Dünya Falun Dafa Gününde Fa'nın Öğretilmesi

2014 New York Fa Konferansı
(Li Hongzhi ~ 13 Mayıs 2014)


(Tüm katılımcı Dafa öğrencileri saygıyla Shifu'yu karşılarken ayağa kalkıyor ve coşkuyla alkışlıyor. Shifu, heshi ile selamladıktan sonra insanlara oturmaları için jest yapıyor.)

Günaydın! (Öğrenciler hep bir ağızdan cevap veriyor "Günaydın Shifu!") (Öğrenciler içten alkışlıyorlar.) Çok çalışıyorsunuz! (Öğrenciler hep bir ağızdan cevaplıyor: "Shifu çok çalışıyor!") Burada bulunanlarınızın bir kısmı anakara Çin'den gelen Dafa uygulayıcıları. İster dünya genelinde olsun ister Çin'de, Fa-düzeltmesi durumu aynıdır. Genel olarak ilerlemesinde bir düzensizlik varmış gibi görünebilir, ancak hepsi aslında son derece iyi düzenlenmiş durumdadır.

Daha önce de belirttiğim gibi, zulmün arkasındaki eski güçlerin amacı, bu zulüm yoluyla, Dafa öğrencilerinin insani takıntılarını bırakmasını sağlamaktır. Uygulamanızın Tamamlanmasını, ancak bu zorlu testi geçmeyi başarabilirseniz, tanıyacaklar. Onların düzenlediği şey buydu. Ben onların bu ayarlamasına tamamen karşı çıkıyorum. Benim yöntemim ise, her şeyi iyilikle çözüme kavuşturmak idi. Benim şu anda kullanmakta olduğum yöntem, onların müdahalelerinin (engellemelerinin) bir sonucudur.

Ancak kişisel uygulama anlamında konuşacak olursak, Fa'nın yayılması ile birlikte, kapı tamamen açılmıştır ve sadece bu zaman döneminde çok sayıda insan içeri girmiş ve Dafa uygulayıcısı olmuştur. Daha önce, üçüncü grup uygulayıcılar olarak bahsettiğim bu insanlar, tarih boyunca karmalarını sistematik bir biçimde yok etmediler. Shifu'yu takip ederek buraya inenler veya tarihin farklı evrelerinde Shifu ile kader bağları kurmuş olan bu insanlar, tekrar reenkarne olmadan önce, her bir yaşam süreçlerinde, karmalarından arınıyorlardı. Ancak bu zaman döneminde henüz yeni girmiş olanlar, tarih boyunca, bu evreden geçmediler ve beraberlerinde muazzam miktarda karma getirdiler. Bir kişi, bu dünyada, kaçınılmaz olarak karma yaratır ve her yaşam süresince, çok miktarda karma birikir. O zaman bir düşünün, uygulayıcılar olarak, onlar Tamamlanmaya kolayca ulaşabilecekler midir? Bu mümkün değil. İsa, insanoğlunun günahlara sahip olduğunu söylememiş miydi? Kişi bunu nasıl yorumlarsa yorumlasın, gerçek şu ki, bir insan hayatta kaldığı (canlı olduğu) sürece, karma yaratır. Dolayısıyla kişi Tamamlanmaya ulaşmadan önce, kendini temizlemeli, karmanın her bir parçasını yok etmeli ve saflık durumunu elde etmelidir.

Ben, eski güçlerin yaptıklarını reddediyorum. Fakat bununla birlikte, sizin kişisel uygulamanıza gelince, kendinizi geliştirmeli ve çok çalışmalısınız. Bu bağlamda, bir düşünün: ÇKP'nin, Dafa uygulayıcılarına zulmetmeye başladığı 20 Temmuz 1999 tarihinden bu yana, birçok insani takıntı gerçekten de açığa çıktı. Kararlı olmayan bazı kişiler, zulüm sırasında geri çekildi ve bazıları da ileri adım atma cesaretini gösteremedi. Şimdi ise şartlar tamamen değişti ve bazı şeyler hafiflemiş gözüküyor. Bazı insanlar artık cesaretlerini toplamaya başladı ve bazıları da [uygulamaya] geri döndü. Ancak, zaman ilerledikçe, gerçekten kafalarının arkasındaki her türlü insani takıntıyı gördük. Bazılarınız zulmün hemen bitmesini umut ediyor, hâlbuki bunun kendisi başlı başına bir dilektir; bir Dafa uygulayıcısının esas yapması gereken şey, gerçeği açıklamak için çalışmak ve onunla doğru düşünceler ile yüzleşmektir. Ancak bazı insanlar zulümden kaçmak ve sessiz, rahat bir yaşama sahip olabilecekleri bir yer bulmak istiyorlar ve bu insanların zulüm hakkında her türlü düşünceleri mevcut. Ne olursa olsun, bu acımasız zulüm esnasında her türlü insani takıntı, aslında kendisini göstermiştir.

Bu açıdan bakıldığında, birçoğumuz gerçekten kötü iş çıkardı. Dolayısıyla eski güçler bunu gerekçe göstererek şöyle dedi: "Şuna bir bakın -bu senin öğrencin mi? Onu istiyorsun, dolayısıyla onun takıntılarını yok etme konusunda sana yardımcı olacağız. Böyle bir kişi Cennete gidebilir mi?" Şöyle bir bakın ve göreceksiniz ki her türlü insani takıntı kendisini göstermiştir. Zulmün en sert zamanlarında bile, kulaktan dolma şeyler yayan, gösteriş yapan insanlar olmuştur -her türlü takıntı ortaya çıkmış ve bu zulmün daha da şiddetlenmesine sebep olmuştur. Bir takıntınız ortaya çıktığında, eski güçler, polisin eve gelip kapınızı çalmasını sağlayacaktır. Şeytan sizin için gelecektir.

Aynısı, dünyanın geri kalanı için de geçerlidir. Zulüm ilk zamanlarda çok şiddetliydi. Her türlü baskı vardı, Çin dışında bile baskı çok ağırdı. O zamanlar, Dafa öğrencileri seslerini hiçbir yerde duyuramıyorlardı; tüm Çin medyası kötü ÇKP tarafından kontrol ediliyordu ve tek bir ses ile [Falun Gong'a] saldırıyor ve baskı kuruyorlardı. Dış dünyanın Falun Gong'un ne olduğu hakkında bir fikri yoktu ve dolayısıyla tüm dünya medyası sadece kötü ÇKP'nin yaydığı yalan ve kötülük dolu haberleri yayınlıyordu. Bir düşünürseniz eğer, böyle bir zulüm tüm dünya medyası tarafından bir saldırı ve baskı çığına dönüşmüştü. O zamanlar böyle büyük bir baskı karşısında, Çin dışındaki uygulayıcılar da her türlü insani takıntılarını sergiledi. Sonucunda, birçok uygulayıcı düştü. Sonuna kadar dayanabilenler gerçekten olağanüstüler. Tanrıların gözünde dahi siz olağanüstüsünüz. Bunu gördükçe, siz insan dünyasında [bunu başardınız] ve fark gerçekten şaşırtıcı; bu yüzden de size hayranlık duyuyorlar.

Evrenin çeşitli alanlarındaki hayatlar aslen mükemmeldi ve insanlar için tehlikeli ve zahmetli olan şeyler ile aynı değildi. Dolayısıyla buraya gelme cesareti gösterenler tek kelimeyle mükemmeldir. İnsan prensipleri tersine döndüğü için -neyin iyi neyin kötü olduğu gibi- insanlar burada yaşadıkça karma üretirler. Ve insanlar tersine çevrilmiş prensiplerin tam da ortasında yaşadıkları için, cennetlerdeki hiçbir varlık buraya yaklaşmaya cesaret edemez. O yüzden gelenler, daha da mükemmeldir. Eğer biri bu zulmün üstesinden gelebilirse, tanrılar ona gerçekten saygı duyacaklardır. Bir kişi, eğer cennetlerdeki varlıkların yaşamı ile buradaki insanların yaşamını kıyaslarsa, buraya gelenlerin ne kadar mükemmel olduğunu hemen idrak edecektir.

Bugün, bu dünyadaki insanlar -hepsi değil ama büyük bir çoğunluğu- cennetlerden geldiler, Fa'yı edinmek için çok çeşitli devasa, uzak kozmoslardan, farklı diyarlardan ve farklı yerlerden buraya geldiler. Fakat bir kez buraya reenkarne olduklarında, nereden geldiklerini hatırlamazlar. Bunun sebebi, insan toplumunun bir labirent olması, aldatıcı bir yer olmasıdır. Buraya biri girdiğinde, labirentin içine düşmek ile eş değerdir. Bir insan ancak labirentin içine düştüğü zaman kendisini geliştirebilir. Şimdi bunun gibi tehlikeli ve yorucu bir ortam olan labirentin içerisine düştüğünüze göre, eğer hala doğru düşüncelere sahipseniz, hala kendinizi geliştirmek zorunda olduğunuzu anlayabiliyor, Dafa yayılırken Fa'yı onaylama konusunda Shifu'ya yardımcı olabiliyor ve çok büyük testlerden geçerken bile başkalarını kurtarabiliyorsanız, bu, tek kelimeyle olağanüstü bir şeydir. İşte buna bu şekilde bakılıyor ve işte o yüzden 20 Temmuz'dan beri bunun üstesinden gelebilenlerin tek kelimeyle olağanüstü olduklarını söylüyorum.

Tabii ki, sağınıza solunuza darbe alabilir ve yaralanabilirsiniz yâda sık sık tökezleyebilirsiniz veya bir şeyi doğru bir şekilde ele alırken başka bir şeyi o kadar da iyi yapamayabilirsiniz, fakat bunların hepsi, gelişim sürecinin bir parçasıdır. Dayanabildiğiniz ve üstesinden gelebildiğiniz sürece, mükemmelsiniz demektir. Bir Dafa öğrencisinin yapması gerekenleri yapabiliyorsanız, mükemmelsiniz. Buna bu şekilde bakılır. Hiçbir problemi olmayan, her şeyi iyi bir şekilde yapan, tüm yol boyunca ilerleyen türden insanlar da vardır, fakat onlar sayıca azdır ve nadirdir ve gerçekten tek kelime ile olağanüstüdür. Fakat herkes o şekilde olamaz. Gelişim sürecinde kim hatasızdır ki? Bu zulüm esnasında olanlara bakacak olursak, bazı insanlar çok ciddi hatalar yaparken, bazıları daha az hata yapmış olabilir. Fakat buna uyanabilirseniz, sorumluluk alabilir, probleminizi fark edebilir ve ileride daha iyi yapabilirseniz, gelişim işte budur.

Bazı insanlar tökezleyip düştüklerinde, tekrar doğrulamıyorlar, onun yerine kendilerini ümitsiz vaka olarak görüyor ve umursamaz davranmaya başlıyorlar. Bazı durumlarda, diğer tarafa gitme noktasına kadar bile geliyorlar. Dafa ile bazı gerçekleri öğrenen insanlar da var; bundan önce, din, inanç veya xiulian ile ilgili hiçbir fikirleri yoktu. Dafa sayesinde Tanrıları, Budaları ve xiulian'i öğrendiler. Fakat sonra, zulüm sırasında, korku ile felaketten kaçmaya çalıştılar ve böylece başka dinlere katıldılar. Fakat hangi yöne kaçarsanız kaçın, korku barındırdığınız sürece Tamamlanmaya ulaşamayacaksınız. Her türlü korku, takıntıdır.

Tabii ki, Dafa uygulaması, kişinin gelişim süreci esnasında tüm insan takıntılarını katı şekilde yok etme zorunluluğu olan geçmişteki uygulama yaklaşımlarına benzememektedir. Dafa uygulayıcıları hala sıradan insanlar arasında uygulama yapmak zorunda oldukları için sıradan insanların arasında yaşayabilmeleri için gerekli olan düşünme ve davranışa sahip olmalarını sağlayan insani unsurların belli bir kısmı elde tutulmuştur. Bununla birlikte, bu ortamda Fa'yı onaylama ve yaşamları kurtarma konusunda Shifu'ya yardım etmenizi de sağlamaktadır. Eğer hepiniz manastırlara veya dağdaki mağaralara gitmeye kalksaydınız, buraya Dafa için gelmiş olan bu dünyadaki tüm insanları kim kurtaracaktı?

Bir Dafa öğrencisi nedir? Shifu'nun öğrettiği kişiler kesinlikle sizlersiniz, yani Dafa öğrencileri. Arındırılıyor, olgunlaştırılıyor ve yaşamları kurtarmaya hazır bir hale getiriliyorsunuz. Bunlar Dafa öğrencileridir. "Dafa öğrencisi" unvanı, hiçbir şekilde sıradan toplumda daha önce var olan kişisel uygulama veya kişisel tamamlanma kavramlarına benzemez. Onların yaşamları kurtarmak gibi bir sorumlulukları yoktu. Onlar için sadece kişisel uygulama önemliydi. Dafa öğrencilerinin bir gün ulaşacağı şeyler, daha düşük seviyeli uygulamaların veya yolların kapsadığı şeylere benzemez. Bu konuda zaten hepinizin net olduğunu düşünüyorum. "Dafa öğrencileri" bir Dafa öğrencisinin alması gereken sorumluluğu üstlenen ve yaşamları kurtaran kişilerdir.

Canlıları kurtarma konusu, yaş veya eğitim seviyesine bakılmaksızın, birçok Dafa uygulayıcımızın gerçekten mükemmel bir iş çıkardığı konudur. Bazı yaşlı Dafa öğrencileri, az eğitimli olanları bile, çok iyi iş başardılar. Çeşitli projelere katılan Dafa öğrencileri ile birlikte, birçok kişi çok çaba sarf etti ve onlar da çok iyi iş başardılar. Birçok farklı projemize -özellikle medya şirketlerine- daha önce de söylediğim gibi gerçeği açıklama, zulme karşı koyma ve canlıları kurtarma konusunda daha iyi iş çıkarmak için, medya şirketleri, toplum içerisinde temel oluşturmalı, operasyonlarını iyi yürütebilmeli, sağlıklı finansallara sahip olmalı, normal medya şirketlerinden ders almalı ve gerçekten normal şekilde faaliyet gösterebilmelidir. Şirketlerimiz, sadece o zaman, başarması gereken konularda daha etkin olacaktır.

