığı bu boyut içerisinde kendisini gösteren şeyler yoluyla neyin doğru neyin ise yanlış olduğunu söylemek zordur. Kozmosun gerçek durumunun kendisini göstermesine izin verilmez ve Dafa uygulayıcılarının, kendilerini dünya insanlarından ayıran özel durumları gerçek anlamda sergilenemez. Netice itibarı ile bu, bir labirentin içerisinde gelişmektir -böyle bir durum içerisinde uygulama yapmak ve onu kırıp geçmek ile ilgili bir meseledir. Kendinizi hafife almayın. Tüm Dafa uygulayıcıları, kendilerini Fa ile geliştirdikleri müddetçe, Dafa uygulayıcılarının yapması gereken şeyleri yapmalıdır.

Aslında daha önce, bu dönem esnasında, bu kritik dönemde, Dafa için iyi bir şey yapmış olan sıradan bir insanın dahi bir Tanrı olarak Tamamlanmaya ulaşmasının olanaklı olduğunu söylemiştim -değil ki Dafa'yı uygulayan, Dafa uygulayıcılarının yapması gereken şeyleri yapan ve bütün bu şeyleri böylesine zor şartlar altında yapan sizler. Yüzeyde pek bir olağandışılık göremezsiniz. Fakat o, kendisini diğer boyutlarda göstermektedir -bu tam olarak, bir Tanrı ile bir insan arasındaki farktır. Değişimler inanılmaz büyüklüktedir. İnsanların yaşadığı bu yer yanılgılar ile kuşatılmıştır. Olayların gerçek durumu ile insan boyutundaki şeyler, birbirinden tamamen farklıdır. Sadece, Fa'yı yeteri kadar çalışmayanlar azimsizlik sergileyecek ve bu dönem esnasında kendilerini karamsar hissedeceklerdir -en sonunda da, bu zamanın ne kadar değerli olduğunu bilmedikleri ve bu zamanı Dafa uygulayıcılarının yapması gereken şeyleri yapmak için değerlendirmedikleri bir noktaya ulaşacaklardır.

Aslında, şimdi bile, hala Fa'yı çok yetersiz okuyan uygulayıcılar bulunuyor. Fa'yı iyi bir biçimde çalışabilmek, Tamamlanmaya doğru ilerleyebilmenizin en temel garantisidir. Fa'yı çalışmak, buradan su yüzüne çıkabilecek olmanızın en temel garantisidir. Tüm canlılar bu Fa tarafından oluşturulmuştur -aynen geleceğinizin de Fa tarafından oluşturulduğu gibi. Geleceğin kozmosuna ait canlılara gelince, Fa-düzeltmesi esnasında çok fazla canlı ayıklanmış olduğu için, kozmostaki birçok yer boş durumdadır. Fakat bu boş yerler sonsuza dek öyle boş bir durumda kalmayacak. Dafa, kozmik vücutların o seviyelerinin gereksinim duyduğu çeşitli faktörler ve maddeler ile Fa'dan canlılar yaratacak. Ve Dafa, ihtiyaç duyulan tüm yeni yaşamları oluşturmaktadır. Eski yaşamlar sadece bu Fa'ya asimile olarak kendilerini yenileyebilirler ve bu yolla geleceğe girebilirler. Tüm yaşamlar bununla kuşatılmıştır.

Aslında şu anda, Fa-düzeltmesinin tamamı, yüzeye gittikçe yaklaşıyor. Geriye kalan faktörler artık "yaşam" olarak isimlendirilemezler -onlar bir şey olarak isimlendirilemezler. Onların ne olduğunu hiçbir dil ifade edemez ve onları tarif edebilecek bir kavram yoktur. Fakat her şey, Fa-düzeltmesinin bu final sürecinin içerisinde bulunuyor. Aslında, bunu tanımlamak için "kozmos" ve "kozmosun ötesi" kavramlarını kullansaydık, Fa-düzeltmesi "kozmosun ötesi" kavramına uygunluk gösterirdi. Yani Fa-düzeltmesi şu anda, gök kubbenin var olmasını sağlayan faktörlerin ve hatta faktör içindeki faktörlerin üzerinde çalışmaktadır.

