Epoch Times Toplantısında Fa'nın Öğretilmesi

(Li Hongzhi, 17 Ekim 2009)


(Alkış)

Hepiniz çok çalışıyorsunuz, gerçekten çok. Epoch Times gazetesinin kurulmasından bu yana, çok ama çok sayıda engebeli yoldan geçtiniz ve geçtiğiniz süreç [nasıl yapacağınızı bilmediğiniz durumdan, nasıl yapacağınızı öğrendiğiniz duruma geldiğiniz süreç] gerçekten de birbiri ardına zorluklarla doluydu. Kişisel xiulian uygulamasının tüm xinxing testlerinden ve de dışsal engellerden adım adım geçmek kolay değildi. [Burada oturan ve Epoch Times'a iştirak edip şu an için gelemeyen kişiler ile birlikte], Epoch Times'ın şu an elde etmiş olduğu bu başarının, her birinizin çabaları sonucu olduğunu düşünüyorum. Epoch Times'ın, Fa-düzeltmesinde gerçekten de büyük bir etkisi var. Bunu hepiniz görüyorsunuz. İnsanoğlunun sahip olduğu düşünme biçimi, aslında epeyce basittir. Birçok kişi medyanın söylediği her şeye inanır ve çoğu durumda medya, kişi için genellikle bilgi kaynağı vazifesi görür. Böyle olunca, bu bilgilendirme mekanizması, bu dünyadaki insanları kurtarmanız ve Fa'yı onaylama çabanızda, sizin açınızdan çok faydalıdır. Ve aslında, gerçekleri açıklamak anlamında, gerçekten de çok büyük bir pozitif etkiye sahiptir. Bunun için, bu dünyadaki insanlar adına size teşekkür etmek istiyorum. (Alkış)

Epoch Times, başlangıçtan bugüne varana dek bayağı etkili oldu. O zaman bu bize şunu gösteriyor: gazeteyi işletirken, kişilerin xiulian durumları sık sık yetersiz olabilse de, ana akım iyiydi ve silinmeyecek başarılar kazandı. Bu çok iyi! Ve onun gelecekteki beklentilerine gelince, devam ettiğiniz sürece işler sadece gittikçe daha da iyi olacak ve sıradan insanlar bu gazeteye daha fazla önem verip bağlanacaklar. Çince yayın yapan birçok kuruluş, şu anki ekonomik krizde, yaşamlarını sürdürmek konusunda zor bir dönem geçiriyor, hatta bazıları şimdiden iflas etti bile. Eğer yaptığınız işleri biraz daha iyi becerebilirseniz, gazeteniz daha da çabuk büyüyecektir. Hiçbir şey tesadüfen olmaz. Eğer iyi bir iş yaparsanız, sizler yaşamları kurtarırken, belki de diğerleri size daha fazla yol verecektir ve bırakılan yol şimdikinden daha geniş olacak ve de okuyucu sayınızı çoğaltacaktır. Böyle değişimlerin gerçekleşmesi ile gazetenizin başarısı için koşullar daha uygun olacaktır. Fakat bu fırsattan yararlanmayı bilmeli ve normal medya firmaları gibi gazetenizin daha istikrarlı bir hale gelmesini sağlamak için çareler düşünmelisiniz. Gazeteniz ilk başladığında, hepiniz onu gerçeği açıklamak için bir araç olarak görüyordunuz ve daha fazlasını düşünmemiştiniz. Hatta bazı kişiler onu bir broşür gibi görüyordu. Tabii ki artık her şey farklı ve sizler yavaş yavaş bunun sadece geçici bir şey olduğu düşüncesini sürdürmemeniz gerektiğinin farkına vardınız; bu gazeteyi iyi yönetmeniz ve onu normal bir kuruluş gibi çalıştırmanız gerektiğinin farkına vardınız.

İster yönetim anlamında olsun ister satış ve operasyonlar anlamında, eğer normal firmaların tecrübelerinden istifade edebilirseniz, bunun hala çok iyi olacağını düşünüyorum. Fakat bunu yapmanın genelde zor olduğu, kendisini kanıtlıyor. Peki, neden böyle oluyor? İşbirliği konusunda başarısız olunmasından dolayı. (Gülüşmeler) Dafa uygulayıcılarının hepsi olağanüstüdür ve tarihte hepiniz krallar olarak görev yaptınız, (Gülüşmeler) fakat Çin'de "Bir dağ iki kaplana yetmez" diye bir atasözü vardır. (Herkes gülüyor) Sadece bir kral ile her şey kolaydır -o ne derse dinlenir. Fakat: Vay canına! .....burada ne kadar da fazla kral bir araya gelmiş; hepsi fikir ve çözümlerle dolu. Herkes karar verme eğilimine sahip ve diğerlerine kendisini takip ettirmek isteyen güçlü bir eğilim taşıyor. İşte bu, Dafa uygulayıcılarının işbirliği yaparken karşılaştığı en büyük zorluktur ve bu sizin tabiatınızdan kaynaklanan bir engeldir. Buradaki herkes yeteneklidir, hatta bazıları son derece yeteneklidir. Sadece tek biriniz, çok sayıda sıradan insanın gücüne eş değerde olabilirsiniz. Fakat öte yandan, konu iş birliği yapmaya gelince, bu durum dert anlamına gelmektedir. Bu problem uzun bir zamandır devam ediyor. Eğer iyi işbirliği yapmak, tek düşünce olmak ve tüm gücünüzü hep birlikte tek bir yönde kullanmak için bir yol bulabilirseniz, işte o zaman sahip olduğunuz yetenekler ile birlikte, gerçekten de durdurulamaz bir güç olursunuz. Bu yüzden şunu merak ediyorum: sizler bu duruma yaklaşmadan önce ve ortak gücünüzü arttırmadan önce, daha iyi xiulian uyguladığınız ana kadar beklemek zorunda mıyız? (Gülüşmeler) Her şey sadece en zor zamanlarında iken başarabildiğinizde durumunuz hızlı bir biçimde değişir ve sadece o zaman yapmanız gereken işi iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