İlk başlarda, birçok insan kısa vadeli bir düşünceye sahipti. Sadece kısa bir süre için çok fazla çaba gösterirlerse, bunun sonlanacağını düşündüler. Şimdi ise, işlerin bu şekilde yürümediğini anladılar. Bir Dafa öğrencisi her şeyi istikrarlı bir şekilde durmaksızın yapmalı, kalbini ortaya koymalı, zamana takıntılı olmamalı ve çok fazla düşünmemelidir. Yapmanız gereken şey ne olursa olsun, elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız ve o, iyi sonuçlanacaktır. Zulmün baskısı altında, birçok insan sürekli olarak, bu zulmün kısa bir zamanda biteceğini umuyordu ve bir süreliğine, çok fazla çaba sarf ettiler. Fakat işler bu şekilde yürümüyor. Tabii ki, medyanızın aslında canlıları kurtarma konusunda önemli bir etki yarattığını da söylememiz gerekir.

Dolayısıyla, canlıları kurtarma konusuna gelince, şunu dikkate alın. Çin'in dışında bulunan çok sayıda uygulayıcımız, anakara Çin'deki insanların aksine, normal bir düşünme şekline alışmışlardır. Peki, bununla ne demek istiyorum? Bunun sebebi, bu kötü komünizmin yönettiği bir ulusta yaşayan insanların zihin ve düşünme biçiminin, Parti kültürüne ait olmasındandır. Komünist rejim, ulusal mirası yok etmenin peşindedir ve ardından da, bu şeytani Partinin son derece kötü değerleri ile ve de kavramsal temelleri ile beyninizi yıkamanın arayışındadır -bütün bunlar, bu kötü Partinin beyin yıkaması yoluyla, zihinlerde oluşmaktadır. Bu yüzden, bu kötü Partinin kültürü içinde büyüyen insanların düşünme şekli budur ve hatta bu, onların bakış açısını da şekillendirir. Bu şeyleri tamamen silmek zordur. Fakat Çin'in dışında uzun bir zaman yaşamış olan insanlar, kendilerinin ve başkalarının düşünceleri arasında farklılık olduğunu, onların aynı olmadıklarını hissederler. Bu kötü Partinin ülkesinden gelenler çok savunmacıdırlar ve bazı konularda fikirlerini söylemek için güçlü istekler taşırlar, fakat Çin'in dışındaki insanlar öyle değillerdir.

Ve özellikle de medya konusunda, eğer o Parti-kültürü teorilerini, terimlerini veya mantığını kullanırsanız, bu durum, Parti kültürünü yaymak ile aynı anlama gelen bir şey olacaktır. Bu yüzden bunlara dikkat etmelisiniz. Özellikle son zamanlarda, bazı yeni insanlar medyaya katıldı ve bu gençler, anakara Çin'den gelmişlerdi. Bununla ilgili olarak özellikle çok dikkatli olmalısınız. Hangi medyamızda olursanız olun, bunlara dikkat etmelisiniz. Zulüm sırasında, Dafa öğrencileri, bu medyaları müthiş yoğun çalışarak kurdular ve Çin dışında, acımasız durumu gerçekten tersine çevirmeyi başardılar -inanılmaz bir şekilde. Bizim medyamızın muazzam katkısı oldu. Onlara gerçekten değer vermelisiniz. Onları Parti kültürü ile değiştirmeyin ve o garip görüntülü ve şişirme haber dolu anakara Çin medyasına dönüştürmeyin ve anakara haberlerini doğrudan yayınlamayın veya basmayın. Bu tür şeylere dikkat etmelisiniz.

Canlıların kurtarılması sırasında ortaya çıkan ve dikkat etmeniz gereken sorunları açıklamaya çalışıyorum. Bir diğer konu ise şu: gerçeği açıklama cesareti taşıyan birçok insanımız var ve onlar gerçekten de çok çalıştılar. Son Fa konferansında bahsettiğim gibi [grubumuz bir bütün olarak] turistik yerlerde gerçeği açıklamayı bırakmamalıdır. Özellikle anakara Çin'den gelen turistler var, gerçeği açıklama konusunda gerçekten onlara odaklanmanız gerekiyor. Birçok yerde uygulayıcılar harekete geçiyor ve iyi iş çıkarıyorlar. Gözlemliyorum ve gerçekten mükemmel gidiyor. Genel durumlar değişiyor olduğu için anakara Çin'den gelen insanların davranışları şu an daha farklı. Artık Çin'de kötü Partiyi eleştirmeye cesaret ediyorlar ve hatta yurtdışındayken daha az korkuyorlar -Çin'i daha önce terk eden Çinlilerden bile aslında daha açık sözlüler. Çin'i daha önce terk eden Çinliler, kötü Partinin konsoloslukları ve elçiliklerinden o kadar çok korkuyorlar ki, Shen Yun'ü görmek için gitmeye bile cesaret edemiyorlar, oysa bugünlerde Çin dışında seyahat eden Çinliler onu seyretmeye cesaret ediyor; Shen Yun'e rastladıkları zaman seyretmeye gidiyorlar. Ve Partiden istifa ederken de sadece birkaç cümlelik açıklama yeterli oluyor ve hemen anlıyorlar. Partiden istifa ederken takma isim kullanmayı önerdiğinizde, "Gerek yok. Gerçek ismimi kullanacağım" diyorlar.

Bu konu hakkında konuşurken, olaylar göründüğü kadar basit değildir. Gerçekleşen olaylar, Fa-düzeltmesinin bu noktaya kadar ilerlemiş olmasının bir sonucudur. Bu değişimler, Dafa öğrencilerinin canlıların kurtarılmasında ve gerçeğin açıklanmasında sağladıkları muazzam katkı sayesinde mümkün oldu. Fa-düzeltmesinin muazzam gücü sürekli ilerlerken ve şeytani faktörler durmaksızın tahrip edilirken, Dafa öğrencileri bu yüzeydeki insan ilişkileri üzerinde büyük etki yarattılar. Dafa'nın ne olduğunu bilenler, artık sadece Dafa öğrencileri değildir, tüm dünya insanları da Dafa hakkında yeniden öğrenmeye başladılar. Bir kişinin varlığının derinlikleri, bilen tarafı, sizin kim olduğunuzu biliyor. Fakat insan yüzeyi, bir varlık tarafından giyilmiş bir kıyafet gibidir ve bu yüzey hiçbir şey bilmez. Birçok insan Falun Gong'un sadece qigong olduğunu düşünüyor. Falun Gong'un bu kadar muazzam bir şey olduğunu -Üç Diyarın tamamının sırf bunun için yaratıldığını, insan toplumunun Fa-düzeltmesi için oluşturulduğunu- asla tahmin edemezler.

"Ruh" (ling-hun) diye adlandırdığınız ve bizim "ana ruh" (yuan-shen) olarak adlandırdığımız insanın temel varlığı, cennetlerden gelir ve Fa'yı edinmek için gelirler. Neden buraya Fa'yı elde etmek için gelirler o zaman? Orada yukarıda, her şeyin çok berrak olduğu yerde elde etselerdi daha iyi olmaz mıydı? Neden bunu yapamıyorlar? Dediğim gibi, bir insan sadece burada uygulama yapabilir ve sadece ıstırap dolu bir ortamda Fa'yı edinmeye layık olup olmadığınız test edilir. Geçmişte alınan karar buydu.

Bir başka konu ise, insan toplumunun en düşük seviye olmasıdır. "Canlıları kurtarmak" tüm varlıkları kapsar, sadece insanları değil -tüm yaşamları. Bildiğiniz gibi, insan toplumunun var olduğu bu boyutta sadece insanlar yoktur. İnsanlar artık uzaylı canlıların varlığını kabul ediyorlar. Ne kadar çok çeşit canlının var olduğunu biliyor musunuz? Ne kadar farklı modelde canlının var olduğunu insanların hayal etmesi mümkün değildir ve bunun yanında, farklı boyutlarda da hala başka canlılar bulunmaktadır. Fakat bu alan, tüm boyutların en düşüğüdür. Fa sadece burada öğretildiği zaman, kozmik vücutta, yüksekten düşüğe dek, seviyelerin her birinin ve de tüm yaşam biçimlerinin Fa'yı edinebilmesi mümkün olabilir. Eğer bu, bir üst seviyede yapılsaydı, bir alt seviyede bulunan yaşamlar onu elde edemeyeceklerdi ve eğer onu elde edemeselerdi, Fa kozmosu düzelttikten sonra, o seviye ortadan kalkacaktı -artık var olmayacaktı. Fa'nın en düşük seviyede öğretiliyor olmasının, en düşük seviyede bazı şeyler yapılabiliyor olmasının ve düşük seviyeli bir dil kullanılıyor olmasının sebebi budur. Ayrıca, eğer Fa prensiplerinin anlaşılması zor olsaydı, o durumda sadece tanrısal varlıklar onu anlayacak ve sadece onlar kurtarılacaktı. O durumda, düşük seviyelerde bulunan canlılar onu edinmek için gereken yeterli bilgeliğe nasıl sahip olacaklardı? Şu anda öğretilen Fa, gizemden uzaktır "Yalın gerçekler"e sahip olduğu işte bu yüzden söylenmektedir, çünkü Fa'nın prensipleri basit ve açıktır. "Yalın gerçekler ve yalın kelimeler" -ifade edilen kelimelerin olması gerektiği kadar yalın, en basit ve kolay anlaşılabilir olduğu anlamına gelir. Bu yüzden düşük seviyedeki canlılar onu anlamıştır, fakat o, yüksek seviyelerdeki canlıları şaşırtmıştır. Fa'nın nasıl bu kadar basit ve kolay anlaşılabilir olabildiğine hayret ediyorlar ve sonuç olarak, ona inanmıyorlar. Bunun nasıl mümkün olabildiğini gerçekten merak ediyorlar. Gerçekten de, o kadar açık, basit ve anlaşılırdır. Sadece onu ciddi bir şekilde çalışan ve onunla ciddi bir şekilde kendini geliştiren bir kişi, onun daha yüksek seviyeli gerçeklerini görebilecektir. Söylediğim gibi, hiçbir sır yokken, yüksek seviyedeki canlıları şaşırtmış olmasının sebebi budur. Düşünce budur.

Bu kozmosun perspektifinden bakıldığında, insanoğlu, minik bir parçacığın üzerindeki bir yaşam formundan başka bir şey değildir. Büyük, devasa kozmosta bir toz parçacığına bile denk değildir. Bu gezegenden başlayarak, bakış açınızı genişletip güneş sistemine bakarsanız ve sonra daha da genişletip Samanyolu sistemine bakarsanız -[belki astronomi ile uğraşanlar veya üniversite mezunları biliyordur]- uzak galaksilerin, insanlara yıldız gibi göründüğünü fark edersiniz. Fakat birçok durumda, eğer bir yıldıza daha yakından bakmak için kişi astronomik bir teleskop kullanırsa, bunun bir galaksi olduğu anlaşılır. Aynı şey, bu evren için bile geçerlidir: uzaktan bakıldığında, onun sadece bir parçacık olduğu görülecektir. Bu parçacığın da, insanlara uçsuz bucaksız gibi görünen bir dış sınırı vardır -o kadar devasadır ki, sınırsızmış gibi görünür- ve bu da, insanların onu evren olarak adlandırmasına neden olur. Ancak bu evren, kozmik vücuttaki en büyük parçacık değildir. Ve böyle evrenler, gördüğümüz yıldızlar kadar çok sayıdadır. Daha da geniş bakacak olursak, bu evren, daha da büyük olan bir evrenin bir parçasıdır. Eğer kişi, daha da büyük ve daha uzak mesafelerden bakacak olursa, bu ikinci katman evren, kozmik vücuttaki küçük bir yıldız parçası gibi görünecektir. Yani söylemek istediğim şey, devasa kozmik vücut içerisinde, insanoğlunun çok da önemli (büyük) olmadığıdır. Ancak bu Fa-düzeltmesi esnasında, kozmik vücudun odak noktası olmuştur. Yüksek seviyelere ait çok sayıda yaşam, Fa'yı elde etmek için burada reenkarne oldu. Bu ilişkinin (olayın) ne kadar muazzam olduğunu, hiç kimse hayal edemez.

İnsan toplumu aslında bir labirenttir. Sizinle daha önce de paylaştığım gibi örneğin, Çin'de hanedanlıklar değişir: bir hanedanlık sonunda ahlaken savunulamaz, korkunç bozulmuş, yolsuzluk ve çöküş ile gölgelenmiş, değerleri dibe vurmuş bir hale gelince tükenir ve bir sonraki hanedanlık tarafından değiştirilir. Bu, Çin'de bir örnek olmuştur. Bugünkü Çin'de ise, ortalama vatandaşlar bile, bu kötü Partinin günlerinin sayılı olduğunu görmüştür. Ben sadece bunun da evrenin oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş yasasının bir parçası olduğuna işaret ediyorum. İnsanlar ile ilgili oluşumda ise, bu doğum, yaşlılık, hastalık ve ölüm şeklinde tezahür eder. Bir millet ile ilgili oluşumda ise, bu can ve kuvvet dolu bir başlangıç aşaması, daha sonra gelişim aşaması, daha sonra gerileme aşaması ve nihai aşama olan çöküş şeklinde kendisini gösterir. Bu bir yasadır. Herhangi bir hanedanlık veya krallık, eski zamanlardan bugüne kadar gelebilmiş midir? Herhangi bir ulus, eski zamanlardan bugüne kadar bozulmadan ayakta kalabilmiş midir? Hiçbiri kalmamıştır, çünkü bu, evrenin yasasıdır.