Bu söylense bile, şu anda bunu hissetmeyi hala başaramazsınız. Dafa uygulayıcılarının şu anki Fa'yı onaylama durumundan, durumun değişmiş olduğunu görebilirsiniz. Şeytan artık daha fazla beslenemiyor. Bunun sebebi, şeytanın yaşamının ve ona ait faktörlerin, [geriye çok az miktarda kalmış olması noktasına dek] yok edilmiş olması ve hiçbir şeyin artık 20 Temmuz 1999 tarihindekiler ile kıyaslanamayacak bir durumda olmasıdır. Eskiden nasıl olduğunu sizlere anlatmıştım: diğer boyutlara ait şeytani varlıklar, her bir çim yaprağına ve her bir ağaca yapışmıştı. Caddede yürürken, ağaç dalları yüzünüze vuruyordu. Otlar ayağınıza çelme takıyor ve hava şeytan ile dolup taşıyordu. Bu, hepsinin hakikaten şeytana dönüşmüş olduğu anlamına gelmiyor. Bu durum, Fa-düzeltmesi esnasında, Üç Diyarın içerisine istiflenmiş kötü yaşamların ve kötü faktörlerin yarattığı bir etki idi. Her yer şeytani faktörler ile dolup taşıyordu. Her şeye yapışmışlardı. Üç Diyar içerisinde ve insanlar arasında en kötü şeyleri yapıyorlardı. Eğer bu Fa-düzeltmesini iki safhada değil de, tek bir safhada yapsaydım, bu zulüm dalgası dünya çapında olacaktı. Aynen Avrupalı bir kâhinin söylemiş olduğu gibi: "1999'da gökyüzünden 'Terörün Kralı' gelecek ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar, zulmün dehşetini hissedecekler." Şeytan bu zaman dönemi içerisinde geldiğinde, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ve diğer uluslar, 1999 yılında başlayan ve Falun Gong'a yapılan bu zulmün korkunçluğunu yaşamadılar. Bunun sebebi, bu işin iki safhada yapılmış olmasıydı. Diğer ulusların ve daha fazla sayıda dünya insanının Dafa uygulaması, bir sonraki safhaya bırakılmıştı. Ve sizler bugün Fa-düzeltmesi dönemi Dafa uygulayıcılarının uygulamasını görmektesiniz. Olaylar dünyanın dört bir yanında bulunan daha fazla sayıdaki insanı hedeflemiyor. Falun Dafa uygulayıcılarına karşı Çin'de gerçekleştirilen bu türden bir zulmün diğer ülkelerde gerçekleşmemesinin sebebi budur. Ve bunun bir sonucu olarak, diğer uluslar, bu büyüklükteki bir şeytaniliği yaşamadılar. Fakat o dönemlerdeki şeytani faktörlerin çok çok fazla olmasından dolayı, Dafa uygulayıcıları dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, zihinsel bir baskı hissettiler.

Şu anda durum artık öyle değil. Fa-düzeltmesi, şeytani faktörleri çok büyük bir ölçüde yok ediyor ve Dafa uygulayıcıları kendilerini durmaksızın temizlemek ve diğer boyutlardaki şeytani varlıkları yok etmek için doğru düşünceler yolluyorlar; ayrıca Fa'yı onaylıyor, gerçekleri açıklıyor ve Fa'yı onaylamak için daha başka birçok şey yapıyorlar. Bütün bunlar, eski güçlerin düzenlemiş olduğu o şeytani varlıkları ve faktörleri yok ediyor. Ve çok büyük bir etki yaratmıştır. Bir Dafa uygulayıcısının doğru düşünceleri güçlü olduğunda, dünya üzerindeki varlığı pozitif bir etki yaratmaktadır. Dolayısıyla hepiniz bir bakın -şu anda geriye kalmış olan şeytani faktörlerin miktarının çok az olduğu doğru değil mi?

