Amerika Başkentindeki Fa Konferansında Fa'nın Öğretilmesi

(Li Hongzhi, 22 Temmuz 2006 ~ Washington D.C.)


(Coşkulu Alkış)

Herkese Merhaba! (Uygulayıcılar cevap veriyor, "Merhaba Shifu")

Bu Fa konferansına ne kadar çok kişi gelmiş. Pek çok bölgeden uygulayıcılar gelmiş. Bir tek konferans salonu yetmemiş, bu yüzden de birkaç salon tutulmuş. Bugüne kadar Dafa yoluyla kendinizi geliştirerek uygulamakta olduğunuz Dafa'da ne geliştirdiğinizi anlamakta daha net bir hale geldiniz. Bir Dafa uygulayıcısının sorumluluklarını ve Dafa uygulayıcılarının bugün yaptıkları her şeyin önemini kavramakta daha netsiniz. Ve bu yüzden daha da olgunlaştınız ve yaşamları kurtarmak için yaptıklarınız da her geçen gün daha da iyiye gidiyor ve aynı zamanda kişisel xiulian uygulamanız da Fa-düzeltmesi dönemi Dafa uygulayıcıları olarak, Fa'yı onaylamakta da her geçen gün daha iyiye gidiyorsunuz. Durumların genel haline baktığınızda meydana gelen bu değişiklikler çok net bir şekilde görülebiliyor.

Bu yüzden, olayların genel durumuna baktığımızda, her şey zulmün ilk başladığı o dönemden çok farklı. O şeytani kişiler Falun Gong'u zulümle durdurmayı beceremedi, tam tersine kendi kendilerini tepetaklak ettiler. (Alkış) Bu, ne basitçe sıradan insan toplumundaki bir gruba karşı yapılan bir zulüm ne de sadece bir grup uygulayıcıya karşı yapılan bir zulümdür. Bu, evrendeki iyi ve kötünün galibini belirleyecek olan bir olaydır ve Fa-düzeltmesi sürecinde etkilenenler ve bencil olan varlıklar arasındaki, sadece kendini düşünenler ve yoldan ve ayrıca Fa-düzeltmesinden de sapmış varlıklar arasındaki galibi belirleyecek olan olaydır. Çok uzun zaman önce size söylemiştim. Bu Fa-düzeltmesi kesinlikle başarılı olacaktır ve bunu hiç kimse durduramaz. (Alkış) Bu sadece basit bir xiulian meselesi değildir; ne de bir sürü iyi kalpli vatandaşın sıradan insan toplumunda bir araya gelmesi Falun Gong'dur. Bundan ziyade, evrenin mikro kozmik Fa-düzeltmesinin sıradan insan toplumuna yansımasıdır ve evrende olan her şeyin bu toplum içerisindeki odak noktasıdır. Şu anda sıradan insan toplumuna yansıyan şeylerden evrendeki Fa-düzeltmesinin genel durumunu gözlemleyebiliriz. Çok olağanüstü ve muazzam bir şekilde kendini göstermese de, inanılmaz ve insanın ruhunu sarsacak bir şey olduğu görülmese de -ki evrende o şekilde görünüyor- insan toplumuna yoğun bir şekilde sıkışmış olan iyi ve kötünün savaşıdır ve kişi Fa-düzeltmesi esnasında bozulmuş varlıkların engellemelerini görebilir.

Daha öncede söylediğim bir şey vardı: "Eğer Cennetler bir şeyi değiştirmek istiyorsa, bunu kimse durduramaz" demiştim. (Alkış) Peki, o zaman ya sen önemsiz aşağılık parti? O ne işe yarıyor? Eğer Dafa uygulayıcılarının uygulaması bugün bitseydi, eğer sadece bu kadar insan kurtarılacak olsaydı -dünyada kurtarılacakların sayısı sadece bu kadar olsaydı- ve her şey bu noktada bitirilecek olsaydı, bu şeytani partinin parçalanması yarım günden daha az bir zaman alırdı. (Alkış) Bunun nedeni ise, partinin varlığının nedeni, daha ilk başta tarihin onu yaratması ve onu başta tutma süreci hepsi Dafa uygulayıcılarının Fa'yı onaylaması içindir. Bunu bu şekilde düzenleyenler eski güçlerdir. Artık işe yaramayacaksa, onu tutmanın anlamı yoktur. O, evrende bir hiçtir. Sadece Dafa uygulayıcılarının uygulaması ve yaşamların kurtarılması gerçek ve elle tutulur bir olaydır. Bu süreç içerisinde, sadece Dafa uygulayıcılarının seviyelerinin yükselmesi ve sadece Dafa uygulayıcılarının yüce erdemlerinin oluşturulması ebedi ve ezelidir. Onlar gelecek içinler. Diğer şeyler ne anlam taşıyor o zaman? Hiçbir şekilde, hiçbir anlam taşımamaktalar. Bu dönem içerisinde, engelleme yaratan her kim ve ne olursa olsun yaptıklarının bedelini öderken parçalara ayrılıp dağılacak ve tamamıyla yok olacaklar.