Bu kozmik vücuttaki hangi seviyeden olursa olsun, herhangi bir canlı ve bu dönemdeki Fa-düzeltmesi ve Fa öğretisi ele alındığında, birçok tanrı bile çok yüksek seviyelerdeki tanrılar bile, bu meselenin en nihayetinde, ne denli muazzam olduğunun farkında değiller. Onlar sadece inanılmaz derecede büyük olduğunu biliyorlar. Ve insanlar, daha da az biliyorlar ve bu yüzden de inanmıyorlar ve hatta Dafa'yı karalamaya ve Dafa öğrencilerine zulmetmeye dahi cüret ediyorlar. Suçlarını ve günahlarını çok büyük olarak tanımlamak bile yetmez. Yine de, bu canlılar sonunda bunun bedelini, bu büyük suçun bedelini ödemek zorunda kalacaklar. Eğer Dafa öğrencileri gerçeği açıklama gayretleri ile onları kurtarmayı başaramaz ise, bu yaşamlar, sınırsız günahlarının ve karmanın bedelini gelecekte ödemek zorunda kalacaklar, çünkü gerçekte tüm insanlık -özellikle Çinliler- zulüm esnasında ateşi körüklediler ve hemen hemen herkes negatif rol oynadı ve günah işledi. Fakat buraya Fa için gelmişlerdi. Yaşanan bu olaylar, şeytanın onları kullanması sonucu meydana gelmiştir.

Bu Fa çok önemli olduğu için bir insan, eğer ona karşı birazcık bile saygısızlık gösterirse, risk altına girecektir. Sadece bir düşünün, bu kadar muazzam bir Fa karşısında [suçunun] bedelini nasıl ödeyecek? İnsanların yüksek seviyelerden geldiğini, her bir insanın belli bir alanın yaşamlarını temsil ettiğini söylemiştim; hatta ona ait sayısız yaşam olabilir, sayılamayacak kadar fazla -bu kadar çoktur. İşlediği suçun bedelini ödemek için ona ait olan tüm bu yaşamlar da yok edilir. Bu kişi, her bir seviyede yok edilişinin acısına katlanacaktır. Bu gerçekten korkunçtur. Ben böyle şeyleri konuşmak niyetinde değildim. Söylemek istediğim şey, yaşamları kurtararak, bunun ne muazzam bir mesele olduğunu ve her bir bağlantının, her bir olayın, asla basit bir şey olmadığını anlamak zorunda olmamızdır.

İnsan toplumunda, bir kişi, insanların her zamanki gibi iş yaptığını, bir büroda çalıştığını, okula gittiğini görür, çeşitli esnaf ve meslek grubundan insan, normal bir şekilde işlerini devam ettirir. Dikkatli bir şekilde üzerinde düşünün: Geçmişte, bir kişinin dünyevi yaşamı bırakıp bir keşiş veya rahibe olduğu veya bir ustanın öğrencisine ya da bir grup öğrenciye uygulama içerisinde rehberlik ettiği gibi yöntemlerle xiulian uygulamalarının nasıl yapıldığı hakkında konuşmuştum. Uygulanan yöntem buydu. Fakat Dafa öğrencileri için durum farklıdır: siz uygulamanızı toplum içerisinde yapıyorsunuz. Hangi meslekten olursanız olun, ister kültür miraslarının korunması, iş, sanat, politika gibi alanlarda çalışın, ister bir öğrenci olun fark etmez, kendi ilgili ortamınızda xiulian uygulayabilirsiniz. Öyleyse bir düşünün, bu ortamın kendisi, insan toplumu, Dafa öğrencilerine sağlanan bir uygulama alanı değil midir? O size, içinizdeki her türlü takıntıyı ortaya çıkarabilen ortamı ve faktörleri sağlar ve kendinizi geliştirmeniz için her türlü imkânı sunar. Bu meselinin çok muazzam olması ile birlikte, tüm insan toplumu [yaptığınız xiulian uygulaması için] bir manastır haline gelmiştir.

Bu kadar konuştuktan sonra, bu meselenin inanılmaz derecede ciddi olduğunu düşünüyorum! Çok ciddidir ama birçok insan onu ciddiye almıyor. Bu özellikle bazı eski uygulayıcılar için de geçerli. Günlük hayatınızdaki her şeyin, uygulamanızın bir parçası olduğunu anlıyor musunuz? Her bir kelimeniz ve hareketiniz ve de yaptığınız her şey -hepsi, xiulian uygulamanızın bir parçasıdır. Bunun farkında mısınız? Birçok insan, çalıştıkları Dafa projelerinde işbirliği konusunda birçok problemler yaşadı. Bunlar şu an için birazcık kesildi. Belki "kesildi" ifadesinden neyi kastettiğimi pek bilmiyorsunuzdur. "Sakinleşti" anlamına gelen bir Kuzey [Çin] ifadesidir. Durum ne olursa olsun, insanlar artık işbirliği yapabiliyorlar.

Bir başka konu ise şu; birçok insan düzgün bir şekilde davranmadı ve kendi uygulamalarını ciddiye almadılar. Bu durum size sıkıntı, zorluk, hatta acı ya da hayatınızı kaybetme riski yaratacaktır. Bazı Dafa öğrencileri her Dafa aktivitesine katılıyor ve yüzeyde iyi iş yapıyor gibi gözüküyorlar. Başkalarına, onların uygulamaları iyiymiş gibi görünebilir ve oldukça da gayretli görünürler. Fakat kimse, içlerinde yatan takıntıları, akıllarını neyin karıştırdığını bilemez; hiç kimse onların inatla içlerinde neyi tuttuklarını veya üstesinden gelmelerinin ne kadar zor olduğunu bilemez, çünkü bu şeyler dışsal olarak sergilenmez. Ancak birçok sebepten ötürü, Dafa öğrencileri, ciddi bir uygulama için yaratılmış olan bir gruptur ve eski güçler, Dafa öğrencilerine sorun yaratmak için mümkün olan her türlü imkânı kullanacaktır ve çeşitli imkânları kullanarak bazı Dafa öğrencilerinin hayatlarını kaybetmelerine sebep olacaktır. Bazı insanlar başkalarının bazı şeyleri nasıl ele aldığını izlemeyi seviyor ve sonra da onları taklit ediyor. O zaman kendinizi geliştirmiyor, sadece taklit ediyorsunuz demektir. Fakat uygulayıcılar, Tamamlanmaya ulaşmak için kendi yollarını yürümek zorundadırlar. Size bir ders vermek, bazı şeyler hakkında gerçekten ciddi düşünmenizi sağlamak için eski güçler, model olarak seçtiğiniz insana sorun yaratacak kadar ve hatta onun erken ayrılmasına sebep olacak kadar ileri gidebilirler. Takıntılarını gizleyen bazı insanlar da var. Fakat gerçekte tüm insan düşünceleri takıntıdır. Bu zulüm tam olarak iyi ve kötü algısını ters yüz etmek, iyiyi ve kötüyü karıştırmak, karışıklık yaratmak ve hangi yöne doğru gittiğinizi, nasıl yorumladığınızı ve anladığınızı görmek için yaratılmıştır.

Bu olaylar büyük derslere sebep olmuştur. Ama bunlar zulme atfedilemezler. Daha çok, sizin kendi uygulamanız konusunda yeterince ciddi davranmamanızdan kaynaklanmaktadırlar. Elbette ki, uygulayıcı hayatını ciddi davranmamış olduğu için kaybetmemiştir. Bu durum başkalarından da kaynaklanmış olabilir -başkaları ona bir model olarak baktığı zaman. Bu yüzden, eski güçler yeteri kadar azimli olmayanların inançlarını zayıflatmak için böyle birini düşürürler. Ve onlar "Eğer yeterince iyi değillerse, erken çıkma zamanı" derler. Bu çok olası bir sebeptir. Elbette ki, uygulayıcının büyük miktarda karması olmasından kaynaklanan durumlar da vardır. Pek çok senaryo vardır.

Xiulian uygulaması gerçekten çok ciddidir. Bildiğimiz sıradan bir insanın, tanrısal bir varlık haline gelmesi -buna ulaşabilmek için zihninin ne kadar saf olması gerektiğini bir düşünün. Dafa uygulayıcıları sıradan insanlar arasında uygulama yapmalarına rağmen -canlı varlıkları kurtarma sorumluluğunu üstelenmiş olarak- sadece bazı insan özelliklerini koruyarak burada yaşamayı başarabilirler, bununla birlikte xiulian, hala ciddi bir iştir; aslında bu durum, onu çok daha ciddi yapmaktadır. Ben ne zaman bazı Dafa uygulayıcılarının hayatlarını kaybettiğini görsem, bunu çok pişmanlık verici buluyorum. Ama bu kişinin kendisi gerçekten azimli bir hale gelememektedir. Ayrıca, "Ben şimdi Dafa uyguluyorum, benim koruyucu bir kalkanım var. Şu andan itibaren, Shifu beni koruyacak" diye düşünen kişiler var. Bu takıntı daha da beter değil midir? Bir kişinin böyle bir takıntı ile uygulama yapmasına izin verilir mi? O halde buraya koruma elde etmek için gelmiş olmuyor musunuz? Bu, nasıl olur da xiulian olabilir?

Bir Dafa uygulayıcısı her takıntıyı bırakabilmek ve dahası, başkalarını da kurtarmak zorundadır. Aslında, gereksinimler yüksektir. Bazı insanlar, "Ben yüksek bir seviyeye ulaştığımı hissetmiyorum. Bunu hissetmiyorum, bu kadar yıl geçtikten sonra bile" şeklinde düşünüyor. Aslında, daha önce söylediğim gibi [bunu hissetmeyebilirsiniz] Dafa uygulayıcıları için kullanılan yöntem, sıradan insanların bu karmaşık ortamında xiulian uygulayabilmenizi garantilemek içindir ve dolayısıyla, bir parçanız tamamen geliştirildiği anda, o parça derhal sizden ayrılır. O parça, henüz tamamen geliştirilmemiş olan yüzeydeki parçanız tarafından kullanılamaz. Ve bu ayrılma meydana geldiğinde, kişi hiçbir şey hissedemez. Bu, sizin en sonunda Tamamlanmaya ulaşabilmenizi sağlayabilecek olan en iyi yöntemdir. Bir kişi, bu insan tarafında ne kadar kötü davranırsa davransın, tamamen geliştirilmiş olan tarafınızı etkilemeyecektir. Başlangıçta sizin için böyle bir karar almıştım ve bu şekilde yapılmaktadır. Aksi takdirde, buradaki taraf tam anlamıyla geliştirilir geliştirilmez, bir başka parçanız, insanların arasında geliştirdiğiniz takıntılardan etkilenir ve düşerdi ve bu durumda, boşuna uygulama yapmış olurdunuz. Bu, bir işe yaramazdı. Biz çok sayıda insana sahibiz ve kimse, aynı düşüncelere ya da aynı yaklaşımlara sahip değil. Dünya üzerinde 7 milyarın üzerinde insan bulunuyor ve herhangi bir kişinin kafasından, sayısız insan düşünceleri ortaya çıkabilir. Uygulayıcılara müdahale eden (engelleme yaratan) çok fazla sayıda karmaşık şey vardır. Bu yaklaşımın uyarlanmasının ve bu şekilde uygulama yapmanızın sebebi budur. Böyle olmasına rağmen -ve şeytani unsurlar sürekli olarak daha da güçsüz hale gelmelerine rağmen- sona yaklaşıldıkça, ortaya çıkan şeyler daha da berbattır. Bazı insanların zihinlerinde ortaya çıkan şeylerin kirli olduğunu görmelerinin sebebi budur. Size şunu söyleyeyim ve sıklıkla uygulayıcılara bunu söyleyerek onları cesaretlendiriyorum: sorun yok, sadece onu bastırın, kendinizi düzgün bir şekilde kontrol edin, size müdahale etmesine izin vermeyin, sonunda iyi olacaksınız.

Siz insanların arasında olduğunuz için gözlerinizin gördüğü ve kulaklarınızın duyduğu şeyler, toplumdan kaynaklanan inanılmaz derecede kirli şeyleri içermektedir. "Bir şeyleri duymanın" ya da "bir şeyleri görmenin" ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu durum, insanların düşündüğü gibi, eğer siz bir şeyi gördükten sonra onu benimsemez iseniz biter gibi bir şey değildir; ya da bir şeyi duyduğunuzda onun peşinden daha fazla gitmediğinizde sorun olmaz gibi bir şey değildir. Durum böyle değildir. Her şey maddidir. Bir şey duyduğunuzda, o sizin içinize akar ve vücudunuza girer. Bir şey gördüğünüzde, o içinize girmiştir. Geçmişte bazı uygulayıcıların kendilerini neden sağır ya da kör yaptıklarını biliyor musunuz? Çünkü onlar bunu anlamışlardı. Onlar, uygulama yapmaktan başka hiçbir şey istemiyorlardı ve artık daha fazla kirlenmek istemediler. Bu yüzden, bunu yaptılar. Elbette ki, bunlar daha düşük seviyeli uygulama yöntemleriydi. Size sadece fikir vermek istiyorum. Biz bunlar hakkında endişelenmiyoruz, çünkü toplum böyledir. Shifu bunu çok uzun zaman önce gördü ve bunlar tarafından etkilenmemenizi sağlamak için güçlü ayarlamalar yaptı. Ama durum ne olursa olsun ve ne kadar zor olursa olsun, siz bir uygulayıcı olduğunuzu hatırlamalısınız ve ilerlemek için çaba göstermelisiniz. Böyle yaparsanız sonuca ulaşacaksınız. Bunu bu şekilde ele almanız gerekir.

Shifu'nuz olarak, size Fa'yı öğrettiğim zaman ve çok fazla sayıda insana konuştuğum zaman, sadece genel konular hakkında konuşabilirim. Bazılarınızın bana sabırsızlıkla sormak istediği sorular var. Ve bu kadar çok insan varken, herkesin sorusunu cevaplayamayabilirim. Ama onların bazılarını bile cevaplasam, belki bunu iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. (Alkış) O halde burada duracağım. Çok uzun bir süre olmasa bile, şimdi sorularınızın bazılarını cevaplayacağım (Alkış), çünkü bugün konferans biraz geç başladı ve siz yemek arası vermediniz. Sizin için bazı soruları cevaplamak için elimden geleni yapacağım. Tamam, şimdi soru kâğıtçıklarınızı uzatabilirsiniz.**********SORU - CEVAP**********

Öğrenci: Bu yıl New York Fa Konferansı Mayıs'ın 13'ünde düzenlendi ve bu da hafta içine denk geliyor. Biz bu durumdan şunu anladık: Biz Dafa uygulayıcılarının Fa konferansı sürecinde, gerçekleri topluma daha geniş çapta açıklaması gerekiyor. Fakat çok sayıda uygulayıcı, neden bu şekilde yapıldığını anlamıyor.