Fakat bu şeytani faktörler sayı olarak çok fazla olmasalar da, hala çok kötü ruhlular. Sizlere geçmişte sürekli biçimde: yüzeye ne kadar yakın ise enerjisi bir o kadar azdır, fakat yüzeye ne kadar yakın ise, bir o kadar şeytanidir demiştim. O yüzden, zayıflamış gücünü, yüzeyde daha şeytani bir hal alarak telafi ediyor ve hala çok şeytani görünüyor. Fakat ortamın değişmekte olduğunu görüyorsunuz. Şeytan sadece, o kötü ruhlu çete liderinin doğrudan kontrolü altında bulunan -umutsuz, kötü ruhlu insanların şeytani davranışlarda bulunmayı sürdürdüğü yerlerde beslenebiliyor. Şu anda Çin toplumunun yüzey katmanında bile varlığını sürdürmeyi başaramıyor. Şeytanın gerçekleştirdiği bastırma hareketi, gizli kapaklı sürdürülüyor ve dünya insanlarının bunu görmesinden korkuyorlar. Aslında, erdemli güçlerin hepsi onu yok ediyor ve şeytan korku içerisinde. Yaptıklarını ortada yapmaya cesaret edemiyorlar ve bu baskıyı sinsi bir biçimde sürdürüyorlar. Yapmış oldukları aşırı derecedeki kötü şeyleri daha fazla sayıda insanın öğrenmesinden korkuyorlar. Ve bütün o şeyler gün ışığında yaşayamaz. Bu durumu çekirdek kadronun -Merkezi Hükümetin yüksek düzey çekirdek kadrosunun bile bilmesine izin vermiyorlar. Bu zulmü kendi içlerinde bile yalanlıyor ve gizliyorlar. Kendi altlarında bulunan ahlaksız insanları, bu şeytani eziyeti sürdürmeleri için kullananlar, sadece bu az sayıdaki kötü ruhlu, toplumun en kötü süprüntüleridir. Bu zulüm esnasında kullanmış oldukları en aşağılık yöntemleri gizlemek için, ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Hatta ve hatta Merkezi Hükümetin çekirdek kadrolarına, sahte raporlar dahi veriyorlar. Bu şeytani zulmü sürdürebilmek için yalanlara başvuruyorlar. Şeytan şu anda çok büyük ölçüde yok edildi ve kötü ruhlu olanlar artık kudurmuş bir biçimde davranamayacaklar gibi görünüyor. Şeytanın şahlanmış olduğu dönemde, onu sayılamayacak kadar çok çürümüş hortlak besliyordu ve o da böylelikle vahşi bir biçimde davranabiliyordu. Hatta insanlar, olayların iç yüzünü bildiğinde bile, bunu dile getirmeye cesaret edemiyorlardı. 20 Temmuz 1999 tarihi civarlarında, o kötü ruhlu çete lideri etrafta tepinip kendisine bir yol çizmek için kargaşa yarattığında, kimse sesini çıkarmaya cesaret edemedi. O zamanlar kendisini besleyen şeytani faktörler korkunç derecede fazla idi ve o, Falun Gong'u bastırmak istemişti. Şu anki durum o zamanki durumdan farklı. Eski güçler tarafından düzenlenmiş olan şeyler temizleniyor ve sayıları giderek artan bir biçimde azalıyor ve insanların yaşadığı bu boyut içerisinde görünen şu anki ortam, farklı bir durumda. O kötü ruhlu insanlar ne denli kudurmuş olursa olsunlar, onlar için her şey bitti.

Fakat bu zaman dönemi esnasında, hepiniz bir şeyi gördünüz ve bu da hangi sayıda canlının Dafa'ya karşı günah işlemiş olduğu idi [ve buna en kötü, en aşağılık günahları işleyenler dâhil değildir.] Onlar gerçeği bir kez anladıklarında, bu durum onlar için her şeyin bittiği anlamına mı geliyor? O kadar basit değildir. Fakat gerçekleri açıklayarak bir kişinin olayları anlamasını sağladığınızda, bu durum ona bir şans vermektedir. Eğer hakikaten doğru bir düşüncesi var ise, bu durum ona günahlarının telafi edilmesi şansını vermektedir. Bir kişi yapmış olduğu her şeyin bedelini ödemek zorundadır. Bu, kozmosun bir yasasıdır ve tüm canlılar buna tabidir. Zulmün ilk başladığı dönemde, o şeytani durumun gerçekleşebilmesi için, ne kadar insan yardım etmek zorundaydı? Eğer kimse böyle bir rol oynamasaydı; kimse bir şey söylemese veya hiçbir şey yapmasaydı, o zamanki ortam oluşturulabilir miydi? İster Çin'de olsunlar ister Çin'in dışında, o süreç içerisinde böyle bir rol oynamışlar, zulmü ilerletmişler; cümleleri veya yaptıkları eylemler ile buna katkıda bulunmuşlar ise, bunun bedelini ödemek zorundadırlar. Dafa ve Dafa uygulayıcıları için yarattıkları kayıpları telafi etmedikleri müddetçe, hiçbir canlı bundan kaçamaz.

Kozmosta bulunan Tanrıların tamamı çok dikkatli ve gözünü dikmiş bir biçimde bunu izliyor. Sınırsız, sayısız Tanrılar bu küçücük dünyayı izliyorlar. Her bir yaşamın her bir düşüncesini dikkatle izliyorlar. Gözlerini kırpmaya bile cesaret edemiyorlar çünkü tek bir anı bile kaçırmak istemiyorlar. Bir kişinin aklından geçen sadece tek bir düşünceyi bile kaçırmak istemiyorlar. Şu anda sizlere bütün bu şeyleri, şu anda yapmakta olduğunuz şeyleri sakin, mantıklı ve daha net bir biçimde anlamanız için anlatıyorum. Ne yapıyor olursanız olun: Dafa uygulayıcıları, Fa'yı onaylamayı bir numaralı öncelik haline getirmek zorundadır.

