Fa'yı İzah Etmek


Uzun zamandan beri Dafa'daki yaşamlar, özellikle uygulayıcılar, xinxing gelişimine ilişkin farklı seviyelerdeki Fa hakkında yanlış anlayış taşıyorlar. Ne zaman bir sıkıntı gerçekleşse ona orijinal doğanız ile değil, tamamen insan tarafınız ile bakıyorsunuz. O durumda şeytanlar, bu noktadan istifade ediyorlar ve sonsuz engellemeler ve zararlar yükleyerek öğrencilere uzun vadeli sıkıntılar bırakıyorlar. Aslında bu, Fa'yı insan tarafınız ile yetersiz anlamanızdan kaynaklanıyor. İnsani bir şekilde Tanrısal kısmınızı bastırıyorsunuz; bir başka deyişle, başarıyla geliştirilmiş olan kısmınızı bastırıyorsunuz ve onları Fa-düzeltmesi yapmaktan alıkoyuyorsunuz. Geliştirilmemiş olan kısım nasıl sizin ana düşüncelerinizi veya Fa'yı edinmiş tarafı bastırabilir? Kötü şeytanları insanice besleyerek, Fa içinde, kaçamak noktalarından faydalanmalarına müsaade ediyorsunuz. Sıkıntı gelip çattığında, eğer siz, bir uygulayıcı olan siz, gerçek anlamda sarsılmaz bir sükûneti koruyabilirseniz veya farklı seviyelerdeki farklı gereksinimleri karşılamada kararlı olabilirseniz, bu sizin için testi geçmede yeterli olacaktır. Eğer bu durum, sonu gelmeksizin bu şekilde devam ederse ve eğer xinxing'inizde veya davranışlarınızda hiçbir problem olmazsa, şeytanlar kontrolünüzü kaybetmenizden kaynaklanan zayıf noktalarınızı kullanıyor olmalılar. Ne de olsa bir uygulayıcı sıradan bir insan değildir. O halde neden orijinal doğanız olan kısmınız Fa'yı rektife etmiyor?

Shifu'nun bu Fa'yı bugüne kadar neden öğretmemiş olduğunun iki sebebi var: ilki, bu konudaki probleminiz göze çarpar bir hale geldi; diğeri de Fa'da çok derin bir anlayış elde ettiniz ve bu basit bir şekilde anlatılırsa anlamayacaksınız.

Sizler, aynı zamanda, "doğal" diye bir şeyin var olmadığı konusunda ve "kaçınılmaz" olanın arkasında nedenler olduğu konusunda net olmalısınız. Asında ''Doğal'' kavramı, sıradan insanlar tarafından, evren, yaşam ve madde ile ilgili olguları açıklayamadıkları zaman kendilerine bahane yaratmak için sorumsuzca kullanılıyor. Onlar ''Doğal'' olanın kendisinin ne olduğunu hayal bile edemezler. Bu tür bir düşüncenin etkisi altında, bu tip sıkıntıların kaçınılmaz olduğunu ve sadece her şeyin zaten bu şekilde olduğunu düşünüyorsunuz, o suretle de pasif ve kötümser bir tutum geliştiriyorsunuz. Bu yüzden insan tarafınız farkında olmak zorundadır. Daha da önemlisi, Fa'yı elde etmiş olan tarafınız net olmak zorundadır.

Dikkat edin: Sizden bilinçli olarak bir şey yapmanızı istemiyorum. Ben sadece Fa'nın prensiplerini anlamanızı sağlamaya çalışıyorum, böylece bu konuda net bir anlayışa sahip olacaksınız. Aslında, Dafa sadece insanları kurtarmak için değildir -o, çeşitli boyutlardaki tüm canlılara da öğretilmektedir. Sizin aydınlanmış, orijinal doğanız otomatik olarak ne yapacağını bilecek. İnsan tarafınızın üzerine titremek ise Fa içinde aydınlanmanızı ve yükselmenizi sağlamaktadır. Dafa tüm canlı varlıkları uyumlandırıyor ve aynı zamanda tüm canlı varlıklar da Dafa'yı uyumlandırıyor. Fa'nın görkemini ve kutsallığını, Fa hakkındaki kafanızdaki karışıklığı ve yanlış kavrayışınızı yok etmek için anlattım.

Li Hongzhi - 5 Temmuz 1997