Shijiazhuang Dafa Genel Merkezi İçin Mektup


Shijiazhuang Dafa Genel Asistan Merkezi:

Uygulama deneyimleriniz için olan konferansınızın engellere maruz kaldığını öğrendim. Bunun ardında, elbette ki bundan bir ders çıkaracağınız üç neden var. Aslında, bu hadise Pekin'deki ve ülkenin tamamındaki Dafa aktivitelerini doğrudan etkiledi ve bunun daha sonra normal Dafa aktivitelerine de belirli bir negatif etkisi olacak. Bunun farkına kesinlikle varacağınızı ve gelecekte daha iyi yapacağınızı düşünüyorum.

Buna ek olarak, Jing Zhanyi'nin semineri ile ilgili birkaç cümle daha söyleyeyim. Jing Zhanyi'nin olayında, bunlar bilimsel perspektiften bakıldığında, Dafa'nın bilimsel doğasının kabul ettirilmesi ve böylelikle de bilim ve teknoloji dünyasının veya akademik dünyanın Dafa'yı anlaması içindi. Öğrencilere konuşma yapması gereksizdi, öyle yapması hiç de iyi olmadı ve sadece Fa'yı anlayışları derin olmayan yeni yada eski uygulayıcıların takıntılar geliştirmesine neden oldu. Bununla birlikte Fa'yı iyi çalışan öğrenciler bu türde konuşmaları dinlemeye herhangi bir ihtiyaç duymadan, Dafa'daki azimli xiulian uygulamalarına devam edecekler.

Daha da önemlisi, ben Fa'yı iki yıldır öğretiyorum ve öğrencilere xiulian uygulamaları için iki yıl verdim. Öğrencilerin iki yıllık uygulamaları boyunca, gerçek uygulama ile ilgisi olmayan ve onlar için ayarlamış olduğum düzenli ve adım adım ilerlemelerini sağlayacak gelişim sürecini engelleyecek herhangi bir başka aktiviteye izin vermedim. Eğer konuşmalar Dafa'nın bilimsel doğasını onaylatmak için bilimsel ve akademik çevrelere yapılmamış olsaydı da, ondan ziyade limitli zamana sahip kendini geliştiren uygulayıcılara yapılsaydı, bir düşünün: öğrenciler için daha büyük bir engelleme olabilir miydi? Onları altüst etmekten kaçınmak için ben, öğrencileri görmüyorum bile. Öğrenciler beni görmelerinin ardından en az birkaç gün sakinleşemiyorlar ve bu, Fa Bedenlerimin onlar için yapmış olduğu ayarlamaları altüst ediyor. Bu sorun ile ilgili olarak Araştırma Topluluğuna konuşmuştum, fakat muhtemelen bu nokta Jing Zhanyi'ye iyice anlatılamamış. Şu anda bu mesele kapandı, hiç biriniz sorumluluğu kimin alacağını saptamayı denememelisiniz. Sanırım bunun olmasının temel sebebi, bunun farkına varamamış olmanızdır. Fakat bundan sonra buna dikkat etmelisiniz. Bizim bugün yapmakta olduğumuz her şey, gelecekte birçok yıllar boyunca Dafa'nın aktarılması için bir temel oluşturmaktır ve mükemmel, yanlışsız, hatadan-yoksun bir xiulian uygulaması formu bırakmak içindir. Bugün bu konuya kimseyi eleştirmek için değil, xiulian uygulama biçimini düzeltmek ve onu gelecek kuşaklara bırakmak için dikkat çektim.

Bu mektubu farklı bölgelerdeki asistan merkezlerine yollayın.

Li Hongzhi - 26 Haziran 1996