Zaman İle Diyalog


Master: Öğrencilerimin hala ne gibi problemleri olduğunu görüyorsun?

Kutsal Varlık: Öğrencileriniz iki gruba ayrılabilir.

Master: Ne gibi iki gruba?

Kutsal Varlık: Gruplardan biri sizin gereksinimlerinizi takip ederek Fa'da titizlikle gelişim gösteriyor. Bu grup oldukça iyi. Diğer grup ise insani meselelere takıntılı bir halde, onları bırakmaya gönülsüz, ve kararlı bir biçimde gelişim gösteremiyor.

Master: Evet. Bunu biliyorum.

Kutsal Varlık: Onlara Fa'yı anlaması için bir zaman dilimi veriyorsunuz, o yüzden bazı insanlar çeşitli niyetlerle geliyor. Bunların büyük çoğunluğu Fa'yı çalıştıktan sonra, ilk baştaki Fa'yı öğrenme amaçlarını değiştirebiliyor.

Master: Bazıları henüz değiştirmedi.

Kutsal Varlık: Evet çok uzun bir zaman geçti.

Master: Evet!

Kutsal Varlık: Benim görüşüme göre, Tanrı olamayacak olan kişileri beklemeye gerek yok. Aslında onlar sadece insan olabilirler.

Master: (içinden konuşuyor) İnsan dünyasında gerçekten de tam anlamıyla kaybolmuşlar. Akıbetleri bu şekilde olabilir. En sonunda, insan olmanın bile vasıflarına sahip olamayacaklarından korkuyorum!

Kutsal Varlık: Aslında, yeni dünyada insan olmak da kötü bir şey değil. Evrende, tarih tarafından yok edilmiş olan sayılamayacak kadar çok sayıdaki yüksek seviyeli canlı ile karşılaştırıldığında, zaten emsalsiz bir biçimde şanslılar.

Master: Hala birazcık daha beklemek, insan ırkını mahveden daha mikroskopik maddeler temizlendiğinde ne yapacaklarını görmek istiyorum ve ondan sonra karar vereceğim. En azından, bu insanlar Fa'yı edinmek için geldiler.

Kutsal Varlık: Şu andaki bu insan grubundan bahsedecek olursak, bazıları hayattaki yaşama amaçlarını bulamadıkları için Fa'yı öğrenmeye geldi. Değiştirmek istemedikleri bu düşüncelere takıntılı bir haldeler.

Master: Bu gibi kişiler yeni öğrenciler arasında daha fazla.

Kutsal Varlık: İçlerinden bazıları Fa'nın kendilerince iyi olarak kabul ettikleri yönünü bulmak için geldi, fakat kendilerini Fa'yı bütünsel bir biçimde algılamaktan alıkoyan bakış açısını terk edemiyorlar

Master: Eski öğrenciler arasında da bu gibi kişiler var. Ve bunun en belirgin göstergesi, kendilerini daima insanlar ile ve kendi geçmişleri ile mukayese ediyorlar fakat Fa'nın farklı seviyelerdeki gereksinimleri ile kendilerini dikkatlice gözden geçirmeyi başaramıyorlar.

Kutsal Varlık: Bu problem şimdiden çok ciddi bir hal aldı. Eğer başkalarında görebildikleri şeyler konusunda kendi içlerine de bakmayı başarabilirlerse iyi olacak.

Master: Artık onların net fikirli olma zamanları geldi, böylece içinde oldukları ortam, gerçek bir xiulian uygulaması için gereken ortam haline dönüşebilir ve bu şekilde gerçek Tanrılar haline gelebilirler.

Li Hongzhi - 3 Temmuz 1997