Fakat zaman hiç kimseyi beklemez -koşullar da öyle. Durum ne olursa olsun, Dafa uygulayıcıları şu anda iyi bir şekilde işbirliği yapmak zorundadır. Karşı karşıya geldiğiniz durum, iyi işbirliği yapmanızı gerektiriyor, çünkü sadece iyi işbirliği yaptığınız zaman yeminlerinizi layıkıyla gerçekleştirebilir ve bu gazeteyi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Sıradan insan toplumundaki başlıca medya kuruluşlarının yönetim uygulamaları olsun, satış ve operasyonu nasıl yaptıklarını olsun sizin açınızdan gerçekten öğrenmeye değer. Sadece bir gazete vasıtasıyla binlerce kişinin geçimini sağlayabiliyorlar. Bunu nasıl yapıyorlar? Ve dahası, sıradan insanlara ait olan medya kuruluşlarında çalışan kişiler, [ister bir editör olsun, ister bir muhabir hatta matbaacı] toplumda geçerli olan maaşlar alıyorlar -dolayısıyla maaşlar düşük de değil. Bu yüzden, benim düşündüğüm şey şu: hepiniz bu kadar canla başla çalışmış ve yaptıklarınızı ne şekilde yapacağınızı öğrendiğiniz süreci geçirmiş olsanız da, her şeyin nasıl daha da iyi yönetileceği konusunda ve toplumda nasıl daha sağlam bir yer edineceğiniz konusunda, hala düşünmeniz gerekiyor; baskı masrafları veya takım çalışması gibi şeyler için artık kızgın bir hale gelmeyeceksiniz. Normal yönetim uygulaması ile her bir Dafa uygulayıcısı paylaşılmış bir rol alacak. Fakat tahsis edilmiş bir role sahip olmak, kendinizi ne kadar iyi geliştirmiş olduğunuz ile bağlantılı değildir. Kim bir editör veya muhabir ise veya kim rutin görevler almışsa, o kişi iyi veya kötü xiulian uygulamıştır gibi bir şey yoktur. Böyle karşılıklı bir ilişki yoktur. Biliyorsunuz, xiulian dünyasında en zor veya en düşük itibara sahip olan kişi, genelde xiulian'i en iyi şekilde uygulayabilecek kişi olurdu. Paylaştırılmış rollere sahip olmak, sadece farklı tarzlarda iş yapmaktır ve xiulian ile bağlantılı değildir -bu aynı şey değildir. Xiulian uygulaması, kişinin kalbini ve zihnini geliştirmesi ile ilgilidir ve bir kişi herhangi bir ortamda ve herhangi bir sosyal tabakada xiulian uygulamaya devam edebilir. Fakat bu, belli bir sosyal tabakadaki kişiler xiulian uygulayarak yüksek seviyelere ulaşabilir, fakat başka tabakalardaki kişiler ulaşamaz, anlamına gelmez. Böyle bir şey yoktur. Xiulian, bir kişinin xinxing seviyesi meselesi olduğu kadar, aynı zamanda yaşamları kurtarmak için ne kadar sorumlu olduğu ve bunun için nasıl bir davranışa sahip olduğu meselesidir.

Aynı şey Epoch Times için çalışmak için de geçerlidir. Hangi işi üstlenmiş olursanız olun, onların hiçbiri, sizin uygulamanızın yüksekliğini temsil etmez. Önemi olan tek şey, gayretli olup olmadığınızdır. Biliyorsunuz ki, xiulian uygulamasında, Tanrıların ve Budaların baktığı tek şey sadece kişinin kalbidir; onlar sadece uygulamanız konusunda gayretli olup olmadığınıza bakarlar. Sıradan insan toplumunda ne iş yapıyor olursanız olun veya hangi ortam içerisinde bulursanız bulunun, bu şeyler sadece size xiulian uygulamanız için bir ortam yaratmak ve de uygulama yapmanızı mümkün kılmak için farklı vesileler sağlamak anlamına gelmektedir. Bu konuda gerçekten net olmak, kendinizi iyi idare etmek ve insani bir his olan "haksızlık" düşüncesinden kurtulmak zorundasınız. Bir iş bölümü söz konusu olduğunda denetleyen ve denetlenen kişiler olacaktır. Fakat bir kişi sizi denetlemeye veya yönetmeye çalıştığında altüst oluyor, kızıyorsunuz. (Gülüşmeler) Gerçeği söylemek gerekirse, eğer hepiniz kalbinizin derinliklerinden bu gazetenin başarılı olduğunu görmek istiyorsanız, kimin size hangi ses tonunu kullandığı, sizi kimin yönettiği veya kimin emrinde olduğunuz o kadar da önemli değildir.