Shifu: Buna karar veren kişi bendim. (Alkış) Ne zaman bir Fa konferansı düzenlersek, bunu canlıları kurtarmak için kullanmak istiyorum. Biz, dünya insanlarından, çok sayıda insanın xiulian uyguladığını görmelerini ve durumun, o kötü Parti tarafından iddia edildiği gibi olmadığını görmelerini istiyoruz. Ve Fa konferansları esnasında, Dafa uygulayıcıları gerçekleri açıklamaya gidiyorlar ve canlıları kurtarıyorlar. Fakat Fa konferansları daima hafta sonları yapılıyor ve o yüzden de şehirler genelde boş oluyor. Oralarda, yürüyüşünüzü gören çok sayıda insan olmuyor, o yüzden de birilerinin dikkatini çekmiyor. Fakat sürekli olarak bu şekilde yapılıyordu. Netice itibarı ile bunu organize eden kişilere, Fa konferansına gelenlerin büyük çoğunluğunun şehir dışından olduğunu ve bir şekilde işyerlerinden izin almak zorunda olduklarını ve o yüzden de hafta sonu olması gibi bir zorunluluk olmadığını söyledim. İşte bu sebepten dolayı, artık hafta sonu yapmamalarını söyledim. (Coşkulu Alkış)

Öğrenci: Son zamanlarda, insanların uygulamalarında oldukça boşladıkları gibi bir hisse kapılıyorum. Çok sayıda insan, çalıştıkları projeleri gerçekleri daha geniş çaplı açıklamaktan ve birlikte çalışmaktan daha önemliymiş gibi görüyor.

Shifu: Aslında, bu durumu bir süre önce fark etmiştim. Gözlemliyordum. Herhangi bir şey söylememiş olmamın nedeni, medyanın gerçekten çok sıkı bir iş çıkarmak zorunda olması ve yaptıkları şeye kalplerini koymak zorunda olmaları idi. Fakat sizler, uygulayıcılar olduğunuzu unutamazsınız.

Sırası gelmişken, medyamız hakkında birkaç şey söyleyeceğim. Önceden, bizim medya koordinatörlerimizden bazıları, medya anlamında nasıl iyi bir iş çıkaracaklarını ve konuların, sıradan insanlardan nasıl farklı bir şekilde ele alınacağını sormuşlardı. Bunun basit olduğunu söylemiştim: normal medya şirketlerinin yaptığı şekilde yapın -daha benzer, daha iyi. Onlar gibi olun, iş operasyonlarınızı iyi yürütün ve sağlıklı finansal durumu sağlayın. Aynen sıradan bir şirket gibi olun. Hatırlanması gereken tek şey şudur: sizler Dafa uygulayıcısı olduğunuzu biliyor olmalısınız -hepsi bu. Yani durum ne olursa olsun, uygulamanızda gevşemeyin.

Öğrenci: Shifu, eski derslerde, Buda Maitreya hakkında konuşmuştu. Çince çevirisi olan "mee-luh" kelimesinin doğru olmadığını ve bize, asıl doğru olan çevirisinin ne olduğunu sonra söyleyeceğinizi belirtmiştiniz.

Shifu: Şu anda, o kötü Parti ÇKP durmaksızın yalanlar yayıyor. Bunlardan korkmuyorum, ayrıca benim hakkımda kötü şeyler söylemeleri konusunda da endişeli değilim. Ondan ziyade, canlıların kurtarılmasına engelleme yaratmamalarını (müdahale etmemelerini) istiyorum. O yüzden belirli konulara gelince, gelin onları daha sonraki bir zaman konuşalım. (Alkış)

Öğrenci: Ben, ABD'ye, anakara Çin'den 2012 yılında gelmiş olan bir Dafa uygulayıcısıyım. Dafa Derneğinin 2005 yılından sonra Çin'den gelmiş olanların Shen Yun gösterisinin arka sahnesinde ya da yemek servisinde yardım edemeyeceğini belirttiğini duydum.

Shifu: Bu konu açıldığına göre, şu anki durum hakkında birkaç cümle söyleyeyim. Şu anda, farklı bölgelerdeki insanların başvuru formları vasıtası ile büyük bir problemin farkına vardık: Şöyle ki, Çin'in dışında bulunan uygulayıcılarımızın yaklaşık yarısı, Çin'i ziyaret etmek için gitmişler ve bazıları da sürekli olarak giriş çıkış yapmış. Sadece son zamanlarda Çin'den gelmiş olan bazıları, özellikle, oraya sık sık gidiyor. Bunu yapan eski öğrencilerimiz de var, fakat sadece az sayıda. Ve Çin'i son zamanlarda terk etmiş olanlar, zulüm başladıktan sonra terk edenler arasında, bazıları sürekli olarak gidip geliyor. Bir düşünün. Biliyorum ki, bir kişinin geri gittiği birçok durumda ÇKP onu bir "sohbet" için arıyordu. Söylemiş olduğunuz her şeyi ve bunu nasıl ele almış olduğunuzu -sayısız tanrılar- görüyordu.

Bir şeyin farkına varıyor musunuz? Az önceki cümlelerimle, bir şeyi ima etmeye çalışıyordum: xiulian uygulamasını çok hafife alıyorsunuz; hem kendi var oluşunuz ile hem de size ait olup Fa'yı edinmek için ve de kurtarılmak için bekleyen sınırsız sayıdaki canlı ile oyun oynuyorsunuz! Xiulian konusunda çok keyfi davranıyorsunuz. Sizi geri göndermeleri için ÇKP'ye söylemiş olduğunuz birkaç kelimeyi, onların karşısında sarf ettiğiniz kelimeleri kimsenin duymadığını ve işin orada kapandığını mı düşünüyorsunuz? "Başın üç karış üzerinde bile tanrılar vardır" diye bir laf vardır. Sayılamayacak kadar çok tanrı var olmaktadır.

Bildiğiniz gibi, sadece kozmosun ne kadar devasa büyüklükte olduğu ve hangi sayıda canlının var olduğu hakkında konuşuyordum. Size söylemiş olduğum şeyler kesinlikle doğrudur. Şu anda, bu konferansın yapıldığı alanda, buradaki havanın içerisinde, çok yoğun, son derece mikroskobik bir seviyede, her bir parçacığa ait bir göz var -çok çok uzak mesafelerden bakıyorlar; beni konuşurken dinliyor, sizin düşüncelerinize bakıyor ve söylediklerinizi dinliyorlar. Burada, insan toplumu içerisinde çok önemli bir olay gerçekleşiyor -kozmostaki canlıları etkileyen bir olay. Ne denli sayıda tanrının sizi dikkatlice izlediğini bir düşünün! Her bir düşünce ya da fikir, zihninizde belirmeden önce -hatta daha şekillenmeden bile önce- neler söylemek istediğinizi onlar zaten biliyorlar. Bazen gerçekten merak ediyorum: bazı uygulayıcılar nasıl oluyor da bu kadar hayal kırıklığı yaratabiliyor? Fa'yı edindikten sonra bile nasıl hala bu şekildeler?

Eğer siz kendinize karşı sorumlu değilseniz, bu durum başkalarına da zarar getirecektir. Bu kötü Partinin Falun Gong'u özellikle araştırmak için birimleri bulunuyor. Falun Gong'un gelişimini veya Shen Yun hakkında birçok şey üzerine çalışan Falun Gong uzmanları, Shen Yun uzmanları gibi saçma şeylere sahip olduklarını biliyor muydunuz? Onlar her şeyi istihbarat olarak görürler. Partinin yaptığı şey insanları politik arenalarda suiistimal etmektir, dolayısıyla insanların günlük hayatları ile ilgili en ufak detayları bile bulmaya çalışırlar. O nedenle size yaklaştıklarında, zaten her şeyi biliyormuş gibi görünürler; her şeyi baştan sona biliyormuş gibi görünürler. Bundaki amaç açığa vurdukları şeylerle sizi korkutmaktır ve siz onlara söylemeseniz bile çok şey bildiklerini düşünmenizi sağlamaktır. Bu kötü Partinin insanları politik sebepler yüzünden suiistimal etmesi anlamında onlarca yıllık deneyimi vardır.

Verilen bu duyurunun yâda şartın yanlış olduğunu söylemem. Az önce tanımladığım problemler sizlerde bulunuyor: sadece birkaçını dillendirdim ve sadece tek bir açıdan. Shen Yun'ün insanları kurtarma konusundaki gücü önemlidir, bu yüzden buna bağlı hiçbir şeyin etkilenmesine izin verilmemesi gerekmiyor mu?

Öğrenci: Lütfen Sichuan Eyaleti, Chengdu Şehrindeki Dafa öğrencileri adına Shifu'ya olan saygılarımızı iletmemize izin verin. Shifu her konuda inanılmaz bir çaba harcıyor.

Shifu: Teşekkür ederim! (Alkış)

Öğrenci: Chengdu şehrindeki Dafa uygulayıcıları Shifu'yu çok özlüyor ve Shifu'yu yakında görebilecekleri günün özlemini çekiyorlar.

Shifu: Teşekkürler. Zaman sınırlı olduğundan, gelin saygı ifadeleri içeren kâğıtları vermeyin.

Öğrenci: Etrafımda üç işi her gün iyi bir şekilde yapan yaşlı uygulayıcılar var -buna Fa okuması ve egzersizler de dâhil. Fakat oldukça inatçılar. 10 yıldan fazla bir zamandır uygulama yapıyor olmalarına rağmen egzersiz hareketleri doğru değil; egzersizleri yaptıkları ya da doğru düşünceler yolladıkları zaman genellikle uykuya dalıyorlar. Bunu kendilerine söylediğimiz zaman ise dinlemiyor ya da değiştirmiyorlar.

Shifu: Yaşı büyük olan birçok Dafa uygulayıcısının vücudu yaşlanmış durumdadır. Belki de orada bazı problemler vardır. Fakat genel olarak, çoğu, xiulian uygulaması anlamında ve üç işi yapma anlamında iyi işler çıkarıyorlar. Fakat ne olursa olsun, bu gibi konulara daha fazla dikkat gösterin ve diğer insanların endişelenmesine sebep olmayın. Genç uygulayıcılar için iyi birer örnek olun. (Shifu gülüyor) (Uygulayıcılar alkışlıyorlar)

Öğrenci: Bir projenin koordinatörü, kazanca çok takıntılı ve her şeyi para ekseninde değerlendiriyor. Bu kişi iş anlaşmalarında dürüst değil ve insanları yönetmek için genellikle zorlayıcı yaklaşımlar sergiliyor. Bu durum bende projenin doğru yolda olup olmadığı konusunda şüphe yarattı. Eğer bu projeden çekilirsem, uygulamamda yürüdüğüm yolu kendi isteğimle değiştirmiş olacağım anlamına mı gelecek?

Shifu: Pekâlâ, ben bu konuda şöyle düşünüyorum. Eğer burada Dafa uygulayıcılarının bir projesi olan bir medya şirketinden bahsediyorsak, o durumda o şirket, normal şirketler gibi işlemelidir. Fakat bazı Dafa uygulayıcıları: "Bütün bunlar bize ait olan şeyler. Neden yönetmek bu kadar katı olmalı?" şeklinde düşünüyor. Hatta canlarının istediği gibi davranıyorlar. Olaylara bu şekilde bakılmasına katılmıyorum. Benim bu konudaki tavsiyem, standart yönetim biçimlerinin kullanılmasıdır.

Bizim medyamızın, diğer normal medya şirketlerinden farklı türden özel bir şey olduğunu düşünmeyin. Şirket, şirkettir. Dafa'nın içerisinde şirketler yoktur ve Dafa'nın içerisinde medya da yoktur. Onlar, xiulian değillerdir ve Dafa'nın parçası değillerdir. Fakat sizler, o ortam içerisinde xiulian uygulayabilirsiniz ve sizler xiulian uygulayıcılarısınız. Ben olaya işte bu şekilde bakıyorum. Hangi şirketin içerisindeyseniz, daha iyi iş çıkarmaya çalışmalı, yönetilmeye karşı muhalif olmamalısınız.

Bir şirket yönetilirken, kişi finansal performansı düşünmek zorundadır. Ben sizin sürekli olarak uygulayıcıların sponsorluğuna ya da bağışlarına bel bağlamanıza tamamen karşıyım. Dolayısıyla, sorumluluk üstlenmiş kişi, doğal olarak, finansal gelir kaynaklarını düşünecektir ve bunda bir problem yoktur.

Fakat eğer sorumluluk üstlenmiş olan kişi bir Dafa uygulayıcısı olduğunu unutmuş ise, kendisinin bir xiulian uygulayıcısı olduğunu unutmuş ise, o zaman o bir problemdir. Bu konuda düşüncem böyle. Elbette eğer yönetimdeki kişi bunu abartırsa ve normal şirketlerin yaptığından öteye giderse, o zaman bunun doğru olmadığını düşünüyorum.

Öğrenci: Bazı aile üyelerinin, yurtdışında yaşayan Çinli Dafa uygulayıcılarının kimliklerinin tespit edilmesi gerektiği ile ilgili şüpheleri var. Shifu bu konuda bir kaç cümle ile açıklama yapabilir mi acaba?

Shifu: Bunu bir örnek ile açıklayayım. Bir uygulayıcı bana Hong Kong'da, kritik bir toplantı olduğunda ya da bir proje toplantısı olduğunda, bir grup insanın belirdiğini, fakat normal şartlarda onların nerede olduğunu kimsenin bilmediği gibi bir durumun olduğunu anlattı. Onları tanımıyorsunuz ve hiç kimse onların gerçek isimlerini bilmiyor. Her ne kadar Hong Kong örneğini vermiş olsam da, benzer problemin yaşandığı başka yerler de var. Dafa uygulayıcılarının projeleri gizli tutulmalıdır ve netice itibarı ile bu dönem, o kötü ruhlu Partinin insanlara zulmettiği özel bir dönemdir. O yüzden, bu şekilde davranılmış olmasında bir sorun yoktur.

