Doğru Düşüncelerle Kötü Eylemleri Durdurun

(Li Hongzhi,15 Şubat 2004)


Geçmişe oranla, şu anda Dafa uygulayıcılarına zulmeden kötü faktörler küçük hale geldiler, yine de kötü insanlar ve şeytani polisler Dafa uygulayıcılarına karşı hala kötü eylemler işliyorlar. Yani insanlar direkt Tanrılara karşı günahlar işliyorlar. Bu nedenle -mesela kötü eylemleri açığa çıkartmak, gerçekleri açıklamak ve bu insanları direkt olarak telefonla aramak gibi- her türlü yaklaşımı alarak onları durdurabilirsiniz.

Dafa uygulayıcılarının şu anda yaptığı her şey, dünya insanlarını ve bütün canlıları kurtarmak, zulmü açığa vurmak ve de zulme son vermek içindir. Bu yüzden, kötülüğün eziyet veren eylemlerinin hiçbirini kabul edemezsiniz ve hatta kötülüğün Dafa uygulayıcılarını zulmederken istediğini yapmasına da izin vermemelisiniz. Eğer şeytani polis ve kötü insanlar vazgeçirilemezse ve kötülük yapmayı ısrar ederlerse, doğru düşüncelerle onları durdurabilirsiniz. Dafa uygulayıcıları güçlü doğru düşüncelere sahip olup, korkmadıkları zaman, durumu, kötülük edenlerin aleyhine çevirmek için doğru düşünceleri kullanabilirler. İster size zulmetmek için şeytani polislerin elektrikli batonlar kullandığı zaman olsun ya da ister kötü insanlar size ilaçlar enjekte ettiği zaman olsun, elektrik akimini veya ilaçları size şiddet uygulayan kişiye geri yönlendirmek için doğru düşüncelerinizi kullanabilirsiniz. Bunu elinizi dimdik tutarak da tutmayarak da yapabilirsiniz -doğru düşünceleriniz belirdiği anda çalışacaktır.

Herhangi bir şekilde zulme uğradığınız zaman, durumu, kötü insanların aleyhine çevirmek ve zulmü durdurmak için doğru düşüncelerinizi kullanabilirsiniz. Ve bu, öğrencilere yumruklar ve tekmelerle saldıran o kişiler için de geçerli: Güçlü doğru düşünceler, kişinin yumruklarının ve tekmelerinin kendi üzerine düşmesini ya da şeytani polislerin ve kötü insanların birbirlerine karşı sert çıkış yapmalarını sağlayabilir ve de bütün acıyı ve yaralanmaları size saldıran kötü kişiye veya polise aktarabilirsiniz. Ama öncelikle güçlü doğru düşüncelere sahip olup, hiçbir korkuya, insan takıntılarına, kaygıya veya nefrete sahip olmamalısınız. Sadece o halde olduğunuzda etkili olacak ve düşünceleriniz belirir belirmez etkisini gösterecektir. Doğru düşünceler gönderirken paniklemeyin ya da korkmayın; o kötü kişi şiddet dolu olduğu sürece, doğru düşünceler göndermeye devam edin. Bu, zulmün dışında, dünyadaki başka kişiler veya başka şeyler için yapılmaz. Dafa uygulayıcılarının yaptıklarının temelini, insanları kurtarmak ve iyi şeyler yapmak oluşturmaktadır. Bu doğru düşünceler, kötü kişileri kötülük yapmaktan durdurmak, diğer kötü insanları uyarmak ve dünya insanlarını günah işlemekten engellemek içindir ve amaç da bütün canlıları kurtarmaktır.