Dafa uygulayıcıları bir aradayken, [genellikle en katlanamadığınız şey] birilerinin size direktif vermesi. Fakat sıradan insan toplumu içinde çalışırken patron -o sıradan insan- size ne derse ona uyuyorsunuz. Peki, o zaman bizim kendi işlerimizde bunu neden yapamıyoruz? (Gülüşmeler) Ben bunu burada telaffuz edince hepiniz konuyu anlayabiliyorsunuz ama gerçekten böyle bir olayla karşılaştığınızda ve özellikle de çatışmalar yaşandığında, bunu ele almanız kolay olmuyor. Tabii ki bizi sıradan insanlara ait bir şirketten ayıran farklı bir durumun olduğunun da farkındayım. Sıradan şirketler işe başladığınız andan itibaren size maddi bir bedel öderler ve kişinin geçimi ona bağlıdır. Bu yüzden kişi onları dinlemek zorundadır ve onlardan maaş alır; kişinin kulak asmamak gibi bir seçeneği yoktur. Bir anlığına, Dafa uygulayıcılarının tarihi sorumluluğu olan Fa'yı onaylama konusunu veya xiulian'in ne kadar paha biçilemez bir şey olduğu konusunu bir kenara bırakalım. Bazı yeni uygulayıcılar veya bazı gayretli olmayan uygulayıcılar, gerçekten bu konu ile ilgili sorunlar yaşıyorlar ve bu somut bir gerçekliktir. Netice itibarı ile xiulian uygulayan kişiler "insanlar" olduğu için, toplum içerisinde olup hayatın bir parçası olarak üstesinden gelmek zorunda oldukları şeylere aldırmazlık edemiyorlar. O yüzden sizin yapmanız gereken şey, hepinizin resmi elemanlar olması ile birlikte ve de normal maaşlarınızı almanız ile birlikte, gazetenizi iyi bir şekilde idare etmek ve kârını arttırmaktır.

Aslında şu an artık mükemmel bir temele sahipsiniz. O, bu kadar etkili bir gazete; Dafa uygulayıcılarının her biri çok yetenekli ve hepiniz tüm içtenliğinizle kendinizi bu işe adadınız. Eğer pazar payınız yeteri kadar büyürse, bu sorunlar da çözülecektir. Bu konuda biraz çabalayın ve gazeteyi gerçekten iyi idare edin. Hepiniz bu şekilde düşünüp, bu şekilde hareket etmelisiniz, sadece azınlığın bu şekilde düşünmesi bir işe yaramaz. Herkesin ayak uydurabilmesi gerekiyor. Eğer gerçekten bunu doğru düzgün bir şirkete çevirirseniz, [bunu gerçek anlamda başardığınız zaman] başka biri tarafından yönetilmeyi istememek veya geçim sorunları gibi sorunlar kalmayacaktır. Gazeteyi iyi bir şekilde idare ederseniz, yaşamları kurtarma ve Fa'yı onaylama konularında daha güçlü bir etkiye sahip olursunuz.

Şu anda bazı bölgeler kendisini finansal olarak amorti ediyor; bazıları ufak ta olsa bir kâr elde ediyor. Bunları görmek çok sevindirici. Fakat burada duramazsınız. Birçok koordinatör, finansal olarak başa- baş noktasına ulaşmanın yeterli olduğunu düşünüyor ve bunu bir standart olarak görüyor. Fakat bu yetersizdir. Sizin gazeteniz bunu sağlayabileceğinden, bu işe iştirak eden herkesin geçimini sağlamak için sıradan insanların şirketlerine gitmek ve oralarda çalışmak zorunda olmadıklarını ve herkesin tüm enerjisini burada kullanabildiğini bir düşünün. Eğer bu gazete sıradan insan toplumunda normal bir şirket haline gelirse ve herkes normal maaşını alabilirse, o zaman hem Dafa uygulayıcılarının yapması gerekenler yerine getirilmiş, hem de geçiminiz güvence altına alınmış olmaz mı? Bu harika olmaz mı?

Aslında bu işe başladığınız andan beri, bunu düşünüyordum. Bunu gerçekten başarabilirseniz, bu beni çok mutlu eder. Dafa uygulayıcılarının büyük para kazanmaları konusunda hiç bir çekincem yok. İşleriniz daha da büyüdükçe ve paranız arttıkça, ben mutlu olurum. Benim tek korkum, bunu başaramamanızdır. Eğer hepiniz çok varlıklı olsaydınız, Dafa uygulayıcılarının işi olan Fa'yı onaylama işini yapma konusunda daha güçlü olmaz mıydınız? Bu olağanüstü olmaz mıydı? Ben size, dağda uygulama yapan ve ceplerinde tek kuruş bile olmayan uygulayıcılara benzemenizi hiçbir zaman söylemedim. Çünkü uygulamanız insan toplumu içerisinde devam ederken, sizler o şekilde olamazsınız. Öyle olmanızı size hiç söylemedim. Aksine, sürekli olarak, Dafa uygulayıcılarının toplum formlarına mümkün olabildiğince uyum sağlayarak uygulama yapmalarını söyledim. Ama böyle söyledim diye hemen bir diğer uç noktaya gitmeyin. Size şu andan itibaren paraya göz dikmenizi söylemiyorum. (Herkes gülüyor) Eğer Dafa uygulayıcılarının yapması gereken şeyleri yapmayı durdurursanız, bu problem olur. Burada önemli olan şey, şu an için uygun koşullara sahip olmanızdır ve gerçekten de zaman kaybetmemeli ve gazeteyi iyi işletmelisiniz.