Birisi bana "Dafa uygulayıcıları olarak bizim uygulamamız üyelik listesi gerektirmiyor, öyle değil mi?" diye sormuştu. Evet, biz üyelik listesine sahip değiliz. İnsanların verdiği bilgiler üyelik listesi işlemi için kullanılmayacaktır. Bu sadece sizin kim olduğunuzu bilmeyi istemek içindi. Bu zaman dönemi özel bir zaman dönemidir. Tarihin herhangi bir döneminde, xiulian uygulayıcıları hiç medyaya sahip oldular mı? Kim bir zulme karşı bugüne dek savaştı? Gerçekten de, bunlar xiulian'in bir parçası değildir. Bunlar, Dafa uygulayıcılarının canlıları kurtarmak için gerçekleştirdiği projelerdir.

Öğrenci: Fa-düzeltmesi dönemi bittikten sonra Dafa uygulayıcıları Shifu ile birlikte ayrılacaklar. Peki, gelecekte Dafa Derneği hala olacak mı? Eğer olacak ise Dafa ile nasıl bir ilişkisi olacak?

Shifu: Zihnin çok aktif. (Herkes gülüyor) Gelecek ile ilgili meseleler sadece gelecekle ilgilidir. İnsan dünyasının Fa-düzeltmesi esnasındaki meseleler, kesinlikle bugünküler gibi ele alınmayacak. Bir Derneğin olup olmayacağı o dönemde ihtiyaç olup olmayacağına bağlı olacak. (Shifu gülüyor)

İnsanoğlu göründüğü kadar basit değildir. İnsanoğlu, benim ima ettiğim "gördüğüme inanırım" düşüncesinin peşinde olan insanlardır. Onlar göremediklerini kabul etmezler. Fakat xiulian, sizin gerçeğe aydınlanarak olayları (bir şeyleri) anlamanızı sağlar. Dolayısıyla, aradaki fark budur. Geleceğin insanlarına gelince, onlara hakikatin görünümünü ifşa edecek ve göstereceğim. O nedenle, o zaman içerisinde durumlar farklı olacak.

Öğrenci: Bu konferans için Dafa Derneğinin sıkı denetiminin (kurallarının) olması gerekiyordu. Fakat kurallara (düzenlemelere) uymayan ve buna rağmen çekilen şeritleri çekerek girmeye çalışan bazı uygulayıcılar oldu ve hatta tanıdıkları herkesi bulmaya çalıştılar.

Shifu: Dafa konferansına girmek istemek -bu niyetin kötü bir yanı olduğunu söyleyemeyiz ve bu, iyi bir şeydir. Fakat bu organizasyonu yönetenler, olaya bu şekilde bakmayacaklardır. Onlar, güvenlik konusunda dikkatli olmak ve Fa konferansımızın planlandığı gibi gitmesini sağlamak -engellemeden (müdahaleden) muaf olmasını sağlamak zorundalar. Bu ikisi birbirinin zıttı olan şeyler, o yüzden bırakayım bunu kendi başınıza anlayın. (Shifu gülüyor)

Öğrenci: Bazı uygulayıcılar, Dafa projeleri vasıtası ile dünyanın dört bir yanından çok sayıda uygulayıcıyı tanıyor; ardından da birlikte iş yapmaya başlıyorlar. Bu durum, Dafa uygulayıcılarına karşı bir engelleme olarak görülebilir mi?

Shifu: Evet. Eğer Dafa kaynaklarını kendinize para kazandırmak için kullanıyorsanız, o durumda yaptığınız şeyin, zulümden farklı bir yanı olmaz. Bunu gelecekte anlayacaksınız. Bu türden bir engelleme Dafa uygulayıcılarının kaynaklarını tüketmektedir. Kaynaklar sınırlıdır ve onlar Fa-düzeltmesi ve de insanları kurtarmak amacıyla kullanılmak içindir. Gelecekte, bunun ciddi sonuçları olacaktır.

Öğrenci: Ben batılı bir uygulayıcıyım. New York'ta yıllardan beri medyamız için çalışıyorum. Birçok Çinli uygulayıcının, bugün bile, hala Batı toplumu hakkında fazla bir şey anlamamış olduklarını görüyorum.

Shifu: Bu kesinlikle doğru. Çok sayıda insanımız zamanının büyük bölümünü Çinlilerin toplumu içerisinde geçiriyor. Onlara sıklıkla, dışarıda, sıradan insan toplumu içerisinde iş bulmaları gerektiğini ve toplumu tanımalarını, insanların özgür bir toplum içerisinde olayları ne şekilde düşündüklerini öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Bunu sıklıkla söylüyorum.

Öğrenci: Medyamızın toplum içerisinde nasıl iyi şekilde yer edinmesini sağlayabileceğimiz konusunda çok iyi bir anlayış taşımıyorum.

Shifu: Bence bu soru üzerinde ciddi şekilde düşünmemiz gerekir. New York'ta Epoch Times için çalışan fazla sayıda insan olmadığını, fakat bazı Batılı uygulayıcıların yaptıkları işleri çok organize bir şekilde yaptıklarını duydum. Bunu duyduğum için sevinmiştim. Elbette ki gelecekte sağlıklı bir şekilde büyüyecektir ve hatta Çince versiyonumuzu bile geride bırakacaktır, çünkü netice itibarı ile burası İngilizce konuşan bir toplum. (Alkışlar yavaşça yükseliyor)

Öğrenci: Bir uygulayıcı hastalık karması ile engellendiğinde, bir diğer uygulayıcı Göksel Gözü açık olan diğer uygulayıcılardan yardım isteyerek konuyu merhametli bir şekilde çözüme kavuşturmamızı önerdi.

Shifu: O zaman o kişi şeytanların zihninde gelişmeye başlamasına izin vermiş demektir. "Merhametli çözüm" de nedir? Bir Dafa uygulayıcısının başına gelmiş olan bir şey, tesadüfî olabilir mi?

Biliyorsunuz, bir Dafa uygulayıcısı için olan ayarlamalar yapıldıktan sonra, ben, onun Shifu'su olan ben bile onları tekrar değiştiremem. Onları değiştiremeyecek olmamın iki nedeni var. Eğer onları değiştirseydim, o kişinin uygulama yolunun tamamı -en başından sonuna dek- tamamen mahvolmuş olurdu ve her şey yeniden başlamak zorunda olurdu. Bir diğer neden de, eğer ben yapılan ayarlamaları gerçekten de değiştirseydim, eski güçlere ait bütün faktörler müdahalede bulunurdu.

Ben bu zulmü kabul etmiyorum. Peki, nasıl oluyor da onlar engellemede bulunabiliyorlar? Çünkü Shifu'nun insan bedeni, en dıştaki boyutun içerisinde bulunmaktadır. Benim muazzam vücudum ve gücüm, Fa tarafından rektife edilmiş olan kozmik vücutların kısımlarından ayrılmış durumdadır ve bütün o yerler, evrenlerin sayısız seviyeleri ile ve de yaşamlar ile doludur ve onların hepsi tanrıdır. Eğer onlar uğruna olmasaydı, engellenemezdim. Fa-düzeltmesi sürecinde durmaksızın ilerliyorum, Fa'yı seviye seviye rektife ediyorum. [Seviye seviye], geride kalması gerekenler elde tutuluyor, gerekmeyenler ise yok ediliyor. İleri doğru ışık hızıyla derhal ilerliyorum. Fa tarafından rektife edilmiş olan kozmik vücutlar benden bu şekilde ayrılıyorlar ve bu sebepten dolayı, eski güçler Dafa uygulayıcılarına zulmetmeye ve bana engellemede bulunabilmeye devam edebiliyorlar. Dolayısıyla neyi merhametle çözebilirdiniz? Böylesine devasa bir şeye etki edebilir miydiniz?

Dahası, boyutlar inanılmaz derecede karmaşıktır. Bir kâğıt parçası kadar ince bir şeyin içerisinde bile yüz milyonlarca boyut var olabilmektedir. Her bir boyut, kendisine ait olan devasa zaman aralıklarına sahiptir. Bildiğiniz gibi, bir parçacık ne kadar mikro-kozmik ise, enerjisi bir o kadar büyüktür; veya bir başka deyişle, gücü bir o kadar büyüktür. Moleküller atomlara hiçbir şey yapamazlar, fakat atomlar, molekülleri parçalayıp dağıtabilir. Buradaki düşünceyi görüyorsunuz, değil mi? Bir parçacık ne kadar mikro-kozmik ise, gücü de bir o kadar fazladır. Nasıl olur da onu etkileyebilirsiniz ki? Onlar farklı bir seviyede bulunmaktadır. Bazı uygulayıcılarımız sıklıkla Fa doğrultusunda kalmıyorlar. Daha önemsiz yollara ve her türden saçma (karmaşık) şeylere karşı ise oldukça ilgililer ve mantıksızca (saçma) konuşuyorlar.

Boyutlar bu kadar karmaşık olduğu için Göksel Gözleri tam olarak açılmamış olan, sadece belirli bir oranda açılmış olan bazı öğrenciler, bütünsel tabloyu göremezler ve onların tüm gördükleri şey, karmaşık, sahte görüntülerdir. Bu durum, bir kişinin onlara sahte görüntüler göstermeye çalışması demek değildir. Ondan ziyade, o kişi sadece gerçek tabloyu görmeyi başaramamaktadır. Sadece çok çok küçük bir parçasını görebilmektedir ve o çok küçük olan şey, o kişi açısından yanlış bir görüntü haline gelecektir. Önünde bir kişi olduğunda, o kişinin önünde ve arkasında ve onun solunda ve sağında sayısız, sayılamayacak kadar çok boyutlar var olmaktadır ve onların her birinin içerisinde sınırsız sayıda ve katman katman yaşamlar var olmaktadır, peki o kişi bütün o şeyleri sınıflandırmayı nasıl başarabilir? Bu canlıların ve o kişinin arasındaki bağlantının ne olduğunu nereden bilebilecektir? Bir uygulayıcı birtakım futilerden (hayvan ruhu tarafından ele geçirilmekten) bahsettiği zaman, asıl onun ele geçirilmiş olduğunu işte bu yüzden söylerim. Size daima şunu söylüyorum: gerçek tabloyu göremezsiniz, o yüzden sorumsuzca söylemlerde bulunmayın ve Fa doğrultusunda xiulian uygulayacağınızdan emin olun. Bir kişinin xiulian uygulamasında karşılaştığı şey ne olursa olsun, o iyi bir şeydir.

Öğrenci: Bir grup genç uygulayıcı Tayvan'daki Fei Tian Akademisinden mezun olmak üzere ve üniversite öğrencisi olacaklar. Gelecekte Fa'yı onaylamak konusunda nasıl iyi bir iş çıkarabilirler?

Shifu: Bence, eğer gerekli niteliğe sahip iseniz, profesyonel bir performans sanatları grubuna katılabilirsiniz ya da kendi alanınızda ileri safhada çalışmayı sürdürebilirsiniz. Eğer bunun için gerekli nitelikleriniz yok ise, daha başka bir çalışma alanı seçebilirsiniz. Çalıştığınız konu ne olursa olsun, onu iyi yapın, böylece en azından bu toplum içerisinde bir konuda uzmanlaşmış olacaksınız. Bilgisayar uzmanı, bilim adamı ve üst düzey yeteneklere sahip olan çok sayıda Dafa uygulayıcısı var. İşte bu yüzden, dünyada sadece Dafa uygulayıcıları tarafından geliştirilmiş web teknolojileri, o kötü ÇKP'nin internet blokajını kırıp geçebiliyor. (Alkış) Çeşitli hükümetler ve belli başlı firmalar, anakara Çin ile bağlantı kurmak için bizim web portallarımızı kullanıyorlar. Yani uzmanlığınızdan faydalanın diyorum. Sizin sözlerinizle söyleyecek olursak, Fa-düzeltmesine ve canlıların kurtarılmasında Shifu'ya yardım edin. Yapmanız gereken şey budur.

Öğrenci: Geçen sene kız kardeşim bir arkadaşını Shen Yun'ü izlemesi için özellikle Japonya'ya götürdü. Hong Kong'a döndükten sonra, azimli bir biçimde Falun Gong yürüyüşüne katıldı ve tüm yol boyunca yürüdü. Bu yılki New York Fa konferansına da gelmek istemişti ve benden Shifu'ya saygılarını iletmemi ve teşekkür etmemi üç defa istedi. Benim sıradan insan olan arkadaşlarım da Dafa konferansının başarılı olmasını diledikleri sesli mesaj yollamışlar. Canlılar uyanıyorlar.

Shifu: Başka sıradan insanlar da, xiulian uygulamayan insanlar da, Dafa yürüyüşlerine katıldılar. Onların hepsi uyanıyorlar.

Ben bu olayın çok devasa büyüklükte olduğunu söylediğimde, bunu anlayamayabilecek olan bazı batılı yeni öğrencilerimiz var; size şunu söylüyorum -inanın veya inanmayın- bu bir Fa konferansı olduğu için ve ben Dafa uygulayıcılarına Fa'yı öğretiyor olduğum için, normalden biraz daha yüksek seviyeli konuşuyorum; dolayısıyla kabul edemeyecek olmanız olasıdır ve yeni uygulayıcılar anlayamayabilirler -fakat sizlere söylemek istiyorum ki, dünyanın tamamındaki krallar, tarihin tüm dönemlerindeki krallar ve cennetlerdeki sayısız kral, hepsi Çin'e reenkarne oldu ve onların birçoğu şu anda Çinli insanlardır. Bu, tarih başlamadan önce kararlaştırılmış bir şeydi.

