Engeli Defetmek

(Li Hongzhi, 5 Temmuz 2000)


Öğrenciler: Benim size öğrettiğim Dafa kendinizi xiulian'de geliştirerek Tamamlanmaya varmanızı sağlayacak tek şeydir. Eğer bir kişi sıradan insan takıntılarını kırmakta başarılı olamazsa, kendilerine, Fa'ya zarar vermek için, kendi takıntıları doğrultusunda ne yapması gerektiğini söyleyecek benim görüntüme bürünmüş şeytani varlıkları çekerler, bu kişi son derece tehlike içindedir. Eğer uyanmazsa, Fa'ya zarar veren bir şeytan haline gelecektir.

Benim Fa Bedenlerim (fashen) benim enerjimin ve zihnimin bilgeliğinin bedenlenmiş biçimidir ve düşünüşleri kesinlikle benimkinden farklı değildir. Ben, Dafa ve onun öğrencileri zulmedici şeytani testle karşılaştıkları zaman bir sözcük bile söylemedim. Bu tıpkı bir üniversiteye giriş sınavı gibidir: sınav zamanı, öğretmen tekrar, tam o anda, soruları nasıl yanıtlayacağınızı size söyleyebilir mi? Peki, o zaman tam testin ortasında konuşmadıysam, neden Fa bedenlerimin biçimlerini size direkt olarak ne yapmanız gerektiğini söylemek için kullanayım.

Son zamanlarda, Honk Kong'ta kendini kaybeden zavallı biri, kendi zihninde şeytanlar yaratarak, Benim bir Fa Bedenimin ona ne yapması gerektiği hakkında nasıl bir şeyler söylediğine dair saçma sapan şeyler söylemekte ve Dafa'ya şiddetli olarak zarar vermektedir. Hatta onunla yaptığım bir telefon konuşmasını kullanarak zarar vermiştir ve durmadan kötü şeyler yapmaktadır. İddia ettiği Fa Bedeni adına ne kadar saçma şey söylerse söylesin, ben öyle öğrencilere sahip değilim. Eğer Fa'ya bu kişiyi izleyerek kargaşa getirmeye hevesli kişiler varsa, onunla gidebilirler -Benim istediğim doğru ve asil bir tavırla xiulian uygulayan öğrencilerdir, elmas gibi, sarsılmaz ve sağlam Tanrılardır.

Öğrenciler: Bu kutsal an hakkında açık fikirli olmalısınız. Sizin için Fa'yı öğreten bendim. Ben kendim Asıl Varlıkken, Fa Bedenlerim sadece benim düşüncelerimin görüntüsüdür. Beni [Shifu olarak] tanımayan biri hala Dafa öğrencisi olabilir mi? Buna ek olarak, Dafa için Fa düzeltmesi ile ilgili şeyler yaptıkları için hallerinden memnuniyet duymaması gereken bazı öğrenciler var. Şu anda, mantıksız olanlar ve anlamsızca konuşanlar tehlikededir -bu onlar için ölümcüldür. Daha da önemlisi, Hong Kong'daki o sabotajcının teşvik ettiği her şeyi hepiniz ret etmelisiniz ve onu dinlememelisiniz. Shifu merhametsiz değildir: yıllar boyu xiulian uygulamanız sırasında, sizin için yalnızca inanılmaz büyük şeylere katlanmadım aynı zamanda, gelişiminiz için size durmadan ipuçları verdim, güvenliğinizle ilgilendim ve Tamamlanmaya varabilmeniz için değişik seviyelerde borçlu olduğunuz borçlarınızı çözdüm -bu ne herhangi bir kimsenin yapabileceği bir şeydir ne de sıradan insanlar için yapılabilir. Sadece bu insanlar biraz fazla mantıksızlar ve Dafa'ya ne kadar değer vermeleri gerektiğini ve xiulian uygulama fırsatını ne kadar değerlendirmeleri gerektiğini bilmiyorlar.

Size Fa'yı öğretirken bu yıkıcı ve kötü niyetli imtihan süresince ortaya çıkabilecek problemlerin hepsinden daha önce bahsetmiştim. Aslında gerçek anlamda xiulian uygulamayan kişilerin buraya ulaşmaları gerçekten zordur. Şimdi size neden kitabı devamlı okumanız gerektiğini söylememin sebebini anlıyorsunuz değil mi? Fa bütün takıntıları kırabilir, Fa bütün şeytanları yok edebilir, Fa bütün yalanları paramparça edebilir ve Fa doğru düşünceleri güçlendirebilir.

O mantıksız zavallılar şu anda gizli ajanların onları ustaca kullanımı altındalar. Takıntıları bu insanların peşinden gitmelerine sebep olan kişilere gelince, buna aydınlanabilseler bile, xiulian uygulamak için başka bir şansa sahip olmaları onlar için gerçekten zor olacaktır. Dafa kutsaldır ve xiulian uygulaması ciddi bir konudur. Bir kişi -kim olursa olsun- dünyada yaptığı her kötülüğün cezasını kendi ödemek zorundadır. Bir tane öğrenciyi bile düşerken görmek istemiyorum ama yetersiz öğrencileri de kesinlikle istemiyorum.