Büyük İfşa


Bayağı bir öğrenci şu anda Tamamlanmaya ulaştı veya ulaşmanın eşiğinde! Dünyada hiç bir şey bundan daha harika, daha muhteşem ve daha görkemli olamaz. Durum bu olunca, uygulamaları sürecinde her uygulayıcıya çok katı kurallar uygulanmak zorunda. Dahası, her bir yüksek seviyeye ulaşmak, sadece o seviyenin standartlarına sarsılmaz bir şekilde ulaşmayı başararak olur. Olayların geneline baktığımızda, öğrenciler Dafa uygulamasında Dafa'ya kabul edilmeyi hak edecek nitelikte, fakat bazıları da var ki, hala vazgeçmedikleri değişik takıntıları ile el yordamıyla yollarını bulmaya çalışıyor. Yüzeysel olarak onlar da ''Dafa iyi'' diyorlar fakat aslında xiulian uygulamıyorlar. Bu durum - yüksek sosyeteden tutun, sıradan insanlara kadar - özellikle herkes istisnasız bir şekilde Dafa iyidir dediğinde böyle. Aynı zamanda bazı hükümetler de halktan duyduklarını tekrarlıyor ve iyi şeyler söylüyorlar. O zaman kim samimi kim değil? Kim başkalarının sözlerini tekrarlıyor? Aslında küçümserlerken, onu övenler kimler? Sıradan insan toplumunda bu durumu değiştirirsek ve her şeyi tersine çevirirsek, o zaman görelim bakalım kimler hala Dafa iyi diyecek ve kimler fikrini değiştirecek. Bu şekilde her şey tam açıklığıyla gözler önüne serilmeyecek mi? Guanminn Daily ile olan o olaydan bu güne kadar, her bir uygulayıcı bir rol oynadı: bazıları sarsılmaz bir şekilde uygulama yapmakta kararlı kaldı, bazıları hiçbir şeyden çekinmeden Dafa'nın adını korumak için ilgili makamlara yazılar yazdı; bazıları o sorumsuzca yazılmış makalenin karşısında haksızlığa karşı Dafa'yı müdafaa etti. Fakat bazıları da zor durumlarla karşılaştığında kendisini içsel olarak geliştireceğine bölücü davranışlarda bulundu, o zaman ki durumu daha da karmaşık bir hale getirdi. Hatta bazıları kişisel çıkarlarına zarar gelmesinden korktuğu için, uygulamadan vaz bile geçti. Ve bazıları da Dafa'nın istikrarını düşünmeden Fa'yı küçük düşürecek faktörleri daha da kötü hale getirerek dedikodular yaydı. Ayrıca farklı bölgelerde Dafa'yı sosyal trendleri inceler gibi inceleme gafletinde bulunan hatırı sayılır miktarda insanlar da oldu, bu da onların yıllarca yaşadığı politik mücadeleler esnasında edinmiş oldukları alışkanlıktan dolayı idi. Değişik bölgelerde birbiriyle hiç ilgisi olmayan problemlere benzeterek, bir çeşit sosyal trend daha gelişiyor havasına girdiler ve böylece bile bile öğrencilere bunu gündeme getirdiler. Bunu yapmalarının değişik nedenleri olmasına rağmen, Dafa'ya bundan daha kötü bir zarar verilebilir miydi? Hatta daha da kötüsü bazı kişiler şeytani doğaları ile sanki durumlar yeterince karışık değilmiş gibi yalanlar uydurarak problemler çıkarttılar.

Dafa kozmosa aittir ve en yukarıdan aşağıya insan toplumuna kadar her yere nüfuz etmiştir. Bu büyüklükte bir Fa öğretildiğinde nasıl olur da herhangi bir şey onun ayarlamasının dışında gelişir? Olanlar Dafa öğrencilerinin xinxing'leri için bir test değil miydi? Xiulian nedir? Sen o iyi diyorsun, ben de o iyi diyorum ve herkes o iyi diyor, bir insanın kalbini nasıl görebilirsiniz? Eğer kişi bazı takıntılarından vazgeçmezse, bir Buda'ya bile ihanet edebilir - bu küçümsenecek bir şey midir? Bazıları korktu. Fakat neden korktunuz? Öğrencilerim! Size uygulamasında Arhat'lığa ulaşan bir kişinin kalbinde korku oluştuğunda düştüğünü söylediğimi duymadınız mı? Tüm insani takıntılar gitmelidir, ne olduğunun önemi yok.

Bazı uygulayıcılar şöyle dedi: Korkacak ne var? "Kafamı kesseler bile vücudum burada oturmaya devem edecek." Onları karşılaştırdığınızda bir bakışta ne kadar iyi xiulian uyguladıkları açıktır. Tabi ki bazı kontak kurulan kilit kişiler Dafa'nın iyiliğini düşünüp endişeleniyor ve bu da başka bir konu. Biz sadece o titizlikle xuilian uygulamayan öğrencilerin kendi eksikliklerini görmesini, yanlışlık yapanların açığa çıkmasını, gizlice Dafa'yı çökertmeye çalışanları meydana çıkarmayı ve o gerçek öğrencilerin de Tamamlanmaya ulaşmasını sağlamak istiyoruz.