Tabii ki, Dafa uygulayıcılarının uygulamalarını yapma ve Fa'yı onaylama sürecinde ortaya koydukları her şey uygulama durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyuyor. Bu süreçte kesinlikle iyi olanlar ve o kadar iyi olmayanlar da var, o kadar sağlam olmayan ve çabucak uzaklaşan uygulayıcılar varken, hiç sarsılmayan ve çok iyi olanlar da mevcut. Bütün bunlar bu süreçteki dışa yansıyan şeylerdir ve kısaca söylemek gerekirse uygulama aynen bu şekildedir. Bunlar geçmişteki uygulama yöntemlerinde görülen bireysel xinxing gelişimine odaklanan testlerden farklıdırlar. Durum her ne olursa olsun, uygulamaları esnasında karşılaştıkları testlerin hepsi bireyseldi. Şimdi durumlar farklı. Bu Fa, uçsuz bucaksızdır ve ana amaç bu evrendeki Fa-düzeltmesidir. Dafa uygulayıcılarının uygulamalarını yapmak için ortaya koydukları şeyler, geçmişte amaçları sadece kendi tamamlanmaları olan uygulamalardan tamamen farklıdır.

Çok uzun zaman önce söylemiştim, Dafa uygulayıcılarının uyguladığı xiulian metodu sıradan insan toplumuna maksimum derecede uyum sağlamayı gerektirir; kişi topluma maksimum derecede uyum sağlarken uygulamasını yapar. O halde insan toplumuna uyum sağlamayı gerektiren tipteki bir uygulama, kendine has bir uygulama durumunu da zorunlu kılmaktadır. Bu bahsettiğimiz uygulama durumu insanlık tarihindeki her metottan ve uygulama durumundan farklıdır. Size rehberlik etmesi için başka herhangi bir metodu kullanmaya kalkarsanız buna eş bir metot bulamazsınız, çünkü böyle bir şey daha önce asla var olmadı. Asla, ne böyle inanılmaz bir Fa-düzeltmesi oldu, ne de böylesine fazla sayıdaki bir grup yaşam böylesine yüksek seviyeli bir tamamlanma konumuna getirildi. Ayrıca en önemli konu, hiç kimse asla uygulamasında başarıya ulaşamadı; başarıya ulaşanların hepsi yardımcı ruhlardı. Tarihte asla ve asla hiçbir insan Tanrısal bir varlık haline gelemedi, bu yüzden -bizim yaptığımız şey- geçmişte uygulanan hiçbir kalıba uymaz. Xiulian uygulanan ortamda ve Dafa uygulayıcılarının uygulama sürecinde, bazı durumlarda oldukça iyi uyum sağlayabilirken, bazen de sağlayamıyorsunuz ve bazen arka arkaya çatışma ve gerginliklerle karşılaşıyorsunuz. Bazı durumlarda var ki; Dafa uygulayıcıları hep birlikte gelişirken problemlerini de çözümleyebilmekteler, fakat yine de çatışmalar ardı ardına gelmeye devam etmekte. Bazı durumlarda çatışmalar şiddetli, bazen orta şiddette ve bazen uygulamada belirli bir süre sonra bunlar kendilerini tekrar etmekteler ve yeni yeni çatışmalar da su yüzüne çıkmakta hatta öncekilerden daha da şiddetli bir noktaya gelmekteler. O zaman bazı kişiler şöyle düşünebiliyorlar: "Tanrım… Bu kadar uygulama yapıyoruz, yapıyoruz fakat hala bu çatışmalar ve olaylar nasıl bu kadar şiddetli? Bu kadar uygulama yapıyoruz da, peki neden sanki eskisi kadar bile iyi değilmiş gibiyiz? Bu kadar yoğun uygulamadan sonra neden hala bir gelişim göremiyoruz?" Birçok kişi bu şekilde düşünüyor. Aslında, bu varılan çok yanlış bir sonuç ve böyle bir sonuca varmak Dafa uygulayıcılarının xiulian uygulamaları için seçilen yolun hiç anlaşılamadığının bir göstergesidir.