Çinli insanlar, geçirdikleri tüm zulümlere bağlı olarak son zamanlarda oldukça kötü bir görüntüye büründüler ve dış görünüşleri bile çirkinleşti. Fakat size şunu söyleyeceğim: sizin kralınız, sizin halkınızın kralı, pekâlâ onlardan birisi olabilir. Bu kesinlikle küçük (önemsiz) bir mesele değildir, çünkü bunu bir gün anlayacaksınız. Diğer ülkelere gelince, bizim canlıları kurtarma çabamızın bir sonucu olarak kalabilecek olanların dışında, insan dünyasının Fa-düzeltmesi olayı gerçekleşecek -sonradan gerçekleşecek. Fakat bu, gelecekle ilgili bir meseledir, bir insan meselesidir.

Öğrenci: Şu ana dek 160 milyon insan Partinin üç örgütünden geri çekildi. Fakat büyük sayıda Çinli, üç geri çekilmeyi hala yapmadı. Dafa uygulayıcılarının sayısı büyük. Eğer her bir Dafa uygulayıcısı konuşabilse, çok büyük sayıda insanı kurtarabileceğiz. Gerçekleri açıklayan Dafa uygulayıcılarının sayısı hala çok mu az?

Shifu: Ben tüm uygulayıcıların gerçekleri -uygulama durumları ile bağlantılı olarak- çeşitli oranlarda açıkladıklarına inanıyorum. İyi durumda olanlar gerçekleri çok açıklıyorlar ve durumu biraz gevşek olanlar ise gerçekleri az açıklıyor. Olan şey aşağı yukarı budur. Gerçekleri açıklama güçlerine gelince, insanlara gerçekleri açıklamaya sıklıkla gidenler gerçekten şahaneler ve oldukça deneyim kazandılar. ÇKP'den ayrılmalarına yardım ettikleri insan sayısı gerçekten oldukça büyük. Konu şu ki, çok sayıda insan gerçekleri açıklama işini ciddiye almıyor. Fakat bunu ciddiye almamak aslında basit bir mesele değildir. Eğer siz bir projeye dâhil olmuş iseniz, o durumda bu problem değildir, çünkü gerçekleri açıklaması konusunda o projeye yardım etmektesiniz. Fakat eğer durum bu değilse ve siz, bir Dafa uygulayıcısı olarak, gerçekleri açıklamıyor iseniz, o durumda Dafa uygulayıcılarının üstlenmesi gereken sorumluluğu almıyorsunuz demektir.

Öğrenci: Bizim bölgemizde, medya ile ilgilenen bazı uygulayıcılar, değişken oranlarda bazı durumlar yaşadılar. Fa çalışması esnasında sanki gözkapakları açık kalamıyor gibiydi, bazıları da doğru düşünceler yollarken, elleri çok kötü bir şekilde yere doğru iniyordu; egzersizler esnasında ise uykuya dalıyorlardı.

Shifu: Dafa uygulayıcılarının yaşadığı birçok durumda, eğer onlar gerçekten bir Dafa projesi ile meşguller ise, o durumda bu affedilebilirdir. İnsanları kurtarma işinin gereksinimleri, kişileri gerçekten çok meşgul hale getirebiliyor; o yüzden, mevcut durumlara atfedilebilir ve mazur görülebilir. Fakat eğer sizin durumunuz bu değilse, o durumda siz xiulian'de azimli değilsiniz demektir.

Öğrenci: Fa'yı çalışmak için ayağa kalkıyor ya da diz çöküyorlar, fakat okumak için oturur oturmaz tekrar uykulu hale geliyorlar. Bu durumu uzun zamandır aşamıyorlar. Bahsettiğim uygulayıcılar çok fazla iş üstlenmiş olanlar.

Shifu: Gerçekten öyle. Benim, Fa çalışması hakkında olan düşüncem -durum ne olursa olsun- çalışmak için ister ayağa kalkmak olsun ya da kullandığınız yöntem ne olursa olsun -onu gerçekten ciddiye almak zorunda olduğunuzdur. Shifu, birçok uygulayıcının oldukça meşgul olduğunu ve her gün sadece birkaç saat uyuyabildiklerini biliyor. Sorun bundan kaynaklanıyor.

Öğrenci: Eğer kişi Fa'yı normal kitap yerine, e-kitap olarak okuyorsa, etkisi aynı olur mu?

Shifu: Aynıdır, fakat gerçek kitabı okumanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Kitap değerlidir ve hiçbir şey onunla mukayese edilemez.

Öğrenci: Çin'e sıklıkla gidip gelen bir kişi koordinatör olarak hizmet edebilir mi?

Shifu: Pekâlâ, eğer o bölgede sadece iki kişi varsa (herkes gülüyor) yapabilir. Aksi takdirde yapamaz. (herkes gülüyor, alkış)

Öğrenci: Bazı uygulayıcılar, Çin'deki durumun gevşediğini, dolayısıyla, eğer kişinin doğru düşünceleri güçlü ise bir problem yaşamaması gerektiğine inanıyorlar.

Shifu: Güçlü doğru düşünceler zulmü azaltır, buna hiç şüphe yok. Güçlü doğru düşüncelere sahip olmak, xiulian uygulamasından kaynaklanan bir neticedir. Fakat xiulian, kutsal bir şeydir. Eski güçler eğer sizde insan takıntıları olduğunu görürlerse, sizden ellerini kesinlikle çekmeyeceklerdir. Eski güçler benim yapmak istediğim şeyleri bozuyorlar, fakat Fa-düzeltmesini bozmaya gerçekten cesaret edemezler. Çünkü Fa-düzeltmesi diye bir şey artık olmasaydı, bu durum, kozmostaki her şeyin sonu olurdu, çünkü devasa kozmos, oluşum-istikrar-yozlaşma-yok oluş döngüsünün final [en son] aşamasına zaten ulaşmıştı ve bu yüzden tüm canlılar, ümidini bu Fa-düzeltmesine bağlamıştır. Eğer Fa-düzeltmesine sabotaj yapılsaydı, artık hiçbir şey var olmazdı. Dolayısıyla, hiç kimse ona gerçek anlamda zarar veremez.

Öğrenci: Bir uygulayıcı arkadaşım medyamızın yeniden yapılanması esnasında ayrıldıktan sonra diğer başka projelere katılmadı. Fa'ya çok çalışmıyor, egzersizleri fazla yapmıyor ve doğru düşünceler yollama işini de çok yapmıyor. Geç kalkıyor ve erken yatıyor. Bu durumu onunla konuşmak boşuna. Onun hakkında çok endişeleniyorum.

Shifu: Gerçekten bu biraz kaygı verici, çünkü eski güçler yakında onun peşine düşecektir. Ve bunu söyleyen sadece ben değilim. Buna benzer çok fazla sayıda örnek ve çok fazla dersler vardır.

Öğrenci 2: Öyle görünüyor ki, o kişi bazı dışsal güçler tarafından müdahaleye maruz kalıyor ve bizim ona yardım için yapabileceğimiz tek şey, doğru düşünceler göndermek.

Shifu: Bir kişinin üstesinden gelemediği bir şeyler var ise, orada bir takıntı var demektir. Eğer bir kişinin kendisiyle ilgili bir problemi var ise, bu durum doğru düşünceler yollayarak çözebileceğiniz bir şey değildir. Fakat o kişinin doğru düşünceleri güçlü olmasına rağmen şeytanlar fazla ise ve o kişi bu durumla kendi başına başa çıkamıyor ise ve sizde doğru düşünceler yollayarak o kişiye yardım ediyorsanız, o durumda işe yarayabilir. Fakat eğer o kişinin düşünceleri yeterli değilse, kendisi harekete geçmek istemiyor ise, o durumda müdahalenin (engellemenin) gelmesi kaçınılmaz olur ve öyle bir durumda, doğru düşünceler yollayarak bunu temizlemeniz sizin açınızdan zor olacaktır. Çünkü herhangi bir hareketin etkili olabilmesi ve sizin yardımınızın gerçekleşebilmesi için kişinin kendisi doğru düşüncelere sahip olmak zorundadır.

Öğrenci: Yıllardır, biz Doğu Avrupa'daki Dafa uygulayıcıları, bir koordinatör ile anlaşamıyoruz. Ne zaman kendisine gerçekleri açıklamayı önersek, sürekli mani oluyor; kendisi ise küçük grubu ile birlikte hiçbir şey yapmıyor. Onunla iletişim kurmaya çalıştık, fakat hiçbir yere varamadık.

Shifu: O durumda, o kişi değiştirilmelidir. Hakikaten, çok fazla insan takıntısı barındıran bazı insanlar bu şekildeler. Bu durum, Fa'yı öğrettiğim ilk yıllarda da yaşanmıştı -birisi bir grup insana öncülük etmiş, gösteriş yapmaya başlamış, havalara girmişti. Ve bir gruba liderlik eden diğer başka insanlar da olmuştu, hepsi bir araya toplanmışlardı -siz bunu sosyal bir kulüple mi karıştırdınız? Bu, insan takıntılarının iş başında olmasıdır. Xiulian sürecinde, her türden insan takıntısı rol oynayacaktır. Eğer bir kişinin kendisi azimli değilse ve bir grup insana bu şekilde -onların da azimli olmasını engelleyen şekilde- liderlik ediyorsa, bu kişinin nasıl bir rol oynadığını söylersiniz? Eğer gerçekten tekrar geri dönebilirseniz, o durumda siz hala bir Dafa uygulayıcısısınız demektir. Fakat tekrar geri dönemezseniz, o durumda, engelleme yaratan bir şeytan gibi ele alınacaksınız. Durum budur, fakat ben burada o kişiye bir şey yapacağımı söylemiyorum. Shifu'nun yaptığı şey, insanları kurtarmaktır -cezalandırmak ya da ona benzer şeyler değil. Fakat eski güçlerin kancasından kurtulamayacaktır.

Öğrenci: Çarpık bir anlayış taşıyan, özellikle 20 Temmuz döneminde asistanlık yapmış ya da bir zamanlar ön saflarda olan ve bir grup insan üzerinde hala etkileri olan kişileri kurtarmak için şu anda neler yapmalıyız?

Shifu: Özel bir yaklaşım biçimi yoktur. Onlarla sadece konuşun ve nerede hata yapmış olduklarını görmeye çalışın, sıkıştıkları noktaları çözüme kavuşturma konusunda yardım edip edemeyeceğinizi görmeye çalışın. İnsanları kurtarmaya gelince, biz bunu bu şekilde yaparız.

Öğrenci: 20 Temmuz'dan sonraki Dafa uygulayıcıları hastalık karması konusunu nasıl daha iyi ele alabilirler?

Shifu: Xiulian uygulamasında, kişinin zorlukları tek bir seferde yok olmaz. Yaşamlar boyunca birikmiş olan karma bir dağ gibi üst üste kümelenmiştir. Eğer bir anda yok olsaydı, kişi hayatta kalmayı başaramazdı. Ondan ziyade, aşamalara ayrılmıştır ve uygulamanızın sonuna dek devam edebilir. "O yüzden, bunca zamandır xiulian uyguluyor olmama rağmen neden hala hastalık karmasına sahibim?" gibi bir düşünceye kapılmamalısınız. Olaylara, geçmişteki uygulayıcılar gibi bakmamalısınız. Sizler, uygulamanızı, sıradan insanların arasında yapıyorsunuz; dolayısıyla, sizin uygulamanızın almış olduğu biçim, budur.

Öğrenci: Ben, Anakara Çin'den bir uygulayıcıyım. Çeşitli bölgelerden uygulayıcılar ile temas kurdum ve izlenimim şöyle oldu: bana göre bizler, genel olarak giderek olgunlaşıyor ve daha mantıklı bir hale geliyoruz ve olaylar da yavaş yavaş değişiyor. Fakat olayları değerlendirmek için Dafa standartlarını kullanırsak, o durumda [en azından yüzeyden başlayarak], öyle görünüyor ki, standardı karşılayan çok da fazla sayıda insan yok, elbette ki, bu zulüm herkes için kolay değil.

Shifu: Doğru. Durumlar kolaylaştıkça, insanlar giderek daha cesur bir hale geliyor ve korkuları birazcık azalıyor -fakat bu, korkularının olmadığı anlamına gelmiyor. Korkuları azaldığında, ileri adım atmak için gereken cesarete sahip oluyorlar. Fakat o korku aslında yok edilmiş olmuyor. Dolayısıyla bu durum kendisini, insanlardaki farklı azim dereceleri olarak, yaptıkları şeylerin dereceleri olarak ya da gücü olarak veya xiulian durumlarının farklılığı olarak gösteriyor. Olan şey budur. Gerçekten iyi iş çıkarabilen kişiler daima Fa'ya sıkı sıkıya tutunmayı başarabiliyor ve Dafa doğrultusunda xiulian uygulayabiliyorlar. Onlar her şeyi Dafa temelinde anlıyor ve Fa'nın temelinde yükseliyorlar.

Öğrenci: Shifu'ya, Tayvan'da her yıl yapılan zeminde büyük Çince karakterler oluşturma performansının önemini sormak istiyorum.

Shifu: Tayvan, büyük çaplı Çince karakterler oluşturma konusunda mükemmel iş çıkarıyor. (Shifu gülüyor) Bence görkemli bir manzara. Sıradan insanlar onları gördüğünde, onlar da kutsal bir şey olduğunu hissediyorlar. Ve şeytan gördüğü zaman ise kesinlikle dehşete düşüyor.

Öğrenci: Çin'deki toplama kampları sistemi oluşturulduğundan bu yana, beyin yıkama sınıfları tekrar yaygınlaşmaya başladı. Adalet duygusunu yitirmemiş olan bazı avukatlar, o karanlık inleri yok etmek için bizimle işbirliği yapıyorlar. Son birkaç defasında, konuşmak için bu beyin yıkama sınıflarına gittik; yerel temsilcilik bürolarına ve zirai ıslah bürosuna, şeytani şeyler yapan kişiler hakkında dava açmak için gittik. Bu durum, kötülük yapan kişileri gerçekten korkuttu.