"Nasıl bir iş yapsam da Epoch Times'a destekte bulunsam?" veya "Ne tür bir yatırım yapsam da Epoch Times'ın mali yükünü azaltma konusunda yardımcı olsam?" şeklinde düşünen insanlar daima var. Bunun ardında yatan düşünce yanlış değildir. Fakat benim söylemeye çalıştığım şey şudur: niçin Epoch Times'ın kendisini nasıl daha iyi geliştirebileceği konusu üzerine kafa yormuyorsunuz? Eğer onu gerçekten öyle bir seviyeye ulaştırırsanız, her şeye sahip olmuş olmaz mısınız? Aslında bunu başarabilirsiniz. Epoch Times'ın gelecek umutlarına ve bugünün ekonomik durumuna bakıldığında, gerçekten de, ihtiyaç duyduğunuz koşullar sizler için yaratılıyor. Eğer yönetim anlamında iyi uyum sağlayabilirseniz, okuyucu sayısını arttırmak için gerçekten çok çaba sarf ederseniz ve kazancınızı arttırabilirseniz, bir kısım çalışanlarınızın maaşını garantilemiş olursunuz. Ardından, işler gittikçe iyi olunca, tamamen normal işleyişe sahip olan bir kuruluş haline gelecek, gazeteye para sağlayabilecek ve bu işe katılanları geçindirebileceksiniz. Bu tamamen başarılabilir. Birkaç yıl öncesinde bunun bir hedef olduğunu söylemiştim, şimdi ise bunun yapılabilir olduğunu söylüyorum.

Şu an bazı bölgeler biraz geride. Sanırım bu durum, sizin bu konuya ne kadar önem verdiğiniz ile ilgili bir olay. Bazı bölgelerde, uygulayıcılar birazcık daha iyi yaptıklarında, hemen kendilerinden hoşnut olma eğilimine giriyorlar. Fakat Epoch Times'ı kazanç anlamında başa baş olduğu bir noktaya ulaştırmak yeterli değildir; yaşamları kurtarmanız ve de gerçekleri açıklamanız anlamında çok daha büyük bir etkiye sahip olmanızı sağlayacağı konusunda, yapılacakların nasıl daha iyi yapılabileceği veya düzenli bir kuruluş haline nasıl getirilebileceği ile ilgili düşünmüyorsunuz. Benim düşündüklerim bunlardır. Aynısı NTDTV için de geçerlidir. Kısa bir süre önce onlara, reklam ve pazarlama işleri ile ilgilenen personelleri sabit tutmalarını ve onların maaşlarını ödemelerini söyledim, [biraz düşük olsa da önemli değil] bu uygulayıcıların geçimlerini sabit bir hale getirmeniz gerekiyor; böylece onlar da işlerine tam anlamıyla odaklanacaklardır. Ve şu anda bunu yapıyorlar. Duyduğuma göre de, çok iyi yürüyormuş. Eğer gazetenizin daha iyi olmasını ve daha büyük bir etkiye sahip olmasını gerçekten istiyorsanız, eğer şartlarınız elverişli ise, siz de bu yaklaşım tarzını deneyebilir ve nasıl gittiğini görebilirsiniz.

Yapmanız gereken çok şey var. Gündelik işinizi yapmalısınız ve de iyi yapmalısınız; aile meseleleriniz ile ilgilenmelisiniz. Dafa uygulayıcıları olarak Fa'yı çalışmanız ve egzersizleri yapmaya zaman ayırmanız gerekiyor; ayrıca hem Epoch Times gibi Dafa projelerine iştirak etmeli hem de gerçekleri açıklamalısınız. Dolayısıyla, eğer gerçeği açıklama işi, Dafa uygulayıcılarının medya işi ile birleşirse, bu durum, yüz yüze kalmış olduğunuz zaman sorununu çözme konusunda yardımcı olmaz mı? Ve ayrıca bu durum hem geçim sorununu hem de sıradan insan toplumunda meslek sahibi olma sorununu da çözmüş olur. Neden olmasın ki? Bence bu mecbur oldu artık. (Gülüşmeler) Ayrıca bunu ilk defa yapmak zorunda olan kişiler de sizler olmayacaksınız, NTDTV çoktan yaptı bile. Benzer bir durum, Fei Tian Sanat Akademisinde uzun süredir tüm gün çalışan öğretmenler için de geçerli; onların hayatı da bundan etkileniyordu. Şimdi onlara da yaptıkları iş için maaş ödeniyor, sadece birazcık düşük bir maaş. Koşullar iyileştikçe, Shen Yun gösterilerinin etkisi genişledikçe ve de gelirlerimiz arttıkça, onların aylık maaşları da gittikçe artacaktır.

Bu kadar şey söylemişken, sizlerle başka bir şey daha konuşacağım. Uygulayıcılarımız her yerde biletleri satmak için gerçekten çok çalıştılar, bu yüzden şu anda söylediklerimin ışığında, bilet satışı konusunda sıkı çalışan uygulayıcıları mahrum bırakıp bırakmadığımızı düşünüyorum. Fakat iyi olan şey şu, hepiniz bunun insanları kurtarmak için yapıldığını ve bir bilet satmanın bir insan kurtarmak ile aynı anlama geldiğini biliyorsunuz. O yüzden hepiniz bütün bu şeyleri iyi bir şekilde dengeleyebiliyorsunuz. Ve sizden sonsuza kadar bunu yapmanız istenmeyecek. Shen Yun Gösteri Sanatlarının etkisi bütün dünyada gerçekten yayıldığında, yapacağınız tek şey, Shen Yun'ün gelmekte olduğunu bildiren bir reklam yayınlamak olacak ve insanlar onu görmek için akın edecekler. Bu noktada biz Dafa uygulayıcılarını bu rolden alabilecek durumda olacağız ve artık bilet satışı ile ilgili endişelenmemize gerek kalmayacak. Bunu başarmak için çok çalışıyoruz. Ben ne yapmayı seçmiş isem, onu kesinlikle iyi bir şekilde yapacağım. Aynı şey Epoch Times için de geçerlidir. Sizler gerçekten bu amaç uğruna çalışmalısınız.