Ben size Dafa uygulayıcıları sıradan insan toplumunda uygulama yapacaklar dedim ve bu, böylece toplumdan ayrılmaya gerek kalmadan insanoğlunu, Buda'ya ve Tanrı'ya dönüştürebilecek en uygun kapıyı açtı biliyorsunuz. Toplum içinde sıradan insanlara özgü takıntı ve tutkuların birbirleriyle çatışması yüzünden ortaya çıkan farklı şeyler, insanların içinde olduğu durum, kendilerini içinde buldukları toplumsal gerçeklikler, ahlakın çökmesi ve toplumun parçalanması gibi korkunç zorluklar olarak ortaya koymakta. Ve o kadarla da kalmıyor. Tanrıların gözünde burası çok pis bir yer ve her yerde karma var. İnsanların vücutlarında taşıdıkları karma öylesine çok ki sokaklarda gezerlerken bile üstlerinden damlıyor. Ve birde o iğrenç şeytanlar, yani duygular ve insanların yaşadığı bu dünyayı doldurmuş pis hayaletler de var. Bütün bunlar, bu en düşük seviyedeki bozulmuş maddelerdir. O zaman böyle bir mekân, söz konusu uygulama esnasında, burada gelişip gelişemeyeceğinizin bir testi olmaktan çıkıyor, buna ek olarak iyiye gitmeniz sonucu uygulamanızda geliştirdiğiniz o bölümün de kirlenmesine neden olacaktı. Bu kesinlikle kaçınılmaz bir sonuç olacaktı. Kişi bu şekilde xiulian uygulayabilir miydi? Sürekli olarak gelişecek ondan sonra tekrar kirlenecek, daha sonra tekrar gelişecek, ardından hemen kirlenecektiniz, bu böyle devam edecekti. Bu şekilde xiulian de başarıya ulaşabilir miydiniz? Hayır ulaşamazdınız. Bu yüzden bu tür bir xiulian metodunu seçerken bu durumu göz önünde bulundurdum. Ve xiulian uygulama sürecinde bir uygulayıcı bir parçasını başarılı bir şekilde geliştirir geliştirmez, bir testi geçip bulunduğu seviyeyi yükseltir yükseltmez, geliştirilen o parça çok çabuk bir şekilde, zamanla sınırlanamayacak bir şekilde sizden ayrılmakta. (Alkış) Bu parça, artık hiçbir şekilde insanların bulunduğu bu dünyayla temas kuramaz ve kocaman bir zaman alanı ile buradan ayrılır. Örneğin milyonlarca veya on milyon yıl sonrasına denk gelebilecek bir şekilde ayrılmış olabilir. O zaman bu kişiyi kirletebilir misiniz? Sizin ulaşabileceğinizden çok uzakta! Aslında birkaç santimetre ötede olabilir, fakat bu boyuttaki korkunç alan ve zaman farkı yüzünden bir Dafa uygulayıcısının başarıyla geliştirdiği parçasına bir nebze bile engellenme yaratılamaz. Bu olayı size sadece örneklemeye çalışıyorum -bu parça sizden ayrılmış durumdadır. Böylece parçalar tamamen geliştirildikçe, sürekli olarak sizden ayrılırlar. Gelişmeye devam eden parçalar gelişir gelişmez, sürekli olarak ayrılmaya devam eder; tamamen gelişememiş parça ise sürekli olarak gelişmeye çalışarak hiçbir şey kalmaksızın her anlamda gelişmeyi başarana kadar xiulian uygulamaya devam eder. İşte sizin xiulian uygulamanızda tutmanız gereken yol budur.

Peki, o halde bu süreçten geçerken, bir düşünün: kendisini bu insan toplumunda gösteren parça -henüz tamamıyla geliştirilememiş parça değil mi?- yani xiulian uygulamakta olan bir insan değil mi? Bu xiulian uygulamakta olan bir insan ise, o zaman, o insani düşünce ve davranışlarına sahiptir. Uygulama yapmakta olan bir insan ise, şu andaki toplumdan gelen kirlenmeden dolayı ya da daha önceki zamanlardan bu yana oluşturulmuş her türlü kötü düşünceye sahiptir. O zaman bir uygulayıcı olarak, şöyle düşünebilirsiniz: "Xiulian uygulamak ne demek oluyor?" Pekâlâ, Dafa uygulayıcılarının yapmaları gereken şeyleri yapmaları, örneğin, bütün yaşamları kurtarabilen Fa'yı anlatıp kabul ettirmeleridir, bu bir uygulayıcının en önemli görevidir ve aynı zamanda kişiye en yüce erdemi kazandırmaktadır. Fakat kişinin kendisini düzeltmesi en can alıcı noktadır. Bunun nedeni eğer kendinizi düzeltmezseniz yapmanız gereken o şeyleri doğru bir şekilde yapamazsınız. Öyleyse, kendinize karşı katı davranıp sürekli olarak eksiklerinizi bulup onları giderdiğiniz sürece xiulian uyguluyorsunuz demektir. Bir testle karşı karşıya kaldığınızda, anlamanız gereken şeyi anlar, uyanıp, davranmanız gerektiği şekilde davranırsanız o zaman yükselirsiniz. Yükselen parça ayrılır ve daha fazla yükselme ile daha fazla parça ayrılır. Bu arada kalan parça, yine tamamen geliştirilememiş olan parçadır; çünkü bu parçanın tamamlanması henüz tam olarak gerçekleşememiştir ve bu parça insanların bulunduğu bu dünyadadır. Peki, o zaman bir düşünün bakalım, şöyle görülmeyecek mi, bu kişi sürekli olarak xiulian uyguluyor ve hiçbir şey elde edemiyor, elle tutulur gözle görülür hiçbir düzelme yok. Neden kutsal tarafını ortaya koyamıyor. Bir kişinin iyi gelişim sağladığını dışarıdan bakıldığında şu şekilde görebilirsiniz, bu kişi son derece özenlidir. Özenli olmak demek şu anlama gelir: Kişinin seçtiği sözlere ve yaptığı şeylere her saniye dikkat etmesi, kafasından geçen düşüncelere çok ama çok itina göstermesi ve kendisine karşı katı olması ve genellikle doğru hareket etmek adına davranışlarında kendine karşı katı olması demektir. Bu uygulamasında özenli olan bir kişinin tarifidir. Bu kişi ne kadar xiulian uygularsa uygulasın, eğer hala xiulian uygulamakta ise kutsal tarafı ortaya çıkmayacaktır ve insan toplumu içerisinde bir Tanrının gerçek anlamda sergilenmesini görmeyeceksiniz. Bu şekilde xiulian uygulamak tamamıyla geliştirilmiş parçaların bir daha kirlenmemesini mümkün kılar, ayrıca bu gerçek olmayan çevrede kişinin hiçbir gerçeği görmeden xiulian uygulamasına devam etmesini de sağlar ve Dafa uygulayıcılarının çok daha yüksek bir konumu elde etmesini mümkün kılabilir. Aynı zamanda, bu zaman birimi içerisindeki insan topluluğunun onun kutsal tarafından etkilenip değişmemesini de mümkün kılar. Bir insan sürekli olarak böyle ilerlemeye devam eder, kendisini bu çok zor ve acı verici ortamda yorulmak nedir bilmeden düzeltirse, çok özenli davranırsa, bu arada bir de yaşamların kurtuluşunu sağlarsa ve sürekli daha iyiye giderse, bu harikulade bir şey değil midir?