Shifu: Dafa uygulayıcıları bu konularda mükemmel işler çıkarıyorlar. Dafa uygulayıcılarına zulmetmiş bazı memurlar, durumun ne olduğunu hala göremiyorlar ve şeytan onları hala kullanıyor. Şeytan sadece Dafa uygulayıcılarının insan takıntılarına bakmıyor, sıradan insanları kullanmak için onların takıntılarına da bakıyor. Çevrenizi kuşatan her şey, sizin uygulama ortamınızdır. Dolayısıyla o kötü insanlar, amirleri tarafından zulmü durdurmaları konusunda emir almadıkça, şeytan tarafından kullanılarak kötü şeyler yapmayı sürdüreceklerdir, çünkü onların görevi budur, mesleklerinin işlevi budur ve şeytan onları sömürmeye devam edecektir. Çin'de: "Hırsızın biri eşek ile kaçarken diğeri aptalca yere bağlı direği çalmaya kalkışır ve sonunda da madara olur" şeklinde bir deyiş vardır. Bu kötü insanlar aynen, o direği çalan kişiye benziyorlar.

Öğrenci: Medyamızın Shen Yun kültürünü öğrenmesi ve de Parti kültüründen kurtulması gerekli mi diye sormak istiyorum.

Shifu: Shen Yun kültürü değil; Shen Yun, geleneksel kültürü sergilemektedir. Fakat Parti kültürüne sahip olmamak, doğrudur.

Shen Yun ilk olarak nasıl başladı? Sanatla uğraşan bir grup Dafa uygulayıcısı vardı; zulmü ifşa etmek ve canlıları kurtarmak için profesyonel yeteneklerini sergilemek istiyorlardı. O zamanlar, zulüm henüz yeni başlamış olduğundan, çok sayıda insan, ne yapılması gerektiği konusunda birçok düşünce ve fikir taşıyordu ve bunu bir araya getirmeyi ya da birlikte çalışmayı başaramıyorlardı. Performanslarının sonucu o kadar iyi değildi ve eserlerin kalitesi de yeterince iyi değildi. Ardından, insanların salondan ayrılırlarken, her türlü yorumu yaptıklarını gördüm; çok fazla öven yoktu. İşittiğim sözler beni üzdü. Dafa uygulayıcılarının niyeti iyiydi ve canlıları kurtarmak istiyorlardı, fakat elde edilen sonuç iyi değildi. Birçok gösteri sonrasında, bir miktar insan gücü ve kaynak elde ettiklerini gördüm, fakat ulaşılan sonuç iyi değildi. Göz önüne alınması gereken bir diğer şey de, bu işin yüksek seviyede profesyonel uzmanlık gerektiriyor olmasıydı; dolayısıyla kapsayıcı bir yaklaşım benimsenmez ise bir işe yaramayacağı gibi, insanları da kurtaramayacaktı. O yüzden: "Onlara bunu yapmaları konusunda öncülük edeceğim" diye düşündüm. Shen Yun, işte bu şekilde oluşturuldu.

Shen Yun kurulduğunda, ilk yıldan itibaren, büyük bir etki yarattı. Kilit nokta, salondakilerin pozitif bir deneyim yaşıyor olmaları ve ondan anladıkları şeyin, bizim umut ettiğimiz şey olmasıydı. Aldığımız karşılık mükemmeldi. Fakat sonra, sanatçıların fiziksel özelliklerinin dans için tam olarak yeterli olmadığını da fark ettim. Aceleyle işe alınıyor ve sadece birkaç antrenman sonrasında sahne alıyorlardı. Aynı şey orkestra için de geçerliydi: çok sayıda insan gelip dâhil olmuştu -her yaştan, her türde yetenekten. Bunun uzun vadeli bir yaklaşım olmadığını hissettim. Eğer Shen Yun insanları kurtarmak konusunda gerçekten daha büyük bir güce sahip olacaksa, kendi sanatçılarımızı yetiştirmemiz gerekiyordu. Bu nedenle bir okul kurduk; kendi dansçılarımızı ve müzisyenlerimizi geliştirmeye başladık.

Dolayısıyla, böyle bir süreçten geçtik. Yönetim anlamında ve işlerin nasıl yapılacağı anlamında, onlar uygulayıcı oldukları için ve aynı zamanda da bir performans sanatlar firması oldukları için nasıl iyi bir şekilde işletileceği ve bütün hususların gerektiği şekilde nasıl dengeleneceği ve yönetimsel anlamda hangi çıkış noktasının daha uygun olacağı konusunda, son kararı vermeden önce, oldukça kafa yordum.

Bütün bunları yapma sürecine gelince, aslında ben, aynı zamanda, Dafa uygulayıcılarının yürürlükte olan diğer projelerine de şunu göstermek istiyordum: bir şeyleri yarım yamalak (kalbinizi tam vermemiş) bir şekilde yapamazsınız. Onlara uzun zaman önce, kurum içi yetenek geliştirmeleri gerektiğini söylemiştim. Eğer bir şeyleri sürekli olarak erteleme ihtiyacı hissediyorsanız, bu iyi bir şey değildir ve onları düzgünce yapamayacaksınız demektir. Şu anda Fei Tian Akademisi sayısız sanatçı yetiştiriyor -büyük sayıda yetenek tedarik ediyor. Sadece geçen şu birkaç yıla bakın: her yıl, yeni bir Shen Yun firması oluşturuyoruz ve her şeyin nasıl yönetildiği konusuna gelince, bildiğiniz gibi, toplumdan henüz gelip katılmış ve henüz tam olarak anlamamış olanların dışında, Shen Yun gösteri sanatları üyelerinin uygulama durumları mükemmel. Çok sayıda kişi mükemmel bir uygulama durumu içerisinde. Benim diğer projelerde görmek istediğim şeyler tamamen bunlardır. Elbette, bu gösteri yüksek bir yetenek becerisi istiyor, fakat kısa bir zaman dilimi içerisinde profilini hızlıca oluşturabilmeyi başardık ve onu dünya çapında bir gösteri haline getirdik. Diğer hiçbir gösteri firması onlarla kıyaslanamaz, çünkü onların hepsi birer uygulayıcı. Fakat şu anda, kendimi ondan ayıramıyorum ve beni çok meşgul ediyor. Fakat kısa bir zaman içerisinde herhangi bir kişi de yerimi dolduramayacak.

Öğrenci: Bizim bölgemizde birçok proje doğru ele alınamıyormuş gibi görünüyor ve hatta gittikleri nokta bile doğru değil. Herhangi bir şeyi değiştirmek konusunda kendimi güçsüz hissediyorum. Her zaman için Fa'nın iş başında olmasını engelleyen birçok faktör, saf olmayan bir güdü ile iş başındaymış ve bir şeyleri kontrol ediyormuş gibi görünüyor. O yüzden ben de katılmamaya karar verdim.

Shifu: Herhangi bir anlaşmazlığın yaşanmaması olası değildir. Eğer işler senin istediğin gibi gitmediği için pasifleşiyorsan, bu bir insan takıntısıdır. Bir şeylere iştirak edip etmemek, kişisel bir meseledir. Eğer bir şeye katılmak istemiyorsan ve bir başka projede çalışmak istiyorsan ya da gerçekleri açıklamak istiyorsan, bunda bir sorun yoktur. Fakat bir Dafa uygulayıcısı olarak, bizim medyamızda bir problem görüyorsan, hiçbir şey yapmadan durma. Siz bir Dafa uygulayıcısısınız, dolayısıyla, bir kişinin problemlere sahip olduğunu görüyor ve hiçbir şey söylemiyorsanız, bu durum, karşı taraftaki kişi için de iyi değildir. Konuyu iyi bir niyetle gündeme getirin ve çözüme kavuşturmaya çalışın. Konu kimi kapsıyor olursa olsun, Dafa uygulayıcıları arasında kimseye güç pozisyonu verilmemiştir; koordinatörler sadece temas noktalarıdır ve her bir kişi, xiulian süreci içerisindedir. Sıkça şunu söylüyorum: eğer bir şeyi sadece karşı taraf için yapıyorsanız ve sizin tarafınızda hiçbir kişisel motivasyon yoksa, sarf edeceğiniz cümleler karşı tarafı gözyaşlarına boğacaktır. Bunu bir denemek istemez misiniz?

Öğrenci: Çin'de bazı uygulayıcılar sabahtan akşama kadar online durumdalar. İnsanlarla kontak kuruyorlar. Fa'ya çalışıyor, diğer insanlarla online olarak paylaşımlarda bulunuyor ve ülkenin dört bir yanını dolaşıyorlar.

Shifu: Çin'deki bazı durumlarla ve birtakım şeylerle ilgili olarak fazla yorum yapmasam daha iyi -özellikle de uygulayıcıların güvenliğini tehlikeye sokabilecek ise. Bazı şeyler pozitif bir rol oynuyor, bazılarının içerisine ise çok fazla insan takıntıları bulaşmış. Başka şeylere gelince, gözlemliyorum. Netice itibarı ile bu, xiulian uygulama sürecidir, dolayısıyla bütün bu şeyleri izlemek ve neticelerin neler olacağını görmek zorundayız. Eğer problemler görürseniz söyleyin -insanları kurtarmak uğruna. Dafa uygulayıcılarımızın arasında güçlü pozitif role sahip olmamız, çok önemlidir.

Öğrenci: Shifu 1 saat 20 dakikadır Fa'yı öğretiyor. Hala soru kâğıtları vermeye devam etmeli miyiz?

Shifu: (Shifu gülümsüyor) Bunlar yeterli. Artık daha fazla vermeyin.

Öğrenci: Fa-düzeltmesi ilerledikçe, bizim tek beden olmamız önemli; her bir Dafa uygulayıcısı kendisini bu tek bedene kaynatmaktan sorumludur. Fakat bazı uygulayıcılar bunun farkında değiller.

Shifu: Shifu, xiulian meselelerinde, hiçbir zaman için birtakım tekdüze şeyler dayatmak, bir şeylerin şu ya da bu şekilde yapılmasını şart koşmak istemedi. Xiulian uygulamasındaki her şey kişinin kendi seviyesi tarafından, kendi anlayışı ve uygulama durumu tarafından belirlenir. Bazı şeyler herkesin koordinasyonunu gerektirir. Eğer onun için atan bir kalbiniz varsa, o durumda iştirak edersiniz; fakat eğer anlayışınız henüz o seviyeye erişmemiş ise, iştirak etmenize rağmen, diğerleri ile çalışmayı başaramazsınız. Bazı durumlarda insan takıntıları iş başındadır. O kişiler kendilerini belirli anlamlarda çok iyi geliştirmiş olabilirler. Dolayısıyla onların kötü olduklarını söyleyemezsiniz. Fakat kişi bazı konularda iyi iş çıkarmış başka şeylerde ise çıkarmamış ise, o durumda işe yaramayacaktır.

Öğrenci: Bu seneki Shen Yun programında şiirler ve sunumlar "Yaratıcı" ifadesinden defalarca bahsediyor. İzleyiciler, çalışanlara veya muhabirlerimize bu Yaratıcının tam olarak ne olduğunu soruyorlar. Uygulayıcılar buna nasıl cevap vereceklerini bilmiyor.

Shifu: Onlara şu şekilde cevap verebilirsiniz. Dünyanın her yerinde insanlar "Yaratıcı" düşüncesine sahiplerdir; evrenin Yasa'sı dünyayı yaratan Yasa'dır ve Yaratıcı, evreni yaratmıştır -buna içindeki tüm seviyelerde bulunan yaşamlar da dâhil. Uygulayıcılar olarak bizler evrenin yasası olan Dafa'nın (Yüce Yasa'nın) yayılmakta olduğunu biliyoruz. Tanrılar, bir insan bedenine sahip olduğunuz müddetçe, sizin bir tanrı olarak isimlendirilemeyeceğinizi düşünürler. Sizin de biliyor olabileceğiniz gibi, Tibet'te Lamalar, "yaşayan Buda'lar" olarak isimlendirilirler. Cennetlerde bulunan tanrılar, bu ifadeden pek hoşnut olmazlar. "Eğer sizler yaşayan Budalar iseniz, bizler ölü olanlar mıyız?" şeklinde iğneleyici bir imada bulunurlar. (Herkes gülüyor) Kişi bir insan bedenine sahip olduğu müddetçe, bir Buda olarak isimlendirilemez. Bir Buda, tamamen bir Buda görünümüne sahip iken, bir insan tamamen bir insan görünümündedir. Bizler Yaratıcının şu anda gelmiş olduğunu biliyoruz. Bu konu hakkında çok özel bir şekilde konuşmayın, çünkü şu anda Shifu sadece Fa'yı yayıyor. (Alkış)

Hangi isim kullanılırsa kullanılsın, bundaki amaç insanların doğru düşüncelerini uyandırmaktır. Çinli bir insana "şeytani partinin başı geldi" deseydiniz, bu ifadeyi: "yani şeytanın elebaşı geldi" şeklinde anlayabilir. Bunda ne sorun var ki? Bazı ünlülerin geleceğini söylediğinizde ise insanlar sadece şöyle bir göz atacaklardır. Eğer insanlarda xiulian ile ilgili doğru düşünceleri uyandırmak isteği taşıyorsanız, o durumda onları kurtarma çıkış noktasından konuşun ve sonuç farklı olacaktır.

Dafa uygulayıcıları, Shifu'nun evrende seviye seviye aşağı doğru reenkarne olduğunu ve çeşitli isimler edinmiş olduğunu biliyor. Fakat şu anki zamanda, ben sizin tam bir insan görünümüne sahip olan Shifu'nuzum -Fa'yı öğreten Shifu. Sadece bu kadar. (Alkış) Beni sadece normal bir insanmış gibi görün.

Öğrenci: Japon toplumuna gerçekleri açıklamak için bariyerleri nasıl kırıp geçebiliriz?

Shifu: Bu konular üzerinde çalışması gereken kişiler sizlersiniz. Anakara Çin'den olan Dafa uygulayıcılarının Japon toplumundaki şeyleri dönüştürmesi zordur. Çünkü bu kötü ÇKP, Japonlarla olan anlaşmazlıkları daima kışkırtmıştır, Japon halkı Çin'den hiç hoşlanmaz -böyle bir eğilime sahiplerdir- hatta Shen Yun'e katılmayacakları noktaya varana dek. Onlar, Çin ile ilgili olan her şeye karşıdır. İşte bu kadar kötü. Bu durum, gerçekleri açıklamayı zorlaştırıyor. Başlangıçta Japon bir Dafa uygulayıcısını ana Dafa asistanı olarak belirlemiştim, fakat iş, koordinasyon meselesine geldiğinde, anakara Çinli olanlar, hep kendi otoritelerini kabul ettirdiler ve sorumluluğu kendileri aldılar. Bunun bir sonucu olarak da, Japon toplumunda, olaylar büyük çapta iyi gitmedi. Fakat bunlar geride kaldı ve olaylar şu anda ulaştığı noktadadır.