Hepiniz bu kötü ÇKP'nin Çin'in dışında verdiği zararı biliyorsunuz. Siz reklam almak için çalışırken, anlaşmanızı mahvetmek için telefon ediyorlar. Bu haydutlar bunu her defa yaptıklarında, bunun karşılığında bir miktar karmik geri ödeme olacaktır ve eğer günahı çok büyük ise geri ödeme çok daha acı olacaktır. Dünyadaki insanlar buraya Fa için geldiler. Eğer gerçekten bu işi bütün ciddiyeti ile yapabilirseniz, o zaman bu casuslar yalnızca nefeslerini boşa harcıyor olacaklar. Bu olayın kilit noktası, gerçek anlamda çaba göstermeniz ve üstün körü bir biçimde yapmamanızdır. Ve bu, zorluklarla karşılaştığınız zaman için daha da geçerli bir durumdur: o zaman gerçekleri açıklamalı ve insanlara ÇKP çetesinin gerçek yüzünü göstermelisiniz. Bu makyajlı rejim sorun çıkarttığı sürece, onu açığa çıkarmak için daha kararlı bir iş ortaya koymak zorundasınız. ÇKP'nin bu ajanları hakikaten hiçbir şey değiller. Onların arkalarında bulunan şey, dünya insanlarının kurtarılıp kurtarılamayacağını test etmek için, eski güçler tarafından ayarlanmış ve onları ele geçiren çürümüş şeytanlardır. Bir insanın zihni, doğru duruşunu gerçek anlamda ortaya koyduğu an, o bir cümle veya bir düşünce ile artık ona şu an tarafından hükmedilmez, çünkü o geleceğin insanlarından biri olarak sayılır. O gangstervari ajanlar, onu artık daha fazla etkileyecek güce sahip olamazlar.

Sizler bir kişi ile karşı karşıya iken -reklam isterken bile- aslında onu kurtarmak için bir şeyler yapıyorsunuz. Bir kişinin hangi tarafta duracağı ve başarıp başaramayacağı, [bunların hepsi] değişik kapasitelerde sıradan insanlar ile karşı karşıya kaldıklarında, Dafa uygulayıcılarının yollarına yerleştirilmiş olan şeylerdir ve bu aktivitelerin önemine haddinden fazla saplanıp kalmamalısınız. Zorlukları ne kadar büyükmüş gibi algılarsanız, işleri sürdürmek de bir o kadar zorlaşır, çünkü "görünüş zihinden kaynaklanır." Bu yüzden de, göreviniz inanılmaz külfetli bir hale gelir. Ben "görünüş zihinden kaynaklanır" derken, bununla aynı zamanda, "zorluğun" olayın önemini abartmanızdan ve kendinizi daha düşük bir ışık altında görmenizden kaynaklandığını söylemek istiyorum. Bu gibi herhangi bir şeyi büyütmeyin, çünkü yaşamları kurtarmak kadar önemli bir konuda, yalnızca yapmanız gereken şeyi yapmalı ve ona sakin bir tavır ile yaklaşmalısınız. Çok iyi olmayan veya sizin umduğunuz gibi olmayan şeyler ile karşılaştığınızda, bunları kalbinize sokmayın; yapmanız gereken şeyi asil ve kendinize güvenir şekilde yapın. Eğer şeytanın engellemesinin sizi yoldan çıkarmasına izin vermezseniz, kötü unsurlar sizden kaynaklanmayacaktır, şeytan önemsiz bir hale, siz ise yüce ve muazzam bir hale geleceksiniz ve doğru düşünceleriniz güçlü olacaktır. Gerçekten durum budur.