Falun Dafa uygulayıcılarının bugün karşı karşıya olduğu durum budur ve eski güçlerin müdahalesi sonucu ortaya çıkan bir xiulian metodudur. Bu yüzden uygulama sürecinde tamamıyla geliştirilmiş olmak kaydıyla o parçanız, sizden ayrılmak ve sizinle arasına bir perde çekilmek zorundadır, tamamıyla geliştirmemiş olduğunuz her şey kendisini hala gösterecektir. İnsan takıntıları hala kendisini gösterecektir, tıpkı kötü başka elementlerin kendilerini gösterdiği gibi. Çatışmalar ortaya çıktığında, tansiyonlar yükseldiğinde, Dafa uygulayıcılarının uygulamalarında iyi olmadıkları söylenemez, ne de belli bir grup uygulayıcının iyi olmadığı söylenebilir, ayrıca bu bireylerin yeterince gayretli ve özenli olmadıkları da söylenemez. Onların gerçekten tamamen geliştirmiş oldukları parçayı asla göremezsiniz. O parça kutsallaşmıştır ve sadece tamamen gelişmemiş olan bu parça kendisini göstermektedir. Fakat bu kişiler gerçekten xiulian uygulamaktadırlar. Sadece xiulian uygulamıyorlar hatta daha şimdiden inanılmaz bir konuma ulaştılar ve bir Tanrıya dönüşen parçalarıyla tüm vücutlarında devasa değişmeler oldu. Sıradan insanlar Dafa uygulayıcıları ile mukayese edilebilir mi? Hayır, edilemezler.

Zaten aralarında çatışmalara neden olan durumlara ve olan şeylere bir an için bakarsanız, onlar sıradan insanlar arasında ortaya çıkan durumlardan farklıdır. Dafa uygulayıcılarının karşılaştıkları çatışmalar ve gerginlikler sadece ve sadece xiulian uygulaması adına ve Fa'yı tanıtma adınadır. Bazen insani takıntılar, gösteriş gibi takıntılar veya kendilerini gösterme çabası işin içine karışsa da, -Dafa uygulayıcıları- bunları fark eder, fark etmez bu takıntılarını hemen düzeltirler. Bu durum sıradan insanlardan tamamen farklıdır. Öyleyse Dafa uygulayıcıları arasında problemler olacaktır ve ayrıca bu tip şeylerin bir başka fonksiyonu daha vardır. Yani bir anlaşmazlık ortaya çıktığında, diğer kişileri de etkileyecektir. Diğer kişilerin de dikkatini çeker çekmez, anlaşmazlık daha da büyür ve tansiyon daha da yükselir ve bu da ilgili bütün uygulayıcıların olaya dikkat çekmesini sağlar. İşte o zaman bir uygulayıcı kendi içine bakarsa kendi eksiklerini görebilecektir. Eğer hiçbir gerginlik olmazsa veya anlaşmazlıklar su yüzüne çıkmazsa veya kendini göstermezse takıntılarınızı keşfedemez ve onları belirleyemezsiniz. Her şey sakin ve huzurlu olursa kendinizi geliştirebilir misiniz?

Şu şekilde düşünen birçok dini grup var: "Ah aramızda her şey ne kadar mükemmel, herkes birbirini ne kadar çok seviyor ve birbirine karşı ne kadar anlayışlı." Fakat neyi seviyorlar? (Uygulayıcılar gülüyor) Takıntıları seviyorlar, bu ölümlü dünyada mutluluğu seviyorlar, insanlar arasındaki insani hoşnutluk edinmeyi seviyorlar. Bu xiulian uygulamak mıdır? Hayır değildir. Kesinlikle değildir. Bu sadece insani takıntılarını korumak için kullandıkları bir zırhtır. Umarım, gerçekten umarım, Dafa uygulayıcılarının arasındaki problemler azalır -ne kadar azalırsa, o kadar iyi. Ve de bu tür şeyler azaldığında bu sizlerin kendi içinize bakabildiğinizi ve bu sayede kendinize iyi bir ortam yaratabildiğinizin ve bu tür gerginlikler karşısında tetikte olabildiğinizin göstergesidir. Benim arzu ettiğim budur ve eğer herkes bunu başarabilirse en iyi şey de bu olacaktır. Peki, bazıları bunu başaramazlarsa ne olur? Bunu başaramasalar bile, bu kişiler hala xiulian uygulamaktadırlar. Sadece şu demektir ki, bu kişiler uygulamalarında iyi bir ortamı yaratacak kadar titiz olamadılar, fakat bu kişiler hala uygulamalarına devam etmekteler. Dafa uygulayıcılarının şu anda ki durumu tam olarak böyle. Hepinize tekrar söylüyorum: Anlaşmazlıklar ve çekişmeler olduğunda korkacak bir şey yok -uygulamanıza devam edin ve daha iyiye gidin. Anakara Çin'de de iyi olmayanlar ya da yeterince iyi olmayan hatta bile bile kötü şeyler yapmış kişilerin bile yaptıkları şeyler, şu andaki kişisel uygulamalarının bir göstergesidir. Fakat zaman hiç kimse için beklemez ve her geçen gün fırsatlar daha da azalacaktır.

