Mantıklılık

(Li Hongzhi, 9 Ağustos 2000)


Istırapların ortasında, bir öğrenci için olayın sebebini görmek çok zordur, ama o kadar da imkansız değildir. Zihnini sakinleştirip, olayları Dafa'ya göre değerlendirirse, olayın doğasını görebilecektir. Bazı öğrenciler Fa'nın doğruluğunu kanıtlamak için xiulian uygulamanın en iyi şeklinin bir tutukevine veya çalışma kampına yerleşmek ya da yargılanarak hapse gitmek olduğunu öneriyorlar. Öğrenciler, böyle değil. Ortaya çıkıp birçok yaklaşımı kullanarak Fa'yı doğrulamak ve yaymak muhteşem bir harekettir ama bu kesinlikle şeytan tarafından tutuklanmak zorundasınız demek değildir. Eğer durum böyle ise, neden o tutuklanan, nezarete atılan, çalışma kamplarına gönderilen ya da hapis cezasına çarptırılan bütün öğrencilerin bırakılmaları için yüksek makamlara talepte bulunan o öğrenciler öne adım attılar? Amaç tutuklanmak değildir. Gerçekten muhteşem olan, Fa'yı doğrulamak için öne adım atmanızdır. Öne adım attığınız için, Fa'yı doğrulamada başarıya ulaşmaya çalışmalısınız -ileri adım atmanızın amacı budur. Şeytani olan insanlar Falun Gong uygulayıp uygulamadığınızı sorguladığında, onları görmezlikten gelebilir veya sorularını saptırmak için başka yollar kullanabilirsiniz. Gönüllü olarak şeytanın sizi götürmesine izin vermeyin.

Şu anda, hala Fa-bedenlerimin onlara ne yapmaları gerektiğini söylediklerini iddia eden öğrenciler var ve böylece de uçlara gidiyorlar. Birçok olayda yalnızca sahte Fa bedenlerinin size ne yapmak gerektiğini direkt olarak söyleyeceklerini söyledim. Dahası, sahte Fa-bedenleri yalnızca bir öğrenci çok güçlü bir şekilde bir şeye takıntılı olursa ortaya çıkarlar. Bunun böyle olmasının sebebi eski güçlerin amacının zarar vermek olmasıdır. Bir öğrenci güçlü bir takıntıya sahip olduğunda onun davranışı, ciddi olarak konuşmak gerekirse, temel olarak kendi şeytani-doğasının bir görünümüdür ve duygusallıkla ortaya çıkar; mantıklı değildir. O zaman şeytan ortaya çıkabilir. Şu andan itibaren, dikkatli olun, Fa-bedenlerimin onlara direkt olarak ne yapmaları gerektiğini söylediğini iddia eden kişiler aslında sahte Fa-bedenlerine işaret etmektedir.

Dafa öğrencileri olarak şu andaki performansınız harikuladedir. Bunun hepsi sizin ortaya çıkan iyiliğinizdir (Shan), iyilik şeytanın en çok korktuğu şeydir, çünkü iyiliğe saldıranlar kesinlikle şeytandır. Dafa'ya ve öğrencilerine zulüm etmede benimsedikleri eylemler son derece şeytani ve utanç doludur ve bunların açığa çıkmasından korkmaktadırlar. Dünya insanlarına onların şeytaniliğini bildirmek zorundasınız -bu da insanları kurtarmaktır. Şeytanı yok ederken, siz kendinizi Tamamlıyor ve Fa'nın dünyadaki ortaya çıkışını güçlendiriyorsunuz. Şu anda yaptığınız her şeyin Dafa ve Dafa xiulian uygulayıcıları için en muhteşem ve ebedi kudretli erdemi halihazırda oluşturduğunu biliyor musunuz? Tarihin bu sayfası çevrildiğinde, geriye kalan insanlar sizin muhteşemliğinizi görecekler ve geleceğin Tanrıları sonsuza dek tarihteki bu muhteşem zamanı hatırlayacaklar. Fa'yı mantıklı bir şekilde kanıtlayın, gerçeği bilgelikle açığa çıkarın, merhametle Fa'yı yayın ve insanları kurtarın -bu Aydınlanmış Bir Varlığın kudretli erdemini oluşturmaktır.


¹. Burada "gerçek" olarak çevrilen The "zhen xiang", felsefi ya da soyut bir anlama ters olarak "olayın gerçeği"ni ya da "durumun olgularını ya da gerçeği" işaret etmektedir.