Çin'in yarı-tanrısal kültürü çok sayıda gizli anlam barındırmaktadır. Bu, eski bir deyiş olan "görünüş zihinden kaynaklanır" ifadesi için de geçerlidir. Her insan etrafında kendisine ait belirli bir alan kapladığı için, o kişinin duygusal durumu, kendisi ile ilgili olaylar üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Bu durum, Dafa uygulayıcıları için daha fazla geçerlidir, çünkü onlar insanları kurtarma görevini üstlenmişlerdir ve alanları çok daha büyüktür. Herkesin belirli bir alana ulaşması ile birlikte, dünyadaki Dafa uygulayıcıları hep birlikte dünyayı kuşatmaktadır. Karşılaştığınız ve karşınıza çıkan her şey, sizin alanınız içerisinde var olan mevcut faktörlere bağlıdır. Eğer yeterli doğru düşünceye sahip olabilirseniz, o zaman kapladığınız alan içerisinde yüce ve muazzam olabilir ve orada var olabilecek herhangi bir kötü unsuru bastırabilirsiniz. Eğer bütün Dafa uygulayıcıları buna ulaşabilseydi, her biriniz bu dünyada büyük bir alanın sorumluluğunu üstlendiğiniz ve yaşamların belirli parçasını temsil ettiğiniz için, bütün dünya değişirdi. Sizlere sık sık kendinizi içsel olarak geliştirmenizi ve problemler belirdiğinde kendi içinize bakmanız gerektiğini söylüyorum. Doğru düşünceleri gönderme zamanlarında kendinizi temizlediğinizde, bu durum, düşüncenizi saflaştırmanız ve düzeltmeniz anlamına geldiği kadar, kendi payınıza düşen alanı -yani sorumlu olduğunuz alanı- temizlemeniz anlamına da gelmektedir. Eğer tüm Dafa uygulayıcıları doğru düşünceler yollamaya doğru şekilde yaklaşmayı başarabilirse ve sürekli olarak güçlü doğru düşüncelere sahip olursa, o zaman dünyanın dört bir yanındaki şeytani ruhların tamamı çabucak yok olacaktır. Eğer bütün Dafa uygulayıcıları bunu anlayabilirse ve bütün içtenlikleri ile doğru düşüncelerinin en güçlü noktada olduğu duruma ulaşabilirlerse, o zaman "tek bir gün" her şeyi çözmek için yeterli olacaktır. Herkesin sorumlu olduğu kendi alanındaki kötü faktörleri yok etmesiyle birlikte, bütün dünya değişmez miydi? Aslında dünya insanları da kendilerine ait bir alana sahiplerdir, bu sadece çok küçük bir alandır ve başka insanlar bu alana dâhil değildir. Bu yüzden, kişinin sahip olduğu duygusal durumun, bazı şeylerin sonuçlarını belirleyebileceği onlar için de geçerlidir. Sıradan insanlar "görünüş zihinden kaynaklanır" ifadesinin bütün bu şeyleri içerdiğini bilmezler. Bu yüzden, başka bir şekilde söyleyecek olursak, bir kişinin kendisine ait faktörleri, etrafındaki şeyleri değiştirebilir. "Kendinizi geliştirin" ve "içinize bakın" sözleri benim çok dolaysız yoldan ve çok açık anlamda söylediğim sözlerdir. (Gülüşmeler) Fakat bu sözlere gereken önemi veren çok fazla sayıda insan yok. Benim ifade ettiğim şey, Dafa uygulayıcılarının bir şeyler yaptıkları zaman için geçerlidir.

İster Epoch Times reklamları üzerinde çalışmak konusunda olsun, ister işletme ve operasyon konusunda veya finansal destek aramak konusunda, olayları doğru düşünceler ile ele alıp alamayacağınız meselesi her bir konuda ve de tüm konularda var olmaktadır. Tabii ki, aynı zamanda, genel durumun tamamı, bazı şeyleri yönetmekte olan eski güçlere ait faktörleri de içeriyor. Fakat bu durum sizin açıklarınızı istismar ediyor olmaları durumu değil midir? Eğer hepiniz olayları doğru şekilde ele alırsanız, açıklarınızı istismar etmeleri gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bazen şeytanın tamamen ortadan kaldırılmadığı hissine kapılabilir ve nasıl tekrar yüzeye çıkabildiğini düşünebilirsiniz. Aslında, eğer yalnızca bir gün uygulama yapıp Tamamlanmaya ulaşabilseydiniz ve bir anda bir Buda haline gelebilseydiniz, o bir xiulian uygulaması olarak kabul edilmezdi. Günlük yaşantınızı sürdürürken biçimlendirmiş olduğunuz fikirleri, kanıları ve de kötü şeyleri yok etmeniz hakikaten zordur ve biçimlenmiş olan bu alışkanlıkları değiştirmelisiniz. Siz hâlihazırda zaten bu gibi bir düşünme şekli geliştirmiş durumdasınız ve daha fazla problemden kaçınmak istiyorsanız, düşünme şeklinize bakmalı ve olayları orada düzeltmelisiniz. Şöyle düşünüyor olabilirsiniz, "Ama ben o şeyleri zaten temizlemedim mi?" Gerçekten de, doğru düşünceler yolladığınız zaman, alanınız parlak ve temiz bir hale gelmektedir. Yine de, ayağa kalktığınız an, aslında kafanızda olan şey insani düşünme şeklidir ve bir şeyler düşündüğünüz ya da yaptığınız zaman kolayca sapar ve başladığınız yere geri dönersiniz ve temizlemiş olduğunuz o şey yine oradadır. Ve dahası, doğru düşünceler gönderirken, zihniniz ve düşünceleriniz kararlı bile değilse, burada kötü şeyleri temizleyip kökünden yok ederken, aynı zamanda onları orada üretirsiniz. Xiulian uygulaması kişinin kendini tekrar biçimlendirmesidir ve olaylar hakikaten size açıkladığım şekildedir.