Bu, inanılmaz zor, son derece acı verici takıntı ve bağımlılıklardan vazgeçme sürecinde, bir insan bir Tanrıya dönüşürken -bir düşünün- ne gibi şeyler yapabilirler? Öyle bir şey ki, her türlü şey sergileyebilirler. Fakat bir hata yaptıklarını anladıkları anda hatalarını düzeltirler. Ve bunu neden yaparlar. İyi bir sıradan insan olmak için yapmazlar. Hatasını düzeltmesinin nedeni, daha çok tamamlanmaya ulaşmak içindir. (Alkış) Bu kutsal bir şeydir ve Tanrılığa doğru giden yolda yürümektir. Bu sıradan insanların arasında olan herhangi bir anlaşmazlıktan farklıdır. Anlaşmazlıklar şeklen aynıdır, fakat ortaya çıkış nedenleri ile amaçları farklıdır. Bu yüzden bunu çok iyi anlamalısınız. Bugün burada hepinize xiulian uygulamasının şeklini, uygulamada ortaya çıkan durumları çok daha detaylı bir şekilde açıkladığım için, bundan sonra birbirinizle çalışırken, diğer uygulayıcılara karşı sürekli olarak tavır almak takıntısından vazgeçin. (Alkış) Bu birbirinizi suçlamak olsun veya insani duygularla birbirinizi dışlamak ve buna benzer şeyler olsun -size söyleyeyim- bunlar sizin Dafa xiulian uygulama şeklini anlamadığınız için ortaya çıkan yeni takıntılardır. Durum bu değil mi? Evet, bu! Bu yüzden uygulamada ortaya çıkabilecek durumları anlayamamaktan kaynaklanan yeni yeni takıntılar edinmeyin. Bu takıntı kendi uygulamanızda karşınıza devasa bir engel olarak çıkacaktır, bu yüzden -durup dururken- bir takıntıdan daha vazgeçmeniz gerekecek.

Uygulayıcılar uygulamalarına devam ederken birçok anlaşmazlıklar ve çatışmalar ortaya çıkar. Bırakamadığınız çok fazla sayıda takıntınız varsa sizin içinde bulunduğunuz bu uygulama ortamı iyi olmaz. Fakat eğer tam tersi ise o zaman harika olacaktır. Problemler ve anlaşmazlıklar su yüzüne çıktığında nedenini kendi içinizde aramazsanız, problem büyür ve bu sizin kendi takıntılarınız yüzünden meydana gelmiş olur. Bazı durumlar gittikçe kötüleşir ve bunlar o kişinin uygulamasında iyi olamadığından kaynaklanır. Bu durum ta ki her şey çıkmaza girene kadar devam eder, öyle ki kişinin kafası tamamen karışır ve kendisini tamamen huzuru kaçmış bir konumda bulur. Şimdi ne yapmalı, o zaman? [Karar verilir] "Gidelim Shifu'yu bulalım." Olaylar çığırından çıktığı her defasında, Shifu'yu bulmak isterler. Çünkü problemlerinin üstesinden hiçbir zaman kendi başlarına gelemezler ya da gelmek istemezler ve gidip Shifu'yu bulmak isterler. Acaba siz Shifu'ya uygulamasında yardım etmeye mi geliyorsunuz? (Shifu kahkaha atar, uygulayıcılar da gülüyor) Ya da uygulama yapan sizler misiniz? (Alkış)

