Fa'yı Öğrenmek


Entellektüeller Fa'yı öğrenirken, en fazla göze çarpan şu problemin farkında olmalıdır: Fa'ya, sıradan insanların teorik yazıları okudukları gibi çalışıyorlar; örneğin, davranışlarını irdelemek adına, ünlü kişilerin yazılarının sadece kendilerini ilgilendiren bölümlerini okumaları gibi. Bu bir uygulayıcının gelişim sürecini engeller. Hatta bazı kişiler, Dafa'nın xiulian uygulamasına farklı seviyelerde rehberlik edebilecek çok derin içsel anlamlar ve yüksek seviyeli şeyler içerdiğini öğrenince, onu kelime kelime araştırmaya bile kalkıştı, fakat sonunda hiçbir şey bulamadılar. Uzun bir zamandır siyasi teorilere çalışmaktan kaynaklanan bu alışkanlıklar da xiulian uygulamasını engelleyen faktörlerdir; Fa'yı yanlış anlamaya yol açmışlardır.

Fa'yı öğrenirken inatla, belirli bir probleminize çözüm bulmak amacıyla Fa'nın sadece ilgili yerlerini araştırmamalısınız. Aslında bu da aynı zamanda (hemen çözülmesi gereken problemler hariç) bir takıntı şeklidir. Dafa'dan iyi bir anlayış elde etmenin tek yolu, onu herhangi bir niyet olmaksızın çalışmaktır. Zhuan Falun'u okumayı bitirdiğiniz her seferde, birazcık anlayış elde ettiğiniz müddetçe gelişim göstermişsinizdir. Okuduktan sonra sadece tek bir noktayı anladıysanız bile gerçek anlamda gelişim göstermiş olursunuz.

Aslında xiulian'de kendinizi yavaş yavaş geliştirerek ve farkında olmadan yükseltirsiniz. Şunu aklınızda tutun: Kişi her şeyi, onların peşine düşmeksizin doğal bir şekilde elde etmelidir.

Li Hongzhi - 9 Eylül 1995