Nasıl Yardım Edilir

Farklı bölgelerde Dafa hakkında ileri düzeyde bir anlayışa sahip birçok asistan var; onlar davranışları ile güzel bir örnek olabiliyor ve uygulama alanlarını da iyi bir şekilde yürütebiliyorlar. Fakat aynı zamanda yeterince iyi uygulama yapmamış asistanlar da var ve bu da kendisini çoğunlukla çalışma metotlarında gösteriyor. Eğer bu kişiler, işlerin daha kolay yapılmasını ve öğrencilerin onlara uymasını sağlamak için uygulama alanlarında işleri emirler vererek yürütüyorlarsa, bu bir problemdir. Fa'yı öğrenmek gönüllü olarak yapılan bir eylemdir. Eğer kişi kalbinin derinliklerinde bunu yapmak istemezse, hiç bir problem veya olay çözülemez ve kesinlikle anlaşmazlıklar ortaya çıkacaktır. Eğer bu yaklaşım düzeltilmezse, bu durum anlaşmazlıkların şiddetlenmesine yol açar ve bu yüzden de insanların Fa'yı çalışmasını şiddetli bir şekilde mahveder.

Daha kötüsü, bazı asistanlar uygulayıcıların kendilerine inanmasını ve kendilerine boyun eğmelerini sağlamak ve böylece kendilerini desteklemeleri için sıkça ortalıkta dedikodu ve sansasyonel şeyler yayıyor veya kendilerini sıra dışı biri olarak gösteriyorlar. Bunların hiçbirine izin verilmez. Asistanlarımız, diğerlerine gönüllü olarak hizmet ederler ve Shifu değillerdir. Ne de böyle takıntılara sahip olmalıdırlar.

O zaman asistanlık görevimizi nasıl iyi yapabiliriz? Öncelikle, kendinizi öğrencilerden biri olarak görmeli ve kendinizi onlardan daha üstün biri olarak görmemelisiniz. Eğer yaptığınız işte bilmediğiniz bir şeyler varsa, herkesle bunu alçakgönüllülük ile tartışmalısınız. Eğer bir şeyi yanlış yaparsanız, öğrencilere içtenlikle: "Ben de aynen sizin gibi bir uygulayıcıyım, o yüzden işlerimde hata yapacak olmam kaçınılmaz. Ben şimdi bir yanlış yaptım, hadi doğrusu ne ise onu yapalım." demelisiniz. Eğer siz içtenlikle o işleri bütün uygulayıcılarla işbirliği içinde yapmayı isterseniz, nasıl sonuçlar elde edersiniz? Hiç kimse sizin iyi olmadığınızı söylemeyecektir. Tam tersine, Fa'yı iyi öğrendiğinizi ve açık-fikirli olduğunuzu düşüneceklerdir. Aslında Dafa tam burada ve hepiniz ona çalışıyorsunuz. Bir asistanın her bir hareketi ve de bütün hareketleri, iyi veya kötü, öğrenciler tarafından Dafa'nın ışığında değerlendirilecek ve onun iyi olup olmadığı net bir şekilde ayırt edilebilecektir. Kendinizi yukarıya koymak niyetine sahip olur olmaz, uygulayıcılar xinxing probleminiz olduğunu düşünecektir. Bu yüzden, sadece alçakgönüllü olma yoluyla işleri iyi yapabilirsiniz. İtibarınız, Fa'yı iyi anlamanız temelinde kurulur. Bir uygulayıcı nasıl hatalardan yoksun olabilir ki?