Xiulian uygulaması demek, kişinin kendisini uygulama ile geliştirmesi demektir. Ne olursa olsun, her durumda ciddi bir şekilde kendi içinize bakmak zorundasınız. Sıradan bir kişi bir sorunla karşılaştığı zaman kendi içine baktığında insanların onu bilge olarak adlandıracaklarını söyleyebilirim. Bir Dafa uygulayıcısı bir olayla karşılaşıp, zor bir durumda kaldığında ve olayları yeniden ele alıp düşünmesi gerektiğinde, olayları öncelikle kendisinden başlayarak ele almalı ve her şeyi Dafa uygulayıcılarına yakışan bir ortamda ve Fa-düzeltmesine uygun olarak irdelemelidir. Bir problem ortaya çıktığında, bunun nedeni bu kişinin inatçı bir şekilde Fa ilkelerine karşı gelmesindendir. Git ve problemin nereden kaynaklandığını bul. İnatçılığından vazgeç ve olayları düzelt. Bir olayla karşılaştığınız zaman en iyi yaklaşım olayın üstüne gitmek ve başkalarıyla çekişmek, kendini haklı çıkarmaya çalışarak, temize çıkmak veya olaya bir çare bulmak için uğraşmak değildir. Takıntınızdan vazgeçin önce, sonra da bir adım geri atın ve olayı halledin. (Alkış) Eğer her ne zaman bir olay olduğunda otomatik olarak kim haklı, bu kimin problemi ve kimin ne yaptığına bakınca, o zaman yüzeysel olarak sanki bu problemi halletmeye çalışıyor gibi görünebilirsiniz, gerçekte ise öyle bir şey yapmıyorsunuz. Dışarıdan bakınca inanılmaz mantıklı görünebilirsiniz, fakat gerçek şu ki; bu davranış hiç mantıklı değildir. Çünkü bir adım geri atıp takıntınızı kökünden atmaya ve olayı o şekilde çözmeye çalışmadınız. Kişi sadece ve sadece problem her ne ise ondan bir adım geri çekilip tamamen sakin ve barışçıl bir şekilde olaya bakarsa gerçek anlamda olayı çözebilir.

Karşılaştığınız her ne olursa olsun eğer böyle bir tavırla hareket ederseniz, en kısa zamanda bu problemi halledebilecek bir yol bulacaksınız. Yoksa başka türlü nasıl çözebilirsiniz. Kişi kavgacı bir şekilde hücum edince, bu probleme ne kadar çok çözüm getirmek isterse bir o kadar daha az becerebilecektir. Böyle bir senaryoda siz aslında hala takıntınızı bırakmadınız ve hala kendinizi öne atarak kimin haklı kimin haksız olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz; kendiniz hata yapıyor olmanıza rağmen, hala başkalarının hatalarını anlamaya çalışıyorsunuz. Olaya bu şekilde yaklaştığınızda problemi çözemezsiniz. Birçok olay bu şekle giriyor. Ve problemler çözülemeyecek bir hale geldiğinde, hadi gidip Shifu'yu bulalım. İşte çoğunlukla, gerçekten sizlerle birlikte olmayı sevmeme rağmen, uygulayıcılarla görüşmek istemiyorum. (Alkış) Şu andaki toplumda, insanların ne hale geldiğini görüyorsunuz. Onların kirli düşüncelerine ve davranış şekillerine bir an bile bakmak istemiyorum. Ben Dafa uygulayıcıları ile olmayı tercih ederim. Fakat daha sizinle bir araya gelir gelmez, bir sürü soru soruyorsunuz (Uygulayıcılar gülüyor) ve uygulamanızda sizin uğraşıp yapmanız gereken şeylerde bana güveniyorsunuz. Böylece çaresiz kalıyor ve sizlerle buluşmaya cesaret edemiyorum. (Uygulayıcılar gülüyor)

Eğer hepiniz kendi içinize bakarsınız, birçok problem çözülür, bu kadar çok gerginlik olmaz ve böylece çok yoğun çatışmalar da yaşanmaz. Shifu sizlere uygulayıcıların neticede insanlar olduğunu söylüyor olmasına rağmen, bunu söylemesine rağmen Dafa uygulayıcıları şu anda bulundukları bu yere çok yol kat ederek geldiler, fakat onlar hali hazırda insanlar, uygulama yapan insanlardır. İyi olan tarafları kutsaldır ve onlardan ayrılmaktadır. Öyle bir noktaya geliyor ki, bazı uygulayıcılar bana soruyorlar: "Shifu, bu kadar uzun zamandır uygulama yapmaktayım. Hala kötü düşüncelerim nasıl bu kadar güçlü olabiliyor. Onları yok edemememin nedeni ne?" Bu doğru. Uygulamanızı bitirmediğiniz sürece kirliliğin içindesiniz. Size anlatmıştım, uygulamanızı tamamlamadığınız ve eski elementleriniz tamamıyla yok edilmediği sürece, bu elementler hala kendilerini göstereceklerdir. Sadece onlar gittiğinde, artık hiç bir problem olmayacak. Şimdi bunu söyledim diye sakın hiçbiriniz şöyle düşünüp tembelleşmeyin: "Aaa demek öyle. O zaman, artık merak edecek bir şey yok. (Uygulayıcılar gülüyor) Bir sorun çıkarsa çıksın. Artık kendimi üzmeme hiç gerek yok." Bu olmaz! Kendini geliştirme, en birinci ve en önemlidir. Size söylemiş olduğum gibi, eğer problemler ve gerginliklerle karşılaştığınızda kendinizi tutamazsanız, içinize bakmazsanız ve her şeyin cevabını kendinizde bulmaya çalışmazsanız, kendinizi değiştirmez ve insani takıntılardan kurtulmazsanız, o zaman tamamen arındırılmış ve kutsallaşmış parçalarınız olamaz ve yaptığız şeye de xiulian uygulamak denemez. Bu yüzden durmaksızın tamamen gelişmemiş parçanızı geliştirmek zorundasınız ki, o parça kutsallaşmalı ve tamamıyla gelişmeli ve sizler kendinizi çok sıkı bir disipline almalısınız. İşte, ancak o zaman bu bir xiulian'dir. Yoksa xiulian uygulamanın anlamı ne?

