Fa'yı Öğrenmek

Entelektüeller Dafa'yı öğrenirken, en fazla göze çarpan şu problemin farkında olmalıdır: Dafa'yı sıradan insanların siyasi teorileri okudukları gibi çalışıyorlar; örneğin, davranışlarını irdelemek adına, ünlü kişilerin yazılarının sadece kendilerini ilgilendiren bölümlerini okumaları gibi. Bu bir uygulayıcının gelişim sürecini engeller. Hatta bazı kişiler, Dafa'nın xiulian uygulamasına farklı seviyelerde rehberlik edebilecek çok derin içsel anlamlar ve yüksek seviyeli şeyler içerdiğini öğrenince, onu kelime kelime araştırmaya bile kalkıştı, fakat sonunda hiçbir şey bulamadılar. Uzun bir zamandır siyasi teorilere çalışmaktan kaynaklanan bu alışkanlıklar da xiulian uygulamasını engelleyen faktörlerdir; Fa'yı yanlış anlamaya yol açmışlardır.

Fa'yı çalışırken, inatla belirli bir probleminize çözüm bulmak amacıyla sadece ilgili yerleri araştırmamalısınız. Aslında bu da aynı zamanda (hemen çözülmesi gereken problemler hariç) takıntınıza uydurduğunuz bir kılıftır. Dafa'yı iyice çalışmanın tek yolu, onu herhangi bir amaç olmadan çalışmaktır. Zhuan Falun'u okumayı tamamladığınız her defasında, anlayışınızda ilerleme kaydetmiş olursunuz. Okuduktan sonra sadece tek bir noktayı anlamış olsanız bile gerçek anlamda gelişim göstermiş olursunuz.

Aslında kendinizi xiulian'de yavaş yavaş geliştirerek ve farkında olmadan yükseltirsiniz. Şunu aklınızda tutun: Kişi her şeyi, peşine düşmeksizin doğal bir şekilde elde etmelidir.