Öğrenci: Hong Kong'da şu anda gerçekleri açıklayan afişlerimizin şeytan tarafından engellenmesi sorunu ile karşı karşıyayız.

Shifu: İşler Hong Kong'da iyiye gitti. Söylemeye gerek yok ki, Hong Kong, şeytanın yanı başında konumlanmış bir yer. Orada, ileri doğru adım atmış olan ve bir şeyler yapmış olan Dafa uygulayıcıları olağanüstüler. Orada bulunan uygulayıcılar şeytanın tarafında ona batan bir diken gibi oldular; insanların kurtarılmasında ve gerçeklerin açıklanmasında muhteşem bir etkiye sahip oldular. (Alkış)

Öğrenci: 50'den fazla ülkeden ve 200 bölgeden Dafa uygulayıcıları, merhametli Shifu'ya saygılarını iletiyor.

Shifu: Hepinize teşekkür ederim. (Alkış) Az sayıda kâğıtçık kaldı. Onları bitireceğim.

Öğrenci: Bazen kendim ile kendisini iyi geliştirmiş Dafa uygulayıcıları arasındaki farkı kolayca görebiliyorum. Ben hala Shifu'nun benim için ayarlamış olduğu seviyeye ulaşmayı başarabilecek miyim?

Shifu: Bir problem olmamalıdır. Bence Dafa uygulayıcıları -özellikle de 20 Temmuz'dan geçip gelenler- kendileriyle ilgili çok endişeli olmamalıdır -sadece yapmanız gereken şeyleri iyi bir şekilde yapın ve bu da yeterlidir. (Alkış)

Yeni uygulayıcılara gelince, Shifu sizin için gerçekten endişeleniyor ve ben gerçekten sizin yetişebilmenizi umut ediyorum. Eğer sizin azizler, peygamberler, tanrının aracıları olarak isimlendirdiğiniz kişilerin geçmişte öğrettiklerine dönüp bir bakar ve onu bugün Dafa'da öğretilenler ile karşılaştırırsanız, onların aslında Fa'yı öğretmemiş olduğunun farkına varırsınız. Antik zamanlardan bugüne dek, tek bir kişi bile xiulian'i ve kozmik vücudun yapısını açıklamayı başaramadı; hatta insanoğlu ile tanrısal varlıkların ne şekilde bağlantılı olduğunu da. Bu Dafa'yı bir kez okuduğunuzda herhangi bir dine ait kutsal yazıtı da anlamış olursunuz, fakat bu, o amaç için değildir. Çeşitli öğrenim alanlarında çalışmalar yapan insanlar bu Dafa'yı okuduklarında afalladılar. Fakat bazı insanlarda içtenlikle okumadı, dolayısıyla, o kadar da bir şey barındırmadığını hissettiler. İnsanlar farklıdır ve zihinsel durumları da farklıdır. O, netice itibarı ile Fa olduğundan dolayı, eğer kişinin zihinsel durumu uygun değilse, eğer ona karşı yaklaşımı kötüyse, size göstereceği ya da ifşa edeceği şeyler farklı olacaktır. Hatta size hiçbir şey dahi göstermeyebilir.

Öğrenci: Epoch Times'ın pazarlama bölümünde, birtakım pazarlama teorileri üzerine çalışan bir bölüm var. Fakat bu teori, Çin'deki piramit tarzı satışı öğreten teori ile aynı.

Shifu: Dafa uygulayıcıları, netice itibarı ile Dafa uygulayıcılarıdır. Sadece işe girişin ve yapmanız gereken konuda iyi iş çıkarın; daha fazla deneyim kazandıkça başarabileceksiniz. Yüksek seviyeli yetenek gerektiren şeylere gelince, sadece o yetenekler üzerinde uzmanlaşın ve hazır olacaksınız. Belirli şeylere gelince, bu türden bir çalışmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Aslında, Dafa uygulayıcıları ne yaparlarsa yapsınlar, eğer kalbinizi ona birazcık verirseniz, çabanızın yarısıyla bile iki katı sonuçlar elde edersiniz. Birçok insan pazarlama yapmayı bilmediğini söylüyor; söyleyeceğim ki, bu durum, kalplerini o işe adamak istemiyor olmalarıdır. En kilit mesele, kendinizi o konuya azimle adamış olmanızdır.

Öğrenci: Boşanmak Fa'ya zarar verir mi?

Shifu: Boşanmanın Fa'ya zarar vermek ile bir ilgisi yoktur. Fa'ya hiç kimse zarar veremez, çünkü o, evrende var olan bir şeydir. Sizler sadece Dafa uygulayıcıları olarak, xiulian uygulama sürecinde, yapmanız gereken şeyleri yapmalısınız -ve yapmamanız gereken şeyleri de yapamazsınız. Yaptığınız şeyler her ne ise, bunu bir uygulayıcının standardı ile değerlendirmeye çalışın. Yasalar boşanmaya izin veriyor. Dolayısıyla, ikiniz ortak yaşamınızda hiçbir şeye sahip değilseniz ve eşiniz uygulamanızı engelliyorsa, o zaman bu başka bir hikâyedir. Fakat durum bu değilse ve siz değişken (gelgeç huylu) bir insan iseniz ve başkalarına karşı hisler geliştirmişseniz ya da şu an zihninizde başka düşünceler barındırıyorsanız, o zaman yanlış yapmaktasınız (hatalısınız) demektir. O durumda uygulamanızda bir problem var demektir.

Öğrenci: Kendisini bir süredir uygulayıcı olarak görmeyen biri var. Göksel Gözünün bazı şeyler gördüğünü ve uygulayıcıların vücutlarını temizleyebildiğini söylüyor.

Shifu: Bu gibi insanlar aslında, zihinlerin de şeytanların gelişmesine izin veriyor. Bir kişi buna ne denli izin verirse, ona bir o kadar yanlış şeyler gösterilir ve o da bunun ardından bütün o şeyleri gerçekmiş gibi algılar. Fakat Dafa uygulayıcılarını kimler değiştirebilirdi ki? Elbette bizler gerçek anlamda xiulian uygulamayanları uygulayıcı olarak kabul etmiyoruz.

Tanrıların bakış açısına göre, her şey yaratılıp oluşturulur. Tanrıdan gelen sadece tek bir düşünce ile herhangi bir şey gerçeğe dönüşebilmektedir. Bir dünya nasıl can bulur? Daha önce işbaşında olan bu prensip hakkında konuşmuştum. İnsanoğlu bunu yapabilme yeteneğine sahip değildir; onlar bir şeyleri başarabilmek için kol ve bacaklarını kullanmak zorundadır. Mesela, burada bu masanın üzerinde bulunan çiçek düzenlemesini örnek alın. Kim onları düzenlediyse, onları tek tek yerleştirmek zorundaydı; ayrıca onları toplamalı ya da satın almalı ve yerleştirmeliydi. Tanrıların yetenekleri ise muazzamdır ve onların gong'u çok sayıda seviyede var olur. Konumlarının ve seviyelerinin bulunduğu genişlik (alan) içerisinde, yapıp tamamlamak istedikleri şeyler, gongları tarafından yoktan var edilebilir ve bunun için kullandıkları zaman alanı son derece hızlıdır; tüm boyutlarda varolan gonglarının parçacıkları hep birlikte hareket eder ve onu sadece tek bir an içerisinde yoktan var eder. Fakat bu, olabilecek en hızlı zaman içerisinde gerçekleştirilir. O nedenle de tek bir düşüncesi ile yapılır. İnsanoğlu ise bu yeteneğe sahip değildir; dolayısıyla, her şeyi elle yapmak zorundadır.

Öğrenci: Ve bu kişi öğrencilerden para toplamaya çalışıyor.

Shifu: O durumda, onun bir uygulayıcı olmadığını söyleyeceğim ve bu gibi bir kişi ile mesafenizi koruyun. O artık bir uygulayıcı değildir.

Öğrenci: Son zamanlarda bir uygulayıcı, yazdığı bir deneyim yazısında, Fa okumak için elektronik aletleri kullanmamamızı önerdi.

Shifu: Ben sizin elektronik kitaplar kullanamayacağınızı söylemedim. Bu özel zaman esnasındaki elverişlilik durumunda, herhangi bir şeyin kullanılmasında sorun yoktur, fakat elbette, gerçek kitaplar en iyi olanlardır. Teknoloji zaten bugün ulaşmış olduğu noktadadır, o nedenle, Fa'yı çalışmak için onu tercih ediyorsanız, bunda bir sorun yoktur. Sadece, bunun neticesi olarak, o cihaz kutsanmış olacaktır. Fakat Fa'yı çalışmak için gerçek kitapların yerine başka bir şeyin geçirilmesi gibi bir şey yoktur.

Her şey bir varlıktır ve her şey canlıdır. Sizin organik madde olarak düşündüğünüz şeyler, yaşam özelliklerini burada, bu boyutta gösteren şeylerdir. Çelik, demir, taş, çimento ya da elektronlar gibi inorganik maddeler olarak düşündüğünüz şeyler ise burada, bu boyutta kesinlikle yaşam belirtisini göstermeyen şeylerdir. Hepsi bu.

Burada duracağım. Bir saati aşkın zamandır soruları cevaplıyorum. Burada çok fazla uygulayıcı olduğu için kısa zamanda bütün soruları cevaplayamam. Fa konferansı esnasında uygulayıcıların paylaştığı deneyimler önemlidir, çünkü onlar size doğrudan anlatılan birinci elden deneyimlerdir. Hepiniz uzaklardan geldiniz ve Shifu'nun bir şeyler öğretmesini umut ediyorsunuz, o yüzden sizinle biraz vakit geçirmek istemiştim. Aslında, sizlerle birlikte olmaktan gerçekten keyif alıyorum. (Coşkulu alkış)

Fakat Shifu ne kadar çok şey söylerse söylesin sizin hala kendi uygulamanızda iyi olmanız gerekiyor. Shifu'nun en çok endişelendiği şey, şu anda bazılarınızın azimli olmayan bir hale dönüşmüş olmasıdır. Bu zulüm başladığında, hepiniz azimle doluydunuz ve tüm durumu tersine çevirmiştiniz. Fakat koşullar gevşedikçe, gevşediniz. Xiulian…..bir deyiş vardır ve daha önce sizinle paylaşmıştım: "Aynen bir zamanlar sahip olduğunuz kalp ile xiulian uygulayın ve başarı kesindir." (Coşkulu alkış) Çok sayıda insanın uygulamasında başarıya ulaşamamış olmasının nedeni, uzun bir zaman döneminde başaramamış olmaları idi. Kendilerini yalnız ya da sıkılmış hissetmiş olabilirlerdi ya da bir şeylerle yakınlaşmış olabilirlerdi veya bir şeyleri yapmaya o kadar alıştılar ki, uygulama yapmak istememişlerdir. Herhangi bir şey kişinin gevşek hale gelmesini sağlayabilir. O nedenle azimli olmayı sürdürmelisiniz. Geçmişte, en son aşamada bile, uygulayıcılar için aniden beliren testler olurdu. Eğer giderek gevşek bir hale gelmişseniz, o testi elbette geçemezdiniz.

Tabii ki, Dafa uygulayıcılarının yürümekte olduğu yol, o değildir. Sizi daha fazla ne durdurabilirdi ki? Size burada sadece genel bir düşünceyi aktarıyorum. Sizler en zorlu dönemi zaten geçtiniz. Şunu söyleyeceğim, erken dönemden olan Dafa uygulayıcıları, tarih sürecinde benimle kader bağı oluşturmuş olan kişiler ya da Shifu'yu takip ederek buraya gelmiş olanlar -hepiniz ve de her biriniz-eğer sıradan insan toplumunda bir şeyleri başarmış olmak isteseydiniz, her biriniz bir milyarder olabilirdiniz, her biriniz ünlü biri olabilirdiniz ve her biriniz toplumun elitleri arasında olabilirdiniz. Fakat bu yaşam döneminde buraya bir Dafa uygulayıcısı olmak için geldiniz ve bütün bunları pas geçtiniz. Eğer zengin olmak isteseydiniz, uzun zamandan bu yana zengin olabilirdiniz. Ruhunuzun uzun bir zamandır beklediği arzusunun, birtakım önemsiz, dünyevi cazibeler yüzünden solup gitmesine izin vermeyin.

Sizin yaşamınız, bu dünyaya tamamen bunun için geldi. Nasıl olur da azimli olmaz ve rahatlığa kapılabilirsiniz? Bu, sizin kader anınızdır, ebediyet uğruna beklediğiniz şansınızdır! Çünkü ne kadar uzun sürerse sürsün, hepiniz bunun için hazırlanıyor, acı çekip karmanızı azaltıyordunuz. Fakat şimdi, bu kadar zorluğun ve acının ardından, bugüne kadar gelmişken, her nasılsa azimli olmadığınız bir durum içerisine giriyorsunuz. Bu bir utanç değil midir? Fakat bu bağlantı dönemi kritiktir ve eğer şimdi azimli olmazsanız, işiniz bitecektir. Yaşamınızın buraya gelmiş olması, tamamen bu an için değil miydi?

Tarihten bugüne dek süregelen yolculuğunuz ne içindi? Sadece bu tek bir an, bu kısa zaman içindi. Uzun bir zaman nehrinde, şu anki zaman aralığı, gerçektende sadece tek bir an gibidir. Çok pasif ve düşmüş olmayın -yürüyün! Siz bir uygulayıcısınız. Canlılar, onları kurtarmanız için sizi bekliyorlar.

Hepinize teşekkür ederim! (Shifu eliyle Heshi işareti yapıyor ve salona bakıyor; tüm Dafa uygulayıcıları ayağa kalkıyor ve uzunca alkışlıyorlar)