Bildiğiniz gibi birçok din Dharma'nın sonuna geldi. İnsanların davranışları gerçekten şu anda davrandıkları gibi davranmak istediklerinden değil; davranışlarının böyle olmasının nedeni kafaları karışık ve nasıl davranacaklarından emin değiller. İnsanlar fiziki olarak bir takım şeyler yapmayı uygulama olarak görüyorlar ve dini bir takım şekle yönelik şeyler yapmayı da uygulama sanıyorlar. Aslında Tanrılar bu tür şeylere hiç önem vermezler. Onlar sadece insanların zihinlerinde meydana gelen gelişime önem verirler, çünkü gerçek gelişim budur. Dini formatların yaratmaya çalıştığı durum da aslında Buda'ya veya Tanrı'ya inanan uygulayıcılara kendilerini geliştirme imkânı sağlayacak ortamı yaratmaktı ve böylece birlikte gelişme imkânı bulacak ve birbirlerinden bir şeyler öğreneceklerdi. Tıpkı Dafa uygulayıcılarının şu anda Fa konferansları düzenlemesi, Fa'yı çalışmak için bir araya gelmesi, deneyimlerini paylaşması ve birlikte egzersizleri yapmaları gibi. Dafa uygulayıcıları, aslında böyle bir ortamda sık sık bulunamıyorlar ve aslında bu tür ortamlar bazı şeyleri tartışabileceğiniz, birbirinizden öğrenebileceğiniz yegâne fırsatlardır. Sıradan insan toplumunda daha fazla zaman geçirilir ve daha çok etkileşim vardır, bu yüzden özellikle sıradan insan toplumunda gerginlikler ve çatışmalar ile karşılaşırsınız. İşte bu tam olarak sizlerin uygulama şeklidir. O zaman, sizin ne iyi bir xiulian uygulayıcısı, ne de dört dörtlük bir Dafa uygulayıcısı olmadığınız söylenebilir. Kişiler arasında anlaşmazlık ve problemler olacaktır. Önemli olan, onlarla nasıl başa çıkacağınızdır.

Biraz önce sizinle bu konuyu biraz daha derinlemesine konuşmuş oldum. Aslına bakacak olursanız, size anlatmış olduğum bütün Fa, Fa'nın bir bölümünden, Zhuan Falun'a iyi bir göz atın, göreceksiniz ki; kitabın basılmasından bu yana öğretmekte olduğum bütün Fa, Zhuan Falun'un bir açıklamasıdır. Eğer bana inanmıyorsanız, gidip kitaba bakabilirsiniz. Zhuan Falun'a göre xiulian uygulamak, sizi xiulian uygulamanızda başarıya götürecektir. (Alkış)

Bu fırsattan yararlanarak sizlere bir şey söyleyeyim. Dafa uygulayıcıları birlikte bir şeyler yaptığında, birbirinize gerçekten destek vermelisiniz. Şeylerin genel durumuna baktığımızda, değişiklikler büyük, fakat bütün engellemeler tamamen ortadan kalktığında, bu iş bitecek. Şu andaki durumu, kesinlikle, bu engellemelerin henüz tamamen temizlenmemesine, yalanlar yüzünden hala birçok insanın kaybolmuş olmasına ve hala gerçeği öğrenmeye gönülsüz kişilerin olmasına borçlusunuz. Fakat bu durum, tıpkı buzların erimesi gibi durmaksızın erimekte! Bütün her şey eriyip bittiğinde artık içinde bulunduğumuz bu ortam kalmayacak. Xiulian uygulayarak, kendilerini geliştirmek isteyenler, bunu yapabilmeleri için gereken ortamı bulamayacaklar. İnsanları kurtarmak isteyenler, herkesin her şeyi anladığını fark edecekler ve böylece bunu yapmalarına gerek kalmadığını anlayacaklar. Bir başka deyişle, bu duruma ulaşıldığında, artık yapacak hiçbir şey kalmayacak. İşte kesinlikle bu yüzden, şu anda daha yapılacak çok şey var ve bir sürü insan hala gerçekten neler olup bittiğinden habersiz, bu durum var olduğu için bugünü görüyoruz ve bu yüzden, sizlerin yapması gereken şeyler var. Ve bu durumda meydana gelen değişiklerde, Dafa uygulayıcılarının yaptıkları her şeyin katkısı var, gerçeği anlatmaları ve bu sayede insanları kurtarmaları, bütün bunlardan ayrı düşünülemez. Tabii ki, Fa-düzeltmesinin etkileri de rol oynamakta, fakat Dafa uygulayıcıları, kişilere gerçeği birebir anlatmazsa veya topluma gerçekleri, bu seviyede anlatmazsa, insanların fikirleri değiştirilmezse, o zaman, bu işi kişiler ile birebir, Tanrıların yapabilmesi söz konusu değildir. Bu yüzden insanların bulunduğu bu yüzeysel seviyede, yapılacaklar Dafa uygulayıcıları tarafından yapılmalıdır.