Fakat gerçeği açıklama işini mantıklı bir şekilde, insanların mantık ve düşünme biçimleri ile paralel bir doğrultuda yapmalısınız. Eğer bu konu hakkında tuhaf bir şekilde, dünyadan elini çekmiş bir kişi gibi konuşur; insanların sahip olduğu mantık veya onların düşünme biçiminin dışında konuşur ve insanların bunu kabul edip etmeyeceğini göz önünde bulundurmazsanız, o durumda bir zarara sebebiyet veriyorsunuz demektir. Ve elde edilecek sonuç, amaçladığınızın tam tersi olacaktır. Bunu mantıklı ve aklı başında bir biçimde yapacağınızdan emin olun. İnsanlara gerçekleri açıklarken, onların anlayıp kabul edebilme kapasitelerini göz önünde bulundurmalısınız. Bunu anlayabilir ve gözlemleyebilirsiniz; o yüzden gerçeği açıklama işini iyi bir biçimde yapmak zorundasınız. Sadece formalite olsun diye konuşmaya gitmeyin. Ne zaman biriyle konuşursanız, o kişinin bunu anlamasını sağlamalısınız. Elbette, tamamen aksi bir istikamette yol almış oldukları için, hiçbir şekilde kurtarılamayacak olan insanlar da vardır. Öyle bir insan kendisinde hiçbir erdemli unsur bulundurmamaktadır. Onunla konuştuğunuzda bunu kabul edemeyecektir, çünkü azıcıkta olsa kabul ettiği her defasında, kendisinden bir o kadar parça yok edilmek zorundadır. Bir parçacıkta olsa kabul ettiği her defasında, bir parçacığı yok edilecektir. Eğer meseleyi tam anlamıyla kabul ederse, o durumda, tamamen yok edilecektir çünkü o kötü ruhludur. O yüzden kurtarılamayacak olanlar vardır, fakat en nihayetinde onlar, çok küçük bir azınlığı oluşturmaktadır.

Ayrıca daha önce söylemiş olduğum gibi, kendilerini kurtarmak istemenize, onlara bir şans vermiş olmanıza ve bunu anlamış olmalarına rağmen, borçlarını hala geri ödemek zorunda kalacak olan insanlar da vardır. İşte böyledir. Bu, Fa prensipleri perspektifinden konuşmaktır. Fakat bunlar konusunda endişeli olmamalısınız, çünkü sizler Dafa uygulayıcıları olarak merhamet geliştirmektesiniz ve sizler tüm yaşamlara karşı merhametli olmalısınız. O canlıların borçlarını nasıl ödemek zorunda kalacaklarına gelince, elbette ki buna karar verecek olan Fa'dır. Geriye kalıp kalmamaları gerektiğine Fa standartları karar verecektir. O yüzden Dafa uygulayıcıları olarak, onları kurtarmak için elinizden gelenin en iyisini yapın, hepsi bu.

Peki, onları niçin kurtarmak zorundasınız? Daha önce de söylemiş olduğum gibi, bugün dünya üzerinde yaşayan insanlar, tarihte yaşamış olan canlılardan farklıdır; onlar geçmişte yaşamış olan insanlardan farklılardır. Herhangi bir yaşam bu dünyaya giriş yaptığında ve bu yanılgılar dünyasından içeri girdiğinde, bu hakikaten korkunç bir durumdur. Bir Tanrı için konuşacak olursak, daha birkaç dakika önce onun görkemli bir Tanrı olduğunu görüyorsunuzdur. Fakat bu dünyaya girdiği an, [bir insan bedeni içerisine girdiği ve beyni temizlendiği an] bu hakikaten çok korkunç bir şeydir. Artık olayları ayırt etmeyi başaramaz. Dolayısıyla davranışlarına bakarak yaşamının orijininin ne olduğunu söyleyemez ve kendisiyle geçmiş hayatı arasında var olan başlıca farklılığı göremezsiniz.

Yani aslında bunu konuşmak istemiştim; sizinle sadece gerçekleri açıklamak konusu üzerinde konuşmak istemiştim. Benimle hala birtakım konular üzerinde konuşmak istiyorsunuz, o yüzden zamanı çeşitli sorularınızı cevaplamak için kullanacağım. Eğer bir sorunuz varsa, soru kâğıtçıklarına yazabilirsiniz. (Alkış) Fazla uzun tutmayın, çünkü tecrübe paylaşım konferansında hala konuşma yapması gereken insanlar var.