Bir diğer şey ise, koordinatörlerin bana sıklıkla, birçok yerel şubenin, [yönetim merkezinin durumuna hiç saygı göstermemesiyle birlikte] Epoch Times yönetim merkezinin çok sayıda zorluğa sahip olduğunu söylemesi. Zorluklar, çok sayıdaki gazete editörünün ana merkezden olmasından kaynaklanıyor ki, bu da çok sayıda insan gücü tüketiyor ve hatırı sayılır miktarda bir enerjinin boş yere harcandığı anlamına geliyor. Tüm yerel şubelerin yaptığı şey, sadece yerel haberleri eklemek. Dolayısıyla onların işleri nispeten daha kolay ve olayların genel merkez için ne durumda olduğu konusunda herhangi bir kaygıları olmadan sadece kendi bölgelerinde bir kayba uğramamak konusunda endişeliler. Sizler tek bir vücut olduğunuzdan ve Epoch Times, kolektif bir kuruluş olduğundan dolayı, genel merkezin zorlukları konusunda düşünceli olmalısınız. Bu zorluklar, koordinasyona ihtiyaç olduğu ve genel merkez tarafından alınmış olan yönetim kararlarına bağlı kalmanız gerektiği anlamına geliyor. Sanıyorum ki, sadece bu şekilde işler yürüyecektir. Ve özellikle de bir şey var ki, birçok anlamda, insanlar merkez ofise oldukça bağlı ve durum bu olduğunda, onların üzerinde daha da fazla bir baskı yaratıyor. Bence işleri nasıl iyi bir şekilde yöneteceğinizi, gazetenin insan toplumunda nasıl sağlam bir yer edineceğini ve kazançlı bir hale getirileceğini keşfetmek ve tartışmak için, bu toplantıyı iyi değerlendirmelisiniz. Benim görmek istediğim şey, onu gerçek ve sağlam bir kuruluş haline dönüştürmeniz, işlerin nasıl daha iyi yürütüleceğinin farkına varmanız, buna iştirak eden Dafa uygulayıcılarının geçimlerini sağlamalarına olanak sağlamanız, [böylelikle de tüm kalplerini bu meseleye koymalarına olanak tanımanız] Fa'yı onaylamak ve yaşamları kurtarmak için, onu daha da güçlü bir hale getirmenizdir. Gazeteye iştirak etmiş olanlara maaş ödemek için bir yol bulmanız, ulaşmanız gereken bir sonraki şeydir. Sadece bunu başarmak ile tatmin olamazsınız. Ve tabii ki, hala finansal zorluklar yaşayan yerel versiyonların da ciddi bir çaba ortaya koymaları ve çok çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Sürekli olarak arkada kalamazsınız. Benim Dafa uygulayıcılarım...Hepiniz Dafa uygulayıcılarının yapması istenilen şeyleri yapmak, Fa-düzeltmesinde gerçek anlamda bir etki yaratmak ve Fa-düzeltmesinde Shifu'ya yardım etmek istediğinizi söylüyorsunuz. Fakat buna ulaşmak için -sıkıntı değil- kalbinizi vermek zorundasınız. Eğer buna ulaşamıyorsanız, engellemeye sebep olur ve bir Dafa uygulayıcısı olarak etmiş olduğunuz yemini gerçekleştirme konusunda başarısız olursunuz. Sadece gereken önemi gerçek anlamda verdiğiniz zaman her şey işleyecektir.

Sırası gelmişken Epoch Times'ın İngilizce ve Çince olmayan versiyonları için de bir şeyler söyleyeceğim. Şu an oldukça fazla zorluk olduğunu biliyorum ki bunlardan en başlıcasın insan gücü eksikliğidir. Bu, en büyük problemdir. Benim düşüncem şu, Epoch Times'ın Çince versiyonu iyi bir iş çıkarmayı başarabilirse, bu durum İngilizce versiyonun pazar payını ve etkisini genişletmesi konusuna da yardımcı olabilecektir. Epoch Times'ın Çince versiyonu toplumda o kadar büyük bir etki yarattı ki, neredeyse herkes onu biliyor. Ve eğer bazı insanlar onu okuyamıyorlar ise, pekâlâ, o zaman onlar için de İngilizce, Fransızca, Almanca veya diğer dillerdeki versiyonları var. O yüzden, yapılanları iyi biçimde yapmak, uygun koşulların doğmasını sağlayacaktır. Şu anda her şey gerçekten zor, çünkü İngilizce gazetenin şu anda deneyimlemekte olduğu şey, Çince versiyonun başlangıçta yaşadığı şey ile aynı -insan sayısının az olması. Yapmanız gereken şeyi iyi bir biçimde yapmak konusunda inatçı bir tutum sergilemeyi başarabilirseniz, olaylar -her konuda- doğal bir şekilde hallolacaktır. Bunun sebebi, durum ne olursa olsun, durmadan yeni uygulayıcıların geliyor olmasıdır ve onlar yavaş yavaş olgunlaşacaklar. Olgunlaştıklarında, buna iştirak edebileceklerdir. Sizin yolculuğunuz, doğru ve uygun adımları atabildiğinizde, bir zamanlar kapanmış olan önünüzdeki kapıların tekrar açılacağı ve genişleyeceği bir yolculuktur. Proje ne olursa olsun, yolculuk aynıdır. İşler iyi gitmediğinde, bu durum, zayıf koordinasyondan veya konuya gereken önemin verilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Sizin yolunuzu tıkayan şey insan takıntılarıdır ve bu yüzden de yolculuğun tamamı engebeli ve durmaksızın süren sorunlar ile doludur. Çok sayıda insan takıntısı işin içine girdiğinden dolayı, problemler baş gösterdiğinde insanlar Fa'yı koruyacakları yerde, kendilerini savunmaya çalışıyorlar. İnanılmaz bir çaba sarf ettiğinizi ve vazgeçmediğinizi biliyorum, fakat herhangi bir durum içerisinde er yâda geç hepiniz yaptığınız şeyi iyi bir biçimde yapmak zorundasınız.