Dafa ile önceden belirlenmiş ilişkileri olanlar ve kurtarılabilecek olanlar -Shifu'nun Fa bedeni tarafından Tanrılara dönüştürülecek olanlar veya Dafa'nın bu dünyada yarattığı inanılmaz büyük alan- birçok değişik ortamda tam gözünüzün önündeler. Ve siz onlara gerçeği öğrenme şansını sağlıyorsunuz. Fakat bunun için harekete geçmeniz gerek, eğer gidip yapmanız gerekenler için ortalığa çıkmazsanız olmaz. Olayların genel durumunda büyük değişiklikler olmasına rağmen, üzerinizdeki baskı hala azalmadı. Şu anda insanları kurtarmak çok acil bir durum; hala gerçekten haberi olmayan, kurtarılmayı bekleyen çok sayıda kişi var. Sıradan insanlar için geçerli olan durum, çeşitli hükümetler ve onların davranışları için de geçerli: Olayları doğru anlayıp anlamamaları veya ne tür düşüncelerinin olduğu önemli değil, gerçeği onlara sunduğunuzda inanacaklardır ve olaylara doğru düşüncelerle bakmak zorundalar. Xiulian uygulaması ya da insanları kurtarmak olsun -hedef kişinin zihnidir, sureti değildir. Bütün bunlar, belirli bir ırk için geçerli olup, bir diğeri için geçersiz diye de bir şey yoktur. Bu kesinlikle böyle değildir. Kişinin hangi ülkeden olduğu veya dünyanın neresinde yaşadığı önemli değildir, çabalarımız sadece o kişinin zihnini hedefler, suretini değil.

Birçok Dafa uygulayıcımız gelecekte olacak gerçek sahneleri gördüler; bunların hiçbiri sahte değil. Zamanla gelecek değişimler ile adım adım, her şey daha da yaklaşıyor. Bu yüzden, sizler Dafa uygulayıcıları olarak yapmanız gereken şeyleri, iyi yapmalısınız. Gelecekte olabilecekler hakkında endişe etmeyin, içinizden ne yapmanız gerektiğini bilmeniz, gerekenleri yapmanız ve yapmak istediğiniz her şeyi Dafa için gerekli olması kaydıyla yapmanız ve Fa'yı aklınızdan çıkarmamanız yeterlidir. (Alkış) Yaptığınız şeylerde aşırılığa kaçmayın ve her şeyi sakin ve berrak bir kafayla mantıklı bir şekilde yapın. Bu bir Dafa uygulayıcısının yüce erdemidir. Her kim, bu sıradan toplum formatını takip edip sağlam kalabilmeyi becerebilirse, o kişi gerçek anlamda bu uygulama biçimini tam olarak uygulayabiliyor demektir. Eğer kişi bu söylenen çizgiden sapıyor ya da ona uymuyorsa, o zaman belki de bu kişi uygulamasında pek iyi değildir. Dafa uygulayıcılarının uygulamasına böyle bir format kılavuzluk ettiği için, ancak bu format Dafa uygulayıcılarının ilerlemesini mümkün kılabilir ve onların inanılmaz yükseklikteki seviyelerde statüler edinmelerini sağlayabilir. Bu formattan ayrılmak veya ona uymamak uygulamanızda tıkanıp kalmanıza neden olacaktır; bunlar da aslında takıntılarınızın bir ürünüdür.

Bugün sizlerle bunları konuşmamın, sizlere bazı şeyler söylememin nedeni var. Nedeni, şu anda, birçok şey yeterince iyi yapılmıyor. Ve göze çarpan bir sürü problem var. Birlikte çalıştığınızda, hiç mi hiç hoş olmayan durumlar var ve bu yüzden bugün Shifu, size bunları anlattı. Bugün buraya gelmemin asıl amacı sizleri görmek istememdir. Fa konferansları görüşmeler yapıp birbirinizden farklı şeyler öğrenmek için çok iyi bir fırsattır. Artık Shifu daha fazla konuşmayacak. Burada bitireceğim. Teşekkür ederim. (Coşkulu Alkış)

Sizi gördüğüme öylesine mutluyum ki. (Alkış) Sizi her görüşümde söyleyebilirim ki, olayların genel durumunda ve geniş anlamda çarpıcı bir değişiklik olduğunu görüyorum. Bu her zaman böyle, bu yüzden Dafa uygulayıcılarının bulunduğu ortamlarda insanların hafifleyeceğini söyleyebilirim. Toplumda bir Dafa uygulayıcısı olarak, kendinizi ne tür bir ortamda bulursanız bulun, pozitif bir rol oynadığınızı görürsünüz. İster gerçeği anlatırken, ister Fa'yı tanıtırken ya da isterse Dafa ile direkt olarak bir ilgisi olmayan işleri yaparken, ne yapıyor olursanız olun, yaşamları kurtarıyor ve inanılmaz bir rol oynuyorsunuz (Alkış) ve bunun nedeni, sizin sahip olduğunuz doğru düşünceler ve merhametli alanın yarattığı pozitif etkidir. Hatta umarım, gelecekte bundan da iyisini yapacaksınız. (Alkış) Dafa uygulayıcılarının başardığı her şey yakında gözler önüne serilecek. Teşekkür ederim! (Uzun Alkış)