Diğer dillerdeki Epoch Times'lar da önemlidir, çünkü Dafa uygulayıcıları, dünyanın hangi köşesinde yaşıyor olurlarsa olsunlar, dünya insanlarının kurtarılması için tek ümittir. Eğer bu işi ben [Dafa'nın uygulayıcılarına Shifu'luk görevi yapan Li Hongzhi] yapsaydım, bir işe yaramazdı. Bu, sizin yapmak zorunda olduğunuz bir şeydir. Benim iştirakim daha sonra olacak; insan dünyasındaki Fa-düzeltmesinden sonra. İnsan dünyasındaki Fa-düzeltmesinden önce, sizler daha fazla insanı kurtarmalı ve daha fazla insanın kalmasını sağlamalısınız. Sizler, gerçekleri açıklamak, Fa'yı onaylamak ve yaşamları kurtarma sürecinde, insanların büyük felaketten sağ çıkmalarını sağlıyorsunuz ve insan dünyasındaki Fa-düzeltmesi sırasında, kozmosun gerçek durumunu ve dünyanın yaratılışından bu yana gerçekleşen her şeyi görmeye, insan ırkının sadece o kısmı layık olacak. Ben, sadece bunun ardından insan dünyasının Fa-düzeltmesine başlayacağım. Eğer bu yaşam boyutu elde tutulacak ise, yapılması gereken çok şey bulunuyor, çünkü insan meseleleri gerçekten de o kadar basit değildir. Yaşamların kurtarılması sizler tarafından yapılması gereken bir şeydir ve bu zaman süreci esnasında kendi kudretli erdeminizi oluşturabilmeniz, doğru düşünceleriniz ve doğru hareketleriniz ile Tamamlanmaya doğru ilerleyebilmeniz için size bu yol verilmiştir. Eğer ben birazcık daha iştirak etseydim size engelleme yaratırdım. Bazı uygulayıcılar [ne kadar önemsiz olursa olsun] meseleleri çözüme kavuşturmam için bana ulaşmaya çalışıyorlar. Bu durum Tamamlanmaya doğru ilerlemek olarak kabul edilemez. Çünkü sizler Fa-düzeltmesi dönemi Dafa uygulayıcılarısınız ve bu olay ayarlanmıştır -olaylar iki ayrı aşamada ele alınmaktadır- insan dünyasının Fa-düzeltmesi ve Fa-düzeltmesi dönemi xiulian uygulaması. Fa-düzeltmesi dönemi xiulian uygulamasına gelince, bu zaten artık son aşamasına ulaşmış durumdadır; yaşamların en şeytani olanları yok edildi ve olayların en korkunç olduğu zamanlar bitti. Bu gruba ait olan Dafa uygulayıcıları, bu gruba özgü olan görev ve sorumluluklara sahiplerdir, yani şöyle ki, dünya insanlarını kurtarmak ve bu yolla kendisini mükemmelleştirmek. Ve bu da, şu anki duruma kadar ulaşmış haldedir. İşte böyle. Eğer dünyanın dört bir yanında insanları kurtaracaksak, bunu yapacak olan kişiler Dafa uygulayıcıları olmalıdır. Sizler olmalısınız.

Tabii ki başka bir konu daha var. Her ne kadar, anakara Çin'de bulunan insanlar, düşünme biçimlerinin bu kötü ÇKP tarafından mahvedilip, ahlak değerlerinin çökertilmelerinin ardından oldukça kötü bir duruma getirilmiş olsalar da [ve o toplumun gerçek bir harabe olması faktörüne rağmen] orası her bir ırkın [tüm ırkların ve de devirlerin] çok sayıda reankarne olmuş kralının bulunduğu yerdir. Buna tüm ırkların kralları dâhildir ve hatta aralarında, oraya reankarne olmuş olan çok sayıda göksel kral da bulunmaktadır. Oranın bu denli karışıklığa sürüklenmesinin sebebi, kozmosun eski güçlerinin bu denli kaotik bir yerden kimlerin çıkmayı başarabileceğini görmek istemeleri idi. Onlar sadece bu denli tehlike ve baskı altındayken Fa'yı edinmeyi başaracak olan kişileri onaylayacaklardı, çünkü biliyorlardı ki, bir insan kurtuluşu elde ettiği an, o kişinin ardındaki sayısız yaşamlar da kurtuluşu elde edecek. Dolayısıyla, bu durum, o yaşamların kurtuluşu ve bir zamanlar krallık yaptığı etnik dünyasal insanların kurtuluşu anlamına da gelecekti. O yüzden Çinli bir kişinin kurtuluş elde etmesi, bu dünyadaki birçok etnik gruba ait yaşamın kurtuluş elde etmesi ile sonuçlanacaktı. Anakara Çin'in dışında bulunan Dafa uygulayıcılarının yaptığı şeyler, Çin'in içinde yansımalara sahiptir. Anakara Çin'de bulunan Dafa uygulayıcıları müthiş bir iş yaptılar, artık oradaki toprak gerçeklerle kaplanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Dafa uygulayıcıları ile anakara Çin'deki Dafa uygulayıcılarının yaptıkları aynıdır; o yüzden anakara Çin'deki insanlara gerçekleri açıklarken, yaptığınız şeyin gücü önemli olmalıdır. Aynı şey, Epoch Times'ın dünyanın dört bir yanında gerçekleri açıklayan diğer dillerdeki versiyonları için de geçerlidir: onlar da Çinliler ve Çin toplumu üzerinde etkiye sahiplerdir ve onlar da oradaki olaylara yardımcı olmaktadır. Şu anki aşamanın ne olduğuna ve zulmün hangi noktada biteceğine odaklanmayın. Sadece elinizdeki göreve odaklanın. Eğer gerçekten şu anda bitseydi, hepiniz pişmanlık yaşardınız. Olaylar bitmediği müddetçe ve insan dünyasının Fa-düzeltmesi yetişmediği müddetçe, hepiniz sadece eldeki görevlere odaklanmak zorundasınız. İnsanları kurtarmayı sürdürdükçe, yapmanız gerekeni yapın ve yaptığınız şeyin giderek daha iyiye gittiğini görmek için, elinizden gelenin en iyisini yapın. Bunu yaptığınızda, mükemmel olanlar sizden, siz Dafa uygulayıcılarından başkası olmayacaktır.